Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138601) gzbotii válasza Motion_Blur (#138596) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor látnál jóvanazúgyságot, ha oda elmennél egyszer. :DDD Sokszor nem azon múlik, hogy nincs pénz (pl egy járdasziget, átjáró kialakítására), nem is az, hogy ellopják, hanem az igénytelenség - funkcióját betölti, aztán többi már kit érdekel. Ukrajna, Bulgária, etc...egy élmény.

Szlovéniában csak egyszer jártam, Mariborig, de nekem úgy tűnt, hogy rendezettebb, mint Magyarország azért - nem volt balkáni feeling.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138602) stickermajom válasza molnarpeter (#138597) üzenetére


stickermajom
addikt

A telekjáró nekünk most lakatolással, új vonóhoroggal, műszakival 100k lett vidéken. A 3-as hengerfal valószínűleg repedt abban is, mert kopog gyorsításnál, de a telekre jó az úgy. :D Ez az utolsó két éve már, utána betoljuk a bontóba.

(#138603) Qru válasza gzbotii (#138601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

Múlt nyáron átutaztunk Szlovénián semmi különbség nem volt közlekedésileg az Osztrákokhoz képest pl. :K

#nincsbennetarcsi

(#138604) Motion_Blur válasza gzbotii (#138601) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Sajnos rosszul vagyok bekötve, szeretem ha a környezetem rendezett és minden patika. Így nekem már a hazai viszonyok is betesznek :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#138605) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#138596) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szlovénia pedig jóval előttünk van, inkább hasonlítanám Olaszország és Ausztria keverékének.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138606) sugarforce válasza molnarpeter (#138597) üzenetére


sugarforce
őstag

így van

(#138607) sugarforce válasza tboldi (#138599) üzenetére


sugarforce
őstag

valóban nem láttam a szerkesztést már. Hát igen, de azért te nem is hagyod lelakni az autót, nem tojsz rá nagy ívben, ha valaminek az előjelét látod/hallod. Gondos gazdája vagy. Simán bele lehet önteni bármilyen autóba némi pénzmagot, pláne ilyen feltételek mellett. Aztán van a másik oldal, aki addig, amíg nem szakad ki a futómű, hajtja. Aztán meg meglepődik, hogy a hűtővíz tetején ott úszkál az olaj :D

(#138608) Reggie0 válasza MunezXBK (#138538) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, de nemeteknel a jobbra tartas is mukodik es figyelnek egymasra a palyan.

(#138523) kisza25: Csak addig villognak, amig az akadaly elharulta utan ralepsz a gazra es nem birnak kovetni. Kovetkezo akadalynal mar turelmesek.

(#138536) Tsebacsi: Melyik?

[ Szerkesztve ]

(#138609) tboldi válasza sugarforce (#138607) üzenetére


tboldi
nagyúr

nem tojsz rá nagy ívben, ha valaminek az előjelét látod/hallod

De, van olyan része, amire tojok, még ha nem is nagy ívben, csak kicsiben. :D
A váltónak már megvételkor is volt egy kis zaja. Lehet, hogy nyelestengelycsapágy, de pár helyen olvastam már, hogy a Honda váltóknak amúgy is van egyfajta hangjuk. Nem tudom, nincs összehasonlítási alapom. Amit tudok, hogy hidegen a kuplung benyomására elhallgat, kiengedéskor visszajön, és ha már rendesen bemelegedett, akkor szinte teljesen elhalkul, bárhogy nyomkodom a pedált.

Ja, meg a rádión, a hangerőtekerő körüli funkciógombok mögött elköszönt a háttérvilágítás, de nincs kedvem szétszedni. :D

És a kéziféken is kellene húzni egy kicsit, de itt a Mosoni-síkságon nem élvez akkora prioritást. :P

Még egy: a motor alatti burkolat el van hasadva jobboldalt, valószínűleg egy padka okozta, drifter's stitch tartja össze, jóvanazúgy, nem lóg, egy vonalban van.

