Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175601) MasterMark válasza pècsimunkás (#175595) üzenetére


MasterMark
titán

Az egy kopó alkatrész, ha a csapágyról van szó...

Amúgy fék is lehet, ha rálépsz a fékre azonnal elmúlik a hang? Amúgy azt is karban kell tartani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175602) CactuS válasza barnam_ (#175597) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kis tuning után simán [link] .

Tsebacsi: Lada/Skoda 120? Az is hátul hajt, ha az a cél. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175603) #89309696 válasza kisza25 (#175564) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pedig Tihanytól már gyors vagy nyugat felé, Fürednél megáll a turizmus nagyobb része. Füredtől keletre sokkal rosszabb.

(#175604) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#175596) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem tudom...
Annak morgós hangja van inàbb.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#175605) pècsimunkás válasza CactuS (#175602) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ha fékre lépek elmúlik a hang. Ha kigyorsítok akkor is.
Lehet lekapom a kereket hétvégén, és kifújatok egyszer a fékeknél mindent.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#175606) Tsebacsi válasza CactuS (#175602) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:D :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#175607) kisza25 válasza Magnum_ (#175589) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Lassan én is tervezek egy cserét, mert az előző nagyon trugyi volt benne
Fehér Farkas: sok a kanyar, nem lehet belátni, meg folyamatos a szembe forgalom, 1db lassabb autó begyüjtött minket, kb 9-10. voltam a karavánban, asszonnyal+gyerekkel a hátsó sorban nem álltam neki előre küzdeni magam, még nem is siettünk sehova.
Azért Keszthelynél Sármellék felé kerültünk a dugót így elkerülve.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175608) Gombinyó válasza pècsimunkás (#175595) üzenetére


Gombinyó
őstag

A japán/Toyota/Corolla/Auris sosem romlik el...

Haha, a Corollánál béta teszter pozícióban érzem magam. A csomagtér elválasztót már sikerült gariban cseréltetnem. Az ablakok zörögnek, ha nincsenek felhúzva teljesen, ezzel még futnom kell egy kört, hogy cseréljék a szerkezetet, elvileg már elismerték, hogy tényleg szar. A klíma panelem zörgött, ha bekapcsoltam a klímát kb 5 percig, azt szétszedtem, meghúztam a csavarokat, azóta kussban van. Az anyósülés zörög, ha nem ülnek mellettem. Az egész műszerfal képes recsegni-ropogni. Jobb hátul valami ütődik a kasztninak, ha kicsit csavarodik az autó. Sokaknál a kormánnyal is van valami gond, nekem még nem jött elő.
Megveszem rá a plusz két év garit aztán 4 évesen eladom, mert elképzelésem sincs mi lesz vele később és egyelőre minden horror áron van hozzá. Ez már rég nem az a Toyota, ami anno volt, de a motor az jó, azt a részét imádom. Rossz belegondolni, hogy valaki majd 10m-t kiad ezért a két literes hibriddel.

(#175609) seadrone válasza Gombinyó (#175608) üzenetére


seadrone
őstag

szia!

milyen összeszerelés?
országilag :)

(#175610) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

az egyis ismerősöm kapott a rendőrségtől egy papírt, hogy közteres bejelentés alapján rossz helyen parkolt, és levélben tegyen vallomást, hogy így volt.

valami megálllni tilos + elszállítás táblát írtak neki.

2-3 hónappal ezelőtti eset.
van ott valami kamera, de nem kuldtek semmi bizonyítékot hogy akkor az ő autója éppen tényleg ott állt volna.

ilyen szabs. eljárásban mit lehet tenni?

gondolom itt sem köteles magára nézve terhelő vallomást tenni.

ha megtagadja, akkor mi van?
ha azt mondja, hogy így vakra inkább fizetne egy csomó pénzt, akkor mennyi a tól-ig büntetés?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#175611) Gombinyó válasza seadrone (#175609) üzenetére


Gombinyó
őstag

Angol, TS.

(#175612) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Tegnap érdekes rendőri fellépést láttam. Kikanyarodtam főútra. Egy punto van mögé berobban egy gastra rendőrautó. Már akkor cikázott mögötte. Még jó 1-2km-en keresztül csak kivágódott párszor a szembe sávba majd visszahúzta mögé. Aztán két település között ahol hely sincs az úton felcsapta a villogót és megállitotta...wtf.

(#175613) Qru válasza MunezXBK (#175575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ügyes! Jöhet a chips! :C

#nincsbennetarcsi

(#175614) Qru válasza Gombinyó (#175611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nincs is több kérdés, Hondákból is az angol összeszerelés a legrosszabb, attól még a törökök is sokkal jobban szerelnek össze. Nem is baj, ha kivonulnak onnan végre...

