Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146651) Tsebacsi válasza LZs?! (#146649) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az, nem tud vezetni, amúgy leszarom bunkó is, de itt tényleg az látszik hogy nincs IQ-ja a vezetéshez (szerintem máshoz se...).
Ezekkel nem akarok jóban lenni, eleve felsőbbrendűnek titulálja magát, de az együtt élés (ikerház) írott és íratlan szabályait sem képes betartani. Ráadásul hazug :) Csak mindig lebukott, olyankor meg tagad. Nem kérek belőle.

A nagy kövekkel az a baj hogy nekem is útban vannak vagy ha jön öregem és elém parkol akkor neki. Kukázni fogok egy darabig ha meg paraszt utána is, akkor elé fogom hányni a havat 2 méteres domb formájában :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146652) Magnum_ válasza Tsebacsi (#146651) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Rossz szomszeddal nekem is volt gondom. :D
Az uj helyre meg az egyik kozvetlen szomszed nem koltozott be (a masikkal csak a folyoso a kozos fal), elore felek :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#146653) Qru válasza kisza25 (#146644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad a catclaw. :))

#nincsbennetarcsi

(#146654) Micsurin válasza Tsebacsi (#146651) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tűztövist oda... szép, igénytelen csak néha meg kell nyesni. Nem lesz kedve centizgetni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#146655) LZs?! válasza Magnum_ (#146648) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Akkor deliktuális felelősség...mea maxima culpa. Jogos! (ba-dam-tss) ;)

Ugye nem baj, ha felhasználtam a fölösbe megmaradt kacsintós smiley-t, ha már neked nem kellett?

PS: nekem a vis maior biztosítási kategóriaként rögzült, t.i. amikor senkinek nem állapítható meg a felelőssége, így senki nem kötelezhető kártérítésre.

Nevermind...

(#146656) LZs?! válasza Tsebacsi (#146651) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Még egy dolog eszembe jutott: állj Te a háza (házrésze?) elé, hátha egyszer elönti a xar az agyát és beparkol mögéd, rálógva a kocsibehajtódra; ideális esetben konkrétan a behajtódra fog állni...na, és akkor hívd rá a közterest/rendőrt.

Ez semmire sem jó, de ha már annyira jóban vagytok... :)

Nevermind...

(#146657) Zizmand válasza wttfw (#146603) üzenetére


Zizmand
aktív tag

LED-en én is gondolkoztam, de hamar elvetettem, sokkal jobban azzal sem látni, ha a foncsor szar.
Röviden így szedtem szét: minden izzót kivettem belőle, 80 fokra kb. 10 percre beraktam a sütőbe és addig melegítettem, amíg kézzel már nem lehetett megfogni, majd éles késsel + csavarhúzóval óvatosan, vagdosva leválasztottam a búrát a fényszóró házáról. Lehet barbár megoldásnak tűnik, de működött és összerakáskor semmi nyoma nem volt a szétszedésnek.
Össze a saját hőre lágyuló ragasztójával raktam össze, szintén felmelegítve.
Ez után 2 hónapot használtam még a fényszórót, nem párásodott, nem mattult semmit.
Egyébként kicseszett nagy munka volt, úgy meg pláne, hogy úgy akartam megcsinálni, hogy ne lehessen megmondani, hogy szét lett szedve. :D [kép]

(#146658) Tsebacsi válasza LZs?! (#146656) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hehe ezzel az a baj hogy neki 2 autó beállója van, azaz valahogy mindenképp én akadályoznám őt. Maximum egy kis smart lenne erre alkalmas, amivel a bejáratát tudnám elállni :DDD De tuti nem lenne őszinte a mosolya.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146659) sugarforce válasza Tsebacsi (#146626) üzenetére


sugarforce
őstag

Kisult az agyam a latvanytol:D ez gaz

(#146660) sugarforce válasza kisza25 (#146633) üzenetére


sugarforce
őstag

Jo ez tok jo, csak ritka. En rosszban vagyok az egyik szomszeddal, mondjuk nem csodalom egyik reszrol sem :DDD

(#146661) tboldi válasza Micsurin (#146619) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem hibáztatom a tuninglámpákért. :D
[kép]

(#146662) Szada85 válasza Tsebacsi (#146626) üzenetére


Szada85
aktív tag

Élnézve a videót, és amit írsz, én is azt gondolom, hogy szándékosan csinálja, a képekre nézve is egyszerübb lenne, ha a szembeszomszédhoz fordulna rá orral, majd 1 tolatás után máris be tudna állni, de Ö inkább tolatgat kétszer is, kukát centiz, csak, hogy elötted forduljon meg.

Kis esélyét érzem, hogy a levél változtatna ezen, hiszen ezzel csak megerösíted neki, hogy Téged zavar a dolog, így ugyanúgy folytatni fogja.

