Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146301) kisza25 válasza Integrale (#146300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hűtött van, de innen szedtem az adatot:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146302) hacki87 válasza Integrale (#146300) üzenetére


hacki87
senior tag

azért az 1250kbhoz és 90 lóhoz az is túlzónak tűnik, amikor a bárdi oldala a 120 lovas 1.6-1.7 cromahoz felhoz 285ös tárcsát is előlre. Igaz a 150-en lovashoz már 305öst hoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#146303) Integrale válasza hacki87 (#146302) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.8 és a 120 lovas 1.9 első tárcsái 285 mm átmérőjűek (278 a hátsó), a többi 305 elöl és 292 hátul.

"Bad reklám is reklám too"

(#146304) Qru válasza tboldi (#146284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó hogy lemezfelnim van, a mögött nem látszik a viccesen kicsi tárcsa. :D

mod:

Amúgy Fl előtt a Jazz-en is dobfék volt hátul, nem?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#146305) hacki87 válasza Integrale (#146303) üzenetére


hacki87
senior tag

1.6-1.7t akart lenni csak az lemaradt

(#146306) tboldi válasza Qru (#146304) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak az 1,2-esen, a big blockos mindig is tárcsás volt, úgy rémlik.

Azt viszont biztosan tudom, hogy az első tárcsa nagyobb lett a facelifttel, 239 helyett 258.

(#146307) kisza25 válasza Qru (#146304) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet csak a bigblock-hoz jár tárcsa hátra :D
amúgy az i20-nál is a 84 lovashoz már tárcsa volt hátul, a 75 lovas ugyanolyan motorhoz dobfék, tiponál meg magasabb felszereltséggel van összekötve, logicefurfang

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146308) Qru válasza tboldi (#146306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham, ebben nem voltam biztos de így már tiszta. Nekünk FL 1.2i van az (már) tárcsafékes hátul.

Amúgy Bubin elég vicces a fék méretezése: elöl hűtött 277x24, hátul tömör 286x10 (a WRX-en meg elöl 294x24, hátul meg ugyanaz a 286x10-es) tárcsák vannak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#146309) tboldi válasza Qru (#146308) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megkövetem magam, volt dobos 1.4-es is a facelift előtt. :D
[link]

Mindenesetre én örülök, hogy az enyém elöl-hátul tárcsás, ráadásul a legnagyobbak, amiket a GD-kre szereltek. :))

[ Szerkesztve ]

(#146310) Qru válasza tboldi (#146309) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am ha upgrade-elni akarnám a WRX fékére akkor csak a nyereg meg a tárcsa/betét cserés?

#nincsbennetarcsi

(#146311) MunezXBK válasza Qru (#146310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fékezgetünk, fékezgetünk? A felvonulás meg üres? ;]

(#146312) tboldi válasza Qru (#146310) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem feltétlenül, pl. a csonkállvány is lehet más, de nem ismerem a Subarukat. A márkafórumokon biztosan megírták már a tutit.

(#146313) outsiders válasza Qru (#146310) üzenetére


outsiders
aktív tag

"Fékrásegítő dob" vagy mi a fene (brakebooster) ami cserés talán (enyémnél így lenne), egyébként plug and play a cucc. Viktor szerint nem ad érdemi javulást csak a nagy brembo fék. Többire felesleges költeni. akkor már előbb egy fém fékcső szett plusz EBC cuccok mindenhova, meg jó Motul fékfolyadék.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#146314) Qru válasza outsiders (#146313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aha az a fékszervó lesz. Ha nem érdemi előrelépés akkor elengedem inkább.

Munez: :DD

tboldi: Akkor lehet ott más varia is.

#nincsbennetarcsi

(#146315) tboldi válasza outsiders (#146313) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó lenne nekem is a fém fékcső, de műszakin biztosan basztatnának érte.
Igen, tudom, van más is, amibe beleköthetnek, de a fékcsöveket nem cserélem vissza egyszerűen 30 perc alatt. :D

A Motul RBF660 meg elő van készítve, csak időt kéne valahogy szakítani a cserére, az meg nemigen megy most. :o

[ Szerkesztve ]

(#146316) outsiders válasza tboldi (#146315) üzenetére


outsiders
aktív tag

Úgyis bevonják egy plusz réteg műanyagvédelemmel, kérd feketével, úgy nem feltűnő :D Nem hiszem, hogy fékcsöveket nézegetnek egyébként műszakin, de ha ilyenektől férsz akkor megbízható szerelőnek add le a kocsit, hogy ő vigye műszakira, velük nem szoktak akadékoskodni. Egyébként cirka 80 lóra nem kell erőlködni szerintem ilyenekkel, főleg ha nem száguldozol. Ha durranna a gyári cső akkor már fémre cserélném, az racionális természetesen, annyival nem drágább.

