Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138401) MunezXBK válasza buci30 (#138400) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Koptató?

(#138402) Micsurin válasza buci30 (#138400) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A koptatóra gondolsz?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138403) Qru válasza buci30 (#138400) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Koptató, vagy ha a rendszám feletti feketére az meg diszbetét.

#nincsbennetarcsi

(#138404) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Bárdinak mennyire megbízható a keresője? Ha két hosszúságú ékszíjat kapok mindenhol és csak a bárdiban írják oda melyik melyik motorkódhoz való akkor arra lehet alapozni?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138405) Qru válasza focvis (#138398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A feket rosszabb, pusztan a por is nagyon latszik rajta, a feheren kevesbe. Plusz a feher jobban kiadja altalaban az autok formajat. Szurke viszont eleg jo rejtoszin kosz szempontbol is.

#nincsbennetarcsi

(#138406) buci30


buci30
addikt

Koptató igen köszönöm!

Ilyet hol lehet? Mert sehol nem találok külön 😬

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#138407) MunezXBK válasza Qru (#138405) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Viszont sokkal mutatósabb.

Miután kezelésbe vettem. :D

(#138408) Magnum_ válasza MunezXBK (#138407) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sracok, a legjobb szin az ezust: halas mosas szempontjabol es idotallo is.

I humbly and respectfully decline™

(#138409) tboldi válasza buci30 (#138406) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bontó, vagy cikkszám alapján - amit kikeresel az ETKA-n - meg tudják rendelni az alkatrészboltok.

Saint_: Meg unalmas és jellegtelen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#138410) MunezXBK válasza Magnum_ (#138408) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vágom. De az nem mutat ekkorát.

(#138411) Magnum_ válasza tboldi (#138409) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo, oke, elado a TT, piros akarmit beszamitok :P

Btw tenyleg van neha kosza gondolatom, hogy el.kellene adni, lassan mar egy eve nalam van. ;]
Ahh nem, elobb kisfelesgnek kellene valamit....amivel en is jarnek dolgozni. Mondjuk elso korben annak is orulnek, ha vegre atadnak a teremgarazst :DDD

Munez: volt fekete autom, jop karbantartva, imadtam lemova nezegetni :(

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#138412) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Jó estét...

már elég rég írtam ide, hoztam Nektek pár új képet. 1
2 3

(#138413) Qru válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:C

#nincsbennetarcsi

(#138414) máyköl


máyköl
veterán

Hazaaértünk ma este a nyaralásból (Olaszország), 1.900km lett összesen megtéve, végigklímázva, 5.1L fogyi (nem odafigyelve :N ). Itthon 145 tempomat, Szlovénáiban és Olaszországban inkább tartottam a 130 -at.

Marha sok Alfa mászkál a digóknál... Leginkább Giulia, Stelvio és Giulietta. Gyakorlatilag minden második utca végén felbukkan egy.

Ami a pályán megy az pedig gyomorforgató még mindig. Szlovén pálya közepén járhattunk, külső sávban teherautók és kamionok tartották a kb. 110km/h -t, én a belsőben a 130 -at, egyszer csak egyik pillanatról a másikra a se..mben van egy K Astra, de annyira hogy a belső visszapillantó tükörből csak a szélvédőjének a tetejét láttam már csak (btw: ennek mi az értelme? bárki azt gondolja, hogy ha diszkréten jelzi hogy ő haladna gyorsabban is, akkor abból nem veszem a lapot és húzódok le, és a közvetlen balesetveszélyt is elkerüljük?), kormányt jobbra balra mozgatja szélsebesen, hogy én feltétlen mindkét tükrömből lássam hogy ő már menne... Persze az nem zavarta, hogy esélyem sem lett volna kisorolni mert jobbra kamionok. Ahogy vége is lett a sornak mellettem lehúzódtam, ez a f@szkalap pedig még nekiáll előzéskor átmutogatni. Hogy egy klasszikus üvegtigrist idézzek: "Mi a búbánatos halál, rojtos-véreres f@rkának kedvéért jött ide?"

