Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85201) molnarpeter válasza BigBlackDog (#85199) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GTK, meg küldenek egy százast :D Be lehet hajtani ám az átirást is, ha másikat vesztek.

(#85202) tboldi válasza Tsebacsi (#85176) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#85203) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#85200) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha nekem is olyan vékony kis kezem lenne... De ezek nem nőgyógyászujjak :DDD

(#85202) tboldi és Mindenki: :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85204) BigBlackDog válasza molnarpeter (#85201) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na csessze meg, ettől féltem én is. :DDD Mindegy, a szerelő majd rendezi. Egy éve a 100-200e Huf közötti sárvédő/index cserét is ő intézte és ott még fizetett a biztosító. Remélhetőleg ebből is csak javítás lesz...

Meg igen, igen, az átírás, jó, hogy mondod, azt is fizetniük kell ilyenkor! :K

[ Szerkesztve ]

(#85205) barnam_ válasza BigBlackDog (#85199) üzenetére


barnam_
nagyúr

Halkabb a téli gumi, mint a nyárid?
Meg kellene majd ismételni a mérést, hogy használt-e a difi adalék nálam. De azóta felkerült a téli nekem is, ami azért hangosabb a nyári kerekeknél. (igaz, hangszínben jól elkülöníthető a kerék gördülési zaja, és a difi búgása)

(#85206) BigBlackDog válasza barnam_ (#85205) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, de a nyári 17-es, a téli "csak" 16-os. Kevésbé széles és más tartományban is mozog a hangja. Egyébként is lógok egy próbakörrel Neked, bár kérdés, hogy a Merci után hajlandó vagy-e beülni a Civicbe. :DDD

(#85207) Qru válasza BigBlackDog (#85199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TK biztos nem lett ettől de a GTK az kb borítékolható. A legjobban ha eladjátok így a roncsot plusz a biztosító lóvéját hozzácsapva piaci ár felett lesztek. Ha ragaszkodtok hozzá akkor meg meg kell csinálni ez nem vészes sérülés igazából.

#nincsbennetarcsi

(#85208) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Urak, ez hogy lesz?

Tudtommal semmilyen szabályozás nincs erre nálunk. :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#85209) Qru válasza mycso (#85208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tudod, csak figyelmeztetnek, hogy illő lenne télivel menni. Pontosan így hangzik az a közlemény:

"Az ellenőrzött gépkocsik vezetőit tájékoztatják a téli járműüzemeltetés általános feltételeiről, a kifogásolható, de még nem szabályszegő mértékben leromlott állapotú járműegységek további használatának kockázatairól. A novemberben is nyári gumiabroncsokat használók figyelmét felhívják a csere időszerűségére." - [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#85210) tomcsi23 válasza Qru (#85209) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem ilyen lesz :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#85211) Tsebacsi válasza tomcsi23 (#85210) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kinek mire van gusztusa :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85212) focvis


focvis
veterán

Érdekes cikk az önvezető, elektromos autókról egy MOL-os közgazdásztól. [link]

(#85213) tylerddd válasza Qru (#85209) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem érti mindenki, h mit írnak, de sok hírportál, ami átvette a cikket, nagyon elferdíti a dolgot, pl. Fokozott ellenőrzés! Készítse fel autóját mert sokba kerülhet. Ilyen és ehhez hasonló címmel láttak el sok FB postot többek között. Ez meg azért elgondolkodtatja az embert, h WTF?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#85214) K Norbi válasza tomcsi23 (#85210) üzenetére


K Norbi
addikt

wehehe ez ott volt! :DD

(#85215) szőröscica válasza focvis (#85212) üzenetére


szőröscica
addikt

En a napi munkaba jaras kozbeni vezetesrol mar most szivesen lemondanek. 2*30km, amiben az egyetlen elvezet reggel, mikor a parkolo utcajaba kanyarodaskor kiforgathatom a motort, es este mikor leterek a nullasrol, meg egyszer.

Tetszene az az alternativa, hogy elvisz a kocsi magatol, kozben meg olvashatok vagy dolgozhatok. Hetvegere es kirandulni pedig tartanek egy elvezetes benzinfalot.

(#85216) focvis válasza szőröscica (#85215) üzenetére


focvis
veterán

Bár a cikk kicsit mást sugall, a Te elképzelésed nem rossz.

(#85217) bitpork válasza focvis (#85216) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A cikkben vetitett jovo azert felvet egy marek kerdest. Mi lesz azokkal akik faluhelyen vannak es onnan jarnak be? Mi lesz azokkal akik az autot nem csak A -B visznylatban kozlekedesi eszkozkent hasznaljak (itt a butormozgatastol kezdve a csalad cipeleseig minden van, nem is beszelve a valodi petrol head kategoriatol)?
Az gondolom evidens (nekem legalabbis az) h a vazolt jovokep automatikusan magaval hozza az extra es luxus adokat, a behajtasi adokat meg minden fittyfenet. Az is felmerul h mi lesz a biztositasi piaccal ha a nagyvarosi kozlekedes automatizalasa miatt kieso szektor bevetel kerul teritekre? Mi fog tortenni a karbantarto es szolgaltato infrastrukturaval?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85218) Tsebacsi válasza szőröscica (#85215) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Detto nekem ez így szuper lenne, hogy reggel az autóban nem kéne idegeskedni, asszonnyal lehetne beszélgetni, olvasni, vagy híreket/sorozatot nézni addig is, amíg beérünk a munkába. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85219) brumi1024 válasza bitpork (#85217) üzenetére


brumi1024
veterán

Na ezek jó kérdések. Illetve mi lesz a tömegközlekedéssel? Ha cikkben említett mértékben csökken az autózás ára és egyéb feltételei (jogsi pl), ki és miért fogja választani az előbbit?

