Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167051) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Eurotax os árat magán ember megtud nézni valahogy,
vagy ez csak kereskedőknek van ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#167052) kisza25 válasza gooool (#167025) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratula

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#167053) focvis válasza DonThomasino (#167051) üzenetére


focvis
veterán

Fizetős program, nem olcsó. (Szvsz nem ér annyit, mint amit kérnek érte ha nepper lennék se venném meg.)
Esetleg megkérsz egy kereskedőt.

(#167054) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Vákuum csövet keresnék a turbó rendszerhez, viszont olyat ami tartós. Jelenleg ilyen van, viszont ez kb.: fél év alatt cserés lesz. A végei végig repdenek, így falsot szív a túrbó és a oda a vákuum.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167055) #89309696 válasza molnarpeter (#167046) üzenetére


#89309696
törölt tag

Detroitnál a kipufogófék a kiemelkedő hanghatás, bár alapból is jellegzetesen üvölt. Kétütemű dízelnek az a baja, hogy pont az alacsony fordulati nyomatéka ami gyengébb, de legalább ha ott erőlteted dupla munkaütemmel okádja a kormot. :D Automata mellé való vagy CVT-hez. Nem is értem a Priusba miért nem Detroit került. :DD

[ Szerkesztve ]

(#167056) Qru válasza tboldi (#167044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Horvátországban a Jazz-el voltunk anno (mert Buiba nem fért volna be a cucunk) hát 600+ km után nekem is sajgott rendesen a lábam. :D

#nincsbennetarcsi

(#167057) EQMontoya válasza gooool (#167025) üzenetére


EQMontoya
veterán

Majd számolj be róla, hogy milyen az MX utan, kivancsi vagyok.

Az 1ZZ olajfogyasztás rendbe lett rakva rajta?

Same rules apply!

(#167058) gooool válasza Qru (#167029) üzenetére


gooool
őstag

Igen, bár ráfér egy gatyába rázás, szerintem olyan 90%-os most a blokk (sokat állt az utóbbi két évben és a szimmeringeknél igen szépen nyomja ki az olajat...).

tboy93:
Köszi! :R

rbalint88:
Köszönöm! Nem lesz turbó, maximum egy 2ZZ swap, de jó kis seggrakéta ez így is. :D

vilike:
Nem sperres, az most még csak az Emiksz privilégiuma, de úgy néztem ebbe se egy nagy tétel belepattintani, így lehet később kap, mert az nagyon sokat dobna rajta. :)

focvis:
Az, a hokedli ülések nagyon mások, mint a Mazdában, de épp emiatt jobbak is (barátnőm azóta is mondja, hogy ez milyen kényelmes :DDD ).

tboldi:
Megnézném, mert elég hátra tolni az üléseket, a kormány magasságban állítható, ahogy az ülés is, nagyobb a hely benne és sok centivel lentebb is ülsz. :K

Szoszo94:
Más színben meg sem vettem volna. :))
Köszönöm szépen! :R

grizlisandor:
És gondolj bele itt, JNSZ megye alján hány ilyen van...sokan életükben nem láttak még MX5-öt sem, nem hogy MR2-őt. :DDD

kisza25:
Köszi! :R

Montoya:
Mindenképp.
Akarok egy összehasonlító amatőr videót a két autóról, ugye most még egy ideig mindkettő adott lesz, és sokan kérték Miata Chaten, hogy örülnének neki. :)
Nem tudok róla, hogy lett volna motorcsere vagy bármi rajta (a leírt jelzések nincsenek meg az adott helyeken), de számoltam a problémával, még 40 ezer km benne van egy felújításig (200k km körül jön elő, ahogy olvasgattam). :)

Üdv, Balázs

(#167059) szimi57 válasza iceQ! (#167054) üzenetére


szimi57
őstag

Esetleg?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#167060) Qru válasza gooool (#167058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gatyába kell rázni akkor majd, érdemes azér ez nem egy hétköznapi verda.

#nincsbennetarcsi

(#167061) Kolondrum válasza raven12 (#166985) üzenetére


Kolondrum
félisten

Suzuki SX4 első gen. 150.000km körül.