Bocsánat, ki kellett írnom... :B :R :R

[ Szerkesztve ]

(#138415) kisza25 válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nájsz

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138416) gzbotii válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


gzbotii
veterán

Lecserélted az NB-t?

Nagyon klafa :C

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138417) Magnum_ válasza máyköl (#138414) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo oke, engem ma somogyban 30k-ra buntettek a kempelo rendorok 92-vel. 70es tablanal (jol.eldugva, eszre se vettem, de de nem tudtam vedeni a helyzetet), ami indokolatlan volt. Ugy, hogy egesz hetvegen kabrioztam 90-et tartva. A sok gyoker elozgetos fasszal meg nem foglalkoztak. Nyilvan okoztam egy rossz napot a rendornek, mert - bar jogos volt, csak nem erkolcsos es aranyos - mondogalodtam neki. Ez van, kicsengettem es kirandultunk tovabb kisfeleseggel. De azert kurt fel, mert tegnap egy bmw-s idiota modon elozgetett a forgalomban, nekem dudalt, hogy engedjem be, hogy ne legyen csattanas a szembejovovel. A 2 motortos rendor latta, de le se szarta. Azonos utvonalon volt ez amugy. Szolgalunk es vedunk 🤭

Ja, es 4 buntetopont.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#138418) gzbotii válasza máyköl (#138414) üzenetére


gzbotii
veterán

"Marha sok Alfa mászkál a digóknál"

romaniaban is sok a Dacia ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138419) Jaffa75 válasza gzbotii (#138416) üzenetére


Jaffa75
őstag

le... :K

Karácsony előtt 2 nappal elvitték úgy, hogy 2 napig volt fent a hirdetés.

Az új vas múlt hét szerdán lett készen, azóta egy ezres belement egy hét alatt! :C

(#138420) Qru válasza gzbotii (#138416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem mar vitt egy kort vele. Ezzel a 160 lovas 2.0i-vel sokkal jobban megy mint az elozoje az 1.8-al.

#nincsbennetarcsi

(#138421) Magnum_ válasza Jaffa75 (#138419) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elegge meno vas 🙈

I humbly and respectfully decline™

(#138422) máyköl válasza Micsurin (#138404) üzenetére


máyköl
veterán

Nem megbízható sajnos, hívd fel az ügyfélszolgálatot, diktáld be az alvázszámot és utána mondja meg biztosra az ügyintéző. Sajnos sokszor rendeltem már rossz alkatrészt tőlük úgy, hogy teljesen rá voltam szűrve az autóra (motorkóddal is).

#138417 Saint_ : upsz... :(

(#138423) #89309696 válasza Magnum_ (#138417) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem csekket adnak? Vagy lehet helyszínen is fizetni?

(#138424) Magnum_ válasza #89309696 (#138423) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csekk, vagy paypass. (Kartya ofc). Helyszini zsanettozas volt. De kb 500meteren belul
A zsanettozas mondjuk pont kimaradt.

Ja es vasarlaskent kaptam az sms-t. A marcali rk-tol 🤭

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#138425) molnarpeter válasza Micsurin (#138404) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem pl. klíma a különbség? Amúgy nézz rá, milyen van rajta most.

(#138426) #89309696 válasza máyköl (#138414) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ilyen ez. Nekem az elmúlt két hétben kétszer jöttek a valagamba a faluban, 40-es tábla helységnév alatt, én mentem 50-nel, pontos a mutató mivel nagyobb a kerék a kocsin picit, ki is mértük. Aztán ahogy tudtam félrehúzódtam elengedtem, a másiknál meg épp le kellett kanyarodnom, időben jeleztem neki meg finoman fékeztem, hogy le akarok kanyarodni még mielőtt belémjön.
Egyik se nyomott neki padlógázt és nem mutogatott, úgyhogy szerintem ezek nem a bunkó tahó faszparaszt kategóriába tartoztak, hanem egyszerűen az agyuknak az a tempó a kényelmes amit ők mentek és ugye én voltam a csiga hozzájuk mérten. Azt már nem dolgozták fel, hogy számszerint mennyi is volt az annyi.

Nálad nyilván a bunkó tahó kategória állt fenn.

