Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) bitpork válasza proof88 (#90749) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia

A kérdésed az autózás nagy kérdőjele. Próbáltak már jégoldó spry-t (ami ugyanúgy ráfagy) meg ráolvasást is. Ha itthon használod akkor indítsd be , és járasd amíg takarítod maximum ablakra fújással. Amíg a lapátok alatt nem olvadt fel (nem számít h ki voltak hajtva!) addig nagyon figyelj a járatásra mert tönkremegy a gumi!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90752) Motion_Blur válasza Mágus2 (#90750) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Van olyan jégoldó ami nem kristályosodik ki a szélvédőn menet közben? Vagy akár téli szélvédőmosó folyadék?

proof88: erre nincs tuti válasz, ha ilyen időjárás van (egy évben max. 3-4 nap) akkor érdemes járatni az autót és megvárni amig meleget fúj az ablakra és utána elindulni

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90753) Mágus2 válasza Motion_Blur (#90752) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Carlson vagy a Sheron termékeit szoktam használni, már vagy 5 éve nem kapartam jeget.

Az OMV téli -60 fokig kevert szélvédőmosója nem kristályosodik. -15 fokban is rá merem fújni. :K

[ Szerkesztve ]

(#90754) tboldi válasza proof88 (#90749) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a másik részre válaszolnék. :)

Szerintem illő egy kicsit lecsutakolni az autót, nekem nincs pofám mocskosan elvinni (kivéve, ha az időjárás miatt úgy is koszossá válna, mert akkor kb. mindegy).
Mondjuk tegnap tegnapelőtt az eső miatt jó retkesen cseréltem olajat, de voltam olyan rendes, hogy elnéztem magamnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#90755) Motion_Blur válasza Mágus2 (#90753) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is Sheron jégoldót használok és -40-es, szintén Sheron szélvédőmosót, ezek valóban jobbak mint a többi :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90756) bitpork válasza Mágus2 (#90753) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a nevet nem tudom de kuton szoktam venni es feszt rafagy amint elindulok 😂

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90757) molnarpeter válasza proof88 (#90749) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

3L-es kancsó hideg víz csaptól, plusz lehúzó - az a pici különbség is megolvasztja, csak gyorsan le kell húzni :)

(#90758) BigBlackDog válasza proof88 (#90749) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jégoldót javaslok én is, de csak a spricnis-pumpás változatot (a spray fémdobozát markolászva szépen lefagy a kezed :D )! Én tavaly Prelixet használtam, egyszer sem fagyott vissza, pedig volt -21 fokos indulás is néha.

[ Szerkesztve ]

(#90759) Magnum_ válasza tboldi (#90754) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyetertek, de annyira nem jellemzo ez, hogy azon lepodnek meg a szakik, ha tiszta az auto.

A szerelom mondta, hogy fél megkopogtatni valamit az autok aljan es mar hullik a szemebe a dzsuva. Az enyemnel nincs ilyen 🙈

I humbly and respectfully decline™

(#90760) Magnum_


Magnum_
nagyúr

remélem, megelőzök mindenkit.
Kia Stinger teszt

I humbly and respectfully decline™

(#90761) kisza25 válasza BigBlackDog (#90758) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

-21-ben meg belülről fagy rá a lehelet:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90762) Magnum_ válasza kisza25 (#90761) üzenetére


Magnum_
nagyúr

száraz fagy lett, le tudtam jönni a városba úgy, hogy nem basztam össze a kocsit.
ÁLDÁS!

