Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

parkolási engedélyhez szükségem lenne gépjárműadó tartozás igazolásra.
"a lakóhely szerint illetékes Önkormányzat által kiállított igazolás arról, hogy nincs gépjárműadó tartozás."

Ilyet hol tudok online igényelni? Egyszerűen nem találom. Pécsről lenne szó amúgy.

(#90352) Magnum_ válasza varsam (#90351) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bemész az önkormányzat adóirodájára félfogadási időben és kiállítják, mert a gépjármű adó helyi adónak minősül.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#90353) EQMontoya válasza Magnum_ (#90352) üzenetére


EQMontoya
veterán

bemész az önkormányzat adóirodájára félfogadási időben és kiállítják, mert a gépjármű adó helyi adónak minősül.

Ez amúgy mekkora irgalmatlan fasság...

Hogy minden onkormányzaton legyen néhány ember aki pontosan ugyanazt, pontosan ugyanúgy csinálja. Csapjuk hozzá a baleseti adóhoz, akár fixként, fizessük egy tételben a biztosítónak az egészet, és csáó.
Most pontosan ugyanarra a kocsira két külön adónemet fizetek az állam két különböző zsebébe. Majd amikor tankolok, akkor egy harmadikat. Zseniális.

Same rules apply!

(#90354) Magnum_ válasza EQMontoya (#90353) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a helyi adó az önkormányzat büdzséjébe megy, saját bevétele, nem képezi az állami költségvetés részét, azért helyi adó (mint a helyi iparűzési adó, vagy telekadó).
A pl tankolásból eredő jövedéki adó már az állami ktsgvetés részét képezi.

I humbly and respectfully decline™

(#90355) varsam válasza Magnum_ (#90352) üzenetére


varsam
őstag

na ezt szeretném elkerülni...én Budapesten élek, hétköznap esélytelen hogy bemenjek, meg amúgy is...

Reménykedek hogy van bármi nyomtatvány amit ki tudok tölteni és online elküldeni, ők meg postázzák az igazolást

(#90356) EQMontoya válasza Magnum_ (#90354) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez tiszta sor, csak a hatákonysága a béka segge alatt van, mivel minden önkormányzatnál egy néhány fős apparátus dolgozik a kiszabásán és beszedésén. Ráadásul okosan fél évente, nem is évente, mert ugye így 2x annyit kell dolgozni.

Sokkal jobban járna mindenki, ha ezt néhány tíz ember megoldaná központilag, és minden önkormányzat megkapná a területileg oda bejelentetett autók alapján lé 80-90%-át.

Mert hogy ez tipikusan az az adó, ami csak azért helyi, hogy a költségvetési lyukakat tömködjük vele, amúgy semmi helyhez kötött nincs benne. Még csak nem is ebből újítják az önkormányzatok az utakat.

Az iparűzési adó, az helyi, az teljesen világos, de ott ugye az iparűzéshez szükséges infrastruktúrát az adott település biztosítja.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#90357) bitpork válasza Magnum_ (#90354) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A helyes megfogalmazás : még helyi adó :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90358) Qru válasza varsam (#90355) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hívd fel őket és kérdezd meg, hogy lehet-e vagy csak személyesen.

#nincsbennetarcsi

(#90359) kisza25 válasza MunezXBK (#90348) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amiket itthon lehet kapni >200000km-el 20+ évesen, szerintem kb mindben van 400-600e km:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#90360) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nya kérem szépen, megérkezett magyarországra a gyárból. Meg is vizslattuk, beleültünk, hú meg há, kényelem netovábbja (rover 75 combi után), akkora lábtérrel, hogy besza-behu. Comfortline de extrákkal szóval ja. Oda meg vissza vagyok érte. :D Ha minden jól megy jövőhéten már itt lesz a kapuban.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#90361) Tsebacsi válasza vodrosjozsi (#90360) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ő milyen Golf? :F (Tudom, fehér... ;] )

Mod: Az jó, Grat hozzá!! Sok balesetmentest! :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90362) vodrosjozsi válasza Tsebacsi (#90361) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Golf Sportsvan

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#90363) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#90361) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem újnak tűnik. :U

;]

(#90360) vodrosjozsi: Grat hozzá, sok balesetmenteset! Aztán majd jöhet a beszámoló, ha már be mehetsz is vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#90364) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#90363) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#90365) alázógyík válasza BigBlackDog (#90363) üzenetére


alázógyík
őstag

;] ;]

(#90366) vodrosjozsi válasza BigBlackDog (#90363) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

+ Tsebacsi: köszi, még nem fogom tudni vezetni mert nincs jogsim :( de idén már meg lesz szóval nem várat az annyit magára :D addig is kiélvezem az anyósülés által biztosított előnyöket. Meg a 8 colos kijelzőt ;]
Szerk: azért basszus nagyon beleszerettem.. teszteken csak jókat írnak róla de a rossz dolgok ugye csak fél év után ugranak ki a bokorból. Remélem amíg megvan egy se lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#90367) EQMontoya válasza vodrosjozsi (#90366) üzenetére


EQMontoya
veterán

köszi, még nem fogom tudni vezetni mert nincs jogsim :( de idén már meg lesz szóval nem várat az annyit magára

Az megvan, hogy Január 10 van? :)

Same rules apply!

