Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#166251) Qru válasza focvis (#166250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FA20D motor van benne az kettos befecskendezeses.

#nincsbennetarcsi

(#166252) EQMontoya válasza focvis (#166250) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az RF-nek van! :D

Same rules apply!

(#166253) kisza25 válasza EQMontoya (#166246) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A honda civic ami faternak van szalonból lett véve itthon, garázsban volt tartva és mégis másodszor kezd el elporladni, a belseje meg patika (párszor már linkeltem) és nem volt törve. Sógornőm suzuki vitaraja 2004-es 10 éve Magyarországon van és öklömnyi lyukak lettek rajta kilakatolva.
Az 5 éves kia ceed-en már voltak rozsdapöttyök, a 2 éves i20- on a hátsó dobfék vállalhatatlanul nézett ki meg mindenhol volt festékhiány rajta és itthoni autó volt.
A golf meg van hogy egy hétig csak áll az esőben és még a tárcsák sem rozsdásak. Négy nyarat állt a fűben fák alatt 3-4 hetente beindítva és nyugodtan alá lehet feküdni. A skoda fabia-val 5 év alatt történt ez-az és sehol nem sérült még a fényezése sem, rozsdának nyoma sem volt. És Ausztriábóan voltam vele a hegyekben.
A hyundai-kia-honda-nál, ha csúnyában néztem rá már sérült a festés.
Csak a kontrasztokat látom. Amúgy mérhető a különbség réteg vastagságban.
Az ibizán sincs rozsda, az alján is csak a kipufogó dobon (2010-es)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166254) parandroid válasza kisza25 (#166253) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De ezek mind egyedi esetek. Én 5,5 év után szálltam ki a Mazda 5-ből, ~90k-t hajtottuk, nem volt azon egy szem rozsda sem sehol.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#166255) kisza25 válasza kisza25 (#166253) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2003 golf 4 alja (180ekm végig csillag garázs)
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
peterkeT: ez lenne a normális, de manapság már mindenen IS spórolnak.
Pl. 9 hónapos mazda , de ilyen a suzuki i, meg a duster, mondjuk az pont nem ázsiai.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166256) bandus


bandus
veterán

Melyik webshopbol tudok bolti atvetellel cuccokat rendelni? Ramjott a barkacsolhatnek es kicsit utana nezve pollenazurot es legszurot siman en is kintudom cserelni az 1.6 crdi ceedben💪😊

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#166257) barnam_ válasza bandus (#166256) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kauffer, ha BP 11. ker vagy Szigetszentmiklós megfelelő.
Vagy szegeden a Kovács Autó.

Most így hirtelen más nem jut eszembe, ezektől szoktam rendelni.

(#166258) bandus válasza barnam_ (#166257) üzenetére


bandus
veterán

Kauffer szuper, koszi! KA-tol a hideg raz, egyszer rendeltem toluk, harmadik probalkozasra sem tudtak azt az olajat beletenni a csomagba amit rendeltem, szoval elengedtuk egymast egy refund utan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#166259) molnarpeter válasza kisza25 (#166255) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ez amúgy valami Európa vs Ázsia különbség, az itteni autókon vastagabb a fényezés (200+ mikron), koreai és japán sokkal vékonyabb.
Golf nekünk is 2003, de már 300 feletti méter. Hátsó híd, kipufogó rendben rozsda szempontból - nagyon meg vagyok lepve, hogy ennyi év és km után egy dobot nem kellett cserélni, csak az egyik összekötő egyenes csövet ette meg a rozsda, talán a közép dob külső borítása fáradt meg, viszont belül jó, nem fúj ki. Ellenben a JE sárvédő és BE küszöb odaveszett a rozsda elleni küzdelemben :D és én ugye mostam is szorgalmasan a piszkot, de ott volt 10 év előtte Németországban, plusz a gyári rohasztó szivacsok a sárvédőkben (jobb első annak az áldozata). Kasztni alján van pár dugó, ha azok kiesnek, szintén meg tud indulni a veszedelem. Csomagtérajtó egész tűrhető, pár pötty van csak, semmi menthetetlen, bontott amúgy is 60-80k :DDD Viszont összességében még talán ez a generáció/időszak volt konszern szinten az egyik legjobb, ha a rozsdaállóságot nézzük. Haver B5-je is olyasmi, mint a tiétek alulról (az Svájcból jött talán), viszont az oldalablak díszléceknél valamiért van némi pörsenés.

