Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151251) Qru válasza Magnum_ (#151241) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem garázsból indultam viszont csak -5 ben és 7 km alatt már 75 fokos volt a víz. :D Pedig a legelején csak az ülésfűtés ment.

#nincsbennetarcsi

(#151252) tboy93 válasza Qru (#151247) üzenetére


tboy93
nagyúr

Előbbit azért mert a benne lévő folyadék nem látja el maradéktalanul a feladatát a megváltozott halmazállapota miatt.

Ezt értem, de milyen problémát okoz? Balesetveszélyes vagy csak szimplán tönkreteszi az akkut, esetleg csak nem tölt fel rendesen?

(#151253) cappa72


cappa72
nagyúr

Elnézést, hogy tudatlanságomat villantom ki, de ha lesz egy új autóm, akkor a gumik esetén a téli/nyári átállást (szerelést) is csak márka/szakszerviz végezheti, hogy megmaradjon a garancia, vagy ez pont az, amit az ember akár maga is megcsinálhat?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#151254) focvis válasza Cicero (#151248) üzenetére


focvis
veterán

A drágábbakban van, olcsóbbakban változó, hogy van-e folyadék-hűtés. A Nissan Leafben például nincs; így gyorsabban degradálódik az akku.

@Cappa72: Akár magad is cserélheted a kerekeket.

[ Szerkesztve ]

(#151255) pècsimunkás válasza MunezXBK (#151242) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Öcsém kb 2m km- rel a lábában ( kamion , személyautó , furgon ) , 13 -15 éve csak Kléber gumit vesz télre magának is , feleségének is . Volt már más is neki régebbeben . Amíg meglesz a cég , addig nem fog váltani , azt mondta .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151256) Qru válasza tboy93 (#151252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csökken az élettartama.

cappa72: Bárki. Akár magad akár bármelyik gumis.

#nincsbennetarcsi

(#151257) tboy93 válasza Qru (#151256) üzenetére


tboy93
nagyúr

Aha, értem, köszi.

(#151258) sutszi


sutszi
veterán

Tegnap délután unatkoztam(egyébként nem, de rossz volt a délelőtt gondoltam kinullázom az agyam valami fizikai dologgal).
[Ezt sikerült.]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#151259) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Kléberem van nekem is, kollégám is azt vett tavaly, én elégedett vagyok vele, igaz a Focus simán csúszkál oldalra kézifékesnél, míg a civic azt hiszem dunlop téliken hülyének nézett és ott a menetstab azonnal beavatkozott. De jól húz, nem éreztem hátrányát semmiben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151260) Magnum_ válasza sutszi (#151258) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hol van ez a mosasi lehetoseg?

I humbly and respectfully decline™

(#151261) BigBlackDog válasza Magnum_ (#151260) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ez a kérdés bennem is felmerült. :K

(#151262) fant0mi válasza Magnum_ (#151260) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha hajnali 1-ig csinalta, gondolom otthon, vagy cegnel ejszakasban. :)

[ Szerkesztve ]

(#151263) Cicero válasza focvis (#151254) üzenetére


Cicero
őstag

Itt az előzőekben nem az elektrolitról volt szó?

MasterMark: Tehát a Li-ion akksikban folyadék halmazállapotú az elektrolit? Nem zselé, vagy valami szilárd anyag?

(#151264) cappa72 válasza Qru (#151256) üzenetére


cappa72
nagyúr

& @(#151254) focvis
:R
Ebben reménykedtem

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#151265) brumi1024 válasza EQMontoya (#151229) üzenetére


brumi1024
veterán

BMW-kben pl csomagtartóban van az akksi, a Miniben meg valahol a tűzfalhoz közel jó mélyen, sok műanyag alatt. Bikázni hivatalosan(=kézkönyv nem ajánlja) nem szabad őket, de vannak kivezetések a motortérben.

(#151266) Qru válasza Cicero (#151263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

"Az anódot és a katódot elválasztó elektrolit lítium-hexafluorofoszfát (LiPF6), vagy újabban a kevésbé korrodáló lítium-tetrafluoroborát (LiBF4), általában folyékony, szerves oldat formájában." [link]

#nincsbennetarcsi

(#151267) sutszi válasza Magnum_ (#151260) üzenetére


sutszi
veterán

& BigBlackDog : Társasházi közös autómosó. -1 szinten van kialakítva egy ilyen terület. Magasnyomásúval, meg porszívóval... Ehhez vettem saját habszóró fejet. Mert csak alap lándzsa van. Meg sampont tud felszívni egy kivezetésen keresztül.

