Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#196151) rbalint88 válasza bitpork (#196147) üzenetére


rbalint88
addikt

Az oke, de a halogen helyere berakva nem szabalyos. Sajat autoba gond nelkul berakom az Osramot, de ez ceges lesz, ott azert kevesbe szivesen nyulok bele... Az arban es igy valamennyire a felszereltsegben is sajnos meg volt kotve a kezem, egyebkent a gyari ledre mindenhol azt irtak, hogy nem tul jo az i30-ban, azert se az kerult be par hasznosabbnak velt extra helyett (pl digitklima es teli csomag)

(#196152) Qru válasza Peter.70 (#196149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neki nincs szerencseje velem. :D

#nincsbennetarcsi

(#196153) Peter.70 válasza Qru (#196152) üzenetére


Peter.70
őstag

Kérjél egy Camry-t ;] :D

(#196154) Qru válasza Peter.70 (#196153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fizetés emelésnek jobban örülnék. :D

#nincsbennetarcsi

(#196155) #89309696 válasza Qru (#196131) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tehát még mindig középkelet Európában vagyunk. Legalább a térképen stabilan állunk.

(#196156) Qru válasza #89309696 (#196155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább csak simán kelet Eu.

#nincsbennetarcsi

(#196157) AMD Power


AMD Power
titán

Ma elkezdtem kicsit kitakarítani/tisztitani az autót belülről. Autós nedves törlővel minden műanyagot, fogantyút, gombot, műszerfalat áttöröltem. Holnap jön egy nagyon alapos porszívózás és egy sima alap mosás. Már nagyon ráfér szegényre. A 72db törlőkendő vagy felét elhasználtam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#196158) Szoszo94 válasza ziyan (#196112) üzenetére


Szoszo94
őstag

A felhajtón 70-nél már hangja van a guminak? Meg körforgalomban is megindult a segge 40-ről gyorsítva? Milyen gumi volt rajta? Ezek alapján vagy nagyon kopott, vagy nagyon öreg, vagy Eco :B

Qru: aztamindenit. Ha több autót is végig locsolt, akkor nem a Skoda volt a gondja, hanem az, hogy kiskorában nem engedték cápákkal játszani... :U

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#196159) CactuS válasza brumi1024 (#196118) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fura, pedig megvolt a 4 köpködő hátul, meg a széles lökhárító hátul. Aztán lehet valami M parkettás példány volt - már ha van ilyen még manapság -, bímerben nem vagyok otthon. :B

Az M5höz képest ennek jobban tetszik a hangja.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196160) oliwire válasza Qru (#196126) üzenetére


oliwire
őstag

Hihetetlen milyen lelki beteg emberek vannak... :(
remélem meglesz az elkövető, mindenképp írd meg, h sikerült-e igazságot szolgáltatni!

(#196161) szabonagyur


szabonagyur
félisten

@Tboldi: Jazz csoportban olvasom, hogy csere inkabb Swiftre? Miert? Mi ertelme? Arra az eves 3e km-re, foleg amig nem sajat penzbol tolod addig a Jazz szepen megcsinalva is jo kell, hogy legyen kategoria, foleg amennyi cuccot belevasaroltal (erosebb fek, masik alufelni, stb). Kis tulzassal a jelenlegi allapotaban is hasznalhato lenne arra a keves futasra kimenni az allomasra a sulihoz ha nem online oktatas lenne. :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#196162) focvis válasza szabonagyur (#196161) üzenetére


focvis
veterán

Racionálisan gondolkodva egyetértek. A büdös életben nem látja vissza ami erőforrást beletolt.

Emocionálisan közelítve azonban cserélje le Swift Sportra. ~25 éves, hadd élvezze. Nemsokára úgy is vehet majd valami praktikusat gyereket szállítani.

(#196163) CactuS válasza focvis (#196162) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pontosan. SSS egyébként fenntartható kis méregzsák, nem olyan kemény a futóműve, mint az RS Twingoé, de sportolásra alkalmas. :D Ha nem forgatod, akkor élhető a fogyasztása is.