(#90368) klambi


klambi
addikt

H7es LED fényszórót használ valaki? (utólag vette halogén helyett) Néztem pár fajtát, de nem igazán ugranék bele pláne hogy nem láttam még pl egy can busost beszerelve.
Jelenleg egy Nightbraker Laser van, ezt cserélném jobb(!) Ledre.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#90369) EQMontoya válasza klambi (#90368) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, csak akkor tegyél ilyet, ha nem szeretnél többet recsegőset fingani. Mert ha kiszednek érte a rend éber őrei, akkor utána nem fogsz. :)

Same rules apply!

(#90370) bitpork válasza EQMontoya (#90369) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem értem mi ez a ledesedés. KÖHÉM mondja ne, erre mindenki akarja. Ez a szenon helyetti új divat? :U

MOD

nem válasz akart lenni mea culpa

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90371) EQMontoya válasza bitpork (#90370) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az van, hogy olcsóbb az utólagos gagyixeon meg led, mint a fényszórót rendesen kipolíroztatni, ha meg van mattulva.
Jöttünk le vasárnap Dobogókőről, ment előttünk egy Astra elég lassan, én meg morogtam, hogy legalább használna refit, mert ha bevilágítja maga előtt az egyenest, azzal sokat segít az előzésben.
Erre mondja barátném, hogy de ez az!
És baszki, utána vettem észre, hogy tényleg.
G Astra volt, és gondolom, annyira meg volt mattulva a fényszórója, vagy szét volt égve a foncsor, hogy a refije alig világított nagyobbat, mint az én tompítottam. Pedig sima halogénjeim vannak nekem is, Megalight.
Aztán megelőztem, felkapcsoltam a refit, amikor nem jött szembe senki, és jé, lehetett látni.

Na ezek az emberek vesznek mindenféle fost ahelyett, hogy rendberakatnák azt, ami gyárilag működött.

Aztán meg vakítanak halál f..ra.

Same rules apply!

(#90372) bitpork válasza EQMontoya (#90371) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én fsz meg itt várom az időpontot h helyrerakják a lámpámat :(((
Pedig jóvanazúgy :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90373) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Lidl-ös akkumulátor töltőt. Tényleg igaz, hogy ezzel lehet csepptölteni, azaz a saruk és az akku kivétele nélkül tölteni azt? Egy 2001-es Punto II-ről van egyébként szó. Egy másik fórumtársunkat is érdekli a kérdés, szóval kíváncsi vagyok.

Laikusként szvsz. a hibakódok és egyéb hiba miatt nem érdemes kockáztatni, talán régebbi autóknál ez működhet, de kíváncsi vagyok olyannak a véleményére, aki ért hozzá és/vagy használta is az említett töltőt ilyenre.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#90374) vodrosjozsi válasza EQMontoya (#90367) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

És? Még nincs meg a jogsim, idén akartam lerakni amúgy is. Tudom, hogy hanyadika van :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#90375) MunezXBK válasza EQMontoya (#90367) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tehát elég sok ideje van letenni a vizsgákat. :D

(#90376) focvis válasza 4ron (#90373) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Töltöttem már ilyennel 2008-as Corsat, Saabot, 2014-es Golfot. Akksit nem kötöttem le, eddig minden OK volt.

(#90377) brumi1024 válasza EQMontoya (#90371) üzenetére


brumi1024
veterán

Berakják a csodaledet, felcsavarják ütközésig a magasságállítót a többi meg le van szrva. És én vagyok a paraszt, ha villogással jelzem, hogy ez nem épp normális.

