Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89401) EQMontoya válasza Qru (#89393) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, mielőtt átálltam teljesen XL-es gumikra (nyári-téli egyaránt), átlagosan évente egyet sikerült kukázni. Volt instant defekt (valamire rámentem, és szétvágta - a fém szálakat is), volt, hogy csak észrevettem, hogy púpos, mikor szereltem le az adott szettet, ilyesmi...

Same rules apply!

(#89402) Qru válasza EQMontoya (#89401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem amúgy sem volt más választásom mert a CC-ből csak XL-es van. :D De nem bántam meg, eddig semmi godom nem volt pedig pár csúnya kátyúba beletonnyantam már vele... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#89403) MunezXBK válasza Qru (#89397) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A színt rendszeresen elírták. Kékre, barnát pl.

1x vittem egyet, mi a színe? Mondom nem mindegy? Úgyis azt írtok be, ami eszetekbe jut.

Nem volt természetes a mosolyuk. :D

(#89404) molnarpeter válasza Land (#89399) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BMW topik Ezredesnél kérdezz rá, mennyiért csinál rendes kézműves pucolást. Nemrég rakott fel képeket, a motornak nem mindegy, hogy nyitott szeleppel mosódnak nagyobb darabok, aztán a maradék megy a katihoz, vagy a szívósornál megáll minden :)

(#89405) Land válasza molnarpeter (#89404) üzenetére


Land
veterán

H.Ezredes? Ráírtam, köszi! :R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#89406) Magnum_ válasza BigBlackDog (#89396) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Remelem, a valaszomat azert kielegitonek talaltad. Ha ezzel kapcsolatban tudok valamit segiteni, elersz.
Nem, en koszonom.

Focvis: szerintem objektiv felelosseg es uzembentartora kirojak, HA nem vallalja el ES nem tud megnevezni mast

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#89407) molnarpeter válasza BigBlackDog (#89396) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kb. 2000 autó alapján nem néznek semmit, csak a méret stimmeljen :)

(#89408) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
leszeretném cserélni a kocsim (seat ibiza 6l van)
bmw e90 320d,325d,330d melyik a jobb motor ?
bmw e60 520d,525d,530d melyik motor a jobb?
bmw 118d
audi a4 b6 2.tfsi benzin
audi a4 b6 1,9tdi
passat b6 1,9 tdi,2tdi??
melyikre érdemes lecserélnem az autom?
a mostani autom 9-11liter között fogyaszt
gyenge is és sokat eszik
napi 100km teszek meg vagy többet melyiket ajálanátok?

(#89409) Magnum_ válasza Szabó0922 (#89408) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mennyid van a vetelarra, az eves szervizelesre, mennyi ideig tartanad meg?

I humbly and respectfully decline™

(#89410) szőröscica válasza EQMontoya (#89382) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem izgulok nagyon, de mielott felrakatok egy masikat, azert kiprobalnam ezt. Foleg, hogy en diffit nem tudok cserelni, de ezt a lottyot meg akar otthon is be tudom onteni, vagy az elso sarki szerelonel.

(#89411) EQMontoya válasza Szabó0922 (#89408) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebből csak az 1.9 tdi-t merném megvenni, vagy a 2.0 tfsi-t, de az még többet enne, mint a mostanid.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#89412) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

A kerdesem annyi lenne feletek, hogy ugy lehet ervenyes adasvetelit irni, hogy nincs meg nalam a torzskonyv? Lezarult a finansz, lekonyveltek a lezarast, viszont ugye a torzskonyv meg nincs nalam. Az autot haverom venne at tolem.

Koszonom a segitseget elore is! :) :R

Üdv, Balázs

(#89413) Magnum_ válasza gooool (#89412) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem tudod te megkerni ujra?
Vagy belevenni a szerzodesbe, hogy vallalod az elveszett okmany potlasat? *
(Fizetos lesz az okmanyirodaban)

* Mondjuk a 304/2009. Korm.rendelet 3.§-a keri.

