Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167201) MunezXBK válasza Pttypang (#167190) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

30 négyzetméteres csavar? Szép nagy. :D

(#167202) Tsebacsi válasza Doki16 (#167200) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Doki16 kérdezhetek majd a GTE-kkel kapcs? Ha kellően eldurran az agyam a Fókától, jövőre lehet egy Passat GTE lesz a következő életem megkeserítője de előtte körbekérdeznék, hogy mit kell tudni róluk. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167203) Qru válasza Peter.70 (#167199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A felolvadt jég az nem desztillált víz, mert a fagyás nem befolyásolja az ásványi tartalmát a víznek.

Amúgy simán mehet bele a csapvíz is (azt is tettem bele), mert olyan adalékolású a gyári fagyálló benne ami csapvízzel is hígítható.

Doki16: Meggyőző, pedig volt teszt amiben lehúzták az e-cvt-t. Valószínűleg azért mert még nem vezettek előtte sima cvt-t. :)

#nincsbennetarcsi

(#167204) Peter.70 válasza Qru (#167203) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor rosszul tudtam :D

(#167205) CactuS válasza Qru (#167203) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Normál autó után furcsa, mert nincsenek meg a hagyományos nyomatékcsúcsok, illetve van egy pici csúszás az erős gyorsításoknál. Fater is ezt mondta a dízel vectra után, hogy nem érzi olyan erősnek a RAV4et, de amúgy igazából haladós az autó (8.x sec alatt megvan a 0-100 annak a batár dögnek). Mindennapi használatra csak egy jobb van, a villanyos. Várom a battery dayt, hátha Kína és Musk elárasztja a világot olcsó akkuval. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#167206) Qru válasza CactuS (#167205) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DSG is elkeni nagy gázra még 3-asban is slip-elve vált, engem már az is zavar. :D

#nincsbennetarcsi

(#167207) zoo8800 válasza Tsebacsi (#167202) üzenetére


zoo8800
veterán

Azon kívül, hogy sokat fogyaszt és kicsit eszi az olajat, mi baja a Focusnak? A motorcserét hagyjuk, gondolom egyszeri eset :)

rip and tear, until it is done

(#167208) Qru válasza zoo8800 (#167207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"A motorcserét hagyjuk, gondolom egyszeri eset"

Jah, egy motornál csak egyszer jön elő. ;]

#nincsbennetarcsi

(#167209) Szoszo94 válasza Qru (#167208) üzenetére


Szoszo94
őstag

Majdnem kiköptem a reggeli kávémat :DD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167210) BigBlackDog válasza Qru (#167208) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És akkor reméljük, hogy tényleg újat tettek bele, nem csak a régit hályogkovácsolták. ;]

[ Szerkesztve ]

(#167211) CactuS válasza Qru (#167208) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez gonosz volt, de igaz. :DDD

Az mondjuk azért egy picit furcsa. Elejétől fogva olyan a váltó? eCVTnél legalább kiszámítható, fixen tudod, hogy mennyi idő, amíg beállítja a váltó magát egy padlógáz esetén.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#167212) EQMontoya válasza Qru (#167208) üzenetére


EQMontoya
veterán

:DD

Same rules apply!

(#167213) Doki16 válasza Tsebacsi (#167202) üzenetére


Doki16
addikt

Persze, kérdezz nyugodtan. :) Szedd össze, hogy mi az ami érdekel és írok egy összefoglalót ide, hátha érdekel másokat is VW hibrid.

(#167203)Qru: Igazából szerintem az emberekben lévő ellenszenv miatt szidják a CVT-t. Sokaknak hiányzik az állandó változó fordulatszám. Ha meg valami még hibrid meg fokozatmentes is akkor már élből kapja a gyűlöletet. FB-n lévő kommentek is nagyon utálatosak a villanyautós hírek alatt.. Ez egy ilyen általános dolog sajnos :(

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#167214) zoo8800 válasza Qru (#167208) üzenetére


zoo8800
veterán

Degec város szülötte és díszpolgára :R

rip and tear, until it is done

(#167215) Qru válasza CactuS (#167211) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak ha nagy gázzal indulsz. 400 Nm-t letenni első tengelyen mindössze 215 széles papucson nem is menne máshogy szvsz. Amúgy kis/közepes gázra hamar van "lockup".

zoo8800: Próbálom helyettesíteni Vilikét. :R :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#167216) Tsebacsi válasza Qru (#167208) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát igen, motoronként 1 csere az engedélyezett :D Kiváló Vilipótlék vagy, jár a keksz!

