Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175501) molnarpeter válasza AMD Power (#175496) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez szerintem szelepszár szimeringre utalna, de ha sokat állt, és elfogadható az olajfogyasztás mértéke, nem igényel feltétlenül foglalkozást.

(#175502) AMD Power válasza molnarpeter (#175501) üzenetére


AMD Power
titán

Nem állt sokat. Egy napot sem. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#175503) Chereiose válasza Qru (#175494) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi, jónak tűnik :)

(#175504) S.J.


S.J.
tag

sziasztok! ismerosom vasarolt egy autot kb. 2m ert. vasarlas utan kozolte az elado hogy a reszecskeszuro (dieseles) ki van iktatva. auto atvizsgalasanal nem derult ki. ilyenkor mi a legokosabb teendo? velemenyek? :R

[ Szerkesztve ]

(#175505) Magnum_ válasza S.J. (#175504) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez viszont igy tipikus rejtett hiba.
Vasarolja vissza az elado, vagy a helyreallitas koltseget vallalja at.
Volt tanu, amikor kozolte az elado a vasarlas UTAN ezt?

I humbly and respectfully decline™

(#175506) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az elmúlt 3 napban kicsit kormoltam a gépet, mentem 500+ km-t,
mentem sokat pályán is. 120 felett kezd hangosodni, motort és kipufogót is hallani+ szélzaj.
Az óra elég sokat csal, 140-nél gps 130,
150-nél gps 141,
155-nél gps 145,
de óra szerint 140 a kényelmes, ilyenkor 3800rpm-el nyomatékcsúcson van.
A max ló 5000-nél van, 4.-ben nem is nagyon akar tovább pörögni, de ha haladni akarok muszáj addig pörgetni, de minimum 4800-ig, mert 5.-ben 1000-et ejt, így nyomatékcsúcsra ejt vissza.
Ha mindig ennyit pályáznék, mint az elmúlt 3 napban, akkor tutira vennék egy 1,6-1.8-2.0 szívót, de a sok helyben járás mellett nem igazán van értelme.
Fogyi 7,3 lett mérve, de 100 feletti lett az átlag sebesség.
A napi számláló idegesítő, hogy folyton nullázza magát, ha hosszabb időre megállok :N
Holnap tekergünk egyet az északi parton:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175507) Magnum_ válasza kisza25 (#175506) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma egy ilyen dizel, de full fapad ibizaval mentem videkre.
Nem tetszik ez a dizel motor ebben az autoban

I humbly and respectfully decline™

(#175508) kisza25 válasza Magnum_ (#175507) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak a motor nem tetszett benne?
Írjál ,már pár dolgot, mert kíváncsi vagyok a véleményedre, főleg a negatív dolgokra vagyok kíváncsi :R
Melyik diesel? 1,2, vagy 1,6, ? gondolom nem a 2.0:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175509) tboldi válasza kisza25 (#175506) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem most kerek 7-et ír a BC az eddigi 187 km-re (egy győri út az M1-en, a maradék meg városi), de kíváncsi vagyok, a következő tankolásnál mennyit fogok számolni, mert ez lesz az első teljes tank az oil catch cannel. Eddig úgy néz ki, hogy kb. 3-4 deci mínuszt jelent, máskor ugyanilyen használat mellett közelebb szokott lenni a 7,5-höz, mint a 7-hez.

Amúgy ~400 km alatt ennyi trutymót fogott meg.

[ Szerkesztve ]

(#175510) kisza25 válasza tboldi (#175509) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

írni 6,8-at írt, de eddig majdnem mindig ennyit szokott írni és tankolva 7,2 szokott lenni, mondjuk most máshol tankoltam (Fehérvár madaras kút 98-as) és 7,3 lett
Ez a cucc, nem avatkozik bele az olajnyomásba, nehogy aztán a kenés legyen elégtelen?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175511) Richard! válasza tboldi (#175509) üzenetére


Richard!
addikt

Szóval megfogta a fémreszelékeket, ami lecsavarásnál potyogott bele. GG :C Ilyen nekem is köll!!! ;] :P

