Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175251) Tsebacsi válasza freeknight (#175249) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem ilyen az egész balaton, ez pl. Siófok és esetleg földváron a bulisétány, de ott se voltam már 10 éve este, nem tudom megvannak-e még az ikonikus diszkók (tuti nincsenek).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#175252) rbalint88 válasza freeknight (#175249) üzenetére


rbalint88
addikt

A roghoz kotottseg ugyanugy megvan, barhol veszel. Mivel mi nem vagyunk nagy strandolosak, eszaki partra es Bfelvidekre szoktunk jarni daytripekre. Igy a strandos lehuzast es a gyerekeket eddig elkerultuk, Badacsonyban meg februarban voltunk, igy max mi lehettunk volna a reszeg parasztok, de mi se voltunk. Cserebe ott van a gyonyoru taj, az egesz jol kiepult gasztronomia, jo borok (Badacsony, Csopak, Somlo - foleg a Kreinbacher!).
Sajnos ahol minosegi szolgaltatast kapsz, azt mindenhol meg kell fizetni es itthon mindenhol kicsit tularazottnak tartom - legalabb 10-20%-kal alacsonyabb arakat gondolnek realisnak-, de amig szar van, vereb is lesz alapon gondolom nem veletlenul vannak ide arazva a helyek mindenhol. Borvidekek es gyogyfurdok is nagyon felkapottak, szoval ott se lesz diszkont pihenes sehol...

EQM: neked a default utvonal a Bicske-Felcsut-Alcsutdoboz-Szfvar kene legyen ;) sok-sok jo kanyarral

[ Szerkesztve ]

(#175253) EQMontoya válasza rbalint88 (#175252) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az szokott lenni, Lovasberenyi kitérővel egy fagyira :)
De tegnap este f9-kor indulva mar inkabb hazajöttünk egyenesen.

Same rules apply!

(#175254) MunezXBK válasza rbalint88 (#175247) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tavaly adtam el, amikor mentem bandázni. Még a lóvé is a kesztyűtartóban volt. :D

Ember megkérdezte, hogy miért adom el? Mit csináljak vele, főleg ~1.000km-ről?

(#175255) focvis válasza EQMontoya (#175250) üzenetére


focvis
veterán

Szerdától szombatig a B.lelle - Badacsony - B.lelle - Vonyarcvashegy futamon voltam; odafelé M7, vissza szintén a 71-77-8-M7.
Ez utóbbi, mint tudjuk hosszabb, de szebb és alapvetően dugómentes. Ha mégis gáz van, az elkerülő út helyett át kell menni Veszprémen, ill. Szfváron.

(#175256) Gergőke88 válasza rbalint88 (#175247) üzenetére


Gergőke88
addikt

1. Nem kell oda menni, és 20 perc alatt Füreden/Tihanyban vagyok bármikor.
2. A hétvége mitől nyaralás? :U

(#175257) Atomgeszi válasza freeknight (#175210) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hú, egy ilyen beírásért mit kaptunk múltkor a másik totyikban. :D

Engem nem zavar, hogy valaki 70-el megy, mindaddig, amíg 2x2 sávos úton tudok menni, vagy tudok előzni.

De az, hogy folyamatosan valakik feltartják az egész forgalmat, mindenki más idejét elvéve ezzel, az igazán bosszantó.
Egyszerűen Én sem tudom felfogni, hogy az emberek mi az istenért nem tudnak elindulni a zöld lámpánál, miért kell gyökketővel egy 2 km-erről belátható körforgalomban is megállni, miért kell egy 3 fokos kanyarban 70-ről 65-re lassítani... Egyszerűen borzalmas.
20-án voltunk kajázni Szemesen, ott is amit leműveltek zamárdiig az emberek.. De amit Siófok és Zamárdi között is van, az is borzalmas, meg amikor délről mész be Siófokra..

És akkor kint is nem az van, hogy 1 autóst meg kell megelőzni.. Nem. Te bemész mondjuk 8.- nak a sor végére, akkor meg előzz végig 8 autót, mert mindegyik egymás seggébe van, de egyik sem mer előzni. Ha meg furakodsz Te vagy a száguldozó.