De a porszívót nemrég megölte egy fogalmatlan anyuka...mert azt hitte vizet is szív. :U
Ami jó, hogy 0-24-ben lehet használni. :DD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#151268) BigBlackDog válasza sutszi (#151267) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt külsősök nem használhatják óradíj ellenében? :DDD Egyébként nekem tetszik a lehetőség megléte egy társasházban. :K

[ Szerkesztve ]

(#151269) _q válasza Cifu (#151244) üzenetére


_q
addikt

Szerintem az, hogy 4. hely még önmagában kevés. Én is ilyet akartam venni, de végül úgy döntöttem, hogy goodyear lesz. Az ok annyi, hogy Magyarországon a legtöbb esetben inkább nedves az út télen és hiába jó minden másban a Kleber, ha pont a nedvesen sokkal rosszabbul szerepelt.

Ja elnéztem a gumiméretet én 205/55 R16-ban kerestem. Itt tényleg jól szerepel. Bár az nem derült ki, hogy MunezXBK milyenre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#151270) shifty! válasza MasterMark (#151199) üzenetére


shifty!
senior tag

BP 15. kerület, Pólus center parkoló.

Nem mostani felvétel, régi logó az áruházon, a parkoló útfelülete inkább Drezdára emlékeztet szőnyegbombázás után. Száraz időben sem szivesen megyek arra a traktorkámmal...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#151271) Cifu válasza _q (#151269) üzenetére


Cifu
nagyúr

MunezXBK ha jól tudom Deutchland-ban leledzik, szóval a magyar viszonyok kevésbé mérvadóak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151272) sutszi válasza BigBlackDog (#151268) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem is nagyon hasznos. Jelenleg nincs szabályos módja annak, hogy külsős használja. Portán lehet felvenni a kulcsot és kell hozzá pár adat. De egy lakó tett ki hirdetést a belső hirdetőre, hogy vállal autómosást...de van rá tippem, hogy külsős is behoz. Egyébként egyáltalán nincs túlterhelve a mosó. Lehet bedobom ötletnek a közös képviselethez...

A múltkor jött egy srác egy cabrio BMW-vel, aztán akkor is lent pepecseltem valamit. Megszólal: Helló! Mennyiért vállalsz mosást? :DDD Kiderült, hogy új lakó, aztán nem tudta még, hogy megy ez. Azt gondolta pénzes mosó üzemel mert látta a hirdetést...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#151273) BigBlackDog válasza sutszi (#151272) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha esetleg időközen változik a helyzet és lesz lehetőség (és nem nagy kérés), dobhatsz majd egy pü-t, jó eséllyel érdekelne így a téli időszakban. :R

(#151274) sutszi válasza BigBlackDog (#151273) üzenetére


sutszi
veterán

Okés, ha van változás jelentkezem. ;)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#151275) Magnum_ válasza sutszi (#151274) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez zsenialis, tenyleg!!!!!! Nagyon tetszik.

Be tudsz vinni? Te adataid, beulsz mellem, mosunk.

Ez meg az a haz, ahova mentem volna, de nem volt szabad parkolo?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#151276) focvis válasza Cicero (#151263) üzenetére


focvis
veterán

Én a "folyadék-hűtéses-e vagy sem az EV-k akkuja" kérdésre igyekeztem reagálni.

(#151277) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Halogénizzókból (H4) lehet még olyat kapni, amin nincs UV szűrő bevonat? Vagy már a legolcsóbb Tungsram is tartalmaz ilyet?

(#151278) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hőn szeretett autóm végleg beadta a kulcsot. 2003-as carisma. annyit tudok, hogy gyújtás nincs és a motort is meg kellene bontani, mivel valami eltörött benne, valszeg, szelep, vagy szelepemelő, esetleg átégett a szelep vagy a dugattyú, ezeket mondta a szerelő, illetve azt, hogy két hengerben nincs kompresszió. :O
Namost, jön az utód, én erre költeni már nem szeretnék, éppen ezért az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok ebből kilépni a legkisebb bukással? Egyáltalán milyen lehetőségek vannak erre? Kivonatni forgalomból, eladni alkatrésznek? Vagy beadni bontóba? Lehet ilyet egyáltalán?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#151279) molnarpeter válasza Flowtation (#151278) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontott motort bele szerintem. Ha kódos a forgalmi, simán megvan.

