Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145451) molnarpeter válasza #89309696 (#145448) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ufó jogilag pótkocsi, utóbbin belül van könnyű/nehéz.

MasterMark: 2 opció van B kategóriával
-vagy a teljes szerelvény marad 3,5t alatt (vontató össztömeg+ufó össztömeg<=3500)
-vagy a vontató<=3500 és ekkor csak könnyű pótot húzhat (ufó<=750), praktikusan max 4250kg
B+E esetén természetesen vontató<=3500, és akkor mehet bármilyen ufó a forgalmi szerint (pár pickup húzhat 3500-at is)

[ Szerkesztve ]

(#145452) sutszi


sutszi
veterán

Bevallom nem láttam még 3-as BMW taxit. Nem vagyok szakértő, de az első lökhárító nem tűnik alap szériásnak... Meg a kopoltyúk is gyanúsak. Mintha M-es lenne...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145453) w333 válasza sutszi (#145452) üzenetére


w333
félisten

Ott van elől az M logó de ez szerintem 4-s :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#145454) Magnum_ válasza sutszi (#145452) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Miert van ket rendszam matrica a szelvedon?

De sehogy se adja ki a matek. Sokat taxizom ezzel a tarsasaggal es brutal osszeg a havi tagsagi dij + egy ilyen auto tobbe kerul havonta, mint egy fluence.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#145455) Qru válasza sutszi (#145452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

M packet.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#145456) w333 válasza Magnum_ (#145454) üzenetére


w333
félisten

Müszerfalon valamiben tükröződik :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#145457) Magnum_ válasza w333 (#145456) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem-nem, mindketto balfaszul van felragasztva.

I humbly and respectfully decline™

(#145458) bitpork válasza molnarpeter (#145451) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tehát akkor MAXxal B kategóriával ne vontassak 3,5tonnát?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145459) sutszi


sutszi
veterán

Akkor az M-packet után még inkább nem értem ezt koncepciót. :Y

Bár a Taxi filmek után haladni kell a korral...

Saint_ : Csak most utólag tűnt fel... Nem néztem meg közelről.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145460) Qru válasza Magnum_ (#145457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom nem vette le a "polgári" frsz-hez tartozó matricát... viszont felrakta a sárgához tartozót is. :D

#nincsbennetarcsi

(#145461) CactuS válasza sutszi (#145452) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

4-es, de nem rendes M, csak "matricás". Az M4 hátsó sárvédője azért nem ilyen, plusz nincs az a fuvardíj, amivel eteted. Bár a sima 4-eshez is elég fanatikusnak kell lenni. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145462) MasterMark válasza Qru (#145450) üzenetére


MasterMark
titán

Össztömeg 2030 kg, vontatmánnyal együtt lehet 4030 kg, vagyis a 2 tonna vontatható nincs elírva. Akkor ehhez B+E kellene ha ki akarnám használni, ugye?

A legfelső sor kód egyébként mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145463) Magnum_ válasza Qru (#145460) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe, de szerintem nem szabalyos (nem neztem utana :D)

Szerk. Megneztem :D szabalytalan
(Irodalomjegyzek: 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet
a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról
és visszavonásáról)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#145464) Qru válasza Magnum_ (#145463) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látatlanban mondom, hogy nem az.

MasterMark: Igen. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#145465) Qru válasza MasterMark (#145462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A típus jóváhagyási száma. [link]
Ez a Takata visszahívás de most nem ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#145466) Zizmand válasza Magnum_ (#145410) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Ezek a fb csoportok mind ilyenek, azt is szeretem amikor a Lakatos Nintendóék vérre menően alkudoznak, aztán amikor mondom, hogy oké legyen vidd annyiért, jön rá a válasz, hogy: "ja most nincs pénzem, majd 4 hét mulva lesz akkor megveszem".

(#145467) MasterMark válasza Qru (#145465) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, erről jut eszembe amiatt se vittem még el kicseréltetni.

Switch Tax

(#145468) Qru válasza MasterMark (#145467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vidd vissza, elég csúnya sérülésket okozhat különben.

#nincsbennetarcsi

(#145469) CactuS válasza Qru (#145468) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jaja, amikor behoztam asszony Aurisát, elvittem a márkaszervizbe a hybrid garancia miatt, egyből mondták, hogy a jobb első légzsák cserés, azonnal megrendelés és jöjjek cserére, amint lehet. Kaptam mellé egy kis ismertető pakkot is nyomtatva, hogy miért fontos cserélni és mit csinálnak pontosan.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145470) Qru válasza CactuS (#145469) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubin is cserés volt meg a Fűnyírón is. :D Kb 2-3 hét volt mire megjött a cseredarab.

