Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176551) Szada85


Szada85
aktív tag

Megjöttek a G8 GTI árak, DSG-s indulóár 37.607€ (13-13,5 millió Ft körül € kedvétöl függöen.)
[link]

(#176552) AMD Power válasza Qru (#176547) üzenetére


AMD Power
titán

Azért ez is egy vicc. :(

Egyik beszállítonk két fönöke kapott 2db automata Renault Talizmant. Full felszereltség persze 1x millióért. Az egyikben 1 évesen, a másikba rá kb 2 hónapra meghalt az automata váltó. Mondták a szervizben,hogy ez sajnos ilyen. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#176553) tboy93 válasza CactuS (#176550) üzenetére


tboy93
nagyúr

:(

Az a baj, egy bizonyos kor után már nem fog úgy az ember agya, aztán ebből lesznek az ilyen esetek. Feleségem nagyapja 81 éves, nemrég hosszabította meg a háziorvos a jogosítványát, mert kikönyörögte. Köti az ebet a karóhoz, hogy neki kell az autó, hogy kivigye a mamát a piacra. Mindezt úgy, hogy sönt van a fejében és a mozgása nagyjából olyan mint egy lelassult csigáé. Értelmes ember évtizedek óta nem adott volna neki jogosítványt :U A család mondhat bármit, az öreg nem hallgat meg senkit.

(#176554) AMD Power válasza tboy93 (#176553) üzenetére


AMD Power
titán

Kb 15 éve nagyim akkori "barátja" elvitt minket Visegrádra autóval. Kb 85 éves volt a bácsi. Ok vezetett 65 éve. De!! Azt hittem megdöglünk!! Folyamatosan a szembe lévő sávban ment! Volt,hogy több másodpercig. Én a végén már üvöltöttem vele!!! Katasztrófa volt!! És úgy,hogy az öreg minden nap vezetett a belvárosban!! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#176555) Ádám16 válasza Szada85 (#176551) üzenetére


Ádám16
addikt

Kimosolyogtam az árat rendesen. M2 csak egy példa, amit jóval szívesebben vennék ennyiért, ha kell a dinamika.

(#176556) #89309696 válasza AMD Power (#176552) üzenetére


#89309696
törölt tag

De legalább gariidőben.
Duplakuplungost nehéz jóra csinálni, az teljesen jól látszik mindenkinél. Még maga a VW se tudja megcsinálni pedig az ő találmányuk részben. :))
Rönó ha jól tudom meg már csak duplakuplungost szerel ahogy a legtöbben prémium alatt. Kár pedig.
Mondjuk ilyen esetben a hagyományos automata se feltétlen lenne megbízható, ha lecsípik a fejlesztési költségeket stb.
Kell az elektromos nincs mese... Lesz azokban is hiba, de nem váltó. :D Már amelyikben.

[ Szerkesztve ]

(#176557) footy válasza tboldi (#176548) üzenetére


footy
addikt

meg az infulenza :D

(#176558) tboy93 válasza AMD Power (#176554) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nap mint nap latok ilyen embereket kozlekedni :( Tudod amikor messzirol nézed es nem erted mit kovalyog az uton ossze vissza, majd melleersz, atnezel es latod hogy a 80 eves mamika probalja az uton tartani a gepet :D Neha tobb neha kevesebb sikerrel.

Csak hat ugye, amit a felesegem papaja se fog fel, hogy nem csak a sajat eletevel jatszik. A piacra menet egy iskola mellett megy el, ha egy kajla gyerek nem figyel es lelep az uttestre, az oreg reakcioidejevel teljesen eselytelen hogy megall vagy kikeruli. Hiaba mondja ezeket neki el az ember, olyan mintha a falnak beszelne :( Mar nincs mivel felfognia a dolgot, nem tud merlegelni. Ezert kene kivenni a haziorvosok kezebol ezt a döntést es fuggetlenebb szervnek adni a feladatot.

Par hete voltam amugy en is jogsi hosszabbitas miatt orvosi alkalmassagit kerni, nagyjabol ugy zajlott, hogy az orvos megkerdezte van-e valami bajom, en mondtam hogy nincs, majd nyomtatta a papirt :U

(#176559) CactuS válasza tboy93 (#176553) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, mondjuk most nem ott jöttem fel, de valószínű, hogy az útkezelő hibája is részben. Itthon iszonyat gány módon tudják eltüntetni, átfesteni az ideiglenes felfestéseket. Ha csillog az átfestett felület, akkor az lehet megtévesztő. Nyilván sokan akkor sem indulnak meg 45 fokban, keresztül egy 4 sávos úton, mert nézek előre, de ebben a korban lehet ennyi pont elég volt, hogy megtévessze.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176560) 6030D válasza tboy93 (#176553) üzenetére


