Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90051) EQMontoya válasza Declare (#90050) üzenetére


EQMontoya
veterán

mert a Nemeteknel ugyanez megvan
vs.
ebben ülnek azok az arcok, akik a bruttó 340 miatt kibaszott frusztráltak

Ya sure? :)

Same rules apply!

(#90052) tboldi válasza Declare (#90048) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, hogy ugyanaz volt-e, de egy alulmotorizált autóval (Honda Jazz 1.4 szívóbenya, 83 ló/~1100 kg) megtanultam leszarni az ilyeneket. :DDD

(#90053) MunezXBK válasza Declare (#90048) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

És nem az internet bugyraiból szedte az infot.

Amúgy ugyanúgy, egybe. ;)

(#90054) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Filterabc ajanlott bolt? Castrol olajat szeretnek venni az autoba, de azt eleg sok helyen hamisitjak. Melyik bolt ajanlott meg ahol 100% eredeti olajat kapok?

(#90055) tboldi válasza thEndeR (#90054) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még nem rendeltem tőlük, de tudtommal nincs velük baj.

Én az Olajcentrumot szeretem, főleg mert hozzám közel, Győrben van a boltjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#90056) csipszikutya válasza Declare (#90050) üzenetére


csipszikutya
senior tag

En a nemeteknel es osztrakoknal csak jokat tapasztaltam, gyakran jarok is arra (kb 40ezer levezetett km 2017ben) es imadok ott vezetni, jobban mint itthon.
Persze talalkoztam mar ott is olyanokkal, ravillogtam es elengedett, de sokkal ritkabb mint itthon az en meglatasom szerint. Nemetbe foleg a 3 es 6oson jarkalok. De olyannal, hogy egy masik hulyesege miatt satuzzak meg nem kellett. Tempomattal (ha nem kell sebesseget valtani) eddig mindig megoldottam, ellenben itthon...
A rekordom Passautol-Becsig nem kellett hozza nyulni a pedalokhoz.
Jovohet vasarnap megyek Heidelberg melle megint, alig varom, hogy kilepjek az orszagbol :)

Itthon meg azt szeretem a feher ceges kocsikba, hogy (en tempomat ora szerint 145el megyek) villog mint az allat aztan kell neki 1 perc mire megeloz mert o megy 150el... aztan ha ne adj isten vissza kene menjrk a belsobe mert eloznek meg en fekezzek...

(#90057) barnam_ válasza thEndeR (#90054) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tőlük szoktam rendelni olajat, korrektek.

(#90058) Integrale válasza csipszikutya (#90046) üzenetére


Integrale
veterán

De nem fogja fel, hiába villogsz.
Ezeknek belsősáv fixációjuk van, ja és ködlámpa is kell, éjjel nappal világít az autósok 60-70%-ának, legalább egy, de a többségnek mind a kettő, városban, autópályán mindegy.
Sokkal, sokkal rosszabbak mint a magyarok, annyi írható a javukra, hogy ráérősek, nem tolnak le, hagynak élni, cserébe a kreszt nem ismerik és parkolni sem tudnak.

"Bad reklám is reklám too"

(#90059) bandus válasza thEndeR (#90054) üzenetére


bandus
veterán

mindig tőlük rendelem az olajat és a szűrőket, gyorsak, korrektek. ellentétben pl. a kovács autóval :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90060) thEndeR válasza bandus (#90059) üzenetére


thEndeR
tag

Koszonom mindenkinek, akkor toluk fogok rendelni.

(#90061) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Kinek sikerült addig mennie még elfogytak a fékek részben? Azaz fém a fémen súrlódott ha fékeztél. Milyen a hangja vagy mi a jelenség? Kábé. Lehet rossz a kérdés. Mert sztem nekem ez következett be bal elől. Nem bírta ki a tavaszt. Én rövid fékutakat veszek nagy erővel és ma óta elől fékezéskor fémesen súrlódik.

[ Szerkesztve ]

(#90062) lsc válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


lsc
nagyúr

Fém a fémen súrlódó hangja van. Egyébként meg még tél van/papíron/.

