Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84901) molnarpeter válasza focvis (#84900) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyanez, csak kompresszor csővel :((( Mondjuk legalább a régit tudom használni, de naponta le kell vágni a végét, mert kihasad, el van öregedve teljesen.

(#84902) aero. válasza suits (#84884) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Oké lesz úgy.

(#84903) Jaffa75 válasza Richard! (#84897) üzenetére


Jaffa75
őstag

Most rendeltem meg négy CC-t... :C hököm se cserélgeti - hegytetőre meg úgysem tervezem hogy megyek kirándulni - bár hólánc van az autóban! :P

(#84904) mdani01 válasza EQMontoya (#84896) üzenetére


mdani01
aktív tag

Pénteken lecseréltem én is.

iPhone 6S SpaceGray

(#84905) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Üdv! Van egy Golf IV 1.6 16V BCB motorkódú golfom, 2004-es évjárat. Jóideje ingadozik az alapjárat, voltam már több szerelőnél vele, mindenki mást mondott. A mostani szerelőm azt mondta valahol fars levegőt szív, kell egy új szívósor, lett is. Amikor elhoztam tök jó is volt, már ott láttam, hogy nem tartotta ki és ejtette le az fordulatot gázelvételnél, hanem lineárisan csökkent, ahogy kell. Ez volt pénteken. Tegnap viszont mentem vele és ismét elkezdett ingadozni az alapjárat, viszont valamennyire tuti javult a szívósor csere óta. Kérdés, hogy lehet újra kell tanulnia a vezérlőnek az értékeket és ezért ingadozik még vagy nem a szívósor a baja és más fele kellene keresni a problémát? A szerelőnek azt írta a szoftver, hogy szegény a keverék.

(#84906) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na, ki ismeri fel, hogy mi volt ez újkorában? ;]

(#84907) focvis válasza molnarpeter (#84901) üzenetére


focvis
veterán

Szeptember 9-én rendeltem, 50 napja, aggódom hogy elveszett a postán, nincs tracking number. Nem a 2 USD a gond, hanem erre tényleg szükségem van. :/
Tiéd mikori rendelés?

@BBD: A kedvencem. :B

[ Szerkesztve ]

(#84908) Richard! válasza focvis (#84907) üzenetére


Richard!
addikt

Ha nincs tracking nummered, akkor valszeg fel sem adták... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#84909) focvis válasza Richard! (#84908) üzenetére


focvis
veterán

Konkrétan 1,77 dollár volt postával, ebbe nem fér bele az ajánlott levél felára. Ha nem jön meg 60 nap alatt, akkor visszajár az ára. De nekem nem az ára kell, hanem az áru.

(#84910) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Adott a következő: egy Hyundai Santa Fe (2007-es modell) 2006-os évjáratú autó, amin felgyulladt az airbag figyelmeztetés. Hibakód kiolvasó az írja, hogy a légzsák áramkörében magas ellenállás található meg. Utánanéztem és ez valószínűleg a kormányátvezető gyűrű meghibásodás miatt van, ami miatt a Hyundai 2011-ben visszahívást intézett ezen modellek felé, a clockspring (kormányátvezető) meghibásodása miatt. Mi a teendő? Keressem fel a legközelebbi Hyundai partnert és ők díjmentesen kicserélik?

[ Szerkesztve ]

(#84911) Peter.70 válasza BigBlackDog (#84906) üzenetére


Peter.70
őstag

Polski Fiat 126 :P
Alias: Kis Polski :DD

[ Szerkesztve ]

(#84912) molnarpeter válasza focvis (#84907) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

09.10. rendelés, 13-án indult elvileg, bár 09.26-án hagyta el Kínát. Valószínű csak hazai tracking van rajta, vagyis itthon már nem nézi a posta, de lehet csak karácsony miatt kezd beállni. Seller aktív, válaszol (wait more days :D), viszont 09.24-én rendelt csomag megérkezett már, necces. Ezek szerint nem csak nekem jönnek időben a kevésbé kritikus cuccok, és késve/soha az igazán lényegesek :DDD

(#84913) tboy93 válasza EQMontoya (#84899) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tavaly kemeny ho volt, szallusnk is a hegy tetejen, uj teligumik nélkül nem tudom mi lett volna :D mondjuk holancot vittem, de vegul nem kellett felrakni. Hoban a legszebb az a kornyek.

(#84914) molnarpeter válasza kentucky (#84910) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hívd fel a legközelebbi szervizt ;)

(#84915) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Mi a tapasztalatotok a Rocket autó akkumulátorokkal? Érdemes azt a márkát venni?

