Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145051) CactuS válasza stickermajom (#145034) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amikor én odalépek valakihez, akkor nem csak az ablakemelő, hanem a központi zár is mindig zárlatos lesz, ki érti ezt. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145052) tboldi válasza CactuS (#145051) üzenetére


tboldi
nagyúr

:DDD

(#145053) stickermajom válasza CactuS (#145051) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez a fránya modern technika, nem lehet már megbízni benne. :D

(#145054) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma egy Hyundai Kona került hozzám és elmentünk vele kirándulni.

Hihetetlen nagy csalódás az autó.

Kívülről egész nagynak tűnik de bent... úgy kell berakni magad pedig se magas, se széles nem vagyok. Első ülést mintha félbevágták volna gazdaságosság miatt.

És maga az autó is hát eléggé furi volt, full kivitel de pl. jöttünk este ugye Dániában eső nem ritka dolog és hát a lámpákkal semmit sem lehetett látni.

A belseje meg kopogós műanyag nagyon, belső tablet is eléggé furán állt benne, olyan nem odavaló érzést keltett.

Zajra elment egynek, bár túl gyorsan sem mentem vele.

De persze fogyasztásra jó volt legalább és a start-stop is egészen ügyes volt.

Íme egy kép:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#145055) sutszi válasza Magnum_ (#145032) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem meg a jobb tompított égett ki ma este. De ott volt a kocsiban a tartalék. Csak most csináltam először. Meg sietni kellett mert időre kellett odaérni a célhoz... Ja, és még a hátsó lökhárítót is sikerült kicsit meghúzni... :( :(( :W
[Ezt] sikerült érintenem mikor párhuzamos hátrafelé parkoltam be... Ilyet mi a tetves jó életnek raknak parkoló autók mellé? Ráadásul ez egy rosszul megnyírt fa/bokor... Az ágak rálógnak és nem látni semmit. Főleg sötétben nem...
De mindegy. Én voltam a béna. Túl szűken érkeztem a padka mellé... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145056) focvis


focvis
veterán

Na tessék, hamarosan [link] indul az elektromos gyöszök gyártása Komáromban.
2 hete láttam egy ilyent a budaörsi Lidl parkolójában, nem tudtam hová tenni; vicces kis nyomi.

(#145057) shifty! válasza gzbotii (#145042) üzenetére


shifty!
senior tag

Mikor megláttam a kényszerzubbonyos Jazz-sztori után a rönó yt linket, mér' az ugrott be hogy ez egy Megane2 cucc lesz...

Megyek veszek lottót :DD

Üdv,
Egy boldogtalan Megane2 tulaj, kicserélt izzókkal :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#145058) Magnum_ válasza sutszi (#145055) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sajnalom :/

I humbly and respectfully decline™

(#145059) gergo5991 válasza shifty! (#145057) üzenetére


gergo5991
őstag

nekem megane 3 masom van, azon lepődtem meg hogy a lámpa burábol ki lehet húzni egy aluminium "stiftet" amibe csillag csavarhúzó (hatszög vagy mi a fene) minta van vágva és azzal ki lehet csavarni a lámpát izzócseréhez. Más kocsikban is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#145060) Drizzt válasza sutszi (#145055) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez mindenkivel megesik. Ti ilyenkor amugy rendesen megcsinaltatjatok a fenyezest, vagy ugyis lesz masik mashol, szoval hagyjatok? En a regi kocsinal sose csinaltattam meg, de az ujnal mas lenne a helyzet. Kozben meg most is tudom, hogy csak ido kerdese, hogy osszejojjon valami. Ha nem magam huzom meg, idovel ugyis nekitolat valaki, vagy meghuzza az oldalat. Nagyvarosban ez csak ido kerdese.

I am having fun staying poor.

