Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90101) MunezXBK válasza molnarpeter (#90100) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam nem. Fékolajat cseréltünk, utána nem volt gondja.

Rá 2-3 hétre került ki belőle a motor, utána lett ilyen.

(#90102) Mágus2 válasza BigBlackDog (#90096) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Közös az autók nagy többségénél, de külön kell légteleníteni a kuplung kört. Ha nem oldja meg, akkor munkahengerek cseréje. A váltónál lévő szokta hamarabb feladni a harcot, de ha csere, legyen mind a kettő, onnantól 10 évig nyugi van.

Ha ilyen kis bizonytalansággal mindenki foglalkozna, nem lenne ennyi rom az utakon. Lerohadás elfolyó fékolaj miatt...

MunezXBK A tiéd csak levegős szvsz, ha a motorkiszerelés után lett ilyen. :DDD Valahogy vonzod az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#90103) MunezXBK válasza Mágus2 (#90102) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2 liter olaj lett átnyomva rajta.

(#90104) Mágus2 válasza MunezXBK (#90103) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Az nem jelent semmit. Volt itt egy fábia, azon is átment vagy 3 liter és mindig gumi volt a pedál. Aztán alulra a váltónál feltoltam a vákuum pumpát a légtelenítőre, csak az szívta ki a bubikat a munkahengerből. Nehéz őket onnan kib@szni, mert a légtelenítő messze van a munkaheneger végétől és néha nem is arra lejt a henger. :Y

A másik módszerem a cső a légtelenítőre és egy fékolajos tartályba bedugni a végét, megnyitni a légtelenítőt és addig pumpálni a pedált, amíg csak buborékol.

Két alap szabály van, ha nem akarod tönkretenni a pumpát.

1. nem szabad gyorsan mumpálni.
2. nem szabad tövig nyomni nyitott légtelenítővel, szoktam a pedál alá tenni valami vékony deszkát, elég 1cm.

[ Szerkesztve ]

(#90105) Qru válasza BigBlackDog (#90079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha gyári méretű a gumi akkor csak a sebességmutató csal a km óra nem (ha jól tudom). Nálunk csal mind a kettő mert ugye 215/55R16 helyett 205/55R16 gumi van fent. De legalább hamarabb jön az olajcsere. :D

Nézd (ex)Hondásként nem kéne, hogy ismeretlen legyen a kuplungnyikorgása. :D Annyit segítek, hogy ugyanaz a megoldása mint a Civic-ednél: zsírzás add el. ;]

#nincsbennetarcsi

(#90106) BigBlackDog válasza Qru (#90105) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Már hozzászoktam. Ilyen apróságok nem tántorítanak el (egyébként más még nem vette észre az utasok közül, a Hondánál viszont igen). ;] A múlt tavasz végén történt zsírzás óta nem hallottam a Civicben sem a hangját a kuplungnak.

Majd, ha a Volvo is hangos lesz, rázni fog és menni sem akar, akkor gondolkozok el az eladásán a jelenlegi állapot alapján. :D

[ Szerkesztve ]

(#90107) Qru válasza BigBlackDog (#90106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Viccet félre téve: próbáltam G8-at meg G9-et is meg S60-at is, az S60 még a sokkal jobban összerakott G9-nél is mérföldekkel jobb autó. :K

#nincsbennetarcsi

(#90108) MunezXBK válasza Mágus2 (#90104) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Másik módszereddel csináltuk.

Később kapott 1.5 bar nyomást is, tartály felől.

(#90109) focvis válasza BigBlackDog (#90106) üzenetére


focvis
veterán

Nagyobb már az érdeklődés a Civicre?

(#90110) BigBlackDog válasza focvis (#90109) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen. Most, a hét második felében mintha valami történt volna, naponta 2-3 ember érdeklődik telefonon/privátban a kocsival kapcsolatban. Hét első feléig kb. 2-en telefonáltak december közepe óta. Eddig szinte mindenki a CRX fórumot említette, mint forrás, pedig a HaHus hirdetést már 880-an látták. Voltak megtekinteni is, de határozott igen egyikőjüktől sem jött még eddig (hibát nem találtak, de kicsit fiatalabbat szeretne igazából, még elvinné márkaszervizbe átnézni amikor ráér, a szerelője kérdés, hogy mikor tudná megnézni, stb.). Mondjuk valamennyire megértem, nem egy 300e Hufos, "rohangálós" kocsi.