(#167062) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Egyre durvabbak mostanaban az V.ker-ben, F&F-t jatszanak splash-ekkel. [link]

I humbly and respectfully decline™

(#167063) fant0mi válasza Magnum_ (#167062) üzenetére


fant0mi
addikt

GTA V. ker

(#167064) #89309696 válasza Magnum_ (#167062) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vajon mit művelhetett, hogy így menekülni akart a zsaruk elől...

(#167065) fant0mi válasza #89309696 (#167064) üzenetére


fant0mi
addikt

(#167066) iceQ! válasza szimi57 (#167059) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi. Megnézem :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167067) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi a menete ha leakarok adni egy autót a bontóba?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#167068) Qru válasza DonThomasino (#167067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beszelsz a bontossal, hogy mennyiert veszi at (elofordul, hogy neked kell majd fizetned). Kiallit egy igazolast es azzal (plusz forgalmi/torzskonyv) tudod majd kivonni a forgalombol az okmanyirodaban.

Ezen kivul a biztositast kell felmondani meg es kesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#167069) grizlisandor válasza Magnum_ (#167062) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azta. :Y

Futár helyében nem erősködtem volna, nem ér annyit, ha rárántja a Suzukit; meg már a kékek ott voltak.

(#167070) kisza25 válasza grizlisandor (#167069) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vannak hétköznapi "hősök", akik nem sokat gondolkoznak

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#167071) Ádám16 válasza Magnum_ (#167062) üzenetére


Ádám16
addikt

Egy ilyenért kaphat hűvöst az úriember? Remélem, nem ússza meg 2 év felfüggesztettel legalábbis.

(#167072) grizlisandor válasza kisza25 (#167070) üzenetére


grizlisandor
addikt

Persze, azért a "hősök" a robogósra túlzás. :DDD

Remélem kitüntetik a 2 rendőrt ;]
Tavaly 12 rendőrt tüntettek ki, akik a bíróságról megszökött elítétet elkapták, miután Merci sofőrje lebirkozta, na ő egy hétköznapi hős. :K

(#167073) Tsebacsi válasza grizlisandor (#167072) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Drága rendőrség felkészültségét mutatja hogy ketten alig bírták lefogni emberünket, majd egy fél kerület jött segíteni. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167074) Magnum_ válasza Ádám16 (#167071) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezert csuccs lesz, nem hosszu idore, de az lesz. Ha volt benne valami loket (akar csak alkohol), akkor plane.

I humbly and respectfully decline™

(#167075) MunezXBK válasza Magnum_ (#167074) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A rendőrök a férfit a helyszínen elfogták. Az alkoholszonda pozitív értéket mutatott.

(#167076) máyköl válasza kisza25 (#167070) üzenetére


máyköl
veterán

Mondjuk a ket toketlen rendor eleg nagy bajba lett volna a futar nelkul, de mindegy. Fotelbol mi sem egyszerubb a futarra raszallni inkabb... :) (nem tudom hany embernek lenne hasonlo lelekjelenlete egy ilyen helyzetben).

(#167077) grizlisandor válasza máyköl (#167076) üzenetére


grizlisandor
addikt

Milyen rászállás? :U
Hol van ez megkövetelve, hogy neked önkénteskednek kell? Futár döntése és csak szerencséje, hogy az ittas vezető nem húzta rá a Suzit. Akkor bezzeg sajnálkoznánk, hogy szegény futár...

[ Szerkesztve ]

(#167078) focvis válasza máyköl (#167076) üzenetére


focvis
veterán

Töketlenek. Nem mondom, hogy én ügyesebb lennék, sőt; de nem is álltam rendőrnek. Ráadásul úgy láttam, a rendőr kezdte a lökdösődést.