BBD: Tuti cserélték, mert ezen nincs motorszám :D Annyira csak nem ügyesek, hogy lecsiszolják a számot róla (irónia ;] )

(#167207) zoo8800: Az, hogy motort kellett benne cserélni, hogy a váltótól még mindig félek kicsit, hogy előjön-e belőle az ami a motorhibánál volt, hogy elkezdte enni az olajat (többet tolta bele 1 hónap alatt mint máskor 2 év alatt) és hogy a felhasználói szokásaimat figyelembe véve városban 10 litert eszik, az annyira nem pálya :D

(#167213) Doki16: :R Majd összeszedem a gondolataimat!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167217) Reggie0 válasza Peter.70 (#167199) üzenetére


Reggie0
félisten

Plusz por es egyeb illekony szerves anyagok. A hutoben meg porszivozni sem szokas :)

[ Szerkesztve ]

(#167218) Qru válasza Tsebacsi (#167216) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként csak mondom, hogy egy ismerős Foresterében is cseréltek már motort (60k km után). Azt mondta, hogy a gari idő lejárta előtt eladja majd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#167219) molnarpeter válasza Doki16 (#167200) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Traktorban szívesen használnék egy ilyen váltót :D ott van például olyan is, ami változó áttételű hidraulikus szivattyúval oldja meg a fokozatnélküliséget, kb menetrend szerint cserés a hajtás x üzemóra után...

(#167220) Flashback válasza footy (#167187) üzenetére


Flashback
addikt

2015 év végi FL-es verzió
(#167189) BigBlackDog: Tempomattal emelkedön hallani a benzin motor zúgását hogy próbálja tartani a tempót. Egyébként elég halk pályán.
Mondjuk a 68dB-s Goodyear gumik is segítenek egy kicsit ebben. Németeknél pl az Autobahn+ -nak olyan a felülete hogy kb semmi hang sem jön a kerekek felöl.

(#167192) Qru: Még nem volt automatám, így a próba köröknél kifejezetten figyeltem a váltást. Ami ugye nincs... ez volt talán az elsö ami meggyözött. Nincs bólogatás effekt, a vilany miatt gyorsabban is reagál (érzésre) mint a barátom DSG-s skodája. Leállitásnál magától P-be rakja. Visszagurulás gátló is teszi a dolgát szépen. Könnyü is megszokni. Egyenlöre pozitív a E-CVT váltó.
Toyota Kovácsnál voltam váltó olaj cserén ugyanis 90e KMenként ajánlott, mint kiderült :). Nagyon baráti árakon dolgoznak szakszervízhez képest, szóval még egy pozitívum a márka mellett.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#167221) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

A downsizing végét hozhatják el az Euro7-es szabályok - ez elég biztató. Bocs ha már volt, kihagytam pár napot. :B

(#167222) zoo8800 válasza Tsebacsi (#167216) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezek szerint tudok minden szarságról :D Biztos megéri lecserélni? Nem lenne jobb lenyelni a szarságait és használni ahogy van? Amiket írtál, minden autónál előjöhetnek...

rip and tear, until it is done

(#167223) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#167221) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, akkor sietni kell, pár év múlva már nem biztos, hogy lesznek még ezek a jó egyliteres, háromhengeres motorok. :(

;]

[ Szerkesztve ]

(#167224) Reggie0 válasza bulikavagyok (#167221) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem is. Vegre figyelembevehetne a szabvany a motor elettartamat is, mert legyartani es kidobni is kornyezetterheles.

[ Szerkesztve ]

(#167225) bulikavagyok válasza BigBlackDog (#167223) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Lehetséges, h pár év múlva se újonnan, se használtan nem lesznek már elérhetőek. ;]

Reggie0: +1.

[ Szerkesztve ]

(#167226) Tsebacsi válasza zoo8800 (#167222) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha bizalmas veszted valamiben azt igen nehéz elviselni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167227) Zoli-bácsi válasza bulikavagyok (#167225) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Eladó az S5? Nem most vetted?

(#167228) -v- válasza Tsebacsi (#167216) üzenetére


-v-
addikt

Kiváló Vilipótlék vagy

Jól értem, le "kis töpörödött gonosz senki"-zted Qrut :F ;]

(#167229) bulikavagyok válasza Zoli-bácsi (#167227) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Általában egy-másfél évig tartok meg egy autót (mindig használtan veszem), ezért vásárlás után max fél évvel már hirdetni szoktam. Ezt most a színe miatt hirdettem meg azonnal - mert kiderült, h nekem túl feltűnő. Előtte egy fehér kabrió négyes BMW-m volt, és eszembe sem jutott volna, h ezt jobban megbámulják mint azt (bár ebben nyilván a hangja is közrejátszik). Ez egy kicsit zavar, pedig imádom az autót. Szval ugyanilyenre cserélném ha elvinnék, csak egy kevésbé feltűnő színűre (például Daytona grey).

[ Szerkesztve ]

(#167230) Qru válasza bulikavagyok (#167229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fóliáztasd át és kész.

#nincsbennetarcsi

(#167231) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#167229) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fóliázás? Talán anyagilag sem olyan vészes, ha a felesleges átírás költségét is belevesszük.

(#167232) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#167231) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1

Vili: Hú bázz, jöhet a bann :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167233) bulikavagyok válasza Qru (#167230) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem szeretem a fóliás autókat. Drága, macerás, plusz nem is tudják 100%-ra befedni az autó minden elemét, ahogy én szeretném.

BigBlackDog: Igazad van! A vagyonszerzésit nem is számoltam. Lehet, h megfontolom.

