Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167701) zoo8800 válasza KAMELOT (#167699) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt épp beakad a kormány a kikerülős teszt közben. Egy Macan kereke métereken keresztül satuzik. A Grand Cherokee vagy 7x kap defektet. Hogy? :)

rip and tear, until it is done

(#167702) molnarpeter válasza iceQ! (#167689) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vákuum cső ha egy rossz volt, többi sem jobb, érdemes lenne átnézni szerintem :R amúgy kéne egy log VCDS-sel, keress a környékeden valakit akinek van (goto VAG topik, hátha) :) Bp-n esetleg 1-2 tippet tudok adni diag ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#167703) aero. válasza Reggie0 (#167687) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem is 8.7 az atlag 3 liter dizelre. Jellemzoen 8,7-8.9 kozott tankolasokkor. Leakarom majd meretni mennyit dobott ra a szoft, 265-t igertek.

(#167704) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már kérdés, ha van rá egzakt válasz, kérlek irányítsatok rá.

Közeljövőben vásárolunk egy használt autót, a mostani az én nevemen van, B3 KGFB besorolással. Feleségem nevén nincs, nem is volt autó, de a mostanit egyelőre nem adnánk el, az új(abb használt), amit veszünk, az én nevemre kerülne, casco+KGFB-vel.

Mi az eljárásrend, lehet-e két autó a nevemen, érdemes-e mindkettőt "a nevemen" hagyni, illetve feleségemre érdemes-e átiratni teljesen, vagy üzembentartóit írjunk mert az is elég, mi ilyen esetben a legjobb megoldás? :R

Ha buta kérdés, szorri, nem vagyok járatos a témában, 5 éve vettem a mostanit, az volt az első, azóta nem volt tapasztalatom a folyamattal... :B

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#167705) brumi1024 válasza zoo8800 (#167698) üzenetére


brumi1024
veterán

A km77 csatorna szokott még ilyeneket csinálni, ott is van pár érdekesség. Új Fiesta ST-nél az ívbelső hátsó kereket érdemes nézni (egyébként ügyes), Jimny rémisztő. :DDD Model 3 pl itt elég jól szerepelt, 82-83-as tempóval is abszolválta a manővert.

[ Szerkesztve ]

(#167706) KAMELOT válasza zoo8800 (#167701) üzenetére


KAMELOT
titán

Valami hibbantak ezek a svédek.

aero: leméred padon is a kocsit? Nekem max 300hp lehet kihozni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167707) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Na, szó volt a nagysebességű veztech tréningről - hát, most élőben kijutott belőle az M1-en nekem. 180-nál hirtelen sávváltás, mert az ökörborjú besatuzott előttem a belsőben...kell a kamera.
Sztori: előttem fehér Opel, előtte egy Fóbia. Bementünk belsőbe mindketten, Fóbia a vonalon(!). Tempó 120 körül, alatta picivel. Nagynehezen kitessékelte a külsőbe az Opel, elkezdte nyomni neki, én meg mentem utána. Elmentünk egy kamion mellett, 160 körül, utána üres volt mindkét sáv, Opel bennmaradt de én még mentem volna. 180-ig tolta ő is, de én még mindig mentem volna, úgyhogy rávillantottam, hogy menjen ki az üres külsőbe. Na erre kaptam egy satut, éppcsak a fékbe állni és kirántani volt időm a kormányt, majd ellenkormányozni, mert a féktől és a hirtelen mozdulattól elkezdett sodródni a hátulja.
Ilyenkor mi a f@sz jár az eszében az ilyennek? Még jó, hogy nem másztam a seggébe, mint ahogy az itthon szokás sokaknál. Így is épp elég volt megfogni az autót ennél a tempónál. Kell a dashcam :((( Vagy egy KRAZ

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167708) Szoszo94 válasza shifty! (#167704) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lehet két autó a neveden.
A megszerzett bónuszod egyszerre egy autón lehet, a másikon újraindul a sztori B0-ról.
Passat párom nevén olcsóbbra jött volna ki (biztosítás, mindkettőnknek B0-ról), a Lexus viszont már nekem lett olcsóbb. Netrisk-en kalkulálj egyet mindkettőtök nevére, akinek olcsóbbra jön ki, ő legyen az üzembentartó.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167709) KAMELOT válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezeket görényeknek hívják. :(((
Rám nem mer senki villantani pályán :), de viszont én sem villogok a másikra. Angel eyet látják lehúzódnak, aztán megköszönöm neki.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167710) #89309696 válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


