Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#176101) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!
Teljes (és alapos) alváz-, és üregvédelemre kit ajánlanátok? A Rusztika Bt. sajnos nem opció, a tulaj lebetegedett, és megszűnt a vállalkozás. Mást sajnos nem ismerek, aki megbízhatóan dolgozik.
Természetesen nem garázsban rücsiző szakemberekre gondoltam, hanem normális (pl. Dinitrol) kezelésre, akik típusspecifikusan tudják ennek a mikéntjét.
Google-t én is ismerem, de tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Köszi előre is! :R

(#176102) Qru válasza rbalint88 (#176099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az olajfogyás az még normális is lenne (kis mértékben szívónál is), de a víz... :(

#nincsbennetarcsi

(#176103) sutszi válasza goldnarmz (#176101) üzenetére


sutszi
veterán

https://gustavssoncarosserie.hu/ -val voltak itt jó tapasztalatok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#176104) tboy93 válasza sutszi (#176103) üzenetére


tboy93
nagyúr

Őket én is ajánlom.

(#176105) fant0mi válasza kisza25 (#176100) üzenetére


fant0mi
addikt

A szomszed utcaban van egy faszi, akarmekkora autoja van, mindig ugyanannyira kilogatja a padkara a kocsi segget. A passat kombija es a mostani golfja is ugyanugy kilog, csak rovid autonal nem er be az orra a kapuig. (Jarda van, de amugy hasznalhatatlan, a jardalapok ferdek, a gyumolcsfak benottek, mindenki az ut szelen gyalogol, szoval nem ez az indok.)

[ Szerkesztve ]

(#176106) brumi1024


brumi1024
veterán

Totalcar/Hungaroring hibrid/villany vezetéstechnikai tréning. Ez mitől lett ilyen drága (50k)? Fillérre pontosan nem emlékszem a sima tavalyi árára, de kb ugyanezt tartalmazta és emlékeim szerint 25 körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#176107) stickermajom válasza brumi1024 (#176106) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért, mert ad blockert használunk az oldalukon, ők meg éhen halnak. ;]

Amúgy vicces, mert 56-ért (Groupama KGFB-vel, vagy Cascoval 48-ért) 6 órás tréningre lehet jelentkezni a tanpálya oldalán a 3 órással szemben.

(#176108) Qru válasza brumi1024 (#176106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meglovagolják a zöldhullámot. :D Am a hibrid/villany az ilyen gyengített kurzus, mert azok nem szeretik a tartós ilyen jellegű terhelést. Amikor mi voltunk kérdezte is az instruktor, hogy van-e valaki hibriddel, mert akkor változik a menetrend.

#nincsbennetarcsi

(#176109) Coyot válasza Qru (#176108) üzenetére


Coyot
őstag

"a hibrid/villany az ilyen gyengített kurzus, mert azok nem szeretik a tartós ilyen jellegű terhelést"
Ezt fejtsd ki légyszi, mert nem értem.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#176110) Qru válasza Coyot (#176109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vészfékezés teszt, célfékezés, kikerülés, stb ezek mind úgy zajlanak, hogy felgyorsítasz rövid úton 60-70-80-ra és fék + egyéb manőver majd újra és újra ezeket ismételgeted, hogy rögzüljön (azaz rövid idő alatt sokat veszel ki az akksiból). Na ezt a tartós intenzív gyorsítást megállást, gyorsítás megállást nem bírják ezek a villanyosok, mert nem ilyen igénybevételre van tervezve a hűtése a legtöbbnek. Ezért más elosztásban vannak a feladatok: pl 1-1 célfékezés/vészfékezéses tesztsorozat közé betesznek egy hűtőkört vagy egy szlalomozásos feladatot, amikor van ideje az akksiknak visszahűlni adott esetben.