[ Szerkesztve ]

(#166260) molnarpeter válasza bandus (#166258) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kauffer egyszer nem megfelelő rendszám lámpát küldött (kép nélkül volt fent, adatbázis hiba alapvetően). Írtam mailt, levélben visszaküldtem. Jött is a refund, és a következő rendeléshez ingyen postát adtak. :R

(#166261) tboldi válasza kisza25 (#166253) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ellenpélda: nálunk a szintén 2004-es WagonR-en, amit apum gurított ki a szalonból, semennyi rozsda nincs. Pedig 2012 óta napi ingázós, sokat ácsorog a szabadban, meg az osztrák (és a mosonmagyaróvári :D) sózást is kapja. Egyedül a Bosal vonóhorog rohad, de az utólagos cucc, nem gyári szerelésű.

Egyébként az imént mostuk le. :)

[ Szerkesztve ]

(#166262) barnam_ válasza bandus (#166258) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kovács Autóval eddig nem volt gondom, csak a Kauffernél bénáztak egy esetben: kiértesítettek hogy átvehető az alkatrész, de végül nem találtak annyit belőle, amennyit rendeltem. Amúgy velük se volt sose gond.

(#166263) Qru válasza kisza25 (#166255) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a hajozos story jol hangzik de nem igaz. Behajozott acellal legyartottak az automat Japanban, majd onnan athajozott az oceanon at Amerikaba. Onnan athajozott a masik oceanon at Europaba. 0 azaz nulla rozsda van az aljan. Ha rendesen van kezelve az alja akkor nem rohad az azsiai auto sem.

Ugyanez el a Jazz-re is csak az nem tett kis Amcsi kiterot. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#166265) tboldi válasza Qru (#166263) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az enyémmel sem érzem ilyen vészesnek a helyzetet. Az első 9 évét Németországban töltötte, ennek ellenére az alja teljesen jó volt megvételkor is, de azért állapotmegőrzés okán kapott alváz- és üregvédelmet. Egyedül a hátsó sárvédőíveket kellett javíttatnom, immár másodjára, de esélyes, hogy az első alkalommal csak tessék-lássék módon csinálták meg. Mert nem ez lenne az első eset abban a szervizben, a WagonR-en is elspóroltak már ezt-azt, mint utólag kiderült.

[ Szerkesztve ]

(#166266) Qru válasza tboldi (#166265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalunk a Punto (mk1), rohadt szitava csak eddig. Szegeny az sokat megelt jargany volt.

#nincsbennetarcsi

(#166267) kisza25 válasza -v- (#166264) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ez szuper hír nekem :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166268) Kickass válasza kisza25 (#166267) üzenetére


Kickass
őstag

Meg az autóneppereknek :DDD :DDD

(#166269) kisza25 válasza Kickass (#166268) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD meg sok mindenki másnak is :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166270) focvis válasza Kickass (#166268) üzenetére


focvis
veterán

Végre haza tudom hozni a március 13. óta Grácban dekkoló bringaszállítómat! Parndorfba azért még megfontolandó lesz elindulni, a tömegbe.

Szerelős és / vagy logikai kérdés.
Még szeptember elején elromlott 1x a hátsó ablakmosó, az autó maga alá pisilt, de hátra nem jutott el a víz; szervizben visszatették a csövet. Utána egyszer még működött, aztán újra lejött a cső.
Ma végre rávettem magam és megcsináltam.

alt="" title=""

A piros nyíllal jelölt cső csúszott le; a végéből levágtam pár milliméteren a kitágult részt, hogy jobban szoruljon a helyén. Minden OK. 👍
Azt mondja meg nekem valaki, hogy ennek mi értelme, hogy a cső visszakanyarodik magába (egy farkába harapó kígyó)???

Szerk: Működik természetesen az első és a fényszórómosó is, és most már a hátsó is. Csak utóbbival volt gond a szétcsúszás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#166271) molnarpeter válasza focvis (#166270) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Át kéne nézni a katalógust, nekem gyanús. Mármint hova kell elosztani, ami sehova nem megy? :D

Fényszóró mosód van?

(#166272) focvis válasza molnarpeter (#166271) üzenetére


focvis
veterán

Van és hibátlanul működött, működik.

Ez egy teljesen felesleges leágazás szvsz.

(#166273) Magnum_ válasza focvis (#166270) üzenetére


Magnum_
nagyúr

HA megszuntetik a belepoknek a 2 het kotelezo karantent junius 20-ig, akkor orulni fogok, az olaszo.-i nyaralast nem mondtam le direkt (ha mar usa off), es akkor 1 ejszaka ausztriaban lenne, en akkor parndorfot is vallalnam.