#nincsbennetarcsi

(#175615) szabonagyur válasza Qru (#175614) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez amúgy sok más területen is mefigyelhető, hogy az olcsóbb munkaerő jobbat hoz össze.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175616) Gombinyó válasza Qru (#175614) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az előző gép török volt, az hibátlan volt ilyen szempontból. Ezért is húzom nagyon a szám a Corollára.

(#175617) anorche1


anorche1
őstag

Valahol le tudom kerdezni, hogy van e meg ervenyey palyamatricam? Auchan kuton vettem, de mar nincs meg a blokk.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#175618) MasterMark válasza anorche1 (#175617) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem elektornikusan vetted meg, akkor elméletileg nem.

Switch Tax

(#175619) Jaded válasza Gombinyó (#175608) üzenetére


Jaded
senior tag

Pont, mint én a Megane 4-gyel :DDD

Renault Megane IV Limited

(#175620) HoaryFox válasza anorche1 (#175617) üzenetére


HoaryFox
őstag

nemzetiutdij.hu-ról:

"Hogyan tudhatom meg, hogy van-e érvényes matricám, ha a szelvényt nem találom?
Az e-matrica pillanatnyi érvényességéről tájékoztatást nyújtunk telefonos, személyes ügyfélszolgálatainkon, és e-mailben az ugyfel@nemzetiutdij.hu címen."

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#175621) 6030D


6030D
Ármester

Reggel egy ilyet láttam Vácon, sajnos csak parkolni. Magyar rendszámos, a hátsó lámpa más volt, mert a kamu légrés is a lámpa része volt. Azért ez kéne. youtube

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175622) Tsebacsi válasza 6030D (#175621) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagyon Kéne! :K :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#175623) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kötelezős ügyintézés esetén a szemle után mennyi idő múlva szokta mostanában a biztosító (Allianz) megküldeni a jóváhagyását? A szerviz "akár néhány hét is lehet" kijelentéssel ijeszteget. :D

[ Szerkesztve ]

(#175624) K Norbi válasza anorche1 (#175617) üzenetére


K Norbi
addikt

Sose vettem még kútról :Y
Csak a nemzeti útdíjról szabad matricát venni Online. [link]
Nincs kényelmi szolgáltatás díj sem.

Ezt nem hagyod el, visszakereshető.

(#175625) Qru válasza BigBlackDog (#175623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ mennyire leterhelt az ügyintéző de általában 1 hónapon belül.

#nincsbennetarcsi

(#175626) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Vonóhorgom tartója nem volt a legszebb állapotban, ezért ma nekiültem, lecsiszoltam, lekezeltem rozsdaátalakítóval, és szeretnék neki valami színt adni.
Viszont a kezelés nem lett a legjobb, nem fértem normálisan hozzá mindenhol, nem lett fémtiszta.
Kérdésem az lenne, hogy ti mivel színeznétek? Matt feketére gondoltam, legalább nem annyira látszik. Elég lenne, ha lefújnám alvázvédővel, vagy inkább fújjak rá valami alapozót, és utána menjek rá valami akril lakkspray-vel?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#175627) Zoli-bácsi válasza K Norbi (#175624) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kúton miért nem szabad matricát venni?

(#175628) MasterMark válasza LógaGéza (#175626) üzenetére


MasterMark
titán

Spré rozsdagátló alapozó és aztán Montana MTN 94 matt fekete.

Mondjuk én leszedtem volna és külön csinálnám. Rendesen maszkold le a kocsit, mert sprékkel szépen össze lehet rontani. (Ott is ahova azt gondolod úgyse megy, mert megy.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175629) LógaGéza válasza MasterMark (#175628) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hidd el, én is. Csak az nálam úgy kezdődik, hogy hátsó lökös le, keresztmerevítő le, kipuff le, hővédőlemez le, aztán még van 6 olyan csavar, amihez nem igazán lehet hozzáférni. Biztos meg fogom csinálni normálisan, csak ehhez egyedül most nem igazán fognék hozzá, viszont elég szarul néz ki ami látszik is - meg főleg az fogja kapni az áldást télen, legalább valami plusz védelmet kap.
Köszönöm, már csak meg kell találnom, hogy hol kapható a környéken ilyen :D Bár Vecsés nincs messze.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#175630) tboldi válasza K Norbi (#175624) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg eddig mindig kúton vettem. :D
Ez sem kerül többe, a blokkot meg elrakom a kesztyűtartóba, az autó többi papírja közé.

(#175631) szabonagyur válasza Zoli-bácsi (#175627) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a másik helyről veszed nem kell nagyon a bizonylattal bajlódni mivel digitális és kapsz értesítést mettől meddig jó.

De ennyi, rengetegen veszik kúton, köztük én is nem nagy művészet tudni meddig érvényes, éveseknél meg főleg lényegtelen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175632) Qru válasza tboldi (#175630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kúton vettem eddig én is de a bizonylat hamar elhalványodik, így áttértem a digitális verzióra.

