Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167401) Speeedfire válasza -v- (#167399) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Összes szilent tavaly lett cserélve gyári TT-re. Váltótartó hogy jön a futóműhöz? Amúgy passz. Nálam nem volt cserélve. Simán lehet gyári.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#167402) K Norbi válasza -v- (#167285) üzenetére


K Norbi
addikt

Golf R hűteni kellett volna.
[link] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167403) Qru válasza Speeedfire (#167397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az évek múlásával megül kicsit a rugó. A Jazz-en is érzékelem, hogy már nem akkora a hasmagasság mint új korában. A rugó igazából leginkább csak a kocsi hasmagasságát adja a tényelege rugózásban/csillapításban nagyon kicsit szerepe van, én a gátlók irányába keresném a hibát inkább első körben.

#nincsbennetarcsi

(#167404) molnarpeter válasza kisza25 (#167400) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fotó esetleg a kipuról? Első körben hegesztéssel próbálkoznék, cink spray, alulra furat, stb prevenciós jelleggel... :F

(#167405) Speeedfire válasza Qru (#167403) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez nem annyira jó hír. Reméltem, hogy a gátlót ilyenkor a rugó is kontrollálja nagyobb bukkanónál. De ezek szerint menet közben már a gátlóban lévő olaj/gáz ami inkább szabályoz.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#167406) Qru válasza Speeedfire (#167405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem ugyanezt csinálja a gép amúgy, nagyobb tempónál "belebeg"... igaz nekem szóltak is már műszakin, hogy lassan cserések lesznek a gátlók.

#nincsbennetarcsi

(#167407) kisza25 válasza molnarpeter (#167404) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Valami 25 eFt a közép+ hátsó dob, nem tudom van- e értelme hegesztgetni
Középső
Hátsó
Qru: a belebeg alatt azt érted, hogy elpattan nagyobb hibáknál?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#167408) Speeedfire válasza Qru (#167406) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor felújítás nincs mese. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#167409) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Észrevettem, hogy a vezetőoldali ajtó kárpitja egy helyen mozog. Belenéztem a résbe és láttam, hogy ki van szakadva a patent belőle, benne van az ajtóban. Remek... :(((
Van valamilyen ragasztóhab, vagy bármi, amivel helyére tudom rögzíteni a kárpitot annál a sarkánál?
Nem akarnék bontott kárpitot venni, mert ez is az volt eleve, de még beszereléskor nem volt törött a patentek helye.

(#167410) Qru válasza Speeedfire (#167408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizony, már körbe is jártam a témát: a gyárit fel lehet újítani (keményíteni/lágyítani is tudnak rajta ha kell és 1 év garit adnak rá) vagy van kulcsrakész, állítható Koni szett az enyémhez. Mondjuk nem olcsó, ellenben k. drága. :D Egyelőre a gyári felújítás+keményítés felé tendálok...

Kisza: Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#167411) Speeedfire válasza Qru (#167410) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hát én még agyalok rajta egyet. Raj Daniéknál a leonhoz 70e betétdíjasan a gyári szett, mellé meg 35mm. Lehet azzal jobban járok a kw meg elmegy használtan.
De ezek szerint megint jól át lettem kúrálva, mert bevizsgált szettként volt árulva. Nálam csak 8e km ment bele.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#167412) Qru válasza Speeedfire (#167411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt ár, menj rá a gyárira a másikat meg add el. :K

#nincsbennetarcsi

(#167413) molnarpeter válasza #31600896 (#167409) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A patent törött, vagy a helye? Mindenképp levenném, aztán patent centrum, vagy epoxi ragasztó. (VW patentem van fölösleges, ha az lenne.)

(#167414) focvis


focvis
veterán

Megtekintettem az R-t: nagyon szép, közelebbről kisebb kifogások felmerülhetnek.
Murvás kereskedő drágább autókkal; nem rossz arc, kb. annyira van elszállva magától, mint a becsületesnepper. Itt-ott némi kamu elcsíphető, a szarduma azért előjön (ma délután jön más is megnézni az autót - persze, 2 hónapja fennvan a hahun; tesztkör csak foglaló után - direkt mondtam, hogy nem kívánom kipróbálni, vezettem már kispolszkinál erősebb autót, amúgy volt nálam kb. 600-800 K.)
Azt vallom, inkább magánszemélytől vagy komoly (márka)kereskedéstől szeretek autót venni; kevesebb a melléduma esélye.
Ettől még kéne a konkrét autó, de szükséges lenne a dolgok mélyére ásni, pl. nem szokványos alkatrészcserék oka.