[ Szerkesztve ]

(#138610) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Fehévár Siófok között három helyen is 1sávra van szűkítve az autópálya, soha jobbkor (nyár):W ja és a 62-es is 1sáv fel van túrva
Holnap is megyek, meg holnap után is :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138611) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Skacok, aug. 31-én tartjuk egy barátom legénybúcsúját Bp-en. A program első része, hogy elmegyünk gokartozni az Ásia Centerbe (G1 Kart vagy mi a neve). Kelenföldről oda, majd a centerből be a belvárosba kéne találnunk valami jó közlekedési módot 6 fő részére. Egyelőre vagy BKV vagy saját kocsi a terv (amit valahol le kell tenni, ezért nem rajongok az ötletért). Aki szervezett már ilyet tudna ajánlani további ötleteket?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#138612) Qru válasza Johnny_vT (#138611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Taxi vagy Limo esetleg...

#nincsbennetarcsi

(#138613) Johnny_vT válasza Qru (#138612) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Normál limonak nem lenne értelme, mert 1 útra drága ha meg megvárja amíg gokartozunk és vissza is visz még drágább :D

Viszont a MOL Limo és hasonszőrű társai kiváló ötlet h erre gondoltál! Azt ott lehet hagyni szinte bárhol.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#138614) Qru válasza Johnny_vT (#138613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a MOL Limo-ra gondoltam. :K

#nincsbennetarcsi

(#138615) Tsebacsi válasza Johnny_vT (#138611) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát a BKV az egyik, 1 óra az út, és van 2-3 alternatíva is, ráadásul a buszok a belvároson keresztül mennek oda-vissza. A MOL limo is jó, ha odáig kimegy, azért az már a város határán van. Ja de parkolhatsz zónán kívül is... Bocsánat :B

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138616) hülyegyerek válasza Coyot (#138589) üzenetére


hülyegyerek
addikt

4 éve járok napi szinten Ausztriában, viszont akármekkora forgalom is volt, soha nem láttam, hogy megnyitották volna a leállósávot. Az osztrák sofőrökről meg annyit, hogy a nagyrészük román/arab/orosz bevándorló, szóval nem attól vezetnek normálisabban, hogy osztrákok. Egyszerűen ott nyugodtabb az emberek vezetési stílusa, ebbe kell mindenkinek beleszoknia.
Amúgy tényleg nem villogtatnak, viszont b@sznak lemenni a külső sávba, ha meg te indexelsz nekik, vagy neadjisten még villantasz is, akkor jön a mutogatás, meg a büntifék.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#138617) Reggie0 válasza hülyegyerek (#138616) üzenetére


Reggie0
félisten

Az osztrakot onnan fel lehet ismerni, hogy mo-ra erve is ugyan ugy vezet, mint otthon. Aztan ha megelozod jobbrol akkor megy a mutogatas es villogas.

(#138618) rbalint88


rbalint88
addikt

Most lattam egy bangle 7est a gyari gumijaival. Dot 1103 :Y nem tudom a Pirelli Pzero asimetrico mennyire kopos humi, de jo sok minta volt meg rajta, ugyhogy valoszinuleg keveset futott a gepjarmu

(#138619) Qru válasza rbalint88 (#138618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egy herda lélek a tulaja, na. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#138620) MunezXBK válasza rbalint88 (#138618) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy csomó ember azt se tudja mi az a DOT.

(#138621) tboldi válasza MunezXBK (#138620) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fékfolyadéknál Fékolajnál már mintha találkoztam volna ezzel a három betűvel. 🤔

(#138622) MunezXBK válasza tboldi (#138621) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Többet tudsz, mint én. :D

(#138623) tboldi válasza MunezXBK (#138622) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elrontottam, azt kellett volna írnom, hogy "angolórán találkoztam ezzel a szóval, azt jelenti, hogy pötty". :D

(#138624) Csabroncka válasza stickermajom (#138520) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az egy dolog, hogy siet valaki! Én jellemzően rögtön sorolok, ha látom megettem a sebességhuszárt >>150km/h. Ha sor van, dugóban villogtat és a seggemben van az autópályán, rögtön mosom a szélvédőt!

Ha napozás van a középső sávban én elhaladok mellette jobbról lassítva (<10 km/h), de 3 sávot biztosan nem váltok egyszerre, hogy megkerüljem. Itt szintén jellemző, hogy a villogtatás semmit nem ér a középső sávban, tudattalan burok veszi körül jellemzően a napozókat üres autópályán is.

