Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151501) #89309696 válasza Gaben92 (#151490) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, én még soha nem ittam jó törkölypálinkát, pedig hungarikum. Egy gyümölcs amiből már kipréselték a lényeget a borhoz, az konkrétan melléktermék, hulladék, mi finom készülhet még abból? Van szőlőpálinka is amiben benne van a lé hagyva, mondjuk az nem tudom belefér-e a hagyományos értelembe vett pálinka fogalmába, bár abból sem ittam még finomat. Remélem nem sértek meg pálinkarajongót vele.
A barack, az alma, a szilva, az finom, annak van gyümölcs íze, illata. Abból is azok ami 40% alatt van. Ha erősebbet akarok akkor veszek hígítót... Bár nem vagyok pálinkás, szerintem nyáron ittam utoljára egy 2 centes almát.

A zero toleranciának nem sok értelmét látom itthon én sem. Nem olyan nagy tudomány kitesztelni önkéntes jelentkezőkön a vezetési képesség romlását a véralkohol emelkedésével és meghúzni egy szabad határt ami még belefér.

(#151502) fant0mi válasza dj79 (#151498) üzenetére


fant0mi
addikt

B+, majdnem kikoptem a sort vizet. :DD

(#151503) Qru válasza sutszi (#151500) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

8-as már jó volt leszámítva a ködszitálást. Ja meg kipróbáltam az új 710-M7 felhajtót, sokkal gyorsabb így. Sokkal előbb kellett volna megépíteni. Haza már sima út volt, 160 tempomattal a középső sáv császáraként tértem vissza a fővárosba. :D

mod:

Saint: Elajándékoztam a mulitmétert, kell vennem megint egyet. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#151504) fant0mi válasza #89309696 (#151501) üzenetére


fant0mi
addikt

En latom ertelmet. Jaj egy sor belefer. Aztan befer melle meg egy... Itthon nemhinnem hogy mukodne. De en egy pesszimista fsz vagyok. :)

(#151505) Qru válasza fant0mi (#151504) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért vezették be a zéró toleranciát. Az átlag magyar nem ismeri a mértékletességet.

#nincsbennetarcsi

(#151506) Tsebacsi válasza dj79 (#151498) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C :R :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151507) pècsimunkás válasza Qru (#151505) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nemcsak az átlag magyar . Kb 30 fős cégnél dolgozom , 5,5 éve . 6 -7 német kollégámnak - jelenlegi , és volt kollégànak vették el a szesz miatt a jogsiját . Enyémet a szesz miatt sosem fogják !
Amúgy a zéró toleranciával maximálisan egyetértek !

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151508) #89309696 válasza fant0mi (#151504) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akinek belefér az beül most is a kocsiba. Nem egyet ismerek aki 1-2 fröccs vagy sör után ül kocsiba. Nincs minden sarkon rendőr. Szerencsére. De pont emiatt a bátrabbak be is ülnek a kocsiba egy sör után.
Nem is tudom anno miért vezették be a zero toleranciát, meg hogy ez változtatott-e bármit az ittas balesetek számán. Az a baj, hogy az ember a mai világban már a statisztikákban sem hisz, mert úgy lehet manipulálni ahogy csak a csövön kifér.

[ Szerkesztve ]

(#151509) MunezXBK válasza pècsimunkás (#151507) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nem szoktam vezetni, csak full tisztán. Mégis bekóstolnak folyamat. :(((

(#151510) pècsimunkás válasza MunezXBK (#151509) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kik kóstolnak be ? A rendőrök ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151511) Magnum_ válasza MunezXBK (#151509) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pentek ee szombat esti vezetesnel engem is tobbszor szondaztattak mar.

I humbly and respectfully decline™

(#151512) #89309696 válasza sutszi (#151500) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itt is sokan vannak, csomó nyaralós lejött, sok háznál hallottam tegnap este, hogy a klíma, gáz is fűt ezerrel. Miku van a gyerekeknek, meg enyhülést mondtak hétvégére aztán a nép megindult. Hazafele már nem is a 71-en jöttem, hanem kerülővel. Jó is volt csapatni a ködben erdőnek.

(#151513) #89309696 válasza pècsimunkás (#151510) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, már pisatesztet is kértek tőle pár hónapja. :D

(#151514) fant0mi válasza #89309696 (#151508) üzenetére


fant0mi
addikt

Pont amiatt vezettek be, amit leirsz. Mert ezek az emberek a tolerancia plusz 2 sort isznak meg. Ha 2 sor a hatar, akkor arra is ratesznek majd meg egyet. A baj nagyon konnyen megvan, meg tiszta fejjel is, nem kell meg tetezni is...