Szerintem is a legegyszerübb lenne a gyökérokot megszüntetni, azaz normális stílusban beszélni vele, mert ez késöbb csak fokozódni fog, Te lépsz ellene, Ö erre majd ellened, sosem lesz vége.

Alternatíva (ahogy látszik a szembeszomszédnál is) valóban a kerítésre vagy merölegesen egy egyenes bokor, vagy egy gömb alakú bokor, amitöl nem tud elöletek beállni a helyére, így a megfordulást is talán kisebb eséllyel fogja ott csinálni.

(#146663) Doki16 válasza tboldi (#146661) üzenetére


Doki16
addikt

Hát azért van különbség lámpa és lámpa között. A Tied egy full gyári cucc, míg az ilyen "lexus" lámpák egy nagy kalap sz.., gagyik. :D

Van itt a városban is pár 4-es golfos tunerjóska. Amikor már az utólagos ledes lámpának legalább a 3/4-ed szegmensei nem világítanak, és párás belül azért elég gáz.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#146664) tboldi válasza Doki16 (#146663) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, tudom, csak próbáltam egy kicsit vicceskedni. :)

Amúgy ja, én is gyakran látok ilyeneket. Az enyémben 11-14 év elteltével is működik az összes LED. És párásodás sincs.

(#146665) Tsebacsi válasza Szada85 (#146662) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sajnos nem vagyunk olyan viszonyban, hogy bármit meg lehessen vele beszélni. A levél is csak azért ment, hogy tudassuk vele a helyzetet, és legyen nyoma, hogy én először normálisan szerettem volna megoldani.

Nagyon köszönöm a válaszokat srácok, ne offoljuk ezzel a topicot szerintem, ha lesz újabb díjnyertes parkolási videó, megosztom veletek ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146666) K Norbi válasza Tsebacsi (#146665) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor dicsérd meg a Skodáját. :D

(#146667) brumi1024 válasza Tsebacsi (#146665) üzenetére


brumi1024
veterán

Juteszembe: milyen a 182 lovas soft a Fókán?

(#146668) Tsebacsi válasza brumi1024 (#146667) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semmi különös, semmi extra :N

(#146666) K Norbi: :N :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146669) Qru válasza Tsebacsi (#146668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért a Ford Assistant gyorshívón van ugye? ;]

#nincsbennetarcsi

(#146670) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#146668) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jut eszembe; ennél mennyire könnyű visszarakni a gyári (mármint amivel kijött a szalonból) szoftot, ha szükség lenne rá?

(#146671) CactuS válasza Tsebacsi (#146601) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bérelj valami dömpert, pakoltasd tele, hogy vasig üljön, majd kicsit guruljatok a térkövén, hogy stabil nyomvályú legyen neki a beparkoláshoz. Hátha csak iránymutatás kéne neki a parkoláshoz. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146672) Qru válasza CactuS (#146671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Térkőről jut eszembe: ha állítva tenné le sorban (kb az 1/3-át leásva) azzal jó kis elválasztósávot tudna oda kreálni, merőlegesen a kerítésoszlophoz.
Na, megveszitek az ötletet?

#nincsbennetarcsi

(#146673) Tsebacsi válasza Qru (#146672) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:U :N

(#146670) BigBlackDog : Pár perc a srácnak laptopról, OBD-n keresztül.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146674) stickermajom


stickermajom
addikt

Na az AFL hiba vége baloldali fényszóró csere lesz, pár hetet mondtak az alkatrészre.

Illetve szombaton felkerül a téli szett. Korainak érzem, de muter autóját viszem amúgy is, akkor már az enyémet is felrakatom. A nyárira úgyis ráfér egy centrír.

(#146675) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Audi DSG fejlemények:

(#146676) molnarpeter válasza MunezXBK (#146675) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mit kell nézni? :D

(#146677) MunezXBK válasza molnarpeter (#146676) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csatlakozót. Miatta nincs kapcsolat a váltóval.

Emiatt azt írja, tegye N-be vagy P-be és úgy próbálkozzon. Különben nem indít.

[ Szerkesztve ]

(#146678) Magnum_ válasza MunezXBK (#146675) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Gond van a valtoddal?

I humbly and respectfully decline™

(#146679) kisza25 válasza Magnum_ (#146678) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az audi 7 váltójával, amit a barátja vett
[link]

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#146680) Qru válasza stickermajom (#146674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet korai de inkább mint, hogy egy hideg reggelen árkot fogj a nyári miatt. :K

#nincsbennetarcsi

(#146681) LZs?!


LZs?!
aktív tag

A berauto.hu-t használja valaki?

[link]

Találtam náluk 2.8 Z3-at.

A következő lenne a felállás egy hétvére: pénteken meló utánra kapuig kihozatva, vasárnap este kapuból visszaadva, kb. 600km oda-túra-haza.

Abba ne menjünk bele, hogy a pályamatricával való kavarás mekkora szarrágás (hisz' úgyis éves van rajta bammeg...), mert összeségében még így is user-friendly az árszabás.