[ Szerkesztve ]

(#85220) focvis válasza Tsebacsi (#85218) üzenetére


focvis
veterán

Erre már ma is létezik megoldás - BKV ;]

Csütörtök, péntek autóval mentem dolgozni, azért kényelmesebb volt. Vélhetően az iskolai őszi szünet miatt.

@bitpork: biztos sok minden megváltozik.

Ui: Viszont ma BKV-val jöttünk ebédelni, így simán csúszik a sör. :)

[ Szerkesztve ]

(#85221) bitpork válasza brumi1024 (#85219) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem a cikk megálmodója csak a közösségi közlekedés kiváltását látja valamennyire előre, ami ebben a formájában az A-B autózást is városon belül ki tuGGYa váltani. Ugyanakkor olyan problémákat vet fel, amikre még nem biztos hogy készen van a társadalmak többsége.
Norvégiában pl most is úgy van, hogy taxit várni sorba állsz, így optimizálva van a kihasználtságuk - nem állnak orrba szájba mindenhol fuvarra várva. Itthon ugyanakkor ez elképzelhetetlen a tegnaprakellokosban világában. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85222) Tsebacsi válasza focvis (#85220) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85223) gzbotii


gzbotii
veterán

Valakinek tapasztalat hasonlóval/vélemény? [link]
Érdekesen hangzik + egyszerűnek a felszerelése

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85224) Jaffa75 válasza gzbotii (#85223) üzenetére


Jaffa75
őstag

Nekem tűnik csak egyszer használatosnak? Hólánc helyett semmiképp nem játszik, inkább elakadás ellen lehet jó, a műanyag nemigen tartós! :U Nincs vele tapasztalatom bár az igaz, hogyha egyszer elakadnék a világ végén, akkor örülnék ha lenne nálam egy! :P / Acélfelnire nem is megy fel ahogy írja... :( /

[ Szerkesztve ]

(#85225) gzbotii


gzbotii
veterán

Vótmá'?

22 kocsit nyomott telibe poroltóval egy pár Oslóban

Mondjuk a miért érdekelne
________

Jaffa75: nyilván csak egyszer használatos, bebaszod a csomiba, kevés helyet foglal és ha szükség van rá, hülyebiztos módszerrel, hamar felszerelhető.
Tavaly húsvétkor elég nagy szívás volt átkelni a Bucsinon, rezgett a léc nekem is, sokan viszont elakadtak az intenzív havazásban -akkor jól jött volna.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85226) rbalint88 válasza gzbotii (#85225) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak ugye ket szett kell belole, 6k-ert meg nem annyira best buy. Ha 2k lenne a 10 darab, akkor evszazad talalmanya lenne, ahanyszor errefele kell...

(#85227) odrif


odrif
MODERÁTOR

Kerék levételéhez (17-es anya) tudtok ajánlani valami frankó kereszt, vagy teleszkópos kulcsot, ami nem hajlik vagy törik el az első alkalommal?

20 éve a Prohardveren

(#85228) r0by válasza odrif (#85227) üzenetére


r0by
addikt

Ha van meglévő 17-es kulcsod, akkor arra küldj rá például egy zártszelvényt, és akkor olyan erőkart alakíthatsz ki, hogy nem is kell venned semmit ;)

(#85229) focvis válasza gzbotii (#85225) üzenetére


focvis
veterán

Jajj, de szép emlékeim vannak, mintha tegnap lett volna. :B

(#85230) gzbotii válasza focvis (#85229) üzenetére


gzbotii
veterán

Poroltóval lefújt kocsiról? :DDD
;]
voltál Bucsin és környékén?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85231) focvis válasza gzbotii (#85230) üzenetére


focvis
veterán

Nemtom hol van Bucsin, így kizárásos alapon az előbbi. ;]
Sokba fájt, de örök emlék, szóval megérte. :DDD

(#85232) Qru válasza tylerddd (#85213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ehhez képest a gumis topikban minden második hsz ez vt azóta hogy akkor most kötelező a téli? Szóval jól megvezettek pár embert.

tomcsi: Jah aki meg 4évszakossal nyomja azokra meg sniperesek vadásznak. :D

#nincsbennetarcsi

(#85233) molnarpeter válasza Jaffa75 (#85224) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felmenne, ha átéri, csak elvágja szvsz :)

