Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166851) rbalint88 válasza Qtya123 (#166850) üzenetére


rbalint88
addikt

Biztos kapná a büntetőféket a robot is.”

na az ilyenek miatt mondtam, hogy ezt csak mindent vagy semmit elven lehet :)

(#166852) EQMontoya válasza rbalint88 (#166851) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyebkent az lenne a sokkal konnyebb ut.
Azon a szinten ma is siman van a technologia, hogy robotoknak tervezett, csak onvezeto autok altal hasznalt uthalozatot alkossunk 0-rol, es ez mukodjon.

A problema az atmenet, amikor embernek es robotnak kell egyszerre az uton lennie, raadasul olyan korulmenyek kozott, amit alapvetoen az emberre terveztek.

Szoval ez valahogy ugy fog kinezni szerintem, hogy minel jobban terjed az onvezetes, annal inkabb jonni fognak a mindenfele kozuti szabvanyok, amik ezeket a rendszereket tamogatjak kulonbozo informaciokkal.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#166853) Reggie0 válasza EQMontoya (#166839) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen szempontbol nem a nagy motor szennyez, hanem az elfogyasztott uzemanyag, azt kene adoztatni, aztan majd ennek megfeleloen valaszt a polgar autot.

(#166854) EQMontoya válasza Reggie0 (#166853) üzenetére


EQMontoya
veterán

Maximalisan tamogatom, csak tul kicsi orszag vagyunk hozza.

Ha jol emlekszem (de sokat iszom, szoval konnyen lehet, hogy tevedek :) ), a Torokok pont ez csinaljak. A benzinbe van epitve a sulyado, a biztositas, a minden.

Amivel egyetertek en is, mert tenyleg az fizessen tobbet, aki tobbet is megy, aki meg v8-cal jar, az meg az externaliak okan.

A problema az, hogy tul kicsi orszag vagyunk, es ha 500Ft lenne a benya, akkor az orszag kozepet kiveve mindenki atjarna a hatarokon tulra tankolni.

Nyilvan a torokoknel ez tud mukodni, mert qrva nagy az orszag, es zommel a viz hatarolja, tehat mindenki belfoldon fog tankolni minimalis kiveteltol eltekinve.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#166855) Reggie0 válasza EQMontoya (#166854) üzenetére


Reggie0
félisten

Franciak most akartak novel aztan nagy balhe lett. Igazabol EU-s szinten kene megoldani.

(#166856) sutszi válasza rbalint88 (#166842) üzenetére


sutszi
veterán

Én speciel nem várom, hogy kötelezően le kell mondanom valamiről... De nem ez az egy olyan terület van mostanában ahol hasonlót tapasztalok. Egy bizonyos kor után páran úgy érzik már nem élnek dolgokat... Oké... Ma is van fasza önvezető jármű amin lehet olvasni. Több neve is van: busz, vonat, metró, repülő, taxi..stb
De miért is akarjuk másra kényszeríteni az akaratunk? Mert saját preferenciáink mentén gondolkodva azt gondoljuk másnak is az KELL csinálni ami szerintünk jó?
A szexet ugye nem akarod majd betiltani ha neked már nem lesz rá ingered? Az is tud életveszélyes lenni ha nem vigyáz az ember. ;]
Én a dugót leszámítva szeretek mindenhol gurulni.

Ha ott a funkció az autóban azért nincs ellenvetésem. Aki akarja használja, de a szabad döntés jogát ne akarjuk már elvenni, és ne a saját elképzeléseinket extrapoláljuk már ki. A biztonság meg full felejtős érvelés. Akkor is ott lesz a probléma, csak teljesen más szinten. De ezt most nem látjuk mert nem élünk benne... Jó példa erre, amikor pár évtizede próbálták kitalálni mi lesz a jövőben..akár napjainkban. És mai szemmel full béna dolgokat találtak ki mert a jelenből indultak ki...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#166857) kisza25 válasza Qtya123 (#166840) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

