Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175651) Kickass válasza Peter.70 (#175649) üzenetére


Kickass
őstag

Gen1 Auris hybridbol volt FL? :F :F
A gomboc a gen1 nem a gen2, lehet osszekeverted.

(#175652) F_Zolee válasza tboy93 (#175650) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én pont az ellenkezője. Anno küzdeni kellett, mint malac a jégen, hogy meg tudjam venni a szarjukat. Le is vont pénzt, végül matricám se lett...azóta kúton fél perc alatt...

(#175653) Qru válasza Kickass (#175651) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól rémlik 2011-ben kapott egy FL-et az mk1-es.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175654) Peter.70 válasza Kickass (#175651) üzenetére


Peter.70
őstag

Gen2-re gondoltam

(#175655) Qru


Qru
MODERÁTOR

Pakolás közben a kezembe akadt a soproni Aldis tankolási blokk, legalább nem titkolják kitől van a nyál, nem úgy mint az Auchan. :D

#nincsbennetarcsi

(#175656) -v- válasza Qru (#175655) üzenetére


-v-
addikt

20 liter az rengeteg fogyasztas.

(#175657) CactuS válasza Kickass (#175651) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gombócból a hybrid az kb. az FL, ott kapott más maszkot és más lököst. Gen2 pedig szűkebb belül, főleg elől, bár nem tudom, hogy ez mennyire fontos (én beszorultam a gen2be).

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175658) szimi57 válasza Qru (#175655) üzenetére


szimi57
őstag

Az nem lehet, hogy az Aldi csak a területet adja?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#175659) Pfiucska válasza MasterMark (#175618) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

En betelefonaltam anno es megtudtak mondani annak ellenere is, hogy kúton vettem

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#175660) parandroid válasza -v- (#175656) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy egy nagyon kicsi tank. De nézd a jó oldalát: tankolhatott volna kétezerért is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175661) CactuS válasza Qru (#175557) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja ez kimaradt. :B Elvileg azért tolják így, hogyha frontálisan támadás éri őket, akkor az első autó - mivel félig átlógott a másik sávba - takarja valamennyire a középső autót. Gyakorlatilag ahányszor láttam én sem húzódtam le. Megállni úgysem fognak, hogy megkérdezzék, mert nem válhat ki egyik sem a konvojból. Láttam olyat, hogy az M7-esen a leálló sávban előzte ki a konvojt egy "német" állampolgár, mert lassúnak tűnt a tempójuk. Akkor se csináltak semmit. Nekem meg eleve hányingerem van attól, hogy ezek is használhatják a kék jelzést, szerintem nem érdemlik meg.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175662) parandroid válasza CactuS (#175661) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért csinálják, mert fontoskodó szarháziak, kommandósat kell játszani a kúhéttel. Nem baj, majd kiröhögjük őket, amikor megint teken lövik egymást a hátsó ülésen. Balfaszok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175663) Qru válasza -v- (#175656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most gondolj bele... és ez csak az odaút volt. :D

szimi57: Az OMV üzemelteti a kútoszlopot is (Auchanál ez pl "saját" üzemeltetés), szóval kb csak a helyet meg a főcímet adja az Aldi. :K

CactuS: Jó akkor nem csak nekem nem esett le elsőre. Vinnyogott mögöttem egy darabig lehúzódtam majd rám húzta a kormányt idegből. Ezután padlót nyomtam és mentem utána, úgy sem csinálhat semmit. Legalább gyorsabban hazaértünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175664) fant0mi válasza szimi57 (#175658) üzenetére


fant0mi
addikt

Dede, igy van. Terulet es brand.
Nem egyszeru dolog veszelyes aruval foglalkozni, az ezzel valo szarakodast megusszak, az egysegsugaru autos is a brandet jegyzi meg.

(#175665) CactuS válasza Qru (#175663) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálam is csinálta ezt a ráhúzást, mondjuk nem nagyon zavart, céges platós volt. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175666) kisza25 válasza K Norbi (#175624) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én meg mindig kúton veszem, mardi vagyok, mondjuk nem hagyom el:P (belerakom a forgalmiba)
Mondjuk én Somogy+Fejér megyét veszek és ha megyek Bp-re akkor azt is, innentől 90% le van fedve amerre járok

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#175667) focvis válasza kisza25 (#175571) üzenetére


focvis
veterán

jött a véda

Ott nyugodtan tolhatod; Keszthely felől érkezve, az első VÉDA Szfvárnál van, kb. a 61-es km-szelvényben.

(#175668) focvis válasza Kickass (#175647) üzenetére


focvis
veterán

A hibrid Aurisnak kicsi, rosszul használható a csomagtartója.

(#175669) Kickass válasza focvis (#175668) üzenetére


Kickass
őstag

Mint a D6-nak :((( :DDD :DDD :DDD

Ellenben ez 2. varosi auto lenne 90% csak itt BP es kornyeken igy a nagy csomi annyira nem selling point.
Elviszem a kis csaladot megnezzuk mindkettot aztan majd dontunk.