(#145061) sutszi válasza Drizzt (#145060) üzenetére


sutszi
veterán

Én megcsináltatom mindenképp. De egy darabig ilyen lesz. Tervben vannak még egyéb javítások ami miatt amúgy is kellene fényezést csinálni. Majd akkor egyben lesz megoldva.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#145062) gzbotii válasza focvis (#145056) üzenetére


gzbotii
veterán

A reklámfilmjében tökéletesen visszaköszön a 2000 évek eleje :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#145063) tboy93 válasza tboldi (#145040) üzenetére


tboy93
nagyúr

Áh, civicben és az accordon is dobbetét felől kell helyzetjelzőt cserélni, sajnos. Pont a héten cseréltem, utálatos :(((

(#145064) Skillet válasza rbalint88 (#145044) üzenetére


Skillet
addikt

Öröm volt. Jó lett volna még látni néhány régi arcot, na de majd legközelebb! :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#145065) Qru válasza Drizzt (#145060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az attól függ. Ha kicsi a sérülés lejavítom otthon javítófestékkel, ha nagyobb egy akkora karcnál, mint amit otthon kezelni tudok akkor meg megy a fényezőhöz.

#nincsbennetarcsi

(#145066) Veron


Veron
őstag

Hazibarkács rovatunk következik.
Fiestában az ülés oldalán lévő ülésfűtés gomb beragadt, szerencsére kikapcsolt állapotban. Próbáltam kimozgatni, de nem lehet. Hogyan lehetne működésre bírni? :F [kép]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#145067) Tsebacsi válasza Skillet (#145064) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fú nem tudtam hogy Te is mész! Ezer éve! :R

Más: Huncutság kész, a srác profi, lapossal gyári diag szoftverekkel olvas, ír. Megtudtunk pár apróságot:
- A rablásgátló miatt elég sok hibakóddal indul az autó)
- Valami hűtőköri egység rossz (ami leállítás után is keringet, gariban javítják majd novemberben)
- Feltette a 182 Lovas szoftot => tényleg jobban húz
- Kaptam ST indító logót a kijelzőre :))
- És automatikus ajtózáródást elinduláskor

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145068) BigBlackDog válasza Skillet (#145064) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért mondjuk volt egy szép hangja, mikor beröffent a Galant a sötétben. :D

"Kaptam ST indító logót a kijelzőre" > Most már csak akkor egy ST motor kell bele. ;]

[ Szerkesztve ]

(#145069) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#145067) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:C Mit módosít ez a 182 lovas szoft? Csak jobban kinyújtja a max. nyomatékos tartományt, vagy emel a nyomatékmaximumon(/turbónyomáson) is?

(#145070) Magnum_ válasza Tsebacsi (#145067) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es milyen? Jol megy?

És automatikus ajtózáródást elinduláskor - helyes, mae reg kellett volna.

En leadtam Polltom-nal az autot. Kedvesek voltak, remelem, minden rendben is lesz. Kertem a hatso lampacsatlakozo csatit is cserelni, mert bar filleres tetel, de en nem forrasztok es mar meg van egve a stekker. 14.00 ora fele kesz.

I humbly and respectfully decline™

(#145071) stickermajom válasza Tsebacsi (#145067) üzenetére


stickermajom
addikt

:C

"És automatikus ajtózáródást elinduláskor"
Nemár, hogy ez nem állítható menüből. :Y

(#145072) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#145069) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elviekben csak turbónyomást tart meg magasabb fordulaton is, nem változik a Nm. Arra jó, hogy autópályatempónál könnyebben előzzél, mert van még benne kicsivel több tartalék.

(#145071) stickermajom : Ugye? Buzik... Nincs benne gyárilag.

(#145070) Saint_ : Városi dugóban nem volt alkalmam nagyon tesztelni, meg ilyenkor placebo is van, de szerintem jobb lesz. Nálad megint mit csinálnak? A váltó körüli keretet ami eltörött?! (jól emlékszem?)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145073) Magnum_ válasza stickermajom (#145071) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A clio 3-asom tudta, az ujabb Jettamon szinten obd beallitas kellett. Ampera tudta, astra nem, e46 se tudja menubol.