Ja, végre beleültem a hörcsögbe újra, már hiányzott, de félek, hogy megint öregnek fogok magam érezni, ha felkerülnek a nyári tappancsok. :B :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#196164) focvis válasza CactuS (#196163) üzenetére


focvis
veterán

Nekem abszolút nem fáj a nyári gumira átállás. :N Mióta a téli is 225/40r18. :O :D

(#196165) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Őt is megetették, hogy a jazzben hatalmas a beltér

(#196166) emvy


emvy
nagyúr

Ki milyen kabriot venne
- automata valtoval
- min. 250 loerovel, de inkabb 300+
- minel olcsobban :D

Mustang? 335i?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#196167) molnarpeter válasza emvy (#196166) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mustang, mer' abba még vót' anyag 🤠

Ja, hogy 300+, akkor golf 3/4 cabrio 1.9 TDI +chip, érzésre 300++

[ Szerkesztve ]

(#196168) BigBlackDog válasza emvy (#196166) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A minél olcsóbban mit jelent? Csak vételár, vagy üzemeltetési költség is számít?

(#196169) Gergőke88 válasza emvy (#196166) üzenetére


Gergőke88
addikt

Roadster kell nem kabrió ;)

(#196170) stickermajom válasza emvy (#196166) üzenetére


stickermajom
addikt

Az attól függ. Feláll még, vagy azt is kompenzálnia kellene? :D

(#196171) emvy válasza BigBlackDog (#196168) üzenetére


emvy
nagyúr

Eh, nem tudom. Igazabol alig autozom, de igy 3x evesen kezd beutni a midlife crisis, es nem tudom, mikor esek annyira panikba, hogy veszek egy kabriot :) vszeg minel hamarabb, annal jobb, mert minel tobbet kell kompenzalni (ld. #196170) annal dragabb lesz -- 10 ev mulva majd elkezdek kopaszodni es nem fogom meguszni egy Porsche nelkul :DDD

vszeg egyebkent nem fogok semmi se venni, maximum egy negyedik bringat, egyebkent is az ultramaraton talan egeszsegesebb kompenzacio, mint egy kabrio

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#196172) Tsebacsi válasza emvy (#196171) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Viccen kívül a Mustang-ot javasolnám az 5.0 V8-al. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#196173) focvis válasza emvy (#196171) üzenetére


focvis
veterán

Vedd meg most a Porschet. ( Esetleg E92 M3 sem túl drága.)

(#196174) stickermajom válasza focvis (#196173) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerintem is a Porsche. :K

(#196175) bulikavagyok válasza emvy (#196166) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Kabrióban eléggé naprakész vagyok, most is majdnem azt vettem, csak végül az ár és a kíváncsiság miatt választottam mást (PHEV). :B Négyes BMW-m volt korábban, nem rossz, de hosszú idők után az volt első olyan autóm ami nem nőtt a szívemhez. Plusz volt egy-két minőségi hibája is, kétszer csináltak rajta garanciális javítást két év alatt. De lehet, h csak kifogtam egy rosszabb példányt, szval nem biztos, h Te nem szeretnéd. Egyébként OK az autó, bár az zavart, h 60-70e kilométer futásteljesítmény után már eléggé zörgött az utastere. Egyik haveromnak van egy M4-es BMW-je (Competition), az is zörög rendesen, pedig abban még szerintem 50e kilométer sincs. Mondjuk 20-as kerekeken gurul télen-nyáron, szval nem csodálkozom rajta. Nálam jelenleg az S5 a favorit, pénztárca függő, nagyon jó a mostani illetve az előző generáció is (például egy ilyen). Merci oldaláról a C43, illetve nekem nagyon tetszik a Z4-es BMW is (35i) és az Audi TTS is - ha nem ragaszkodsz a négy üléshez. Az utóbbi kettő mondjuk igazi élményautó lehet. Ha jól megnézed, h mit veszel, szerintem ezek közül bármelyik autó jó választás lehet! Mustangot én nem ajánlanám, az utóbbi egy évben kettőben is ültem, engem hosszú távon biztos, h kiidegelne a belső tér "minősége". De ez persze szubjektív.

focvis: +1 :)

Szerk.: Baráti körben volt még korábban egy erősebb E93-as BMW is amiben ültem párszor, ha jól emlékszem nem volt vele túl sok problémája a gazdájának. Szerintem az is OK lehet.

