Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151651) focvis válasza aero. (#151647) üzenetére


focvis
veterán

És hol marad a filmsztárunk?
Így kicsit csalódás. :D

(#151652) Qru válasza aero. (#151647) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs benne EQM, kár volt megnéznem. :D

#nincsbennetarcsi

(#151653) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sosem voltam meg a csepel muvek teruleten, de kivalo foto helyszin. Majd visszajovok egyszer szep es tiszta idoben (felesegemet hoztam skyward programra)

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#151654) fant0mi válasza Magnum_ (#151653) üzenetére


fant0mi
addikt

A portanal levo palacsintazoban egyel valamit.

(#151655) EQMontoya válasza Qru (#151652) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem leszek benne a későbbiben sem, max az utca, ahol lakom, meg az autópark.
Viszont ezek a felvételek a vásárlás utan készültek.

Same rules apply!

(#151656) grizlisandor válasza gzbotii (#151650) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jó kis videósorozat, később belenézek másik videóiba is a srácnak. :)

(#151658) Reggie0 válasza fant0mi (#151654) üzenetére


Reggie0
félisten

Vannak izgibb helyszinek is ott.

(#151662) #89309696


#89309696
törölt tag

12.32V van a Suzukiban. Tegnap egy csomót mentem vele és ma reggel mértem rá. A hangján is hallani, hogy nyökög indításkor, tehát az indítózás közben is nagyon leesik már a feszültség, nem csak terheletlenül alacsony. Ha szerencsénk van akkor még a telet kihúzza és a nyáron még jó lesz így elég egy év múlva lecserélni. Ha nincs szerencsénk akkor ha hidegebb lesz nem fog már indulni.

Sajnos gondozásmentes. Persze kifúrható és megnézhető, majd vissza lehet dugaszolni gumiduóval. Viszont mivel a kocsi vagy 2-4 évig állt így szerintem ez már nem oldja meg, az is csoda, hogy ennyire még működik egyáltalán.
Nem mintha földhöz vágná az embert egy 45 Ah Banner akku ára, szerintem nincs 20 ezer se.

[ Szerkesztve ]

(#151666) tboldi válasza grizlisandor (#151649) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jah tényleg. El is felejtettem, hogy sohaelnemromlójapántechnika + az esetleges magyar szakértelem hibátlan.

Valamiért úgy érzem, hogy ez burkoltan nekem is szól. :B
Azért most, hogy 15000 helyett 16200-at futott, még nem dől össze a világ. Most éppen így jött ki a lépés. Mivel egyhuzamban nagyobb távokat fut az autó, és a benne lévő olaj sem gagyi, nem gondolnám, hogy kimutatható károsodást szenvedett volna ettől a +1200 km-től. ;)

[ Szerkesztve ]

(#151668) #89309696 válasza tboldi (#151666) üzenetére


#89309696
törölt tag

Persze, hogy nem. Sokkal trébb állapotban használja a magyar az autóit és bírják. Szerintem egyébként felesleges bele locsolni a földgáz alapú vagy milyen tisztaságú olaj is ez. Sima szintetik 0W30 is elég. Valami komolyabb motor ez, hogy indokolt bele?

(#151669) focvis válasza yodamester10 (#151667) üzenetére


focvis
veterán

Kedvcsinálónak:

3 éves gyári szálhúzott felni, télen-nyáron használva. Ajánlom figyelmedbe a sómart peremet. :( 120 ezer Ft-ért újították fel.

(Ezeket a gumikat adtam el.)

(#151670) MunezXBK válasza focvis (#151669) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Autóápolás ezt is megmagyarázták, a só nem marja meg! Úgyhogy hazudsz! ;]

(#151671) #89309696 válasza focvis (#151669) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mi az a szálhúzott?

MunezXBK
Fusso kell rá és eltűnik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#151672) MunezXBK válasza #89309696 (#151671) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szálcsiszolt, csak be van hétvégézve. :D

(#151673) grizlisandor válasza tboldi (#151666) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem, dehogy is, csak bolond az agyam(katt)youtubealert és lemaradt a smile. ;]

Rokonságban is van egy, kértek tőlem segítséget, hogy keressek a neten első lökhárítót WagonR-hez, mert anno volt valami kocc és berepedt, évek óta gyorskötözővel van orvosolva. Horror árakat találtam, hogy jól van az úgy megeggyeztünk a tulajjal. Rákérdeztem a kasznisnál, hogy mi a bánatért ilyen drága, mert hogy itthon gyártották ezért feláras a hasonló kategóriás autókhoz képest. Erre célzott volna a magyar szakértelem. ;]

(#151674) focvis válasza #89309696 (#151671) üzenetére


focvis
veterán

Finom barázdákat húznak bele vmi spéci esztergagéppel, ezért kicsit szivárványos csillogása lesz. Vékonyan lakkozák a gyárban, a csillogás megtartása miatt. Angolul "diamond cut".