I humbly and respectfully decline™

(#166274) bandus válasza Magnum_ (#166273) üzenetére


bandus
veterán

mi foglaltuk is ma a szállást, júni 17-20 között megyünk mászni, inkább bevállaltuk a több szabit, hogy elkerüljük a hétvégi tömeget.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#166275) máyköl válasza Magnum_ (#166273) üzenetére


máyköl
veterán

En is ma akarok szallast foglalni Olaszorszagba. Szerintem nem lesz addigra gond. (juli vege, augusztus eleje)

[ Szerkesztve ]

(#166276) BigBlackDog válasza focvis (#166270) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Lehet, hogy túlkomplikáltam, de nem valami túlnyomás védő megoldás? Pl. az ablakmosófúvóka eldugulása esetén nem kezd szenvedni a szivattyú, hanem "leold a védelem" és maga alá pisil. :D

(#166277) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Szüleim most vettek egy új Swiftet. Mivel nagyon sokáig terveznek vele, állagmegóvás céljából akarnak rajta alváz+üregvédelmet csináltatni. Ezt megtehetik most, garanciaidő alatt, vagy emiatt bukhat a gari?

(#166278) focvis válasza BigBlackDog (#166276) üzenetére


focvis
veterán

Talán. Akár logikus is lehet.

Még arra tudtam gondolni, hogy egyszer elromlott a hátsó szivattyúja, és csak előre való volt a szervizben, azt tették fel, a felesleges leágazást (fényszóró) meg így kötötték le. Mondjuk kevéssé logikus, mint a Te teóriád.

(#166279) focvis válasza Magnum_ (#166273) üzenetére


focvis
veterán

Remélem, a digókat nem engedik be máshová idén nyáron.
Július végére, ill. augusztus elejére is foglaltam Horvátországba, a necccesebbet majd lemondom. Jelenleg azon töprengek, hogy foglalok július elejére is, akkor még biztosan nem lesz tömeg, így strandolni is tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#166280) #89309696 válasza molnarpeter (#166271) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én így csináltam meg egyszer egy régi csap ledugózást, mert nem volt nálam vakdugó, de T idom és flexicső igen. :D

(#166281) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tescoban akcios volt a bogaroldo betaraztam belole es elmentem lemosni a kocsit. 600 Ft-bol, sotetben, messzirol egesz vallalhato lett.

Videken elmegy, a varosban meg senki sem nezi. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#166282) bandus válasza focvis (#166279) üzenetére


bandus
veterán

ha még be is engedik őket, azért nem biztos, hogy sokan akarnak/tudnak majd nyaralni menni tőlük a horvátokhoz, én még a csúcsidőszakban is nagyon moderált mennyiségű turistára számítok arrafelé. most az a terv, ha meghonosodik a home office munkában, akkor egy 5-6 hétnyi melót végigtolnék az adriáról, messzebbre idén úgy sem jutunk el, és repülni nem is repülnék szívesen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#166283) máyköl válasza Qtya123 (#166277) üzenetére


máyköl
veterán

Markaszervizt kerdezzetek meg, az a biztos. Lehetoleg irasban, ha kesobb megis mast allitananak.

(#166284) Qru válasza Qtya123 (#166277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Marka fuggo a dolog. Mazdanal pl buko a gari, Fordnal meg nem. Kerdezzetek ra szerintem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#166285) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ez volt már? Ne nézz hátra, Gréta sír. :DDD Bár mostanában nem igazán kedveltem Pista munkásságát, ez tetszett (az autó félig, nekem a Charger jobban bejön). Illetve az amcsi repülőgéphordozós, űrhajós anyag is jó cucc lett.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#166286) molnarpeter válasza focvis (#166270) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csoport szerint gyári így, for the record.

(#166287) kisza25 válasza CactuS (#166285) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, mostanában vegyes a cucc, de ez, meg az repülőgéphordozós tetszett :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166289) focvis válasza molnarpeter (#166286) üzenetére


focvis
veterán

Danke Sör! :R
Köszönöm a pm fotót is, meglepő megoldás. :F

(#166290) Qtya123 válasza máyköl (#166283) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi és neked is Qru.
Nem gondoltam, hogy márkafüggő. Akkor szólok nekik, hogy kérjenek hivatalos választ.

Mondjuk, ha nem engedélyezett az sem tragédia. 3 év gari van rá, ha utána lesz megcsinálva az sem egy vészes idő.

Kíváncsi vagyok amúgy milyen ez a mild hibrid 1.2 Dualjet motor, meg úgy maga az egész autó vezethetősége, minősége. Majd két hét múlva megyek hozzájuk kipróbálni.