Hasonlóan szeretem az önjelölt rendőröket és a kapaszkodósávban kigrasszáló puttonyosokat akik 5 km/h különbség miatt nekiállnak a pótost előzni 105 km/h-val.

Az már csak hab a tortán (borz effektusnak nevezem), hogy egy döglött borz/őz/kutya/macska/vetkőző nő miatt dugóhullám és torlódás indul meg egy-egy szakaszon - a semmiért....

"in medias res"

(#138625) MunezXBK válasza Csabroncka (#138624) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szélvédőmosás jó dolog, felkapcsolt világítással. :D

(#138626) szabonagyur válasza Motion_Blur (#138584) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez azért egy érdekes meglátás.

Ma jöttem hazafele Ausztrián keresztül és eléggé nyugodtan ment mindenki.

De amikor átértünk a határon az M1-en nem egy olyan osztrák autóval találkoztam akit a határ előtt még megelőztem mert 110-el gurult itt meg elgurította az autót 180-ig legaláb (160-nál hagyott ott).

És nem egy ilyen volt aki átérve ide padlógázra váltott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#138627) #89309696 válasza MunezXBK (#138620) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha jól tudom valami tanúsítvány és semmi köze a gumi gyártási idejéhez, az csak simán a DOT után van írva. Aztán mindenki a DOT-ot a dátumhoz köti.
Én is úgy olvastam valahol, szóval lehet, hogy hülyeség az egész.

[ Szerkesztve ]

(#138628) MunezXBK válasza #89309696 (#138627) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az. :D

(#138629) aero. válasza MunezXBK (#138542) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az nem indok. Az ilyen munkahelyet ott kell hagyni. Igen, van kamionos ismerősöm, maximum a főnök pofájába tud belerröhögni, ha nem ér oda időben ilyen okok miatt. :)

Ilyenkor el kell venni a gázt és majd rájön. A "rekordom" 38km/h autópályán.

(#138630) bitpork válasza aero. (#138629) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A legtöbb esetben ez egyenlő a kirúgással. A sofőr piac is rendesen belterjes az információim szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138631) Reggie0 válasza szabonagyur (#138626) üzenetére


Reggie0
félisten

Azok a vendegmunkasok, csak nekik kotelezo az osztrak rendszam, ha ott dolgoznak.

(#138632) aero. válasza bitpork (#138630) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Többek között ezért is jöttem el otthonról. :)
Viszont a bíróságon mikor kimondják a letöltendőt, valószínűleg senkit nem érdekel, mennyire sietett az illető.

(#138633) #89309696 válasza MunezXBK (#138628) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szóval hülyeség? Pedig valamelyik oldal kommentszekciójában nagyon nagy önbizalommal írta valaki. Hát igen, az internet csodái, mindenki szakértővé válik. Ezért is járok ide, itt legalább megbízhatóak a források.

(#138634) Jorus válasza #89309696 (#138633) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itten is írják mi is az.

Plusz ugye a DOT sok helyen előkerül, hogy ne menjünk túl messzire, a fékfolyadékok esetében is (DOT 4, 5.1, stb.).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#138635) Coyot válasza hülyegyerek (#138616) üzenetére


Coyot
őstag

Bécs A4 kis országunk irányában rendszeresen van nyitva a leálló a délutáni csúcsban, az a bazinagy pontmátrixos kijelzőn meg viribül a szép zöld jelzés a végén pedig a piros X. Én nagyon jónak találom, igaz lenne jobb ötltem ilyen bővítésre, de az ott nem megoldható a rettungsgasse miatt.

Amúgy az abszolút igaz, hogy sűrűn hagyják magukat a belsőben, igaz engem csúcsban ez annyira nem szokott zavarni, rendszerint összefüggő sor van - kb én tartok egyedül jobbra ilyen helyeken.
De ez a belsőben meg középsőben felejtés itthon szerintem rosszabb.

Én azt vettem észre, hogy lehúzodnak, de kell nekik hagyni egy kis időt, sok önérzetes van de az rendszerint nem osztrák :D

Má' nem

(#138636) MunezXBK válasza Coyot (#138635) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Híradó bemondta, hogy Németországban kipróbálták pár órára. :U

Mióta kint vagyok, működik. Mondjuk pont fordítva, mint otthon tervezik. Dugóban nem használható!