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#175512) sutszi


sutszi
veterán

Pici visszautalás fogyasztás témában az olasz körútra...(megcsináltam a költségvetést) szóval az említett 2661km-en az átlag fogyi 8,04L lett. Továbbra is 1.6 benyáról van szó. Gondolhatnánk picit soknak is...de úgy vettem észre az utóbbi időben, hogy 2 dolognál harap bele tankba. Autópálya óra szerint 130-nál klímával már ennyi körül eszik. Illetve a dimbes-dombos részeken fel-le mászkálásnál pörgetni kell. Triesztben gyakorlatilag azonnal emelkedik a terület és a határig kb 15 percig felfelé kell menni. Ami a kanyarok miatt nem túl gyors, de 2500 alá nem lehet engedni mert visszagurul. :DDD És volt még pár hasonló hegymenet... Szóval ahhoz képest nem is rossz. Főleg, hogy indulás előtt pontosan 8L-es fogyasztást tippeltem be előre amikor a benzin költségeket saccoltam.
A történet szépséghibája, hogy 200+km-el többet gurulbtunk, és benzin literenkénti árát is alábecsültem... Így összesen 10k-t tévedtem. Tehát 90e lett a vége.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#175513) tboldi válasza Richard! (#175511) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a motorból származna, akkor a leengedett olajnak is ilyennek kellene lennie, nemde? ;)

Amúgy először úgy próbáltam lecsavarni, hogy nem oldottam a rögzítését, többször is tekergettem fel-le, közben ferdén gyakoroltam rá erőt, de nem ment sehogy, kicsi a hely. Nem csodálom, hogy került bele reszelék.
Végül csak nem úsztam meg pár csavar és gyorskötöző eltávolítását, így már sokkal könnyebben ment. :D

Ja, és megelőzöm a kérdést: nem, nem tud a motorba kerülni, az "out" ágon van egy kis rézszűrő. Konkrétan ennek a koppincsa az egész.
Meg egyébként is kitakarítottam, mielőtt visszaszereltem volna.

[ Szerkesztve ]

(#175514) -v- válasza sutszi (#175512) üzenetére


-v-
addikt

Ez rengeteg ez a fogyasztás szerintem.

(#175515) kisza25 válasza -v- (#175514) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#175516) rbalint88


rbalint88
addikt

most jutottam el a leállósávos pofátlanítós videóhoz. 1: meglepő, mennyi "bontószökevénnyel" veretik a leállósávon.
2: a motorosok félreállítását felesleges kúrogatásnak érzem, biztonságosabb a leállón menniük, mint a két sor között előrecsorogni, amire megvan a lehetőségük. és még a tükröt se viszi le véletlenül. na meg. sajnos sok autós nézeget előre úgy, hogy behúzza az autót középre, csak tükörbe nem néz előtte, aztán simán elcsapja a sávok között előrecsorgó motorost...

(#175517) cappa72 válasza rbalint88 (#175516) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engem nem zavar a motoros, de azért ő is tudja, hogy szabálytalan. Ha a rendőr meg megfogja szabálytalanságért (jobbról előzés tipikus esete a leállósávon, záróvonalat átlépve), akkor vállalja a következményeket. Ha meg szabálytalan, akkor számíthat a büntetésre. (valóban biztonságosabb a leállósávon előzni, de ennyi erővel az autósok is ott előzhetnének a leállóban , mert az biztonságosab... akkor mi is a különbség? Hogy a motorosok szabálytalan előzése biztonságosabb, mint az autósoké?) Ennyi.
Mindig vannak egyenlőbbek az egyenlőbbeknél, ezt jó tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#175518) rbalint88 válasza cappa72 (#175517) üzenetére


rbalint88
addikt

buszsávra is ráengedték őket, szóval csak szándék kérdése lenne, hogy az autópálya leállósávját is használhassák. ez valóban kimaradt a gondolatmenetből az előbb :)
tény, hogy jelenleg szabálytalan, ez nem is vita kérdése, de talán az ő esetükben egy figyelmeztetés vagy egy alacsonyabb összegű bírság is elegendő lett volna szerintem.
egyébként az M7-es érdi lehajtónál sokszor van olyan, hogy akkora a sor, hogy visszatorlódik és inkább a leállóra áll ki, aki le akar hajtani, hogy ne tartsa fel a forgalmat... szóval ez se fekete vagy fehér.

szabonagyur: nyilván szabályozni kell ezt is. én azt mondanám, hogy max 60 km/h
egyébként a videón se úgy tűnt, mintha ész nélkül húznák ott.