[ Szerkesztve ]

(#138427) Micsurin válasza molnarpeter (#138425) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A klímán akadtam meg én is, a szíjak hossza kezd kiderülni már csak a hosszbordás van hátra de szerencsétlenül állt meg a motor, most komolyan játsszak addig amíg a felirat felém esik? :D

Vízpumpa nekem házzal vagy ház nélkül kell? :U :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138428) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gratulálok nagyon szép :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138429) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Rohadt retek szutyok hosszbordás szíjról sehol sincs semmi infó. :W
7zap, oemepc semmi... :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#138430) sutszi


sutszi
veterán

(#138163) Tsebacsi : A matekolást meghagyom neked, és tegyünk még hozzá delta(t)-t is mert úgy még jobb ha nem 1 sec alatt akarjuk kitalálni a közlekedést... Bár már elindultam vidékre és nem láttam mit írtál, de egy csoda volt amit a hétvége alatt tapasztaltam. Péntek 16 után kicsivel M3 bevezetőn kifelé haladva... Pont amit mondtam. Bejön elém mert van hely...azt rájön, hogy hülye volt és visszamegy kintre. :DDD Ebből az állatfajból nem egyet láttam.

--------------------------------------------------------------------------------------------

A legjobb egy Porsche terepjáró volt. Semmiből bukkan fel. Ő frankón jobbról!! berakta elénk a vasat úgy, hogy centire befért elém, miközben az ő sávjában is mentek előtte. Ekkor lassítottam. Majd dudára kaptam egy büntetőféket, majd konstans dudára még egyet, és elhúzott a retekbe. :((( Nyilván fogott a fék tapadt a gumi, szóval nem mentem bele... Mindezt úgy, hogy 100-110 körül ment mindenki mert olyan esőfüggöny volt akkor, hogy lóf.szt nem lehetett látni... Az ilyenek megérdemelnék, hogy a szalagkorláton lógjanak.
Ma visszafelé szintén csodaország. Megint esőfüggöny, tempó 60-90 között. Szerencsére most mindenki érezte, hogy ez nem játék. De így is elmentünk 2 baleset mellett. Egy Golf GTI utolért valakit... amennyire láttam ez is olyan volt, hogy hátulról bekacsintott a szélvédőn mert nagyon sietett. Lehet ha a közelség helyett a villogást választja akkor jobb lett volna... Aztán később a másik irányba láttuk, hogy mindenki IS ott van. Volt borulás. Egy kocsit szállító tréler oldalra fordulva kocsival együtt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138431) Magnum_ válasza sutszi (#138430) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dashcam.
Ha nem leszek lusta, ujra beuzemelem. Holnap kellene.

Buntetofekezost fel lehet jelenteni. Meg is erdemli az alapjan, amit leirtal.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#138432) Tsebacsi válasza sutszi (#138430) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem a levegőbe beszélünk itt, a morál a béka segge alatt van.

6-ra idejöttem nkh-ba de fotó és szemle csak 8-tól van... Örülünk Vincent?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138433) focvis válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


focvis
veterán

Szuper, grat! :)
Ahogy olvasom, ez már nem a gumimotoros verzió. 👍

(#138434) Ádám16 válasza Jaffa75 (#138412) üzenetére


Ádám16
addikt

Szép NCFL . Milyen motorral szerelt példány? :P
NB után milyennek érzed a "vezetési élményt", meg úgy egyáltalán, megéri a felárat szerinted?

(#138435) Magnum_ válasza Tsebacsi (#138432) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Miert mentel nkh-hoz?

I humbly and respectfully decline™

(#138436) Tsebacsi válasza Magnum_ (#138435) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Más a motorszám, új forgalmi kell, ahhoz le kell fotózni az új számot. Az új forgalmihoz meg kell az nkh igazolás.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138437) stickermajom válasza tboldi (#138409) üzenetére


stickermajom
addikt

Lelkembe tapostál. :( :D

(#138438) sutszi válasza Magnum_ (#138431) üzenetére


sutszi
veterán

Ja, határozottan jól jött volna most... Már mondogattam párszor, hogy venni kéne egyet.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138439) Magnum_ válasza Tsebacsi (#138436) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jah, tenyleg. De miert nem intezte (meghatival) ezt a ford? Miert te oboazz az o hibajuk miatt?