[ Szerkesztve ]

(#196176) rbalint88 válasza emvy (#196166) üzenetére


rbalint88
addikt

Mustang (csak 2014+), 335i, S4, S5, Porsche. Kérdés hány személyes kell legyen, mire használnád. Sportcélokra a kupék jobbak, merevebbek a belőlük faragott kabrióknál. A roadsterek szigorúan két üléssel az eleve nyitott tetősnek tervezett gépek, azok merevebbek is emiatt.
Egyébként nekem a cabrioban tökre nem jön a száguldozás, élvezi az ember a napsütést, a tájat, már csak azért se sietsz vele, hogy tovább tartson a jóvilág :)

(#196177) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Na ezt soha nem gondoltam volna: Háromhengeres motort kap a népszerű izomautó

(#196178) AMD Power


AMD Power
titán

Autó lemosva , kitakarítva, megtankolva.

Fogyasztás.... 348km-re (26.65liter benzin) ez nagyon vegyesen jött össze. Budapesten sok rövid táv, de volt benne 2x40km M2 autópálya is.

7.6 liter 100km-re, Auchan 95 benzinből.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#196179) tboldi válasza szabonagyur (#196161) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt is írtam, hogy nem mindenáron akarnék cserélni. De ha esetleg mégis, akkor sem csak Swift Sportra, egy másik GD Jazz is képbe jöhet. Csupán megtetszett az, amit legutóbb linkeltem itt. :D

Ha sikerül jól helyreállítaniuk, akkor nyilván marad.

[ Szerkesztve ]

(#196180) AMD Power válasza tboldi (#196179) üzenetére


AMD Power
titán

Azért ez nagyon baba lehet. Jól is néz ki és kakaó is van benne bőven. :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#196181) tomcsi23 válasza tboldi (#196179) üzenetére


tomcsi23
veterán

A tolatóradar fontos extra lehet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#196182) tboldi válasza tomcsi23 (#196181) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K :D

(#196183) Qru válasza CactuS (#196163) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernak van SSS, 1.4 turbo nonhibrid. Eleg jol megy. :K

#nincsbennetarcsi

(#196184) bandus


bandus
veterán

azt tudjatok esetleg, hogy a pest megyei, m1 36-os kilometerenel levo traffi a bp fele vagy a gyor fele meno oldalt figyeli? sosem szaguldozok, de ma elbambultam (mintha nem egesz eletemben az m1-en jartam volna), igy lehet sikerult belenezni valahol 160-170 kozott :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196185) bandus válasza bandus (#196184) üzenetére


bandus
veterán

kozben volt idom utananezni, ezek a regi dobozok elvileg mar nem is mukodnek. remelem ez meg mindig elo info :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196186) bandus válasza gooool (#196143) üzenetére


bandus
veterán

te vagy a 057, mert akkor egy helyen lakunk?😁

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#196187) gooool válasza bandus (#196186) üzenetére


gooool
őstag

Nem, ez 013, és én vidéki területen dolgozom. :)
De sok Hyundait kipörgetett most a flottakezelő nekünk, így lehet látni párat. :)

