Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#146601) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Erre gondoltam:


Ez zavar... :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146602) LZs?! válasza Tsebacsi (#146597) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Tsebacsi

Meddig van a telek/ingatlan határa, értsd: technikailag közterületen fekszik a beálló?

Szerk: most láttam a képet; vélelmezem, hogy a kerítésen túl már közterület kezdődik, így csak szépen kérheted, hogy legyen kedves és ne...

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#146603) wttfw válasza Zizmand (#146600) üzenetére


wttfw
tag

Én is ideakarom vinni, csak a lámpa szétszedésnél elakadtam. Neked hogy sikerült ilyen szépen? Mivel ragasztottad újra? Azóta nem párásodik?
BTW ismerős azt javasolta, hogy egyszerűbben járok ha veszek bele LED-es izzókat, elvileg a projektor miatt nem vakít. Maradnék inkább legálban, meg szerintem 12 év után az én foncsorom is úgy nézhet ki mint a tiéd, biztos nem lenne jó ötlet megküldeni 2500 lumennel :U

(#146604) Peter.70 válasza Tsebacsi (#146597) üzenetére


Peter.70
őstag

1-2 vas oszlop

(#146605) Tsebacsi válasza LZs?! (#146602) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen ez az én bajom is hogy az közterület, holott én tartom karban, saját pénzen lett lekövezve az én oldalam, a növények is sajátok.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146606) rbalint88 válasza Tsebacsi (#146605) üzenetére


rbalint88
addikt

rakd ki a másik kukát is.

(#146607) Magnum_ válasza Tsebacsi (#146605) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tegyel le zarhato parkolasgatlokat, vagy nagy koveket.

I humbly and respectfully decline™

(#146608) MasterMark válasza Tsebacsi (#146601) üzenetére


MasterMark
titán

De oda most tulajdonképp miért is tolatott be? Nem teljesen értem.

Switch Tax

(#146609) #89309696 válasza Tsebacsi (#146601) üzenetére


#89309696
törölt tag

Rakj ki még egy kukát ideiglenesen. Maximum kiszáll és félrehúzza, legalább fárad vele.
Amúgy meg full térkő, műfűszőnyeg vagy a lenyitható lakattal zárható behajtásgátló bizbasz.

(#146610) Tsebacsi válasza MasterMark (#146608) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert a saját portája elé csak így tud, azaz inkább így kényelmes neki beállni (béna):

Neki előtte végig térkő van, azaz ott van neki akkora hely mint előttem növényekkel együtt...

Engem az zavar, hogy a kukával magammal is kibaszok mert ki kell szállni elrakni és visszatenni. A kulcsos zárható parkolásgátló jó csak megint ki-be szállogatós. A terméskő főleg macera :D
Még olyan automata fel-le menő oszlop kéne de félek az árától, és legalább kettő kéne.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146611) Richard! válasza Tsebacsi (#146610) üzenetére


Richard!
addikt

Most ez csak egy vicc ugye? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#146612) Qru válasza molnarpeter (#146585) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg a héten jön 2 eGolf (szerencsére nem hozzánk kerül, mert tölteni nincs hol amúgy).

#nincsbennetarcsi

(#146613) MasterMark válasza Tsebacsi (#146610) üzenetére


MasterMark
titán

Hm, most sem teljesen értem miért kellett oda betolatni. Ahhoz képest most messzebb áll, ráadásul merőlegesen a betolatás helyére. És meg sem fordult, szóval ahhoz se kellett betolatni. Nem értem. Videó van? :DDD

Switch Tax

(#146614) Tsebacsi válasza MasterMark (#146613) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elviekben van, most tegyem fel azt is? :D
Igazából az zavar, hogy bőven van helye máshol, de ő dafke énelőttem forgolódik. De azt is írtam neki, hogy lesz szíves amennyiben máshol nem akadályozzák, akkor ne előttem forgolódjon. Nem válaszolt még (nem is fog, max anyukám csuklik :D ). Ezek piti fasz dolgok, tudom, de mikor télen felbassza az autóbeállómra a havat miután én lepucoltam, az annyira nem szokott tetszeni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146615) Qru válasza Tsebacsi (#146614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kuka meg amellé egy betonvirágláda/szikla és le van fedve a terep. Am nyilván csak azért csinálja, hogy idegesítsen. :(

#nincsbennetarcsi

(#146616) #89309696 válasza MasterMark (#146613) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem vagy egyedül. A hiba nem bennünk van valószínű. Kérjük azt a videót.