(#151515) pècsimunkás válasza Magnum_ (#151511) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az elmúlt 5,5 év során engem csak otthon igazoltattak . Előtte 5-7 évben furgonnal jártam Európát , 1x a franciák ,1x a svájciak ,1x a németek igazoltattak . Otthon meg ki tudja mennyiszer ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151516) MunezXBK válasza Magnum_ (#151511) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kedd délután is, simán. :D

(#151517) Qru válasza Magnum_ (#151511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Páraszor engem is fujattak, utoljára pont a repétri zsaruk.

#nincsbennetarcsi

(#151518) Gaben92


Gaben92
őstag

Kezdem azt hinni, hogy rajtam kívül itt mindenkinek alkoholista feje van. :DDD

Engem még életemben nem igazoltattak autóval, szondát meg még látni se láttam soha. Pedig egyszer rám villantott a rendőr mert látta, hogy kicsit gyorsan megyek, én meg visszavillantottam mert azt hittem trafira figyelmeztet. :DDD

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151519) Tsebacsi válasza Qru (#151517) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Emlékeim szerint utoljára még 10-15 éve fújtam a régi kristályosat. Kb. életem első igazoltatásakor az akkori friss barátosné ült mellettem, őt vittem haza biliárdozásból. Jó buli volt :D Azóta ha 2x állítottak meg...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151520) pècsimunkás válasza MunezXBK (#151509) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A kollégáimat nem kontrollon szűrték ki , hanem balesetek vagy valami hülyeségük után . Talán egyet kontrollon . Volt amelyik olyan részeg volt - akkor már más cégnèl volt - , hogy kétszer karambolozott , egyszer árokba ment , mire haza ért , a frissen vásárolt , hiteles , C osztályal . És - állítólag - nem emlékezett semmire ! A másik kollégám - ő székely ( mindig jól kihangsúlyozta : ő székely , nem magyar ) 2,8 - at mértek szondával , és vérvételen . Egyébként biciklizett , csak szabálytalanul át vágott egy rendőr előtt . Pech ... Most Magyarországon dolgozik , itt le kellett volna adni a jogsiját . Mondtam neki - mert mindig szidta a németeket , az oroszokat istenítette : most mehetsz a ruszkikhoz " barátom " . Érdekes , oda nem akar menni ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151521) #89309696 válasza Gaben92 (#151518) üzenetére


#89309696
törölt tag

Engem se igazoltattak soha, de ha figyelembe veszem mennyit megyek mondjuk ez nem csoda. :D

(#151522) kisza25 válasza Tsebacsi (#151519) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Engem évente kb 5x szoktak, de a tipoval eddig 1x állítottak meg

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#151523) gzbotii válasza pècsimunkás (#151520) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért raksz szóközt a szó és az írásjel közé? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151524) pècsimunkás válasza gzbotii (#151523) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mindig rakok .

Szerk .: megnéztem, a szó után jön írásjel, de utánna jön a szóköz .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#151525) Qru válasza Tsebacsi (#151519) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

10 év alatt én is ha 3x fújtam, az nem sok. Viszont kb 1 éve volt szondáztatás egy meeting előtt és az egyik arcnál bejelzett. Az azért elég ciki... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#151526) Tsebacsi válasza gzbotii (#151523) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gondolom a telefon illeszti be, mert minden beillesztett szó után space-t rak automatikusan, csak a következő írásjelet, ha az nem betű vagy szám, a space elé kéne tegye...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#151527) gzbotii válasza pècsimunkás (#151524) üzenetére


gzbotii
veterán

Azt hittem diktálással írsz. Van egy másik fórumtárs, aki GBoard hangbevítelt használva hasonlóan írt régen (nem volt erre felkészítve a diktálás funkció).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#151528) MunezXBK válasza Tsebacsi (#151519) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem hugyoztatnak, szerintük az kimutat mindent is.

