Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138101) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Tudnátok ajánlani webshopot, ahol biztos, hogy eredeti Castrol motorolajat kapok?

(#138102) #89309696 válasza rayoliviero (#138101) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kauffer

(#138103) rayoliviero válasza #89309696 (#138102) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ott pont elfogyott az olaj, amit szeretnék.

Castrol 0W-30 A5 for Volvvo cars.

(#138104) Magnum_ válasza rayoliviero (#138103) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#138105) rayoliviero válasza Magnum_ (#138104) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, pont itt nézegettem. :)

Másik kérdésem, hogy tudtok olyan biztosítást autóra, amit a nyaralás idejére tudok kötni? Legyen jó lopásra és természeti csapásra (ez a legfontosabb). Olyan érdekelne leginkább, amivel van valakinek konkrét tapasztalata, hogy fizetnek is rendesen, ha baj történt.

[ Szerkesztve ]

(#138106) K Norbi válasza rayoliviero (#138101) üzenetére


K Norbi
addikt

(#138107) Doki16 válasza rayoliviero (#138105) üzenetére


Doki16
addikt

Én a netrisken szoktam kötni utasbiztosítást és olyat választok ami a kosira is kiterjed. Nagyon sok féléből lehet válogatni és a neked szimpatikusat tudod majd megkötni. Konkrét tapasztalatom nincs velük, de azt mondom, hogy ne is legyen, mert ha dolgom lenne velük, akkor az rosszat jelent :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138108) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mai kcsög az úton:

Tipik anyahajószürke Superb (A Focusé szebb :o :DDD ) benne 40+ manager napszemcsis (felhős az ég de biztos másnapos volt) kcsög, siet mintha fél8kor valamiről lekésne (Biztos 8ig ingyenes féláron van a pinyakolada valahol), túrná be magát elém mikor haladunk egymás után szorosan...
Nem engedem, lófszt, hiába tette ki az indexet az nem bocsánat a parasztságra. Persze lassít hogy megnézzen magának meg valamit beszóljon, de csak egy mosolyt és egy "Nem gondoltad te ezt komolyan barátom"-at kapott tőlem. Erre beállt a seggembe, majd amikor lehetett elment jobbról egy büszke "neszegeci" arccal majd beállt a sorba én meg elmentem mellette :DDD
Remélem ma még szarik egy sünt is :P

Páran azt hiszik, az index mentesíti őket, és oda túrhatja meg szúrhatja be magát ahova akarja, illetve ha indexel, akkor én már köteles vagyok neki helyet adni, sőt, piros szőnyeget is letenni. :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138109) MasterMark válasza Tsebacsi (#138108) üzenetére


MasterMark
titán

Ennél csak az a változat jobb, amikor nem indexel azért mert “kinek indexeljek?”

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#138110) focvis válasza Tsebacsi (#138108) üzenetére


focvis
veterán

#csipszkell :DDD

Kezdem átérezni amúgy. Mióta nyuggergépem van, elém is bevágtak már 2x.
Rakjak fel "no fear" matricát? 🤡

(#138111) MunezXBK válasza Tsebacsi (#138108) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És mi lett volna, ha beengeded? Csak érdeklődök.

(#138112) #89309696 válasza MunezXBK (#138111) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem akartam leírni, mert nem mertem a megkövezés miatt, de amúgy igen. Én beengedem. Aztán húzzon a bánatos anyjába. Addig se idegesít. Mondjuk minket így is oktattak, a faszt el kell engedni, minél gyorsabban és messzebb kerül tőled, annál kevesebb baj fog veled történni miatta. És ez a cél.
Rendet teremteni nem a mi dolgunk. És egyébként se mennénk vele semmire, két kanyarral odébb megint be fog pofátlankodni valaki elé.

[ Szerkesztve ]

(#138113) Gombinyó válasza MunezXBK (#138111) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az túl külföldi lett volna. :DDD

(#138114) Doki16 válasza focvis (#138110) üzenetére


Doki16
addikt

285 lóerő és 6,9s 0-100 nyugger? :D Mi lenne veled a CVT váltós 136 lovas kocsimba? :)
A Phev felirat és a zöld rendszám ingerli az embereket. Majd most te is megtapasztalod :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138115) Tsebacsi válasza MunezXBK (#138111) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Haladok, vannak előttem, ő mögöttem volt a második autó, türelmetlen fasz volt, kivágott a külsőbe ahol ment egy dobozos Tranzit, és gondolta ő majd előrejön annyit amennyit lehet majd bepofátlankodik elém, holott én is rajta megyek a másikon, nincs annyi hely, hogy egy autó beférjen.
Ez lehetne egy menjél bzmeg hülye vagy eset, de én rühellem az ilyen pofátlan faszokat, főleg amikor kiteszi (vagy nem teszi) az indexet és már húzza is rád az autót hátha engedsz. Nanem... Az ilyen szopjon csak akkor, ha már bunkó.