(#84916) adalbert1


adalbert1
veterán

Viharkár esetén, ha például egy közterületen álló fa dől valakinek az autójára, akkor is csak a casco-ban bízhat (így hirtelen ezt a cikket találtam a témáról, ez alapján igen, vagy lehet esetleg pereskedni/bizonyítani)?
Az önkormányzatból tényleg nem lehet pénzt kisajtolni (amit a casco-tól kapnék totálkár esetén, abból jó eséllyel nem jönne ki egy ugyanolyan autó)?
Szerencsére nem történt ilyen, de azért kicsit tartok tőle, 1-2 utcával arrébb pont láttam egy kidőlt fát, és a mi utcánk is végig van ültetve fákkal, szóval a lehetősége sajnos megvan a dolognak.

(#84917) -v-


-v-
addikt

(#84918) MunezXBK válasza -v- (#84917) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Foscsi légtömegmérővel.

(#84919) Ádám16


Ádám16
addikt

Egy kis off élménybeszámoló, ha szabad.
Volt szerencsém ma egy 2017es RS3hoz.

Nos, 400 lóeőt még sosem irányítottam, de meglepően szépen lehet bánni vele. Nem csak tökéletes úton jártam vele, és a pici gumi, nagy kerekek ellenére sem éreztem annyira nagyon, hogy sportautóban ülök, nagyon kényelmes.
Sportba kapcsolva pici gázadásra is olyat gyorsult, hogy sosem éreztem még hasonlót, bár mint mondtam, ilyen döghöz még nem volt szerencsém.
A váltója zseniális, a hangjától szerintem egy hétig fogok szépeket álmodni. Igen magas sebesség mellett is biztonságban éreztem magam, bár lehet, hogy nem voltam abban. :)
Egy szó, mint száz, ezt a szürke vasárnap délutánt is fel lehet dobni valamivel, csupán 23 milla kell hozzá.

(#84920) F_Zolee válasza FrankMonzano (#84905) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kb mindennel csak próbálkozni lehet. Én már olyat is olvastam, hogy van aki fojtószelepet cserélt és akkor lett jó de van akinél nem...

(#84921) Richard! válasza -v- (#84917) üzenetére


Richard!
addikt

#csipszkell

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#84922) tomcsi23 válasza Richard! (#84921) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szar állapotban levő motorra, feltétlen.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#84923) tboldi válasza -v- (#84917) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hogy a f.omba lát azokkal a lámpákkal? :DD

(#84919) Ádám16: Jó lehetett, az 5 henger hangját én is imádom. :)

[ Szerkesztve ]

(#84924) Jaffa75 válasza -v- (#84917) üzenetére


Jaffa75
őstag

#autókell jó az a BKV, de... :U

[ Szerkesztve ]

(#84925) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#84924) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk van az az élethelyzet, amikor felesleges az autó. Budapesten, "jó" helyen lakva sokszor optimálisabb időben és gazdaságilag is BKV BKK-val. Ha jól értem/tudom, Vili már jó ideje nem szerzett be saját vasat, szóval úgy gondolom, hogy nem csak a nagy ajánlatra vár. :)

[ Szerkesztve ]

(#84926) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#84925) üzenetére


Jaffa75
őstag

türelmes... :C :DD Viszont ahhoz képest nem kímél :N senkit! :DDD

(#84927) -v- válasza tomcsi23 (#84922) üzenetére


-v-
addikt

Lehet, hogy egy kímélő, ABT-re gondolt, hogy kisebb terhelés jusson a nem optimálisan működő motorra ;]

[ Szerkesztve ]

(#84928) tomcsi23 válasza -v- (#84927) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gondoltam erre is, hogy esetleg már van rajta egy ilyen teljesítmény-korrekció. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#84929) Integrale válasza BigBlackDog (#84925) üzenetére


Integrale
veterán

Budapesti tomegkozlekedesre egy rossz szavunk sem lehet, dublini pl tragedia varoson belul is, az olaszok sem jobbak, nemetek meg csak-csak, de ott is max a jarmuvek altalanos allapota jobb. Franciake eleg jo (nagyobb varosokban).

"Bad reklám is reklám too"

(#84930) K Norbi válasza Ádám16 (#84919) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt kezdődik az autó! Ez a Mikepércsi úton van :K

[ Szerkesztve ]

(#84931) MunezXBK válasza Integrale (#84929) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Németeknél Euro6-os az összes busz és igen komoly a tömegkezlekedés. ;)

(#84932) Richard! válasza MunezXBK (#84931) üzenetére


Richard!
addikt

Kifelejtetted a nem kevés mennyiségű hybrid buszt :K

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#84933) FrankMonzano válasza F_Zolee (#84920) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Jaja, mondtak már lambdaszondát, kábelszakadást, katalizátort, most meg ez a tömitetlenség. Először nyúltam hozzá, de nem jött be. Ja és már a folytószelep is volt pucolva. Kissé morci vagyok a személygépjárműre.