Csak nem nálam. :D

(#151529) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Há, még nem volt! Erőmérő! Nem tudok képet rakni, mert lusta vagyok. :D

(#151530) Gaben92 válasza #89309696 (#151529) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a Samara nagyon brutál. :D Vader nagyúr valahol tuti csorgatja a nyálát.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151531) #89309696 válasza Gaben92 (#151530) üzenetére


#89309696
törölt tag

Bűn ronda. De a motorjára kíváncsi vagyok, már 10-15 éve is voltak a Samaraclubon tagok akik a ruszkiktól meghozatták a 16 szelepes hengerfejet és rátették az alap blokkra. Meg a jobbak átépítették rá a hengerenkénti injektort is.

(#151532) kaszaking válasza Gaben92 (#151518) üzenetére


kaszaking
tag

Engem 37x állítottak meg 4 év alatt. Azt mondták hogy a rendőr főnök gyerekének is ilyen autója van és azt akarják szívatni hogy megállítják. De sajnos a rendszámot nem tudják hogy nem az övé

(#151533) Gaben92 válasza #89309696 (#151531) üzenetére


Gaben92
őstag

Kerestem én is rá a szavakat, de a brutál volt a legjobb ami eszembe jutott.

Jézusom, most belegondoltam, hogy 15 évvel ezelőtt én 11-12 éves voltam és egy Tavrián (mini Samara :DDD) tanultam vezetni.

kaszaking: És eladtad már a gépet azóta? :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151534) kaszaking válasza Gaben92 (#151533) üzenetére


kaszaking
tag

Nem adom el. Jó tudni hogy ha ellopják akkor könnyen megtalálják :D

[ Szerkesztve ]

(#151535) FeRRaR1 válasza pècsimunkás (#151496) üzenetére


FeRRaR1
őstag

+1 a Dockin D-re
Nálam is az szól(t)

(#151536) Gaben92


Gaben92
őstag

Olvasom most a Csonti-Car-os cikket TC-n. Csak szerintem szánalmas, hogy három évbe tellik mire lezongoráznak egy ilyet és vért kellett kb izzadnia a szerencsétlen nőnek? :(

Tudom, hogy elcsépelt a "bezzeg külföldön" duma, de basszus, mikor én vettem az autót a kereskedő magától mondta el nekem ezt:
"a szerződésben nincs benne csak a jogszabályra való hivatkozás, de mivel te külföldi vagy valószínűleg nem ismered. Az van benne, hogy minden eladott használt autóra 6 hónap jótállás vonatkozik. Ezidő alatt ha előjön bármilyen probléma, vedd fel velünk a kapcsolatot és gondoskodunk a javításról".

Szóval pont a szöges ellentéte annak mint amikor már a szerződésbe (jogellenesen) bele van írva, hogy lóf.szt a seggedbe, nem garanciát. Itt meg se meri kockáztatni egy kereskedés, hogy valami szart adjon el mert pikk-pakk visszacsorog rá a szar. Magánszemélytől vásárlás esetén ez a kitétel nem él, pont emiatt áll két nagy szekcióból a piac. A kereskedés nem kockáztat egy régi autóval amivel lehet probléma (be se számítják) magánszemélytől meg csak régi olcsó kocsikat vesznek az emberek.

Munkatársam árulja a Mercijét potom 46k€-ért, azt mondta meg se próbálta meghirdetni mert 0 érdeklődő ekkora értékű autónál magánszemélytől. Bevitte egy kereskedésbe ők elpasszolják, addig meg az átmeneti időszakra vett egy Zoe-t (amit szintén hirdet már. :DDD)

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#151537) molnarpeter válasza Gaben92 (#151536) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erősen sántít az ügy vásárlói oldalról is, a kereskedő nem lett semmiről tájékoztatva, csak a számlát akarták leverni rajta utólag, car ügy...

(#151538) grizlisandor válasza #89309696 (#151501) üzenetére


grizlisandor
addikt

Finom a jó törköly, szőlőből is ittam jót. Egészen addig, míg egyszer bizniszt láttam szilvacefre vásárlásban, párszor az eredményből sikerült jól bebaszni, az elkövetkező években nem ittam pálinkát, ma is csak 1 feles a max. ;] Kaptam a gépkezelőnktől otthon főzött pálinkát(fazék módszerrel), az azonos szeszfokú pálinkafőzdei anyagnak köze sincs hozzá.

Pont, hogy nincs zero tolerancia, ismerőst is megfogták pár sör után, kopasz rendőrök voltak meg nem voltak nála az iratai. Ennek ellenére be tudták azonosítani, de felhívták a főnöküket, hogy mi legyen, mert a szonda is jelzett, valami nem túl nagy számot. Főnöki segítséggel kapott 30k bünticsekket meg 5 vagy 6 pontot.