Tse: jaja, a valtokar tarto konzolt cserelik, be is rendeltek mara, meg is lepodtem, nem szoktak elore alkatreszt rendelni. Kar, hogy messze van ez a szerviz tolem (20perc bkv :DDD )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#145074) BigBlackDog válasza Magnum_ (#145073) üzenetére


BigBlackDog
veterán

16 éves Thalia is tudja ezt, igaz ott nem menüből, de állítható könnyen user álltal is. :) Szerintem erősen függ a gyártótól is, hogy miben érhető el és miben nem ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#145075) Magnum_ válasza BigBlackDog (#145074) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, hosszan kell nyomni a bezar gombot es igy allitja be.

I humbly and respectfully decline™

(#145076) stickermajom válasza Magnum_ (#145073) üzenetére


stickermajom
addikt

E46-nál szerencsére nem vészes, csak egy kattintás BMWScannerben. Viszont ezek régebbi autók, Amperát kivéve annyira nem voltak "menüsek". Egy pár évesnél azt hittem már alap, hogy testre tudod szabni valamilyen szinten.

(#145077) kisza25 válasza tboldi (#145043) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem lenne egyszerűbb leszedni a kereket előtte?
Tipoban egykézzel cserélhető :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145078) kisza25 válasza szabonagyur (#145054) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

B szegmens megemelve
Tsebacsi: És automatikus ajtózáródást elinduláskor ezt nem tudta alapból :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145079) brumi1024 válasza Magnum_ (#145073) üzenetére


brumi1024
veterán

Fura, hogy a Jetta nem tudja, a G6 tudta es beallithato volt.

Tse: focvis a GTI-ket próbálja ki, te meg a Focus motorokat? ;]

[ Szerkesztve ]

(#145080) Tsebacsi válasza brumi1024 (#145079) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:K :DDD Mindenkinek van valami defektje, nekem ez az egyik!

kisza25: Pofám leszakad a Fordosok helyében is, de nem tudta... Eddig! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145081) MunezXBK válasza brumi1024 (#145079) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

G5 is tudja.

(#145082) tboldi válasza kisza25 (#145077) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valamelyest könnyítené a dolgot, de a dobbetét mögött, a lámpa hátsó felénél akkor sem fér el a kezed.

szerk.: A Jazz sem tud automatice lezárni, és tudtommal megtanítani sem lehet erre. De hát #szarjapán, mi mást is várhatnék. :D
Mondjuk itt, Mosonmagyaróváron vagy Győrben sosem éreztem szükségét, hogy lezárjam az ajtókat menet közben. BP-n ez valószínűleg másképp lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#145083) kisza25 válasza Tsebacsi (#145080) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kia ceed 2011, i30 2013, i20 2015, tipo 2018 is tudja, utóbbiban ki is lehet kapcsolni :)

Mondjuk ha baleset van és rajt marad a gyújtás, olyankor nem tudom, hogy vajon automatice kinyílnak-e az ajtók, mert ha nem akkor kívülről nem lesznek nyithatóak :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145084) stickermajom válasza kisza25 (#145083) üzenetére


stickermajom
addikt

Balesetnél valószínűleg nyitja a zárat automatikusan az összes ilyen. E46 is tudta: tetőablakot behúzta, ajtókat nyitotta, vészvillogott és eldurrantotta a fő kábelt az akksi és a motor között. Persze új korában, manapság nem tudom. :D

(#145085) Magnum_ válasza kisza25 (#145083) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Balesetnel kinyilnak azt hiszem.

I humbly and respectfully decline™

(#145086) kisza25 válasza stickermajom (#145084) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

manapság már baleset nélkül is tud ilyet :DDD
én csak Bp szoktam bekapcsolni, itt helyben ne túráztassa nekem a központi zárat :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145087) Qru válasza Tsebacsi (#145067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam sincs beállítva (pedig tudná). Városban magamra zárom, városon kívül meg nem (mert könyebben kiszednek ha baleset van). Bár azt nem tudom, hogy ha pl ha nyílik a légzsák akkor old-e magától a központi zár...