[ Szerkesztve ]

(#90111) szőröscica válasza BigBlackDog (#90110) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nekem olyan fura: en 4db E60/61-est neztem meg. Mar az elsot megvettem volna, de nem tudtunk megalkudni. A masodik meg jobban tetszett, de a kereskedo nem hozta el atvizsgalasra. A harmadikat Declare kollega intezte Nemetorszagban, de veres volt a torka, pedig nagyon igeretesnek tunt. A negyediket csutortok reggel hivtam fel, pentek reggel mar le is foglaloztam.

Szerintem aki komolyan autot akar venni, az nagyon gyorsan leporgeti, ha van az igenyeknek megfelelo. En masmilyet el se mentem megnezni, de igy is a hahuval fekudtem es keltem.

(#90112) focvis válasza szőröscica (#90111) üzenetére


focvis
veterán

Ha átnéz az ember a "Milyen autót vegyek" topikba, nyilvánvalóvá válik, hogy sokan félévekig töprengenek a típuson, aztán megnéznek 20-at, 5x meggondolják magukat, stb.
Kétségtelen, én is folyamatosan álmodozom - most épp C30 AMG-re recskázok :D - de ha autó kell, azt egy hét alatt meg lehet, és meg szoktam oldani.

(#90113) tboldi válasza focvis (#90112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem csak azért tartott 5 hónapig a keresés, mert túl kicsi volt a hajlandóság a kompromisszumkötésre. :D

BBD Civic-jére azonnal lecsapnék, ha már megkaptam volna a kártérítésem.

[ Szerkesztve ]

(#90114) focvis válasza tboldi (#90113) üzenetére


focvis
veterán

Nem személyeskedtem, arra utalok, ha kell valami, akkor nem kell sokat tökölni.

(#90115) tboldi válasza focvis (#90114) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is vettem annak, csak reagáltam rá. ;)

De igazad van. Nekem ott volt apum WagonR-e, amit el tudtam kérni bármikor, ezért nem volt olyan sürgős.

Ja, és nem is írtam a milyen autót vegyekbe, mert volt konkrét elképzelés és típus (gombóc Swift). Aztán szembe jött a HaHu-n egy Jazz, amire nem is gondoltam, és végül meg is vettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#90116) Richard! válasza BigBlackDog (#90110) üzenetére


Richard!
addikt

Hallod öregem. Lenne egy vevő a földönkívüli autódra ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#90117) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

3 oran at takaritottam egy 2eves Celeriot.
Van "elotte" kep, de meg sem mutatom. Botranyos volt.
A teljes takaritopakkom jott velem (de meg ecset is, minden, sok minden el is fogyott :D)

Hatso kereknel nincs kerekdob, de ami mocsok onnan kijott. Es ha meg nyomatnam be a magasnyomasut, meg mindig jonne szerintem.
Belter meg NEM volt takaritva.

A vegeredmeny a tulajnak zseni, az en automhoz kepest 50%

I humbly and respectfully decline™

(#90118) tboldi válasza Magnum_ (#90117) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Olcsó, indiai gyártású kisautó, nem meglepő, hogy nincs dobbetét. :D

(#90119) Magnum_ válasza tboldi (#90118) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt most ELONY volt, hogy NINCS SEMMI karpit az ajton :Dmeg a padlora is kar :D

I humbly and respectfully decline™

(#90120) molnarpeter válasza Magnum_ (#90117) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vadászós Celerio? :DDD Dobbetét és mosás nélkül rohadni fog hátul :(

(#90121) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Elment... :O

Soproni környék lesz az új otthona, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#90122) tboldi válasza BigBlackDog (#90121) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

(#90123) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#90121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na azért ennek örülni kell, szép helyen lesz. Új gazdi milyen?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90124) -v- válasza focvis (#90112) üzenetére


-v-
addikt

Én is mindig nézegetem a bimmereket, de úgyse veszek olyat soha :D
Ez is klassz pl. [link]

(#90125) Magnum_ válasza molnarpeter (#90120) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem az en autom...

BBD: gyorsan jott valaki es nem szarozott?
:R

I humbly and respectfully decline™

(#90126) barnam_ válasza BigBlackDog (#90121) üzenetére


barnam_
nagyúr

Inkább annak örülj, hogy kevesebből (vagy 0-ra kijőve) van egy sokkal kényelmesebb autód :))
Az, hogy megbízhatóbb-e? Majd kiderül.

