Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167951) Tsebacsi válasza Magnum_ (#167950) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Úgy kellett mint egy falat kenyér. Csak arra jó, hogy pár bringás az autóson röhögjön, hogy nesze neked még nagyobb dugó, az autós meg még pipább a biciklisekre és a főváros vezetésére... Ami megint csak tudjukkinek jó :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167952) Qru válasza bulikavagyok (#167947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Távolról indítható állófűtés. Haver S60-jában van nagyon jó találmány. :K

#nincsbennetarcsi

(#167953) tboldi válasza MasterMark (#167946) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mert az elképzelésemhez minden van itthon. :D

A hardwire-höz kellene még ezt-azt vennem.

[ Szerkesztve ]

(#167954) KAMELOT válasza Qru (#167952) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja csak itt a kocsit gyújtod be, addig tötyög.
Amcsiban legtöbb kocsiban ez alap és rohadt jó dolog!

bulikavagyok: BP infrastruktúrája nem erre lett kitalálva. Bringásoknak járda/ utat kell választani.
Ezzel csak azt érik el, hogy a lassú forgalomból egy totális káoszt hoznak létre. Rakodó munkás hol áll meg, meg aki bent akar parkolni stb. :U
Mondjuk esik az eső és hideg van akkor ki fog bicózni? Senki!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167955) #89309696 válasza bulikavagyok (#167947) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem a motor is tudja. Kulcson gombot nyomok az gyújtást ad, kétszer gyorsan a másik gombot és beindul. De a kulcsosak nem sokáig visznek el, telefon applikációs neten keresztül bárhol beindítja a kocsit. Autónál gondolom üresben kell hagyni, ha kéziváltós. Bár lehet, hogy ő az állófűtés beindítására gondolt.
Amúgy is célszerűbb azt beépíttetni, mint motort indítani távolról, mert 5 perc alatt nem lesz semmi meleg és ablakolvadás egy euro4 fölötti motornál. Hacsak nincs generátorról futó villanykiegészítése, de azok se olyan jók, mint az állófűtés. Persze jóval drágább is.

(#167956) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok, 14000km utan kicsit vicceskedik a csumpy. A csomiajtoban levo kis lampa nem vilagit rendesen, test problema lesz. Nem tudom sajnos ezt megoldani, nem latom, hogy a kabelen hol a hiba (foglalatot cserelek holnap, de felek, hogy nem az lesz).
Autovillamossagist keresni, pont most, amikor ujraindult az elet...

Tudtok valakit, aki (penzert nyilvan) rugalmasan meg tudja szakerteni delutani orakban esetleg megvarhato modon (azt se banom, ha belso kerulet)?

Ilyenkor ugy erzem h uj kia ceed kell🤣 vagy leszarom, a nagy lampa vilagit (azt en javitottam, jo is :D )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#167957) fant0mi válasza Magnum_ (#167956) üzenetére


fant0mi
addikt

Aaah, ugysem tudod te leszarni.

(#167958) Qru válasza KAMELOT (#167954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az S60-ban egy külön gázolajos kályha van. Rányomsz és amikor a motorolaj eléri a 70 fokot lekapcsol magától.

#nincsbennetarcsi

(#167959) fant0mi válasza Qru (#167958) üzenetére


fant0mi
addikt

Sirokko kalyha. :)

(#167960) Zizmand válasza Qru (#167934) üzenetére


Zizmand
aktív tag


:D

[ Szerkesztve ]

(#167961) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Neha nem ertem az embereket.

A napi ambiciozus probalkozo, aki egy 116i-vel probalta meg letolni az IS300-at. Majdnem. :D

Same rules apply!

(#167962) tboy93


tboy93
nagyúr

A nap balf@sza dijat szerintem megerdemli az a nő, aki ma Balatonalmadiban a parkon atvagva kepes volt a setalo utca közepére parkolni :W Mondjuk 10 perc nem telt el, mire 2 jarorkocsi jelent meg a helyszinen. Idiota :U

[ Szerkesztve ]

(#167963) Jorus válasza EQMontoya (#167961) üzenetére


Jorus
nagyúr

Örülj neki, engem M7 kivezetőn egy Sandero vagymi. Az előttem bóklászó Fabia miatt nem lehetett menni, a Dákó meg nyomult mögöttem, húzódott balra, és indexelt is, cuki volt. Szentem a bigblockos 95 lovas verzió volt, nem a 900 ccm-es eco edition.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#167964) focvis


focvis
veterán

Boldi és mindenki más megnyugodhat, ma egy motorost se öltem meg :D pedig bejártam a környék kanyarjait. 3,8 l/100 km + ~8 kWh.