#nincsbennetarcsi

(#145088) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek, elhagytam az autókulcsom. Nem tudom, valaki volt-e már ilyen helyzetben. Van egy másod kulcsom , de az az ajtót nem nyitja, (mivel nincs rajta távirányító, és a kulcslyuk meg le van zárva) csak a gyújtáshoz jó. Valaki már nyittatta ki-e az autóját kulcs nélkül, és kivel (milyen céggel). Köszi.

(#145089) kisza25 válasza Peczek (#145088) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

általában a kulcslyuk csak le van takarva egy lepattintható műanyaggal a vezető oldalon és ott van alatta

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145090) Peczek válasza kisza25 (#145089) üzenetére


Peczek
aktív tag

Ez szerintem nem bontható, korábban már próbáltam

(#145091) Jorus válasza Tsebacsi (#145080) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tudni tudja, csak az EU modelleknél le van tiltva a funkció. Mondjuk nekem nem hiányzik, amelyik autómban bekapcsolható menüből, ott sem használom.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#145092) Tsebacsi válasza Jorus (#145091) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt meg én nem tudtam, köszönöm! :R

(#145087) Qru: Merem remélni, hogy old. Ha már manuálian magamra tudom zárni, feltételezem van olyan okos, hogy ilyen esetben oldjon is. :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145093) kisza25 válasza Tsebacsi (#145092) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ki kellene próbálni élesben, biztos ami biztos :D
Peczek: milyen autó?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145094) Peczek válasza kisza25 (#145093) üzenetére


Peczek
aktív tag

2010 Ford Focus. Én próbáltam korábban élesben, próbáltam lepiszkálni (azóta össze is van karcolva ott a kilincs). De akkor az autó fagyott le, egy aksi lekötés-rákötés után újra indult. De a dugót nem sikerült levenni.

Most ellenben a távirányító hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#145095) Tsebacsi válasza Peczek (#145094) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre nincs véletlen kézikönyv a neten a Ford honlapján (esetleg a kezelésiben)?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#145096) kisza25 válasza Peczek (#145094) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

első körben felhívnék egy ford szervizet, hogy ilyenkor mi a teendő, valami vésznyitónak kell hogy legyen ilyen esetekre

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145097) rbalint88 válasza Tsebacsi (#145095) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem ezeknel volt, hogy konnyu volt ellopni a zarbeteten keresztul az autokat es ezert sokbol kiszedtek/ledugoztak a zarat?

(#145098) kisza25 válasza Peczek (#145094) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt van egy nyitogatók telszáma
https://zarnyitas-ajtonyitas.hu/ford-focus-kinyitasa-kulcs-nelkul-egyszeruen/

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#145099) stickermajom


stickermajom
addikt

Na a mai 11-re megbeszélt autó megtekintő sem jött el. Persze itthon maradtam home office-ban, átszerveztem mindent. Meddig tartana ilyenkor egy SMS-t küldeni, hogy bocs ne várj ránk? Mennyivel boldogabb hely lenne a világ.

(#145100) kisza25 válasza stickermajom (#145099) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

üdv a világomban, én már el sem megyek házat mutatni, csak úgy, hogy a megbeszélt időpont előtt kb 1/2 órával felhívom. Elég sok kellemetlenségtől megkímélem magam, de még így is volt, hogy valaki mégsem ért oda, vagy vártam rá 45 percet, a csúcs 1:30 perc volt (akkor nem hívtam fel előtte, de nem akartam+60 km-t elautózni)
ja nem a csúcs az volt, hogy hívtam, persze jövök, aztán nem jött, de ilyen is volt többször is, ja és utána nem veszi fel többet a telefont...
Ebben az a jó, ha elautózok így potyára 20-30-60 km-t, vagy ezzel b@szom el a szombat/vasárnapom. Meg is utáltam az embereket elégé.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.