[ Szerkesztve ]

(#167415) iceQ!


iceQ!
addikt

Nem autós kérdés, kicsit off:

Könylőknek a fedelén a két kis fül letöröt. Egyik most a másik korábban, de ragasztva volt (nem segített semmit) Műanyag heggesztő megtudja csinálni, úgy hogy az egyik már "ragasztós?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167416) K Norbi válasza focvis (#167414) üzenetére


K Norbi
addikt

Neked szép A6 kéne. :D
Az R Golf olyanoknak való, akik kihasználják.
Suhanc komolytalan autó..

[ Szerkesztve ]

(#167417) Magnum_ válasza focvis (#167414) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De mi az, hogy elobb foglalozd le, mielott kiprobalod?
Es ha megse kell, akkor atvaltozik elolegge a foglalo es visszaadja?

I humbly and respectfully decline™

(#167418) focvis válasza Magnum_ (#167417) üzenetére


focvis
veterán

Jó kérdés. Volt itt-ott csúsztatás, mindenhezisértés.
De szép autó, ha muszáj lenne valamit vennem 1 nap alatt, akkor valószínűleg meglépném, kivételesen szakszervizes atnézéssel.

@ Norbi: Az A6 az olyan tatás. :)

(#167419) #31600896 válasza molnarpeter (#167413) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ford Focus MK2. A Patent ép és bele van ragadva az ajtólemezbe. A kárpit belső részéből van kiszakadva, ami műanyag...szóval a kárpit adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

(#167420) Speeedfire válasza Qru (#167412) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem is ezzel járnék jobban, ha tényleg ilyen a mostani kw gátló. Max lemondok az állítás lehetőségéről. Cserébe olyan lesz a gátló amilyet kérek.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#167421) Doki16 válasza CactuS (#167396) üzenetére


Doki16
addikt

Az meg mi lesz? Már Polo árban lesz majd a kocsim? :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#167422) Reggie0 válasza Jorus (#167385) üzenetére


Reggie0
félisten

A ratyi, en 200-al is elmegyek mellettuk, ugysem csinalnak semmit. A legdurvabb esetem az volt, hogy ramvillogott a rendor.

(#167423) tboldi válasza Qru (#167403) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az utóbbi időkben nekem is feltűnt már, hogy kisebb a távolság a gumi teteje és a sárvédőív között, mint amikor megvettem az autót. Nem baj, így jobban néz ki. :P

A hátsó lengéscsillapítókat már cseréltem tavaly ősszel, sima KYB került bele. Az elsőket is kéne egyszer, bár jobb állapotúak, mint amilyenek a hátsók voltak.

(#167424) bandus válasza Reggie0 (#167422) üzenetére


bandus
veterán

nagy király vagy ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#167425) Reggie0 válasza bandus (#167424) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem azert irtam. Egyszeruen leszarnak itt mindent, a rendor se buntetni nem tud, se dolgozni nem akar vagy ugyan ugy megszegi a szabalyokat. Nincs miert megijedni.

[ Szerkesztve ]

(#167426) molnarpeter válasza iceQ! (#167415) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen autó, milyen könyöklő? Amúgy le tudja csiszolni a ragasztót szerintem, tehát valószínű nem probléma.

(#167427) Qru válasza Reggie0 (#167422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem jobbról akart egy megelőzni 2 kamion előzése közben de a kickdown-ra nem számított. Szóval szépen visszasorolt mögém. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#167428) pècsimunkás válasza focvis (#167418) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Iszom majd egyet, ha megveszed az R-t. Ha nem, akkor azért. Jött ma vissza 2-2 rekesz, tesómmal elfeleztük :D

Jön úgyis a hosszú hétvége, grillezés,, darts... Autózás asszem nem lesz :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#167429) bulikavagyok válasza focvis (#167347) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

