Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151351) tboldi válasza MunezXBK (#151347) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig nem vakít egyáltalán, úgyhogy csak erre tudok gondolni, hogy ilyen érzékeny lelkűek. :D

(#151352) EQMontoya válasza Reggie0 (#151350) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tengelytav elindulasnal nem szamit szerintem sokat, legalabbis 2wd-nel nem. Sulyelosztas persze igen, de azt meg tessek megoldani ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#151353) MasterMark válasza tboldi (#151351) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ezt belülről biztos tudod mennyire vakít... ;]

Múltkor fordul be valaki a házak közé, a tompítottja a ház tetejét világítja. Nem igaz, hogy nem veszi észre, hogy hova világít a szarja.

Switch Tax

(#151354) tboy93 válasza MasterMark (#151353) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Múltkor fordul be valaki a házak közé, a tompítottja a ház tetejét világítja."

Az év ezen időszakában ez abszolút érthető...

[ Szerkesztve ]

(#151355) Reggie0 válasza EQMontoya (#151352) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyit biztos szamit, hogy indulasnal a kocsi eleje felfele mozog, mig megallasnal lefele, tehat a tengelytav beleszol a sulypont elmozdulasaba.

(#151356) EQMontoya válasza tboy93 (#151354) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))

Reggie0: es amikor tojassal a gaz alatt probalsz elindulni csuszos uton, akkor vajon mennyit mozdul az auto? Szerintem gyakorlatilag elhanyagolhato.
Mert abban igazad van, hogy ha allo helybol kell kiloni, ott igenis szamit, de ha az a cel, hogy a 0-20 sprintet 4mp alatt tudd le, ott vajmi keveset. :D

Same rules apply!

(#151357) i-sti válasza b4zsi- (#151342) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezt jól leírtam :C

Novum Forum Siculorum

(#151358) Reggie0 válasza EQMontoya (#151356) üzenetére


Reggie0
félisten

En csak felsoroltam a teljesseg kedveert :)

(#151359) Qru válasza tboy93 (#151354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:D

#nincsbennetarcsi

(#151360) depe95


depe95
tag

Sziasztok, sikeresen elfelejtettem nyári ablakmosót kicserélni télire, ezt a mai napon sikerült észre venni (lassan egy hete nem használtam a kocsit) mikor akartam volna mosni, hogy nem jön. Remekül belefagyott, mentem vele úgy 10kmt és beálltam egy fűtött garázsba.
Mire kell majd figyelnem holnap?

[ Szerkesztve ]

(#151361) Reggie0 válasza depe95 (#151360) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy kicsereld.

(#151362) depe95 válasza Reggie0 (#151361) üzenetére


depe95
tag

Hát az természetes, az a baj hogy húztam vagy 5x mire rájöttem mi a baj, remélem nem lett baja 😕

(#151363) Reggie0 válasza depe95 (#151362) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt nezd meg, hogy nem szivarog-e valahol, ha megfagy szetrepesztheti a csoveket/tartalyt. A szivattyumotor miatt ne aggodj.

[ Szerkesztve ]

(#151364) tboldi válasza MasterMark (#151353) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt alkalmam szembemenni a saját autómmal. ;)

Anyum jött haza vele, én meg pont akkor mentem el a WagonR-rel, és találkoztunk az utcában.

[ Szerkesztve ]

(#151365) Cifu válasza tboldi (#151364) üzenetére


Cifu
nagyúr

Flasheltél egyet? ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151366) tboldi válasza Cifu (#151365) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kábszizom. :D

(#151367) gzbotii válasza tboldi (#151366) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig arra is majdnem annyi pénzt el lehet verni, mint az iCuccokra ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151368) Gaben92 válasza MasterMark (#151353) üzenetére


Gaben92
őstag

Ne is mondd... Felenk sok kocsi elejere fel van b.szva kb 150W LED mert megveszik a legszarabb fenyszoroval az autot aztan meg kell az extra feny. Autopalyan mikor szembe jön egy ilyen es nem kapcsolja le az rohadt nagy elmeny tud lenni...

Rohadt vicces amugy, hogy a Xenon/LED fenyszorokhoz kötelezö az automata szintezö, ezt meg felfurod a kocsi elejere azt "jovanazugy"... :((( (Nalunk minden gond nelkul rakhatsz fel kiegeszitö fenyeket a kocsira, ha akarod telepakolhatod neoncsövekkel az aljat azt mehet a fasztendfjuriusz. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151369) zolynet


zolynet
addikt

Kaptam egy parkolási bírságot, sajnos sikerült másik kerületben megindítani a simple-el a parkolást, így nem 550-et fizettem amennyit kellett volna hanem 440et.
Van rá mód hogy valamiféle kompenzációt fizessek és ne teljes bírságot.
Vagy jó tanulópénz és tessék befizetni?