(#167079) máyköl válasza focvis (#167078) üzenetére


máyköl
veterán

Ennyi fer bele a 10 honapos rendorkepzesbe. :)

(#167080) #89309696 válasza focvis (#167078) üzenetére


#89309696
törölt tag

Gondolom szabályozva vannak a rendőrök is, hogy nem sérülhet se autó, se környezet, az üldözöttnek Dormeo matracra kell esnie, azért tűnnek töketlennek. Jelen tettek után nem vitatéma, hogy a rendőr kezdte-e a lökdösést, azonnal lerúgni kellett volna a földre az üldözöttet. Nem szenvedett volna akkor sem 8 napon túli sérülést...
Mint sok más területünkön, itt is tele vagyunk idióta szabályozásokkal. Ha enyhítenénk rajta kicsit, pont amennyit csak kell egészségesen, akkor jönne az óbégatás, hogy diktatúra van és a járdán babakocsis anyuka hátha megsérül (meg félő, hogy néhány rendőr visszaélne vele, de ennek nagyon mélyek a gyökerei)...
Pedig nagyon is kéne egy ilyen helyzetben az autó meglökhetősége és az üldözött enyhe sérülésekkel járó elfoghatósága. Annyira be vannak korlátozva a rendőrök, hogy egy pizzafutárnak kell megállítania az autóst, gigalol.
TEK-es behatolás ugyanez, fél nap könyörgés és kiáltozós tárgyalás után mennek be ők is. Nem azért, mert töketlenek... Közben az államokban lábon lőnek egy ilyen menekülés után, az azért durva lenne ide, de a német, francia rendszer az megfelelő. A huligán taknyos jutúber krosszmotorosokat simán fellökik autóval vagy a kisbusz ajtaján kiütnek bottal, hogy elessen, ha menekül és máshogy nem megállítható. Azért ennyit itthon is lehetne, miután valaki el akart ütni két rendőrt és megtörte a kocsit is és az adott tetteiből jól láthatóan veszélyes a viselkedésével a társadalomra nézve... Ha átment volna a motoroson és belehal, akkor jobban elgondolkoznának ezen az emberek. Már aki, mert itthon nem divat a gondolkozás se.

[ Szerkesztve ]

(#167081) focvis válasza #89309696 (#167080) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon veszélyes világban élünk! 👍😵☠️👹

Az "el akarta ütni a két rendőrt" rész hiányzik a videóból, így maradnak bennem kérdőjelek.

(+ 95%-ban rühellem a rendőröket, különösen a közeledésieket. Ettől függetlenül a 4 igazi jóbarátom közül az egyik rendőr. Egy másiknak a 4-ből meg most vették el 3-adszorra a jogsiját - hol máshol mint Balatonlellén. :D )

[ Szerkesztve ]

(#167082) parandroid válasza #89309696 (#167080) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a keményebb fellépéshez nem árt a német rendőrök felkészültsége, fizikuma sem. Civilizált országban általában nem abból áll egy bevetés, hogy elálljuk a járdát, aztán megbírságoljuk a tüntető fiatalokat, amikor lelépnek (az amúgy forgalom elöl lezárt) úttestre.

Tek is csak kommandósat játszó hülyegyerekek gyülekezete, aztán csodálkozik, hogy elsül a fegyver, amikor azzal kopogtat be a q7 ablakán, és teken tökön lövi a hátsó ülésen ülő havert. Fél napot amúgy sem kell tárgyalniuk a gyanusítottal, mert mire nagy nehezen megtalálják a címet, meg elnézést (sem) kértek a tévedésből letepert szomszédtól, addigra már úgyis a fél falu tudja, hogy itt most titkos akció lesz, és már lezavarták helyettük a túsztárgyalást.

Szóval maradjanak inkább a trafizásnál, el sem fáradnak, meg meg sem sérül senki (saját kificamodott bokára, vagy izomlázra gondolok) a nagy üldözésben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167083) -v- válasza #89309696 (#167080) üzenetére


-v-
addikt

Ha tényleg el akarta ütni a rendőröket azért amerikában nem lábon hanem tízszer mellkason lövik.
Mióta van testkamera, elég sok ilyen videó van fent, ott nem sokat szaroznak ...

[ Szerkesztve ]

(#167084) pit stop válasza #89309696 (#167080) üzenetére


pit stop
addikt

Be vannak szabályozva de azért rá lehetne állni menekülő autóra, nem egy méterre megállni tőle...
Ha a csávó nem száll ki és nem jön erősítés még mindig fogócskáznának.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#167085) kisza25 válasza máyköl (#167076) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én nem rosszból írtam

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#167086) Qru válasza #89309696 (#167080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vigyázniuk kell a technikára, ha úgy ítélik meg, hogy feleslegesen ment neki akkor ki kell fizetnie a kárt. Na most egy ilyen mercin egy enyhébb sérülés is több havi fizetése lenne a rendőrnek. Nyilván nem fog kockáztatni...

