Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146801) CactuS válasza xEon1337 (#146795) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kék fényhíd sok dugót felold, őket nem zavarja. De most olvasom, hogy megjött a váltás, lesz itt habzsi-dőzsi, remélem jövő héten befejezik az M0-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146802) Qru válasza CactuS (#146801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

3 sávos út jön a delegáció szirénázva. Kisorolok a belsőből a középsőbe, hogy elengedjem őket, de csak nyomjak a szirénát. Lesz@rtam, gondoltam talán egy egész tök üres sáv elég lesz nekik. De nem nagyon tetszett nekik mert miután rájött, hogy nem húzodok ki a külsőbe rámhúzta a kormány a ge*i sün. Akkor azért elkapott a harciideg és elkezdtem tolni de aztán elengedtem a dolgot, úgy sem tehetek semmit. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#146803) #89309696 válasza tboldi (#146798) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szegény tanuló, többet az se mer autóba ülni. :DDD

(#146804) #89309696 válasza Qru (#146802) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mondjuk megértem, hogy ha valamit védeniük kell és 3 sáv rendelkezésre áll akkor a legszélsőbe kiküldik az autókat, hogy minél messzebb legyenek attól amit kísérnek. Ha csak két sávos akkor nyilván máshogy nem tudja megoldani. Nekem ez így is a logikus, ettől függetlenül persze az ülepbe a csődör nemzőszerv.

(#146805) #89309696


#89309696
törölt tag

Fekete szerintem X1-s régi BMW lehetett vagy ahhoz hasonló régebbi kezdeti SUV alkonyodott már, de még épp lehetett látni, tök kivilágítatlanul vagy max nappali menetfénnyel, utolértem ment 60 körül és mindig az árok felé indult a kocsi utána meg hirtelen visszarántotta, majd a terelővonal felé és hirtelen visszarántotta, végül nagyjából bólogatva eltalált a sávban. Villantottam neki hátulról, de semmi, el is kezdtem lemaradni mögötte inkább, a mögöttem lévőknek jeleztem elakadásjelzővel, hogy figyeljenek fel. Szerencsére 2 Km-rel odébb lekanyarodott, irányjelzett is rendesen, kanyart is be tudta venni, ott már úgy tűnt rendben van, bár lámpa nem került rá akkor sem.
Először mikor megindult az árok fele már felkészültem, hogy bele is fog menni.
Inni vezetés után kell... :U

(#146806) CactuS válasza Qru (#146802) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Delegációnál elvileg ugye úgy mennek, hogy a legbelső belső felén megy a biztosított autó, az első és hátsó pedig fél sávot eltolódva kifelé halad, hogyha ütköznek, akkor tudjanak fedezéket adni a középső autónak. Ettől függetlenül ja, elférnének, meg aztán politikusok, szóban mindenki utálja őket, de bottal se piszkálnák meg egyiket se.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146807) Tsebacsi válasza #89309696 (#146805) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet tesztelte a sávtartót, az tud így pingpongozni. ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146808) Gaben92 válasza Tsebacsi (#146793) üzenetére


Gaben92
őstag

Gyere te is Finnországba. :DDD Miskolc méretű városok 1800 lakossal, a szomszédba is kocsival kell menni. Ha a gyökér a szomszédnál akar megfordulni akkor az egy 5km-es kerülő. :DDD Vagy ha nagyon város kell, Tamperében tudok csendes helyeket. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#146809) #89309696 válasza Tsebacsi (#146807) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fogalmam sincs mi volt vele, rosszulléttől kezdve, a pián, a drogon át, elalvás, de lehet valaki oboázta és pont akkor ment el, azért nem koncentrált :DDD , minden lehet. A lámpát mindenesetre felnyomhatta volna. Szembe nem villogott neki senki, így gyanítom DRL ment.
Ma biztos volt valami a levegőben, mert ennyi minden itt csak évente történik. Már épp ideje, hogy lefekvés idő van és holnap másik nap jön. :D

[ Szerkesztve ]

(#146810) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ma délután a Fehérvári úton:

Északnak úgy tudtál menni, hogy felmentél a dél felé futó villamospályára a villamost kerülő gyalogosok mellé és kikerülted. Áh, nem volt dugó...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146811) Richard! válasza CactuS (#146810) üzenetére


Richard!
addikt

Ááá, én meghalnék a Budapest nagyságú városban. Elég nekem egy Győr/Ingolstadt nagyságú "nagyközség". Bár azért műszakváltáskor itt is vannak dugók. Néha 4-5 percet is állok a sorban... :o :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#146812) #89309696 válasza CactuS (#146810) üzenetére


#89309696
törölt tag

Bedöglött a villamos keresztben? Az kemény. Ilyenkor bezzeg nincs egy szmúkensárm TDI sem, hogy elvontatná az útból. :DDD
[link]

(#146813) CactuS válasza Richard! (#146811) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, ma az átlagnál is rosszabb volt a város, de nem érdekelt, nap végén végre visszakaptam a kis hörcsögöt. Kicsit fájó volt a javítás, mert a klímahűtő és a hűtő egy egységet képez, így mindkettőt cserélni kellett, plusz valami gyári tömítés kellett a kipufogó csonkhoz.