Így is sok a baleset kedves Hazánkban, nem hiányzik a sok vezetőképessé ittam magamat még a forgalomból.

(#151532) kaszaking:
:DDD

(#151539) tboy93 válasza grizlisandor (#151538) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajnos nekem az ismerősi körömből (főleg a tehetősebbek!) nagyon sok embert fel tudok sorolni, akik rendszeresen vezetnek piálás után. Vezérigazgatók, egyetemi docensek, ügyvédek, de persze van olyan villanyszerelő haverom is, aki simán beül a volán mögé néhány pohár whiskey után.

(#151540) grizlisandor


grizlisandor
addikt


Forensis MOL kártyások tessék MOL EVO üzemanyagot tankolni az akció ideéig! :B

(#151539) tboy93:
Nekem is, mert ők a valakik, hogy ismerik a városban a rendőrfőnököt, meg nekik minden szabad, a krémhez tartoznak. :U

[ Szerkesztve ]

(#151541) focvis válasza grizlisandor (#151538) üzenetére


focvis
veterán

Dzsízász; milyen lehet a fazékban főzött pálinka?!!! :Y
Én az 50+-os pálinkafőzdei szilvát szeretem, elvárom hogy kicsit kaparja a torkom. :D

Amúgy maradjon csak a zéró tolerancia az alkoholra; nem ismerjük a határt.

[ Szerkesztve ]

(#151542) Redneck


Redneck
veterán

Na sikerült megszopatnom magam a budaörsi Auchan kúton. Csak egy féle 98-as volt, a Super. Már töltés közben esett le hogy 392/liter áron mérik, de ez van, egyszer belefért.
Legközelebb a Savoyába megyek, nagyobb gondom pedig sose legyen a tankolással... :D

Iszom is egy Fehér Nyúl IPA-t, elég hosszú éjszakám volt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#151543) grizlisandor válasza focvis (#151541) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem teljesen már, mint a főzdei/zugfőzdei pálinka.
50% alatt nem létezik pálinka. ;]
A 30 éves hordóban érlelt almapálinka volt a csúcs, amit ittam. :B

(#151544) tboy93 válasza focvis (#151541) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Amúgy maradjon csak a zéró tolerancia az alkoholra; nem ismerjük a határt."

Egyetértek sajnos. Bármennyire is jó lenne néha egy pohárt bort elfogyasztani mondjuk étteremben egy vacsorához, itthon ezt nem lehet engedélyezni. Valami harmadikok vagyunk alkohol függőségben világszinten...

[ Szerkesztve ]

(#151545) Magnum_ válasza Redneck (#151542) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Torokbalintiba menj, kozel van, kenyelmesebb

I humbly and respectfully decline™

(#151546) tboldi válasza Redneck (#151542) üzenetére


tboldi
nagyúr

És az sok? Én rendszeresen 440-450-ért tankolom a V-Power 100-ast. :DDD

(#151547) MasterMark válasza Redneck (#151542) üzenetére


MasterMark
titán

Egyébként is csak egyféle 98 van, nem?

Egyébként ez a Smart B azmiaz ott a budaörsi kúton?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#151548) Integrale válasza tboldi (#151546) üzenetére


Integrale
veterán

Ne is mondd, nem is szoktam odanézni, főleg, hogy mindig televágom. :D

Tegnap tankoltam a Seatba is, de csak 5-ért kértek bele, 4900-nál ugrott be, hogy ne helyezzem kényelembe magam, mert ezt nem tele kell.

"Bad reklám is reklám too"

(#151549) Redneck válasza tboldi (#151546) üzenetére


Redneck
veterán

Alapvetően nem, csak én azt hittem olcsóbb 98-asuk van. :D Még csak most kezdtem nézzétek el nekem.
50L a tank, +5 a tartalék de azt nem töltöttem fel. Jelenleg nagyjából 9,2 literes városi fogyasztásnál járok. Fater 7 literrel használta autópályán. Nem bánnám ha le tudnám vinni még egy kicsit, mert nem Fittipaldizok, de persze a sok rövidebb táv miatt ezt is elfogadom.

Ez a Super egyébként a sima 98-as benyájuk?

Szerk:
Elcsépelt de örök igazság felénk.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#151550) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

M0 déli szakasza mennyire járható manapság (mindkét irány érdekelne)? A sávelhúzásos terelés és sebességkorlát él még?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.