El vagyok szokva attól, h olyan autót keressek amiből ennyi eladó van a piacon - így azért nehezebb szelektálni őket. :B Csak hibrideket kerestem, mivel azt írtad, h a másik két típusból naprakész vagy. Elég sok az importált autó (majdnem mind), ami nálam a lehtséges áfacsalás miatt általában kizáró tényező, plusz ezeket általában kereskedők árulják, ami megint nem túl jó előjel nálam (kivéve márkakereskedések). Néztem a Weltautot is, de ott ebben az árkategóriában érdekes módon nincs egyetlen eladó hibrid sem. Árat nem írtál, így 7 millió felett nem sokkal abbahagytam a keresést. Illetve még egy keresési kritériumot alkalmaztam: nem mentem 110k km futásteljesítmény felé. Én személy szerint mondjuk soha nem vennék 80k felett járó autót, de ebben az esetben egy kicsit lazítottam ezen a feltételen is. Egy kivételével mind budapesti, ezt az egyet Miskolcon árulják, és viszonylag ígéretesnek tűnik. Ha komolyan érdekel, szívesen elmegyek lecsekkolni!
Itt a többi: 1, 2, 3, 4, 5 (ez erősen határeset), 6, 7, 8, 9.

Ja, még valami! Nem tudom, h ezeknél az autóknál, van-e mód ellenőrizni a futásteljesítményt?! Én mindenképpen megtenném, mert elég sok a gyanús darab.

[ Szerkesztve ]

(#167430) iceQ! válasza molnarpeter (#167426) üzenetére


iceQ!
addikt

Audi A3 2000es évjárat.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167431) tboldi válasza bulikavagyok (#167429) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ennyi Dobrády Ákost még sosem láttam egyszerre. :D

[ Szerkesztve ]

(#167432) bulikavagyok válasza tboldi (#167431) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Sry, azt hiszem ez magyarázatra szorul. :B

(#167433) tboldi válasza bulikavagyok (#167432) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ő a reklámarca hibridauto.hu-nak (1-es és 2-es hirdetés)?

(#167434) bulikavagyok válasza tboldi (#167433) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Most, h mondod, sanszos, h ő az! :D Nekem fel sem tűnt, mert az autót néztem.

(#167435) tboldi válasza bulikavagyok (#167434) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem "falubeli", megismerem, mindketten Győrben születtünk. :DDD

(#167436) Doki16 válasza bulikavagyok (#167429) üzenetére


Doki16
addikt

Hibridauto kereskedést értelme sincs linkelni. Az mind már rég eladott kamu autó. Mindig azzal etetnek, hogy tudnak hozni ugyanilyet, de érdekes módon nem ez az ár lesz és felszereltség sem stimmel.

Beszéltem focvissal ma. Megvan kb, hogy milyen kocsit keres :) Miskocli nem játszik, nincs benne ülésfűtés. 1-2 kiesik mert hibridauto. 3-4-5 nincs ülésfűtés. El sem hiszitek, hogy mennyire gagyi felszereltséggel vették ezeket. 6 jónak tűnik, kellemes alapmodell+ pár extra, de nem lényeg, mert az Passat GTE alapból jól felszerelt, ezt megnézném. 7 rendben van, már kellemes felszereltség, jó futás, ezt is megnézném. 8 nincs ülésfűtés, igen már egy 7 millás autó. Újkorában 15 milla volt az alapár. 9 ez tűnik a legjobbnak, bár az ára is elég komoly.

Nálam alapelv, hogy elektromos kocsit nem veszek ülésfűtés nélkül. De focvis is ezt mondta :)
Azt már csak lábjegyzetként mondom, hogy jó pár hirdetőnél megszaladt a pipálgató keze az extra listán.

Most hogy így nézem az én példányom a sok extrával lehet nem is annyira veszett ügy :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#167437) K Norbi válasza focvis (#167418) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor egy M4 es BMW :DDD
Merci.

Valami nagyvérűt vegyél.. :K
Nagy autó kell..
Azzal nem mernek szarakodni az utakon.

Meg tolni le. :D

[ Szerkesztve ]

(#167438) bulikavagyok válasza Doki16 (#167436) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem tudtam, h ilyen komolytalan az a kereskedés, a hirdetések alapján szimpatikusak voltak. Illetve az ülésfűtés hiánya mint kizáró tényező nem volt említve. :B

Erről jut eszembe! S5 keresés közben találkoztam három Audi Hungária dolgozói autóval is, és egyikben sem volt tolatókamera! Azért ez is elég durva 2017/18-ban egy legkevesebb 24 milliós autónál. Tudom, h nem létszükséglet, de nekem elég fontos. 2006 óta minden autómban volt, ráadásul manapság egy elég olcsó (max pár ezer forintos) alkatrészről beszélünk. Érthetetlen, h nem alap ezekben az autókban.