(#90378) szabonagyur válasza xEon1337 (#90331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes. Én Nyiregyhaza-Miskolcot néztem és azt írja csak kettő kell, Szabolcs megye nem. Pedig M3-ra hajtok már felt itt is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90379) bitpork válasza brumi1024 (#90377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hát mert igen is! Minek önkéntes rendőrköCC :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90380) rbalint88 válasza EQMontoya (#90371) üzenetére


rbalint88
addikt

En pl tavfenyben kiprobalnam a ledet, de a nem kivant szexualis egyuttlettol valo felelem miatt inkabb csak GE sportlightot rendeltem, hogy ne usson el annyira a GYARI xenontol. Amugy vannak olyan ledek, amik tok jol szerepelnek a teszteken vetitesi kep, homogenitas, fenyerosseg es vakitas szempontjabol IS, nem is veszes az ara es mondjuk ha valaki a vadiuj halogennel se lat (pl a 156 sima fenyszoroja hiresen szar ujonnan is), akkor valaszhat akozul, hogy megprobalja behekkelni a gyari xenont v ledet, ami meg tud bukni kabelkotegen, vezerloelektronikan, can bus tiltason, sok mindenen es kurvara nem olcso jatek
Vagy vesz homasitas tuninglampat (ami helybol szar), xenonnal vagy leddel, ami illegal
Vagy megprobalja a ledesitest, ami illegal, de legalabb nem hebrakolja szet hozza a kocsit es viszonylag kis kidobott penz, ha szar is lenne. (Mar van sacckb 7ezerert teszteken jol szerepelt h7 led)

Egyebkent, ha muszakilag (vetitesi kep, fenyero,homogenitas, vakitas) megfelelo egy led izzo egy halogen helyett, akkor nem ertem miert nem lehet bejegyeztetni, hanem csakazert is kurvaanyja... mert ugye ha nem vakit, viszont sofor joska jobban lat vele, akkor mindenki nyert az ugyon.

Mondjuk amig itthon a muszakin allitjak be ugy a xenont, hogy szembol mindenki villog, addig nincs mirol beszelni... :U

[ Szerkesztve ]

(#90381) bajnokpityu válasza rbalint88 (#90380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a gyárilag szinte pontszerű halogén izzószál helyett berakott több kis irányított led a végén milyen fénycsóvát ad. Eredetileg egy parabola szerű foncsor van a gyári helyen, ami pontszerű egyenletes terités esetén egész egyenletes kvázi párhuzamos fényáramot csinál.

NAh, ebből egy gyári fényszóróba berakott ledes "izzó"nak köze nem lesz az mérnök által kitalált fényhez.

Elhiszem, h rohadt sok fény ki tud jönni magából a ledes izzóból, de nem (csak) arra megy, amerre kéne.

Elég gyanús számomra, h még jobban vakítja a többi embert, mint az utólagos (paraszt)xenon, de legalább a sofőr se fog látni jobban...

műszakin ki állít be xenont? műszaki ellenőrzik, hogy az automatika jól állítja-e be magát, és pont. ha nem, bukás, ha igen, oké. xenonon nem is tudsz mit állítani, egyébként.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90382) bitpork válasza bajnokpityu (#90381) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A szenon is éppen úgy állítható mint minden más, jast sayin'

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#90383) Integrale válasza bajnokpityu (#90381) üzenetére


Integrale
veterán

"Egyebkent, ha muszakilag (vetitesi kep, fenyero,homogenitas, vakitas) megfelelo egy led izzo egy halogen helyett, akkor nem ertem miert nem lehet bejegyeztetni, hanem csakazert is kurvaanyja"

"Bad reklám is reklám too"

(#90384) rbalint88 válasza bajnokpityu (#90381) üzenetére


rbalint88
addikt

A xenonnak is kell viszonyitasi pont, amihez szintezi magat ;) nem atomfizika van benne, e-h tengelyen terheleserzekelo es ahhoz lovi be magat. De az alap kalibracio ugyanugy az odatolos kis muszeren keszul, mint a halogennel.

Amirol beszelek led “izzok”, azokon ket chip van osszesen, oldalanken 1-1. Igy: [kép]
A karacsonyfas sokledesek azok valoban semmirevalo fosok, de azt a szintet reg meghaladta mar a kinai ipar is ;)

(#90385) bajnokpityu válasza bitpork (#90382) üzenetére


bajnokpityu
félisten

törés után, szakszervizben. de normál esetben soha nem kéne hozzá nyúlni.Miért is kéne? nekem a kb 10éves kocsin gyári izzó volt benne, soha hozzá nem nyúltunk. jól láttam, nem villogtak, műszakin vállat veregettek végre nem parasztxenon.

integrale:milyen gyűlöletről beszélsz? csak elmélkedtem,h szerintem kb lehetetlen megcsinálni halogénhez tervezett búrában a ledet. átlagsugarú homasitás megnézi a lumenszámot, jó nagy, berakja, aztán annak jónak kell lennie. ha nem jó, akkorisottrohadjon meg a szembejövő, francé villog.