[ Szerkesztve ]

(#175519) szabonagyur válasza rbalint88 (#175518) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kérdés, hogy a valóságban mire lenne használva a leállósáv a motorosoknál? Mert ugyebár nem véletlenül van ott az a sáv és elég gyakran látok mostanában ott autókat, ha pedig csak ott száguldozna végig a motoros abból komoly baleset is lehetne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175520) cappa72 válasza rbalint88 (#175518) üzenetére


cappa72
nagyúr

Motorosoknak figyelmeztető :D ;] A kaszást figyeljétek! Ha lesodródsz b.meg, jön a kaszás érted!

Aúgy meg ha oda ráengedik a motorosokat, akkor meg az lesz a baj, ha valaki épp ott áll műszaki hiba miatt, akkor is az autós lesz a hibás, ha a terminátor (élő szövet a fém vázon) felkenődik... Sértődés ne essék, vigyázok a motorosokra, segítem is az előzésüket, ha nem f.szkalap módjára viselkednek (és az értelmesebbje lábbal jelez, hogy köszi...)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#175521) focvis válasza rbalint88 (#175516) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap néztem.
1. Valóban. És nekik vélhetően még jobban fáj a 100 K bünti.
2. Átlagos közlekedőként tekintek rájuk; ilyenkor mindig tolakodnak, kanyarban, vagy 2 kilónál meg kussolnak. Dugóban azért igyexem helyet adni nekik közepén; illetve zöld lámpánál megnézni mit tudnak.
3. Holnap sört iszom.

#175520) cappa72
Nice. Hol van ez a tábla?

[ Szerkesztve ]

(#175522) Magnum_ válasza focvis (#175521) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Irnam, hogy +1, de az gaz, viszont magamenak erzem a hsz-t.

I humbly and respectfully decline™

(#175523) Kickass válasza rbalint88 (#175518) üzenetére


Kickass
őstag

Leállósáv - csak vészhelyzet esetére. Szerintem benne van a válasz, motorosnak kikerülés céljából ott semmi keresnivalója. És ez igy van jól, legalább ebben ne kivételezzenek.
19-én előttünk szedtek ki egy ilyen motorost, mint ne mondjak, g@$ire megérdemelte az előző mutatványai miatt is.
Aztán ha egy defektes kirántja elé akkor meg megy a siránkozás.

Meg van az a mondás arról a bizonyos 20 percről.

(#175524) K Norbi válasza rbalint88 (#175516) üzenetére


K Norbi
addikt

Magyar ilyen [link]

(#175525) cappa72 válasza focvis (#175521) üzenetére


cappa72
nagyúr

Héreg és Bajba között a szerpentinen. [link]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#175526) tboldi válasza rbalint88 (#175516) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ehhez kapcsolódóan:

A móvári rendőrök is elkezdtek pofátlanítani.
Engem szerencsére még nem állítottak meg, pedig ma lett volna rá alkalom egyszer-kétszer. :D
De hogyhogy itt J Astrával nyomják, és nem Octaviával?

[ Szerkesztve ]

(#175527) fant0mi válasza tboldi (#175526) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem erre a celra kialakitott gepkocsival nyomatjak. Latod, magneses villogoja van csak a tetejen, mint a kormanyor kocsiknak. Vagy nem jutott Octavia, vagy buzgosagbol sajat eroforrassal megoldva csatlakoztak.

(#175528) rbalint88 válasza szabonagyur (#175519) üzenetére


rbalint88
addikt

mármint műszaki hibás autókat? én szerintem eddig összesen 5-öt láttam itthon, ellenben tavaly, amikor az M5-A1 pályás útvonalon mentünk Erdélybe a szokásos 4-es út (E60) helyett, akkor a román oldalon volt vagy 10, meg is lepődtünk.
nem kell a leállósávon száguldozni. szabályozni kell. csak dugóban, max 60km/h. ha a torlódás megszűnik, azonnal vissza a rendes sávba.

focvis: nézőpont kérdése. szerintem azért ül motoron, hogy tudjon haladni (főleg a városban). ha csak araszol, akkor nincs menetszél, ami hűtse, megfő a zacsi, rárohad a motoros ruha, hőgutát kaphat. persze, csoroghat előre ott is a két sáv között, de ez így biztonságosabb lenne (mint a buszsáv).