Azért az mindent elmond, ahogy a gyerkőc reagál az első 1 percben (bocs, nem vágtam, pont 3 perces a kamera vágása, de így a pályás rész pont feledésbe merül. ;])

[link]

2 megjegyzés, megelőzvén a bajt: nem én parkoltam le így, hanem a szerelők, és az önindítózás az nem én vagyok, hanem a piros peugeot mögöttem. :D

El is szoktam a "kátyúk" kerülgetésétől az elején, de az első 5 km után már visszatért a szlalom-boogie. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146814) Tsebacsi válasza Gaben92 (#146808) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Asszony nem szereti a hideget és a havat. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146815) Gaben92 válasza Tsebacsi (#146814) üzenetére


Gaben92
őstag

Ezek csak sztereotípiák. Nálunk -35-nél nem volt hidegebb, de északabbra barátaimnál se süllyedt -41 alá. :DDD

Lehet tippelni ki szerelteti az elektromos állófűtést (motor + beltér) a kocsiba jövő héten. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#146816) MasterMark válasza CactuS (#146813) üzenetére


MasterMark
titán

A kamera szar helyen van. A gáz pöcögtetés meg nem tesz jót neki ha van kettős tömegű lendkerék.

Switch Tax

(#146817) Qru válasza #89309696 (#146804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor is indokolatlan volt, hogy rámhúzza a kormányt. Elég lett volna ha bemondja a hangosbemondójába, hogy húzódjak le. Nem is értettem hogy miért nem haladnak el mellettem aztán kapcsoltam, hogy nem elég nekik az egy sáv. Az hogy rámhúzta a kormányt a teljesen felesleges és veszélyes manőver volt. Ha koccanunk akkor őt sem dícsérik meg mert feleslegesen veszélyeztet másokat...

#nincsbennetarcsi

(#146818) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Itthon műszakin átmegy az autó ugye ha még nyári gumi lesz rajta? Novemberben menne műszakira és sajnos a télire cserélni csak utána lesz lehetőség.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#146819) Magnum_ válasza Qru (#146802) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En az alkotason jartam igy, a delegacio a belsoben vonukt, mogejuk akartam sorolni, hogy gyorsan kierjek en is a varosbol (:DDD) es behuzodtak kozepre, ket savra. (Meg integettek, hogy maradjak le :D

Szabonagyur: Mo-n konnyebben osztogatjal a muszaki alkalmassagikat. Iigen, at fog menni
Akkor is, ha atlatni a kuszobon.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#146820) CactuS válasza MasterMark (#146816) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Imádom a pozitív gondolataidat, szórod, mint Kozsó a szeretetet. :)

Kamera máshol nekem van útban, amire kell ott is jó, illetve ha van is benne kettős tömegű - szerintem csak sima -, az sem érdekel, mert bőven van benne annyi élvezet, hogy mosolyogva cserélem majd a kuplunggal együtt.

Gaben92: Anyám, merrefelé bóklászol te?

szabonagyur: Na, gumis téma, kezdődjön a flame! ;] Egyébként átmegy, ha amúgy megfelel az előírásoknak, nincs kötelező téli abroncs előírás.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146821) #89309696 válasza Gaben92 (#146815) üzenetére


#89309696
törölt tag

Óóóó, én megyek. Ezek szép számok. Nyáron ne legyen 20 foknál melegebb és akkor jók vagyunk. :DDD

(#146822) #89309696 válasza szabonagyur (#146818) üzenetére


#89309696
törölt tag

Átmegy, itthon nem kötelező az évszakhoz kötött gumi.

(#146823) #89309696 válasza CactuS (#146820) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs benne kettőstömegű. Ez ugyanaz a K4M alap, mint minden Renaultban az ősidők óta csak RS verzióban.

(#146824) szabonagyur válasza CactuS (#146820) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az autónak nincs semmi baja, hibátlan műszakilag így attól nem félek. Szimplán annyi, hogy műszakizni Pesten fog ~2-3 hét múlva, a téligumik meg tőle ~ 300km-re és kb csak utána lesz lehetőség felrakni TS860-ak, újak.