#nincsbennetarcsi

(#175633) tboldi válasza Qru (#175632) üzenetére


tboldi
nagyúr

Be kell laminálni. :))

Egyszer vettem csak digitális matrinyát, apumnak éves osztrákot. :D

[ Szerkesztve ]

(#175634) Qru válasza tboldi (#175633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hőpapírt hiába attól még az UV ugyanúgy láthatatlanná teszi az írást rajta. :D

#nincsbennetarcsi

(#175635) MasterMark válasza LógaGéza (#175629) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen környék? Mindkettőt lehet Budapesten kapni. Amit linkeltem ott van a vasgereben NKH-nál, montanat meg a blahánál a bázis store-ban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#175636) tboldi válasza Qru (#175634) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kesztyűtartóban olyan sok UV talán nem éri. Persze így is elhalványodik, de azért még viszonylag olvasható állapotban szoktam kivenni egy évvel később.
Amúgy nem szoktam laminálni, csak egy brain fart volt. :D

(#175637) Qru válasza tboldi (#175636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja ezt nem az ablakban kell tartani mint a parkoló cetlit? ;]

#nincsbennetarcsi

(#175638) BigBlackDog válasza Qru (#175634) üzenetére


BigBlackDog
veterán

UV szűrő fólia. :K

(#175639) tboldi válasza Qru (#175637) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hogy az orrod előtt fityegjen a méteres blokk? Persze. :DDD

(#175640) LógaGéza válasza MasterMark (#175635) üzenetére


LógaGéza
addikt

Maglódi vagyok.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#175641) Kickass


Kickass
őstag

Inkabb ide dobnam be brainstormingra mint a milyen autot topikba, direkt keret megjeloles nelkul.

Prius vagy gomboc Auris? Auris is hibridben. Az megvan hogy ugyanaz a technika, Auris-nel kisebb a csomi, de van barmi mas hatranya? Vagy mindegy, amelyikbol jobb peldanyt sikerul kifogni?

Az auto keresos saga oda jutott, hogy a Merci jovo tavaszig meg biztos marad, ellenben a masodlagos Fabiat ugy dontottunk eladjuk (ha kapunk erte valami ertekelheto penzmennyiseget), nyaron a klima hianya miatt hasznalhatatlan, se ABS se utasoldali legzsak. Tudom ne legyunk igenyesek, de nekem meg felesegnek is tul puruttya, a gyerekrol meg folyik a viz nyaron ha benne kell ulnie fel orat.

A legracionalisabb valasztas egy gen 2 Prius lenne a kinalat tetejerol, de az mar annyira nem adja, hogy minden reggel ki kellene hozza szurni a sajat szemem.

(#175642) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Tegnap az M0 hídon is tolták a rendőrök a "civil" audival, ez is egy 100k-s mutatvány volt.

Ha ez meg nem csak pihent, hanem trafizott itt, akkor valószínűleg nekem is jön majd a csekk...


Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175643) Qru válasza Kickass (#175641) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 az Aurisra mert azt kevésbé lopják mint a Priust.

#nincsbennetarcsi

(#175644) 6030D válasza Qru (#175634) üzenetére


6030D
Ármester

A hőpapírt ne akard laminálni, mert egy fekete lapot kapsz. :D Volt kollégám az első gyerekének a magzati UH képét hozta be a céghez laminálni, hogy biztos megmaradjon az utókornak. Otthon nem dicsérték meg. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175645) Peter.70 válasza Qru (#175643) üzenetére


Peter.70
őstag

Priusnál csak a katalizátort lopják, az autó megmarad :D

(#175646) Doki16 válasza Kickass (#175641) üzenetére


Doki16
addikt

Az Aurisban már P3 technika van. Erősebb mint a P2 és reszeltek a hangszigetelésen is. Tehát ha P2 és gombóc Auris közül kellene választanom egyértelműen az utóbbi. Vagy a P3 lenne amit szembeállítasz az Aurissal? Mondjuk én akkor is maradnék a választásomnál, mert hányok a Priustól olyan ronda. :D Akármennyire imádom a technikát, rossz ránéznem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#175647) Kickass válasza Doki16 (#175646) üzenetére


Kickass
őstag

Bocs, P3 vs Auris. Bactam odairni :D

Formara nekem is az Auris fele huz a szivem, meg abbol nem is volt (annyi) taxi/uber mint a Priusokbol.

[ Szerkesztve ]

(#175648) K Norbi válasza Zoli-bácsi (#175627) üzenetére


K Norbi
addikt

Rontást hoz.. ;]
Ha online veszed többet nem mérnek be. :DDD

(#175649) Peter.70 válasza Kickass (#175647) üzenetére


Peter.70
őstag

Esetleg FL Auris?

(#175650) tboy93 válasza K Norbi (#175624) üzenetére


tboy93
nagyúr

En vettem mar kutrol, kartyaval fizetve. Meghalt az utdij rendszer, penzt levonta, matricat nem adott, 40 percig tokoltek mire matricahoz jutottam :U Azóta csak online.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.