#89309696
törölt tag

180-hoz ne kamerát keress, hanem olyan autót ami alatt van futóműnek hívható szerkezet ami nem csak a kereket rögzíti a kasznihoz, hozzávaló szinten lévő ESP, gumi, sokcsillag és járj sok vezetési tréningre. :D

(#167711) molnarpeter válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem tudom, szerintem minden autó előre terhel, ha nagyot fékeznek vele ;] mondjuk neked legalább ott a hajtás hátul, nekem a Fiat rövid autó is és hátul nincs semmi, nagyobb fékre ott is igényel pici kormánymozdulatokat az egyenestartás érdekében, de végső soron minden típusra érvényes a dolog különböző mértékben. :F

[ Szerkesztve ]

(#167712) Szoszo94 válasza KAMELOT (#167709) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem szoktam villogni én sem, nagyon ritka, csak mikor már tényleg látom, hogy nem vesz észre/nem akar elengedni. De akkor sem tolakszom, dudálok, csak finoman villantok. Ha nem reagál, akkor elmegyek a külsőben mellette, nem csinálok nagy ügyet. Nekem nem derogál a külsőben haladni, a tükröt is figyelem, szeretek képben lenni folyamatosan a forgalommal. De most a sz@r is megfagyott bennem kicsit, mert nem számítottam arra, hogy valaki pont előttem fog büntetőzni...pláne, hogy okot sem szoktam adni ilyenre.

FF: van felfüggesztés (multilink (hátul) és kettős keresztlengőkar elöl), ESP most épp be volt kapcsolva (de olyan hirtelen történt, hogy be sem avatkozott még a sodródásba, időben kikormányoztam, nem is csippant meg), gumi sajnos a hátsók utolsó szezonosak és már csúszkálós. Meg hát ekkora tempónál egy ilyen hirtelen mozdulatra max az F1-es gépek nem csúsznak meg :D Tréning pedig kell! Most szerencsém volt, jól reagáltam, ez elsülhetett volna nagyon balul is. Ezért kell a tréning, fejlődni és minél higgadtabban és rutinosabban kezelni a veszélyes szituációkat.

molnarpeter: jogos, csak azért írtam le, hogy az is érzékelje akinek még nem kellett nagyobb sebességről erős fékezés közben egy teljes sávváltást abszolválnia. Félelmetes egyébként, mikor érzed, hogy keresztbe akar állni az autó akkor, amikor te nem akarod :B

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167713) molnarpeter válasza Szoszo94 (#167712) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ilyen helyzetben vicces lenne a szélvédő aljára egy kék-piros villogó :DD (nyilván tilos stb)

Mondjuk esetedben a hirtelen irányváltás biztosan eléggé kibillentette az egyensúlyából a vasat, sosem mehet elég biztosra az ember :R Ha lenne kamera, simán mehetne rendőrségre akár az ügy, csak lassítani kéne a felvételt... Most nézem, elvileg 52:48 a weight distribution, nice :) sajátra csak Abarth Punto a legközelebbi amit találtam, az 60:40, de az enyém még dízel is, bár itt inkább a vége 180 semmint az utazó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167714) KAMELOT válasza Szoszo94 (#167712) üzenetére


KAMELOT
titán

Teljesen ok ahogy vezetsz.
Ez a '' büntető fékezés '' valójában egy gyilkossági kísérlet. Büntető fékezés olyan nincs, viszont életeket veszélyeztető sofőr az van!!!

molnarpeter: nekem volt villogó és sziréna is. Pályán szoktam szórakozni, de csak éjjel :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167715) Szoszo94 válasza molnarpeter (#167713) üzenetére


Szoszo94
őstag

Gondolkoztam már hasonlón :DDD Az a baj, hogy az sem véd meg az ilyen helyzetekben, utólag meg az árokban már csak unaloműzésre jó a kapcsolgatása, amíg kiér az autómentő :D

Na ezzel újat mondtál, azt már tapasztaltam, hogy nagyon jól fogja az utat és jól lehet kezelni, illetve előbb lesz túlkormányzott, mint alulkormányzott (amit én jobban is szeretek), viszont akkor ez lehet az egyik oka. Soha rosszabb autóm ne legyen, nagyon megszerettem. Lehet, hogy ha másik autóval lettem volna, nem fogtam volna meg. :N

Igen, a tempó az megvolt, ez vitathatatlan.

