Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89151) Magnum_ válasza w333 (#89150) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ge megalightot hozott Jezus, le is mentem bepattintani <3

I humbly and respectfully decline™

(#89152) w333 válasza Magnum_ (#89151) üzenetére


w333
félisten

Szuper ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#89153) Magnum_ válasza w333 (#89152) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te javasoltad :R

I humbly and respectfully decline™

(#89154) molnarpeter válasza Magnum_ (#89153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Made in Hungary? :D

Boldog karácsonyt mindenkinek! Dízeleseknek meg jó előgyújtást - ha már S&C fb csoportban valakinek azt tippelték a bajára ;]

(#89155) barnam_ válasza molnarpeter (#89154) üzenetére


barnam_
nagyúr

Dízelesekkel az izzítás legyen! :DDD
(mondjuk nem a 10°C az, amiben ez olyan kritikus)

(#89156) Jorus


Jorus
nagyúr

Ezért veszel majd elektromos autót

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#89157) Richard! válasza Jorus (#89156) üzenetére


Richard!
addikt

Hát szerintem aki szeret vezetni és szereti az autóját/autókat, az hanyagolni fogja az elektromos kotlákat.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89158) máyköl válasza Richard! (#89157) üzenetére


máyköl
veterán

+1

(#89159) Magnum_ válasza Richard! (#89157) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én szeretem az autóm és vezetni is, de nekem pl sok szempontból racionális lenne a villany autó, csak kéne szép, jó áron.

jelenleg csak az ampera tetszik. (meg a tesla persze)

I humbly and respectfully decline™

(#89160) kisza25 válasza Jorus (#89156) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak azt nem értem, hogy mi az okosság az elektromos autóban, mikor ahhoz is elő kell állítani az áramot+ ott a rengeteg aksi ami x évente kuka. Ok a nagyvárosokban nem lesz akkora szmog, de a globális végeredmény majdnem ugyanaz lesz, csak abban az esetben javulhat, ha az áramot megújuló energiából nyernénk, csakhogy azzal a jelenlegi áramigényünket sem lehet kielégíteni, ehhez becsatlakozik a járműveknek csak egy része már totál esélytelen.
Ha meg mindenki napenergiára akar hirtelen áttérni rövidtávon megdrágítja, mert hiány alakul ki...

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#89161) -v- válasza Richard! (#89157) üzenetére


-v-
addikt

-1

(#89162) klambi


klambi
addikt

Autóriasztó témája is ide tartozik? (nem találtam külön fórumot)
Utólagos beszerelésben kérnék tippet tanácsot. :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#89163) Richard! válasza -v- (#89161) üzenetére


Richard!
addikt

:<

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89164) Integrale válasza -v- (#89161) üzenetére


Integrale
veterán

Ez itt a matematika topik? :D

"Bad reklám is reklám too"

(#89165) BigBlackDog válasza Integrale (#89164) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Korábban már volt ilyen érzésem nekem is. :D

(#89166) bitpork válasza BigBlackDog (#89165) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem kéne mán javítni az aláírást?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#89167) BigBlackDog válasza bitpork (#89166) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még megvan a jószág. :( Ünnepek előtt nem nagyon volt érdeklődő, de a két ünnep közöttre vannak jelentkezők megtekintésre.

[ Szerkesztve ]

(#89168) hülyegyerek válasza kisza25 (#89160) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Pont az a lényege, hogy nem lokális szennyezést okoz, tehát nem ott eregeti a szénerőmű az egészségre káros füstöt, ahol az emberek élnek. A másik előnye, hogy nem kell hozzá szétcseszni bizonyos területeket, hogy aztán több kilométeres mélységből szivattyúzzák ki (lásd pl. a sarkvidéket).

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#89169) bitpork válasza BigBlackDog (#89167) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hirdess akciót: egye civiket fizet, egyet kap és adsz hozzá ingyen sok káromkodást :D

MOD
Az asszony hogy viseli a konkurenciát?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#89170) Richard! válasza BigBlackDog (#89167) üzenetére


Richard!
addikt

Faszbukcsoportokban is hirdeted?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#89171) brumi1024 válasza hülyegyerek (#89168) üzenetére


brumi1024
veterán

Harmadik: sokszor hatékonyabb adott energiát előállítani nagyban, központilag, mint kicsiben lokálisan.