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#151370) Cifu válasza zolynet (#151369) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tanulópénz és befizetés...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151371) dugynok válasza zolynet (#151369) üzenetére


dugynok
senior tag

Úgy emlékszem ha bemész személyesen az ügyfélszolira és nem volt még ilyen eseted, az elsőt elengedik :)

(#151372) zolynet válasza dugynok (#151371) üzenetére


zolynet
addikt

Volt már feledékenységből adódó.
Befizetem.

#151370) Cifu : gondoltam

Life is too short to stay stock!

(#151373) Cifu válasza dugynok (#151371) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem rossz rendszámra történő befizetésem volt. Akkor is mondták, hogy ügyfélszolg. és az első büntit elengedik, ha a befizetett rendszámra nem volt lekérdezés (vagyis a parkolóőr nem ütötte be a rendszámot ellenőrzésre) és megvan a hibás rendszámra a blokk / befizetési értesítő. Bementem az üf.-re, és ott konkrétan kinevettek...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#151374) bbubby00 válasza zolynet (#151369) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem is volt ilyen szegeden. Irsz egy emailt, majd leviszik a birsag osszeget. Mert elgepelted a szamot, de a johiszem benned votl, hisz nem akartad elsumakolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#151375) EQMontoya válasza Cifu (#151373) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamelyik nap sms parkoltam. Elkuldtem, nem jott meg vagy 10 percig.
Elkuldtem ismet, ekkor megjott mind a harom:
-Elindult.
-Leallt.
-Elindult az uj.

Hello, dupla tranzakcios dij. Nyilvan 110Ft-ert nem fog bemenni, de a jo edes anyatok, hogy meg annyit sem sikerult beleirni a rendszerbe, hogy azonos rendszam eseten csak kuldjon egy valaszt, ami tajekoztat, hogy mar el a parkolasod.

Same rules apply!

(#151376) Integrale


Integrale
veterán

Hasonló feledékenység, illetve lyukas agy.
Heves megyére vettem egyszer februárban megyematricát, majd vettem egyet júliusban is.
Ugyanarról az e-mail címről, ugyanarra a rendszámra. Semmi hibaüzenet vagy figyelmeztetés, hogy haló, már van egy hülyegyerek.
Bezzeg ha egy e-mail címmel kétszer akarok regisztrálni, akkor szól, hogy már van ilyen felhasználó. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#151377) zolynet válasza bbubby00 (#151374) üzenetére


zolynet
addikt

Írtam, hátha.
Főnökömnek 3nap múlva visszaírtak és elengedték az összeget, amikor hasonló esete volt.

Life is too short to stay stock!

(#151378) Qru válasza Integrale (#151376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is jártam majdnem így, hogy a Jazz-re 2x vettük meg a megyeit. Szerencsére az előzményekben ott van mikor milyet vettél.

#nincsbennetarcsi

(#151379) gzbotii válasza Integrale (#151376) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem van Pest megyei, amikor veszek országosat, akkor mindig szól, hogy erre a gépjárműre van már egy érvényes matrica és bitzos folyatatni akarom-e. Nemzetiutdij.hu

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151380) Integrale válasza gzbotii (#151379) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem nem szólt a rohadék. Nem néztem előzményeket sem, gondoltam nem lehet ennyire hülye.
Hát de! :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#151381) molnarpeter válasza Integrale (#151380) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kúton vettre nem szól szerintem.

Qru: napi használatú cégeseknek a matrica blokkját lefénymásoltuk mindig és beraktuk a forgalmi mellé, úgy egyértelmű volt :D

(#151382) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok! Autodoctól (autoalkatreszek24.hu-n keresztül) rendeltem alkatrészeket vasárnap, ki is fizettem. Azóta nem jött semmi infó tőlük. Ma reggel írtam nekik magyarul, de még nem válaszoltak. Ez így szokott menni náluk? :( Van valakinek friss tapasztalata?

(#151383) zolynet válasza MoP_FX 57 (#151382) üzenetére


zolynet
addikt

Augusztusban rendeltem féktárcsa+betét szettet, 7nap alatt megjött.
Nem túl friss, de csak info ez is.

Life is too short to stay stock!

(#151384) MoP_FX 57 válasza zolynet (#151383) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi! Írtam nekik közben angolul is, arra egyből tudtak válaszolni. Az egyik alkatrészre várnak a beszállítójuktól, bár "készleten"-ként jelölték meg. Szerencsére nem sürgős, csak azért legyen már valami status update legalább.

(#151385) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata xenon d1s terén, hogy melyiket érdemes? Kicsit a mostaniak vibrálnak és azt mondják,hogy ez a végstádium.