És akkor akik 65-el mennek városon belül meg kívül is mondják, hogy "legyél türelmes" "indulj el 1 órával előbb".. Igen, mindenki ráér, örülök neki. Csak, hogy mindig kifogni egy hülyét, aki miatt fél órával később érsz oda.. az már bosszantó.

(#175258) Szoszo94 válasza Atomgeszi (#175257) üzenetére


Szoszo94
őstag

És akkor jön az, hogy nagynehezen adódik lehetőség az előzésre, megindulsz, majd a sorból valaki tükörbe nézés nélkül rádhúzza és ha szerencséd van, még el tudod kerülni a balesetet. :U

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#175259) stickermajom válasza Atomgeszi (#175257) üzenetére


stickermajom
addikt

+1000

Mások idejének elb*szása a legnagyobb szabálytalanság szvsz. Amikor a körforgalomban azért kell megállnod, mert a paraszt nem képes kitenni az indexet, vagy főútra hajtanál rá ahol egyetlen autó érkezik, de 5 méterrel a kereszteződés előtt jut eszébe indexelni, hogy lekanyarodik. Vagy, hogy véletlenül sem tud senki egységesen elindulni a zöldnél, megvárja amíg az előtte lévő elindult, akkor teszi egyesbe és indul el nagy nehezen. A VÉDA alatt megengedett -10-re fékezők, vagy az önkéntes rendőrök, akik csak azért is betartanak, nehogy mehess a dolgodra.
És csak gyűlnek gyűlnek a percek az összes ilyen gyökér miatt.. Nem tudom melyik az a másik topik, de oda biztosan nem megyek. :D

(#175260) Atomgeszi válasza Szoszo94 (#175258) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem pénteken volt olyan, hogy 2-es konvoj mögött(pont két német rendszámos autó 70-el országúton) mentem én meg mögöttem egy bmw-s, 65-ösön, pont jó kanyargós rész, vártam a pillanatot, hogy előzhessek, aztán mielőtt egyenes szakaszba értünk volna, direkt kiraktam az indexet, hogy a mögöttem levő nehogy kielőzzön engem, hát persze, hogy jól tettem, hogy még egyszer belenéztem a tükörbe, mert elindult annak ellenére, hogy én már jeleztem(amikor ő meg nem, hisz kanyarban voltunk) és vissza is kellett húzzam. Persze utána vészvillogózott, hogy bocs. Legalább ennyit megtett. :D

(#175261) Atomgeszi válasza stickermajom (#175259) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja meg persze, akik nem tudnak bekanyarodni csak gyökkettővel. :D Konkrétan nincs olyan sebességfokozat egyik autónkon sem, hogy el tudjam találni azt, hogy még nem kell csúsztatni a kuplungon, vagy ne rázzon szét, vagy ne pörögjön halálba. Az automatánál meg mindegy, csak a lassúság tűnik fel, hogy nem kanyarodik be.
Vagy én fogok ki mindig olyanokat akik az utastérben teli töltött vizes poharakat szállítanak, hogy nem löttyenhet ki a hatalmas sebességű kanyarodás közben.:U
Vagy a jogsis volt vagy a miért vezet úgy, mint egy állatba. Nem tudom már. :D

(#175262) Qru válasza focvis (#175248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M3 is mar delben fullon vt. Waze le is hozott az M31-re Godollonel. M0 is jol jarhato volt meg az M31 is.

