Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145751) F_Zolee válasza zolynet (#145743) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én ma keréktartót vagy minek hívják, akartam venni de nálunk egy db se volt. -.-

(#145752) EQMontoya válasza rbalint88 (#145750) üzenetére


EQMontoya
veterán

Így 😀

Same rules apply!

(#145753) Tsebacsi válasza rbalint88 (#145750) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145754) Jorus


Jorus
nagyúr

Utolsó tankra 9.81 lett a fogyi. :Y

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#145755) molnarpeter válasza Doki16 (#145744) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hosszútávon azért a Mitsubishi elég szigorúan csökkenti a használható kapacitást, VW-t nem tudom, néhány év múlva érdekes lesz - mondjuk kis távra használva jóformán elhanyagolható :) i3-ra már csináltak valami hacket, hogy visszaálljon a hatótáv. Van amúgy valami GTE fb csoport? :D

(#145756) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

De szep munka a Teslatol

[link]

(#145757) Szoszo94 válasza Gsx-rr (#145756) üzenetére


Szoszo94
őstag

Még így is százalékos arányban ügyesebben parkol/áll ki, mint a hétköznapi sofőrök ;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#145758) sutszi válasza rbalint88 (#145750) üzenetére


sutszi
veterán

Eddig oké. De ha leállítom, akkor akkor sem süllyed vissza a rendes értékére, hanem magasabban tart... Kb 5 másodpercig ment. Ennyi idő alatt nem fúj 2.2-t 2.4-re.

Ettől függetlenül megértem, hogy ez másra való. Mondjuk kb arra is vettem...Szóval rendben lesz ez így.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145759) kisza25 válasza pit stop (#145749) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak a kiskapukat használom ki :P
Valahogy nekemnis a rohadás az első ami eszembe jut a mazdáról :O

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#145760) Doki16 válasza molnarpeter (#145755) üzenetére


Doki16
addikt

Nem olyan vészes. 5 éves a kocsi 145k km és 84,5%-os az akkumulátor. Az előző tulaj egy évvel és 26k km-el ezelőtt vette 91%-al. És ő gyakorlatilag napi 60-70 km-t ment vele elektromosan két töltéssel. Én minden nap töltöm és kiautózom belőle a max hatótávot általában. Ha csak munkába járok akkor az napi 2x4km, de még általában megyek ide oda. Most, hogy villannyal tudok közlekedni nem határol be a "nem megyek mert ilyen rövid távra csak a motornak lenne káros" duma :)
Amúgy megvan a Mitsuhoz is már a megoldás. BMU resettel szokták visszaállítani a szoftveres avulást. Sokszor a számítógép jobban avultatja az akkumulátort mint az a valóságban történik.

VW-t egyelőre fogalmam sincs, hogy lehetne diagolni akku szinten. VCDS nincs ilyenre felkészítve.

Külföldi GTE csoport biztos van, magyarral nem találkoztam. Sima B8 viszont van. Annyira nem ástam bele magam, mert nem az én kocsim, még :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145761) sutszi válasza kisza25 (#145759) üzenetére


sutszi
veterán

Sajnos...Viszont ezt utólag is lehet orvosolni korrekt és jó minőségű eljárással/anyagokkal. A gond ott kezdődik, hogy a korábbi évekből tisztán látható, hogy bár sok helyen felmerült ez a probléma a tulajdonosok sem akartak érdemben foglalkozni vele... Pedig azért nem embertelen összegről beszélünk. Csak nem akarták kifizetni. Tudom, tudom...ott kezdődik, hogy ne rohadjon... De más márkák is rohadnak. Ugyanaz csak másképp.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145762) CactuS válasza Doki16 (#145760) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A gond a BMU resettel az, hogy az akku tényleg romlik és törlöd ezeket az adatokat, aztán lehet az lesz a vége, mint a Priusoknál, hogy ugyan újratanulja a hibás cellákat a rendszer, de van, amikor már későn. Ahogy a villanyos fórumokon írják a mitsu pakkja egyébként az egyik legjobban avuló, karöltve a Leafekkel. Bár azok is fényévekre vannak azoktól a hülye jóslatoktól, mint amiket írtak anno a lobbisták.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145763) Doki16 válasza CactuS (#145762) üzenetére