(#167965) silver10


silver10
aktív tag

Mostanság akarok én is dashcamet berakni. Felhívtam a szakszervízt. Ők ugyan nem vállalták, de az automatán sötétülő középső tükör kábelére csatlakozást ajánlották diszkrét megoldásként. Van autóvillamosságis ismerős, úgyhogy ezt megpróbáljuk.

(#167966) Szada85 válasza tboldi (#167943) üzenetére


Szada85
aktív tag

A Viofo A119-re részemröl is +1, én azt használom már pár éve, és patentül teszi a dolgát, a középsö tükör mellé jobbra szoktam rakni ( nagyjából úgy, hogy a képernyöjének a felsö 0,5cm-e látszik a vezetöülésböl, így látom a szemem sarkából, hogy bekapcsolt, vesz, egyébként is 30mp után kikapcsol a kijelzö), kívülröl eltakarja a napvédö csík a kamera testét, nem is feltünö.
Tápnak tényleg a legegyszerübb a gyári biztosítéktábláról venni a delejt, ehhez lehet kapni ilyen "biztosíték-csapolót", amivel a gyári bizti is megmarad, és mellette a kamera is kap pluszt, valami 1500Ft körül volt a Homasitából, de netröl biztos olcsóbb.

Mivel én csak menet közben használtam, így olyan fogyasztó biztijét kerestem, ami csak gyújtáson kap tápot, és nem létfontosságú részegység (pl. hátsó ablaktörlö, vagy maga a szivargyújtó). Ha kell kereshetek pár képet még a Vectra, de a GTI-böl is megvannak a külsö winchesteren.

(#167967) KAMELOT válasza focvis (#167964) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez annyi mint nekem 90-el egy 100km-es szakasz. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167968) Magnum_ válasza Szada85 (#167966) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudnal linkelni ilyen biztositek csapolot?

I humbly and respectfully decline™

(#167969) Szada85 válasza Magnum_ (#167968) üzenetére


Szada85
aktív tag

Persze, ez most pont a Homasitás mondjuk:
[link]

(#167970) fant0mi válasza Magnum_ (#167968) üzenetére


fant0mi
addikt

Ugy hivjak amerikaiul, hogy "fuse tap".

(#167971) MasterMark válasza Magnum_ (#167968) üzenetére


MasterMark
titán

pl

Switch Tax

(#167972) Magnum_ válasza Szada85 (#167969) üzenetére


Magnum_
nagyúr

&Co

Ez hogy mukodik? A dashcam tapkabelt raforrasztani, ezt be a bizti tablaba es erre megy ra a rendes biztositek?

I humbly and respectfully decline™

(#167973) MasterMark válasza Magnum_ (#167972) üzenetére


MasterMark
titán

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#167974) molnarpeter válasza Magnum_ (#167956) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha megvan a derót két vége, sima multiméterrel ki tudod mérni a szakadást. Onnantól kezdve húzol egy új szálat, vagy a mozgásban lévő részt (ami hajlik mindig) kivágod és teszel be helyette egy kicsit hosszabb új vezetéket [ilyennel] - nem kell hozzá szerszám, csak egy öngyújtó.

Bizti: aliexpress fuse tap, praktikusan szivargyújtó biztihez raknám

[ Szerkesztve ]

(#167975) Magnum_ válasza MasterMark (#167973) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ebbol semmit se ertek, tudod, most keresek autovillamossagist.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#167976) Magnum_ válasza molnarpeter (#167974) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van mindenem a szertarban, de nem ertem magat az eljarast. Van multimeter, forrasztopaka, zsugorcsi, aram, de nem tudom kezelni.
Nem jossz at? :)

I humbly and respectfully decline™

(#167977) MasterMark válasza Magnum_ (#167975) üzenetére


MasterMark
titán

Switch Tax

(#167978) tboldi válasza Szada85 (#167966) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tápnak tényleg a legegyszerübb a gyári biztosítéktábláról venni a delejt, ehhez lehet kapni ilyen "biztosíték-csapolót", amivel a gyári bizti is megmarad, és mellette a kamera is kap pluszt, valami 1500Ft körül volt a Homasitából, de netröl biztos olcsóbb.

Tudom, nézegettem én is, csak itt a városban sehol nem találtam ilyet, rendelni meg nem akarok, ha már meg tudom oldani másképp is itthoni anyagokból (saru, vezeték, zsugorcső, szigszalag, gyorskötöző, szivargyújtócsati, elágazó). :)
Egyébként a Jazz-nél ránézésre eléggé meg kellene bontani a műszerfalat, hogy hozzáférjek az új vezetékkel a biztosítéktáblához, egyszerűbb a középkonzolt kikapni. Gondolom, az utóbbi azért ilyen könnyen kiszerelhető, mert egyrészt ott kell állítani a kéziféket, másrészt a benzinszűrő is itt található (a tank az első ülések alatt van), így különösebb erőfeszítés nélkül hozzájuk lehet férni.