Qru: amúgy se hajtod, hova fékezz... ;] Én is motorfékkel oldom meg a nagyját, köszi állandó összkerék, kb alig lehet vitorlázni vele sebességben.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#146317) tboldi válasza outsiders (#146316) üzenetére


tboldi
nagyúr

Motoroknál szoktak érte szólni, csak innen a félelem.
És nem is a száguldozás miatt lenne jó, hanem azért, mert gyárilag olyan a Jazz fékpedálja, mint a szivacs. Jobban szeretem, ha határozottan működik, a sárga EBC-k valamelyest segítettek is ezen, de még lehetne fejleszteni.

Amúgy pont ma reggel volt egy kissé necces szitum, sajnos kicsit elbambultam valamelyik irányba, közben az előttem lévő megállt a zebránál, én meg győztem taposni a pedált. Szerencsére nem volt semmi gond, kb. egy méter még volt az autóink között, de a gyári nyúlós betétekkel nem biztos, hogy maradt volna ennyi, mint a sárga EBC-kkel.

[ Szerkesztve ]

(#146318) sutszi


sutszi
veterán

Szokásos gumicsont: [link]
Megnéztem full lassításban... Hát nem tudom. Egy araszoló autó amibe oldalról érkezik láthatóan nagy sebességgel egy biciklis... Irányt nem jelez...de anyázni azt tud. Én ezt nem érzem az autós hibájának... ha a lökössel találkozik a biciklis az egyértelmű. De itt mintha a biciklis provokálni akart volna.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#146319) bitpork válasza kisza25 (#146301) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oda nem 281 van a nagyobbnak írva? Maxon 380-s a tárcsa

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#146320) tboldi válasza tboldi (#146317) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lejárt a szerk. idő.

Még az jutott eszembe, hogy a CC+-ok is tök jól tapadnak a komolyabb betétek ellenére is. Egy-egy erősebb fékezés során már előre készülök arra, hogy el fog kattogni az ABS, de nem nagyon szokott. Legalábbis 15-30 fokban, nagyobb hidegben biztosan másképp lesz.

(#146321) Qru válasza outsiders (#146316) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah fura is mikor a Jazz-ből átülök, hogy elveszem a gázt és úgy lassulok mintha egy paplanernyőt húznék. :D

#nincsbennetarcsi

(#146322) w333 válasza sutszi (#146318) üzenetére


w333
félisten

Bringás volt a hibás nagyon pofátlanok tudnak lenni, pedig a kressz ugyan úgy rájuk is vonatkozik, de azt sem tartom kizártnak hogy akarattal ment neki :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#146323) kisza25 válasza bitpork (#146319) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de 281, elírtam :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146324) EQMontoya válasza w333 (#146322) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miert is volt hibas?

Kint van az autosnak a bringas keresztezodes tabla? Kint.
Jott jobbrol biciklis? Csak vagy harom.
Szetnezett? Nem.

Engem is utottek hasonloan, annyi kulonbseggel, hogy ott a bringauton nem volt elagazas, csak az auto fele mehettem.

Es pont az a baj, hogy ha azt latod a bringarol, hogy az autos lassan kozeliti meg a keresztezodest, akkor feltelelezed, hogy meg is fog allni.
Ha gyorsan jon, akkor tudod, hogy idiota, bekapcsol a vedelmi reflex, es megallsz. De ha 5-tel jon, nem szamitasz ra, hogy telibe kur.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#146325) Integrale válasza EQMontoya (#146324) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem sem egyértelmű, hogy az autós lenne. Bringás jelezte, hogy merre akar menni? Nem.
Használhatná a kezét.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#146326) kisza25 válasza sutszi (#146318) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

100% a biciklis hibája,
1., nincs elsőbbsége, ha a biciklin ülve teker át a gyalogátkelőn
2., nem is jelzi, hogy arra akarna menni
3., a suzuki már a zebrán haladt át mikor kiment a zebrára

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146327) EQMontoya válasza kisza25 (#146326) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bocsanat, de kurvara nem gyalogatkelo. Van az autosnak tabla, hogy bicikliutat keresztez, es macisajt. Szoval a bringas atmehet bringan, es akkor is elsobbsege van.