I20 második tulaja voltam, jszp szerint 6. tulajnál jár, most, hogy megvette valaki

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166858) kisza25 válasza rbalint88 (#166851) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak gondolj a 14 év átlag életkorú autóparkra, itt nem lesz mindent vagy semmit, de tőlünk nyugatra sem. Csak fokozatosan fog működni. Nézd meg elektromos autó is mennyi van, nincs 5% pedig most már egy ideje nyomtatják.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166859) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na, en is jol benyaltam a biztositos dolgot otthon. Van egy b06-om, amit kivontam a forgalombol, en hulye azt hittem, azzal megszunik a biztositas is es atviszem a masik verdara. lof@szt:) kuldtek is a kulonbozet csekket. A fejem tudom fogni csak, mennyire szarul mukodik minden otthon.

(#166860) kisza25 válasza aero. (#166859) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mivel az csak egy ideiglenes kivonás, 6 hónap után újra aktiválódik és vele együtt a biztosítás is, addig is ahhoz kötődik a biztosítás, tehát nem viheted át másik autóra a bónuszt. Így nézve logikus.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166861) parandroid válasza sutszi (#166856) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy nekem nagyon hiányozna. Én dugózni is szerettem, amíg pár éve csináltam. Szólt a rádió, nézegettem az autókat, meg a csajokat, azon szoktam röhögni, hogy az aznapi legalacsonyabb pulzusomat mindig ilyenkor produkáltam, mindig 40-nel kezdődő értékek voltak ilyenkor. :DDD

Most más munkaidő van, hajnalban járok, van hogy senkivel nem találkozok egész úton, ennek is megvan a maga feelingje, 60-80 között szoktam végigkrúzolni az egész úton, lakott területen meg 45-tel. Hazafelé ugyanez dél körül, akkor azért van valamicske forgalom, de stresszmentesen lehet közlekedni a megengedett sebességgel. Dugót már csak max bicajról, meg futva látok, ahol az út mellett visz a bringaút. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#166862) szabonagyur válasza kisza25 (#166858) üzenetére


szabonagyur
félisten

És 14 évet csak felfele húzza a flottások hadserege...

Hétvégén az albérletünknél voltam és azt néztem ahogy egy pasi 2 Audi 100-ból próbál az utcán egyet összehozni. Egyikbe bele töltötte a vizet, motor beindít és nyomta ki magából az egészet. A másikon nem volt egy értelmes gumi sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#166863) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kezd kicsit elegem lenni a sár esőből és a virágporból.
Tegnapelőtt mostam, ilyen lett tegnap délután (első kép)
Tegnap lemostam délután 18:00-kor, ilyen lett mára (második és harmadik kép)
Mivel minden nap meg kell jelenni az autóval, ezért nekem alap, hogy tisztának hasson, de kezd tele lenni a tököm. :DDD

alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166864) Qtya123 válasza kisza25 (#166857) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, sajnos eladásnál néha ez a SZUF portál bújás nem előny, hanem hátrány lesz. Jön egy túlaggódós, túlokos akinek hiába magyarázod el, hogy nem annyi a tulajdonos amit a szent weboldal mutat. Még az sem lenne elég neki, ha a KEKKH rendszere elé ültethetnéd, hogy megnézze a valós adatokat.
Ő látta a zinterneten, te meg át akarod vágni és kész.

(#166865) bulikavagyok válasza kisza25 (#166863) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Meg is őrülnék a helyedben.. :W Mondjuk többek közt ezért nem veszek soha ennyire sötét színű autót. Bár ez a sáros eső minden színen meglátszik.

Nem gondolkodtál még egy kocsibeálló vásárlásán/készítésén?

Qtya123: Ez sajnos pontosan így van! Ezért is írtam tegnap, h adott estben komoly értékcsökkentő tényező lehet.