Szóval nem kibúvót keresünk csak, hogy ne kelljen szabit kivenni ezért és utazni 2x300 km-t feleslegesen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#146825) Gaben92 válasza #89309696 (#146821) üzenetére


Gaben92
őstag

Volt egy hét amikor volt 30 is, de inkàbb a 20-25 közötti a jellemző, legalàbbis felénk Tamperében (ezzel CactuS kérdése is meg lett válaszolva). Északabbra Oulu környékén azért hűvösebb van, Rovaniemiben meg méginkább.

Tavaly nyár közepén volt egy rohadt meleg időszak de azon az egész ország (világ) meg volt lepődve, mert nem jellemző. Volt aki azt mondta, hogy mióta él (60 éves) nem volt ilyen meleg nyár sosem.

Viszont tudom ajánlani a Spitzbergàkat. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#146826) CactuS válasza szabonagyur (#146824) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A gumira értettem, hogy nem öreg, nem kopott. Egyébként átmegy, ne aggódj. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#146827) tboldi válasza Magnum_ (#146819) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mo-n konnyebben osztogatjal a muszaki alkalmassagikat. Iigen, at fog menni
Akkor is, ha atlatni a kuszobon.

De ha picit is magasabb a rendszámot világító izzók színhőmérséklete a legolcsóbb W5W-étől, az már nagyon nagy baj. ;]

[ Szerkesztve ]

(#146828) bbubby00


bbubby00
őstag

NKH-s sztori is legyen mar.
Vicc ez a kis nagy rendszam mizeria a hatosag reszerol.
Tavaly en ugy indultam honositasra, hogy direkt kis rendszamtartot felszereltem kerettel. Majd megindokoltam a vizsgabiztosnak, hogy miert is szeretnek ilyet. Iden, beprobalkoztunk NB es NC tipusnal is, elutasitottak, mert TIPUSBIZONYITANY szerint A-A val szabad csak kiadni. No akkor probaljuk NA-t. Itt jott ismet, felszereltem a B tipusu tartot ugyan ugy, mint egy evvel ezelott a masik auton. Kertem is, hogy szeretnek kicsit erre is, mert tavaly megkaptam. Mondtak, jo, raneznek a tipusbizonyitvanyra. Gyanusan sokaig mokuskodtak bent, majd kijon a vizsgabiztos fonok, sajnos nem tudja kiadni, nincs az autonak tipusbizonyitvanya, meg amugy is, neki nem tetszik igy, meg menjek be nyugodtan es nezzem meg a mobile.de-n belinkelt autokat, ha a nemeteknek jo igy, akkor nekem is legyen az. A veszekedes es egyezkedes vege az lett, h felajanlott egy matricarendszamot, de makacsul ragaszkodtam az igazamhoz. Megkerestem a vizsgaallomas fonoket, vele is elbeszelgettunk, mondta h keres 1-2nap mulva. 2het mulva bementem hozza, mert semmi reakcio, majd kozolte, h nem ad B-t, mert ha nincs tipusbizonyitvanya a kocsinak, akkor az A a szabvany. De akkor miert nem ez a hivatalos megnevezese a rendszamnak, hogy "szemelygepjarmu tipusu", nem pedig A, vagy B stb. Irasos kervenyt nem vesz at senki, irasos elutasitast nem ir senki.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#146829) bbubby00


bbubby00
őstag

Nkh-s sztori 2:
Honositasnal jogszabaly szerint mit kene csinaljanak? Mert itt majdnem ugyan azt, mint egy muszakinal is. Multkor fek meres, meg minden ellenorzes volt honositasnal. Szoltam is a vizsgabiztosnak, hogy csokolom, nem muszakira jottem, az van az auton. Valasz: majd mindjart ha osszetepem, nem lesz. Ha nem tetszik a modszerem, lehet az irodaban panasszal elni.
Konkluzio: BARMIT megtehetnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#146830) máyköl válasza Magnum_ (#146819) üzenetére


máyköl
veterán

Pont ma lottem:

+10k -ert biztos atnyomtak a muszakin. botrany.

(#146831) Reggie0 válasza Qru (#146802) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyorsabban kell menni naluk es akkor nem fordul elo. Amugy nem szabad rantogatni a kormany, satufek es allj meg a kozepsoben, attol fognak agyfaszt kapni.

[ Szerkesztve ]

(#146832) Magnum_ válasza bbubby00 (#146828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amiota megy a fosas a pomazi eset okan, gondolom, csak igy tudjak levezetni a feszkot, mivel nem cseng a fekete kassza.

