Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) gerii válasza Tsebacsi (#84046) üzenetére


gerii
addikt

Bezzeg a hülye Waze levitt róla a Dózsára, ami fullra beállt... szerintem egyre megbízhatatlanabb egy navi.

(#84052) Tsebacsi válasza gerii (#84051) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én szimultán nézem a waze-t és a gugli navit. A waze általában pontosan kiszámolja az érkezési időt, persze párszor dugót ír olyan helyre, ahol nincs, illetve oda akar vinni, ahova nem kéne, de még mindig nem tartom rossznak. Hétvégén 2x is megmentett, mikor péntek és szombat este is időpontra mentünk be a városba (étterem, színház), és azt javasolta, menjek a nulláson az M3-as felé. És bevált, bőven időben odaértünk mind2x, dugó nélkül.
Szóval sosem hagyatkozom 100%-ig rá, mindig nézek egy guglit is, és mérlegelek :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84053) EQMontoya válasza bajnokpityu (#84029) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez azért költői túlzás, de ha cégautónak veszed, akkor még az is mindegy.
A Skyactivok amúgy pofátlanul jól fogyasztanak.

Egyébként jah, komolyabb gép szerintem is a Mondeo, csak ott is félnék attól, hogy a turbós varrógép és az agyonkomplikált dízel közül választhatok.

Közlekedni viszont meglepően lehetett ma, 9:05 körül indultunk otthonról, kb. 9:25-re értem be, nem volt vészes. Pedig még egy baleset is volt a Petőfi hídon, de még így is sokkal jobb volt, mint hétfőn ugyanekkor, baleset nélkül.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#84054) -v- válasza bajnokpityu (#84045) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk elhiszem amugy, ford mindig is nagyon jol vezetheto autokat csinalt, siman lehet :)

(#84055) barnam_ válasza Qru (#84041) üzenetére


barnam_
nagyúr

Áh, olyanra nem futná :DDD Valami párszázas "roncs" kéne, amit nem sajnálok ütni-vágni a városban.

(#84049) brumi1024: Pesti rakpart? Mennyire járható reggelente mostanában? Egy ideje a Váci úton keresztül navigál a Waze.

[ Szerkesztve ]

(#84056) bajnokpityu válasza EQMontoya (#84053) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mióta nincs szivó benyás mondeo, azóta egyik se alkalmas nagyrészt városi használatra.

Cégautó,nem cégautó, sztem nem kéne rohadnia mazdának annyiért. Dáciától elnézem, de az annyiba is kerül.
Ismerősi körben egy 3as nem rohad egyedül. 60ezret ment 8 év alatt, életének 99.9%át egy száraz mélygarázsban töltötte.

egyébként az RS is turbos varrógép és agyonkomplikált diesel. tök ugyanaz.
EQMontoya: gyönyörűnek tartom a 6osat (többi mazda nekem nem jön be). és nem kéne. nem szeretem az ennyire megmarketingelt tárgyakat, valahogy az a benyomásom, h inkább a reklámra költöttek, mint gyártásra. de ez persze egyéni izlés. nomeg nekem valahogy akár accord, akár 6os mazda, maradt hiányérzetem belül. Olyan japános. amivel nincs gond, ha ócsó. de mazda nagyon nem ócsó.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84057) EQMontoya válasza bajnokpityu (#84056) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mazdákból zömmel a 10+ évesek rohadnak, azok is leginkább akkor, ha német/osztrák import (hazai autópark 90%-a), szóval ha újonnan venném céges autónak, nem félnék ettől, több okból sem.
Viszont szívó, szóval sokkal inkább, mint a dízel RS. Főleg 3 megával olcsóbban. :D

Same rules apply!

(#84058) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én közben megnéztem a kollegám Chev Voltját (ami ugye átbadge-elt ampera) és gut.

I humbly and respectfully decline™

(#84059) brumi1024 válasza barnam_ (#84055) üzenetére


brumi1024
veterán

Budai, pestin csak délutánonkért járok gyógytornára, akkor változó.

(#84060) Peter.70 válasza EQMontoya (#84057) üzenetére


Peter.70
őstag

Tehát akkor Mazda 3 újonnan itthon vásárolt, vagy pár hónapos, egy évesen rozsda miatt teljesen nyugis vétel?

(#84061) EQMontoya válasza Peter.70 (#84060) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én meg merném venni.

Same rules apply!

(#84062) Qru válasza Peter.70 (#84060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán, el van túlozva ez a rozsdaboglya dolog. Olyan mint a VW-nél a vezérléses balhé. Persze a gyártónak jár a korbácsolás mind a két esetben de egyik sem egy kezelhetetlen dolog.

#nincsbennetarcsi

(#84063) Magnum_ válasza Qru (#84062) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ögrí.

I humbly and respectfully decline™

(#84064) klambi


klambi
addikt

Hello,

Beépíthető ülésfűtésről kérdeznélek titket. Melyik a jobb, minben különböznek? Én két fajtát néztem a karbonszálasat és a teflonosat, nem tudtam eldöntei melyik jobb miért, mik az előnyei.