(#90127) focvis válasza BigBlackDog (#90121) üzenetére


focvis
veterán

Hál'Istennek! Gratulálok! 🍾👍👑🐿
Részletek? ($ - kíváncsi gyerek vagyok :B )

Minden 8 gen. Civic eladva a topikból. Mutatós gép, sajnos sosem próbáltam.

#90124) [vilike] : a facelift előtti e90 325i az még nem betegágy? (Nem tudom követni.)

[ Szerkesztve ]

(#90128) -v- válasza focvis (#90127) üzenetére


-v-
addikt

Dehogynem, ez mind betegágy. Kevésbé az, mint a facelift utáni N53.

Nem tudom követni

Viszonylag egyszerű, az elmúlt 15 évből minden motorjuk betegágy :D

(#90129) Tsebacsi válasza focvis (#90127) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hihetetlen, hogy 2 éve indult egy hullám, lett vagy 5-6 embernek Civic-je, mostanra meg mindenki aki aktívabb tag itt, az eladta... Nem rossz autó az, vagy Ti vagytok ránk rossz hatással, vagy öregszünk :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90130) szőröscica válasza -v- (#90128) üzenetére


szőröscica
addikt

Még a hathengeres dízelek a legjobbak talán.

(#90131) barnam_ válasza szőröscica (#90130) üzenetére


barnam_
nagyúr

Biztos? (jó, ezek legalább 20 évesek, nem tudom az újabb dízeleik milyenek)

(#90132) -v- válasza barnam_ (#90131) üzenetére


-v-
addikt

Ez egy 27 éves motor :U

(#90133) Integrale válasza barnam_ (#90131) üzenetére


Integrale
veterán

Hogy én mennyire akarok egy ilyet!! :Y

"Bad reklám is reklám too"

(#90134) szőröscica válasza Integrale (#90133) üzenetére


szőröscica
addikt

Az a vicces, hogy nekem meg az E39 marad "A BMW" szerintem. Pedig az is sok mindent látott már, mielőtt hozzánk került, de annyi jó emlék köt hozzá (3 Dél-Spanyolország, számtalan síelés, stb), hogy mindig elérzékenyülök, ha meghallom a jól ismert hathengeres dízel klattyogását egy Touringban.

(#90135) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv, kíváncsi vagyok a véleményetekre, leírom a sztorit:

Faternak nézünk új autót. Keret 5 misi, de ez már üzembe helyezéssel, tokkal vonóval. Szóval az autó ára inkább 4.8 körül kéne legyen.

Felhasználás: napi 2x30km munkába járás, 90%-ban közúton, nagypapa stílusban

Több szalonban voltunk, 3 modellre sikerült leszűkíteni és lealkudni ennyire:

- Suzuki SX4 S-Cross 1.4T GL+ ~4,69m
- KIA Ceed 1.4 100HP Silver ~4,65m
- KIA Ceed 1.6 136HP Silver ~4,95m

Suzuki előnyök: tágas, könnyű ki-beszállni, erősebb
KIA előnyök: 7 év gari, magasabb felszereltség, szerintem jobb összeszerelési minőség

Egyelőre teljesen tanácstalanok vagyunk, 50-50%-on billegünk, KIA-ra szerintem nagyon jó árakat kaptunk, közalkalmazotti kedvezmény által + ki akarják pörgetni még a legyártott modelleket az új széria előtt a következő 2 hónapban.

A Suzuki pedig Suzuki, nekem is az van, faternak is az volt kb. 10 évvel ezelőttig.

Szerintetek? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#90136) rbalint88 válasza focvis (#90112) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk en anno majus-julius idotavban lezongoraztam az avensis levaltasat az otlet megszuletesetol a tipus kivalasztasan es kb 40 auto megnezesen at odaig, hogy vegul megvettem a legolcsobboat. Miutan ket ora alatt eladtam az avensist :DDD

(#90137) xEon1337 válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


xEon1337
őstag

Én a Kiát venném, a motor az már ízlés kérdése, de ha belefér, akkor miért ne legyen a nagyobb? :)

Azért a beltérben a Kia minőségibb, szubjektív, de jobban is néz ki meg ott van a 7 év garancia.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#90138) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

KIA, több gari, megbízhatóbb motor, jobb felszereltség.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90139) Magnum_ válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a ceedet vennem

I humbly and respectfully decline™

(#90140) hülyegyerek válasza focvis (#90127) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az enyém majd nyáron cserélődik, majd Bbd-től kérek hozzá tanácsokat. Ő mostantól tapasztalt Ufonepper.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#90141) barnam_ válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


barnam_
nagyúr

Plusz egy szavazat a Kia-ra a részemről is :) Az erősebb motorral venném, ha belefér a keretbe.
Esélyesen fogyasztásban nem rosszabb, később talán eladhatóbb is lesz.