(#146617) #89309696 válasza Qru (#146615) üzenetére


#89309696
törölt tag

Áh, az a kisebbik esély. Az ilyeneknek általában meg sem fordul a fejében, hogy ez valakinek probléma volna, annyira természetes neki mint levegőt venni. Ismerem az ilyet, mert itt is van. Csak van, mint baktériumok a környezetben és egyszerűen nem világosodik fel önmagától, hogy más kapujában a kavicsot kanyarodó kerékkel kisodorni az ciki.
Ilyenkor ha szólsz neki jönnek a különböző opciók:
-vagy megérti és nem megy oda többet
-vagy megérti, de elfelejti egy hét múlva, mert újra csak van mint egy baktérium a környezetben
-vagy még neki fog feljebb állni
-vagy úgy tesz mintha megértené, de csakazért is úgy fordul meg

[ Szerkesztve ]

(#146618) MasterMark válasza #89309696 (#146617) üzenetére


MasterMark
titán

Ha valakinek nem tűnik fel ez magától, az akkor se fogja érteni ha szólsz neki.

Én ötször megnézem parkolásnál senkit ne zavarjak stb. Más meg otthagyja a szarját az út közepén.

Switch Tax

(#146619) Micsurin válasza tboldi (#146550) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Aki ezeket a lámpákat felteszi hátra attól mit vársz? Devil tunning, rs-tunning... jáj nekem... :DD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#146620) LZs?! válasza Tsebacsi (#146605) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Abszolút át tudom élni, személyes tapasztalatok okán.

Mindazonáltal az sajnos vis maior, ha ebben a felállásban anyagi kár keletkezik, főkép rendeltetés (sic!) szerinti használat esetén; széndékos károkozás esetén talán érdemes elővenni a másikat, de gondatlanság esetén megint csak bukó.

A fenntartó (gondolom önkori) pedig tenni fog rá magasról, ha hozzá mennél...ha pedig túltolod, amikor a műszakis kollégának pont rossz napja van, akkor még kaphatsz egy felszólítást is az eredeti állapot visszaállítására...

Az említett esetleges lekerítés hasznos egyedül, viszontazt pedig nem teheted meg; legalábbis előre eltervezetten rendszeres használatú, roncsolás nélkül eltávolíthatatlan megvalósítással (pl. lánc, billenthető blokkoló), ugyanakkor pl. kukát, hordót, bazalttömböt, egy haragos bikát, stb. nyugodtan ott hagyhatsz.

Szerk: Qru virágládás ötlete lehet egy jó határeset, mivel hunyorítva rá lehet sütni, hogy nem direkt kibaszósdi -> a kapu két oszlopától folytatólagos vonalon, a kerítésre merőlegesen; ha jól veszem ki, akkor a telekhatár is a bal oszlop vonalán van.

Egyébként tényleg: még egy vacak kifeszített lánc sem fér bele, mert ha esetleg belehajt és sérül tőle a kocsi, akkor Téged vehetnek első körben. Alternatív megközelítésként szórhatsz ki valami szögféleséget, passzív-agresszív okító jelleggel...aztán egyszercsak valami/valaki a postaládádba szarik... :P

[ Szerkesztve ]

Nevermind...

(#146621) Tsebacsi válasza LZs?! (#146620) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A nap kommentje, köszönöm :C :R Sajnos nagyon jól összefoglaltad, amitől féltem.

To All:
A videó, de tessék normálisan kezelni. Ha nem látszik, szóljatok.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146622) MunezXBK válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez full hülye, vagy direkt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#146623) MasterMark válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


MasterMark
titán

K*rvajó műsőr. :C

Switch Tax

(#146624) #89309696 válasza Micsurin (#146619) üzenetére


#89309696
törölt tag

De nyári gumija van. :D

(#146625) #89309696 válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem értem. Na mindegy.

Térkövezd le a kavicsos részeket is és akkor úgy forgolódik ahogy akar. Bár a téli havat így is oda fogja locsogtatni neked, de amennyi hó van nálunk azt már elbírod. Nincs jobb ötletem, ha nem muszáj nem kell haragban lenni a szomszéddal. De előbb várjuk meg hátha megérti magától is és nem jár rá többet, az esélyt meg kell adni.
Nincs az utcának másik vége vagy valami, hogy miért nem onnan hajt be és akkor nem kell Y-ban megfordulni?

(#146626) Tsebacsi válasza #89309696 (#146625) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Főúton útjavítás van de 2 irányból be lehet hajtani a mienkbe, de amikor még nem volt felújítás akkor is így fordult meg. :))

Már rosszban vagyunk vele (sok oka van :D) szóval rontani nem tudunk rajta.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146627) Richard! válasza #89309696 (#146625) üzenetére


Richard!
addikt

Vagy miért nem szedi a szemben lévő barna kapuhoz? Onnét visszacsavarja y-ba, aztán kalap-kabát. De ez? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#146628) MunezXBK válasza Richard! (#146627) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezért írtam, hogy full hülye.