Köszi.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#84065) bbubby00


bbubby00
őstag

Skacok írtam egy hosszú történetet a hétvégi MX5 taliról, de zárlatot okozott a wifi adapterem, így időközben elkellett mennem egy újért, és nincskedvem legépelni megint a regényt.
Így kaptok két videót. VIDEÓ1 VIDEÓ2
Meg egy útvonaltervet amit bejárt konvojban 107db MX5.
Oda, vissza.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#84066) barnam_ válasza bbubby00 (#84065) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jöhetne kattintható Google térkép formájában is :K
Én legalábbis szívesen végigmennék ezen az útvonalon.

(#84067) bbubby00 válasza barnam_ (#84066) üzenetére


bbubby00
őstag

ODA, VISSZA
Tessék ez lenne az, hátha másnak is megjön a kedve hozzá! Szlovák részen az útminőség jó vagy nagyon jó, forgalom pedig kifejezetten gyér volt a vasárnapi napon. Inkább motorosokkal lehetett találkozni, velük vigyázni kell, mert a kis forgalom végett szeretnek akár a felezőn is közlekedni (már ha van felfestve)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#84068) #94529552 válasza bajnokpityu (#84029) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha 2 kategóriával nagyobbra váltasz, akkor nem csoda, amiket tapasztalsz. Viszont Suberbről váltva talán nem ugyanezeket írnád.

(#84069) Integrale válasza #94529552 (#84068) üzenetére


Integrale
veterán

A Superb Mondeo kategoria, az Octavia pedig csak eggyel van lejjebb, imint a Mondeo.

"Bad reklám is reklám too"

(#84070) bajnokpityu válasza #94529552 (#84068) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem igazán értem, hogyan függ össze a méret és a futómű, vezetési élmény.

kvázi oktáv árában van a mondeo, miközben nagyobb a passatnál. a 2es superb egyébként csak hosszú, de keskeny, ezért nem az lett. de ma már egyáltalán nem bánom. mk4.5 mondeo nagyon alulértékelt autó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84071) #03969024 válasza bbubby00 (#84067) üzenetére


#03969024
törölt tag

Rétságnál találkoztam a konvojjal, furi volt az S80 a sok Mazda között...

(#84072) brumi1024 válasza #94529552 (#84068) üzenetére


brumi1024
veterán

2 kategória?

Amúgy a Superb sem lesz nagy különbség, MQB az is, azonos alkatrészekből készülnek. "Nagyautós" élményt egy MLB fog adni, az meg A4+.

(#84073) EQMontoya válasza brumi1024 (#84072) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát igen, nem csak a méret számít, hanem a futómű és hasonlók is nagyon sokat...

Same rules apply!

(#84074) bitpork válasza bajnokpityu (#84070) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Elég sok. Pl a Teddy rugózatlan tömege miatt (meg persze a + légruggancs) olyan az utak többsége mintha csak lágy hullámzása lenne. A 2 tonna alatti allroadok meg pattogtak rajt mint kecskeszar a betonon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84075) adalbert1 válasza gerii (#84051) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezen én is gondolkoztam már, szerintem annyi lehet a gond, hogy Budapesten elég sokan használják, és ha mindenkit elvisz egy irányba, akkor kvázi áttereli arra az útvonalra a forgalmat. :)
Az M3 felújításánál én sem tudom, hogy miként fogok még bejárni, kb. a Duna Pláza magasságából járok az Infoparkba, általában a pesti rakparton, majd át a Szabadság hídon - tippre erre is hatalmas dugó lesz. Ilyenkor lenne célszerű tömegközlekedésre váltani, csak ugye mivel pont a metrót újítják fel, így az is lassabb lesz, mint szokásosan (ráadásul szerintem a metrópótlókon iszonyatos tömeg lesz).

(#84076) EQMontoya válasza adalbert1 (#84075) üzenetére


EQMontoya
veterán

Honda NC700.

Same rules apply!

(#84077) tboldi válasza EQMontoya (#84076) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alig drágább az új NC750-es (S, X), a használtak nagyon tartják az árukat. ;)
Egyébként meg DCT váltóval tisztára olyan, mint egy robogó. még tároló is van. :D

[ Szerkesztve ]

(#84078) adalbert1 válasza EQMontoya (#84076) üzenetére


adalbert1
veterán

Akár működhetne is, ha: lenne hely, ahol tárolhatom, lenne rá jogsim, nem tél jönne most, illetve egy gyerekkori baleset miatt nem félnék a motorozástól (illetve attól, hogy nagyon könnyen otthagyom a fogamat valahol).
Alternatívaként még azon gondolkozom, hogy inkább járok reggel 7-re, úgy talán a tömeg nagy része elkerülhető (vagy 10-re, viszont a lezárás miatt szerintem még akkor is nagyobb forgalom lesz, mint általában 10 körül).