KAMELOT: igen, egyetértek. Én is ráhúznám erre a gyilkossági kísérletet.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167716) EQMontoya válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez tenyleg nagyon gaz.
Foleg, hogy ezek alapjan tenyleg abszolut nem voltal vele bunko.

Egyebkent itt meg egy okbol kell a kamera: akkor bele is mesz.

Oszinten nem erdekel a lokharito, ha valaki satuzik egyet autopalyan igy, en nem fogom egy hirtelen mozdulattal kockara tenni a sajat es a mellettem utazok testi epseget. O akart buntetni, majd meglatjuk, osszeszedi-e, ha lekoccolom hatulrol.

Ha van dashcam, akkor eleg nyilvanvaloan bizonyithato, hogy nem Te okoztad a balesetet.

Same rules apply!

(#167717) Szoszo94 válasza EQMontoya (#167716) üzenetére


Szoszo94
őstag

Isten a tanúm, hogy nem én hoztam ki ezt belőle. Nem vagyok kötözködő típus sem autóban, sem azon kívül. Pláne, hogy a párom is mellettem ült, olyankor méginkább nyugiban vagyok, a körforgalmakban sem rosszalkodom :B

Ha lett volna kamera, lehet ráengedem, a lököst úgyis fényezni kellene. Az a baj, hogy akkor is hibás lettem volna ha ráengedem, mert akkor nem tartottam megfelelő követési távolságot - ugye hirtelen fékezés esetén is meg kell tudni állni, mégha indokolatlan is volt a fékezése. Nem biztos, hogy ha nem rántom el a kormányt, akkor megállok mögötte...emiatt rántottam félre. Pedig tudom, hogy ez a legveszélyesebb dolog, de az ember ösztönből akkor is elkerülni próbálja a balesetet. Pedig így tetőre is kerülhettem volna, úgy meg csak a kocsi eleje bánja. Csak hát ugye ezt akkor, abban a fél pillanatban nem tudod úgy eldönteni és az ösztönök működésbe lépnek :)
Na most már kicsit megnyugodtam, hogy kiírtam ezt, ideje ledőlnöm. Jóéjt mindenkinek! :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#167718) tboldi válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(((

Én a héten akartam volna venni egy 70mai Smart Dash Cam Prót, de mindenhol elfogyott a hozzávaló GPS modul.

(#167719) tboldi válasza tboldi (#167718) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nevermind, találtam - igaz, majdnem még egyszer annyiba kerül, mint máshol, de legalább van (legalábbis azt írják).

[ Szerkesztve ]

(#167720) aero. válasza KAMELOT (#167706) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Akarom, igen, majd meglatom, hogy lesz ra idom. Erosebbnek erzem, mert 5.9s a 0-100 1850kg-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#167721) KAMELOT válasza EQMontoya (#167716) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs semmiféle büntetés!
Miért mert villantott? Az valami bűn? Hülyeség!
Embereölési kisérlet, ahogy múltkor a fehér Octival befékezett a kocsi előtt az elrántotta és a kocsival többször megpördült, majd a korlátnak ütközött.
Fehér octis segítségnyújtás nélkül továbbhajtott.
2 év börtönt kap!!!
És ha gyerekek is ülnek a kocsiban???

aero: majd esetleg a képet az eredményről dobd be ide! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#167722) aero. válasza tboldi (#167718) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Minek az bele? Direkt anélkül kerestem:D

(#167723) grizlisandor válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


grizlisandor
addikt

Huhh, kemény lehetett. :Y

A 180 km/h-nál készült felvétellel szerinted foglalkoznának a rendőrök ilyenkor?