(#175670) focvis válasza Kickass (#175669) üzenetére


focvis
veterán

:D A csomagtartó formája idétlen a "random belehajigált" akkumulátor miatt.
A D6-é szimplán kicsi. 🤗

Szerk: Természetesen emiatt nem kell lemondani róla. 7 éve majdnem vettem egyet gyorsban; azonban nekem egyetlen autó lett volna, így elvetettem. Bringaszállításra alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#175671) molnarpeter válasza kisza25 (#175666) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fiathoz decemberben még megvettem előre az éves megyei matricát. Egyből be is került a kesztyűtartóba, a szervizkönyv tasakba. Ahogy jött a naposabb idő, szépen eltűnt az egész, pár hete már csak a kék bélyegző tinta látszott szinte :D Szóval nem elég naptól óvni, a hő is elég, hiába van sötétben. Cégnél ezek egyből mentek irodába, és a forgalmiban egy fénymásolt példányt tartottunk, hogy a kecske is jól tudjon lakni (meg ne legyen bünti :D).

(#175672) F_Zolee válasza molnarpeter (#175671) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk ha már hőpapirra nyomtatják mit számit a sötét helyen tárolás? :DDD

(#175673) rbalint88 válasza Kickass (#175669) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor esetleg yaris hibrid is jatszhat. P3 elonye nem a nyithato panoramateto lenne, csak amiatt majdnem
P3 lett asszonynak P2 helyett, de meg a tobbszor emelt keret tetejen is csak leelt fosok voltak P3-bol :( 2,5-bol P2 a realitas sajnos, ha nem pusztulatot akarsz :(

(#175674) molnarpeter válasza F_Zolee (#175672) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt eddig arról olvastam, hogy UV így meg úgy, csak azért dobtam be :D

(#175675) Kickass válasza rbalint88 (#175673) üzenetére


Kickass
őstag

Yaris mar kicsi, en is vezetnem azert neha. :D
Láttam pár értékelhetőt az ismert hibrideseknel (elite, auto329), csak ugye ezeket viszik el a leghamarabb.
Esztétika nem olyan fontos, feleseg meg tanulovezeto, az auto varosi harcos lesz. A gepeszet legyen rendben ennyi a lenyeg.
Mondjuk most lehet megszivtuk, szept 1tol megint off kulfold, nem tudom ez az importra milyen hatassal lesz. :((( :U

focvis: Fabia csomija se nagy, nem is ez a bajunk vele hanem hogy nagyon puruttya es mindenki nagyon durvan el akarja taposni az uton (kalapos skodas effektus)

(#175676) rbalint88 válasza Kickass (#175675) üzenetére


rbalint88
addikt

A hybrid felirat is voros poszto a prosztoknak...
Prius az meg halmozottan hatranyos helyzetu, sose lehet eleg gyors :DDD Egyebkent en tokre szeretek vele kozlekedni, egyszeru, kenyelmes. Jaros autonak hibatlan. Elmenyt nem kell benne keresni, de kozlekedoedenynek tiptop.

(#175677) MasterMark válasza LógaGéza (#175640) üzenetére


MasterMark
titán

Ja nem tudtam, de szerintem kapni ezeket máshol is. Meg tulajdonképp bármilyen jó, azért ezeket írtam, mert mi ezzel szoktuk csinálni.

Switch Tax

(#175678) -v-


-v-
addikt

Lidl kúton próbált már valaki tankolni? Hogy fogyaszt vele az autó?

(#175679) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Mai erőmérő: [link] (Supra)

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#175680) pècsimunkás válasza -v- (#175678) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy új Supra sokat fogyaszthat vajon?
A 2l turbóra gondoltam. Ha igen, akkor elvetem a vásárlás gondolatát. Vagy esetleg csipszel keveset fogyasztana :U ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#175681) Qru válasza CactuS (#175665) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cehes az mas, ha egy vakolat darab esne le, meg csak arra se vennem a faradsagot hogy leszedjem. Menetszel leviszi. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175682) Ck.