[ Szerkesztve ]

(#167979) Magnum_ válasza MasterMark (#167977) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A dashcam tapkabelt raforrasztani?

I humbly and respectfully decline™

(#167980) focvis válasza KAMELOT (#167967) üzenetére


focvis
veterán

Ha az újrahasznosított étolaj árával számolom, akkor csak 1,2 liter/100 km-t kért. ;)

(#167981) MasterMark válasza Magnum_ (#167979) üzenetére


MasterMark
titán

Már korábban beszéltük, hogy lehet kapni hardwire kit-et, azt tudod ide kötni.

A dashcam-ek általában usb 5 volttal mennek, ezért kell ami átalakítja 5 voltra.

Pl.: [link]

Switch Tax

(#167982) tboldi válasza Magnum_ (#167979) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kettő közé kell még egy ilyesmi cucc, mert a kamerák jellemzően 5 V-tal mennek, nem 12-vel.

De olyan is létezik, aminek hosszabb a kábele és mini vagy micro USB-ben végződik, ezeket közvetlenül a kamerába kell dugni. Ilyet linkelt MasterMark is.

Ezen a csatornán találsz néhány jó videót, keress rá a "hardwire" szóra.

[ Szerkesztve ]

(#167983) Magnum_ válasza MasterMark (#167981) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Köszmá! Es ezt hogy kotom ra a fent linkelt cuccra?

I humbly and respectfully decline™

(#167984) MasterMark válasza Magnum_ (#167983) üzenetére


MasterMark
titán

Ezen egyel több kábel van a parkolás módhoz [link], két olyan elosztó kell, az egyik olyan biztosítékra ami csak gyújtáson kap áramot, a másik pedig olyanra ami akkor is ha nincs gyújtáson.

A föld meg bármelyik testpontra mehet.

Van belőle olyan változat is, ami nem tud parkolómódot: [link]
De ez attól függ milyen kamera, és ahhoz milyen hardwire kit van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#167985) Magnum_ válasza MasterMark (#167984) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyszerusitsunk.

Mondjuk veszek egy xiaomi dashcamet. Csak arra, hogy felvegyem, mi van elottem (mondjuk focvis ;] )

A biztitabla a kesztyutartoban van. Odaig a kabelt el tudom szepen vezetni (nekem ne legyen sehol kabel).
Mire van szuksegem a bekoteshez ES HOGYAN tudom bekotni? Koszonom szepen.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#167986) Szada85 válasza Magnum_ (#167983) üzenetére


Szada85
aktív tag

Vettem egy Viofo A119-es kamerát, plusz hozzá egy Mastermark által is linkelt feszültségátalakítót. ( ez csinál az autó 12V-ból 5V-ot ami a kamerának kell).

Az átalakítónak 3 kábele van, a fekete(föld) ennek a végén szemes csatlakozó van, ezt a biztitábla körül bármelyik fémmel érintkezö csavar alá rögzíted, és kész.
A piros vezetéket kötöd a "fuse-tap" piros vezetékéhez (ezt lehet forrasztani - én így csináltam, mert masszívabb -, vagy rároppantani, ahogy a mellékelt képen is látszik a a 167973-as kommentben a kék burkolat a vezeték végén.

Tehát kell kamera, fesz. átalakító (ha nem jár a kamerához, Viofohoz nem járt), és egy ilyen biztosték-csapoló. Illetve plusz egy bizti a csapolóba a kamerának. Pár keskeny gyorskötözö a kábelek összefogásához, rögzítéshez. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#167987) molnarpeter válasza Magnum_ (#167976) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Forrasztani én sem nagyon tudok vállalhatóan, azért szeretem ezt a 3in1 zsugorcsövet :DDD Köszönöm az invitációt, de oktatás stop óta vidéken vagyok, egyelőre küzdök a vizsgákkal :B

Ha végigköveted, hogy az adott lámpához melyik vezeték megy (vagy ránézel, melyik szín az a lámpánál), átvezető előtt és után el kell vágni, új szál befűz, aztán annyi nagyjából. Multiméter csak ellenőrzés miatt jó, ha van, tudsz mérni ellenállást (ha nem mérhető, akkor szakadt), vagy egyből szakadásvizsgáló módban is lehet próbálkozni, ha csipog, jó a vezeték) :R

(#167988) MasterMark válasza Magnum_ (#167985) üzenetére


MasterMark
titán

Mire van szükség: hardwire kit + ez a biztosíték csapoló + keresni kell egy földpontot (a biztosítéktábla körül biztosan lesz)