#nincsbennetarcsi

(#175263) Qru válasza Gergőke88 (#175245) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 evig azt nyomtam, hogy penteken melo utan egy alvas es aztan este 9-10 korul indulas. Haza meg vasarnap keso este szinten, ejfelre itthon voltam es ettol korabban amugy sem fekudtem volna le aludni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175264) kisza25 válasza Gergőke88 (#175245) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ma az m7 már délben elesett:P
rbalint88: koronavírus? ;] Amúgy egy Balatoni nyaralót nem csak nyáron lehet használni és nem csak főszezonban. július-augusztusban van tumultus, május-júniusban jobb idő van sokszor, mint főszezonban és szeptemberben is sokszor van jóidő.
Ezen kívül sokan használják bázisnak ősszel, télen, tavasszal Hévíz, Igal, Csisztapuszta, Zalakaros termálfürdőkhöz.
+Karácsony, Szilveszter, haveri-családi összejövetelek... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#175265) freeknight válasza Atomgeszi (#175257) üzenetére


freeknight
őstag

Egészségtelenül sok autó van már manapság az utakon amúgy is, én simán szigorúbb feltételekhez kötném a jogsi szerzést. Aki képtelen egy főúton tartani egy nyugis, biztonságos 90-es tempót, annak nem kell vezetni, ő is, és a közlekedés többi résztvevője is nagyobb biztonságban van, ha nem engedjük volán mögé.
Annak se feltétlen kell autó a segge alá, aki egy full egyenes, belátható szakaszon képtelen egy kamion megelőzését abszolválni pl. És még lehetne folytatni a sort.
Egy csomó olyan autós van (nem csak papók és friss jogsis hölgyek), akiken lehet látni, mennyire egy folytonos parának éli meg a forgalomban való vezetést, kérdem én, ezekkel minek tesszük veszélyesebbé az utakat? Persze, a-ból b-be mindenkinek el kell jutni, de itt is sokszor elhangzott már, hogy se az autó, se a jogsi nem alapjog, van tömegközlekedés, lehet azzal menni, ha képtelen a vezetésre.

(#175266) szimi57 válasza Ck. (#175244) üzenetére


szimi57
őstag

A legjobb megoldás talán az lenne, ha otthagynád az autót, fizessék ki a vételárat.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#175267) aero. válasza Ck. (#175244) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha 100% non at fault, akkor nem, itt nyilván egyértelmű a helyzet, de rendesek a biztosítónál általában, nem fognak kötelezni arra, hogy náluk javítsd.

(#175268) Gergőke88 válasza Qru (#175263) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennyi. Nyilván nekünk gyerekkel így optimális. Reggel úgyis ébred korán, vasárnap délután meg alvás időben haza vele.
Az, hogy most egesz nap elesett várható volt. Ezért tegnap vissza is jöttünk...

(#175269) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na, hosszú hétvége lenyomva Bp-Mátra-Bp: 9,07 (E10), ami nem rossz mert klímáztunk és ebben benne van az, hogy 2x fel-le mentünk a hegytetőre. És egész olcsón, 345,9-ért sikerült tankolnom itthon. Mátra is fullon volt, odafelé egy Forester XT törte az utat nekem (ami vagy félgázon ment, vagy lekókadt a turbója mert gyanúsan jól tudtam tartni a tempóját). Hazafelé a 21-es tűrhető volt, az M3-on végig vonatozás 110-160 között (utóbbi akkor ha éppen kiálltak a beslőben alvók). Érezhetően ment a nyomulás mindenki tudta, hogy szabad a vásár mert az M7-en van az összes zsaru.

#nincsbennetarcsi

(#175270) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma vitt főnök az új cégesével az M3-n. Egész jól megy, X7 40i ahhoz képest, hogy az önsúlya 2320 kg körül van. :Y

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175271) Qtya123 válasza kisza25 (#175264) üzenetére


Qtya123
őstag

Mi is benyaltuk a dugót ma kora délután M3-on Budapest felé lagziból jövet.
Mondtam is a feleségemnek induláskor, hogy 99%-ra merném tippelni, hogy mivel vasárnap van (főleg hosszú hétvége) minden irányból dugó lesz a pályákon a főváros felé (kivéve M6).

Mióta nem csak az M6 felől jövök Budapestre, hanem minden irányból egyszerűen úgy érzem, hogy lényegét vesztette az autópálya. Egyszerűen 10-ből 7-szer dugóba kerülök Budapest előtt.