(#85234) Jaffa75 válasza Qru (#85232) üzenetére


Jaffa75
őstag

erre gondoltam én is... meglátja a CC-t az autón, aztán nem tudja hova tenni... :DDD :N

Amíg nincs jogszabály a kötelező téligumi használatra, addig max figyelmeztethetnek, vagy felhívhatják a figyelmed rá... Ugye van a másik urban legend, hogy a téli gumi a valóságban csak hóban ér valamit,illetve több helyen is olvastam a "7 fokos határról", ugye azt kevesebben tudják, hogy nem pillanatanyi, hanem átlaghőmérsékletet jelöl a 7 fok! :U

[ Szerkesztve ]

(#85235) gzbotii válasza focvis (#85231) üzenetére


gzbotii
veterán

Legalább szükségállapot volt, vagy csak miért ne? :D

Qru: "Jah aki meg 4évszakossal nyomja azokra meg sniperesek vadásznak."

Épp most néztem meg az utolsó TCTV részt - ott ép azt mondjak, hogy a negyevszakos pl nem olyan rossz ám

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85236) Qru válasza Jaffa75 (#85234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am nincs gond a CC-vel. Határon ránézett az őr, látta rajta az M+S jelölést és intett, hogy mehetek. Mondjuk ha a hóláncot is kéri akkor bajban lettem volna. :D

Jaja a 7 fok legendája... Kellett a médiának egy egzakt szám amit belesulykolhat az emberekbe.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#85237) focvis válasza gzbotii (#85235) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon fiatalok voltunk. :B

Ha itt még nem írtam volna:
- a porral oltóban krétapor vagy szódabikarbóna vagy vmi hasonló, finomra őrölt por van;
- a habbal oltóban pedig kb. mosogatószer és víz a töltet. Szóval semmi űrtechnika.

(#85238) Mr X válasza odrif (#85227) üzenetére


Mr X
veterán

Nálam krovafej, fix szár és egy méteres acélcső van. Azóta nem is vettem elő a gyári kerékkulcdot.

(#85239) Peter.70 válasza odrif (#85227) üzenetére


Peter.70
őstag

Viszont a csavar / anya meghúzásához javaslok nyomaték kulcsot. Már szakítottam bele tőcsavart

[ Szerkesztve ]

(#85240) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma lemostam az autot. Holnap teljes belso takaritas lesz: portorles, porszivozas, bor- es muanyagapolas.

Aztan ha hazajottunk, feldobom a teligumit.

(#85241) brumi1024


brumi1024
veterán

(#85242) footy válasza Tsebacsi (#85176) üzenetére


footy
addikt

Gratula!

Egy zajszintet mérjetek már majd 140-nél :B

(#85243) Tsebacsi válasza footy (#85242) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahhoz BBD is kell meg hajlam hogy beengedjem az autóba ;]

Vagy max átküldi a progit :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85244) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#85243) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fizikai eszköz, szóval nem egyszerű átküldeni. De részemről megvan a hajlam, hogy beszálljak az autódba, cserébe majd vihetlek egy kört a Civickel is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#85245) bohoc71 válasza BigBlackDog (#85244) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Már Mézga Gézáék feltalálták a fénypostát... :) Csak az ablakot ne felejtsétek kinyitni... Egy új autónál picit húzós lenne a csere... ;)

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#85246) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Nem bánom ha komikusnak tűnik, de muszáj ezt leírnom mert teljesen tanácstalan vagyok. Az autónk (S-Max) udvaron áll. Az utóbbi hetekben rájár valami állat (menyét vagy patkány), be a motorházba, össze-vissza szarik benne és szétrágja a motorháztető alatt lévő textil akármit. Azt ki is vettem. Viszont a motorház hátuljában is van valami textil, ahhoz nem férek hozzá, most meg azt rágja össze.
Patkánymérget raktam a motorházba, ismerősök tanácsára kutyaszőrt (hogy a szag majd távol tartja), semmi nem segített. Most autócsere van, a régi megy, új jön. Félek hogy az újat is szétrágja az a valami. Mi a fenét csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok. Kutyát nem veszek mert kicsi az udvar és gyerekek vannak. Macskát szintén nem.

[ Szerkesztve ]

(#85247) bohoc71 válasza HellGreg (#85246) üzenetére


bohoc71
aktív tag

[link]. Esetleg ez,vagy valami hasonló?

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#85248) MunezXBK válasza HellGreg (#85246) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom emlékszel-e még a régi budiillatosítóra, a henger alakúra.

Egy olyat lógass be a motortérbe.

(#85249) HellGreg válasza MunezXBK (#85248) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát nem annyira de szerintem megpróbálom, minél vegyszeresebb az illat gondolom annál riasztóbb.

@bohoc71: ilyet is rendelek szerintem, bár ugyanebből az ultrahangos macskariasztó annyit segített anno az udvarra szaró macskák ellen mint halottnak a csók :)

(#85250) gerii válasza HellGreg (#85249) üzenetére


gerii
addikt

Macska ellen hatásos

Elvileg nyestet is lehet vele fogni, de nekem nem sikerült.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.