(#89172) hülyegyerek válasza brumi1024 (#89171) üzenetére


hülyegyerek
addikt

+1

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#89173) F_Zolee válasza brumi1024 (#89171) üzenetére


F_Zolee
veterán

Negyedik: nem tudja a "tudatos" tulaj többszörös mennyiségben eregetni a nem odaillő kipufogógázt. Pl szmókendsárm. Így a környezetvédelmi előírások legalább teljesülnek.

(#89174) MunezXBK válasza F_Zolee (#89173) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felesleges itt matekozni rajta. Felénk szigorúak a környezetvédelmi normák, de az senkit nem zavar, hogy csillióan olajjal fűtenek.

Szóval ez valahol csak az autósok bsztatása.

(#89175) F_Zolee válasza MunezXBK (#89174) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nyilván amíg a felhasználóra van bízva minden addig nem sok minden fog változni. Elhanyagolt műszaki állapot pl...

(#89176) BigBlackDog válasza Richard! (#89170) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, Honda adok-veszek csoportban.

Majd januárban ráfekszek a dologra (bár remélem addig elviszik), most eléggé áll a piac, ahogy látom.

(#89177) molnarpeter válasza F_Zolee (#89173) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyanehhez kapcsolódó, hogy nagyban hatékonyabb állandó névleges teljesítményt leadó erőművet szűrni, mint egy szívócső és direkt befecskendezéssel is operáló, változó részterheléssel működő turbó benzint.

(#89178) kisza25 válasza brumi1024 (#89171) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Persze, hogy hatékonyabb, de azt is el kell jutattni a célfelhasználóhoz. És a lény az lenne, hogy a jelenlegi 20%-ra csökkenjen a károsanyag kibocsáltás, nem a városokban, hanem a földön. Fosszilisan előállított elektromos áram estén több lesz a károsanyag, mint a jelenlegi benzin/diesel autók puffognak ki
Arról nem is beszélek, hogy a közvetlen környezetemben ~80% fával fűtt, pedig van gáz+ központi gáz fűttés, mert olcsóbb
Na azzal biztos több sz@rt ereget a levegőbe csak télen, mint akár 2 autóval egész évben
Evvel megint valaki megszedi magát.

Elektromos autó vs környezetszennyezés

Frissebb cikk

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#89179) molnarpeter válasza kisza25 (#89178) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Росатом

(#89180) tboldi válasza BigBlackDog (#89167) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pedig ha összejön a győri tali a két ünnep között, akkor jöhetnél a Civic-kel, megnézném szívesen. És ha meglenne a pénz is... :((( :D

Ki is faszáztuk apummal mindkét autót (habár a topik jogásza és detailere szintjét nem ütöttük meg), nehogy leszólj. ;] :DDD (Remélem, nem gond, hogy használtam ezt a kifejezést.)

[ Szerkesztve ]

(#89181) brumi1024 válasza kisza25 (#89178) üzenetére


brumi1024
veterán

A villanyt egy jelentősen hatékonyabb és tisztább szállítani, mint az olajat.

(#89182) kisza25 válasza molnarpeter (#89179) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na az atomenergia is pont ilyen, hogy nem az elektromosság előállításakor keletkezik a károsanyag, hanem a fennmaradó rádióaktív hulladék és egy esetleges katasztrófa tudja átbillenteni a mérleget
Brumi1024 viszont tárolni problémásabb, meg ugye nem állandó és folyamatos a fogyasztás, így mindig van elpazarolt áram a hálózatban, nem véletlen van féláron H áram

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#89183) Magnum_ válasza kisza25 (#89182) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En most benne vagyok egy villamosenergia tarolas projektben, remelem, hogy par even belul frankon fejlodik majd a dolog es jol, hatekonyan megoldott lesz a tarolas.

I humbly and respectfully decline™

(#89184) kisza25 válasza Magnum_ (#89183) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A tesla is lát benne potenciált, tesla powerwall néven komplett napelemes rendszer, csak kicsit húzós, 6500 csak az akupakk és telepítés
Viszont én azon gondolkoztam el, hogy a globális napenergiára átállás, nem fogja csökkenteni a környezeti hőmérsékletet? Hiszen árammá alakítja a hőt :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#89185) EQMontoya válasza kisza25 (#89184) üzenetére


EQMontoya
veterán

Viszont én azon gondolkoztam el, hogy a globális napenergiára átállás, nem fogja csökkenteni a környezeti hőmérsékletet? Hiszen árammá alakítja a hőt :F

Legalább ellensúlyozza a globális felmelegedést, ami már jól láthatóan a férfiakat is érinti. ;]

Same rules apply!