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#146682) stickermajom válasza Qru (#146680) üzenetére


stickermajom
addikt

Na igen.. Illetve idén nem érzem az erőt a saját kezű szereléshez, hiába van meg minden eszköz. :D
A H-n úgyis cseréltem eladás előtt, évi kettőre vagyok kalibrálva.

(#146683) Qru válasza stickermajom (#146682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-re kéne vmi közepes 4évszakos (Nexen pl) és akkor ott sem kéne szöszölnöm az átcseréléssel.

#nincsbennetarcsi

(#146684) CactuS válasza LZs?! (#146681) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

10k / nap egy z3? Kaució nélkül? Bátor csapat, az biztos, bár kérdés milyen állapotban van, csak stock kép van a honlapon.

Pályamatricánál nem biztos, hogy éves van rajta, nekünk a forgó autóinkon nincs feltétlenül matrica, van közvetlen kapcsolatunk (nagyvásárlói) a nemzeti útdíjjal és gépről bármikor tudunk venni. Olyan autónál, ami x időt bent áll, x időt pedig nem használnák, jobban jön ki, ha alkalmanként hetit vagy havit veszünk.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146685) LZs?! válasza CactuS (#146684) üzenetére


LZs?!
aktív tag

"van közvetlen kapcsolatunk (nagyvásárlói) a nemzeti útdíjjal és gépről bármikor tudunk venni."

Ezt nem ismertem, ma is tanultam valamit. :)

Szerintem a kaució és egyéb apróbetűs tételek potenciálisan itt lehetnek elásva: Előfordulhat, hogy a sikeres foglaláshoz egyéb feltételeket is kérünk.

Nevermind...

(#146686) CactuS válasza LZs?! (#146685) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Autópályás rendszer még nagyon friss, nem is tökéletes minden, de működik és nekik is jó, hogy nem állunk ott januárban 200+ pályamatrica vásárlással az ügyfélszolgálaton. :D

Lehet, ezt a céget nem ismerem, de én biztos nem adnék ki egy z3-ast - igazából semmilyen autót sem - egy idegennek, legalább kaució nélkül.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146687) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#146688) xEon1337 válasza BigBlackDog (#146687) üzenetére


xEon1337
őstag

Volt már olyan tulaj ebben a sorozatban, aki vásárlás előtt átnézette az autóját? :U

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#146689) Qru válasza xEon1337 (#146688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem de nyilván azokat válogatják be akik lyukra futottak...

#nincsbennetarcsi

(#146690) kisza25 válasza xEon1337 (#146688) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Abban mi lenne a pláne? :DDD

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#146691) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

Sziasztok,
ha torott a bal hatso lampaburam (ezaltal hianyos is), de vilagit az lampa, azert jarhat birsag?
Koszi!

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#146692) dellfanboy válasza sanyixXx (#146691) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jarhat

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#146693) #89309696 válasza sanyixXx (#146691) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem járhat, mert a bura is részt vesz a végeredményben a világításnál, ha az nincs akkor vakíthat, nem megfelelően szórhat, napfényben nem látszódhat, bizonyos szögből nem látszódhat stb. és ebbe bele lehet kötni. Be is ázhat és működésképtelenné válhat. Ezekkel az indokokkal szerintem azonnal beleköthet a rendőr.

(#146694) focvis


focvis
veterán

Kerek 200 000 km: [kép] (tegnap reggeli fotó).

(#146695) molnarpeter válasza focvis (#146694) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jól mentsd el, hasznos lesz még hirdetéshez ;]

(#146696) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na itt meg száguldoznak a bmw-k szerintem már bánja ;]
a képen az egy piros lámpa jól látom?
Csak mert Blellén nincs is lámpa :P
Hacsak nem valami útépítés, de 13.-án szerintem már nem volt lámpa sehol

[ Szerkesztve ]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#146697) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Csak jelezni szeretném milyen is a szomszéd:

[link] Levélre így válaszolt, ez a férj. Ne csodálkozzatok ha nem vagyunk jóban velük...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146698) BigBlackDog válasza focvis (#146694) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor lassan felkerül HaHura? Úgy hallottam, hogy 200e km után szétesnek már ezek a mai autók. ;] Tudom, tudom, jó eséllyel a nyócas Golfot megvárod még vele. :R

(#146697) Tsebacsi: Ez a múltkori videó, nem? :B

[ Szerkesztve ]

(#146699) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#146698) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos, javítva :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146700) focvis válasza BigBlackDog (#146698) üzenetére


focvis
veterán

Hát... ennyit futott autóm még nem volt. A Saabot 199.XXX km-rel adtam el (3 nap alatt). Ez lehet, hogy cumi lesz. A jövő tavaszt megvárom vele (most ezt gondolom, de akár tovább is maradhat), kicsit uncsi a jármű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.