(#138637) Coyot válasza MunezXBK (#138636) üzenetére


Coyot
őstag

Nem tudom Bécsben mennyi időre van megnyitva és mitől függ hogy nyitják-e, de az elmúlt pár hónapból 7-8 alkalomra emlékszem - én heti szinten járok csak ki így azért elég sűrűn volt használható.

Dugóban nem jó, mert oda sorolsz ki ugye bildelni a rettungsgassét. Ellenben városból kifelé ahol már kezdődne a haladás, de nem lehet menni, mert tömve van busszal, kamionnal a külső és a belső is, tud segíteni.

A szakasz amugy nem hosszú, érzésre viszont segítség.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#138638) sugarforce válasza tboldi (#138609) üzenetére


sugarforce
őstag

De egyik sem a kiszakado futomu kategoria. Ezek aprosagok, amikkel foglalkozni kene, de nem eletveszely.
Raadasul tisztaban vagy vele.

(#138639) Csabroncka válasza Coyot (#138637) üzenetére


Csabroncka
addikt

Itthon ugye minden másképp megy, pl most az M7 BP>Fehérvári szakaszra mondják, hogy minek oda három sáv ara a "2 hét nyárra" kérdem én járt arra valaki októberben, vagy januárban ;] persze majd ha már csak 80-nal lehet közlekedni a nagy forgalom miatt - na majd akkor talán.

Egyébként már most 3 sáv kellene Aligáig, a burkolat is egyre katasztrofálisabban mutatja az igénybevételt.

A fehévári felhajtó BP irányba egyenesen szégyen....

De... sajnos az Unió autópálya építési koncepciója lezárult! (hozzáteszem elég jól résen voltunk és kihasználtuk más országokhoz képest - abban ne menjünk bele mennyiért..) Most vasút építés koncepció van az Unióban :)) , szóval érdemi autópálya építés most 10 évig kizárt. Max főút és toldozgatás, foltozgatás apránként.... ez van

"in medias res"

(#138640) MunezXBK válasza Coyot (#138637) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rettungsgasse működik leállósáv nélkül is.

(#138641) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Itt, ha egyenesen akarok továbbmenni a két ház között a szűk úton, akkor csak jobbról a parkolóból kell kiengednem az autót ugye? Sima jobbkéz szabály az egész. Aki a zászlós háztól jön azok megállnak, mivel én vagyok jobbra tőlük. Vagy nagyon szőke vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#138642) b4zsi- válasza #89309696 (#138641) üzenetére


b4zsi-
őstag

Jobbról jövőknek van elsőbbségadás táblájuk.

(#138643) rbalint88 válasza #89309696 (#138641) üzenetére


rbalint88
addikt

itt faszán főút vagy, a parkolósoknak macisajtja van. nem kell elsőbbséget adnod senkinek.

(#138644) #89309696 válasza rbalint88 (#138643) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ok, a macisajtot nem vettem észre. Így sima főutas vagyok akkor, oké.
Néha túl sokat gondolkozok. Bár még mindig jobb, mint ha gondolkodás nélkül mennék.

(#138645) rbalint88 válasza #89309696 (#138644) üzenetére


rbalint88
addikt

ez így van. BP-n sok szülcsifelcsi van naaaagy terepjáróval, aztán csak mennek, mint az ökör. mondjuk nekik nem lesz bajuk, de akiket letarolnak...

(#138646) Richard! válasza Magnum_ (#138574) üzenetére


Richard!
addikt

Ezen kívül még nagyképűek, igénytelenek és büdösek! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#138647) MunezXBK válasza Richard! (#138646) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felénk ez nem igaz.

(#138648) Magnum_ válasza Richard! (#138646) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:Y

I humbly and respectfully decline™

(#138649) gzbotii válasza MunezXBK (#138647) üzenetére


gzbotii
veterán

A bajorok egy részére szerintem is. Bár én csak 3x3 hónapot voltam kint.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138650) K Norbi válasza Richard! (#138646) üzenetére


K Norbi
addikt

Mint az Angolok ;]
Heti 1x fürödnek :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.