I humbly and respectfully decline™

(#90763) Qru válasza F_Zolee (#90732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Sztem ez lesz a befutó, még útba is esik. :R

#nincsbennetarcsi

(#90764) Magnum_ válasza Magnum_ (#90760) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pár dolgot kiemelnék a cikkből:

- Dobogókő is mein Nürburgring
- ...ülésfűtés/hűtés gombokat... ---> Üléshűtés nincs.
- nagyon kéne bele a (nem négyhengeres) dízel.

közben módosítottak menet valamit a cikken. Pl. a duplán röhögő szmájli elkerült feljebb a mondat végére és nem maradt hatásszünet

I humbly and respectfully decline™

(#90765) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A nagyobb felnit mikor és hogyan kell beíratni a forgalmiba? Nekem az nem tiszta ezzel kapcsolatban, hogy az autómat (G Astra Cabrio) lehetett rendelni 18-as felnivel gyárilag, most vettem egy gyári 18-as Opel felnit hozzá, ezért szólhatnak? Feltételezem, ha gyárilag a 18-as gurult volna ki, akkor is ugyanígy üres lenne a forgalmim, nem lenne semmi megjegyzés.

Februárban lejár a műszakim, gondoltam beíratom, ha egyáltalán be kell. :F

[ Szerkesztve ]

(#90766) Magnum_ válasza motoflug (#90765) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem fognak szolni velemenyem szerint.

I humbly and respectfully decline™

(#90767) MunezXBK válasza motoflug (#90765) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tanksapkánál/bal első ajtónál nézd meg a matricát. Ha szerepel rajta, nincs tennivalód.

(#90768) footy válasza Mágus2 (#90753) üzenetére


footy
addikt

Az asszony vett multkor OMV-nel 3L-t 16 euroert. :Y
Mondjuk tenyleg nem hagy foltot mint az 5euros (5L) Hoferes(Aldi) de azert az arkulonbseget akkor sem igazolja.
A Sheront, Carlsont hol veszed?

(#90769) Magnum_ válasza footy (#90768) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sheron cuccok Praktikerben vannak tonnaszámra.

I humbly and respectfully decline™

(#90770) Qru válasza motoflug (#90765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon nem kötnek bele és ha a matricán is rajta van (ahogy Munez írta) akkor külföldön sem.

#nincsbennetarcsi

(#90771) BigBlackDog válasza Qru (#90770) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk én kicsit rácsodálkoztam ezzel kapcsolatban a következőre; elvileg a "normál" felszereltségekkel lehetett rendelni 16-ös és 17-os méretű kerekekkel is újonnan S60-at (a nem R változatot). Viszont nálam a B oszlopon lévő matricán csak a 16-ös kerékmérethez ajánlott guminyomások szerepelnek, nagyobbról nem is tesz említést. A sportfutómű mellé járt a 18-as méretű felni, tehát szerelték ezt a típus 18-assal is. Ennek ellenére a kezelési könyv direkt kihangsúlyozza, hogy 18-as kerekek csak a sportfutóművel szerelt változatra tehetőek, mivel a polgári kiadásnál eléggé szét tudja cseszni a dolgokat a nagy pacsker.

Egyébként meg kísértenek a Civicek. Esti séta közben érdeklődött egy ételkihordó utca/házszám témában egy szedán 8gen Civic-ből. Már gyanús volt, hogy a belső világítás pont olyan kék, mint amilyen az ex Civicemben volt (amihez az egyik kedves fórumtárs adta a ledes fényforrást). Aztán feltűnően ismerős volt a szolid, hátsó spoiler is. És a végén kiderült, hogy az egyik fórumtárs volt Civicjével találtak meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90772) kisza25 válasza Magnum_ (#90762) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na itt végre esik a hó, kipörgésgátló facán teszi a dolgát, de az ABS az valahogy nekem fura, volt már pár ABS-es autóm amivel bohóckodtam hóban és lehet, hogy a hó alatt, most le is van fagyva (sózatlan mellékutca), de mintha túl korán beavatkozna, és az eddig megszokott kicsi darálós helyett (drrrrrrrrrrrrrr), ez ilyen tu szünet tu szünet tu és érzetre, mintha ki akarna szakadni a kerék a helyéről, nem tűnik valami egészségesnek :F
ha sz@r az ABS, vagy kopott a fékpofa, azt azért csak jelezné az elektronika? nedvesebb úton is avatkozott már be, meg meg is állok vele facán, (nem visz egyik irányba sem) csak most hóban ijesztően hangos és löki vissza a pedált, mint a nyavala (majdnem szájba térdelem magam:D)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90773) Magnum_ válasza kisza25 (#90772) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem nagyon (túl) gyorsan bekapcsol és nem azért, mert rossz.