I humbly and respectfully decline™

(#138440) Tsebacsi válasza Magnum_ (#138439) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mert nekik erre nincs kapacitásuk... A forgalmit legalább elintézik. Amúgy ugyanezt kérdezte most az ügyintéző Faszi is :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138441) Qru válasza Ádám16 (#138434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[2.0i] Sokkal autószerűbb mint az NB volt, az NA-hoz képest meg kb idegen techológia. :K

#nincsbennetarcsi

(#138442) Ádám16 válasza Qru (#138441) üzenetére


Ádám16
addikt

Az NA-t én sem szeretem, küllemre az NB sokkal jobban tetszik, komfortban pedig ég és föld a kettő hosszabb távon.

Azért az NCFL jóval újabb cucc az NB-től is (bár a sima NC szerintem randább sokkal tőle, az FL tetszene csak), ezzel tisztában vagyok, viszont jelentős a felár. Igazából az érdekelne, hogy ez a "sokkal autószerűbb" érzés így vásárlás után megért-e kb +2 milliót. Ha jól tudom, magasabb az NC. A futómű van olyan stabil, mint az NB, kanyarokban ugyanúgy tart, könnyű egy kis csúszás után megtartani?

(#138443) Reggie0 válasza Integrale (#138315) üzenetére


Reggie0
félisten

A kep url-jeben benne van a datum.

(#138444) Reggie0 válasza S e t h (#138394) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont a lezeres sebessegmero jeleit kevesbe veri vissza a fekete :) Egy szep matt fekete vagy grafit eleg jol tud kinezni.

[ Szerkesztve ]

(#138445) Qru válasza Ádám16 (#138442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az NA-t lélekvesztőnek éreztem, az NB már autószerűbb a saját fogalmaim szerint de nagyobb tempónál ott sem éreztem magam biztonságban utasként. De ebben az NC-ben még nagyobb tempónál sem volt ilyen érzésem. Alul is egész jól húz a motor, szóval rendben van. Ezt már simán elfogadnám.

Nem tudom megmondani, csak utasként ültem végig mind a hármat (NA-NB-NC), az meg csalóka. Szóval majd a tulaj megmondja. Ami szimpi ebben a motorban, hogy ha kap egy sport leömlőt meg egy sport katit rögtön 180 ló köré ugrik a teljesítménye mindenféle egyéb beavatkozás nélkül. Úgy meg azért oda lehet pörkölni már a szerpentineknek rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#138446) stickermajom


stickermajom
addikt

Június 28-án bejelentett törzskönyv még nem jelent meg a közlönyben.. Érdemes volt autókáznom 200 km-t vidékre, hogy átírjam és felvigyem Pestre az autót. :D

(#138447) Qru válasza stickermajom (#138446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassú az átfutása nagyon, arra készülj, hogy 1,5-2 hónap mire megjelenik.

#nincsbennetarcsi

(#138448) Tsebacsi válasza Magnum_ (#138439) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Siker, egy rendes ügyintézőt fogtam ki, 8 előtt már papíroztunk, 8-kor be lett fizetve a díj, 8.15-kor már megvoltak a képek. Aszongya:

- 27500 km és már motorcsere, nem bírta sokáig ;]
- Hát nem :DDD

Holnap leadom a forgalmit, szerdára megvan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138449) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#138448) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Legalább újraindul a gari az új motorra. :DDD

(#138450) tboy93


tboy93
nagyúr

A hétvégén voltam az Accorddal egy fórumos tagnál polír miatt, kicsit földhöz vágott a 75-80 közötti ajánlat :D Aztán persze utána számol az ember és kijön, hogy nem nagyon lehet ezt jól megcsinálni olcsóbban, de na, azért nem kevés della. Nagyjából ~2.5 nap meló, 3 lépcsős polír, lámpák is, rainx, wax... Ha minden jól megy aug. 3.-ai hétvégén össze tudjuk hozni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.