Előttünk volt pl egy hidrid Lexus, annál letiltott az elektronika a folyamatos nyúzás miatti túlmelegedés okán.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#176111) -v- válasza Qru (#176110) üzenetére


-v-
addikt

Fogyasztásnézegetőkre vannak optimalizálva ezek, ha gyorsítasz 1-2 rendeset letilt :C
Micsoda egy kula istenem. Aztán egy ilyen vezetéstechnikai tréning hűde nagy igénybevétel ám .. :U

(#176112) Qru válasza -v- (#176111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk egy Tesla Model S vagy a Porke Taycan biztos jobban bírná mint egy polgári autó.

#nincsbennetarcsi

(#176113) focvis válasza brumi1024 (#176106) üzenetére


focvis
veterán

Ez mitől lett ilyen drága (50k)?

Víz + villany ----> Minden instruktort fel kell ruházni 1000 V-os villanyszerelő bakanccsal? :F

[ Szerkesztve ]

(#176114) Qru válasza focvis (#176113) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig nincsenk nagyobb veszélyben mint egy random gyalogos a szakadó esőben állva a kocsi mellett. Arról nem is beszélve hogy az intstruki egy kukiszlukból irányít walki-talki-n, nem pedig a kocsi mellől.

#nincsbennetarcsi

(#176115) focvis válasza Qru (#176114) üzenetére


focvis
veterán

Vicczeskedni próbáltam. :R

Szakadó esőben is nyugodt lélekkel töltöm a PHEV-et árammal. (Normál utcai cipőben.)

Eladjam?
S3 + trió / e-Smart, vagy GTE? ( G7 GTI már volt.) Részben költői a kérdés. Elkelt az S3, tegnap még megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#176116) gzbotii válasza focvis (#176115) üzenetére


gzbotii
veterán

Az elektromos Smart is a poén része, vagy azon komolyan gondolkodtál?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#176117) Qru válasza focvis (#176115) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor most bedobok egy kv-t, ezek szerint rámfér. :D

Az S3-at sajnálom. Esetleg CLA AMG?

#nincsbennetarcsi

(#176118) powerray


powerray
tag

Sziasztok!

Renault Scenic 2002 1.6

Szeretnék venni bele egy 1DIN-es fejegységet, ami kihajtható kijelzős. 100.000 Ft alatt miket ajánlotok, amit iPhone-al is tudok használni? Illetve ezeknél a navigáció, hogy működik? Egyáltalán össze lehet kötni egy ilyet a Renault-al, hogy minden funkciója jól működjön?

Köszi a választ!

(#176119) Magnum_ válasza focvis (#176115) üzenetére


Magnum_
nagyúr

S3 +trio/e-smart befer egymas moge a garazsodba? (Tudom, hogy van kinti hely, direkt igy kerdezem)

I humbly and respectfully decline™

(#176120) Szoszo94 válasza gergo5991 (#176064) üzenetére


Szoszo94
őstag

Olyankor nincs támasztóláb és a súlyod ránehezedik a bal lábadra, így önkétlenül is erősebb féket nyomsz. Aztán ennek hatására még előrébb helyeződik a súlypont és még nagyobbat fékezel -> kormányharapás incoming :DDD

Fogyi téma: A3 35TDI a mai autóm, 400km-t jöttem, 90% pálya, sport mód, 200-250km/h forgalomtól függően: 8L-t ír a fedkomp :Y Nulláztam a számlálót indulás előtt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#176121) focvis válasza gzbotii (#176116) üzenetére


focvis
veterán

Városba tetszene. Igényesebb a triónál (C Zero, Ion, i-Miev).

(#176119) Magnum_:
Egymás mögé? Kb. 7 méter, szóval max. keresztben férne el, az úgy nem praktikus.
A szép autót beparkolnám szorosan a falra; a kicsit pedig a garázs közepére. Nem tudnának tőlem kijárni - de hétköznap most se tudnak, ugyanis a Volvóval keresztbe állok be, nagy a fordulóköre. (Ha tudom, hogy a szomszéd szeretné használni az autóját, olyankor szépen állok be. Vagy csenget, hogy álljak arrébb.) - gyalog elférnének mellette + benne hagynám a kulcsot.