#nincsbennetarcsi

(#167087) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Megnyíltak a határok, visszatértek a horrorkaravánok(tc cikk)

Minden jóban van valami rossz.
Valahogy be kell pótolniuk a neppereknek a kiesést. ;]

(#167088) Qtya123 válasza focvis (#167081) üzenetére


Qtya123
őstag

"Az "el akarta ütni a két rendőrt" rész hiányzik a videóból, így maradnak bennem kérdőjelek."

Ha el akarta ütni őket, ha nem én úgy gondolom a látott jelenetben ennek nincs jelentősége. Ha nem is akarta volna elütni őket, akkor sem állt meg nekik, hanem forgolódott össze vissza és el akart menekülni, tehát jár neki a bilincs. Abszolút nem vagyok erőszak és rendőrállam párti, de ha el akarsz menekülni nyugodtan szó nélkül vágjanak a földhöz, akár 3x határozottabban is, mint a videón látható. Akkor is, ha kiszállva nagy elnézéskérések közepette puszikat dobált volna.

[ Szerkesztve ]

(#167089) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Eddig a sivatagi homok... most meg a jég... lehet a homokot kérném vissza. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#167090) Jorus válasza szabonagyur (#167089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezholvanez?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#167091) szabonagyur válasza Jorus (#167090) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyíregyháza. Előbb voltam megnézni az autókat, érdekes látvány.. én rövidnadrág és szedem a jeget a szélvédőről.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#167092) Tsebacsi válasza szabonagyur (#167089) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Juj és nem kicsi szemeknek tűnnek :S

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#167093) Szada85 válasza grizlisandor (#167087) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ezt meg tudom erösíteni, ma nyomtunk egy ~200km-es oda-vissza etapot a német A3-as autópályán (ez az egyik legkedveltebb Ny-K irányú folyosó), csurig volt román kisbuszokkal, trélerekkel. Back to business. :D

(#167094) iceQ! válasza Szada85 (#167093) üzenetére


iceQ!
addikt

Már lehet menni ki autóért? :Y

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167095) simonjoe válasza Tsebacsi (#167092) üzenetére


simonjoe
senior tag

Remélem az autódnak nem lett baja! Én rohadtul parázom ettől, h egyszer sz@...rá veri a jég a kocsit. :W

Joe

(#167096) vans? válasza máyköl (#166998) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a tippet, paradesat ettunk ma a helyen. Gyonyoru Akarattya, jot autoztunk is.

Nem volt valamelyikotok a cseszneki szerpentineken ma? Szembejott vagy 10 MX-5 :)

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#167097) szabonagyur válasza simonjoe (#167095) üzenetére


szabonagyur
félisten

4 autónk van, abból 2 garázsban kettő kint, egész jól viselték.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#167098) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok!
Nagybátyám autót akar venni. Szerintetek melyikkel jár jobban?
W210 merci 2001-es diesl, vagy benzines
W211 merci 2007 benzines
Kia sorento 2005 diesel
Citroen c4 picasso 2007
Mind automata váltóval van.

MegtorloXp

(#167099) Szada85 válasza iceQ! (#167094) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha helyesek az infóim, akkor a németeknél már nincs a beutazókra érvényben a 14 napos házi karantén, csak ha EU-n kívüli országból utazna be. Aztán, hogy visszafele Romániában mi vár rá, azt nem tudom.

De Hegyeshalom az utóbbi idöben Mordorral egyenértékü az ingázók beszámolója szerint, sokszor órákat várnak hazafele, mert a nap közben az osztrák oldali teherautóparkolóba beterelt román, bolgár, egyéb nációkat ugyanúgy esténként elvileg 8-tól engedik átutazni Magyarországon.

(#167100) Gergőke88 válasza blt.62 (#167098) üzenetére


Gergőke88
addikt

:D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.