I humbly and respectfully decline™

(#90774) szőröscica válasza Magnum_ (#90762) üzenetére


szőröscica
addikt

En szivtam ma reggel. Sajnos nincs garazsom, szombat este meg lehullott a ho. Beteg voltam, ezert vasarnap nem mentem ki letakaritani az autot. Ma reggelre pedig a tegnap megolvadt ho rafagyott a kocsira, hat elszorakoztam vele egy ideig, mig levakartam. A jegoldo spray is megdolgozott az araert.

(#90775) Mágus2 válasza footy (#90768) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

OMV-n. :DDD

(#90776) Qru válasza BigBlackDog (#90771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok gyártó külön matricázza a gépeket felszereltség/típus szerint. Enyémnél is csak a 16-os méret van feltüntetve pedig kijött 17-es és 18-as felnivel is gyárilag. Korminál meg ott van egy csomó méret még akkor is ha az nem az adott specifikációnak megfelelő. Pl rajta van a 205/55R16 miközben a gyári mérete 215/55R16 és a kettő még csak nem is váltóméret ugye...

#nincsbennetarcsi

(#90777) kisza25 válasza szőröscica (#90774) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én mikor még kint dolgoztam egy direkt erre a célra való fóliát szoktam kívülről a szélvédőre rakni, mondjuk ott napi 50 cm hó is esett:P
pl ez reggel 8-tól 12-ig, és itt 3 oldalról védett helyen volt az autó:P

Saint_: thx azért ma még próbálgatom, annyira meglepett, hogy el is felejtettem csúszkálni:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90778) focvis válasza motoflug (#90765) üzenetére


focvis
veterán

Kissé megkopott emlékeim szerint; a legnagyobb gyári felni 17-es volt a G Astra Coupén, 215/40R17 gumikkal, a Turbohoz szériában járt. Szvsz a kabrión se lehetett nagyobb gyárilag.

(#90779) motoflug válasza focvis (#90778) üzenetére


motoflug
őstag

A Speedline fantázianevű felni volt 18-asban gyárilag: [link]. Az oldal alján egyébként nagyon jó kis doksikat lehet letölteni a korabeli felszereltségekkel, extrákkal. :)

(#90780) Motion_Blur válasza Magnum_ (#90773) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Felénk (Székesfehérvár) még nem volt olyan idő ezen a télen hogy meg tudjam dolgoztatni az ABS-t, pedig meg kéne mert másfél éve lett cserélve a kocka és azóta kb. 2x használtam, egyszerűen nincs olyan időjárás hogy a gumik, fékek gyilkolása nélkül tudnám daráltatni :o

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90781) BigBlackDog válasza motoflug (#90779) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Érdekes oldal, el is mentve! :R

(#90782) mdani01 válasza motoflug (#90779) üzenetére


mdani01
aktív tag

Király az oldal, elmentettem én is :)
A Zafirát rendesen fel lehetett extrázni😳

iPhone 6S SpaceGray

(#90783) focvis válasza motoflug (#90779) üzenetére


focvis
veterán

Hú; anno nagyon benne voltam, de erre nem emlékeztem. :B Vagy Mo-n nem volt.

225/35 ZR18 - OMG :Y

[ Szerkesztve ]

(#90784) motoflug válasza focvis (#90783) üzenetére


motoflug
őstag

Na azt nem raknám fel, bár így se lesz sokkal durvább: 225/40 lesz erősített oldalfallal. A cabrioban a mostani 185/65-el is egy csontkovácsnál érzem magam, szóval nem oszt nem szoroz. :)

(#90785) Qru válasza motoflug (#90784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék súlyban mennyi a difi a két felni között.