Ez véleményem szerint csak rosszabb lesz. A Budapestre költözési hullám töretlen (mi is ugye itt kötöttünk ki...), mert szinte csak itt lehet normális fizetésért dolgozni. Cserébe a fél lakosság kimenekül hétvégén a nagyfaluból, utána meg özönlik vissza a dolgozda miatt. Nekem ha nem az M6 felé veszem az irányt teljesen elmegy a kedvem az utazástól már.

[ Szerkesztve ]

(#175272) Qru válasza Qtya123 (#175271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Stau-land leszünk/vagyunk mi is. :D

#nincsbennetarcsi

(#175273) tboy93 válasza stickermajom (#175240) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van csaladban nyaralo, teljesen egyetertek. Semmi penzert nem kene sajat :N Egyreszt brutális sok munka van vele, szinte biztosan uszik valami mindig, sose lesz olyan tiszta mint az otthoni keco es akkor meg ott a kert stb. En hetvegen pihenni akarok, nem a nyaralomban gurcolni. Arrol nem is beszelve, hogy amennyibe kerul (megvenni, fenntartani) evente jó pár helyre el tudok menni es nem kell mindig ugyan oda mennie a csaladnak.

(#175274) Jorus válasza rbalint88 (#175247) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, nekünk Orfűn, a tóparton van nyaralónk, csak felkanyarodok itt nálunk az M6-ra és rekreációs üdülés a kihalt autópályán oda-vissza, aztán napfény, vízpart, no tömegnyomor, Mecsek ölében nagy királyság. Balatonra akkor sem megyek, ha hívnak, utoljára Bitporknál voltam talán 18-ban? :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#175275) EQMontoya válasza Jorus (#175274) üzenetére


EQMontoya
veterán

Illetve ha Balaton, akkor inkabb északi part, oda az M1 és a 8-cas irányából tudsz kis kerülővel menni, és akkor nincs gaz.
Egyebkent vannak arra jo helyek, és ha nem fürdeni megy az ember, akkor szezonon kívül sokkal élhetőbb, jokat lehet borozni, stb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#175276) Gergőke88 válasza EQMontoya (#175275) üzenetére


Gergőke88
addikt

Balaton esetén a déli part se gaz, ha mondjuk Kecskemétről vagy nem Bp és környékről mész.

(#175277) Magnum_ válasza Gergőke88 (#175276) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tulajdonkeppen ~2 oran belul mindig lent/fent vagyok nyaron. Bp-ei part.
Hetvegen is megyek, tippem szerint mar kisebb lesz a forgalom.

I humbly and respectfully decline™

(#175278) Qru válasza tboy93 (#175273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És egy évben hányszor mész nyaralni? Mert én akár minden hétvégén mehetnék a telekre (ettől függetlenül még eljárunk mi is nyaralni).

#nincsbennetarcsi

(#175279) Ck.


Ck.
addikt

Egy kis helyzetjelentés. Úgynézki sikerül megegyezni.
Az autó javítása a Mercedes hivatalos karosszéria-javító partnerénél történik.
Klasszikus biztosítási kárfelvételre nem kerül sor, az idilli baleset és a javítás nem kerül nyilvántartásba sem a központi gépjármű információs rendszerben, sem a Mercedes saját nyilvántartásában nem lesz nyoma, így az autó jövőbeli értéke nem fog csorbulni. Tényleges törés nem történt, a lökhárító és a lámpa lett karcos, utóbbi több, mint valószínű, hogy cserés, a sárvédő első ránézésre nem sérült, semmi horpadás és a fényezés is érintetlen, az illesztést kell majd megigazítani. Természetesen akkor jó, ha a vége jó, de remélhetőleg ennyi. Az elvégzett munkára hivatalos számlát és garanciát kapunk. Lassan kezdek lehiggadni. Lesz végül egy futómű ellenőrzés és beállítás és remélhetőleg rövidesen csak egy rossz emlék marad az egész és a papírokon kívül semmi nyoma nem lesz ennek a “kalandnak”.
Természetesen ezen felül igyekszünk kiharcolni valami kompenzációt.