6030D
Ármester

Velünk szemben van gyógyszertár, pékség. Néha jönnek olyan öregek, hogy 1-2 percig száll ki/be a kocsiból, bottal. Oké, hogy 30-cal megy utána a városban, de a gyors helyzeteket nem megoldani fogja, csak átélni. :(

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176561) #89309696 válasza tboy93 (#176558) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja hát az orvosi vizsgálatok ilyenek, a munkaalkalmassági vizsgálatok is hasonlóan zajlanak.
Viszont a teljes ellentéte is előfordul, ha valami hipohonder barom háziorvosa van az embernek, nekem sajnos ilyet sikerült kifognom. Szerencsére a munkához az üzemorvos adott, csak a jogsi miatt kell hozzá mennem, azt meg elég 10 évente, a következő hosszabbításra remélem lecserélik másik orvosra.

[ Szerkesztve ]

(#176562) Qru válasza AMD Power (#176552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Viszont kaptam egy tippet a vízfogyásra, állítólag van/volt egy széria ahol a vízpumpa egyik o gyűrűje hibás és ott engedi el a hűtővizet. Majd rá kell nézetni. :K

#nincsbennetarcsi

(#176563) Qru válasza #89309696 (#176561) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én a jogsit is az üzemorvosnál csináltatom, nem kötelező a háziorvoshoz menned. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176564) Peter.70 válasza Qru (#176562) üzenetére


Peter.70
őstag

Mondtam hogy kell egy vizes demizson a csomagtartóba :D

(#176565) cappa72 válasza Qru (#176562) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vajh' ekobúsztnál is lehet ilyen tippre alapozni?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#176566) Qru válasza cappa72 (#176565) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passzolok, kolléga Passatjából is így fogyott a víz (bár neki nem ilyen durván ő évi 1-1,5 dl-t töltött rá). Márkakerben mondták, hogy az O gyűrű a hibás és gariban cserélik. Egy kérdést/megnézést megér nálad is a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#176567) stickermajom válasza tboy93 (#176558) üzenetére


stickermajom
addikt

A baráti társaságban nem szoktam népszerű lenni, ha mondom, hogy egyszerűen el kéne venni bizonyos kor fölött a jogosítványt (illetve kicsit emelni az alsó korhatáron).

(#176568) Qru válasza stickermajom (#176567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán, 75 felett PÁV-hoz kötném a jogsit. :K

#nincsbennetarcsi

(#176569) tboy93 válasza stickermajom (#176567) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én szimplán csak átalakítanám a rendszert. Ne így és ne a háziorvosok végezzék az alkalmasságit. Legyen sokkal szigorúbb bizonyos kor felett a rendszer. Illetve B kat.-nál is be lehetne vezetni egy a motorokhoz hasonló kategória rendszert (B1, B2, B korlátlan) ahol teljesítmény és súly/kw arány is meg lenne kötve. Viszont újra vizsgázni ne kelljen, legyen elég a megfelelő kor elérése.

(#176570) aero. válasza tboy93 (#176569) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amig igy mukodik a rendszer ezen resze, vagy ahogy ez: link, amit szepen elmond amugy a kopasz, addig ez ilyen marad :)

(#176571) Qru válasza tboy93 (#176569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a rokiknál is meg tudták oldani, hogy bizottság döntsön úgy itt is meg lehetne oldani. Bár biztos veszítenének pár szavazatot emiatt de mint tudjuk az többet ér mint pár emberélet.

#nincsbennetarcsi

(#176572) fant0mi válasza Qru (#176571) üzenetére


fant0mi
addikt

Az orvosi vizsgalat lejartaval egyidoben lehetne kresz vizsga is.

(#176573) ivana válasza tboy93 (#176569) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt már többször is olvastam, de szvsz még A-nál is hülyeség ennyi kategória, elég lenne 125, meg korlátlan. Kocsiban a baromi gyenge autók meg kifejezetten veszélyesek pl. egy kispolski vagy egy mai 150 ló közötti kocsi közül szerintem egyértelmű melyik veszélyesebb egy kezdő esetén. Ha a törést figyelmen kívül hagyjuk, akkor is ott az úttartás és a motorerő hiánya.