(#138113) Gombinyó: Hahaha. Nem... Ott sem szeretik a bunkó sofőröket. Nem kell bezzegnyugatozni, ott legalább ennyi paraszt van, csak az általános morál jobb.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138116) Magnum_ válasza Tsebacsi (#138108) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma reggel eleg hulye feny van, en is rogton toltam fel a barna lencses napHemut. Szoval ne emiatt itelj ;]

I humbly and respectfully decline™

(#138117) Mr X válasza MunezXBK (#138111) üzenetére


Mr X
veterán

Ciki, nem ciki, van, hogy én is beengedem az ilyeneket, de van, hogy csakazértsem. Nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy mindenkire ráhagyunk mindent. Persze, emiatt direkt veszélyhelyzetet azért nem okozok.

(#138118) focvis válasza Doki16 (#138114) üzenetére


focvis
veterán

Elviekben 6,1s power módban; eddig 7,3 sikerült. Nem kizárt, hogy egy turbószelepet kell cserélni. Nem vészes, 40 K.
Most megtankoltam táltos dízellel, hátha kipucolja.

A zöld rendszámra és márkára gyanakszom én is. :K

BTW ha az A7 TDI mellett döntök, úgy azt terveztem, hogy veszek mellé egy Prius 2-t városba.

(#138119) sutszi válasza Magnum_ (#138116) üzenetére


sutszi
veterán

Ezzel egyetértek... Néha olyan hülye fényviszonyok vannak, hogy el van borulva, de szinte kiveri a szemem ahogy a felhő veri a fényt... Akkor már inkább nem hunyorgok. Utána meg kifolyik a szemem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138120) MunezXBK válasza Mr X (#138117) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Beengedem azt lszrm. Kevesebb a stressz.

(#138121) rayoliviero válasza Doki16 (#138107) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem olyan biztosítás kellene, ami jégkár esetén fizet. De ilyet sehol nem találok. Helyszíni javítás (ha járásképtelen), hazaszállítás stb, csak ezekre és hasonló dolgokra fizetnek.

(#138122) bbubby00 válasza Richard! (#138082) üzenetére


bbubby00
őstag

Én ilyet használok. Ritkán megyek a kocsival, de nem bírja ez sem sokáig sajna. Nyitott tetonel hamar kiszellozi magat :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#138123) Tsebacsi válasza Magnum_ (#138116) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyem azt a szép és érzékeny szemeteket :D

(#138124) Saint_: :K ;] Most vettem új kesztyűt (THX to BBD :R ), van csini narancssárga tükröződős napszemcsim, felveszem mindkettőt én is Fittipaldi leszek :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#138124) Magnum_ válasza Tsebacsi (#138123) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo igazad van, ha napszemuvege van, akkor mar biztos 'csog ;]

I humbly and respectfully decline™

(#138125) Doki16 válasza focvis (#138118) üzenetére


Doki16
addikt

Villanyautok.hu oldalon ez van írva: "Az első generációs Volvo V60 PHEV. A legkisebb, de mégis nagy hellyel rendelkező dízel plug-in hibrid volvo. A D5 motorral 231 LE és 6.9 mp gyorsulással, a D6 motorral 283 vagy 288 LE és 6.1 vagy 6.0 gyorulással."
Nem értem ezt. Én úgy tudom, hogy mindegyik V60 Phev-ben D5 motor van és csak a villanymotor miatt kapta meg a D6 jelölést. Vagy úgy értheti, hogy ha nem megy az elektromos motor akkor veszi D5-nek?

Amúgy van olyan, hogy annyira lemerül, hogy egyáltalán nem tud haladni villannyal?