3. § A közúti közlekedési nyilvántartás járműnyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjog változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat kötelező tartalmi elemei a következők:
a) a jogügylet ingyenes vagy visszterhes jellegének meghatározása;
b) a jogügylet tárgyát képező jármű azonosító (rendszám, alvázszám) és gyártmány adatai;
c)3 a felek természetes személyazonosító adatai (családi és utóneve; születési helye és ideje; anyja születési családi és utóneve), állampolgársága (hontalansága), a személyazonosságát igazoló okmány típusa, sorszáma, lakcíme; jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetében a szervezet megnevezése, képviselőjének neve, székhelyének (telephelyének) címe, cégjegyzék-, illetőleg nyilvántartási száma;
d) a járműhöz tartozó okmányok (forgalmi engedély és törzskönyv) sorszáma, az okmányok átadásának-átvételének ténye, időpontja;
e)4 a járműnek a vevő birtokába kerülési időpontja, valamint a birtokba vételkor a kilométerszámláló műszer által jelzett érték (km-óra állás);
f)5 a tulajdonjog változás hatálybalépésének napja;
g) a felek nyilatkozata, mely szerint mindkét fél teljesíti bejelentési kötelezettségét a közlekedési igazgatási hatóságnál a tulajdonjog változás hatálybalépését követő, jogszabályban meghatározott határidőn belül;
h) a felek nyilatkozata arról, hogy ismerik a bejelentés nyilvántartásba történő bejegyzéséhez fűződő joghatásokat, valamint a bejelentés elmaradásának, illetve bejelentési kötelezettség késedelmes teljesítésének jogkövetkezményeit;
i)6 a bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozó tulajdonjog ténye.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#89414) focvis válasza gooool (#89412) üzenetére


focvis
veterán

Ha felhívod a finanszírozót, mit mond, mikor küldi?
Van 15 (?) napja átíratni a barátodnak.

(#89415) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Játszottam kicsit a kötelező biztosítással. Jelenleg 30e/év a kötelezőm B2-ben. Februárban lesz váltás, de már most feldobta a netrisk, hogy 60 napon belül esedékes. Számoltam egyet és jövőre a legolcsóbb helyen is 37k/év. Volt valami változás, vagy mitől ugrott ekkorát?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#89416) Magnum_ válasza Speeedfire (#89415) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Dragult a liszt, dragultak a pekek, igy a kiszallitok is, praktikusan a biztositok is emeltek

I humbly and respectfully decline™

(#89417) EQMontoya válasza Magnum_ (#89416) üzenetére


EQMontoya
veterán

De egyszázalék az infláció!!!! Janem. :)

Same rules apply!

(#89418) molnarpeter válasza Szabó0922 (#89408) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy fórumtárs árul 2.0 TDI Passatot, szerintem az megérne pár pillantást :) PD elemek, olajpumpa miatt alapból be kell kalkulálni egy tartalékot a vételáron felül, az övén már meg lettek csináltatva.

[ Szerkesztve ]

(#89419) Qru válasza Szabó0922 (#89408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen autót vegyek topikba fáradj át kérlek.

#nincsbennetarcsi

(#89420) Speeedfire válasza Magnum_ (#89416) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez tiszta sor, de ez elég nagy százalékos emelés. Nyílván a mai világban évi 7k nem sok.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#89421) bandus


bandus
veterán

urak, kéne egy kis szakma segítség, mivel ti mindent is láttatok már. Saint bácsi már megszakértette, de több szem többet lát alapon, mindenféle előjel nélkül az autóm (kia proceed 1.6 crdi 2008 115 le) ma úgy gondolta, hogy nem hagyja el az arena parkolóját, és ezt a jelenséget produkálja: [link]
villog minden, van világítás, zene, de baromira teker a videón halkabban hallható hang kíséretében. illetve az ablakok csigalassúsággal mozognak. Saint bácsi szerint - és remélem igaza van - bikázás és akksicsere, egy másik cimborám önindítóra tippel. szerintetek? tényleg semmi előjele nem volt a dolognak, pöccre indult mindig a kocsi, garázsban van, meg amúgysem voltak nagy hidegek. köszike ha megnézitek :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89422) molnarpeter válasza bandus (#89421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lemerült, vmi nem szívhatta le?