(#167439) K Norbi válasza K Norbi (#167437) üzenetére


K Norbi
addikt

Egy ilyenbe már feláll [link]

Itt kezdődnek. :K

(#167440) Kickass válasza focvis (#167418) üzenetére


Kickass
őstag

Ez most melyik ha szabad tudni? A stage3 vagy valamelyik fehérvári? Vagy más?
Nyugi nem nyúlom le :DDD

(#167441) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Van egy kb. 3 éves AGM aksim a kocsiban. A töltő AGM módban van, feltöltés végén fenntartó töltésre kapcsol. Ilyenkor a feszültség 14,7 V-on áll, majd kb. mp-enként 0,1 V-onként lecsökken 12,7 V-ra. Ekkor a 4 (teljes) töltöttséget jelző vonalból 3 lesz, emiatt villog a töltőn a kijelzés, hogy (normál módon) tölteni kell az aksit, és megint kezdődik elölről a folyamat, azaz megint felmegy a feszültség 14,7 V-ra, majd megint leesik. Magyarul az aksi nem tartja ezt a 14,7 V-ot, hanem visszaesik 12,7 V-ra. Ha leveszem a töltőt 14,7 V-ra, akkor multiméterrel is ezt mérem. Természetesen le vannak húzva a sarukról az autó kapcsai, tehát nem az elektronika meríti. Ez normális vagy vegyek új aksit? Banner akku, 3 év után kipurcanhat? (Start-Stopot nem használom a kocsiban.)

[ Szerkesztve ]

(#167442) mate317


mate317
tag

Sziasztok,

mi okozhatja, ha az úthibákat nem csillapítja megfelelően az autó, dübörgő hangok kíséretében?
Egyenestartása egyébként hibátlan, kanyarban stabil, nem nyikorog, kormány nem ráz, minden más jónak tűnik ami a futóművet illeti. Golf VI, 205/55/R16 gumikkal.

(#167443) fant0mi


fant0mi
addikt

Bocsanat, nem birtam nem itthagyni. :D

(#167444) K Norbi válasza Tesztelo.hu (#167441) üzenetére


K Norbi
addikt

Halii
[link]Itt segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#167445) simonjoe válasza K Norbi (#167439) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ahogy írtad, suhancoknak való! :P
Azt mondta a szerelőm erre a kategóriára, h szép és a mosolyt nem tudod letörölni az arcodról vezetés közben, de ide ne hozd, keress hozzá szerelőt is! :D

Lehet, h nálam is kezd elgurulni a gyógyszer? :F
Tegnap olyat tettem mit még sosem. Szeretném leszögezni, h nem vagyok egy kötekedős ember, sőt így már ötven felett kerülöm a konfliktus helyzeteket és azokat is kik előidézik.
Jöttem haza Székesfehérvárról tegnap este nyolc körül, három sávból a szélsőben döcögtem 130-140 között, előttem egy teherautó, mellettem egy szép Jetta. A belsőben közel s, távol senki. Jelzek jó előre, h szeretnék kimenni, a Jettás b@...ott rá, nem mozdult a középsőben. Lassítottam a teherautó mögött, majd előztem. Szarul esett. Kicsivel később Jettás barátom most Ő a külsőben, előtte még jó messze kamion. Beálltam mellé a középsőben és nem engedtem ki, csapkodta a kormányt. Nem tudom hova tenni, idáig messze elítéltem ezt a hasztalan kakaskodást, de azt kell, h írjam, egy mosoly végigfutott az arcomon.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#167446) brumi1024 válasza K Norbi (#167439) üzenetére


brumi1024
veterán

Fura egy felszereltség. Egy 218 lovas dízel mellé 20”-os felni, és 265-ös gumi. Ez azonkívül, hogy drága túl sokat nem ad. :F

(#167447) tboldi válasza K Norbi (#167439) üzenetére


tboldi
nagyúr

És Te miért csak egy négyes Golffal jársz? Miért nem ilyennel? ;]

(#167448) sutszi


sutszi
veterán

Ez elég laza...főleg ha az eredeti reklám évszámát is nézzük...#YT, #Lexus [link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#167449) iceQ! válasza sutszi (#167448) üzenetére


iceQ!
addikt

Cégnél van pár privát Lexus... Lenne pénzem vagy egy 6os Mazdat vennék vagy egy Lexust. :DDD

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#167450) Qru válasza tboldi (#167447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na-na 1.6-os az. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.