Kickass: aki paraszt, az megérdemli az üvegszilánkos-mézes gumibotot, ez így igaz.
a 20 percet nem értem, itt nem a leállósávban állna, főleg nem úgy, hogy mellette megy a forgalom. de értem én, szopjon a motoros, há nehommá jobb legyen neki! (hozzáteszem, nem motorozom, nem is fogok)

K Norbi: itt mit kell nézni a leszakadt tetőkárpiton kívül?

(#175529) tboldi válasza fant0mi (#175527) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az a villogó nekem is szemet szúrt egyből, eléggé beleolvad így a civilek közé. :D
Aki ezt nem veszi észre és úgy szabálytalankodik, az meg is érdemli.

(#175530) szabonagyur válasza rbalint88 (#175528) üzenetére


szabonagyur
félisten

M3 tele van vele foleg ahogy josz keletre. Van ami hetek ota a leallobsn pihen korbe babuzva.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175531) rbalint88 válasza szabonagyur (#175530) üzenetére


rbalint88
addikt

:Y Az eleg veszelyesen hangzik.

(#175532) Richard! válasza rbalint88 (#175516) üzenetére


Richard!
addikt

2: Dugónál ugye biztosítani kellene a mentősávot, ahol nyugodtan előrecsoroghatnának balról előzve, szabályosan. Csak hát sajnos ez sem divat magyarországon...jogos a kúrogatás! :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#175533) Qru válasza Magnum_ (#175522) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem azóta is az a kedvenc momentumom amikor közölted a motorossal aki bepofátlankodott eléd, hogy akkor te a zöldnél taligázzal indulsz az Amperával. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#175534) szabonagyur válasza rbalint88 (#175531) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha megtalálom van olyan ami már a Gmaps streeviewen is rajta van :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175535) Qru válasza tboldi (#175526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hétfőn egy nagyon érett sárgán csúsztam át a Hungárián Bubival (nem szokásom pedig), szemből a két motoros rendőr felcsapta a fényt és utánam fordult. Na mondom vajon megáll ez a mutatvány 30-ból vagy 50 lesz? Aztán amikor utolértek szerencsére le is fordultak egy mellékutcába. Hát elég nagy kő gördült le a szívemről. :D

#nincsbennetarcsi

(#175536) Peter.70 válasza Qru (#175535) üzenetére


Peter.70
őstag

Mindig csak a rohanás :D ;] Rögtön vissza ment a súlyod a megszokott értékre? :DD

[ Szerkesztve ]

(#175537) Magnum_ válasza Qru (#175533) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csunepyvel is kozolnem, de az nem ugrik ugy, ettol fuggetlenul le szoktam padlozni azt is neha 🙈 tovabbra is allergias vagyok a jobbrol kerulesre motorral

Egyebkent kisfeleseg nem orult annak a kiszolasnak akkor.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#175538) Qru válasza Peter.70 (#175536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiizzadtam pár litert gyorsba' az tuti. :D

szabonagyur: M3 kriminális eléggé, oda is kéne egy sok pofátlanítás... Btw kedden egy köcsi Audis nem engedett be a gyorsító sávból a pályára úgy, hogy neki csak vagy el kellett volna venni a gázt kicsit (padlógázon próbáltuk felvenni a tempót a TDI-vel) vagy kisorol egyet (üres vt a belső). Parkettán a gáz mégis közeledett, pedig most tarcsi is vt a gépházban. Oké, gáz elvesz besorol mögé, ki a belsőbe újra padló, DSG visszavált meglódul a bódé. Mellé érünk átnézek és egy nő vezette az Audit. Ezen meg is lepődtem, mert a nők nem szoktak szórakozni ilyennel.

#nincsbennetarcsi

(#175539) stickermajom válasza tboldi (#175526) üzenetére


stickermajom
addikt

Remélem 1,6 szívó a J Astra. Az az igazi elfogó gépjármű. ;]

Qru, legalább nyomod a felhajtón. Mostanában előttem állandóan 50-nel akarnak felhajtani a pályára, M0-n meg is állt múltkor egy az elsőbbségadás kötelező tábla vonalában. Nekem még a vidéki oktató is úgy tanította, hogy felhajtónál padló, minél előbb felvenni a forgalom tempóját..