Azt alairom, hogy a bringas nem jelezte az iranyt. De 3 bringas jott jobbrol, az autosnak meg kint volt a tabla, hogy bringautat keresztez. ide igy behajtani eleg felelotlenseg volt.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#146328) kisza25 válasza EQMontoya (#146327) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem a biciklisnek zebrán áthaladva csak akkor lesz elsőbbsége, ha leszáll a bicikliről, hiába kerékpár utat köt össze az út
a másik, hogy nem is jelezte, hogy arra akar menni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146329) MasterMark válasza kisza25 (#146328) üzenetére


MasterMark
titán

Az ott bicikliút és elsőbbségadás tábla van kirakva az autósnak. Attól még, hogy nem jelzi merre megy, még elsőbbséget kell adni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#146330) EQMontoya


EQMontoya
veterán

[link]
Az ut mindket oldalan kint van az elsobbsegadas kotelezo, es a bringasavra vonatkozo jelzes.

Viszont igy a kep alapjan mindenkinek ajanlom figyelmebe, hogy ez a keresztezodes 2014-ben meg LAMPAS VOLT. Ami nyilvan sokkal egyertelmubb helyzetet teremt, mint a bringautas-macisajtos megoldas.

Same rules apply!

(#146331) Integrale válasza kisza25 (#146328) üzenetére


Integrale
veterán

Nem bringautat köz össze a zebra, az az úttesten keresztbe egy bringaút, fel is van festve.

"Bad reklám is reklám too"

(#146332) w333 válasza EQMontoya (#146324) üzenetére


w333
félisten

Itt járok nagyon sokat, rengeteg bringás van mégis tolerálják egymást az autósokkal, de nehogy már megvárjam amíg Óbudáról mindenki átjön a hídon, ráadásul ez nagy sebességgel ment a versenybringával ... illetve az autósok itt nem tudom miért akarják megadni az elsőbbséget a baloldalról érkező autoknak mert ott elég sok óriási beton cölöpök vannak, az a sáv ott szabad és lehet jobbra kanyarodni megállás nélkül (ha nem jön jobboldalról a bringás) de ott nekik van egy kanyar autóból nem látod ha jön :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#146333) MasterMark válasza Integrale (#146325) üzenetére


MasterMark
titán

Csak hogy tisztázzuk ha valaki más nem tartja be a szabályokat, az nem mentesít mást, hogy ő se tartsa be.

Ergo az rossz érvelés, hogy dehá nem jelzett akkó nem kell elsőbbséget adni.

Switch Tax

(#146334) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Halkan jegyzem meg h a biciklisnek nem is kell feltétlenül tudnia a kresz-t itthon, ugye...
Szóval aki számít a forgalomban résztvevőktől bármi másra mint hibára, az téved és maga hibázik - szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#146335) Integrale válasza MasterMark (#146333) üzenetére


Integrale
veterán

Nagy sebességgel halad, nem jelzi, hogy merre tovább, ráadásul szerintem az SX4 lassít, nem jelez, gyorsít, oldalról elkapja a bringás.
Elég sokat bringázok, ilyen helyzetekben lassítok, nem teljes gőzzel megyek át, mert én vagyok a sérülékenyebb.

"Bad reklám is reklám too"

(#146336) gzbotii válasza EQMontoya (#146324) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt van, amikor a bicikli behajt az útkereszteződésbe. Látszik, hogy a piros Suzuki már az átjárón van. Hogy lehetne/kellene ilyen esetben elsőséget adni? Főleg, hogy a bringás is a haladt vagy 20km/h biztos (szerintem többel is).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#146337) MasterMark válasza gzbotii (#146336) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs még ott, a bicikliút az a zebra mellett van.

Integrale: Ez egyértelmű, tipikus az a helyzet, hogy a sírodra írhatod, hogy de elsőbbségem volt.

Switch Tax

(#146338) kisza25 válasza gzbotii (#146336) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt mondom én is, hogy már esélye nem volt, mivel nem jelezte, hogy arra jön, ráadásul elég gyorsan.

Amúgy erre a kerékpárút áthalad az autóforgalmon és nekik van elsőbbségük hol van a KRESZ-ben, mert nem találtam ide vonatkozva semmit, csak ezt:

Az 54. § (4) bekezdése két tilalmat tartalmaz, majd külön mondatban ad utasítást e két tilalom esetén elvárt közlekedési magatartásra:
(4)Kerékpárral
a) lakott területen kívül a főútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá
b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni
nem szabad.
A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva – a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint – kell az úttesten áthaladnia.