[ Szerkesztve ]

(#146629) barnam_ válasza molnarpeter (#146456) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lámpa csatin is mértem, ott is csak 10-11V körül van.
A héten veszek kontakt sprayt, meg valami ledes helyzetjelzőt, az ~10-11V-al is világít.

(#146630) Magnum_ válasza LZs?! (#146620) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hogy mi vis maior?

I humbly and respectfully decline™

(#146631) #89309696 válasza Tsebacsi (#146626) üzenetére


#89309696
törölt tag

Óhhhh. Ha már eleve rosszban vagytok akkor valóban lehet szándékos is. Ez egy lényeges információ. Mindegy én akkor is megvárnám előbb hátha abbahagyja, ha nem akkor legyen térkövezés vagy valami kavicsfelváltó rendszer.

(#146632) Tsebacsi válasza #89309696 (#146631) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Miatta én nem csúfítom az előttem lévő területet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146633) kisza25 válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyszerűbb jóban lenni a szomszédokkal :D
Én 2013- ban vettem a házam, azóta:
Jobb oldali szomszédnak (réginek) értékbecslést csináltam, és segítettem az új tulajnak hogyan újítson fel és megbeszéltük mettől meddig nyaraltatok addig nem építkezik ne zavarja a vendégeimet.
A szembe lévő házat én adtam el a jelenlegi lakónak.
A mellette jobbra lévő néni lányának a házát adtam el.
A szembe lévőtől balra lévő néni családjának szoktam szállást keresni nyárra.
Az mellett balra levőnek adtam el egy házat a vízparton.
Nekem jobbra kettővel Lévő házat árulom.
Balra segítettem nekik a nyaraltatásban.
Nos szembe bárki elött megállhatok (az én oldalamon nincs hely az árok miatt) mindenki magától felajánlotta.
A szembe szomszéd édesapja az én hídamon szokott megfordúlni, de megbeszéltük és mondtam neki nyugodtan bármikor.
Az utca egyik oldala Blelle, a másik Bboglár, egymáshoz pakolgatjuk át a szemetet így 2x annyiszor viszik (nyáron nem büdösödik)
3 hétre elment a szomszéd külföldre, mindig ránézek a házára.
A szomszéd mikor nyaraltatok mindig elmondja mi volt a vendégekkel (nem ott lakok olyankor)...
nem egyszerűbb így az élet? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146634) #89309696 válasza Tsebacsi (#146632) üzenetére


#89309696
törölt tag

A murvánál/mosott kavicsnál miért rondább egy összképbe beleillő térkövezés?
Drága lesz és a csaj fog rajta pöffeszkedni, ez egy valóban jogos ellenérv a térkő ellen.

[ Szerkesztve ]

(#146635) MasterMark válasza Tsebacsi (#146632) üzenetére


MasterMark
titán

Nem lehet oda bokort vagy fát rakni?

Switch Tax

(#146636) molnarpeter válasza Tsebacsi (#146626) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Parkolás gátló még a kapu miatt talán védhető :F Lehet túlgondolom, de kapuval simán lehetne egybekötni a működést, ha az villany.

kisza25: amúgy nekem is egy vacsora meghívás jutott eszembe, aztán valahogy megoldást keresni :F

[ Szerkesztve ]

(#146637) freeknight válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


freeknight
őstag

Biztosan szándékosan csinálja. Fejedelmi helye lenne párhuzamosan is parkolni a háza előtt, meg amúgy sincs semmi értelme a manővernek.
Hasonló helyzet volt a szomszéddal, ami bevált: 1-1 darab 70 kilós bontott betondarab a beállód 2 szélére, kellő távolságban az úttól, de azért úgy, hogy ne férjen el. A kuka maradjon a bejáród előtt. Tudom, kényelmetlenség mindig kiszállni a kukáért, de ennyit megér.
Mivel szándékosan csinálja, párszor el fogja játszani, hogy ő is félretolja a kukát, de legalább akkor meg kell dolgoznia a parasztságáért. Plusz egy idő múlva nem fogja vállalni a kellemetlenséget, úgyhogy le fog róla szokni szépen.

Jah, látom rosszba vagytok. Akkor tényleg szándékos. Amit tudok még ajánlani: beállni a kapuja elé, hátha észreveszi magát, vagy az örök klasszikus (felettem már más is ajánlotta): pár szöget (nem sokat) elszórni a kritikus helyen.