(#176574) tboldi válasza ivana (#176573) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyiból nem hülyeség az A2, hogy így már 20 évesen megszerezhettem a korlátlant, nem kellett várnom 24-ig. :))

(#176575) Qru válasza fant0mi (#176572) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj, azon még lehet én is megbuknék. :D

#nincsbennetarcsi

(#176576) CactuS válasza tboy93 (#176569) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak annyit kéne módosítani a törvényen, hogy az, aki aláírja az alkalmasságit, felelősségre vonható legyen a döntéséért pl: egy baleset után. Mondjuk az orvosoknál ezt már megszoktam, hogy kb. minden csak becslés és "privát" vélemény, nem elszámoltathatóak. Sajnos több okból is jártunk kórházban az utóbbi években, de az, hogy minden vizsgálat után kötelezően alá kellett írni, hogy amit hallasz az vagy úgy lesz vagy nem, hát, nem túl bizalomgerjesztő.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176577) #89309696


#89309696
törölt tag

Körforgóba reggel a faszikám indexel, be is hajtottam elé, erre majdnem nekem jön és még veri a dudát. Pöckölgettem neki a fülem, hogy nem hallom, tessék? Erre még idegbetegebben verte a dudát. :D

Arra van figyelme hogy dudát verjen, de az indexet kintfelejti. Vagy az utolsó pillanatban meggondolta magát és levette, de akkor meg illik elengedni akit "megtéveszt", nem még felháborodva dudát verni.

[ Szerkesztve ]

(#176578) bandus válasza tboy93 (#176569) üzenetére


bandus
veterán

nekem tegnap volt esedékes, első jogsi hosszabbításhoz orvosi vizsgálat. mivel 10 éve csak privát dokihoz járok, fogalmam sincs, hogy ki a háziorvosom éppen, így neten keresgéltem, hogy ki csinálja ezt meg, sajnos a medicovernél nincs ilyen szolgáltatás. egy idős hölgynél voltam a 11. kerületben, néhány alap kérdés volt, hogy szedek-e bármilyen gyógyszert, van-e valamilyen betegségem, stb. ezen kívül vérnyomás+meghallgatta a tüdőmet. látásvizsgálat SEMMI!, pedig meg is kérdeztem, hogy hordok-e szemüveget/kontaktlencsét (egyébként igen). vicc az egész.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#176579) Szada85


Szada85
aktív tag

Érdekes téma bukkant fel a német Cupra csoportban, mégpedig ki mennyi "újautó-kedvezmény" -t kapott.
Nagyjából 20-35% között változott, elvétve 40% is becsúszott Seatéknál.

Azon gondolkoztam, hogy ha ezek után használtnál az ember bepróbálkozik 10-15%-os alkuval, az vajon mennyire elítélendö? :)

[ Szerkesztve ]

(#176580) focvis válasza ivana (#176573) üzenetére


focvis
veterán

18 évesen a kispolszkit oldalára tettem száraz úton egy éles fordulóban. :DDD Nedves úton pedig piruetteztem vele csapatós kanyarból kifelé. :DDD Top speed lejtőn 133.
Király gép, ma is kéne! :D

Nyikhajoknak 25 éves kor alatt max. 100 lóerőt engednék.
+ Se cigi, se pia, se kábszi!!!444!! ;]

(#176581) Qru válasza focvis (#176580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

120L-es Skodát én is megforgattam hóban, az partner volt benne.
De legalább a 3,14nát nem vonod meg tőlük, rendes vagy. :D

#nincsbennetarcsi

(#176582) tboldi válasza focvis (#176580) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyikhajoknak 25 éves kor alatt max. 100 lóerőt engednék.

200 kg mellé. ;]
Amúgy tök jó, bő egy hete nem tartozom már a korlátozás alá. :)

[ Szerkesztve ]

(#176583) gergo5991 válasza focvis (#176580) üzenetére


gergo5991
őstag

110 lovas megane 3 mat hajtok, nagyon hamar rájöttem kevés a 110ló, előzni kb nem is "tudok" a kocsival, hiába teszem vissza 3-masba, 110 ló kevés hozzá, meg a nyomaték is. (egyedül a kocsiban), ha 2+ on vagyunk le is mondok az előzésről, bár ha kamion megy előttem 90el nem is bánom, ugyse szálguldozok nemhogy büntetés lesz a vége, de sokszor kifogok olyan nyomorultakat akik 70el mennek és amikor előzök rátaposnak, és 150nél se birom lehagyni (3x volt rá példa), általában fiatal lányok csinálják ezt, gondolom sérti a becsületüket hogy valaki ki meri előzni őket, főleg egy renaultal. Másik kedvencem az öregek: 70el megy városon / falun kivül, de falun is bazdmeg.

[ Szerkesztve ]

(#176584) pit stop válasza Ádám16 (#176545) üzenetére


pit stop
addikt

Amíg nincs szűkített lista csak top3-ra tippelek: id3, ds9, new 500.

Btw azt a c4-et ki engedte így gyártásba te jó ég...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#176585) ivana válasza gergo5991 (#176583) üzenetére


ivana
Ármester

Ott valószínűleg nincs meg a 110 ló, annyi bőven elég előzni. Azt, hogy hányan ültök benne végképp nem kéne, hogy megérezze. A lanciaval lazán szoktam előzni, pedig az is kb. akkora, mint a megane és 113 ló.