[ Szerkesztve ]

(#151675) #89309696 válasza focvis (#151674) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ahha. És a vékony lakk meg könnyen sérül.

(#151676) focvis válasza MunezXBK (#151670) üzenetére


focvis
veterán

Ott is, mindenhez is, értenek is. ;]
A normál alufelni sokkal jobban bírja. Csak érdemes minden sós / havas út után megmosni.

OKÉ, szálcsiszolt... de mégse, mert körkörös, szabályos barázdákból áll a minta.

[ Szerkesztve ]

(#151677) molnarpeter válasza focvis (#151676) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csíkos 🤷‍♂️

(#151678) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Robotwash mukodik a Vaci ut es Loportar sarkan levo Mol kuton.
Nem tul hatekony, ellenben draga. Pentekig jo lesz igy is, a nagyjat lehozta.

I humbly and respectfully decline™

(#151679) focvis válasza #89309696 (#151675) üzenetére


focvis
veterán

Ez a sejtésem.

Ránéztem a hahus parkolómra; eladtad a Renault-t?

(#151680) #89309696 válasza focvis (#151679) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem, csak leesett a generátorról a szabadonfutó és addig levettem a hirdetést. Felesleges időpazarlás csak, mert minden vevő már fordulna is sarkon ha meghallja. Előbb megcsináltatom és utána kerül majd vissza.
Igaz már két és fél hete történt ez, de csak most ér rá a szerelő. Nekem nincs SKF VKN 350-es szerszámom amivel ez felrakható. Máshogy meg nem lehet, mert különben leesik újra, hiába új amit vettem, fontos a pontos nyomatékra húzás is.

(#151681) thefreeman válasza Magnum_ (#151678) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Milyen áron megy?

(#151682) Magnum_ válasza thefreeman (#151681) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2000 (vagy 1500??)-3500Ft programok vannak. Asszem.

Mas: mar megint elfoglaltak a masodik parkolom. Szomszed mondta, hogy kihez jottek. Felkopogtam, rogton tudtak, miert mentem. Mondtam, hogy tipli, ha el van kerve, odaadom, mindenkinek. Erre volt pofaja azt mondani a szomszednak, hogy nem tudta, hogy megvettuk a masodik autot. A) semmi koze hozza, vehetek 5db helyet is a 22-bol, meg akkor is, ha egy autom sincs, akkor is az enyem, B) kerje el, ne onhatalmulag hasznalja. Legkozelebb maskepp intezzuk, nem helyeztuk magunkat a kresz hatalya ala ezen a maganteruleten.
Erre tudott csak elnezest kerni.

Megrendeltem a parkolasgatlot erre a helyre is, itt mar valoban parkolasgatlas cellal.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#151683) #89309696 válasza Magnum_ (#151682) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt is mindenki oda áll ahova épp kedve tartja. Pedig aztán itt vidéken a parkolóhely az végtelen, kivéve a turistaközpontokat nyáron.
Azon szoktam a fejemet fogni mikor ilyenkor télen is beállnak az Aldi mellé az árnyékba a tilosba. Mert megszokta nyáron, hogy oda áll a meleg miatt és rutinszerűen már télen is odaáll. Bámulatos.

(#151684) tboldi válasza #89309696 (#151668) üzenetére


tboldi
nagyúr

M13A VVT aka Ignis-motor. A gombóc Swiftbe is ez került, csak változó szelepvezérlés nélkül.
Csak 10800 a 4 liter ebből a Shell-ből, nem egy drága olaj, úgyhogy why not? :)

(#151673) grizlisandor: :R

[ Szerkesztve ]

(#151685) tboldi válasza tboldi (#151684) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olajcsere kész, viszont észrevettem, hogy a baloldali féltengely belső gumiharangja körbe van szakadva, teljesen ketté vált. Ezt viszonylag hamar orvosolni kell.
A jobboldali is repedezett egy icipicit, de még egyben van, és a zsír sem jön kifelé.

A soha el nem romló japán autó... :DDD

(#151686) #89309696 válasza tboldi (#151685) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tekerd körbe szigszalaggal.