Az élet kegyetlen .

(#90063) hülyegyerek válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem lehet, hogy a kopásjelző csikorog ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#90064) Zizmand válasza bandus (#90059) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Olajat én is a filterabctől rendeltem, de pl. karácsony előtt fékbetét a Kovacsautótol rendeltem. Szerdán megrendeltem, csütörtökre megérkezett. Nekem semmi problémám nem volt velük.

#90061 Fém a fémen surlódó hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#90065) BigBlackDog válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én is az akusztikus kopásjelzőre tippelnék (ha van rajta). Mikor van hangja, csak fékezéskor, vagy néha-néha megszólal menet közben is?

(#90066) Integrale válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


Integrale
veterán

Én azt sem értem igazán, amit írtál. :U

"Bad reklám is reklám too"

(#90067) tboldi válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is a kopásjelző lesz, ha fémes, kicsit visító hangja van. Sokszor csak az egyik oldalra szerelnek, azért is hallhatod csak bal elöl.

(#90059) bandus: Nekem sem volt bajom tavaly áprilisban a Kovács Autóval, igaz, csak egy Yuasa akkumulátort rendeltem tőlük.

(#90066) Integrale: Én már megedződtem a motoros topikban. :D

[ Szerkesztve ]

(#90068) bandus válasza Kolondrum (#90061) üzenetére


bandus
veterán

csere azonnal. ha szerencséd van a tárcsát megúszod.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90069) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#90065) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 Biztos hogy a kopásjelző visít neki! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90070) Qru válasza BigBlackDog (#90018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

180 az sima, haver S60 D5-jével azt lőttük be utazótempónak Svájcból hazafelé. Csak azért nem jöttünk gyorsabban mert világított a chcengine így nem merte nagyon pörgetni.

mod:

Az övé a 163 lovas verzió volt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#90071) bandus válasza tboldi (#90067) üzenetére


bandus
veterán

én is csak egy olajat rendeltem amiből kétszer is rosszat küldtek. ráadásul olyat, ami egyébként még csak elérhető sem volt a webshopban :U szóval ezután inkább a pénzem kértem vissza.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90072) csipszikutya válasza Integrale (#90058) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Nekem eddig ilyennel nem volt "szerencsém", de majd meglátjuk. Mondjuk én az ilyeneket elengedem, had menjen ha siet.

(#90073) tboldi válasza bandus (#90071) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor csak téged nem szeretnek. ;]

Én az Olajcentrumtól szoktam vásárolni, eddig nem volt velük bajom. Habár most a jan. 2-án feldolgozott rendelésemet még nem szállították ki, pedig Mosonmagyaróvár nincs messze Győrtől. Remélem, jövő hét szombatig ideér.

szerk.: Megnéztem, háztól házig 47,5 km. :D

Ezeket rendeltem: 4x1 liter Motul 8100 Eco-nergy 0W30 (csak 3,6 liter kell, nem akartam 5-ös kannát venni), Mann-Filter W610/6.

[ Szerkesztve ]

(#90074) Qru válasza csipszikutya (#90056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem esnek a nyakadba, kulturáltabbak viszont vmi miatt nem komálták, ha előzök. Még az ilyen fostos kis grandepuntók is megpróbáltak visszaelőzni. :(

#nincsbennetarcsi

(#90075) Integrale


Integrale
veterán

Valaki egy jó Suzukit?

csipszikutya: ők nem engednek el, akkor mutatnak erre hajlandóságot, ha tényleg beleállsz a seggébe és/vagy kidugod az orrát a szalagkorlát felé, hogy vegye észre az autót, belső tükörbe úgysem néz bele.
És még arról sincs szó, hogy száguldoznék, 120 a max, annyival szoktam menni +/- 5 km/h.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#90076) tboldi válasza Integrale (#90075) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kiégett a retinám. :R

(#90077) bitpork válasza Integrale (#90075) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://logout.hu/tema/autos_topik_latogatok_beszelgetos_offolos_topikja/hsz_4335-4335.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90078) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én motorozok nem ismerem az autóknál hogyan vannak ezek. Remélem az amit mondtok. Visszük. Tavasszal akartam, mert kopog a futómű és óriási a kormány holtjáték és lyukas a kipufogó is. :D