[ Szerkesztve ]

(#166866) zoo8800 válasza kisza25 (#166863) üzenetére


zoo8800
veterán

Kellene neked egy kocsibeálló. Ha jól rémlik, lenne hegy az udvarban...

rip and tear, until it is done

(#166867) kisza25 válasza bulikavagyok (#166865) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk 200 Ft-ból lecsapom, de akkor is
Dehogynem gondolkoztam, de a pénzzel nem állok valami jól, klímázni is kellene a házat, meg fedett beálló is kellene, de nagyon közel van a szomszéd ház, így beállnánk két kocsival, a belső autó csak úgy tudna kiállni, ha a külső kiáll. Meg nyáron nem itt lakom, mert kiadom, ott ugyanúgy nincs fedett beálló. Garázsnak nincs hely egy lugason gondolkozok még.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166868) aero. válasza kisza25 (#166860) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A logikus az az, ami nalunk van. Nem kell az auto, neten kivonom ingyen, azonnal. Fogom es atrakom bonuszostol, mindenestol egy masik autora es onnantol azt hasznalom (Magyaran rendszamcsere a biztositonal). Ha meguntam, neten forgalomba helyezem, belepek a biztositohoz es visszairom a rendszamot.:D

[ Szerkesztve ]

(#166869) #89309696 válasza Qtya123 (#166864) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ilyennek mondjuk jobb is nem eladni az autót, mert túl nagy a kockázata, hogy utólag is pampog. Menjen a francba inkább aztán keressen magának svájci orvosnyugdíjashölgytől nemdohányzó 75 ezret futott 13 éves német prémiumot.

(#166870) Tsebacsi válasza aero. (#166868) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez csak tőlünk nyugatra egy felvilágosultabb világban működik, mert ezzel a rendszerrel valakinek gondolom nincs állandó bevétele.
Persze hálát adok Istennek vagy akárkinek, hogy nem teszem azt Botswana egy kis falujába születtem és épp nem kolerától haldoklom, de elég lett volna csak Lienz vagy München közelébe születni és lehet normálisabb és problémamentesebb életem lenne, mint most... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#166871) Qru válasza kisza25 (#166858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy most a covid meg a megugró új autó árak miatt várhatóan tovább fog öregedni az autóparkunk.

Nyugaton ha előbb be is vezetik akkor mi keletről majd nem mehetünk autóval oda? Vagy ha igen akkor ugyanúgy veszélyes lesz a volán mögött liveozós/alvó román teherautós.

Autópályán amúgy elég uncsi menni tényleg, én ott most már benyomom a sávtartást meg a radaros tempomatot aztán szépen elnézelődök.

#nincsbennetarcsi

(#166872) #89309696 válasza aero. (#166868) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem ezzel pótolják az alacsony biztosítási díjakat itthon, mert azért azt látjuk, hogy nálunk olcsó a bizti. Emelni nem tudnának, mert a nép vasvillát fogna. Maradnak a hülye módszerek, mint a második autó A0, nem viheted át a bónuszt és stb.

Qru
Épp ezért nyögnek a fejlesztésekkel ennyit, mert úgy akarják megcsinálni mindenképp, hogy lesz emberi vezető is az autonómok között. Nem lesz fűnyíró elv. Ha lenne akkor már ma is mehetne, mert a technológia évek óta megvan hozzá. Mindenképp vegyes lesz, az meg még jó sok idő amíg a gép 101%-os lesz, hogy a román szelfiző kisbuszost is kiszűrje a szembe sávban.
Balesetek meg ezer %, hogy lesznek akkor is, csak drasztikusan kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#166873) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#166870) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem oltani akarlak, előre is mondom :R !