#nincsbennetarcsi

(#145471) brumi1024 válasza sutszi (#145452) üzenetére


brumi1024
veterán

M packet, M4-en van egy kis nyúlványa a külső visszapillantónak. [link]

Qru: Ahogy rbalint mondja, a gyári állapot visszahozása a cél. Kértem ajánlatot a szalontól, ha ők nem cserélik (ilyen szempontból elég korrektek, ha nem muszáj nem cserélik csak azért hogy drágább legyen), hanem meg tudják oldani polírral nekem teljesen jó. A tükörburkolat a legkisebb probléma, az user által cserélhető, az A oszlop a kérdés. Korrektnek tűnt egyébként az illető, elismerte, hogy hibázott, elmentem mellette (keskeny hegyi út, nyaralóövezet, 1 méterre voltam tőle, 30-nál többel nem lehet menni) miközben vágta a fát, de nem hagyta abba.

(#145472) MasterMark válasza Qru (#145464) üzenetére


MasterMark
titán

Na megnéztem a forgalmit is, ott ez van:

saját tömeg 1570 kg
együttes tömeg: 2030 kg

vontatási adatok:
fékezett: 2000 kg
fékezetlen: 750 kg
fék nélkül: 750 kg
ráfutófékkel: 2000 kg
átmenőfékkel: -
nyergesterhelés: -

Kérdés, hogy most akkor mi van a háromnegyeddel, és mikor kell a B+E?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145473) Qru válasza brumi1024 (#145471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor kifizeti?

Legyünk pozitívak, legalább nem gázolajat tankoltál a tudtod nélkül. ;]

MasterMark: Itt leírják, hogy kell számolni: [link]

De annyira én sem vok benne pro. Tényleg hívj fel egy autós sulit ott biztos vágják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#145474) molnarpeter válasza MasterMark (#145472) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha legtöbbet húznád B-vel, akkor az annyi, mint:
3500 (jogsi) - 2030 (vontató) = 1470 vontatható. Efölött kell az E kat.
Háromnegyed kitétele azonos súlyú a gyártói adatokkal, de a végén a szigorúbb (kisebb) szám kerül a forgalmiba.

bitpork: Lehetséges, de nem szabályos :) Ugyanígy ki tudod számolni, mennyi az annyi B-vel. Vagy kell egy lassú járműnek vizsgázott IFA, akkor vontathatsz nyugodtan :DDD

Saint_: lehet spórolni akar a taxi jelleg törlésekor egy matricányi költséget :D

[ Szerkesztve ]

(#145475) MasterMark válasza molnarpeter (#145474) üzenetére


MasterMark
titán

Értem, köszi. Ezek össztömegek, vagy nettó? Nem tudom utánfutónál ez hogy van, meg van rá adva ugyanúgy hogy összesen mennyi lehet és azt kell nézni? Vagy hogy megy ez, ki mondja meg amit rá raktam az akkor most mennyi is pontosan? Erre is ott a válasz a cikkben, össztömeget kell nézni.

De most a forgalmiban nekem mégsem a kisebb szám van. :D A háromnegyede csak másfél tonna lenne.

Qru: Köszi, csak beleolvastam a relevánsabb részekbe, de akkor elolvasom végig.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#145476) Integrale válasza brumi1024 (#145471) üzenetére


Integrale
veterán

M4-ből van Grancoupe?

"Bad reklám is reklám too"

(#145477) bitpork válasza MasterMark (#145475) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugi nekem meg annyi mint a kocsi horog nélküli össz terhelése :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145478) molnarpeter válasza bitpork (#145477) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

D-Maxnak 3000 kg az össztömeg, 3500 a vontatható, nem értem teljesen :D

(#145479) bitpork válasza molnarpeter (#145478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem 3200 össztömeg és 3200 a vontatható de csak azért nem 3500 mert 7 személyes. Ki érti ezt :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145480) ribarszki


ribarszki
őstag

Srácok, mi van ha a TPMS rádiós jeladót nem teszem fel a téli kerékhez? Világítani fog egy hibajel a műszerfalon, vagy folyton erre emléekztet egy üzenet? Autónként változó?

(#145481) focvis válasza ribarszki (#145480) üzenetére


focvis
veterán

Változó; pl. Suzuki Ignisnél a BC kijelzése fehérről narancsra vált - nem zavaró.

(#145482) Doki16 válasza ribarszki (#145480) üzenetére


Doki16
addikt

Meg arra is figyelj, hogy ha épp műszakira kell vinned télen, akkor hibajellel nem fog átmenni. Toyotánál pl csak egy kis sárga jel van a műszerfalon. Semmi más jelzés. VAG jelez és szól is indításnál.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145483) mandleee válasza Qru (#116489) üzenetére


mandleee
tag

Kicsit megkésve, de voltam Victornál pár hónapja. (Victor's Custom) Nagyon profin kicserélte a combtámasznál bőrt és a szivacsot is rendbe hozta. Ha már ott állt a kocsi, akkor kapott új bőrt a kormány. Csak ajánlani tudom. :R Az ülés is szép lett, de a kormány tetszik a legjobban. :)

Elötte:
[ülés]
[ülés]
[kormány]

Utána:
[új ülés]
[új kormány közeli]
[új kormány]

[ Szerkesztve ]

(#145484) ribarszki válasza Doki16 (#145482) üzenetére


ribarszki
őstag

Szeptemberben lenne a műszakim 4év múlva. Még gondolkodtam, de egyre inkább arra húzok , hogy Michelin CC gumit veszek, a gyári nyári eladom. Nehéz a döntés... Hóban alig megyek, inkább hosszabb utak, szüleimhez a családdal. 600km oda vissza. De azt 80%ban autópályán. Van szolgálati autóm helyben, havas szaladgálásokhoz. Egyre jobban barátkozok a 4évszakos gumikkal... Kia Sorentoról van szó egyébként. Első kerekes.