Doki16
addikt

A csoport/típus szakijának van rá egy komolyabb megoldása. Valami BMU smoothing néven fut amivel nem hard resetet nyom mint sokan a lindqvist method-al hanem valami kiegyenlítést csinál.
Tudom, hogy az Outlander akksija elég rossz. Ezért akartam mindenképpen kipróbált komoly előélettel rendelkező kocsit választani. Az általam választott autó elég jól avul szerencsére. Vannak a csoportban elég elrettentő példák. Én már 600 km-t beleraktam, de még 0,1% avulás se volt. És ennek jó részét elektromosan. [kép]
Van olyan a csoportban akinek még a 100k km-t se érte el a kocsija, de már 70%-os. Nagyon nem egyformák az autók.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145764) kisza25 válasza sutszi (#145761) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha jól tudom garivesztéssel is jár, meg az első tulaj, aki szalonból kihozta és használja 4-5 évig, az nem fog rá rakatni alváz védelmet, mert fel sem merül benne.
Én sem fogok a tipora, mert 5 év garis, ha megtartom tovább, akkor rakatok rá, de még az sem biztos, mert szinte az egész alja burkolt. (Egyelőre nagyon úgy fest, hogy megtartom)

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#145765) focvis válasza Doki16 (#145744) üzenetére


focvis
veterán

A Passattól nagyon szép hatótáv, valamiért az volt a fejemben, hogy az nagyon max. 30 km-t tud. Mi a környezetvédelmi besorolása; 5P vagy 5N?

Mivel tudom megnézni a Volvo akku-állapotát? Gyári sztenderd Volvo műszer kell hozzá?

Enyém a való bp-i világban 35 km-t tudhat. Igyekszem úgy kímélni, mint egy mobiltelefonba való lítium akksit, azaz a hétközi ingázáshoz mindennap csak 75-80%-ig töltöm és nem merítem 25% alá. Lehet, hogy ez tök felesleges óvatoskodás, mert a gyártó is figyelt erre, így a bruttó 11,2 kWh mellé csak nettó 8 kWh kihasználható akkukapacitás társul.

(#145766) Doki16 válasza focvis (#145765) üzenetére


Doki16
addikt

JSZP szerint tudom nézni. A Passat 5P - Külső töltésű hibrid elektromos jármű (plug-in hibrid jármű). A Mitsu pedig 5N - Növelt hatótávolságú külső töltésű hibrid elektromos jármű.
Nem tudom, hogy a Volvora mivel lehet ránézni. Gyanítom csak Mátrai Zoli tudja megmondani a gyári diaggal. Az a baj, hogy se VW-hez se a Volvo-hoz nincs thirdparty app.

Én töltöm minden nap fullra nem érdekel különösebben. Lemereülésnél figyeltem OBD-n keresztül, hogy 40% alá gyakorlatilag nem is nagyon engedi merülni. Közben meg az autó kijelzője már nullát mutatott :) Feltöltésnél mondjuk 100%-ot mutat az app is, de annyira lassan tölti, hogy nem hinném gond lenne belőle. Egy full feltöltés 230-ról 5 órát vesz igénybe. Ma is 4km hatótávval értem be a melóba és 4:30 percet írt amikor feltettem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145767) molnarpeter válasza focvis (#145765) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Talán VIDA DICE kéne.

(#145768) focvis válasza molnarpeter (#145767) üzenetére


focvis
veterán

Aliról? Sokallom érte a 20 rongyot, másra nem használnám.

(#145769) Qru válasza Doki16 (#145763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jó még a kapacitásod. De azért ne feledjük el, hogy nem lineáris az avulása az akkupakknak (nem vészmadárkodás, csak tényközlés :R ).

