Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145501) CactuS válasza EQMontoya (#145498) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ráadásul a 2013-as mondeo-k már menetfénnyel készültek, így nem is kell állandóan a lámpát használni. Az azért szép. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145502) stickermajom válasza #89309696 (#145499) üzenetére


stickermajom
addikt

Kötelező tartozéka az autónak, hibalámpa jelzi a hiányát. Automatikusan buknia kéne érte, nem engedékenynek lenni.
De egy normális világban eszébe nem jutna a kedves felhasználónak anélkül közlekedni.

(#145503) Doki16 válasza Peczek (#145500) üzenetére


Doki16
addikt

Azért ez bizonyos szempontból ijesztő, hogy milyen könnyedén bejutnak kulcs nélkül :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145504) mandleee válasza Doki16 (#145486) üzenetére


mandleee
tag

Köszi neked is és Qru-nak is!

A kormány kb. 30e volt, az ülés oldalának szivacs pótlása, plusz újra bőrözése 35e. Szerintem a minőséget látva, főleg pesti árakon szerintem megérte a pénzt. Ha a szivacs rendbe lett volna, olcsóbban kijött volna. Sajnos ezek az ülések nem bírnak túl sokat, max 100e-150e km-t, sok város hamarabb koptatja.

Egy full polírom gondolkodtam, de mióta megvan már nincs olyan oldala a kocsinak, ahol ne lenne apró nyoma a többi parkolónak. :( Garázsban áll végig, nagy ritkán kimerészkedek, de a pláza parkolókban nem mindig sikerül a többieknek anélkül kijárni, hogy ne hagyna 1-2 apró nyomot. Nem feltűnő, de épp elég a tudat. Kell egy pesti offos kocsi, ahol nem fáj ilyen miatt a szívem. (Kis kasztni, szívó motor -> mx5 ;])
Már nem is szívesen mosom le, mert találok rajta új harci nyomot. :((( Más lehet észre sem venné, de én egy apró hibát is egyből észreveszek.

Viszont így majdnem egy év távlatából (25ekm) nagyon megszerettem ezt a kis kocsit. (Megane3) Egész jól mozgatja a kasztnit a motor, hosszú távon is elég kényelmes, főleg ezekkel az ülésekkel. Leginkább autópályázásra használom, hétvégente városban.

(#145505) #89309696 válasza stickermajom (#145502) üzenetére


#89309696
törölt tag

:U

(#145506) gzbotii válasza stickermajom (#145502) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezeknek ilyen 50.000 darabja, nem? Ha van két szett gumid (aka. nem nyáron is télivel ;] ) akkor már macera és nem is olcsó.
Szerintem egy nélkülözhető feature, akinek van, a többség inkább panaszkodik rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#145507) CactuS válasza gzbotii (#145506) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az első hidegebb napokon a szervizes kollégák rendszeresen kapják a riadt telefonokat, hogy felvillant egy szőrös U betűben egy felkiáltójel. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145508) BigBlackDog válasza gzbotii (#145506) üzenetére


BigBlackDog
veterán

8-10e Huf körül láttam már új, gyári szenzort S-Crosshoz. Azt nem tudom, hogy más márkához milyen árban megy.

Mondjuk én eddig még nem láttam a visszajelzőjét, igaz 2-3 hetente korrigálom is a nyomást. 1-2 tized barnal nagyobb különbség még nem volt. Persze, defekt esetén más.

[ Szerkesztve ]

(#145509) Tsebacsi válasza CactuS (#145492) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha biciklit vennék azon is elromlana valami :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145510) stickermajom válasza gzbotii (#145506) üzenetére


stickermajom
addikt

Astrába 8k/db-ért is van már. De ha ez is sok, akkor olyan autót kell venni, ami kerékfordulat alapján számolja. Lásd kisza autóját.
Kifejtettem már itt többször, az átlag usernek ez egy nagyon jó feature és nem támogatom a kiiktatását. Itthon mindig mindent jobban tudnak az emberek, ezért van ledugózott EGR, kiherélt DPF, hát mögött bekötött öv, stb.