(#175280) Jorus válasza EQMontoya (#175275) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, késő ősszel szoktunk menni Balatont kerülni bringával, akkor már teljesen élhető.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#175281) Tsebacsi válasza Ck. (#175279) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez így tökéletesen hangzik, nyugodj meg, rendben lesz minden. Teljesen korrekt megoldást nyújtanak.

Nyaralós témához: Imádtam 30 évig a kempinget, nagyon sokat voltam lent. Aztán egyszer csak ott tartottunk hogy jó a kemping de egyre több a külsős és a köcsög :DDD Plusz a sokgyerekes családok miatt a közös stég 10 órától egy vidámpark lesz, zajjal, ugrálással, mindennel, ilyenkor menekül be a többi vendég nagyja :P
Jó esetben nem rakja a szádba senki a sátrát (ma megtörtént természetesen, jó kis vita lett a gondokkal hogy a kvázi teljesen üres kempingbe miért elénk rakatott le egy iglut...), saját wc-zuhany-mosogató, stb.
Télen is lemehetsz, cserébe füvet kell nyírni/locsolni, közmű és egyéb kiadások.
Lehet hogy bevállalnám (saját partrésszel persze ;]).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#175282) focvis


focvis
veterán

A Laptiming meg majdnem kimaradt. Szo-szo; kicsit összecsapott.

(#175283) Gergőke88 válasza Magnum_ (#175277) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ájszi, szerintem sem tragikus, ésszel kell elindulni.
De úgy látom, hogy most itt bárki bármit is mondd, a Balaton hülyeség saját nyaralóval. Ugyanitt Zamárdi nyaralót Porsche Taycan turbo s-re cserélnék. :P

(#175284) Magnum_ válasza Gergőke88 (#175283) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, valoban igy van, bar -ertem, hogy keresik az erveket azok, akiknek nincs allando lehetoseg* a balaton korul ), de - a kádározás mar sok volt.

*nem enyem, csalade, de orulok, hogy van. Nagyon.

I humbly and respectfully decline™

(#175285) focvis válasza Gergőke88 (#175283) üzenetére


focvis
veterán

Ki kell építeni 2x3 sávra Balatonvilágosig az M7-et, időnként felmerül a terv. Ha esetleg a kedves vezető helikopter jogosítványát visszavonnák, előbb megépülne.

(#175286) stickermajom válasza Magnum_ (#175284) üzenetére


stickermajom
addikt

Ja tényleg, igazából csak irigyek vagyunk, mert nem állhatunk minden hétvégén a dugóban oda-vissza. ;]

[ Szerkesztve ]

(#175287) Magnum_ válasza stickermajom (#175286) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link] + en nem csak junius 20 es augusztus 20 kozott jarok

I humbly and respectfully decline™

(#175288) Qru válasza focvis (#175282) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Roadmovie 10 ha lement megnézem, thx. :R

mod:

Azért látom, ha a carverticalnak nem is de az Insurának azért csak sikerült lefeküdnie. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175289) 6030D


6030D
Ármester

Gondolom mindenkit érdekel, így leírom :D : az M2 is tele volt délután, de a külsőben 110-zel a belsőben 130-140-nel haladt a sor. Mint valami sci-fi-ben. :)

Balatonra a gyerekkori barátom nyaralójába járunk, nem kell füvet nyírnom, rendeznem, csak ha szabad, mehetek. Szerdán délben is, akkor nincs forgalom. Nyertem? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#175290) rbalint88 válasza 6030D (#175289) üzenetére


rbalint88
addikt

Nyertel bizony :K csak a pozitiv reszet elvezed, a negativ dolgokkal nem kell foglalkoznod es nem all benne egy rakat penzed :)

Gergoke88: szerintem az atlagember szintjen hulyeseg. Ha lent tudsz lenni heteket egybefuggoen, mert olyan a munkad, ha tudsz fizetni szemelyzetet arra, hogy rendben tartsa (kertesz, gondnok, takarito -ugyanis pihenni szeretnek odamenni, nem fuvet nyirni es takaritani), akkor hajra. Egyebkent szerintem csak roghoz kotottseg es nyug. :R