(#176122) Tsebacsi válasza focvis (#176121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

S3 :K Bár hidd el hiányozna neked a villany ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#176123) Dluinet válasza Szoszo94 (#176120) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Automata váltós autóban, amikor először akarsz váltani, és nincs kuplung, hanem bal lábbal helyette a fékbe taposol.
Ha valaki nincs bekötve, akkor már 50-nél előre repül.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#176124) parandroid válasza Dluinet (#176123) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A padlót nyomtam már kuplung helyett, a féket még sose... De tény hogy néha még mindig fura, hogy a bal láb csak lustizik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176125) focvis válasza Tsebacsi (#176122) üzenetére


focvis
veterán

Eltűnt a jónak számító vétel, tegnap este még megvolt. 3 hete személyesen is megtekintettem, nem volt hibátlan, de kedvező vételnek tűnt. Nem csaptam le rá azonnal, mert előző nap este lyukadt ki a cirkóm, megviselt a semmiért* kifizetendő 1 méter gondolata.

* Most őszintén; kit hoz itt lázba, hogy hurrá új kazánt és kéményt vett egy millióért? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176126) Tsebacsi válasza focvis (#176125) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A döntéshozókat csak, akik ezt a csudijó dolgot kitalálták. Jahát gázszerelő haver van, értem... :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#176127) Szoszo94 válasza Dluinet (#176123) üzenetére


Szoszo94
őstag

Faternak odaadtam kipróbálni az autót, én is majdnem megfejeltem a műszerfalat a főútról lekanyarodáskor - bal láb a féken, lendületből, mert kuplungolni akart :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#176128) hacki87 válasza focvis (#176125) üzenetére


hacki87
senior tag

Évente vagy két évente mindig van vele valami nem? Mintha régebben is cseréltél kazánt akkor 2m volt azt hiszem.

(#176129) Magnum_ válasza focvis (#176125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Voltam ma interjun, parkolot nem tudnak adni, kellene egy e-smart, hosszaban siman elferne a ketto (feleseg smartja) egy helyen

I humbly and respectfully decline™

(#176130) focvis válasza hacki87 (#176128) üzenetére


focvis
veterán

2 évente. :/ Beretta, ipari hulladék. 2 éve cseréltem 3. vagy 4. alkalommal a hőcserélőt, ráuntam. Utoljára 1,2 milliót mondtak, most van ismerős, kb 8-900 ezer várható.

(#176131) F_Zolee válasza focvis (#176130) üzenetére


F_Zolee
veterán

Utcabéli fogyatékos gázszerelő Baxi-t ajánlgatott. Anno lakásban viszont Beretta kombicirkó volt. Közel 10évig semmi baja nem volt.

(#176132) aero. válasza Szoszo94 (#176120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Miota tud a 35 tdi (parasztvakitas off: 2.0 tdi 150) 250-nel menni?

[ Szerkesztve ]

(#176133) focvis válasza F_Zolee (#176131) üzenetére


focvis
veterán

Baxit dicsérik, az is olasz. Szüleimnél Ocean működik 20 éve, olasz. A leendő kivitelező az Unical gyártmányt javasolja, az is olasz. 🤪😂 De állítólag k.jó. nem tud átlyukadni a hőcserélője.

@ Boldi: gáz kombicirkó (fűtés + használati melegvíz)

[ Szerkesztve ]

(#176134) tboldi válasza focvis (#176133) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gázkazánról van szó? :B

Nálunk csak egyszerű, vegyestüzelésű kazán van, Hajdu, ~8 éves, hibátlan.