Ha jól látom a 70mai-hez ilyet lehet kapni: [link] A fehér a parkolómód, ha nem kell nem kötöd be. A feketét a földpontra, a pirosat pedig a biztosítékcsapolóba kell kötni. (De egyébként bármilyen hardwire kit jó, ha nem akarsz parkolómódot, akkor sima egyszerű kétkábeles is. Lehet kapni univerzálisakat.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#167989) BigBlackDog válasza tboldi (#167982) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Átmeneti megoldásnak kell egy powerbank, meg egy szivargyújtós töltő. A töltő és a kamera is mehet a powerbankre. Gyújtás hiányában egy nagyobb powerbankkel szerintem egész sokáig működőképes így a kamera, pár száz mA lehet tippre az áramfelvétele felvétel közben.

(#167990) elbandi2 válasza molnarpeter (#167987) üzenetére


elbandi2
tag

Még ez is segítség lehet neki: [link] ;)

(#167991) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt vagyok és kinéztem egy Jettát viszont a motorja teljesen ismeretlen számomra.
1.4 tsi hybrid-ről lenne szó.
Utána olvastam pár helyen és nem tűnik rossznak viszont esetleg ti tudtok róla véleményt vagy tapasztaltot?
Nagyon sokat megyek, heti szinten kb 1000 km aminek 70%-a pálya kb a többi pedig Pesti városi közlekedés.
Alkalmas lehet egy ilyen motor évekig ilyen használatra vagy esetleg sokat tudok bukni 3-4 év múlva rajta?

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#167992) tboldi válasza BigBlackDog (#167989) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 70mai Pro akkumulátoros (500 mAh), talán egy darabig önmagában is képes működni.

Bár engem nem izgat a parkolómód. :)

szerk.: Szivargyújtós töltőt adnak hozzá, meg egy marha hosszú USB-microUSB kábelt. Nekem csak a második szgy csatlakozót kell megcsinálnom az eredeti 2 vezetékből elágazva, ami a hosszú kábellel egyetemben el lesz rejtve a burkolatok alá.

[ Szerkesztve ]

(#167993) MasterMark válasza tboldi (#167992) üzenetére


MasterMark
titán

Én nem szívesen raknék lítium akkus dashcam-et be, mert elég meleg tud lenni a szélvédőnél ha áll valahol az autó.

A Viofo-k mind kondenzátorosak ami sokkal jobban bírja a hőt.

Switch Tax

(#167994) Magnum_ válasza molnarpeter (#167987) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kozben arra jutottam, hogy testkabel kellene, ket kroki veggel. Holnap beugrom Lomexbe, tudnak-e adni. Vagy elemeket, azt talan osszeforrasztom

Mastermark: alis/ebayes linket adj kerlek. Tolatokamera nem kell. Veszek a Lurdyban egy dashcamet, mondjuk mkcrousb a vege. Azt leviszem a kesztyutartoig. Ott a biztitabla. Innen mi kell nekem? :)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#167995) molnarpeter válasza syIex (#167991) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem amerikai példány?

V60 D6 esetleg, vagy Ampera+gázszett? Csak a sok Bp miatt gondolok a villanyra, éjszaka feltölt, nappal nem szenved a belsőégésű.

(#167996) tboldi válasza MasterMark (#167993) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem olvastam panaszt erre vonatkozóan a 70mai tulajoktól.

De mint írtam korábban, a Viofo A119 v3 is benne van (volt) a kalapban, csak az a bajom vele, hogy nem lehet itthon kapni.

[ Szerkesztve ]

(#167997) MasterMark válasza Magnum_ (#167994) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanaz amit eddig is írtam. Alapból is így értettem. Annyi, hogy nem a hozzájáró kábelt vezeted le, hanem a hardwire kit usb részét vezeted fel.

Nagyon kínai akármilyen hardwire kitet én nem szívesen raknék be, mondjuk a viofo már szerintem oké.

hardwire kit + autódhoz való biztosítékcsapoló

Switch Tax

(#167998) syIex válasza molnarpeter (#167995) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudom, hogy eredetileg milyen lehetett, de használtautó szerint "érvényes magyar okmányokkal".

Nem akarok annyit adni már érte, 3.5 körül lenne a max és ez pont annyi lenne csak hát nem ismerem ezt a motort... :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#167999) fant0mi válasza tboldi (#167992) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha jol emlekszem, akkor olyan szivargyujtos toltofejet adnak a 70mai-hoz, amibe ket usb eszkoz dughato. Lehet nem berhelnek, ha csak daschcam meg telefontoltes kell.

[ Szerkesztve ]

(#168000) Qru válasza syIex (#167991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autót vegyek topik

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.