[ Szerkesztve ]

(#175291) Qru válasza rbalint88 (#175290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig ha más nem bázisnak tök jók ezek. Nálunk br 200 nm a telek szóval több idő elővenni meg eltenni a fűnyírót, mint maga a nyírás. Egy nyaraló nem nyűg ha okosan választ az ember. Persze van akinek nincs rá igénye én ezt elfogadom. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175292) kisza25 válasza EQMontoya (#175275) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amúgy az M7 csak Fehérvár-Bp között gázosabb, de az is főleg főszezonban és nem csak a Balatonra jövők miatt.
Én mindenhova M7 közlekedek a Balaton parton, napi szinten és sosincs dugó (Siófok- Szentgyörgy) Bp elött van dugó általában Érdig, Szfehérvártól meg nem igazán láttam még dugót, kivéve baleset
Amúgy rengetegen nyuggerként vesznek nyaralót és oda jár a család :)
Amúgy nekem kéne balatoni nyaraló, kiadnám azt is, vagy akkor a sajátot nem:D
Magnum_: ma érezhetően fogyott a nép, BB Alkotás utca (sétáló utca mellett volt, vagy 10db szabad parkoló ma du4kor és Bl Szt István utca, szintén sétáló utca mellett majdnem nem volt autó, 2 napja alig lehetett ott elmenni a kétoldalt parkolóktól)
Szóval lehet jönni aki nem szereti a dugót meg a tömeget, már nincsen, nekem sincs már a jövőhetén vendégem :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#175293) hacki87 válasza kisza25 (#175292) üzenetére


hacki87
senior tag

Holnap megyünk egy Balatonfüred Tihany Balatonfüred kört. :)

(#175294) kisza25 válasza rbalint88 (#175290) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na igen, bár aki 2009-2016 között vett nyaralót, annak most 1,5- 3x annyi pénze áll benne, mint amennyiért vette, mert annyival ér többetés még, ha ki is adta.... ;]
Meg gondolj bele, egy pedagógus, akinek az egész nyara szabad, amúgy létezik ám lakás is és nem kell füvet nyírni, csak Blellén elmúlt 2 évben ~ 700 db-ot adtak át, nincs fűnyírás, egész évben jöhetsz, igaz van közös költség, de nyáron a gondnokkal kiadatod 6 hétre (legtöbb csinálja, vagy kiadod külsősnek, tudok vagy 3-4 embert aki ezzel foglalkozik), még keresel is rajta (napi 25-50eFt lehet kiadni a parton, helytől mérettől, függően), marad 46 heted lejárni :)
hacki87: jövő héten mi is megyünk pár helyre, most már én is turistáskodok kicsit:D
Veszprém, Zánka, Keszthely, Kaposvár, Fehérvár, aztán költözés haza:)
Természetesen fogyasztási adatok lesznek:D
olaj/vízszint rendben, guminyomás rendben, autó lemosva, kitakarítva, megtankolva melós kacatok kihajigálva:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#175295) Qru válasza kisza25 (#175294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha egy pedagogusnak pont arra van penze, h a balatonon vegyen lakast/nyaralot. Ez a reteg ha a kadarkorszakban nem kaparta ossze maganak soha a budos eletben nem lesz mar nyaraloja... :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175296) brumi1024


brumi1024
veterán

+1, sokat járok az északi partra, kerülöm a csúcsidőszakokat a pályán, így gyorsan le lehet érni (rekord 1 óra 5 perc háztól házig). Egyébként tavasz, ősz és tél a 3 kedvenc hónap - nagyon szép, nincsenek sokan, nyugis. Ha beválik a homeoffice világa (szerencsére a szakmámban működőképes), akkor akár le is költöznék.