[ Szerkesztve ]

(#167234) Qru válasza bulikavagyok (#167233) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Betudják csak nem sufnituning műhelybe kell menni vele. Nézd meg a BMW M5 vididt ami K Norbi linkelt nem rég, annál is megoldották. [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#167235) tboldi válasza Qru (#167234) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem Szabó fóliáéknak sem akadály. :)

(#167236) bulikavagyok válasza Qru (#167234) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, megnéztem! Tényleg jónak tűnik.
Mielőtt ezt a pirosat megvettem megnéztem pár autót, és volt közte egy fekete is. Azt mindenképpen fóliáztattam volna, szval már kicsit utánajártam a témának. Már a szín is megvolt: Nardo Grey. Csak az a baj, h ahhoz a színhez a kiegészítőket is fóliáztatni kell feketére (hűtőrács, ablakkeretek, tükör, stb.), így ebben a formában nem hiszem, h 1 millió alatt megállna a történet.

[ Szerkesztve ]

(#167237) máyköl


máyköl
veterán

Nardo grey gyonyoru. :)
En is lefoliaztatnam, igy a fenyezest is veded mig nalad van.

(#167238) 6030D


6030D
Ármester

Nardo Grey :B
Nekem valahogy csak pimpelt autón adja ez a szín.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#167239) iceQ! válasza bulikavagyok (#167236) üzenetére


iceQ!
addikt

Nagyon megbámulják a piros autót? Hátrányod adódott belőle, hogy piros?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167240) bulikavagyok válasza 6030D (#167238) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez jó! :D
"Pimpelt" alatt mit értesz pontosan? Tuningolt? Mert egy tuning nélküli RS6-oson is elég jól áll ez a szín. ;] De egy S5-ösön sem rossz.

iceQ!: Más hátrányom nem. Bár korábban olvastam róla, h a szervek is nagyobb eséllyel állítanak félre egy ilyen színű autót.

Szerk.: Hihetetlen, h pont most törölték az RS6

[ Szerkesztve ]

(#167241) tboldi válasza iceQ! (#167239) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bezzeg engem észre sem vesznek, gyakran előfordul, hogy kikanyarodnak elém az alárendelt útról, pedig a Milano Red annyira nem környezetbe olvadós. :N

(#167240) bulikavagyok: Tudom, egyedül nem vagyok elég reprezentatív mintának, de engem még soha nem állítottak meg. Pedig van pár gyáritól eltérő dolog is az autón (pl. a H&R rugók - habár ez be van jegyezve a forgalmiba is - vagy a JDM hátsó lámpák). :D

[ Szerkesztve ]

(#167242) MunezXBK válasza bulikavagyok (#167240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mikor vettem a Golfot, 1 színt nem szerettem volna, az a piros.

Most meg le nem cserélném, szerintem nagyon jól mutat.

(#167243) Qru válasza bulikavagyok (#167236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jók vagytok színekből, nekem 5 hónap használat után kellett megtudnom, hogy nem is Business szürke a Skoda. :D

#nincsbennetarcsi

(#167244) Tsebacsi válasza tboldi (#167241) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Tied nem egy Audi S5 :B Nem degradálni akarom a kispirost, csak egy észrevétel ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167245) Magnum_ válasza bulikavagyok (#167240) üzenetére


Magnum_
nagyúr

RS6 (140k €) kozben elkelt.

I humbly and respectfully decline™

(#167246) bulikavagyok válasza tboldi (#167241) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem sem ez az első piros autóm, az előző egy Calibra volt - amivel mondjuk elég sokszor megállítottak. Bár ez már kb 20 éve volt, és azóta már szerencsére nem túl trendi félreállítgatás. :B

Az előző hsz-t nem sikerült befejeznem, mert közben lejárt a szerkesztésim. De még sikerült belinkelnem egy másik RS6 hirdetést a másik helyett ami közben törölve lett.

Magnum_: Furcsa, h pont most szedték le. :)

[ Szerkesztve ]

(#167247) brumi1024 válasza bulikavagyok (#167240) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom mi a cel, a linkelt S5-rol jut eszembe: ha esetleg a szurke vasarlasan gondolkoznal, a faceliftelt mar a V6 dizelt kapta, fura hanggal es 2 mu kipufogoval.

[ Szerkesztve ]

(#167248) tboldi válasza Tsebacsi (#167244) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, el is fogadom, de amikor egy szakadt B Corsa sofőrje sem akar észrevenni... Ez éppen egy mai történés volt. :D

(#167249) bulikavagyok válasza MunezXBK (#167242) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Tiéd gyönyörű képeken is! Gondolom életben még szebb.

Qru: :D

brumi1024: Még véletlenül sem opció egy új S5 vásárlása. :B Egyrészt mert dízel, másrészt mert egyáltalán nem az én árkategóriám. Arról már nem is beszélve, h annyi pénzből mennyivel faxább (max 2 éves) használt autót tudnék venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#167250) iceQ! válasza bulikavagyok (#167246) üzenetére


iceQ!
addikt

Én végig néztem.... :D Mielőtt még leszedték.

Zsivány egy autó :C

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.