[ Szerkesztve ]

(#146638) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ne hergeljétek szegény Tse-t.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#146639) SzlobiG válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát ez rohadt jó. :C

Ahhoz a kukához is jó közel volt, sztem tuti vinni fogja majd egyszer. :D

(#146640) kisza25 válasza molnarpeter (#146636) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Áthívni egy hússütésre sörrel kisérve, aztán a végén még kiderül, hogy bírjátok egymást. :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146641) molnarpeter válasza barnam_ (#146629) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tovább is jó lenne kicsit mérni, biztosan van még pár helyen kontakt-esély :)

(#146642) #89309696 válasza kisza25 (#146633) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is békepárti vagyok, bár ha valaki nem bír magával akkor nincs mese.
Anyám nagyon sok emberrel rosszban van, rá is fázott már nem kevésszer, hiába mondtam neki. Mivel sok agyatlan ember összeköt a családi közelség miatt minket, így levonják belőle, ha anyám bunkó akkor én is az vagyok. Elég nehéz volt ennek ellenkezőjét tudtára adnom a környezetnek, nem is sikerült mindenkinél.

Sokkal egyszerűbb és kényelmesebb, jobb békességben élni vagy legalábbis nem basztatni egymást.

Na azért vacsorára nem hívnám meg, meg a nagy l&f#szt a val@gáßa... De egy normális átmegyek becsengetni, megbeszélni a dolgot, az kellene, hátha. Ha nem, akkor Tse egyoldalúan megoldja valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#146643) Qru válasza LZs?! (#146620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a kerítésre merőlegesen egy jó nagy beton virágláda és meg van oldva a dolog. :K Vagy ha van elfekvőben egy disznóvájú az is jó. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#146644) kisza25 válasza #89309696 (#146642) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Úgysem fogja elfogadni a meghívást ;)
Tapasztalat, én már hármat meghívtam :DDD
Qru: ezzel csak annyi a baj, hogy szól a közteresnek, az meg elrakatja onnan vele.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#146645) #89309696 válasza Qru (#146643) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tehénszart lehetne kiteríteni a murvára, arra nem jutna eszébe belemenni. Csak senki nem járna jól közben.

Még esetleg azt lehet, hogy felszedni a kavicsot, beton vagy ragasztóanyag alá és vékony rétegben visszahinteni amibe beleköt. Ugyanúgy fog kinézni, ha rámegy kocsival nem kotorja szét. Bár ha sokszor rámegy akkor elkezd felmorzsolódni idővel mindenképp és rengeteg munka megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#146646) gergo5991 válasza Tsebacsi (#146632) üzenetére


gergo5991
őstag

[link] ilyet kéne beszerelned a keritésed folytatásaként baloldalt a feljáróra :D

az ügy kapcsán [link] ez jutott eszembe itt is hasonló a probléma

[ Szerkesztve ]

(#146647) LZs?! válasza Magnum_ (#146630) üzenetére


LZs?!
aktív tag

A káresemény természete, t.i. mint elháríthatatlan és úgy is mint a másik fél helytállási kötelezettségén kívül eső.

Másként: óhatalan, hogy előbb-utóbb sérül más által, és az esetleges helyreállítás saját kontóra megy.

Viszont azt nem szúrtad ki, hogy "eredeti állapot helyreállítása" helyett "visszaállítás"-t írtam... ;)

Nevermind...

(#146648) Magnum_ válasza LZs?! (#146647) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg mindig nem ertem, hogy jon oda a vis maior.

Mindazonáltal az sajnos vis maior, ha ebben a felállásban anyagi kár keletkezik

Milyen felallasban?

Másként: óhatalan, hogy előbb-utóbb sérül más által, és az esetleges helyreállítás saját kontóra megy.

Az NEM vis maior. Hanem szerzodesen kivul okozott kaert valo felelosseg.

A visszaallitast raertettem. Nem.elvart itt a jogi terminologia.

Ugye nem baj, ha nem teszek kacsintos szmajlit?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#146649) LZs?! válasza Tsebacsi (#146621) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Megnéztem én is...

Szerintem nem szándékoltan kecseg, csak antitalentum...legalábbis a videó alapján megítélve.

Mióta vártad az ablakban...? ;]

Nevermind...

(#146650) #89309696 válasza gergo5991 (#146646) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ú, ez a szöges izé, de genyó. Az ilyen stílust nem szeretem. Korlát, meg bublis csöcsök, mint a villamos sínek mellett az oké, de a szándékos károkozás az autóban az már hergelő kategória. Főleg ha önkormányzat szerel ki ilyeneket. Nincs az a bunkó járdára parkolás ami ezt indokolttá teszi, nincs egyensúlyban a vétség és a büntetés mértéke.

Mondjuk egy olyan országban ahol a rossz oldalon mennek... ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.