#nincsbennetarcsi

(#145770) Doki16 válasza Qru (#145769) üzenetére


Doki16
addikt

Igen tudom, de én nem is tervezek vele hosszabb távra. Amint elérhető lesz egy igazi EV kocsi vagy egy Corolla hibrid akkor mar cserélek is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145771) Qru válasza Doki16 (#145770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam a V60 phev akadt be, ami azért is furcsa mert a dízelt és a villanyt külön-külön nem komálom amúgy... :D

#nincsbennetarcsi

(#145772) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egy kis hyundai :D

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#145773) sutszi válasza kisza25 (#145764) üzenetére


sutszi
veterán

Nemrég olvastam egy tulajtól, hogy megkérdezte márkakereskedésben és nem jár garivesztéssel. Meg is csináltatta. Amúgy 5 év az semmi... Annyi idő alatt nem szokott mély átrozsdásodás keletkezni. Max pici felületi rozsda... Az még bőven semmi. Ha valaki 5 évnél megcsinálja akkor bőven időben kezelve van a probléma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145774) Doki16 válasza Qru (#145771) üzenetére


Doki16
addikt

Láttam élőben is a Volvo-t. Még mindig nagy vágy, meg is könnyezem ha valaki felrak egy jó példányt a csoportba :)
Nagyon bejön az az autó. Ha nem lenne ennyire drága a fenntartása akkor simán vettem volna. A Mitsura idáig 30500 Ft-ot költöttem és nem is kell rá semmi többet mostanában. Ez az átírási költség volt és ennyi.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145775) bitpork válasza Doki16 (#145774) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyugi majd lesz, itt egyokos kábel 400k, ott egy leszakadó test pont pártízk :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#145776) Doki16 válasza bitpork (#145775) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm ez rendes tőled :D

Szerencsére cserélték visszahívásban már rajta amiket írtál. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#145777) stickermajom


stickermajom
addikt

Na ma háromból háromszor írta már a hibát a lámpára, ideje elvinni szervizbe az autót. :D Ott is munkaerőhiány van, egyetlen villanyászuk van, két hétre kaptam időpontot.

(#145778) tboldi válasza stickermajom (#145777) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is küzdök a #szarjapánnal. :O
[link]

(#145779) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mai nap jócselekedete megvolt és legalább autózhattam is egyet :D
Kolléganőm hívott, hogy akadt egy kis probléma, mondom mi? Kizárták magukat egy ház erkélyére az emeleten Fonyódon (nagy szél van és a huzat becsapta az ajtót) :DDD

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#145780) Tsebacsi válasza kisza25 (#145779) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az buli :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145781) EQMontoya válasza tboldi (#145778) üzenetére


EQMontoya
veterán

En az MX5-on kaptam egy hibat a vvti elektronikara a ringen. Lehet, nem szerette a gazfroccsos visszavaltasokat nagyobb fordulaton. Azota mindenesetre nem jott.

Kozben meggyogyult a popsija.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#145782) focvis válasza tboldi (#145778) üzenetére


focvis
veterán

Nem bírja az erős italt a 100-as benzint... :(

(#145783) b4zsi- válasza kisza25 (#145779) üzenetére


b4zsi-
őstag

Mi volt a jó cselekedet? Beengedted őket vagy csak vittél magaddal meleg ruhát és feldobtad a teraszra? :)

(#145784) MasterMark válasza tboldi (#145778) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem jön vissza akkor semmi nem volt. Ha igen akkor takarítás, de szerintem nincs köze a benzinhez.