(#89186) tboldi


tboldi
nagyúr

Villany után folyékony fosszília: felkeltette az érdeklődésem a Hyundai i30 N, egész jó ár/érték aránya van a kategóriatársaihoz képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#89187) Jorus


Jorus
nagyúr

LEXUS GS F – 2017. Kéne

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#89188) focvis válasza tboldi (#89186) üzenetére


focvis
veterán

Áaáá... koxosodni fog. ;]
Sajnos ebből is 8,5 m egy épkézláb.

(#89189) tboldi válasza focvis (#89188) üzenetére


tboldi
nagyúr

De kb. ennyibe kerül a normál Civic 1.5T Sport Plus, ami "csak" 182 ló, vagy a Te GTI-d is 8 körül indul. :)

(#89190) focvis válasza tboldi (#89189) üzenetére


focvis
veterán

Az csak a listaár a VW-nél, 1 m simán lejön belőle, viszont muszáj rendelni bele még ezt-azt, hogy rendes kiállása legyen.

A Hondahoz képest jó áron van. Nekem is nagyon tetszik. :)
De nyugtasd magad azzal, hogy koxosodni fog a GDI. :DD

(#89191) tboldi válasza focvis (#89190) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Hyundai oldalán is listaár szerepel, szerintem egy fél M-t minimum itt is le lehet faragni.
Amúgy meg szerintem nem fenyeget a veszély, hogy legyen ennyi pénzem rá, egy új Swift Sport* sokkal reálisabb. :)

*Katt a 360°-os nézegetőre! :))

[ Szerkesztve ]

(#89192) Ciccuka válasza Jorus (#89120) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#89193) pècsimunkás válasza Jorus (#89187) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem is :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#89194) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Valaki használ ilyen rendszámtábla világítást?

2 hónapja lett cserélve a kocsimban a gyári izzó ebay-es LED-re de már ki is égtek, villognak meg minden baja van. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#89195) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(Legyen már valami Opeles is :DDD )

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#89196) Qru válasza Jorus (#89187) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2015-ös verzióból volt egy kint RedSunon, a felpiszkát GTR-en kívül mindenkit lenyomott csuklóból.

#nincsbennetarcsi

(#89197) mekker válasza kisza25 (#89160) üzenetére


mekker
őstag

Nagyban mindig jobb a hatásfok, és ez igaz az áramtermelésre, és a károsanyagok kiszűrésére is. És egyébként a szenen/ligniten kívül kb. minden erőmű típus képes viszonylag környezetbarát üzemre. Legyen szó gázról, atomról, biomasszáról (az is szennyez, de egyébbként is elbomlana vhogy), vagy a különféle zöld erőművekről.
És egyébként a fosszilis üzemanyagoknál is van szállítási veszteség, és a sok mechanika miatt a hatásfok is rosszabb.

Fosszilis üzemanyagok közül egyedül a földgáz, ami versenyképes. Azt lehet csövön szállítani, minimális átalakítást igényel, és nagyon alacsony az emisszióija. De szemmel láthatóan nem fog elterjedni, főleg ha még rakosgatják is rá a jövedéki adót fent a Hülyék.

Ezért bukó a Toyota-féle hidrogén kapszulás kávéfőző is, mert az ehhez képest is vagy tízszeres befektetést igényelne.
Ahol meg tényleg haszna lenne a hideg (akksi halála) és a nagy távok miatt, az meg túl kicsi piac.

Szerk.: Az utóbbi időkben az a távlati terv kb mindenhol (Eu, K-Ázsia, USA), hogy nem olcsó szénerőművekkel akarnak bővíteni, vagy ahol igen, ott még mindig lehet szigorítani az előírásokat.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#89198) EQMontoya válasza Jorus (#89187) üzenetére


EQMontoya
veterán

RC-F kéne

Same rules apply!

(#89199) szőröscica válasza EQMontoya (#89198) üzenetére


szőröscica
addikt

LS600h kene. Vagy inkabb az RX, mert azzal cuccolni is lehet.

(#89200) mdani01


mdani01
aktív tag

Boldog Karácsonyt és Kellemes Ünnepeket mindenkinek!😎🎄

iPhone 6S SpaceGray

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.