Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176301) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Villanyskoda. Az angol skoda oldalon megnéztem, kb 40e font a normálisabb akksival szerelt változat (összehasonlítás kedvéért az aktuális dízeles octavia-juk 25e fontról indul), még azért messze van ahhoz, hogy megérje, de lassan araszolgatnak. Ha a mostani dízelbe bele tudok még rakni 5évet, akkor talán lesz már értelmes alternatíva...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#176302) focvis válasza Qru (#176297) üzenetére


focvis
veterán

Fehéren jól mutat a fekete. (Autóra szűkítve a gondolatokat!)

(#176303) CactuS válasza rbalint88 (#176298) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Vótmá' #176277. ;] Egyébként f*sok én is, nekem is pirosak most a rugók. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#176304) stickermajom válasza focvis (#176296) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, legkésőbb tavasszal el kellett volna intézni az autóvásárlást. Lassan egy éve húzza a dolgot. :D

(#176305) rbalint88 válasza CactuS (#176303) üzenetére


rbalint88
addikt

jaj, tényleg. voltam lent a garázsban, néztem, nálam is van tüv-papír spray :DDD

(#176306) grizlisandor válasza Qru (#176292) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tudod mi a vicc(?), hogy a nem készleten lévő autókat már +500k drágább áron adják, gondolom azon az áron se lesz sok alku... :U

(#176307) Integrale


Integrale
veterán

Láttatok már ilyet? M1, 140-nel vontatja a fasz a bogarat.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#176308) tboy93 válasza Integrale (#176307) üzenetére


tboy93
nagyúr

:W

(#176309) kisza25 válasza Integrale (#176307) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Előttem nemrég meg is bicsaklott egy, nagynehezen összeszedte és leállt a leállósávban, mondjuk az 120 körül ment :(

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176310) cappa72 válasza Integrale (#176307) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy vontatták ;]

Tegnap döcögtem kifelé BPről az M1-en 10-zel, előttem egy fekete Ferrari, mellette a másik sávban ezüst 911S Turbo a dugóban. Szép látvány volt mindkettő.
Ja, és egyik sem akart tolakodni. A Ferrarit már jó rég óta "követtem" - használt indexet, előzékeny volt; jó volt azért ilyet látni, olyan sztereotípiaromboló volt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#176311) parandroid válasza cappa72 (#176310) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Engem Porsche még soha nem akart letolni a belső sávban. Pedig azért németeknél nem ritka. Az az 520d-k, meg a malacseggű a4-ek játéka.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176312) Qru válasza focvis (#176302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fékpor miatt gondoltam, talán kevésbé látszik. :D De majd megkérek egy arcképgyárost, hogy PS-oljon nekem egy fekete felniset.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176313) focvis válasza Qru (#176312) üzenetére


focvis
veterán

Nincs tapasztalatom full fekete felnivel. A mostanin viszont van fekete légterelő [kép] , nagyban segít elmaszkolni a retket. :D (Legutóbbi autómosás 2020.07.07., 5200 km-rel ezelőtt, már ciki.)

A logika azt diktálja, hogy a full feketén nem fog feltűnni a fékpor. Ugyanakkor egy jó állapotú gyári fényezést nem feltétlenül jó ötlet átfesteni, inkább legyen koszos.

[ Szerkesztve ]

(#176314) Qru válasza focvis (#176313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk sokat nem fékezek... akkor marad a gyári szürke. Magnum is arra voksolt.

#nincsbennetarcsi

(#176315) -v- válasza rbalint88 (#176298) üzenetére


-v-
addikt

Itt most éppen ráfújom a tüv papírt :C

(#176316) rbalint88 válasza Qru (#176314) üzenetére


rbalint88
addikt

feketén is látszik, az elkezd kibarnulni-szürkülni a fékportól, míg az ezüst meg elszürkülni. kerámiás fékbetét kell, akkor nincs gond :P
Priuson antracit a gyári felni, azon is látszik a fékpor. csak ahhoz nem találtam kerámiás betétet, ellenben féktárcsa és betét szett 15,5k volt :)

(#176317) Qru válasza rbalint88 (#176316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodán is hamar retkes lesz a felni elöl. :(

#nincsbennetarcsi

(#176318) Magnum_ válasza Qru (#176317) üzenetére


Magnum_
nagyúr

SmUrton is.