I humbly and respectfully decline™

(#146833) EQMontoya válasza CactuS (#146810) üzenetére


EQMontoya
veterán

Errefele lakom amugy. Volt mas is, mert allt a Budafoki, Szeremi, minden. Meg persze a Rakmanyosi hid is, szoval szerintem ott, vagy a Hungaria pesti oldalan lehetett a gebasz, de a teljes XI beallt. Itthonrol a Budai also rakpartot elerni 40 (!!!) perc volt. Gyalog nincs ennyi.

maykol: ma egy E39-et lattam a forgalomban, ami ugyan ennyire nem volt szetrohadva, de a jobb oldalan nem volt rozsdamentes elem. Rohadt a kuszob, a ket ajto, a ket sarvedo... Ami csak tud.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#146834) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

ELM327 vagy ilyesmi lenne valakinek Bp-n, amit pár napra tud nélkülözni? :R

(#146835) stickermajom válasza máyköl (#146830) üzenetére


stickermajom
addikt

Az F-nél az egy tikipus pont, gondolom valahogy bejut a dzsuva oda. Nálunk is hólyagosodik a tanknál.

(#146836) Magnum_ válasza molnarpeter (#146834) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En vasarnap estig tudok adni, ha az jo

I humbly and respectfully decline™

(#146837) zolynet válasza bbubby00 (#146829) üzenetére


zolynet
addikt

Ez a mo-i "kultúra" teljesen elveszi mindentől a kedvem.
Kitartást!

Life is too short to stay stock!

(#146838) bbubby00 válasza zolynet (#146837) üzenetére


bbubby00
őstag

Mar hozzaszoktam. Kussolok, teljesitem amit kernek es kapom a papirt..
Bezzek az okmanyiroda egy sima egyszeru keresre a P rendszamot ugy adtak, ahogy kertem. B-B tipust

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#146839) Qru válasza Reggie0 (#146831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe ez jó, végülis be is pánikolhatok és akkor megállok... ;]

#nincsbennetarcsi

(#146840) zoo8800 válasza Qru (#146802) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezek ilyen genyók. Ha delegáció van, legszívesebben mindenkit az árokba löknének, pár éve megtapasztaltam én is. A legrosszabb az egészben, hogy szirénával + villogóval mindent megtehetnek. Ha oldalról neked megy, akkor is te vagy a hibás. Csak hogy tudd, hol a helyed, ha jön egy politikus... :)

rip and tear, until it is done

(#146841) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

(#146842) Qru válasza zoo8800 (#146840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezzel nem éppen a népszerűségüket emelik a rendőrök... Itthon mindenki frusztrált.

#nincsbennetarcsi

(#146843) K Norbi


K Norbi
addikt

Vezess.hu
Hogy már megint mennyi a barom!

Nektek is feltűnt? Durva előzések, letolási próbálkozások, elképesztő mértékű gyorshajtások, gyilkos bambaság a magyar utakon. Mintha visszacsöppentünk volna a '90-es évek elejére, nem?

[ Szerkesztve ]

(#146844) MunezXBK válasza Qru (#146842) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Engem mindenhol megtalálnak, ( Olaszországban, Svájcban, Németországban szintén ) de a vége mindig az, hogy paszmek, ezek normálisak voltak.

Otthon mindig azt éreztem, hogy bűnös vagyok, pedig sose vótam.

(#146845) Qru válasza MunezXBK (#146844) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazoltatások során nem volt gond eddig csak ez a kormányráhúzásos eset verte ki a biztit. Még akkor is normálisak voltak, mikor az elfogóautóval kapcsoltak le a pályán.

#nincsbennetarcsi

(#146846) MunezXBK válasza Qru (#146845) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor csak engem nem szerettek. :D

(#146847) Jaffa75 válasza K Norbi (#146843) üzenetére


Jaffa75
őstag

Egy a különbség... akkor még autókat gyártottak, ötödennyi elektronikával, és vezetéstámogató rendszerrel. Illetve még egy: volt vagy negyedennyi autó, akár sietni is lehetett, anélkül hogy lezúztál volna bárkit is! :B

[ Szerkesztve ]

(#146848) Magnum_ válasza MunezXBK (#146846) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem is gyarkan allitanak meg, fene tudja miert.

I humbly and respectfully decline™

(#146849) MunezXBK válasza Magnum_ (#146848) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van itt kint egy spanom, Sancika. 2m, 150kg. Napi szinten állítják meg.

Múltkor mire eljutott A-ból B-be, 3x kellett vizeletmintát adnia, egy napon belül. :D

(#146850) Qru válasza Magnum_ (#146848) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudják hova tenni az indexelő a BMW-t. :D

Munez: Aznap már nem is kellett mosdóba mennie akkor.:DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.