(#145511) #89309696 válasza gzbotii (#145506) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem tetszik a nyomásmérés, az ára meg a kötelezősége az amivel baj van. Mert se a létbiztonság, se a környezetvédelem nem indokolja. Amíg működik addig működik, akinek kell az megjavíttatja, de kötelező elemnek elég meredek. Az autógyártók is igazán megfeszülhettek volna, hogy ha nem érzékel szenzort akkor átáll fordulat alapú mérésre, mint a régieknél. Ja, hogy akkor kevesebbet lehet lehúzkodni érte...
Ne csodálkozzon rajta senki, hogy taktikázva van, egy eleve így megoldott rendszernél. Ez kicsit bonyolultabb, mint 0-1-ben gondolkodni.

A hát mögött bekötött öv, a kiszedett DPF és EGR súlyos biztonsági, környezetvédelmi és életmenő eszköz, a keréknyomásszenzor meg nem, mondtam már ne 0-1-be, mert az nem müxik...

[ Szerkesztve ]

(#145512) stickermajom válasza #89309696 (#145511) üzenetére


stickermajom
addikt

Szóval a lapos kerékkel járás nem biztonsági probléma? Kérlek, mesélj még.. :U

[ Szerkesztve ]

(#145513) bitpork válasza stickermajom (#145502) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Normális világban nőttél fel tpms nélkül és mégis élsz... ami csoda hiszen normális emberként apád nem is ült volna autóba amiben nincs.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145514) Tsebacsi válasza bitpork (#145513) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem csak az nem tetszik, hogy direkt kiforgadot és élére állítod a másik véleményét, holott igaza van neki is, kicsit neked is, de csak a Te igazad számít a legtöbbször.
Teccikérteni? :B

Ha gyárilag TPMS-el szerelt az autó, igenis kutya kötelessége lenne azt működőképes üzemmódban tartani.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145515) Zizmand válasza EQMontoya (#145487) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem beruházhatsz rá, nekem a 4150k-s Osram még enyhén sárgás, akkor neked ez a 4800k-s fehér lesz, nem lesz kék fénye. Ráadásul még minimálisan emelt fényerejű is.

(#145516) bitpork válasza Tsebacsi (#145514) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neeeeeem, pusztán rámutatok h itt a phórumban piszkosul megy a nagyon megmondás. Mindenki önkéntes mérvadó - igen még én is, bár azt remélem hogy nálam azért az őszinteség, a belátás és a nyilvános megkövetés azért javított már a helyzeten :B Mindig van egy aktuális trend amire felül majdnem mindenki és egymásra licitálva szokott egyre szélsőségesebb dolog leíródni. Ha valaki beleolvas a hsz-ekbe akkor itt gyakorlatilag a gyárinál jobb állapotú a KRESZ-t nem csak hogy betartó de azt természetes valójában alkotó autótulajdonosok vannak és mindenki más gyilkos (néha csak fókabébi, néha gyerek és terhes anyuka).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145517) Qru válasza #89309696 (#145495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős a pórkerékbe tette be a szenzorokat. A magyar találékonyság határtalan... :D

#nincsbennetarcsi

(#145518) Tsebacsi válasza bitpork (#145516) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem Bitpork, a baj az, hogy EU törvényben van szabályozva már, hogy minden új autóba kell TPMS vagy valamilyen abroncs nyomás ellenőrző rendszer. Ha ez nem működik, az autó kvázi vizsgára alkalmatlan, és balesetveszélyes LEHET, nem azonnal az! Azért ezeket az egymásért hozott szabályokat be kéne tartani véleményünk szerint.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145519) tboldi válasza Qru (#145517) üzenetére


tboldi
nagyúr

De úgy is hibát jelez, nem? Hiszen nincs meg a kellő nyomás. Vagy szó szerint a pótkerékben, a gumi belsejében van mind a 4? :D

(#145520) Kickass válasza stickermajom (#145512) üzenetére


Kickass
őstag

Hogy is tanitjak az elindulas elotti teendoket? :U :U

Messze nem kellene bukofaktornak lennie, siman lehetne egy figyelmeztetes/javitasra kuldes. Ez a mindegy mi vilagit a muszerfalon azonnal buko csak azert van, hogy a vizsgabizonytalan uraknak meg veletlen se kelljen utananezniuk ha nem a check engine vilagit es az mennyire befolyasolja a menetbiztonsagot/muszaki allapotot.