(#151280) Flowtation válasza molnarpeter (#151279) üzenetére


Flowtation
őstag

Aztán úgy eladni? Megérheti? Sajnos egyéb baja is van, sok ilyen kis apró szir-szar dolog, amolyan mindenes autónak van/volt használva.
Másik probléma, hogy egyáltalán nem vagyok ilyen autós dolgokkal tisztában, kezdve onnan, hogy mit hol érdemes nézni, egészen addig, hogy mik a végleges lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#151281) Cifu válasza Flowtation (#151280) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kérdés most az, hogy pénzt szeretnél látni belőle, avagy minél hamarabb és egyszerűbben letudni a régi autódat.

Ha az utóbbi, akkor vidd el egy hivatalos bontóban, leveszed a két rendszámot, a bontótól meg kapsz egy papírt. Utána bebattyogsz egy kormányablakba, és a forgalmival, törzskönyvvel és a két rendszámmal együtt kivonatod a forgalomból az autót, ami 2300 Ft-be fog fájni. ( [link] )

A másik lehetőség, hogy adott állapotban meghirdeted, és reménykedsz, hogy valaki ebben az állapotban lehetőséget lát benne.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151282) Qru válasza Flowtation (#151278) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legegyszerűbb ha leadod egy bontóban. Vagy veszel bele bontott motort azt átpapíroztatod és úgy meghirdeted eladásra. Mivel az autó önmagában (működőképesen) sem ér túl sokat és az előbbit választanám...

#nincsbennetarcsi

(#151283) Flowtation válasza Cifu (#151281) üzenetére


Flowtation
őstag

Nem szeretnék én ebből pénzt, vagy pénzemnél maradni. Valszeg az lesz, hogy bontó, bár még nem néztem utána hol van legközelebb. Oda el is kell juttatni.

(#151282) Qru:
Igen, én is úgy gondolom, hogy max ugyanannyiért tudnám eladni, mint előtte, csak a javítás engem terhel ugye.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#151284) Cicero


Cicero
őstag

[Itt] valaki műszakiztatott már? Budaörs és környékén hol érdemes?

(#151285) Qru válasza Flowtation (#151283) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. Ez a bontós felé billenti a dolgot és még oda is el kell vontatni/trélereztetni.

#nincsbennetarcsi

(#151286) Magnum_ válasza Qru (#151285) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A bontos orommel elmegy am erte :) es meg kis penzt is ad, ha ugy van.
Tudom, vegig csinaltwm mar :D

I humbly and respectfully decline™

(#151287) Flowtation válasza Magnum_ (#151286) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen? Engem riogattak azzal is, hogy nekem kell fizetni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#151288) fant0mi válasza Flowtation (#151287) üzenetére


fant0mi
addikt

Olyan is van. Fater Pug 205-oset megkerdezte tobb helyen. Altalaban az volt a valasz, hogy meg nekunk kell fizetni erte, ioyen dij, amolyan dij...
Aztan talaltunk egy ocskavasas telepet, hivatalosan kivontak, merlegeltek es meg adtak is par tizezrest erte. A telepi dolgozok rogton lecsaptak ra, nagyon fasza telepi belso hasznalatu auto lett belole.

(#151289) Gaben92


Gaben92
őstag

Yokohama Magyarország facebook oldalán ilyen gyönyörűségek vannak. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151290) #89309696 válasza Flowtation (#151287) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem ez a kocsi típusától is függ, meg mennyire van széthasználva.

(#151291) tboldi válasza Gaben92 (#151289) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így ültetve és szélesítve nagyon adná, kicsit Countach utánérzés. :D
------------------------------------------------

grizlisandor: Ma mentem egy kört a városban, valóban pont azt a sebességet mutatja a ScanGauge, amit a mutató is mögötte, tehát 0%-os korrigálás mellett valós 50-nél 50-et. Majd legközelebb, ha pályázni fogok, megnézem, hogy a valós 130-nál 131-et ír-e.
A gumi gyári méretű (185/55R15), ha valaki kérdezné, hogy miért csal ilyen keveset.