Switch Tax

(#145785) Qru válasza tboldi (#145778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na mi van, nem bírja a Shell gázolajjal felütött benzinét? ;]

#nincsbennetarcsi

(#145786) CactuS válasza b4zsi- (#145783) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak 1 doboz gyufát. ;] (Grumpy old men)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145787) w333 válasza CactuS (#145786) üzenetére


w333
félisten

:DDD

Mire leért pedig kiderült hogy a földszinti erkélyen van a 2 szőke, és még az átlagfogyasztàsa is megnőtt mert rúgta azért neki rendesen szembe széllel ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#145788) kisza25 válasza b4zsi- (#145783) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

B :DDD meg pár havert és kamerát, popcorn-t és azóta is itt röhögünk rajtuk :DDD
Amúgy viccen kívül lehűlt rendesen és erős szél van, fent a domb tetején ez még fokozottabban.
w333: a hívásból nem derült ki, hogy emeleti erkélyen vannak, mondom házba bezárta magát, kívül van a kulcs, miért nem mászik ki az ablakon? Amúgy minden ablakon rács volt, ez tök praktikus, ja nem. Bp-i szokás, hogy az üres nyaralóban is rácsok az ablakon és néma riasztó OMG :P A rácsos ablak arra is jó, hogy tűz esetén bent égj :(

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#145789) tboldi válasza EQMontoya (#145781) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is gázfröccsökkel szoktam visszaváltani, lehet, hogy itt is az volt a kiváltó ok. Nem tudom, mikor gyulladt ki, a pirosnál megállva pillantottam rá, de nem vettem észre semmi rendelleneset a működésben.
A hibakód törlése után mentem még kb. 20 km-t tesztelés céljából, és semmi.

(#145782) focvis: Még csak most, 2 2⁄3 év után jött volna rá? :D

(#145784) MasterMark: Én is így gondolom. Amúgy a Jazzeknél annyira nem is ritka, nem csak az EGR-nél szokott lerakódni, hanem a fojtószelepnél is, igaz, jóval kisebb mértékben.

(#145785) Qru: Legközelebb a fekete pisztolyt fogom leemelni, hátha az már jó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#145790) Szoszo94 válasza tboldi (#145789) üzenetére


Szoszo94
őstag

Vigyél akkor szűkítőt is a fekete pisztolyhoz! :D

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#145791) tboldi válasza Szoszo94 (#145790) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd szerzek tölcsért. ;]

(#145792) #89309696 válasza tboldi (#145789) üzenetére


#89309696
törölt tag

Renault-nál is, meg szerintem mindenhol csak valamelyik érzékenyebb rá, valamelyik nem. A kartergázból kicsapódó olajos fosba ragad bele a fojtószelep/alapjárati motor szelepe és nehezen mozog tőle. Nekem is illene már kitakarítanom, de még nem ütötte meg az ingerküszöböm.

(#145793) MasterMark válasza tboldi (#145789) üzenetére


MasterMark
titán

Én pont a múltkor tisztítottam ki:

Switch Tax

(#145794) tboldi válasza #89309696 (#145792) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd a hétvégén lehet, hogy csekkolom.

(#145793) MasterMark: Tavaly májusban pucoltam ki az EGR-t, meg állítottam a szelephézagot, akkor ránéztem a fojtószelepre is, és kb. így nézett ki, mint a tiéd. Azóta lehet, hogy már csúnyább. :D

(#145795) w333


w333
félisten

Tankolás [link] :D :Y :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#145796) MasterMark válasza tboldi (#145794) üzenetére


MasterMark
titán

Általában a másik fele koszosabb, oda rakódik le.

Switch Tax

(#145797) tboldi válasza MasterMark (#145796) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mint wannabe autószerelő tudom. :P

(#145798) #89309696 válasza tboldi (#145794) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az élei ha koszosak az már elég, hogy akadozva mozogjon, hiába tiszta a többi része.

(#145799) tboldi válasza #89309696 (#145798) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kerestem egy képet a fácse csoportból, ez már kicsit durva. :D

Lábjegyzet:
Ez még egy pár évvel régebbi Jazzé lehet, az enyém már nem bowdenes.

[ Szerkesztve ]

(#145800) EQMontoya válasza tboldi (#145789) üzenetére


EQMontoya
veterán

En is ugy kozlekedek kozuton is, de ringen azert kicsit mas. Ott vannak olyan visszavaltasok, hogy 5000 fole kerul a fordulatszammero.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.