két szembefordított jó nagy led soha nem lesz annyira pontszerű, és egyenletesen mindenfelé világitó, mint egy egyszerű halogén. Ezt nem veszem be :) a két led kb nagyobb távolságra van beépítve, mint az izzószál hossza. a legszélesebb szögben világitó ledek tudnak mondjuk 120fokot, a 180al szemben.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90386) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#90385) üzenetére


bajnokpityu
félisten

őő izé. asszem ennek jobban utána kéne néznem. hogy a bánatba...
[link]
h7

:B

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90387) rbalint88 válasza bajnokpityu (#90385) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] ezzel befejeztem. vitara gyári ledje is ilyen. középen gyengébb, mint a halogén, de egyenletesebb a fénykibocsátás.

na, látom te is megtaláltad :)

[ Szerkesztve ]

(#90388) Integrale válasza bajnokpityu (#90385) üzenetére


Integrale
veterán

Olvass vissza, idéztem rbalinttól. ;)

"Bad reklám is reklám too"

(#90389) 4ron válasza focvis (#90376) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi. Hogyan csinálod? Fogod, rárakod a sarura a csipeszt, majd konnektorba bedug? Amikor pedig végzel, konnektorból ki?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#90390) bajnokpityu válasza rbalint88 (#90387) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkor a ledes vitarát megszekszuálják vizsgán?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90391) focvis válasza 4ron (#90389) üzenetére


focvis
veterán

1. Pozitív csipesz a pozitív akkusarura.
2. Negatív csipesz a motorblokkon (Opel) vagy a torpedólemezen tűzfalon (VW) kialakított negatív csatlakozóra.
3. Konnektorba be.
4. Töltő beállítása.

A végén fordított sorrendben leszedem. :)

Más. Érdekes ez a Philips H4/H7 LED. Mi pénz?

[ Szerkesztve ]

(#90392) rbalint88 válasza bajnokpityu (#90390) üzenetére


rbalint88
addikt

nemnem, félre ne értsd. a led csúcsfényereje alacsonyabb kicsit, viszont a szélén sokkal erősebben világít, majdnem tudja azt, mint középen -> egyenletesebb, homogénebb vetítés. ;)

(#90393) xEon1337 válasza focvis (#90391) üzenetére


xEon1337
őstag

A "Philips H7 X-tremeUltinon LED" 45-50.000 forint és természetesen közúton nem használható hivatalosan. Amíg ilyen dobozokat kell rákötni meg picsányi ventilátorok vannak rajta, addig én egy fillért nem adnék érte.

"Less but better" - Dieter Rams

(#90394) bajnokpityu válasza rbalint88 (#90392) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vitarában pontosan milyen tipus van?
Arról el tudom képzelni, hogy időtálló. Egy dolog furi nekem ebben, hogy egy kicsit más a ledes vitara lámpája. Hogy a foncsor más-e azt nem tudom, de kékes üveget szoktam látni a GLXeken.

legolcsóbban pár

De itt is irják, hogy nem ECE homológ.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90395) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok! Kotelezo valtas hogy mukodik? Ha netrisken keresztul megkotom, akkor ott mindent elinteznek helyettem? 2018. 02. 01. ig ervenyes a jelenlegi kgfb. Ha neten csinalom kossem meg es allitsam be a kockazatviseles kezdetet 02. 01. re? :R

(#90396) boogie84 válasza xEon1337 (#90393) üzenetére


boogie84
veterán

Ez nem pörköli meg a foncsort??

Más: Ilyen ledcsíkot honnan tudnék beszerezni?

Ez valami hasonló lehet?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#90397) rbalint88 válasza bajnokpityu (#90394) üzenetére


rbalint88
addikt

Vitarában szerintem nem otthon cserélhető, az kimondottan ledhez kitalált projektor és foncsor, de azok közül valami egyszerűbb megoldás. (nincs mátrix, csak tompítottra van led)

(#90398) bajnokpityu válasza rbalint88 (#90397) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tehát összegezve, valamiért még a gyártók se ajánlják ledes izzó közúti használatát halogén foglalatba. Nem a magyar kresz áll útjában. Egyébként szerintem azért, mert más a fényerő megoszlás, mint, amire tervezték. Nem gondolnám, hogy véletlenül erősebb középen a fény.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#90399) brumi1024


brumi1024
veterán

Jelentem 4:40-től 6:30-ig nem volt forgalom. Budakalász-Petőfi híd táv motorindítással, célban parkolással együtt 16 perc (teljes zöldhullám, sose volt még). Azt mondjuk szomorú látni, hogy 12 órával ezelőtt is dolgoztam.

Tudom fogyasztás, de:

[ Szerkesztve ]

(#90400) barnam_ válasza brumi1024 (#90399) üzenetére


barnam_
nagyúr

2 hengerrel jó, hogy 4,9-et eszik :DDD ;]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.