a kerékpárral áthajtónak a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen nincs áthaladási elsőbbsége a keresztező jármű-forgalommal szemben,
mivel a gyalogos-átkelőhelynél a közlekedők nem számítanak (és nem is kell számítaniuk) kerékpáros forgalomra, kerékpárral hajtva a gyalogos-átkelőhelyeket kis sebességgel és fokozott figyelemmel kell megközelíteni,
aki át kíván hajtani, köteles a keresztező járművek részére elsőbbséget adni, és csak annak veszélytelensége esetén, a gyalogosok zavarása nélkül hajthat át,
a másik lehetőség a kerékpár áttolása, ebben az esetben a kerékpárt toló ember gyalogosnak minősül, ezért elsőbbsége van a keresztező jármű-forgalommal szemben.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146339) gzbotii válasza MasterMark (#146337) üzenetére


gzbotii
veterán

Ki nincs ott? Az autó az átjárón?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#146340) MasterMark válasza kisza25 (#146338) üzenetére


MasterMark
titán

(2) A másik jármű érkezési irányától függetlenül elsőbbséget kell adni az útkereszteződésben
b) az olyan útról érkező járművel, amelyen az útkereszteződés előtt „Elsőbbségadás kötelező” vagy „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van, a keresztező - illetőleg a kiegészítő táblán vastag vonallal jelzett - útról érkező jármű részére;
(3) Útkereszteződést járművel csak olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy a vezető eleget tehessen elsőbbségadási kötelezettségének és e tekintetben másokat a jármű sebességével ne tévesszen meg.

gzbotii : Igen. Ez sincs ott még, nem a zebráról van szó, a kerékpár út mellette van.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#146341) Integrale válasza MasterMark (#146337) üzenetére


Integrale
veterán

Én továbbra is inkább a biciklist tartom hibásnak. A Suzukis lassít, a mögötte érkező Audi utol is éri, messzebb még egy bringás, elindul, arra nem számít, hogy 25-30 közötti tempóval, jelzés nélkül ráfordul az úttestre.
Mint valami kamikaze pilóta komolyan.

"Bad reklám is reklám too"

(#146342) MasterMark válasza Integrale (#146341) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen mindegy, mert az autós egyáltalán nem látta, nem is reagált rá semmit. Már itt kezdődik a gond.

Ja de amúgy ne értsetek félre, én is utálom az ilyen provokálós direkt azértis hűbelebalázs bringásokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#146343) gzbotii válasza MasterMark (#146342) üzenetére


gzbotii
veterán

2m-el eléd bevág valaki 20-30kmph-val, kicsit nehéz lereagálni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#146344) MasterMark válasza gzbotii (#146343) üzenetére


MasterMark
titán

Gurul, és látod hogy ott a bicikliút akkor számítani kell rá. Elég sokáig láthatja hogy jön valaki a bicikli úton. Persze nem látja, mert meg se nézte, hogy jöhet ott valaki akinek elsőbbséget kéne adni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#146345) kisza25 válasza MasterMark (#146340) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok itt a tábla miatt egyértelmű, de a tábla nélkül csak akkor lenne elsőbbsége, ha jobbról jön, viszont itt párhuzamosan halad, majd jobbra fordul ilyenkor mi lenne? attól, hogy fel van festve kerékpárút még nem lesz elsőbbsége.
Visszanéztem többször, mint a kamikáze megy le jobbra a biciklis.
Na mindegy ide lámpa kellene szerintem, mert így életveszélyes.
Én is sokat bringázok, tutira megállnék, vagy nagyon lelasítanék mielőtt itt átmegyek
K Norbi: a tiéden kívül nem látok off hsz-t ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146346) K Norbi


K Norbi
addikt

Mennyi itt az OFF hsz ;]

(#146347) MasterMark válasza kisza25 (#146345) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a bicikliút miatt van elsőbbsége, hanem a tábla miatt. A "mi lenne ha" nem értem miért lenne releváns.

Ha nem megy, képzeld úgy, hogy az rendes út. (Amúgy annak számít.) Ha autó fordul ott jobbra, és neked jobbról jön akkor is elsőbbsége van a hipotetikus esetedben, mindegy hogy előtte honnan fordul hova.

szerk.: Minden normális ember lassítani aki nem akarja elüttetni magát. Pláne ha nincs szemkontakt az autóssal, és látod hogy nem lát, nem fog megállni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#146348) gzbotii válasza K Norbi (#146346) üzenetére


gzbotii
veterán

5,26

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#146349) aero. válasza Integrale (#146341) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szvsz biciklivel kozlekedve alap nalam, hogy zebranal inkabb megallok, vagy barhol, ahol auto keresztez, mert nem gyengen nagyobb a vastartalom.:D Annal tobbet er az eletem, minthogy bizonygassam, hogy nekem volt elsobsegem.

(#146350) kisza25 válasza aero. (#146349) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez éppen olyan szerintem, mint a gyalogos a zebrán áthalad körülnézés nélkül, mert elsőbbsége van.
MasterMark: igazad van, elsőre nem láttam az elsőbbségadás táblát

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.