[ Szerkesztve ]

(#84934) Mágus2 válasza -v- (#84917) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Légtömegmérő(köztudottan sok 2.5-ben döglött), vagy a turbóval nem kerek valami. Nem értem miért kell egy mérőpadon találgatni. Vcds megmondja mi a baja. 03,10,11-es csoportból log padlón 1500-4000padlón. Minden körülmény adott volt hozzá. ;)

Nem a motor kopott. ;)

Akkor lenne értelme a mérésnek, ha nem csak találgatnának, hanem lenne folytatása a hibák feltárásával. Így csak annyit mondanak, hogy szar, köszi, csőváz.

[ Szerkesztve ]

(#84935) Integrale válasza MunezXBK (#84931) üzenetére


Integrale
veterán

Berlinben pont nem ezt tapasztaltam. Itt is eu5/6 a legtobb busz, de a hajamra is kenhetem, ha rossz a lefedettseg, ritka a jarat, ami jon pedig tele van, ezert pedig nem vesz fel, mert max 9 ember allhat...
Lenyeg a lenyeg, Magyarorszagon (Bp-n) jo a tomegkozlekedes.

"Bad reklám is reklám too"

(#84936) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Apósomék előtt dőlt ki egy fa ma pont, már nem is nagyon tudtak fékezni, megdobta a kocsit és árok lett vége tetővel. Egy másik kocsira is ráesett a fa. Apósomék 4-en voltak a kocsiba, egy gerinc sérült lett, de nem nagyon súlyos elvileg, többieknek kisebb zúzódás. Link. Kocsi totálkár....

[ Szerkesztve ]

(#84937) MunezXBK válasza Integrale (#84935) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt nagyon más. Hibátlan és nem olyan olcsó.

(#84938) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#84936) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az ami pótolható.. az egészség kevésbé.... :U
Jó hog yennyivel megúszták! :K :C

(#84939) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#84936) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hála az égnek hogy nem lesz komoly bajuk. :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84940) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ezt az egyedi rendszámoztatást vágja valaki? Mennyi esély van arra, hogy bent ragadt régebbről rendszám? MRK-*** kombináció érdekelne főleg. Ha így megyek be okmányirodában megkérdezni gondolom egyből egyedi rendszámnak veszik. Vagy utána lehet nézni a leadottak között?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#84941) szőröscica


szőröscica
addikt

Tankoltam ma 42 liter 100-as MM-t, mire letudtam vele a Szeged-Bp. távot, érzésre mintha finomabban járna a motor. Néha teszek majd bele ilyet. Mondjuk minden harmadik tankolásnál. :)

Brutális szél volt egyébként, a szerb-magyar határon pedig inkább le sem írom mennyit vártunk. :(

(#84942) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#84936) üzenetére


EQMontoya
veterán

Uhh, az kemény. Mielőbbi jobbulást, autó lesz másik.

Same rules apply!

(#84943) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#84936) üzenetére


brumi1024
veterán

Jobbulást nekik! Az autóért kár, de megtette a feladatát, megvédte őket. :(

(#84944) aero. válasza Ádám16 (#84919) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Milyen apropóból történt a dolog? Én is szívesen vezetnék egy ilyet. :D

B-L-A-C-K: jobbulást nekik. Casco legalább?

[ Szerkesztve ]

(#84945) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi mindenkinek!

aero: Volt Casco, elvileg úgy lesz hogy Cascoba kifizettetik, a biztosító meg majd lerendezi az utókezelővel, mert ő hibájuk (de ahogy olvasgattam ilyenért lehet nem vállalják a felelősséget).

(#84946) zolynet válasza B-L-A-C-K (#84936) üzenetére


zolynet
addikt

Az kemény. :(
Szerencsére nincs komoly sérülés ... remélem becsaptatok 1-2 felest az eset után, nyugtató gyanánt. ;)

Life is too short to stay stock!

(#84947) brumi1024 válasza aero. (#84944) üzenetére


brumi1024
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. :) Gondolom tesztnap.

(#84948) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#84945) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem sok esélye van a biztosítónak sem, az eddigi gyakorlat szerint az ilyen erősségű szél, mint a tegnapi, vis majornak számít. Akkor lenne esélyük, ha be tudnák bizonyítani, hogy beteg volt a fa, és azért dőlt ki (ez esetben tényleg a terület tulajdonosa felel a gondatlan magatartás okán), de jelen esetben ez nem valószínű, egyszerűen kidöntötte az elég durva vihar. Szóval ez bukta, szerencse, hogy volt casco.

Same rules apply!

(#84949) Ádám16 válasza aero. (#84944) üzenetére


Ádám16
addikt

Tesztnap, meghívásos alapon. Volt ismerős...

(#84950) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Latom, mas is dolgozott ma.
Kivetelesen
;]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.