(#176135) kisza25 válasza focvis (#176133) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vaillant? Nekem 10 éves még bejáratós ;]
Mobilról lehet konfigolni:)
[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176136) parandroid válasza kisza25 (#176135) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akartam én is kérdezni, hogy ha az autót mindenki ilyen körültekintően veszi itt, akkor kazánból miért nem normálisat vesznek? ;] Majdhogynem egy autó ára, és legalább annyira gáz (sic!), ha beadja a kulcsot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176137) focvis válasza kisza25 (#176135) üzenetére


focvis
veterán

Mondtam, hogy nazi cirkót szeretnék, semmi olasz; ő meg azt, hogy Unicalt akarok a spéci hőcserélő miatt - nem tud benne dugulást okozva lerakódni a vízkő. [link]

Zárjuk le a kazán témát, mert rosszul vagyok tőle! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#176138) Magnum_ válasza parandroid (#176136) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En annyira koruklekinto vagyok, hogy nem kell gaz :D
Elozo lakasban kikottettem, a mostaniban meg eleve nincs is.

I humbly and respectfully decline™

(#176139) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

És kinek mennyit fogyaszt a kazánja?

(#176140) parandroid válasza Magnum_ (#176138) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egyedül geotermikus, vagy távfűtés esetében bocsánatos bűn, különben csak annyit érsz el, hogy kirakhatod a bejárati ajtóra a smoke and charm matricát.

BigBlackDog: És ez az igazán fontos kérdés!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176141) stickermajom válasza Magnum_ (#176138) üzenetére


stickermajom
addikt

Ennyi. Örültem, mint stickermajom a farkának, hogy csak a telekhatáron van a gázcsonk és ott még is áll. Kell a fenének.

(#176142) kisza25 válasza BigBlackDog (#176139) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

115 nm, b30+10 cm hungarocell, 10cm üveggyapot a födémen, hőszigetelt nyílászárók dupla üveggel, 21 fok minden helyiségben, 14eFt/hó meleg vízzel együtt (3 főre) :P
stickermajom: főzni én gázzal szeretek a legjobban:)
Dolgoztam kerámia lappal, indukcióval, öntött vassal és gázzal, utóbbi a legjobb főzni, sütni meg elektromos légkeveréses sütővel.
(B)Magnum_(/B): a nem fizetek rezsit, azt nehéz überelni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#176143) Magnum_ válasza kisza25 (#176142) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt b30+20, illetve 25cm szigeteles, rezsiert 1 eve nem fizetek es par honapig meg nem is fogok :DDD

(Tehat se a vizert, se az aramert, se a futesert)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#176144) tboy93 válasza BigBlackDog (#176139) üzenetére


tboy93
nagyúr

5,68 az utsó fogyim

(#176145) MasterMark


MasterMark
titán

Legyen már olyan is, hogy kinek több a fogyija.

Nekem most 12,63 volt az utolsó.

Switch Tax

(#176146) Szoszo94 válasza aero. (#176132) üzenetére


Szoszo94
őstag

240 sima úton, kis lejtőn 254-et mutatott a műszerfal. De helyén kell kezelni, GPS szerint 130-nál 10-et, 200-nál 16-ot csalt....240-ről van videóm, oda saját erőből felment :)
Polo R tolta neki keményen előttem :K

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#176147) stickermajom válasza kisza25 (#176142) üzenetére


stickermajom
addikt

Asszony is gázzal főzős volt, de mára már megbékélt. :D

peterkeT akkor egy Tesla valójában dízel? :F ;]

(#176148) parandroid válasza stickermajom (#176147) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az attól függ, miből jön a villany. De azért ritkán fatüzelésből.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#176149) cappa72 válasza MasterMark (#176145) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hétvégén megyek Soronba, megpróbálom. Eddig 9.6 volt a max, de majd megpróbálom újra, amit 23 évvel ezelőtt, egy kis "hülyegyerek-mód on"-nal. Már talán nem bejáratós. :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#176150) Kickass válasza Magnum_ (#176143) üzenetére


Kickass
őstag

es par honapig meg nem is fogok

amig tartozas miatt ki nem kapcsoljak az osszes szolgaltatast? ;] :P bocs :DDD

mas: Metal Cleart (Budaörs) ismeri esetleg valaki? Kaptam egy 38k+afa ajanlatot a 18as AMG felnik felujitasara javitassal, homokszorassal, festessel, szvsz tobb mint barati

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.