(#167724) Qru válasza Szoszo94 (#167707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már nem is fárasztom magam a villogással, az ilyet simán kikerülöm jobbról.

#nincsbennetarcsi

(#167725) iceQ! válasza molnarpeter (#167702) üzenetére


iceQ!
addikt

Csöveket át fogom nézni hétfőn, amelyik olyan cserélem. Lehet veszek egy vcds-t kábellel. Log elemzésben tudsz segíteni?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167726) sutszi válasza Qru (#167724) üzenetére


sutszi
veterán

+1. Van akinek ez felhívás... Aztán szórakozik. Én is inkább megoldom okosba.

BTW. Tegnap hátsó fékek lettek kezelésbe véve tárcsákat fel kellett szabályozni. A nyereg, a kengyel és a tárcsák éle kapott egy korrózió gátlós alapozót. Új fékbetét szett. Fék olaj csere... A kuplung érdekes volt... Eddig elég kemény volt alapból. A leengedett folyadék nagyon csúnya fekete volt... Most az új anyagtól olyan puha lett mint a vaj. Kicsit szokni kell.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#167727) parandroid válasza grizlisandor (#167723) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, kihoznák közös hibásra, és mindkettőt megbüntetnék. Hozzáteszem, jogosan. A tanulság az, hogy nem tolunk senkit, sem ‘finoman’, sem durván, mert ami neked ‘finom’, az neki az agyára mehet, aztán ha kifogtál egy idegbeteget, jön a büntifék. Amiért, ha engem kérdezel, helyszíni árokbalövés járna.

Én is meg szoktam villantani a féklámpát, ha valaki tolakodna, de nem akarok 140 körül beállni a kedvéért két kamion közé, de mindig fosok, hogy utána megelőz, és kapok egy büntetőféket. Egyetlen alkalommal történt eddig ilyen, 140-nel menten a belsőben, külsőben tömött kocsisor, fehér 5-ös szedán megérkezik mögém, rámáll 1,5 méterre, villog, külsőben amíg a szem ellát kocsisor. Két kamion között kivágott a leállósávba, nagy gáz, visszajött, és nyomott egy satut előttem a belsőben. Meg nem lepett vele, szóval veszélyes nem volt a helyzet, kínomban röhögtem, hogy hogy lehet valaki ekkora majom. Gyakorlatilag megálltunk a belső sávban. Ja, amúgy lehet, hogy sietett, de ha erre volt ideje. Szerencsére ritkán járok az M3-on.

Németeknél páromra húzta rá a kormány egy szakadt román munkásjárat-passat, pont két autóval mentünk, mögötte mentem a minivel, tényleg lassan sorolt ki, ma de akkor is... Amikor melléért rárántotta a kormányt. Mondtam asszonynak, hogy legközelebb eszébe ne jusson neki is a kormányt rángatni ilyenkor, fogja meg erősen, és fék. Persze behintáztatta az autót, de összeszedte, nem is tudom, ezt hogy lehetett volna bizonyítani, ha baleset lesz. Bár ez németeknél volt, ahogy azok a pályák szét vannak kamerázva, lehet, hogy felvétel is van valahol róla. Kell az a kamera elöl-hátul, mind a két autóba, na.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#167728) Qru válasza sutszi (#167726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fékfolyadék csere nálam is érik, majd most úgyis megy olajcserére akkor az is meg lesz rajta csinálva. A hűtőfolyadékom még jó, a gyárinak 11 év a szavatossága. Még a szervó folyadékot lenne érdemes lecserélnem esetleg mert az is még a gyári benne...
A váltó meg a difi olaja az nem rég volt cserélve meg a gyertyák is.