Ck.
addikt

Miért van az, hogy 10-ből 9 Nissan Juke éjjel nappal, időjárástól függetlenül hat szemű küklopszosat játszik? Baromi idegesítő és esténként egyenesen vakító. Aztán ha rárefizek, dudálok vagy visszaködlámpázok, akkor vagy neki áll feljebb vagy értetlenül bambul, hogy mi a f*sz bajom van. :W
Valami bevált, tanító célzatú lecke, amivel nem veszélyeztetek a közúton senkit és meg is érti, hogy a mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#175683) Qru válasza rbalint88 (#175676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szeretem a hsd-t, az meg Bubival is konnyu preda. :D

#nincsbennetarcsi

(#175684) bandus


bandus
veterán

ma letoltam oda-vissza ezt a krajnska gora - bovec távot, 40 km az út kb, van benne talán jó 600 méter szintemelkedés és 50 hajtűkanyar. hát nem mondom, hogy boldog volt tőle a kis kia. néha amikro rosszul váltottam csak nyekegett harmadikban 1000-es fordulat körül és nem igazán tudott gyorsulni. a lefele menet után meg bár kiló staket ki lehetett volna sütni a kerekek mellett olyan forrók voltak nem csak a tárcsák, de a felnik is. nem erre lett kitalálva, nah :)
https://www.youtube.com/watch?v=lMjThzDIHV4

egyébként nagyon gyászosnak értékeljük szlovéniát ausztria után. szép-szép, a kaja olcsóbb de legalább szar, vednéglátási kultúra zéró, sok a cash-only hely. egyedül a természet, ami miatt érdemes ide jönni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#175685) focvis válasza bandus (#175684) üzenetére


focvis
veterán

Hétfő estig érj haza.

Nekem jó az általános tapasztalatom a szlovén éttermekkel. Lehet, hogy rossz szériát fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#175686) bandus válasza focvis (#175685) üzenetére


bandus
veterán

köszi, néztük a híreket :( így sajna innen hazafele vesszük az irányt horvátország helyett vasárnap.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#175687) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

Tobben irtatok, hogy sikerult-e az olajcsere.
Leertunk balatonra, neki is alltam apammal, kesz, holnap bemelegitem (megyek kavezni), utana beszintezem es meg egyszer ala nezek.
Jo hir, hogy a lemez alatta porszaraz volt, remelem, most igy sikerult :D

I humbly and respectfully decline™

(#175688) dj79 válasza Kickass (#175675) üzenetére


dj79
senior tag

(#175689) focvis válasza bandus (#175686) üzenetére


focvis
veterán

Szerintem eleget nyaraltál már idén; vár a munka. 👹

Jelen pillanatban van még 38 nap szabadságom.

(#175690) -v- válasza bandus (#175684) üzenetére


-v-
addikt

Vršič-nek nem sok autós élvezeti értéke van, szép, de autózni Predil pass fele kell menni Bovecbe, az jó ;]

Elsejétől marad a Bükk meg a Mátra meg a lefingott magyar utak :(((

[ Szerkesztve ]

(#175691) barnam_ válasza focvis (#175685) üzenetére


barnam_
nagyúr

Oké, hogy befelé karantén, de vajon kifelé lehet-e menni?

(#175692) focvis válasza barnam_ (#175691) üzenetére


focvis
veterán

Ha a fogadó ország beenged, akkor az én olvasatomban nyugodtan mehetsz kifelé. Holnap többet fogunk tudni.

Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

(#175693) #89309696 válasza kisza25 (#175607) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja hát itt csak kanyar van északon, én se szoktam sokat előzni a 60-70 lovas szarjainkkal. :D
Úgy értve gyors, hogy tudtok menni 60-70-nel, mert Füredtől keletre végig lakott ipari mennyiségű turistával akiket el kell engedni a zebránál, torlódik a sor, ott fele-harmada a tempó, nyugatra ez megszűnik.
Hely amúgy rengeteg lenne kapaszkodósávoknak az északi parton és szükség is lenne rá, csak meg kéne csinálni... Télen amúgy jó üres, akkor döngethető százzal.
Nyáron szar, utálok is itt élni turistanyomorban, Budapesten egyenesen meghalnék. Nem csodálom, hogy idegbeteg az egész főváros.

(#175694) Magnum_ válasza #89309696 (#175693) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En szeretem Bp-et, nagyon. De hetvegere szeretek eljonni.
Osszel is meg tervezek jonni sokat ide.

I humbly and respectfully decline™

(#175695) Qru válasza -v- (#175690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 24-es eleg új és jó a Mátrai szakaszon, ott érdemes menni egy karikát.

#nincsbennetarcsi

(#175696) szabonagyur


szabonagyur
félisten

No offense...de a Vitara és Duster tulajok miért próbálnak full agresszívek lenni? Mind próbál letolni... :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175697) Qru válasza szabonagyur (#175696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mióta turbót kaptak azóta elszállt az agyuk. :N

#nincsbennetarcsi

(#175698) -v- válasza Qru (#175695) üzenetére


-v-
addikt

Ott nagy a forgalom és nem tudsz előzni, motorossal is tele van, arra ritkán van jó menet, max. pár kanyarig.

(#175699) Qru válasza -v- (#175698) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csúcsidőben kell menni és mivel nincs nagy szintkülönbség tarcsi nélkül is élveztes tud lenni.

#nincsbennetarcsi

(#175700) szabonagyur válasza Qru (#175697) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy csak az X7 nem tetszik nekik, kéne még bele több lovacska. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.