Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85801) szabonagyur válasza tboldi (#85799) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem simán enged 1 db-t is rendelni belőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85802) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, netrisken hol a #ecibe tudom az accountom alatt változtatni a címem?

én sehol, írnom kellett nekik. kösszépen.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#85803) molnarpeter válasza Magnum_ (#85802) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gépen személyes menü -> Felhasználói adatok? Vagy ha nem, üzenet küldése -> személyes adatok módosítása.

[ Szerkesztve ]

(#85804) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kéne. mennyi?

I humbly and respectfully decline™

(#85805) barnam_ válasza Magnum_ (#85804) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tetszik, hogy YT-ra felteszik külön a teljes klipet, nem kell végignézni (vagy beletekerni) az egészet.

(#85806) Mágus2 válasza HellGreg (#85777) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az m0-án minden búg, szar a felület. Hajtsd meg az M3-on. Az egész sima.

(#85807) tboldi válasza szabonagyur (#85801) üzenetére


tboldi
nagyúr

Érdekes módon telefonról nekem is. PC-ről valamiért 4-et akar mindenképp. :D

(#85808) pit stop válasza Tsebacsi (#85763) üzenetére


pit stop
addikt

Szép lett nagyon végül, nem hittem, hogy ennyire kiadja majd ez a szín.
Sok balesetmenteset! :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#85809) Mágus2 válasza Tsebacsi (#85763) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Világosabb kerékkel vettem volna, ezüstszürkében többet mutatna alatta a felni, de ez csak magánvélemény. ;)

(#85810) Tsebacsi válasza Mágus2 (#85809) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez jár hozzá csomagban. :U

Köszi mégegyszer Mindenkinek! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85811) brumi1024 válasza focvis (#85798) üzenetére


brumi1024
veterán

Az jó hely, a Teide mindenképp ajánlott túracélpont. :) Jó nyaralást!

(#85812) szilva01 válasza focvis (#85798) üzenetére


szilva01
őstag

Bécsbe repülő, aztán autóval Tenerife? dö fákk? :DDD Ez tényleg érdekel, nem beszólni szeretnék.

(#85813) aero. válasza szilva01 (#85812) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pont fordítva

(#85814) HoaryFox válasza Mágus2 (#85806) üzenetére


HoaryFox
őstag

Uh, ne is mondd :D

A minap elég sokat mentem a nullások (M6 -> Fóti lehajtó) és rendes rángatott az autó, azt hittem valami az autóval van, de nem, ilyen sz*r az út. Persze még meg voltak tarkítva a dolgok (útfeltúrás, ahol egy db munkást nem láttam, kamion az árokban...), de talán így is gyorsabban értem oda, mint városon keresztül :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#85815) psg5 válasza Qru (#85785) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! Bizom en is hogy jo dontest hoztunk :)

F.K.T.

(#85816) szekra


szekra
őstag

Hali. Pályán óra szerint 148-nál bemértek. Várhatom a csekket vagy ez még belefér?

(#85817) MunezXBK válasza szekra (#85816) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

153-ig no para.

(#85818) szabonagyur válasza tboldi (#85807) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én gépről néztem és simán engedte :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85819) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Kgfb-re Waberer mennyire ajánlott biztosító?

[ Szerkesztve ]

(#85820) Tsebacsi válasza Peter.70 (#85819) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én pl. magyar cégre sose :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85821) TROG AIR válasza Skillet (#85800) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Megnéztem sokat,de sok helyen csak kókányolnak 60'-ért
( vagyis csak feketére festik azt meg megfújják szilikonnal míg alánéztek együtt)
ezért érdemes itt várni inkább. ( nekem jelenleg ignisre 96k-ajánlat van remélem egy év múlva nem lesz a duplája.. :) mire beállítok hozzá. )

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#85822) rbalint88 válasza Peter.70 (#85819) üzenetére


rbalint88
addikt

Semennyire.

(#85823) Jorus válasza Peter.70 (#85819) üzenetére


Jorus
nagyúr

Évek óta náluk van minden autónk kötelezője, nincs velük semmi gond, ügyfélszolgálat kifejezetten gyors, pontos (bónuszátvezetések esetén pl.), más dolgod meg ugye nem nagyon van a saját biztosítóddal.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#85824) EQMontoya válasza Peter.70 (#85819) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem Neked para, max annak, akit összetörsz.

Same rules apply!

(#85825) BigBlackDog válasza Skillet (#85800) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vili említett nemrég egy soproni céget is. Meg is van, Runner volt náluk.

(#85826) Qru válasza brumi1024 (#85788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De csak ezeknél a fixeknél, az M5-ön is kint volt az elfogó, azok szigorúbbak.

mod:

focvis: 3 hengeres C3-at béreltünk ott alig tudott felmászni a Teidére. :D Siam Parkot ne hagyd ki, az nagyon jó!!!