(#84079) Arni9010 válasza kory24 (#84048) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Szerintem kormánykapcsoló hiba.
Gyárilag nincs relézve a tompított, és tönkremegy a kapcsoló a folyamatosan rajta átfolyó áram miatt.
Amúgy sajnos a (régi) bravo/brava/marea lámpája iszonyatosan gyenge, emelt fényerejű izzóval is.
A gyári lámpák szét szoktak égni, az utángyártott nagyon rossz minőségű.

(#84080) Mágus2 válasza kory24 (#84048) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Új indexkar. :K

(#84081) kory24 válasza Mágus2 (#84080) üzenetére


kory24
őstag

Voltam szerelő, sajnos csak jövő hét csütörtökön tudják vallalni.
De azért ez az osram night breaker unlimited jobb lesz?
Vagy legalább ezzel olyan lesz mint egy hagyományossal kéne lennie?
Vagy semmi értelme drágább izzonak?
Mert akkor inkább teszek bele ami hosszú élettartamú azt legalább ritkábban kell cserélni :(

Index kar az külön specifikus kocsinkent?
Vagy pl egyes fiatokba ugyanolyan való?

[ Szerkesztve ]

(#84082) Mágus2 válasza kory24 (#84081) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Specifikus a kar és jobb lesz az NB izzóval.

(#84083) hacki87 válasza Mágus2 (#84082) üzenetére


hacki87
senior tag

Gondolom a bravoe es a mareae is jo bele. En a bravoba pl bravaet raktam ugyan olyan felszereltseggel es motorral volt.

(#84084) EQMontoya válasza hacki87 (#84083) üzenetére


EQMontoya
veterán

És valszeg otthon sem egy nagy dolog cserélni, szóval szereznék egy bontottat és megcsinálnám otthon.

Same rules apply!

(#84085) Mágus2 válasza hacki87 (#84083) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A motor és a felszereltség fontos.

(#84086) kory24 válasza Mágus2 (#84082) üzenetére


kory24
őstag

Egyébként amikor beletettem az NB izzót majd kivettem mikor azzal se világított (mivel ez volt életem első izzó cseréje) kicsit megkarcolhattam az izzó tetejét, mivel a kék festésen picike karcolás, kopás látható.

Ezzel ugye nem tettem tönkre izzót?

[ Szerkesztve ]

(#84087) hacki87 válasza EQMontoya (#84084) üzenetére


hacki87
senior tag

[kép]

hátulról 2imbusz csavar kiszed és már lent is a burkolat.

[kép]

nem egy nagy durranás kicserélni. Akksi legyen lekötve, hogy a légzsákkal nehogy gubanc legyen. A légzsáknak volt még valami karimája amihez kapcsolódott.

(#84088) klambi válasza klambi (#84064) üzenetére


klambi
addikt

tapasztalat valakinek?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#84089) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Nem is tudtam, hogy ilyet is lehet. :D

(#84090) aero.: Ezzel egyet értek, csak gondolom a kék villogó miatt "másabb".

[ Szerkesztve ]

(#84090) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hogyan működik? Hidrodinamikus nyomatékváltó - Youtube

BigBlackDog: Lehet vagy nem, nem értem a hirdetőt. Egy ilyen F Astrát semmilyen kult nem fogja övezni soha, talán 2e ft-ot ha megér egy napra, de minek. :U

[ Szerkesztve ]

(#84091) focvis


focvis
veterán

(#84092) rbalint88 válasza aero. (#84090) üzenetére


rbalint88
addikt

fakk, pedig azt hittem így működik: [link] ;]

(#84093) tothm


tothm
őstag

sziasztok!
2009-es, 1.2 benzines ford fiestám van.
az lenne a kérdésem, hogy mitől csinálhatja, hogy ha több, mint 5 órát áll az autó, utána indításnál gyakran csak nagyon döcögősen, darabosan indul? utána minden rendben.
van tippetek?
köszi!

(#84094) EQMontoya válasza BigBlackDog (#84089) üzenetére


EQMontoya
veterán

Elgondolkodtam, hogy ezt vajon milyen legális célra lehet bérelni? Mert illegálisra oké, van jópár ötletem...

Same rules apply!

(#84095) bitpork válasza focvis (#84091) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És mindenki lehülyézett h károgtam... figyeljétek meg, jövőre már az elektromos kocsikat fogják a f@szok erőltetni, nem a fejükbe az információt hogy nem a dízel kocsik okozzák a szennyezés javát! :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84096) #94529552 válasza brumi1024 (#84072) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csupán válaszoltam, a köztük 2 kategóriát említő, és azokat összevető hsz-re. Nem én találtam ki. :)

(#84097) MunezXBK válasza focvis (#84091) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálunk hétfő óta szmogriadó van. :U

(#84098) focvis válasza MunezXBK (#84097) üzenetére


focvis
veterán

Ez mit jelent a gyakorlatban?

@bitpork: várható volt az elharapózott európai kitiltások után. Még nem szavazták meg.

(#84099) brumi1024 válasza bitpork (#84095) üzenetére


brumi1024
veterán

Mikor volt az érdek, hogy a lokális szennyezettséget csökkentsék? ;]

(#84100) Qru válasza focvis (#84091) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát akkor Kormi kiesik majd a játékból. :D

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.