Német, hogy megy? Nem tudsz kijönni? Nincs ismerős aki segítene esetleg? Asszonyod nem akar kijönni?
Ên 40 évesen jöttem ki,de sosem fogom megbánni!
Adtam fél évet magamnak, meglátjuk mi lesz jelszóval...
Ez 6 éve volt.
Jaaa, és egy szót sem tudtam németül.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#166874) bulikavagyok válasza kisza25 (#166867) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem is a költség, hanem a belefektetett energia... Plusz elég frusztráló lehet reggel arra ébredni, h koszosabb az autód mint az esti mosás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#166875) #89309696 válasza pècsimunkás (#166873) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ehhez marha nagy szerencse is kell. Ismerősöm kint van usaban vagy 20 éve, voltak tervek, hogy segít kijutni, de baromi nagy az esélye, hogy csak fuccsba megy végül és megint hazajutok, én meg azt nem élném túl, ha újra vissza kéne jönnöm. Úgyhogy hagytam a fenébe. Pedig én ha minimálisat is, de tudok angolul úgyhogy nem nulla nyelvvel. Nem elég ennyi, legalábbis én ennyivel nem ugranék bele...

[ Szerkesztve ]

(#166876) molnarpeter válasza bulikavagyok (#166874) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én elengedtem a kocsimosás témakörét, [link] Volvo is megmondta :D

(#166877) BigBlackDog válasza Qru (#166871) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Autópályát szeretem, van idő az aktuális fogyasztást pl. a domborzat és sebesség függvényében elemezni. ;]

(#166876) molnarpeter: Mondjuk, ha jól tudom, az autómosóknál visszaforgatott vizet szokás többnyire használni, így azért nem annyira pazarló, mint amilyennek tűnik elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#166878) bulikavagyok válasza molnarpeter (#166876) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jujj, ezt már el is felejtettem! :D

BigBlackDog: A szélirányt se felejtsd ki! ;]

[ Szerkesztve ]

(#166879) fant0mi válasza molnarpeter (#166876) üzenetére


fant0mi
addikt

500 liter viz = 10 vecelehuzas ?
Mi a rosseb. Mekkorat kulaznak a jenkik? :D

(#166880) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#166873) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem is lehet annak venni ;)

Sajnos az angolt preferáltuk. Unokabátyámék vannak kint az osztrákoknál egy ideje, ők pengék németből, de leginkább a vendéglátóiparban vannak, nem mondanám, hogy
hajde jól elvannak, szóval ez nem annyira vonzó :D
Asszonypajti is angolos, de neki jó melója van. Az enyém se rossz, engem inkább a helyi balkáni viszonyok zavarnak több szempontból is, nem akarok igazából elmenni, csak nem értem hogy a többi hülyének itt ez miért jó és miért nem akar a többség pozitív, normális irányba mozdulni...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#166881) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#166878) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jaja, az is fontos a fogyinál, de s zajszintmérésnél is sokat számít. ;]

[ Szerkesztve ]

(#166882) tboy93 válasza pècsimunkás (#166873) üzenetére


tboy93
nagyúr

No offense, de nem mindenkinek opció hátrahagyni az egész családot. Gyerekek nagyszülő nélkül nőnek fel, haverokkal meg max skypeon tudsz beszélni. :(

(#166883) #89309696 válasza fant0mi (#166879) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez ilyen környezetvédősen ordenáré nagy kamu, mint az 50 évig rohadó kólásdoboz, ami valójában 10 év múlva eltűnik a környezetben meg az egy csepp motorolaj tönkretesz ezer liter vizet. Persze ettől még szennyezés, csak szeretik túltolni. Bár mivel sokan szarnak a környezetre, igazából okkal tolják túl, csak nem reálisan.

[ Szerkesztve ]

(#166884) Qru válasza #89309696 (#166872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még van mit reszelni azért a rendszeren. Alapvető etikai/morális kérdéseket sem döntöttek még el. Pl elrántja a kormányt és neki megy a fának vagy elüti a gyalogost. És vajon az önvezető hogy fog reagálni ha befékeznek előtte (büntetőfék)? Nekimegy vagy elrántja a kormány és korlátot fog mint azt a lengyel videóban is láttuk?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#166885) #89309696 válasza Qru (#166884) üzenetére