Skillet: Mi a gyári előírás a diffiolajok cseréjére? Nálam 60k amit a gyártó időközben 120k-ra növelt. Én azért a szűket tartom továbbra is... Érted kell 7 dl olaj a hátsóba... nem ez dönti be a családi büdzsét. :D

Peter.70: Semmi gond nincs velük. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#85827) szőröscica


szőröscica
addikt

Elso izraeli elmenyek: a legtobb auto japan es koreai. Egy csomo Mitsu es Subaru van. Nemet markak kevesbe jellemzoek. Renault egesz sok van, es amerikai autokat, Cadillacet, Buickot, Chevyt is latni. A batar nagy pickupokkal dolgoznak. Dizel nem nagyon van.

Ma atmegyunk Jordaniaba, arra nagyon kivancsi leszek.

(#85828) focvis válasza Qru (#85826) üzenetére


focvis
veterán

Kb. 1 éve 3 hengeres 1.2 TDI Ibizat béreltem, az jól bírja a hegyet. Az i20 4hengeres, finom kis masina, a Kraft hiányzik belőle.

Megmondtam a zasszonynak: vagy siam vagy loro, választhat, mert csak 1x megyek búcsúba. Teide mindenképp lesz, ma strand.

[ Szerkesztve ]

(#85829) brumi1024 válasza Qru (#85826) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, helyszínen 133-ra is büntethetnek. :K

(#85830) gzbotii válasza focvis (#85828) üzenetére


gzbotii
veterán

Lanzrote, Furteventura?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#85831) Qru válasza focvis (#85828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó de az turbós ez meg egy sima aszférikus atmoszférikus motor volt. Haver egy 1,6 HDI-t bérelt (c-elysée) az azért potensebb volt jóval. Loro nem egy nagy durranás a Siam sokal jobb.

Brumi: Szigorúak, mikor jött az elfogó az előttem lévő húzódott le azt hitte őt kapják ki (én is) mert logikus hogy mögéd állank be nem eléd... de úgy látszik itthon nem az dívik mint nyugaton.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#85832) golyani válasza Qru (#85831) üzenetére


golyani
addikt

nem atmoszférikus? :U

(#85833) Qru válasza golyani (#85832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azaz, aszférikus a tükör. :D

#nincsbennetarcsi

(#85834) bajnokpityu válasza EQMontoya (#85824) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem alkusz haverom oda kötötte sajátját, amikor fizetnie kellett, nem volt semmi gond.
szerződést is elolvastam, teljesen korrekt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#85835) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Értetlenül állok a dolog előtt, így gondoltam, megkérdezem, tudtok-e javasolni olyan budapesti, számlaképes, megbízható szervizt, ahol foglalkoznak és értenek is a Peugeot 406-osokhoz? Semmi különleges igényem nem lenne, ennek ellenére sem a Totalcar-osok által az egekig magasztalt Novoth Autó, sem pedig a Duna Auto hivatalos Peugeot szervize nem volt képes reagálni az árajánlat kérő e-mailemre immáron hetek óta. Az előbbi bagázsnak még emlékeztetőt is küldtem két hét után... :( Bemásolom, mit szeretnék, hátha ti is tudtok nekem mondani rá valamit :R

Típus: Peugeot 406 (felszereltség: Symbol, karosszéria: szedán)
Motor: 2.0 137 LE (100 kW) benzin
Alvázszám: VF38BRFNF81556636
Motorkód: PSARFN10LH060710449
Gyártási év: 2002 (első forg. hely. 2003.01.14.)
Sebességváltó: kézi
Km óra állása: 199.500 (valós)

Problémák, illetve kívánt javítások:

- olajcsere, olajszűrő csere, üzemanyagszűrő csere, pollenszűrő csere
- motorolajat viszonylag sűrűn kell utántölteni, a műszaki vizsgánál azt mondták, alul szivárog, valószínűleg az egyik tömítést kell kicserélni
- gyorsításra és motorféknél repedt fazék hang jön a motor felől (inkább alóla), nem értek hozzá, de tippre a leömlő "ment tönkre" a kipufogó rendszer elejéről
- hátsó futómű felől már kisebb úthibáknál is koppanást hallani, sajnos kétlem, hogy a hangot a csomagtartó alatt lévő pótkerék adná
- első futómű átnézése, futómű állítás
- a fékek bár jól fognak, az első már nyikorog (én legalábbis onnan hallom), gondolom, a betétek már nem az igaziak (a fékhatás kielégítő)
- a váltóolajat nem tudom, szükséges-e cserélni vagy élettartamos - cserélve a korábbi szervizeket elnézve még nem volt
- a ventilátorok hallásra kikapcsolt állapotban is legalacsonyabb fokozaton műkődnek, nem tudom, ezen hogy lehetne segíteni, együtt tudok vele élni, ha nagyon drága a javítása, a klíma ettől függetlenül tökéletesen működik

(#85836) molnarpeter válasza Alvin_ti4200 (#85835) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Váltó olajcsere ennyi km-nél már aktuális, gyárit vennék. Patent centrum mellett van egy korrekt szerviz, őket megpróbálhatod :)

(#85837) brumi1024 válasza Qru (#85831) üzenetére


brumi1024
veterán

Eléd áll be és levezet? Van ilyen kis fénytáblája, hogy Stop Police?