Többiek:
Este ha lesz időm, írom a pro/kontrát. :R

Üdv, Balázs

(#196188) focvis


focvis
veterán

Írtam, hogy 2 hete bekerült a "doboz" a járműbe. Eleinte úgy érzékeltem, hogy jobban kormolja a kiput, stb. A múlt vasárnapi rövid M1-es karikát kivéve csak városban használtam azóta. A héten már alig kormolt, ma mentem hosszabb autópályás utat, szinte semmi.
Vajon kellett az ECU-nak némi adaptációs idő, vagy csak kifújta az elején a korábban felgyülemlett kormot a magasabb turbónyomás? Tényleg nem tudom.
A városi, ill. autópályás fogyasztás sem nőtt. Utóbbi inkább csökkent, de ezt akár teljesen a nyári gumik számlájára írhatjuk.
És jól megy.
Remélem, az R8 tulaj is tudta, hogy racse van :D , mert nem voltam annyira rosszabb nála. Indexel mikor utolérek valakit, aztán szabad az út, lehúzodok 5 padló 140-220-ig, ott már utolér. Nem szokásom nagyot kamuzni. Első szériás R8, utána beáll a belső sávba, kvázi főbérlőként 180-200.

[ Szerkesztve ]

(#196189) aero. válasza focvis (#196188) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kijött a racsecsip is az R-hez, a legnagyobb csomag +56 lo / 46 Nm, elég borsos áron, £öccá'

(#196190) focvis válasza aero. (#196189) üzenetére


focvis
veterán

Nem olcsók.
Akciósan volt ez (bemutatótermi példány, kifutott G7-hez) 200 € + 20 € posta.

500 fontért kapsz Bluefint, vagy normális csipszet - mondjuk garis az autó. ( :F )

(#196191) ngaba válasza focvis (#196162) üzenetére


ngaba
aktív tag

OK-OK, de 25 évesen ki vágyik Swift Sportra? :P

(#196192) aero. válasza focvis (#196190) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha lesz, akkor inkább ez, mert utána elrudom adni. Míg az sw kiíratás után bukó. Meglátjuk.

(#196193) Qru válasza aero. (#196189) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gari miatt nem eroltetnem, meg amugyis draga. Nalunk vam amelyik meg lett chippelve es maradt a gari. Na az annyit is er. :D

#nincsbennetarcsi

(#196194) Snoop-y válasza emvy (#196171) üzenetére


Snoop-y
veterán

S2000 vagy Z4

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#196195) aero. válasza Qru (#196193) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A gari abból a szempontból érint csak, ha szoftverfrissítés van. 2 éves a lízing, papírforma szerint olajcserére sem kell vinnem. 30k az R is, vicc.
SW viszont megvan 250-ből az igaz, és lehetségesen többet is ad.
Focvis, milyen cucc a tiéd?

[ Szerkesztve ]

(#196196) emvy válasza Snoop-y (#196194) üzenetére


emvy
nagyúr

Z4 jo otlet.

while (!sleep) sheep++;

(#196197) Qru válasza Snoop-y (#196194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az automata kitetel miatt az S2000 kiesik. :(

#nincsbennetarcsi

(#196198) Qru válasza aero. (#196195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek szerint vissza is adod 2 ev mulva. Akkor viszont sima.

#nincsbennetarcsi

(#196199) focvis válasza ngaba (#196191) üzenetére


focvis
veterán

Sajnos túl vagyok a 25-ön... ha visszagondolok, szerintem vágynék egy Swift Sportra*. :) Leszámítva azokat az iszonyat peres gumikat. De 25 évesen ez kevésbé volt zavaró tényező, akkoriban upgradeltem 175/65r14-ről 195/50r15-re.

*Aztán lehet, hogy manapság egy szifon 12 max pro (Competition) jobban mozgatja az átlag 25 éves fantáziáját a csapatós verdáknál. :D Csajok, pia - szerencsére - továbbra is az érdeklődés tárgyát képezik. :R

[ Szerkesztve ]

(#196200) Snoop-y válasza emvy (#196196) üzenetére


Snoop-y
veterán

Volt fonokomnek az van nagyon szereti (Z4M)
Az S2000 bar oreg ha vezetesi elmeny kellene akkor meggondolando.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.