#89309696
törölt tag

Addig nem lesz full önvezető amíg nem képes előre látni melyik módon legkisebb a sérülés és megoldani, addig a sofőr lesz úgy is elővéve.
A maradékot meg a drasztikusan csökkenő balesetekkel fogják kompenzálni. Lehet, hogy el fog ütni egy babakocsit toló anyukát egy-egy kocsi a szalagkorlát helyett, de közben kivédett ezer másik ilyen autó rengeteg esetet amivel embert mentett és ezzel el lesz simítva. 100 haláleset kontra 1 haláleset.
Nem leszünk hallhatatlanok sose, még mindig csak porszemnek vagyunk a természetben, az univerzumban meg senkik, autós balesetek megmaradnak, de folyamatosan egyre kevesebb és egyre könnyebb sérülésekkel, mármint arányaiban ez várható a jövőben.

Az átlag sofőrök nagy része amúgy is annyira rutintalan vészhelyzetben, hogy elüt mindent amit tud, szóval a nagyon gagyi vészhelyzet kezelés a mérce jelenleg, ebből csak felfele tudunk menni, ha elüti az önvezető a gyalogost, ha nem. Én ezeken a kérdéseken annyira nem aggódnék, jogilag neccesebb ki lesz hibáztatva balesetkor, gyártó, programozó, sofőr, az autó kerül rácsok mögé, visszahívják az összeset amit eladtak belőle, nem közlekedhetsz vele frissítésig, mert a szomszéd ugyanolyan autója elütött valakit stb.

[ Szerkesztve ]

(#166886) -v- válasza Tsebacsi (#166870) üzenetére


-v-
addikt

és lehet normálisabb és problémamentesebb életem lenne, mint most

A faszt, a focus ott is enné az olajat ;]

(#166887) Qru válasza #89309696 (#166885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mondjuk a friss jogsisoknak nem ártana egy vezetési tréning kezdésnek, azzal már javulna a statisztika.

#nincsbennetarcsi

(#166888) Kickass


Kickass
őstag

Azert remelem a sok sci-fi rajongo nem dol majd a kardjaba, ha az onvezeto almok az eleteben megse valosulnak meg. :DDD ;]

De hogy on is legyek, egy darab doblemez elem rendel. Es hogy pozitiv oldala is legyen -
1, bar befordult a leszakadt darab (a kepen mar le van vagva) a gumiba nem tette tonkre
2, igy legalabb meg tudom szakerteni miert folyik el a tartalybol az ablakmoso (ha mar a kornyezetvedelem is szoba kerult :D):

(#166889) Qtya123 válasza Qru (#166884) üzenetére


Qtya123
őstag

Pont az általad leírtak miatt nem értem a hurráoptimistákat, akik azt hiszik, hogy 10 év múlva itt mindenki önvezet, meg nem lesz a kamionosoknak munkájuk.

Ezekre a morális kérdésekre sosem lesz egyértelműen elfogadható és támadhatatlan válasz. A kamionosoknak meg nem lesz munkájukhoz annyit, hogy próbálnák meg azt, hogy egy teherszállító jármű megy a semmi közepén emberi felügyelet nélkül.

Ez csak az én elméletem, de lennének akik kirámolják. Nyilván egy forgalmas autópályán nem a legjobb ötlet, de ha éjjel egy kisebb forgalmú úton megy éppen és előtte/mellette megállnak meg fog állni a gép. Pót feltör és lehet pakolni. Nem feltétlenül kell LCD TV-t kirámolni. Elég, ha egy hűtős kamionról átpakolsz mondjuk egy transporterbe annyi fagyasztott marhahúst amennyit tudsz és elhúzol gyorsan onnan. Vagy kozmetikumokat, ruhákat, bármit. :D Már az is egész jó profit.

[ Szerkesztve ]

(#166890) kisza25 válasza Tsebacsi (#166880) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gondolj bele, te meg asszony jól kerestek és mégis frusztrált vagy, akkor milyen legyen az aki egyik napról a masikra él. Kint ez a frusztráltság nincs meg, mert a minimál bérből is megél, de nem is annyit keres

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166891) Tsebacsi válasza Qtya123 (#166889) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha mindennek a negatívumait nézzük, akkor kár volt lemászni a fáról...
Olyanok lennénk, mint Vilike, kis töpörödött gonosz senki, aki mások kárán röhög. Mi legalább próbálnánk valahova fejlődni. Senki se mondta, hogy ez 10 év múlva lesz, de ha lesz, akkor sok minden jobb lesz... Szerintem...