(#85838) Alvin_ti4200 válasza molnarpeter (#85836) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, már meg is találtam az elérhetőségüket :R

(#85839) Richard! válasza Qru (#85831) üzenetére


Richard!
addikt

Németo.ban is eléd áll be egy Bitte Folgen fénytáblával.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#85840) MunezXBK válasza Richard! (#85839) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kivétel mikor hátulról támad és elöl világít a Polizei felirat. :D

(#85841) Qru válasza brumi1024 (#85837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem vettem észre mikor jöttek utánam csak mikor mellém ért és mereven nézett át szigorúan. Nem értettem mert 150-re állított tempomattal mentem mint mindig. Monodm ez még belefér nem is lassítottam. Ekkor kicsit elnyúlt előlem és bejött elém akkor kapcsolta fel a villogót. Az előtte lévő pikup rögtön le is húzódott a leállóba és lassítani kezdett mert azt hitte őt kapcsolják le. Viszont akkor már tudtam, hogy én vagyok akit ma megfejnek. Szépen levezetett előttem haladva a követlkező kihajtóra és tök szabálytalanul ott megálltunk.
A vészvillogót benyomtam, legalább ne trafáljanak telibe hátulról, rendőr autó végig előttem ugye (villogót lekapcsolta, wtf?).
Kicsit tanakodtak (bevett szokás, így növelik a stresszfaktort vajon várják, hogy menekülni kezedek-e?) majd kiszálltak mind a ketten. Egyikük kezében kamera odajönnek. Tájékoztatnak, hogy gyorshajtás miatt állítottak meg és kamerával rögzítik az egész eljárást, majd elkérte a papírjaimat (lakcím kártyát is.. wtf?). Közölte, hogy traffi szerint 149-el mentem ami kicsit sok és helyszínibírságként 20k büntetést szab ki rám.

Na mondom azért kicsit nektek is legyen szar: előhúztam egy Deákot a tárcámból és kinyújtottam az ablakon. Te azt látnod kellett volna... :DDD Az intézkedő lesápadt a kamerás keze beremegett és halálra vált hangon közli, hogy ez csak névleg helyszíni bírság csekket fog adni és tegyem el a pénzt, majd azzal lendülettel visszaültek a kocsiba. Aztán kezembe nyomták a csekket és a papírjaim. Kéredeztem, hogy hogyan tudok visszamenni a pályára? Erre közölte, hogy kanyarodjak vissza a lemenő ágra. De mondom ott duplazáróvonal van. Megismételte, hogy forduljak vissza és elhúztak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#85842) Richard! válasza MunezXBK (#85840) üzenetére


Richard!
addikt

Ilyennel nég nem találkoztam. Mondjuk az előzővel sem... :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#85843) MunezXBK válasza Richard! (#85842) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak ezt találtam. Abban a izében világít.

(#85844) Danex


Danex
addikt

Üdv, haveromnak olyan problémája akadt, hogy ha nagyobb elektromos fogyasztók be vannak kapcsolva akkor néha beleng az alapjárat, nagyon ritkán le is fulladhat a gép.

Mai nap rámértünk multiméterrel és kikapcsolt motor mellett az akksi 12.7V-on volt.

Indítás közben sem ment le a feszültség 10,5V alá és pöccre indult. Alapjáraton 14.55-14.65V között volt a feszültség

Viszont, ha bármi fogyasztót felkapcsol az ember akkor után 1-1 másodpercre leesik a fordulat és a töltés is bezuhan 13,8-14V-ra majd visszaszedi magát 14,5-re, ha hátsóablak, ködlámpa, refi, rádió is be van lőve egyszerre akkor 13.6-13,8V-nál nem megy feljebb és néha-néha beesik 12.4V-ra a feszültség és a motor is elkezd fulladni.

Néztünk állóhelyzetben magas fordulat mellett 13V fölé nem megy.

Mi így arra jutottunk, hogy generátor,ebben az esetben a komplett generátort szokták cserélni fesszabályzóval együtt vagy esetleg szaki ki meg tudja nézni, hogy elég csak a generátort önmagában?

Az autó amúgy azt hiszem egy 2004es Ford Focus benzin

(#85845) i-sti


i-sti
senior tag

Ebben a szűrőmben mennyi km lehet és még mennyit mehetek vele?
Azt akarom, hogy végig legyen kifizetve. ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#85846) suits


suits
tag

hi!

Ausztriában vannak szupertrafik?Sikerült úgy mennem 20-30km-t hogy nem volt felkapcsolva a világítás autópályán.Mekkora büntetésre lehet számitani ha esetleg vmi trafi lefényképezett?

(#85847) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Frissítettem a képeket drive-on. Került fel motor kép is. Meg hogy mekkora hely van hátul ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85848) MunezXBK válasza suits (#85846) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincsenek.

(#85849) Magnum_ válasza Tsebacsi (#85847) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak 4db van
De add a linket, hadd ne kelljen visszakeresni. (En megtettem)

I humbly and respectfully decline™

(#85850) hacki87


hacki87
senior tag

Srácok jövőhéten lesz tali valahol? Szerémi vagy Aréna?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.