(#90079) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nos, hazafelé az M1 sima téma volt, gyakorlatilag Győrtől Biatorbágyig 3 helyen kellett csak 100 körüli sebességre visszalassítani kamionelőziamásikkamiont szituáció miatt. Egyébként 130-140-es tempóval lehetett jönni a belső sávban (jó, néha félre kellett húzódni, hogy utat engedjen a német prémiumnak a svéd "ócskavas").
Viszont Győr felé nagyon durván beállt, legalább 2-3 baleset is volt, ahol a kupacban lévő kéklámpások és sávzárás volt a jellemző.

Egyébként létezik olyan, hogy hosszabb kuplungmentes út (10-15 perc pálya) után elsőre kuplungolva kicsit mintha nehezebb lenne benyomni a kuplungpedált, vagy csak elszokik a bal lábam a pihentetőn? Kuplungoláskor a motortérből furcsa zaj nincs (menet közben és álló helyzetben sem), jól érezhető a fogáspontja, nem csúszik, nem remeg, egyedül csak a pedál környékén nyiszorog valami benyomáskor-visszaengedéskor.

Ja, és a BC szerinti fogyi lement 6.1 l/100 km-re. Kíváncsi leszek, hogy tankoláskor mennyi lesz a számolt érték. Mondjuk gondolkoztam, hogy ugye -általában- csal felfelé a sebességmérő. Vajon a megtett kilométerek is ennek megfelelően gyorsabban pörögnek? :U

[ Szerkesztve ]

(#90080) szőröscica válasza BigBlackDog (#90079) üzenetére


szőröscica
addikt

A Nissan kuplungja hidegben keményebb, ragadósabb volt. Autópályázás után is előfordult ilyen.

(#90081) kisza25 válasza brumi1024 (#90033) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azt sosem értettem, hogy hogyan függ össze, hogy valakinek sűrgős dolga van és siet és milyen erős az autója :F
Én akkor nem is siethetek, húzzam meg magam mert csak 1,25 az autó és 75 ló...
Pl. Kedvencem: megyek lakott területen, kifordul elém egy autó 30-al (bmw, audi, vw... tök mindegy) és addig nem gyorsít amíg a seggébe nem érek, le kell fékeznem, akkor ad egy kövér gázt, hogy megmutassa milyen erős a vas,
kérdem én: mi a facér nem gyorsított fel mielött a segébe értem, ha meg nem siet a facér fodul ki elém az utolsó pillanatban.
Autópálya 2 sáv, belsőben 120-al nagy erős vas, nem akarok szabájtalan lenni, de haladnék, mögé megyek jelzek neki, semmi visszasorolok elkezdem tolni neki, akkor meg neki áll versenyezni :W
És mennyi ilyen van...
És ja ha megyek 150-160-al és elöttem megy 120-130-al és semmi dolga a belső sávban(tök üres a külső, csak hát ciki ott haladni) akkor igen villogtatok egy 1,25 75 lovas autóval egy 500+ lóerős bmw-nek, mert útban van:P
Persze ezt mindig zokon veszik
Múltkor egy m6-ra villogtattam facé nem húz ki a külsőbe:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90082) brumi1024 válasza kisza25 (#90081) üzenetére


brumi1024
veterán

Én abban a mondatban semmit nem láttam a sietésről. :U

De rossz helyen kopogtatsz, én sebességtől függetlenül kihúzódom a szélsőbe, illetve nem próbálom meg megmutatni az S8-nak (se senki másnak, legyen az bármilyen teljesítménnyel bíró autó), hogy igenis tudok menni.

[ Szerkesztve ]

(#90083) -v- válasza szőröscica (#90080) üzenetére


-v-
addikt

Valto meg a kornyeke nagy erossege volt annak az autonak ;]

(#90084) MunezXBK válasza BigBlackDog (#90079) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémben is ilyen a kuplung.