I humbly and respectfully decline™

(#176319) #89309696


#89309696
törölt tag

[link] 6:44
Klasszikus. :D

[ Szerkesztve ]

(#176320) Qru


Qru
MODERÁTOR

Pofátlantanítás 19: [link]

#nincsbennetarcsi

(#176321) bulikavagyok válasza Qru (#176320) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jók ezek a videók, drukkolok nekik, h csípjenek el minél több idiótát! Én egyébként havonta átfóliáztatnám az Octaviát, mert ebben a színben nagyon levágós. És később egyre jobban az lesz.
Amúgy egy GLE Merci már busznak számít, vagy nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#176322) stickermajom válasza Qru (#176320) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy olyan zöld AMG GT R akit az Andrássyn (?) fogtak meg múltkor megpróbált bekanyarodni az utcánkba, de fennakadt. :DDD Kb. 6-7 centi magas padka van, hogy a hegyen lezúduló esővíz ne folyjon be ide.

(#176323) rbalint88 válasza Qru (#176320) üzenetére


rbalint88
addikt

Alkotás utcai buszsávból egy nap alatt kijönne két rész :DDD ráállhatnának

(#176324) tboldi válasza bulikavagyok (#176321) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem jobb lenne változatosabb autókkal csinálni. Ha különböző típusok, évjáratok, állapotok lennének, jobban bele tudnának olvadni a civilek közé.

(#176325) rbalint88 válasza tboldi (#176324) üzenetére


rbalint88
addikt

de ha megnézed, sok idióta a matricázott, normál rendőrautó előtt csinálja a hülyeséget. amúgy van ezüst és fekete octi is nekik, csak azok nem szerepelnek annyira, a videókban meg volt már piros is.

(#176326) bulikavagyok válasza tboldi (#176324) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Hja, az lenne a leghatékonyabb megoldás. :K

(#176327) tboldi válasza rbalint88 (#176325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, vannak, akiken még a matrica sem segít, de biztosan van egy olyan réteg is, akik figyelik ezeket, ellenük hatásosabb lenne a többféle autó.

Igazából magam ellen beszélek, mert az utóbbi csoportba sorolnám magam. :D

(#176328) grizlisandor válasza CactuS (#176277) üzenetére


grizlisandor
addikt

Most értem oda, hogy megnézzem a videót.
Tökéletesen mutatja a történet, azt, hogy mi történik az összes hazai hivatalban. :U

(#176329) focvis válasza tboldi (#176324) üzenetére


focvis
veterán

Jó az ahogy most van; a vadbarmokat nem érdekli, nem figyelik; a kulturáltan tempózók hadd legyenek óvatosak egy alapszínű Octavia láttán.
(Elég sok krétafehér Octavia van az utakon, alap kék, alap fekete ritkább.)

(#176330) Qru válasza rbalint88 (#176323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be kene kamerazni es kesz. 1 nap alatt visszahozna az arat. Ha jol tudom csak a Kerepesin levo van bekamerazva.

#nincsbennetarcsi

(#176331) pit stop válasza Qru (#176320) üzenetére


pit stop
addikt

Ebben a részben az autók átlagértéke elég magas lett :D (kíváncsi lennék kit mennyire büntettek)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#176332) rbalint88 válasza Qru (#176330) üzenetére


rbalint88
addikt

az tuti. be kellene szakaszolni, aki két kamerán átmegy, annak jön a csekk. ugye valamennyit lehet menni buszsávon, úgy kell kirakni a kamerát, hogy "szabályosan" használva ne büntessenek meg. Pl a BAH és MOM közötti szakaszon a dugóban sokan, akik elkanyarodnak jobbra a Csörsz utca felé, végigveretik a buszsávon (én is), de elvileg letérés előtt egy saroknyit lehet menni, szóval ez szabályosnak tekinthető. viszont sokan a BAH-tól a Déliig végigtolják - itt jellemzően a prémium parasztok érzik magukat mindenkinél feljebb valónak.

(#176333) máyköl válasza rbalint88 (#176332) üzenetére


máyköl
veterán

Habgeneralisbol kifordulva is a 90% a lampaig mar hasznalni szokta a busz savot.

(#176334) Magnum_ válasza máyköl (#176333) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem is nagyon lehet ott maskepp :D senki nem enged be sose, ha onnan jovok ki.

I humbly and respectfully decline™

(#176335) Jorus válasza Qru (#176320) üzenetére


Jorus
nagyúr

0:22-nél nem látta a tükörben, hogy ott a jard?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#176336) rbalint88 válasza Magnum_ (#176334) üzenetére


rbalint88
addikt

használni kéne az indexet ;]

engem eddig mindig beengedtek, kivéve legutóbb, most az egyszer eltoltam én is a buszoson. nem vagyok rá büszke, de nagyon felidegesített az a patkány hozzáállás, hogy ott állok a buszsávban indexelve és csak annyit kellett volna csinálnia, hogy egy autónyival hamarabb megáll, ahogy a pirosnál gyűlik fel a sor...