(#145521) Qru válasza tboldi (#145519) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, fizikailag benne van a pótkerékben. :K

Nekem a TPMS rendszerrel az a bajom, hogy az enyémben olyan van ami csak hirtelen nyomásesésre riaszt, így nem sok értelmét látom. Most hogy hűvösebb idő jött be 0,3 bar hiányzott a gumikból de nem jelzett be... Ha meg defektem van menet közben azt úgyis észrevenném. Cserébe 15k/db a gyári szenzor. :U
Ettől már egy ABS alapú rendszer is sokkal jobb és olcsóbb lenne.

#nincsbennetarcsi

(#145522) EQMontoya válasza Zizmand (#145515) üzenetére


EQMontoya
veterán

Koszi!

Same rules apply!

(#145523) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jó hír, ma délután átadják végre az M2-est. [link]

#nincsbennetarcsi

(#145524) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] ha nem közel 3M lenne, hanem forgalomba helyezéssel megállna 2.5M-ban, kimennék ezért, viccen kívül.

I humbly and respectfully decline™

(#145525) LZs?! válasza #89309696 (#145511) üzenetére


LZs?!
aktív tag

TMPS - biztonsági és környezetvédelmi feature.

Biztonság: alacsony nyomás -> puha/rosszul felfekvő gumi (de ugyanúgy a túlfújt) -> nagyobb fékút és magasabb instabilitás/rosszabb manőverezhetőség

Környezetvédelem: alacsony nyomás -> magasabb fogyasztás -> magasabb károsanyag kibocsátás

Környezetvédelmi szempontból ez legfeljebb egyszámjegyű %-ban, vagy akár annak is csak a törtértékében számít egyéni szinten, pont mint a start/stop rendszer, főleg hogy egy nagygázos elrugással negligálódik az addigi úton kumulált megtakarítás; ugyanakkor tömegben és lokálisan fókuszálva statisztikailag kimutatható előnye van. Sz'al papíron jó.

A biztonsági oldal pedig elég nyílvánvaló (szerintem legalábbis), ha az ember vet egy pillantást a forgalomban résztvevők 'papucsaira' egy random eszmei pillanatban; másrészt a különböző vezetéstámogató, illetve biztonsági programok (menetstab, aktív fék, stb.) kalibrálásánál a gyártó figyelembe veszi, hogy érdemben felügyelt paraméterről van szó, és ha adott esetben nem akar qrva jó fej lenni, akkor szűkíti a tolerancia sávot. Sz'al papíron jó.

Emellett az, hogy a gazdasági szereplők ebben plusz bevételforrást látnak (akár keresztértékesítéssel együtt) és ezzel élnek is, az teljesen normális - és én sem lennék szégyenlős...

Szerintem annak, aki úgy tekint a kocsira, mint egy drága és komplikált kenyérpirítóra, ez kifejezetten segítség.

Én személy szerint lexarom, ahogy a bébifókákat is...amióta már nincs bowdenes gáz, úgyis lejtmeneten van az egész hóbelevanc... :DDD

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#145526) EQMontoya válasza Qru (#145523) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt olvastam en is tegnap, hatarozottan ideje volt.
Kozel 2.5 evig epitettek azt a nyamvadt 19 kilometert.

Same rules apply!

(#145527) Tsebacsi válasza Magnum_ (#145524) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nyálcsorgatós :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145528) Integrale


Integrale
veterán

Végre egy családi Audi!

"Bad reklám is reklám too"

(#145529) tboldi válasza Qru (#145521) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rafinált. :D

(#145530) Qru válasza EQMontoya (#145526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Botrány amúgy, mert nem is 0-ról építették csak ki kellett bővíteni... :(

#nincsbennetarcsi

(#145531) stickermajom válasza bitpork (#145513) üzenetére


stickermajom
addikt

Na megjött az okoska. :D Kiforgatod a hozzászólásom és hülyeségeket beszélsz. Azért ennél ügyesebb szoktál lenni.. :(

(#145532) Qru válasza LZs?! (#145525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az TPMS nem TMPS. :B

#nincsbennetarcsi

(#145533) bitpork válasza stickermajom (#145531) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tse megértette - Te vagy nem akarod vagy nem tudod: igazából lényegtelen, mert ettől még Kickass hsze leírja nagyjából az én véleményemet is.
Megjegyezném, hogy én Téged nem minősítettelek, különösen nem "okoska"-talak vagy "hülyeség"-eztem le amit írsz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145534) kisza25 válasza Peczek (#145500) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért ez elég gáz szerintem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145535) tboy93 válasza Peczek (#145500) üzenetére


tboy93
nagyúr

Apósom szenvedett egy fél évet a Galaxyval a garázsban. Megvették az új autót, a régit meg leszarták, lemerült az akku. Kulcsról nem nyílt, már nem emlékszem miért, ablakot nem akartak törni. Végül sógor vett egy ilyen felfújható fost és 10 perc alatt kinyitotta 8.000Ft-ból.