#nincsbennetarcsi

(#167729) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom mi volt tegnap, de két vészfékezést is kellett abszolválnom. Mellékút, kanyar, autó jön velem szembe (a sávjában), az út 4,5 méter széles és egy kb 8-10 éves kisgyerek a sávomban jött velem szemben biciklivel :Y Épphogy meg tudtam állni, de párom nem sokkal később jött, Ő is szembe találkozott vele :( (neki nem volt szembe forgalom)
Másik eset: Boglárról mentem át Fonyódra, ügyfél jött mögöttem, előttem egy 5-ös golf, mintha erősen lasulna, de semmi féklámpa, satufék, alig bírtam megállni mögötte, szerencsére ügyfél sem jött belém, aztán golfos elhúzott vagy 80-al lakott területen... Akartam neki szólni, de nem mentem utána 100-al Fonyódon...
Ügyfél megerősítette, hogy nem volt féklámpa

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#167730) Qru válasza kisza25 (#167729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt meg mindenki be volt zombulva. Andalogtak 90 helyett 70-el a főúton én meg tartottam a 90-et... egész huligánnak éreztem magam köztük. :D

#nincsbennetarcsi

(#167731) bulikavagyok válasza focvis (#167636) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A legtöbb motorhoz az Audi is kevés. :D

Fehér Farkas: Az 1.4 szívó még nem, de az 1.6 már "baszó"?! ;]

tboldi: "...miért akarja mindenki a kommersz személyautóikkal lenyomni a kétkerekűeket" - nem mindenki. Én soha nem versenyzek velük, sőt! Általában annyi helyet hagyok nekik amennyit csak tudok, hadd haladjanak. Tulajdonképpen néhány kivételtől eltekintve jó fej az összes, mindig megköszönik ha előzékeny vagyok velük. Persze köztük is van pár idióta, például az olyanok akik kétszáznál centizgetnek engem a Bükkben, miközben bringával mászom a csúcsra. :U Na egy ilyennel szívesen "elbeszélgetnék" a hegytetőn.

Qru: "...az ilyet simán kikerülöm jobbról" - most pályáról van szó? Nálam ez a teljesen kizárt kategória. Soha nem előztem még pályán jobbról. :B

[ Szerkesztve ]

(#167732) Qru válasza bulikavagyok (#167731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen autópályán és nem előzésről volt szó. Én sem előzök jobbról mert az nem szabályos de a kikerülés az teljesen az. Nem kockáztatok meg egy ilyen büntetőfékezős marhával való összeakadást.

#nincsbennetarcsi

(#167733) bulikavagyok válasza Qru (#167732) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ha kikerülésről volt szó (vészhelyzetben) az nyilván más kategória. Félreértettem, sry. :R

(#167734) Qru válasza bulikavagyok (#167733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudod a külső sáv az új belső... :D

#nincsbennetarcsi

(#167735) bulikavagyok válasza Qru (#167734) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Városon belül. Már egy ideje. ;]

(#167736) kisza25 válasza bulikavagyok (#167731) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1,4 szívóból nincs 160 lovas, de 1,6- ból igen yt!;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#167737) Peter.70 válasza Qru (#167730) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem érezted a tarcsi hiányát? :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#167738) grizlisandor válasza parandroid (#167727) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ugye itthon, azt mondják, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően megválasztott sebességgel mentél. :DDD

Sajnos mindenkinek vannak rossz tapasztalatai.
Nekem nagy autópályás élményeim nincsenek, csak pár km, sajnos ide csak a gyorsforgalmi utak jutnak, ha egyszer elkészül. :U

Németbe a Dashcam-ért nem jár bünti? Osztrákban nem tudom, hogy tilos.

(#167739) bulikavagyok válasza kisza25 (#167736) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ne is mondd! Miskolcon volt egy ilyen autó még a 90-es években, fekete színű, zsír új! A srác velem egy idős lehetett, az apjától kapta - nem kicsit volt menő. Engem is elvitt vele egy rövid kanyarra, soha nem felejtem el azt az élményt. :Y Nagyon komoly technika volt akkoriban. Később egyébként egy fehér színű Integra Type-R-re cserélte.

[ Szerkesztve ]

(#167740) EQMontoya válasza bulikavagyok (#167731) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nehéz kérdés ez a jobbról kikerülés. Nyilvan nem szabályos, és még veszélyes is lehet, ha esetleg a vaksi épp abban a pillanatban sorolna ki maga is.

Ugyanakkor megvan másik réteg, akit tényleg csak hóekével lehet kitakarítani a belső sávból, és olyankor gondolkodhatsz, hogy megpróbálod-e levillogni (amiért lehet, hogy csak ideges lesz, és meg hülyébb), vagy kikerülöd jobbról.