(#89423) bandus válasza molnarpeter (#89422) üzenetére


bandus
veterán

reggel pöccre indult a kocsi, elmentem vele az arenaba (oké, ez csak 5 perces út) aztán amikor 3 órával később jöttem volna el, akkor ezt csinálta :U nem maradt égve semmi lámpa.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89424) Debilon válasza bandus (#89423) üzenetére


Debilon
addikt

akku, én is így jártam nemrég, autó pöccre indul, fél óra múlva bikázni kellett, hogy el tudjak menni akkut venni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#89425) bandus válasza Debilon (#89424) üzenetére


bandus
veterán

király, mert az aréna -2-ről szívás lenne elvontatni a kocsit :D köszi az infót.

ahogy nézem gyárilag 540 A indítóáram és 60 Ah az akksi ami benne van, rakhatok bele jobbat, vagy ezeknek pontosan meg kell egyezniük? pl egy ilyen exide [link]

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89426) molnarpeter válasza bandus (#89423) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Indítgattam már pár lemerült autót, ez tuti akku :) Tönkrement indító nekünk olyat produkált, hogy egyszer húz be csak a bendix, de nem forgat, előtte (pár hónap) fokozatosan egyre lassabban forgatott.
Elsőre próbáld meg bikázni és töltőre tenni szerintem. Akkuból meg mérd meg a jelenlegit, illetve a tartót, hogy mekkora férne bele, én vennék egy nagyobb budget akkut. A lényeg, hogy ne merüljön le nagyon, ez ellen szvsz nagyobb kapacitás többet véd, mint a márkanév, esetleg 2 év garira lehet érdemes rámenni.
aláirasod ismijen

tboldi: inkább az instára gondoltam :D

[ Szerkesztve ]

(#89427) tboldi válasza bandus (#89425) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi is ugyanígy jártunk apummal. Otthon még simán indított a WagonR, elmentünk az 5 km-re lévő botba, miután végeztünk, indítanám az autót, és elaludt minden. Új akkumulátor a megoldás. :)

Rakhatsz bele nagyobbat, ami fizikailag még belefér a motortérbe. Csak kisebb ne legyen.

(#89426) molnarpeter: Ne már! Most eszembe juttattad azt a bizonyos Pixa-számot. Lefekvésig az fog szólni a fejemben. :((( :DDD

szerk.: Tudom, hogy ő ír ilyeneket, denekem akorisa piksza jutoteszembe. :D

[ Szerkesztve ]

(#89428) Mágus2 válasza bandus (#89425) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tipikus akku hirtelen halál. ;)

(#89429) bandus


bandus
veterán

köszi szépen mindenkinek :R :D ma hazavánszorgok vele egy bikázás után a terveim szerint, vagy otthagyom egy éjszakára és holnap viszünk bele új akksit, vagy meglesem az arena tescot. élek egyébként a gyanúval, hogy még a 10 éves gyári van benne. :U

másik kérdésem, hogy a régi akkut hol adhatom le, ha már veszélyes hulladéknak számít?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#89430) molnarpeter válasza bandus (#89429) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Menj akkus szaküzletbe, ott beszámítják általában, vagy kicsivel többet adnak MÉH-telepeken.

(#89431) Magnum_


Magnum_
nagyúr

bebaszarintottam a 4000kelvines izzokat, vizsgaltam karcokat.
Szerencsere tenyleg csak nagyon halvany mikrokarcok vannak, menzerna 3000 talan jo lesz a projektmuvelethez, aztan kellene ra cquartzuk.

I humbly and respectfully decline™

(#89432) Szabó0922 válasza Magnum_ (#89409) üzenetére


Szabó0922
tag

szia
2-2,5milliom lenne rá :B

(#89433) Qru válasza molnarpeter (#89430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem egy ezrest adtak érte az akksis boltban.

#nincsbennetarcsi

(#89434) BigBlackDog válasza Magnum_ (#89406) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, elnézést, nem válaszoltam, köszönöm szépen! :R (Mindenhol hivatkoznak egy "KRESZ 1994. 10. 24-i rendelettel kiegészített R59 sz. cikke" nevű forrásra, csak azt eddig nem találtam meg, de gyanítom, hogy Te általad írt levezetés a releváns.

(#89398) focvis: Bár nekem elég lenne a H-s is, de igazából a V és a W között ingadoztam (ha szükséges). De erősen afelé húz az eszem, hogy Michelin CrossClimate Plus legyen (abból meg úgysincs W index az én méretemben).