(#145536) kisza25 válasza Qru (#145521) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem nincs szenzor, hanem ABS-ből mér és eddig hibátlanul működik, mutatta a defektet és a nyomásvesztést is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145537) stickermajom válasza bitpork (#145533) üzenetére


stickermajom
addikt

Én tökéletesen megértettem a hozzászólásod, ezért írtam amit. Úgy tűnik Te nem értetted meg miért probléma, hogy kis magyar leleményességünkkel ezt az n+1-edik funkciót is ki akarjuk kerülni. Korábban leírtam már a véleményem a dologgal kapcsolatban, továbbra is tartom magam hozzá: [link]

Az meg, hogy egy autós topikba azok írnak, akiknek fontos az autójuk és igyekeznek átlag fölötti állapotban tartani azt, nem tudom miért lep meg.

[ Szerkesztve ]

(#145538) Magnum_ válasza kisza25 (#145536) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ezt tartom jo megoldasnak amugy, nem a tpms-t

I humbly and respectfully decline™

(#145539) kisza25 válasza Magnum_ (#145538) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja tök ésszerű és nincs + költség.
Beállítom a nyomást, nyomok egy resetet és onnan az van érvényben

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145540) bitpork válasza stickermajom (#145537) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert ide sem azok írnak többségében akiknek tulajdonítod azt amit. Soha nem jöttél el még Balcsis autós talira. Ott látnád h hibátlan autó nincs. Még az új sem. De ettől még szeretjük őket , csak őszinték vagyunk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145541) Tsebacsi válasza Magnum_ (#145538) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyetértek, az ABS-es érzékenyebb szokott lenni, igaz ez TPMS és autófüggő is. Az új Mondeo-k már kerekenként ki tudják írni a nyomást, a Fóka erre sajna nem képes. Cserébe 3-4 tizedes nyomásvesztést még nem jelez a TPMS, míg az ABS-es igen, ő viszont a kerékcserénél bolondult meg, ami viszont egy resettel megoldható volt.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145542) kisza25 válasza Tsebacsi (#145541) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Viszont az ABS-nél el kell indulni, hogy jelezze, pici eltéréshez elég sokat kell menni, hogy jelezzen

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145543) Magnum_ válasza Tsebacsi (#145541) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jetta, nem tpms, kiraly volt.

Ampera kiirta kerekenkent a nyomast, tpms.

E46: semmi ilyesmi buzisag.

;]

I humbly and respectfully decline™

(#145544) Doki16 válasza kisza25 (#145539) üzenetére


Doki16
addikt

A Toyota rendszere nagyon jó. Legalábbis az ami nekem volt az Aurisban. [kép] Század pontossággal írja, hogy mennyi van a kerekekben és, hogy hány fokosak. A legkisebb eltérésre is jelzett és egyből tudtam, hogy melyik kerék a rossz, nem kellett még pluszba keresgetni.

De én is az ABS-es megoldást tartom a jobbnak. A vezetéknélküli TPMS le fog merülni és egy költséges csere a Toyotánál legalábbis. Pluszba a gumikat le majd vissza kell szerelni miatta.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145545) tboldi válasza Doki16 (#145544) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legalábbis az ami nekem volt az Aurisban.

Ezek szerint elkelt? :)

(#145546) BigBlackDog válasza tboldi (#145545) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vagy már kiszedte a TPMS szenzorokat. ;]

(#145547) tboldi válasza BigBlackDog (#145546) üzenetére


tboldi
nagyúr

Végül is. :DDD

(#145548) gzbotii


gzbotii
veterán

Végre, egy értelmes összegű bírság: 2 millió forintos bírságot ért a román-moldáv sofőr trélere

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#145549) MasterMark válasza gzbotii (#145548) üzenetére


MasterMark
titán

Úgysem lehet behajtani. Ráadásul ez még nem is olyan vészes ránézésre. Sokkal durvább szerelvények is voltak már.

Switch Tax

(#145550) Qru válasza Magnum_ (#145538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.