Ezek egyébként kokszosodásra hajlamos motorok?

[ Szerkesztve ]

(#166291) Qru válasza -v- (#166288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végre. A gagyi részeket mg sem néztem.

#nincsbennetarcsi

(#166292) Doki16 válasza Qtya123 (#166290) üzenetére


Doki16
addikt

A Suzukira 12 év átrozsdásodás elleni garancia van. Annyi a feltétele, hogy évente egyszer meg kell jelenni és akkor kap egy pecsétet a kocsi, hogy rendben van.

Ezt én csak kamu hibridnek hívom :D Jó kis autó egy jó motorral. De nem igazi hibrid mert nem tud haladni egy métert sem elektromosan. Kicsit be tud segíteni a benzinmotornak. Lényegében egy ISG motor van benne ami egy szép nagyra nőtt indítómotor. Ezáltal a Stop-Start része jól és hatékonyan tud működni. Tesztek szerint olyan fél litert lehet vele megspórolni. Ami nem olyan rossz az amúgy is nagyon jól fogyasztó 1.2 mellé.

GLX verzióban egy szuper jó autó és hosszú távlatban is meg fogja állni a helyet, mert modern. Szerintem a Yaris Hybrid után a legjobb kisautó a piacon. Csak hát a Toyota felárából 10 évig tankolod a Swiftet :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#166293) Qtya123 válasza Doki16 (#166292) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, azt tudom, hogy önerőből nem megy. Arra vagyok kíváncsi, hogy pl a start-stop esetén tényleg olyan észrevétlenül indít-e az ISG, mint ahogy írják, illetve magára a dualjet moci karakterére leszek kíváncsi. Mondjuk apám csodát lát majd a fogyasztásban az biztos. Eddig sosem volt olyan autója, ami 9-10 alatti átlagot tudott volna. :)

A szüleim nagyon ritkán cserélnek autót, ezt is kb 15 évig tervezik használni, vagy még tovább, ha akkor még megbízható marad és megéri fenntartani. Ezért is szeretnének alvázvédelmet. Akkor ennek utána kell járni, hogy akár most, 3 év, vagy 12 év múlva lehet alvázvédőzni garivesztés nélkül.
Mondjuk gyanítom ez a 12 év átrozsdásodás ahogy a nevében benne van nem arra vonatkozik, hogy mondjuk a 9. évben megjelenik az alján egy felületi rozsda, akkor azt gariban kijavítják. Gondolom akkor garis, ha mélyen átrozsdásodik.

Amúgy néztek 2-3 éves Swiftet is, de árban majdnem mint az új. :Y Kb 2-300ezer Ft-al olcsóbbak csak.

[ Szerkesztve ]

(#166294) #89309696 válasza Qtya123 (#166290) üzenetére


#89309696
törölt tag

A dualjet elnevezés alapján szerintem ez kettős befecskendezésű lehet, akkor pedig nincs koksz (vagy nehezen lerakódó), mert a második sor befecskendező lemossa.

(#166295) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Ebbe most mi az újdonság amúgy? Már sok-sok éve ilyen matricák vannak a gumikon, gördülési zajjal, nedves tapadással és gördülési ellenállással.

(#166296) focvis válasza #89309696 (#166294) üzenetére


focvis
veterán

Amit írsz, logikus, de valójában a Suzuk Dualjet az hengerenként 2 db szívócsőbe fecskendező injektort jelent, azaz nincs benne közvetlen befecskendezés. Nincs koksz para.

(#166297) kisza25 válasza #89309696 (#166295) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom én is azt néztem
Megvan, csak a légyeget hagyták ki a cikkből :U

"címkéknek a későbbiekben a kilométerben kifejezett maximális élettartamra, a kopásra, az újrafutózott abroncsra és a havon és jégen mért tapadásra vonatkozó adatokat is tartalmazniuk kell. A kilométerben kifejezett élettartammal és a kopásállással kapcsolatos információ feltüntetése akkor válik majd kötelezővé, ha megjelennek a megfelelő tesztelési módszerek. "

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166298) kisza25 válasza kisza25 (#166297) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt a cikk, már nem tudtam szerkeszteni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#166299) #89309696 válasza focvis (#166296) üzenetére


#89309696
törölt tag

Oh. És mi értelme van két injektornak a szívócsőbe? Ez ilyen Honda féle 8 gyertya?

(#166300) Qtya123 válasza #89309696 (#166299) üzenetére


Qtya123
őstag

Elvileg homogénebb lesz az égéstérben a beporlasztott cucc.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.