(#138121) rayoliviero: Ebben már ennyire nem vagyok járatos, de lehet ehhez már egy speciális CASCO fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138126) nandow válasza rayoliviero (#138121) üzenetére


nandow
aktív tag

Aegon All-in kiegészítő casco.
Itt 1 évre tudsz kötni biztosítást. Több idő, mint egy nyaralás, de szerintem megéri egyébként is. Nekem 1 évre lopás (9600 ft), természeti kár (4800 Ft), szélvédő biztosítás (8746 Ft) összesen ~27e ft.
Ha végigmész a kalkulátoron, a végén vannak előre összeállított csomagok, ott ha valamelyiknél rákattintasz, hogy "Megrendelem", akkor utána tudsz még bepipálni, illetve kivenni szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#138127) rayoliviero válasza nandow (#138126) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen, ilyenre gondoltam.

Ilyen más biztosítónál is van? Csak, hogy több lehetőség közül tudjak választani.

(#138128) stickermajom válasza sutszi (#138119) üzenetére


stickermajom
addikt

+1
Felhős időben is rajtam van a napszemüveg, mert kifolyik a szemem ettől szórt fénytől. Vagy lehet csak mindig másnapos vagyok. ;]

(#138129) bitpork válasza nandow (#138126) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hehe... q7re nem ad ajánlatot :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138130) rbalint88 válasza bitpork (#138129) üzenetére


rbalint88
addikt

Probald a lakoingatlanok biztositasainal ;]

(#138131) focvis válasza Doki16 (#138125) üzenetére


focvis
veterán

Ez egy D6 PHEV; a dízel 215 le, ez az adat szerepel a forgalmiban is, plusz forrástól függően 68, 69 vagy70 le a villanymotor, szumma 283-285 le (vélhetően ezt írja az oldal 283-nak).

Ha "teljesen" lemerül az akkumulátor, akkor úgy viselkedik mint egy normál hibrid, pl. egy nem plug-in Prius.

(#138132) Doki16 válasza focvis (#138131) üzenetére


Doki16
addikt

Tehát tud olyat, hogy csak generátorként müködik a belső égésű motort? Mintha a V60-nál azt olvastam volna, hogy nem tudja tölteni az akkumulátort. A Toyotánál azt szeretem nagyon, hogy hiába megy a benzinmotor valójában nem kapcsol be a hajtásba. Ez mondjuk csak azért jó, mert a legoptimálisabban és leggyorsabban tudja bemelegíteni a motort.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#138133) nandow válasza bitpork (#138129) üzenetére


nandow
aktív tag

:)
Én örültem, hogy tavaly megtaláltam ezt, a 12 éves Accordra egy teljeskörű casco horror áron van.
Legalább erre a 3 dologra (lopás, természeti károk, szélvédő kár) szerettem volna biztosítást. Pláne azután, hogy még mielőtt megkötöttem, szélvédőt kellett cseréltetnem egy kavicsfelverődés miatt...

#138127) rayoliviero

Én a fentebb írt 3 szolgáltatást együtt csak itt az Aegonnál találtam meg. Talán lopás volt még a Genertelnél, de szélvédőkárra, jégkárra nem nagyon találtam anno biztosítót.

(#138134) Kickass válasza Tsebacsi (#138115) üzenetére


Kickass
őstag

Ezzel a hozzaallassal te sem vagy sokkal kulonb, azert remelem erzed. Amivel nincs gond ha azt mondod paraszt volt, de en is, csak igy egy polcra kerultetek.
Biztos en vagyok a lame, de en ugy kozlekedek hogy mindig meghagyok kb egy auto helyet, egy ha jon egy ilyen sietos kamikaze akkor nem (engem) bont le, ketto nem kell allandoan a feket tapicskolni mint a sok sietos akik egymastol 40 centire kozlekednek, harmadreszt ha esetleg en bambulnek el nem kenodok rogton a masik seggebe.

(#138135) BigBlackDog válasza stickermajom (#138128) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nappal (nyáron) szinte mindig napszemüvegben vezetek. Polárszűrő sokat tud segíteni még felhős időben is. Egyedül esőben cserélem le a sima, dioptriás szemüvegre, mert olyan fényviszonyok mellett már álmosító tud lenni.

(#138136) kisza25 válasza Tsebacsi (#138071) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Valami reakciót várok tőled, ha már ki kellett fejtenem:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138137) focvis válasza Doki16 (#138132) üzenetére


focvis
veterán

A motor is tudja tölteni az akkut, de olyankor szvsz a dízel is hajt.