Nőkről pedig: az a kedves Focusos is nő volt, aki nem akart engedni sávot váltani, amikor benéztem egy kanyarodót, mert idézem: "ez az én helyem". Szóval a parasztságban már 100%-ig megvalósult az egyenjogúság itthon. :D

[ Szerkesztve ]

(#175540) Godem0 válasza tboldi (#175529) üzenetére


Godem0
csendes tag

Menet közben nincs kint, csak ha akció van, akkor csapják fel. :DD (Múltkor ment a csodálkozás a városi FB csoportban)

(#175541) CactuS válasza Qru (#175533) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Attól én is lábrázást kapok, főleg, amikor valami kivénhedt robogóval csinálják olyan szakaszon, ahol amúgy 70-es korlátozás van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#175542) Qru válasza stickermajom (#175539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, azok 1.6i Astrák. :K

Ez haver CC-je (vége ülhettem egy rendes autóban a foscsi Skoda után), ugyanaz a motor van benne mint Kormiban volt (amúgy nem, mert Kormi CBBB ez meg már CFGB motorkódos), sokkal jobban néz ki de azért a plusz súly érződik, nem megy úgy mint Kormi.
A Skodából átülve: sokkal kényelmesebb és ebben is van ami kell (radaros tempomat, navi, panoráma tető, stb) cserébe a keret nélküli ablakok miatt nagyobb a szélzaj (érdekes, az E92-nél viszont sokkal halkabb). Viszont érzésre a Skoda sem megy jobban, mert a 7-es DSG nagyon elkeni a nyomatékot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#175543) Qru válasza CactuS (#175541) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól kapok instant agyf@szt, amikor a belsőben áll elém az üres külső helyett. Olyankor azért betolom a kocsi orrát melléjük induláskor. Általában veszik a jelzést és a kövi lámpánál már a külsőben várják a zöldet...

#nincsbennetarcsi

(#175544) szabonagyur válasza Qru (#175538) üzenetére


szabonagyur
félisten

És még nem is nagyon jöttél keletre szerintem :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#175545) Kickass válasza rbalint88 (#175528) üzenetére


Kickass
őstag

Felreerted, a motorosok szandekos csukloztatasatol en nem lennek boldogabb.
Csak az a sav nagyon nem erre valo es a felvetessel se tudtam azonosulni.

(#175546) tboldi válasza stickermajom (#175539) üzenetére


tboldi
nagyúr

JSZP szerint 1.4T.

Godem0: A cikkben lévő kép alapján az ajtót kinyitva csapták fel. :D

[ Szerkesztve ]

(#175547) fant0mi válasza tboldi (#175546) üzenetére


fant0mi
addikt

Es ez eleg nagy butyok. Van ami fele ilyen magas se.

[ Szerkesztve ]

(#175548) máyköl válasza Qru (#175543) üzenetére


máyköl
veterán

Masig veglet, hogy akkor is ram tolja az auto orrat, egy sav van. Multkor a labamnak tolta a lokharitot. Es nem 50 -es robogoval motorozom. Mert csak. Nehogymar bejojjon elem. Elfelejti persze, hogy teljesen szabalyos voltam, es barmennyire erolkodhet, akkor sem fog utolerni a kovetkezo lampaig.

Legalabb akkora parasztok az autosok mint a motorosok, ha nem jobban.

(#175549) Qru válasza szabonagyur (#175544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többnyire Hatvanig vagy max Gyöngyösig. Néha-néha Debi de ha nem muszáj nem megyek arra, legutóbbi is az elfogóautó szedett ki az M35-ön. :D

tboldi: Tiszta Kojak. :D Amúgy jah, a kormány autókon a félmagas verzió szokott lenni.

máyköl: Szvsz ebbe is a két véglet van inkább, van aki nagyon előzékeny meg van aki ordenáré burnyák. Általában előzékeny vagyok (múlt héten a 24-esen is indexeltem és lehúzódtam, hogy menjen), lehetőleg minél messzebb haljon meg tőlem de ha bepofátlankodik elém a külsőben azt nem komálom.

#nincsbennetarcsi

(#175550) tboldi válasza tboldi (#175427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak egy kalibráció kellett neki, 12k-et kért a szerelő a kiszállásért. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.