Same rules apply!

(#167741) bulikavagyok válasza EQMontoya (#167740) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Őszinte leszek, nem szép dolog, de néha én is levillogom a belső sávban bambulókat. Viszont ilyen esetben a jobbról előzés semmiképp sem fér bele nekem. Az egyik legdurvább szabálytalanságnak tartom ezt. :B A tempó miatt az egyik legveszélyesebb is.

[ Szerkesztve ]

(#167742) 6030D válasza parandroid (#167727) üzenetére


6030D
Ármester

Amikor látom, hogy valaki nagyon jön, nekem meg nincs hely a külsőben, vagy azért nem fogok befékezni két lassabb közé, akkor egy jobbra indexszel szoktam jelezni, hogy látlak, ha lesz hely, akkor félre megyek. Nem nagyon szoktak levillogni. Az utolsó élményem egy S8 volt, de az szerintem a Balatonig stroboszkópozva ment, mert már 1 km-rel hátrébb villogott, pedig nem volt köztünk senki. :U

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#167743) AMD Power


AMD Power
titán

Egyik ismerősöm szerelő/karosszéria lakatos. Kérdeztem tőle ,hogy alvázvédelmet csinál e. Azt mondta ,hogy 30e kompressziós alvázvédelmet megcsinál nekem. Ez reális/jó ár érte?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#167744) Gergőke88 válasza AMD Power (#167743) üzenetére


Gergőke88
addikt

Erősen olcsónak tűnik.
szerintem a normális alapanyag több ennél.

(#167745) K Norbi


K Norbi
addikt

(#167746) CactuS válasza parandroid (#167727) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez a ráhúzós dolog ismerős, egyszer asszony segített hazahozni friss jogsival éjjel a reptérről egy autót és egy taxis szerint lassan sorolt ki -meg csak 70-es tempót tartott a 70-es táblánál, így ráhúzta a kormányt. Én nem voltam úriember, mert hasonló mozdulattal jeleztem neki, hogy álljon már meg - csak én egy kisbusszal voltam-, hogy le tudjam csapni. Persze kiszállni már nem akart...

Taxis egyébként is egy külön faj, láttam olyat, hogy valaki besorolt egy taxis elé az Üllőin a reptér felé, de eleve látszott rajta, hogy nem direkt volt, csak bizonytalanul vezetett, erre egy másik kollégája egyből az autó elé sorolt és megállította. Én beálltam a taxi elé, összenéztünk, aztán szépen elindult tovább...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#167747) Magnum_ válasza 6030D (#167742) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Balatonig mindenki siet. Kicsit en is.

I humbly and respectfully decline™

(#167748) #89309696 válasza AMD Power (#167743) üzenetére


#89309696
törölt tag

Flakonossal meg tudod csinálni 10-ből is, a komolyabb az 100-150 körül is van. Úgyhogy olcsónak számít, de nem feltétlenül szarnak.

(#167749) focvis válasza bulikavagyok (#167731) üzenetére


focvis
veterán

Milyen Audi ez, 1.6 TDI? Ja nem.
GSX-R 1100 mellett kanyarban kell elmenni, a túramotorok egyenesben is legyűrhetők (hamarabb feladják), személy szerint állóból szeretem meglepni őket.

Már megint a dashcam téma... annyira izé..., megmutatjuk az óvónéninkek, vagy mi?

(#167750) Reggie0 válasza aero. (#167703) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ez a mutatott fogyasztas, kuton nem tudom mennyi, nem szoktam nezni.

(#167707) Szoszo94: Autopalyan en mindig a feken tartom a bal labam, ugy sokkal gyorsabban lehet fekezni. Valtogatni meg nem kell surun. mindazonaltal nagy mazlid van, ekkora sebessegnel mar nem szabad rantogatni a kormanyt. Nagyon konnyu tul nagyot rantani, mert mar 1-2 meter is tul sok es kb. lehetetlen megfogni. A javorszarvas manovert egy auto sem csinalja meg 80 km/h felett, nemhogy 180. Mondjuk en meg sosem allitottam meg senkit, de ha valaki ilyet csinalna, akkor azert megkerdeznem, tole, hogy mennyire gondolta ezt komolyan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.