(#138138) rayoliviero válasza nandow (#138133) üzenetére


rayoliviero
veterán

V60-ra nem ad ajánlatot.

(#138139) bitpork válasza nandow (#138133) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Esetemben mindenre min 100'000 Ft az önrész és 100k+ az éves - ahol adnak. Namost minek fizessek ki 100k+-t egy évben ha nem történik semmi és a legtöbb javítás alapban 200k alatt megtörténik?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138140) kisza25 válasza bitpork (#138139) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A casco-t én a lopás és nagyobb baleset miatt is fizetem (volt már és kivédhetetlen volt, totalkár lett a vége, mondjuk én csak utas voltam)
amúgy nekem 55eFt az önerő, de pl egy szélvédő csere ingyen van, vagy 10% gyárira, nem volt olyan autóm amin ne kellett volna cserélni a szélvédőt.
Amúgy nekem 40eFt egy évre
Meg igazából bármi van, tudom, hogy maximum 55eFt-ból megúszom, kivéve, ha ellopják, vagy rommátöröm

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138141) bitpork válasza kisza25 (#138140) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyszerűen nem értem itthon miért nézik hülyének az embereket a biztosítók. Dánia. Smuczig egy ország, de komolyan. Ott ha pl biztosítok egy szállítmányt és történik valami, akkor 24 munkaórán belül a számlámon a pénz. Nem számít h 8000 v 800'000€, a teljes összeg jön. Itthon ugyanerre kaptunk 10%-önerő mellet kétharmados fedezetet. Érted, nem elég hogy 10% veszteség élből de még egy harmadot nem is fizetnek ki. Hát ilyen jól élünk mi itthon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#138142) nandow válasza bitpork (#138139) üzenetére


nandow
aktív tag

Világos és érthető. :)
Én a fentebb leírt 3 eseményről tartottam, pláne amíg nem is állt garázsban az autó. Az önrész nálam ennél a 3 szolgáltatásnál 10%. Így nekem megér évi 27e Ft-ot.

#138138) rayoliviero

Ohh, sajnálom. Nem tudtam, hogy ennyire korlátozott az autók típusa.

(#138143) xEon1337


xEon1337
őstag

focvis, ugye nem te voltál? ;]

[Bosszúból fékezett be, emiatt borult fel egy kisteherautó az M7-esen]

".. menet közben bevágott elé egy Volvo és hirtelen, intenzíven fékezni kezdett."

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#138144) Qru válasza focvis (#138118) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mekkora a tankja? Mennyi gázolaj fér bele?

#nincsbennetarcsi

(#138145) kisza25 válasza xEon1337 (#138143) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az egy ezüst színű sedan ott áll a kisbusz elött

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#138146) sutszi válasza Kickass (#138134) üzenetére


sutszi
veterán

Én is mindig próbálok hagyni 1-2 helyet... Az a gond, hogy ez másokban úgy realizálódik, mintha meghívnám őket konvojozásra. Nem halad jobban a sor, de azért beteszi a bódét. Aztán 500m múlva vissza és ugyanott van... Nekem meg már hozzá kell igazítanom újra az 1-2 helyet ezzel további torlódást okozva... Szóval nincs ezzel gond. Csak kár, hogy mások nem értik a lényeget. Tegnap este is amit lerendeztek a Váci úton a Westend előtt a Deak felé haladó irányban a felüljáró melletti sávban... péklapát pozitív volt néhány ember.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138147) Qru válasza rayoliviero (#138127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A SmartCasco is jó lehet neked. :K

#nincsbennetarcsi

(#138148) molnarpeter válasza kisza25 (#138145) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

S90 lehet első blikkre.

Qru: hivatalosan 45L (gyakorlatilag meg én is kíváncsi leszek), annyi volt a fiesta van is, hetente tankoltam szegényt :D Outlander phev is kicsi tankkal rendelkezik, de legalább zabál is - leleményes hollandok pót tartályt gyártottak hozzá, az kéne nekem is kb mindenbe, mondjuk nem Passat egyik sem :)

[ Szerkesztve ]

(#138149) focvis válasza xEon1337 (#138143) üzenetére


focvis
veterán

Nem. :N [kép]

(#138150) pècsimunkás válasza BigBlackDog (#138135) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én dioptriás szemüveget használok . Van rajta kettő pici mágnes , amivel hozzá fogatom a polár szűrős napszemüvegem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.