(#176586) AMD Power válasza tboy93 (#176558) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Nagyon sok ilyen van. Amugy én 70 éves kor felett alkalmassági teszthez/vizsgálathoz kőtném a dolgot.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#176587) AMD Power válasza Qru (#176562) üzenetére


AMD Power
titán

"Jól" hangzik, egy fél éves autónal azért nagyon durva. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#176588) F_Zolee válasza ivana (#176585) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem a ló kevés hanem a nyomaték(ha benzinese van). Ha nem lendületből előz és rágyorsít a delikvens akkor nem az autó a hibás.

(#176589) tboldi válasza gergo5991 (#176583) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csatlakozom, nekem is gyanús, hogy valami van azzal az autóval. Nekem csak 83 lovam van (velem együtt 1250-1300 kg-ra), és nem érzem lehetetlen feladatnak az előzést.

De a WagonR-rel azért jobban megy, 10 pacival erősebb és 200 kilóval könnyebb is.

(#176590) rbalint88 válasza ivana (#176585) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem is 1.6i taltos paripa van cegesben. Csucsteljesitmeny 132 lo, de ha barmit is akarsz vele csinalni, ahhoz 5000-es fordulat kell. Teljes legenyseggel meg beletorodes, mert tenyleg mint egy doglott lajhar, annyira dinamikus. Pedig ki van kormolva :))

[ Szerkesztve ]

(#176591) stickermajom válasza rbalint88 (#176590) üzenetére


stickermajom
addikt

J Astra hasonló nálunk az 1.6i-vel, cserébe dög nehéz is. Négy emberrel, klímázva nem kell vele előzni. :D

(#176592) ivana válasza F_Zolee (#176588) üzenetére


ivana
Ármester

A nyomatékot hagyjuk már, ez kb. ilyen smoke&charm szint. ;] A kocsit a teljesítmény hajtja nem a nyomaték, egy turbós motor alul lehet nyomatékosabb ezért jobb a 0-100, de egy 90 körüli előzésnél ez rohadtul mindegy. Nyilván szívó benzint forgatni kell.

(#176590) rbalint88 Szívó motornak nyilván fordulat kell.

[ Szerkesztve ]

(#176593) F_Zolee válasza ivana (#176592) üzenetére


F_Zolee
veterán

Oké, szerintem is hagyjuk.

(#176594) sutszi válasza rbalint88 (#176590) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem itt lehet a probléma. 105 lovas 1.6 és ha akarok tudok előzni...de forgatni kell. Én úgy látom sokan nem nagyon szeretik forgatni mert félnek... meg a vállukra ül vilike aztán odasúgja, hogy "Sok lesz a fogyi, kisbarátom." ;]
Ha kell 5000 fölé simán elforgatom amikor már meleg a motor rendesen. Ha úgy hozza a szükség...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#176595) brumi1024 válasza sutszi (#176594) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha kell 5000 fölé simán elforgatom amikor már meleg a motor rendesen.

Ez a mondat helyesen: 5000 fölé mindig elforgatom amikor már meleg a motor rendesen. ;]

(#176596) szimi57 válasza #89309696 (#176577) üzenetére


szimi57
őstag

(#176577) Az ilyeneknek halvány fingjuk sincs a vezetéshez.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#176597) CactuS válasza brumi1024 (#176595) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176598) 6030D válasza brumi1024 (#176595) üzenetére


6030D
Ármester

Visszatérve a 70-80 éves idősekre: 5000 fölé forgatom, hogy hamarabb meleg legyen a motor. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#176599) parandroid válasza AMD Power (#176586) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Beszarsz, de létezik ilyen, és kötelező is. Csak komolyan kéne venni. Néhány háziorvost megbaszcsiznának pár millióra a pofára kiadott igazolás miatt, aztán mindjárt rend lenne.

Ehelyett mi van? Megkókányolsz egy buszt egy fusi benzintankkal, a sofőr, aki nem is vezethetne, nekihajt egy betonfalnak, bent ég egy tucat utas, aztán nincs felelős, lol. Mármint nyilván kurvára nem lol, kb az egész bagázst kéne dorozsmásra szinterezett rozsdás vaslóf*sszal megszekszuálni, a cégtulajjal, a garázsmesterrel, a korrupt dokival, a még korruptabb ügyészekkel, bírókkal, meg a politikus haverjaikkal együtt. Nyilvánosan, hogy a többi tanuljon belőle.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176600) -v- válasza brumi1024 (#176595) üzenetére


-v-
addikt

:K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.