(#176337) stickermajom válasza rbalint88 (#176336) üzenetére


stickermajom
addikt

De az az ő helye!! ;]

(#176338) grizlisandor válasza Jorus (#176335) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tuti látta, már csak azért is megcsinálta, hogy felvágjon a haveroknak, ha bekerül a pofátlanító videóba. ;]

Jól összeválogatták a videót, ilyen értékű autókat nem sűrűn látok vidéken. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176339) Qru válasza pit stop (#176331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja eros merites. :K

#nincsbennetarcsi

(#176340) focvis válasza Magnum_ (#176334) üzenetére


focvis
veterán

Mert Bimmerrel jársz ;] ; a nyugger Volvót rendszerint beengedik ott.

(#176341) Qru válasza Jorus (#176335) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha használná látta volna. :D

Focvis: Subi-t beengedig könnyen általában. Ahhoz sem kötnek semmi pejoratívat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176342) pècsimunkás válasza Magnum_ (#175996) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lengyel kollégám most kapott egy 5000 eurós árajánlatot az Audi A5 2,7 TDI dízel nyűgjeinek a javítására. Lerobbant az autópályán, vissza hozta az ADAC a céghez. A cégünk telephelyén van egy autószerelő műhely. Normális árakon dolgoznak, tőlük kapta ezt az ajánlatot.
Gondolom jó árnak számít, mert el akarta vitetni Lengyelországba az autót, de itt lesz megcsinálva.
A héten nem volt jókedvű, mondjuk ezt nem csodâlom.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#176343) máyköl válasza rbalint88 (#176336) üzenetére


máyköl
veterán

Este keson kell menni oda, es akkor nincs ilyen gond. ;]
A 2 allomas miatt egyebkent sem merek mar maskor menni, konnyen bele lehet csuszni 30-40 perces varakozasba. Este pedig ha legurulok, 90%ban nincs ott senki.

(#176344) HKorn


HKorn
addikt

Hyundai/Kia 6 gangos DCT váltója mennyire jó konstrukció? Kehes típus, mint a szárazkuplungos DSG?
Ezen márkák garanciája nemzetközi? Pl Hyundai-ra itthon is ervényes az 5 év garancia ha használtan veszek egy 2 éveset ami kintről behozott?

Run&Ride

(#176345) rbalint88 válasza máyköl (#176343) üzenetére


rbalint88
addikt

hazafele útba esik a cégest lecsapatni (amúgy is ott tankolok általában - vagy a budaörsi tescos shellen, attól függően, hol villan fel a szegénységjelző), egyébként pont a 2 állás kapacitáskorlátja miatt inkább a Husztira járok, ott van hely utána is rendesen molyolni még vele. de álltam már sorba ott is fél órát, pedig ott 5 (6?) állás van...
így, hogy nem jelent plusz menetidőt, részemről nagyobb a hajlandóság a generálisnál várni, mint elmenni még a Husztira, ahol ugyanolyan eséllyel van sor. :)

HKorn: arról nem tudok nyilatkozni, 7DCT-k vannak a cégnél (tucson 1.7crdi és i30 1.4 tgdi), szerviz szerint és tapasztalat szerint is a kuplungja tud bajos lenni, de az viszonylag hamar kijön és akkor cserélik gariban egy erősebb szerkezetre. nálunk 50k km-ig kijött mindegyik tucsonon egy araszolásos rázás/rángatás, szoftverfrissítéssel orvosolták elvileg, talán 1-2-ben kellett kuplungot is cserélni, de ugye az is gariban ment.
mit nézel, 2. gen i30?

[ Szerkesztve ]

(#176346) tboldi


tboldi
nagyúr

Parkolás lvl Type C :D

(#176347) pècsimunkás válasza HKorn (#176344) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szerintem az assistance megy, a garanciális javítások már nem biztos. Megcsinálnák az autót, de ki kellene fizetned, és a kinti Hyundai meg neked fizetne. Szerintem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#176348) Magnum_ válasza rbalint88 (#176345) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Le is kellene mosnom a kis picit ma este..

I humbly and respectfully decline™

(#176349) HKorn válasza rbalint88 (#176345) üzenetére


HKorn
addikt

Ioniq-ot nézem (hybrid), de a legtöbb hahus az sztem kintről hozott, de oda van írva hogy garanciális.

Run&Ride

(#176350) rbalint88 válasza HKorn (#176349) üzenetére


rbalint88
addikt

le kell kérni márkakerben alvázszám alapján, az a tuti. múltkor néztem én is ioniq-ot (szalonban, a villanyost). hááát, nem esett le az állam tőle... helykínálat nem túl jó (Elantrához és Prius 2-höz képest), anyagminőség se egy nagy eresztés, hajtásban meg szerintem nagyobb kockázat, mint egy HSD.

tboldi parkolásos fotója megihletett, ez tetszik: [link]
de ez jobban kéne: [link] :B (6hengeres mótvá, V8 még nem és az is listás)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.