(#90085) Magnum_ válasza kisza25 (#90081) üzenetére


Magnum_
nagyúr

SzabáJtalan es Munez nem szedett szet?

I humbly and respectfully decline™

(#90086) BigBlackDog válasza MunezXBK (#90084) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ (#90080) joamilestoné: :R Hidegen nem érzem, bár kit tudja, annyira nem nagy a különbség. De akkor nem álmodok -még- rémeket.

[ Szerkesztve ]

(#90087) barnam_ válasza barnam_ (#90010) üzenetére


barnam_
nagyúr

1021 km, 5,97 lett. Mondjuk ezt két hét alatt mentem, országút 90, pálya 110 mellett, 3 nap BP munkába járással.

(#90059) bandus: többször rendeltem már tőlük is, mindig gyorsak és korrektek voltak.

(#90079) BigBlackDog: szerintem csak elgémberedik a lábad :) 2,5 óra után nekem is "ellustul" a bal lábam.

(#90088) csipszikutya válasza BigBlackDog (#90079) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Létezik persze. Miskolcon érek fel az M30-asra és kb Gyöngyösig nem nyulok a kuplunghoz. Utána, huhu de nehéznek érzem :DDD
Kuplung nyiszergésre. Nekem is volt ilyen hangja. Munkahenger csere megoldotta a problémát (mondjuk nekem néha néha nem is emelt már ki rendesen miatta).

(#90089) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De nagyra vagytok ezzel a kuplungkezeléssel. Én meg sohasenemse nyúlok hozzá - én nyertem :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90090) kisza25 válasza brumi1024 (#90082) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És a párbeszéd amire válaszoltál?
Céges oktáv villog... :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90091) MunezXBK válasza Magnum_ (#90085) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Van ott más baj is. :D

(#90092) tomcsi23 válasza bitpork (#90089) üzenetére


tomcsi23
veterán

Meg is van az ára. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#90093) brumi1024 válasza kisza25 (#90090) üzenetére


brumi1024
veterán

(#90094) kisza25 válasza brumi1024 (#90093) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de nem tök mindegy miért siet, aki siet?
"1.6 TDI-vel főleg bárkit is."
Akkor ezt mire írtad, ha nem arra, hogy egy gyenge vassal siet? Azzal nem siethet és nem lehetsz neki útba, mert neked 200 lovas a vas, vagy akkor tényleg nem értem :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90095) Mágus2 válasza BigBlackDog (#90086) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Folyadékcsere, légtelenítés, és ha nincs baja egyik munkahengernek(szivárgásra ellenőrizni kell) sem, akkor jó lesz. Ha nem oldja meg, kezdődő munkahengeritisz. Előbb-utóbb csere.

(#90096) BigBlackDog válasza Mágus2 (#90095) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Aham, hát jó. Érdekes, hogy első indításnál lévő első benyomásra nem érzek semmit. De akkor fékolajcsere lesz jó eséllyel első körben (ha jól tudom, akkor az közös olaj a kuplunggal). :R

(#90097) brumi1024 válasza kisza25 (#90094) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, nem érted. Senki nem beszélt sietségről, emberkedésről beszéltünk. Nagyon nem ugyanaz a kettő.

(#90098) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Olajsziget rendelést mentem átvenni Gödöllőre (ajánlom őket, szűrőt is tudnak adni), Bp felől az M3 nagyon kész volt :D A vicc, amikor a kapaszkodósávban lehet haladni rendesen, miközben a belsőben vonatoznak. Utána meg vidék felé egyre erősödő köd lett, mindenki természetesen ködlámpával ész nélkül, egy Swift kapcsolta csak le hátul, mikor mögé értem, de nem egy első ködös ment fél szemmel :)

(#90099) MunezXBK válasza BigBlackDog (#90096) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálam olajcsere után lett ilyen.

Egyik szerviz azt mondta, hogy az új olaj nyírja ki a m.hengerben a membránt.

(#90100) molnarpeter válasza MunezXBK (#90099) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem inkább a légtelenítés, mikor tovább nyomják a gyakran használt tartománynál?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.