[ Szerkesztve ]

(#145485) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Máykül újra nálatok, bal első kerékben szög. :)) Előző autóimmal összesen nem volt ennyi defektem :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145486) Doki16 válasza mandleee (#145483) üzenetére


Doki16
addikt

Nagyon szép munka lett. Szabad tudni, hogy menyibe került? Én is gondolkodom, hogy ugyanezt a részét az ülésemnek meg kéne csináltatni.

(#145484) ribarszki: Hát akkor a műszaki nem lesz gond :D Én is CC-t vettem pont emiatt mint amit te is írtál. Télen gyakorlatilag soha se megyek hosszabb távra. Olcsóbban is lehet kijönni, mert egy külön szett szenzorokkal együtt nagyon drága. Engem mondjuk nagyon idegesítene a műszerfalon a hibajel :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145487) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sracok, [ilyen] dragabb xeonba erdemes beruhazni?
Nem akarok en lenni a kek fennyel vakito paraszt az uton.

Same rules apply!

(#145488) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#145485) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De sok a gond ezzel a Forddal. ;] :P

(#145489) Qru válasza mandleee (#145483) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon szép lett! Élőben is láttam már munkáját, tényleg elsőrangú. :K

#nincsbennetarcsi

(#145490) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#145488) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Eladó :K

;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145491) Magnum_ válasza Tsebacsi (#145490) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor nezhetunk utolso evjaratos FL 320d e46-ot mobilen? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#145492) CactuS válasza Magnum_ (#145491) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A sz*póroller már megvolt, most lehet vehetne valami kevésbé fájdalmas járgányt, nem? :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145493) stickermajom


stickermajom
addikt

Eladás lejelentve végre, az eladó már tegnap átíratta. Szerintem a KöBé-nél kötötte a biztosítást, mert tegnap megjött az érdekmúlás miatti kártörténeti igazolás is tőlük, pedig nekik még nem írtam. :D

(#145494) Magnum_ válasza CactuS (#145492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha elkeszul a kormanyborozesem, enyem mobile-re megy vissza, nem is hahura ;]

I humbly and respectfully decline™

(#145495) #89309696 válasza Doki16 (#145482) üzenetére


#89309696
törölt tag

Be kell rakni a csomiba a nyári kerekeket. :D
Elvileg nem szólhatnak érte mi van a csomagtartóban, bár gyanússá teszi, hogy a gépet rádugva belenézzenek abba is amibe nem kéne, pl. nyomásszenzorok hova vannak rendelve. :DDD

(#145496) Doki16 válasza #89309696 (#145495) üzenetére


Doki16
addikt

Ugyanezt javasoltam én is ismerősömnek. Zavarta a lámpa, de fogalma sem volt, hogy mi miatt van ott. Felvilágosítottam és mondtam neki ha továbbra is zavarja akkor tegye be a nyári szettet a kocsiba. Nem volt őszinte a mosolya :D Hozzáteszem 2 hónap múlva mennie kellett műszakira a kocsinak. Aztán okosba ezt is megoldották természetesen. :U

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145497) gzbotii válasza #89309696 (#145495) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD

(#145483) mandleee: szép lett

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#145498) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Tegnap cimboram atjott egy 2013-mas Mondeoval, hogy szedjuk ki az elso lampat, mert felujittatna a foncsort.

Masfel ora volt, bazze, masfel.
Mert bazz, ebben az autoban nincs egy csatlakozo, amit foldi halando szet tud szedni. Se a lampara meno kabelkoteg, se a lampan belul, a foncsorhoz/projektorhoz meno kabelek csatlakozoi nem ugy lettek tervezve, hogy azt szet lehessen szedni.

Arrol mar nem is beszelve, hogy megis hogyan csinaltak meg azt a foncsort, ami 6 ev alattfossa eg? Xeon, ugye, tehat meg azt se lehetne mondani, hogy sok hot kap.

Same rules apply!

(#145499) #89309696 válasza Doki16 (#145496) üzenetére


#89309696
törölt tag

Egy nyomásszenzort okosba megoldani nem nagy bűn :DDD , ennyi engedékenység kell egy normális világban. Nálunk más a baj a műszakikkal.

(#145500) Peczek válasza kisza25 (#145096) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ford Focus nyitás távirányító nélkül: a márkaszervizt is felhívtam, meg a saját szerelőmet. Távirányító nélkül mindketten a speciális szakembert javasolták. Az ár: a honlapon 15+ÁFA, mikor felhívod, már 25+ÁFA. (azaz 32). Végül találtam egy fickót 16-ért, egy perc alatt kinyitotta (de abba már a fizetés is benne volt). Azóta van új kulcs is (Tatabányán van egy normális autókulcs másoló).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.