(#90142) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#90121) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nos, a kíváncsiskodóknak néhány plusz infó. Szerintem jó helyre került, 30 év körüli fiatalembernél váltja a sárgabuszbérletet (igen, Sopron helyi közlekedését kiszolgáló buszok is sárgák emlékeim szerint). Én úgy vettem észre, hogy eléggé örült az autónak, mikor pakoltuk be a tartozékokat, szóval remélem jó helye lesz Tücsöknek. :K És egy utolsó kép még álljon itt róla (nem a legjobb, meg koszos is szegényke kicsit, de sajnos nincs más)! :O

Összességében szerettem. Persze voltak hibái, de "átlagos" használatra még mindig nagyon racionális döntésnek gondolom. Viszont esélyes, hogy csak azért látom így a dolgot, mert nem volt benne sok a méter és azért átlaghoz képest érezhetően meg volt kímélve.

De ne csak sírjunk, megnyugvásképpen gyönyörködjünk az utód kecses vonalaiban!

u.i.: Eléggé megszerettem időközben a Volvoban a "fotófény" funkciót is (sárga gomb a távnyitón). :D

[ Szerkesztve ]

(#90143) tboldi válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam a nyomatékos motor prioritást élvez a belsővel szemben, úgyhogy én a Suzukit venném, de apudat gondolom ez (már) annyira nem izgatja. :D

(#90144) pit stop válasza Magnum_ (#90117) üzenetére


pit stop
addikt

Épp akartam írni, hogy remélem más is volt, aki kihasználta a jó időt és kifaszázta az autót :)

Nálam is már nagyon érett külső takarítás, de meglett. Belsőre már nem maradt idő&fény most.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#90145) Magnum_ válasza pit stop (#90144) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amugy is miszaj, tudod, belso kenyszer. Rbalint88-al tegnap este megcsinaltuk kifaszaztuk a sajat autokat.

I humbly and respectfully decline™

(#90146) BigBlackDog válasza focvis (#90127) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csütörtök délután telefonáltak emlékeim szerint, pénteken nem voltam otthon, szombat reggel jöttek. Rövid próbakör, gyors szemrevételezés, aztán mentek tovább. Mint később megtudtam, megnézték az autópiacon lévő kínálatot, meg talán egy budapesti magánszemély 2010-es Civicét. De délben már kaptam a telefont, hogy jönnének és akkor vinnék.

Ha UFOba ülsz (és vezeted is), akkor csak dízel, vagy Type-r legyen! Az 1.8-ban megőrülnél. :D

(#90147) focvis válasza Motion_Blur (#90135) üzenetére


focvis
veterán

Hunyadi i30 nem játszik?

Szvsz az S-Cross orra nagyon "eredeti", nálam így a Kia nyer a nagyobb motorral. Ha valamelyik a 2 Kiaból szívócső befecskendezéses, akkor az a nyerő.

(#90140) hülyegyerek: bocs, ha kimaradtál, ritkán írsz róla itt.

@BBD: csak a lényeget hagytad ki. :D A Volvo pöpec.
Végül egész gyorsan elvitték.

Már délelőtt 16 fok volt Zegen, kocsimosás nem volt; apámnak szereltettem össze a téli kerekeket a jövendőbeli autójára. Vidéken barátibb, 4 db 15-ös jattal 5 K.

[ Szerkesztve ]

(#90148) Magnum_ válasza BigBlackDog (#90146) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem alkudtak?

Focvis; i30 kopp ugyanaz, mint ceed, nem?
Nekem a ceed kifejezetten tetszik. Jelenlegi i30 kevesbe

Hulyegyerek: :D

Focvis: mikor veszi at joatyad az ignist?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#90149) hülyegyerek válasza focvis (#90147) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hál'istennek nincs miről írni. Megy, megáll, a nyári klímajavítás óta nem volt semmi gondja. A parkolási sérülések egyre csak gyűlnek rajta (párom is használja, aztán az első pár karcnál még volt felelősségrevonás, de mintha a falnak beszéltem volna...), de azok már úgy maradnak. Fél év múlva úgyis megy a háztól.
szerk : az autó megy :D

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#90150) BigBlackDog válasza Magnum_ (#90148) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Próbálkoztak csak, de már megtettem előre ezt az apróságot. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.