Árban az alap izzókhoz vonzódnék, ilyan 12k/db áron van pl. az Osram Classic. Van esetleg valakinek valami más javaslata?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#151386) EQMontoya válasza V.Stryker (#151385) üzenetére


EQMontoya
veterán

14k-ert van Osram Xenarc Original is, 4 ev garival.
Nekem az van (csak D1R), tetszik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#151387) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nesze neked elektromos auto, ez a jovo? Kosz inkabb nem. Ezert lesz ez bukott dolog. [link]

(#151388) kisza25 válasza Gsx-rr (#151387) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Motvá 2x

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#151389) cappa72 válasza Gsx-rr (#151387) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem lehet olyan rossz a villanyautó, szívesen kipróbálnék egyet.
Szerintem a megoldás az lehetne, mint régen a vadnyugaton a lócsere állomás. Csak itt akku-pakk-csere állomásnak hívnák.
Bemész, megmondod, hogy Mustang E-GT-be keresek 10^6kW-os akkupakkot 90%-ra tölve, helyette ugyanilyet adsz le 10%-ra merülve, 67.5$. Csere díza 4.5$. targoncás ugrik a gépébe, kivisz, kicseréli, robogsz tovább.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#151390) Reggie0 válasza Gsx-rr (#151387) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, pont ezert :D Azert all ott a sor, mert ott igyen tolthetik.

(#151391) Zizmand válasza V.Stryker (#151385) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szia

Nekem is Osram Original van, teljesen standard, ha jó a foncsor és tiszta a fényszóró, akkor nagyon jól világít ezzel is.
Most a Black Friday alkalmával voltak jó akciók a Lumeneten, pl. D2S Original 7-8 ezer körül volt 4 év garival.

(#151392) EQMontoya válasza Reggie0 (#151390) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, es ameddig van ingyenes toltes, senkinek nincs ertelme kiepiteni kapacitast (ami fizetos lenne), tehat senki nem fejleszti az infrastrukturat. Aztan ha egyszer kevesnek bizonyul, akkor ez van. Mert meg az opciod sincs meg, hogy elmegyek 10km-rel odebb, akar picit dragabban tolteni.

Same rules apply!

(#151393) Reggie0 válasza EQMontoya (#151392) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem megeri, csak nem akkora mennyisegben. Akinek dragabb a szabadideje, az elmegy fizetos toltobe. Ez most olyan, mintha azt mondanad, hogy azert fog behalni a kereskedelem, mert black fridayen telivannak a boltok es kigyozo sorok allnak a bejaratnal. Az, hogy van ingyentoltes eleve az elektromos autok felfutasat hozta el. Egy szukseges rossz, hogy be lehessen inditani az iparagat.

[ Szerkesztve ]

(#151394) EQMontoya válasza Reggie0 (#151393) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem ertunk egyet. Az a problema, hogy csak a napok 5%-an van igeny nagyobb kapacitasra, mint amit az ingyenesek adnak.

Ha midnenhol fizetos a toltes, akkor kb. mindenki a legkozelebbi helyre fog jarni, tehat eleg surun lesz toltohalozat.

Ha valahol ingyenes, annak a kornyekere senki nem fog fizetoset epiteni, mert csak az evnek abban az 5 napjaban lenne forgalmad, amikor az ingyenes megtelik. Ez pedig senkinek nem eri meg.

Ha nyitnek egy benzinkutat itthon, amelyikben 100Ft-tal olcsobb a benzin, a kornyek osszes kutja lehuzna a rolot. Aztan az elso kozelgo nemzeti unnep alkalmaval, amikor utnak indul a fel orszag, kilogna a keruletbol a sor.

Sulyosbitja a problemat, hogy az autoknak van hatotavja, foleg a villanyautoknak, tehat hiaba van mondjuk 50km-re egy fizetos tolto, oda mar lehett, hogy fizikailag nem tud elmenni toltes nelkul. Tehat eleg egy viszonylag kis kornyeken kinyirni az ingyenesseggel az alternativakat, es eleg hamar lesz baj.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#151395) b4zsi- válasza cappa72 (#151389) üzenetére


b4zsi-
őstag

Targonca helyett nekem ez ugrott be. :) [link] Youtube
Vagy ennyiből lehetnének egyen autók és csak átszállsz egy másikba, ahogy anno Pintér is elképzelte a hóhelyzet idején.

[ Szerkesztve ]

(#151396) kisza25 válasza cappa72 (#151389) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak az olyan lenne, mintha 2x szennyeznének 1 autó legyártásakor, mert az akkupak a legszennyezőbb az egészben
EQMontoya: ahol lakok van 2km-en belül 3db benzinkút, de soha nem tankoltam még az alapján, hogy melyikben olcsóbb, bár sanszosan hasonló áron vannak

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#151397) V.Stryker válasza EQMontoya (#151386) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

NÉztem, csak megzavar,hogy van amelyiknél névleges fesznek 85 voltot ír, a többinélt 12v vagy 24 voltot. Az autó manualjában nem találok semmit.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#151398) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, a kedvenc Xtreme Wash-nál most már alvázmosó program is van. :C
fácse videó

[ Szerkesztve ]

(#151399) Dluinet válasza Gsx-rr (#151387) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Te nem éltél a 80-as években.
Ennél sokkal durvább volt a helyzet a magyar benzinkutakon benzináremelés előtt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#151400) Magnum_ válasza tboldi (#151398) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez nagyon jo, mindenhova ilyet

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.