Szerk.: régi felület monnyonle, erre akart válasz lenni: 175277 Magnum_

[ Szerkesztve ]

(#175297) rbalint88 válasza kisza25 (#175294) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez a bpi lakasokrol is elmondhato, amit egesz evben ki tudsz adni ;) nem azt mondom, hogy mindenkinek tuti rossz a balatoni vagy barhol mashol levo nyaralo, csak tobb embernek van, mint aki ki tudja hasznalni jol.
Nekem azzal van a bajom foleg, hogy akinek van, az legtobbszor ugy erzi, hogy minden v minden masodik hetvegen KELL menni, hogy ne alljon uresen, meg fuvet kell nyirni meg mittomen. Aki szereti, csinalja, hajra. En inkabb a nyaralo arabol vennek egy lakast, kiadnam es a bevetelbol mennek nyaralni barhova, ahol nem nekem kell takaritani es fuvet nyirni.
brumi: ha allando home office lenne, szerintem a
laposa teraszra koltoznek :DDD Tavaly februarban voltunk, 15-16fok, napsutes. 5 orat ultunk ott, lenyomtuk a 9+2 extra teteles kostolot, ott nagyon a vilag kiralyainak ereztuk magunkat. Kiprobalnam, hogy mennyi “home office” kellene, hogy raunjak a boraikra :C

(#175298) AMD Power válasza stickermajom (#175240) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyjából igen. Amúgy nyaralón mi is gondolkoztunk. De én nem biztos ,hogy a Balcsin venném. Tisza-tó pl sokkal szebb. Ettől függetlenül imádom a Balatont! :R

(#175299) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Hátha érdekel valakit, röviden leírom a Fókával (2016, 1.5 TDCi) szerzett tapasztalataimat az elmúlt ~1200 km/4 nap alapján.

Ami tetszik:
- Futómű nagyszerű (főleg a Polo után), de kissé lágynak érzem. Kanyarokban dölögnél és autópályán pl. diletációs hullámoknál már-már a tengeribetegséget is kihozza az emberből. :D S60 jobb volt ilyen szempontból.
- Külső zajok és futóműzajok kevésbé hallhatóak, mint a Polóban
- Ülések fotelesen puhák, viszonylag kényelmesek számomra
- Gyors és hatásos ülésfűtés
- Könnyű ki- és beszállás

Ami nem tetszik:
- Csirkeháló (fűtőszálak) a szélvédőben
- Gumizaj iszonyatos (1 éves Nokian iLine pacskerekkel) és nagyon burkolatfüggő, motorzaj autópályán már zavaró (2500-as fordulaton, 6-os váltóval).
- 70-80 km/h sebességig egész jól gyorsul, felette már nem az igazi.
- Komfortindex néha egyet villan, de többnyire hármat. Viszont hallani már nem hallom 110 felett az indexklattyogást, mert annyira halk, így inkább nem használom a komfort funkcióját.
- Android Auto minden 3-4. indításnál nem működik. Ilyenkor csak az segített, hogy ha újraindítottam az autót (motor leállít, kulcs ki, ajtó kinyit és meg kell várni, míg kikapcsol a fejegység, aztán minden vissza).
- Klíma bekpacsoláskor már szörcsög néhány másodpercig, de még jól hűt.
- Kategóriához mérten szerintem a hangzás nem nagy durranás.
- Nincs indulás utánni automatikus ajtózárás.
- Középső kartámasz van, de nem állítható (gondolom felszereltségfüggő volt ez).
- Ez mondjuk szubjektív, de az egész beltér másfél számmal nagyobb, mint kéne, emiatt pl. egyik kartámasz sincs annyira kényelmes helyen.

Azt hittem, hogy a Polo csak egy átlagos autó idegesítő apróságokkal, de a Focus után visszasírom egyértelműen (kivéve futómú). :DDD Azért remélem gyorsan és jól rendberakják...

(#175300) i-sti


i-sti
senior tag

Sziasztok 👋
Egy standard méretű garázsajtó milyen méretű?
2.75m széles és 3m magas elég hogy átlag autók beférjenek rajta?
Egyelőre B/C/D szegmensű autók a cél, de soha nem lehet tudni mit hoz a jövő

Novum Forum Siculorum

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.