(#166890) kisza25 : Én a rendszert akarnám megjavítani, nem elmenkülni előle. Azért írtam amit, mert Aero is rávilágított az itthoni viszonyok logikátlanságára. Ezen változtatni kéne nem menekülni előle...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#166892) pècsimunkás válasza tboy93 (#166882) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Persze, tiszta sor, értem amit írsz.
De...
Szentlőrinci vagyok. Volt ez a kis város valamelyik tévéműsorban, a kivándorlás miatt. Talán valamelyik Fókuszban. Aki teheti kimegy. Nekem is kb minden ismerősöm kint van. Meló semmi, max közmunka. Pécsett dolgoztak sokan, de ott is az Elcotec megszűnt. Kb 5000 ember lett munkanélküli. A csányi beszántotta a Mizo-t, és a húsüzemet. És nem lett helyettük semmi...
Nekünk volt egy kis családi fuvarozó cégünk. Daewo Avia, Atego+pót, 2 db Sprinter. Mentünk otthon is, és nemzetközibe is. A meló viszont egyre kevesebb lett, amit sokszor ki sem fizettek, vagy egyre szarabbul fizették a kilométert.
Eladtuk az Aviát, utánna a pótot. Szép lassan leépültünk.
Aztán jöttek a Mercedesek...
Amikor meghirdettük a Mercedeseket, akkor már el is dőlt, hogy kijövök.
Az a baj, hogy semmi esélyt nem látok, hogy haza menjek.
Szeretek kint lenni, itt megbecsülnek, a melómat is szeretem.
Lehet mondani, biztos a melóm. Ital nagykerben melózom, inni mindig fognak a németek :D ! Is :D !
Egy kis szösszenet még, hogy miért is nehéz haza menni:
Exnejem megkért, hogy hozzam ki a fiát melózni pár hétre. A srác 5 hét alatt 1400-1500 eurót keresett. Lehet, az anyja vagy az apja 3 hónap alatt keresett ennyit. Szóval nem egyszerű....
Nem minden a pénz, de a kb azonos bolti árak mellett, nem akarok harmad annyiért dolgozni. Már, ha egyáltalán van meló, és nem csak közmunka.

Nyáron, karácsonykor, húsvétkor szoktunk össze jönni haverokkal pókerezni, vagy ide-oda beülni, kajálni, inni egyet. Szoktam 1-2 rokonnal pár napot nyaralni is.
A szüleimmel, meg minden nap beszélünk whatsappon.
Jobb mint a semmi, vagy jobb mint 20éve volt, mint amikor csak telefon volt. Vagy az sem...
Ez van...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#166893) Qru válasza Qtya123 (#166889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És akkor nem is kell menet közben átugrálni a kamionra mint a F&F-ban. :D Új helyzet, új lehetőségek...

#nincsbennetarcsi

(#166895) Tsebacsi válasza MunezXBK (#166894) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem jó a link.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#166896) parandroid válasza Tsebacsi (#166891) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A rendelkezésre álló erőforrások 90+ %-a azoknak a kezében összpontosul, akik a jelenlegi rendszer fenntartásában érdekeltek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#166898) Integrale válasza kisza25 (#166890) üzenetére


Integrale
veterán

Ezt bírtam az írekben, ott is sokan egyik napról a másikra élnek, vagy az államon csüngnek, de pozitívak, nem búvalbaszott nép.

"Bad reklám is reklám too"

(#166899) kisza25 válasza Qtya123 (#166889) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

rengeteg videó van a felmászó menekültekről is, emberi felügyelet nélkül nem lesz nehéz dolguk...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166900) MunezXBK válasza Tsebacsi (#166895) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Korán van. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.