(#89433) Qru: Kauffernél 2e Hufot adtak a 27 kilós levélnehezékért. :D 10. telét már nem bírta...

[ Szerkesztve ]

(#89435) Qru válasza BigBlackDog (#89434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyári Jazz akksi volt az kicsi, biztos csak azért adott érte 1k-t. :D

Egyébként 9 évet kibírt de a 10. télnek már nem mertem nekiindítani.

#nincsbennetarcsi

(#89436) MunezXBK válasza Qru (#89435) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Végig ki van fizetve az is. ;]

(#89437) Qru válasza MunezXBK (#89436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felesleges környezetkárosítás tudom... :D

#nincsbennetarcsi

(#89438) focvis válasza BigBlackDog (#89434) üzenetére


focvis
veterán

Egy V-s tökéletes lesz. Teccik a gép, ha eladó lesz, szólj! :))

Apám Corsaja most volt 9, a gyári akksit most decemberben töltöttem először, preventív jelleggel. Amúgy pöccre indul, dízel. Beszéljetek le arról, hogy megvegyem.

(#89439) bitpork válasza focvis (#89438) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minek a golf mellé még egy corsa meg egy s60? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#89440) focvis válasza bitpork (#89439) üzenetére


focvis
veterán

A Touareg is teccik! :DDD
Vehetnékem van.

(#89441) Qru válasza focvis (#89440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Corsa városba ütni-vágni pont jó lenne. Ismert előélet, alacsony fogyi és alkatrész árak.

S60 nem neked való, ahhoz még túl fiatal vagy. :))

#nincsbennetarcsi

(#89442) BigBlackDog válasza focvis (#89440) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Vehetnékem van."

Tudok én Rajtad segíteni! ;] Csak lesd meg az aláírásomban szereplő linket! :D

(#89441) Qru: :(((

[ Szerkesztve ]

(#89443) Magnum_ válasza focvis (#89440) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meglephetnel egy regi CLK-val.
Igerem, nagy becsben fogom tartani es annyira nem draga :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#89444) Qru válasza BigBlackDog (#89442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hozzád viszont illik a nyugis krúzolás/kormolás.

#nincsbennetarcsi

(#89445) bitpork válasza focvis (#89440) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi? Viszket a tenyered?! Koma, gyere le megetetlek és keresünk neked egy megfelelő SUVot. Mondjuk egy cayenne turbo-t. Olcsó, élmény is (különösen amikor eladod) a köztes időben és lekötöd magad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#89446) focvis válasza Qru (#89441) üzenetére


focvis
veterán

Igen, igen, de a matek nem adja ki a 2. autót. Egy villanyos C Zero / ion / miev-nek lenne csak Excelben is értelme. Jó ám BBD gépe. :K (a Volvora értem)

@bitpork: azt mondják, a Cayenne a legjobb SUV. Tankolni nem szeretném. :B

@Saint: Elvben támogatom a CLK-dat. Új lakás megvan, feleség megvan, tessék költeni! :)

[ Szerkesztve ]

(#89447) szőröscica válasza focvis (#89440) üzenetére


szőröscica
addikt

Vidd el az enyémet. ;]

Bennem motoszkál a gondolat, hogy le kéne cserélni egy faceliftes 3 literes 525d-re. De ebbe már beleborítottam annyi pénzt preventív jelleggel, hogy kár lenne most eladnom, még pár évig meg kéne tartani. De még a diffit és a vezetőülést rendbe kell raknom. :Y

De azért ha akarsz jó benzines BMW-t, akkor szólj. :D

(#89448) focvis válasza szőröscica (#89447) üzenetére


focvis
veterán

Hozd el topiktalira, biztos rákíván valaki. Sose voltál még?

(#89449) -v- válasza szőröscica (#89447) üzenetére


-v-
addikt

d

:F

(#89450) Qru válasza focvis (#89446) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

S60 jó, haveromnak volt engem meggyőzött.

HSD? Kollégám most vett miután osszefoschta magat a dízeles Ceed-je. A dízeles Xsara-ból még időben kiszállt de ebből nem sikerült...

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.