#nincsbennetarcsi

(#90786) Szada85 válasza focvis (#90783) üzenetére


Szada85
aktív tag

Milyen mókás, hogy pl. az OPC Caravanomra is 17" volt annó a legnagyobb, az 1.8-as Cabriohoz pedig opcionálisan lehetett kérni a 18"-t is... :D

Én annó a G OPC-n egy 3/4 évre kipróbáltam a Speedline 18"-t, ott a 215/40R17-es gyári méretre 215/35R18 volt a legközelebbi váltó...Lehetett használni, de jobban kellett figyelni az úthibákra, a komfort a KW Gewinde miatt alapból csorbát szenvedett, így sokat azon nem vesztettem :D
De hétköznapi mászkálásra nem jött be, kiállásra persze sokkal szebben mutatott rajta.

(#90787) focvis válasza Szada85 (#90786) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is a 2015/40R17 volt Coupé Turbon, életemben eddig 1x görbítettem felnit; mi mást, mint ezt. :D
Aztán szépen visszapréselték a Good gumiszervizben.

(#90788) EQMontoya válasza focvis (#90787) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is ugye részben azért cserélek most nyári felnit, hogy a 215/45 R17 kerekek pár kilóval könnyebbek legyenek.

Same rules apply!

(#90789) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Bírom a villanyautós sztorikat, de ez nagyon adja:

:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90790) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
A forgalmiban a K betű, típus-jóváhagyási szám (ha van) mi lenne? Nálam ez szerepel: E1*98/14*0151* . Ennek lehet köze a vonóhoroghoz?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#90791) brumi1024 válasza focvis (#90787) üzenetére


brumi1024
veterán

2015/40? ;]

[ Szerkesztve ]

(#90792) focvis válasza brumi1024 (#90791) üzenetére


focvis
veterán

FWD-nél kell a tapadás. ;]

215/40

@EQM: mi van most rajta?

[ Szerkesztve ]

(#90793) EQMontoya válasza focvis (#90792) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gyári 17-es van fenn, annak a helyére megy az 5Zigen, amit linkeltem nemrég. Olyan 3.5kg a difi kerekenként. Paraméterek (ET, szélesség, átmérő) pontosan azonosak.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#90794) Qru válasza EQMontoya (#90793) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt már megérzed majd főleg, hogy nálad sincs tartalék. :D

#nincsbennetarcsi

(#90795) bitpork válasza t.kristof (#90790) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a vonóhoroggyártó, adott autótípushoz rendelt EU-s engedélyezési száma - szerintem.

MOD

Ha jól sejtem egy A4-en van ?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90796) EQMontoya válasza Qru (#90794) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem is feltétlen arról van szó, hanem a menetkomfortról a kellemes magyar kátyútengerben.

Same rules apply!

(#90797) Szada85 válasza focvis (#90787) üzenetére


Szada85
aktív tag

Én szerencsére nem görbítettem, de Magyarországon közlekedve vele nem volt öszinte a mosolyom, a padkákkal pedig mindenhol vigyázni kellett. Cserébe egészen szemtelen módon lehetett vele kanyarogni is. :D
Egy kis diffi, 18" vs 17".

[ Szerkesztve ]

(#90798) t.kristof válasza bitpork (#90795) üzenetére


t.kristof
senior tag

Igen. Sajnos nem adták a kocsihoz a vonófejet (levehető horgos), és most venni akarok egy új vonóhorgot rá mivel sem magát a fejet nem tudok venni( pontosabban igen, 60 ezer ujonnan) sem bontott vonóhorgot nem találtam. Tehát akkor nem elég kicserélni a két vonóhorgot, még kell a hivatalos beépítési papír + lesz egy új forgalmim?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#90799) EQMontoya válasza Szada85 (#90797) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kövezzetek meg, de nekem jobban bejön a 17-essel.

Egyrészt szerintem az egy szebb felni, különlegesebb, másrészt a feketén a fekete kicsit olyan gyászmenet jellegű, az ezüst pont jól áll rajta.

Same rules apply!

(#90800) tboldi válasza EQMontoya (#90799) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is. Még méretben is jobban áll a 17-es. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.