(#151687) tboldi válasza #89309696 (#151686) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sima szigszalag nem lesz jó szerintem, de a duct tape működhet, amíg nem csináljuk meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#151688) Doki16


Doki16
addikt

Kis sztori az autóeladásról. Pénteken felraktam a kocsit, délután már jöttek megnézni. Lefoglalózták és a mai napon (vasárnap) el is vitték. Ez most meglepően gyorsan összejött, nem gondoltam, hogy ennyire hamar elviszik. Most először van olyan velem kocsieladás után, hogy örültem. Nem volt semmi baja, csak nem szerettem. Parkolóban is csak azért néztem vissza rá, hogy bezártam-e :D

Teljesen EV-re váltok holnaptól. [kép] ;]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#151689) gzbotii válasza Doki16 (#151688) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151690) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mi lenne a helyes teendő személyautóval, ha az autópálya pihenőből való kihajtásnál néhány bója, illetve ilyen, "Útdíj" tábla van kitéve, továbbá a tábla mellett volt még egy ehhez hasonló dobozos is, ami mellett állt néhány ember? Viszont megállítani nem nagyon akartak, jelzőtárcsás embert nem láttam. Ugyan megálltam a táblánál, de nem is nagyon foglalkoztak velem. Teherautókra vadásztak volna csak?

[ Szerkesztve ]

(#151691) Magnum_ válasza Doki16 (#151688) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Remelem, jol adtad el.

Kelendo cucc volt, varhato volt, hogy ugranak ra.
Gyors munka, grat!

I humbly and respectfully decline™

(#151692) Qru válasza BigBlackDog (#151690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a teherkocsikra vadásznak, a személyautókat letojják általában. Vagy csak kv szünetük volt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#151693) BigBlackDog válasza Qru (#151692) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor megnyugodtam. Furcsa is volt, hogy a benzinkúttól csak egy útvalon lehetett kijutni a gyorsítósávba, a többi "menekülőút" bójákkal el volt zárva. Aztán a végén láttam meg a táblát, meg a kis dobozost. Táblához szépen lassan odagurultam, nézegettem a dobozos kocsi felé, amiben ül 2-3 ember (vagy állt mellette). Ők is néztek egy kicsit, hogy mit akarok, de meg sem mozdultak.

Ilyenkor mindig szokott lenni ember is, aki leint és végzi az ellenőrzést, vagy ki kell szállni és oda kell battyogni hozzájuk (pl. kamionosok esetén)?

[ Szerkesztve ]

(#151694) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, eladtuk vegre aposek Ford Galaxyjat es meg az orat sem kellett visszatekerni 326e-rol :D

(#151695) Qru válasza BigBlackDog (#151693) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem végeznek már megállításos ellenőrzést kb 1 éve, kamerával végzik minden esetben. Azért nem értették miért álltál meg és ezért nem ment oda senki hozzád.

#nincsbennetarcsi

(#151696) Doki16 válasza Magnum_ (#151691) üzenetére


Doki16
addikt

Ezen most nem kerestem. Annyiért ment el amennyiért vettem. Valószínűleg elment volna többért is, de valamiért nálam nagyon zuhant az akkumulátor szintje és ezért minél előbb meg akartam válni tőle. Kelendő amúgy a kocsi nagyon, csak nem magánszemélyektől. Két nagy kereskedő van BP-n. Ők viszik el a vevők nagy részét. Az egyik kereskedő személyesen is bent van a csoportban és számomra egy nagyon agresszív és unszimpatikus reklámot tol folyamatosan a telephelyéről/kocsikról. Vannak fizetett s.ggnyalói is akik állandóan tolják, minden magánszemély hirdetése alá, hogy inkább vedd az XY-tól. Úgyhogy ezért is örültem, hogy gyorsan elment.

(#151689) gzbotii: Ez nagyon gonosz :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#151697) aero. válasza tboy93 (#151694) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is a Volvot. 2 nap alatt, 20 percig volt itt a srác. Jó volt utasként is egyszer az 5 henger.

(#151698) Qru válasza aero. (#151697) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor V8-al jössz haza legközelebb?! :C Jeee!

#nincsbennetarcsi

(#151699) sutszi


sutszi
veterán

Ma délidőben is megvolt az M6 élmény. Síri csönd és hullaszag...szinte. Olyan köd volt, hogy csak pislogtunk... Persze főúton, lakott területen, pályán is boldog-boldogtalan első+hátsó ködlámpa... Senkit nem érdekelt milyen rendezvényen van, hányan vannak előtte utána... konvojba is ment ugyanez a lámpa műsor... Aztán volt ahol hirtelen tiszta égbolt napsütés...Majd ezek váltakozása.
A nyertes mégis az volt, aki pályán a ködben DRL-el nyomta. (Nyilván csak elől volt neki.) Először villantottam hátulról. Semmi. Mellé értem...mutatom a lámpát. Semmi. Előtte nyomtam elakadásjelzőt, semmi. Szerintem full hülyének nézett... De szürke autóval ködben így menni totál kreténség volt a részéről.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#151700) fant0mi válasza Qru (#151695) üzenetére


fant0mi
addikt

Azert nem ertettek, mert nem tudjak valojaban mi is a tabla jelentese (kotelezo megallas), amit kitettek. Aztan ha valaki betartja - a szokasok ellenere - akkor meg van szemoldokfelhuzas. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.