[ Szerkesztve ]

(#151292) Gaben92 válasza tboldi (#151291) üzenetére


Gaben92
őstag

Nekem inkább ilyen "egy Navara megdugott egy Countach-t és ez lett belőle" érzésem van. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151293) #89309696 válasza kisza25 (#151239) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jah, nem tudtam telefonról a cikket elolvasni, hiába nyomtam az olvass tovább gombra. Csak a hálaadásos részig láttam, azt hittem bevásárolni mennek.
Viszont van egy érzésem, hogy így sem teli akkuval indultak útnak, nem tervezték előre sehogy... Ünnepekkor mikor mindenki megy, tehát egyből sejthető tömeg van a töltőkön is. Ennyi logika sincs. De ha jól tudom a Tesla a minimozin ki is írja, hogy a töltők épp csurig vannak és mennyi a várakozási idő, ezt sem nézték meg valószínű indulás előtt.

Black friday az kicsit másabb, ott benyomnak 70%-os akciókat azért elhiszem, hogy véresre tapossák egymást, itthon ölnének is érte.
Viszont itthon csak kidobják az ember szemét 15% akcióval és hanyatt kell esni tőle. Hát ezért nem fognak senkit agyontaposni ennyi előnye van, legfeljebb a csirkefarhátosok indulnak meg.

(#151294) Doki16 válasza fant0mi (#151288) üzenetére


Doki16
addikt

Kollégám megunta már a szerencsétlenkedését a mazdájával. Nem volt jó rajta a fék, már a hátsó felfüggesztés bekötési pontjai szarrá voltak rohadva. Egy szó mint száz életveszélyes volt a kocsi és nem lehetett olcsón megcsinálni. Mindig előjött valami még és úgy volt inkább beadja a bontóba. Elvitte és neki kellett fizetnie érte 25000 Ft-ot. Nem telt el két hét, már jött velem szembe a kocsija. Oda adta el a bontós ahol szüleim élnek és így pont megláttam. Természetesen falu és ezért tudjuk ki vette meg :)
És az a durva, hogy kollégám el is mondta, hogy a kocsi életveszélyes és vonják ki a forgalomból.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#151295) tboy93 válasza Doki16 (#151294) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fogsz egy uveg regi tipusu kromofagot, korbelocsolod vele az autot, utana leadod a bontoban. Garantaltan nem tudjak utana eladni senkinek. :)

(#151296) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tegnap kiróbáltam végre a DriveNow carsharing-et!

Blackfriday alkalmából ingyen volt a regisztráció, és rBalint 1x már vitt egy kört egy Mini-vel, gondoltam hülye lennék ebből a jó buliból kimaradni! :D

Amúgy is olyan dolgom volt este, hogy nem autóval mentem munkába, és szerencsém is volt, mert 3 perc gyaloglásra volt egy BMW 118d.

Leszámítva, hogy sérült volt az autó, amit be kellett jelentenem az ügyfélszolinak, a bérlés maga tök egyszerű és gyors volt. Az autó meg szuper :)) (eladóafókusz :O ).
Ez a "fos" 1-es egyszerűen veri a Fókát. :((( Nagyon halk, szinte nincs motorhang és futóműzaj, kényelmes, egész jó a gyári navi (van élő útvonalinfó is), fél perc volt csatlakoztatni a telefont, a váltó puha, nem veszem észre mikor mit kapcsol.
Negatívum: Minimálisan a Fóka azért dinamikusabb (+40LE), és a Ford kormánya fogásra és tudásra (gombok, kinézet) jobban tetszett. Ennyike. Jó, és kicsi, de majd 3-as BMW-t veszek (haha ;] ).

Egy szó mind száz, újabb hülyeség, amire el tudok bszni egy valag pénzt. (Nemigaz, 38 perces autókázás 3100 Ft volt, túlélhető)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151297) grizlisandor válasza tboldi (#151291) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szuper. :B

(#151298) #89309696 válasza tboy93 (#151295) üzenetére


#89309696
törölt tag

A Suzuki alvázvédős videó óta én úgy látom sokkal jobb ötlet alvázvédővel körbefújni ilyenkor a kocsit. Hatásosabb, mint a kromofág vagy a fékfolyadék. :D

(#151299) kisza25 válasza MasterMark (#151240) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, mint ahogy dugó sincs pesten, hát persze:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#151300) EQMontoya válasza Tsebacsi (#151296) üzenetére


EQMontoya
veterán

Es abban is pont ennyi idonkent kell motort cserelni. ;]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.