Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85951) Peter.70 válasza Jorus (#85943) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem a mekis szendvics kicsi, hanem a Te kezed nagy ;] :D

(#85952) i-sti :K

[ Szerkesztve ]

(#85952) i-sti válasza Peter.70 (#85951) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem az üzemanyag drága, a tartály túl nagy ;]

Novum Forum Siculorum

(#85953) Magnum_ válasza EQMontoya (#85947) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyetertek, elozo autoimon nekem is alu volt telen is, ezen sajnos nem. Talan jovore veszek alu szettet az acel helyett, ugyis cseres lesz a gumi is

I humbly and respectfully decline™

(#85954) szőröscica válasza Acheron (#85882) üzenetére


szőröscica
addikt

Ma egy 565 ezret futott Hyuandai Elantraban ultem. Teljesen jol egyben volt. A kovetkezo kocsim koreai lesz, az hot ziher. :D

(#85955) Qru válasza BigBlackDog (#85944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól, ő az örök nyárban él. :D

#nincsbennetarcsi

(#85956) Land


Land
veterán

Xenon lámpa foncsorozás jó minőségben mennyibe kerül és Pesten melyik hely ajánlott?
Pl Chromedesign ?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#85957) Land válasza Land (#85956) üzenetére


Land
veterán

Ja hogy ez Komlón van... Akkor keresek tovább.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#85959) Mágus2 válasza Skillet (#85902) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#85960) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Talán itt fordulnak meg a legtöbben, úgyhogy első körben idefordulnék a kérdéseimmel, hátha akad aki tudja a választ.
Egy Németországban elkövetett szabálytalanság miatt pénzbírság mellé egy egy hónapos vezetéstől is eltiltás is jár... Három megoldást kínálnak fel: 1) postázzam a jogosítványt 2) adjam le a jogosítványt 3) jegyeztessem be, hogy 1 hónapig nem vezethetek. A kettes és hármas pont kivitelezhető itthon?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#85961) Mágus2 válasza Jorus (#85943) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megnőtt a tenyered, biztos sokat....edzettél. :DDD

(#85962) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az előzőekhez:
Munez hol vagy? "centrírozás"

;]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#85963) radi8tor válasza pocokxx (#85960) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#85964) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Augusztusban cseréltettem jobb első kerékcsapágyat mert úgy zúgott mint az állat, most itt van november és megint ugyanúgy a jobb elő halt meg, az lehet hogy ilyen rövid idő alatt megadta magát vagy vmi más alkatrész rossz és ez hat ki a kerékcsapágyra ezért adja meg magát? :(

(#85965) pocokxx válasza radi8tor (#85963) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen ezt én is megtaláltam, de a kérelem benyújtásához itt is el kell küldeni az eredeti jogosítványt, és 2-3 hetes átfutási időt ír hozzá. Akkor meg már majdnem mindegy.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#85966) barnam_ válasza torogyuri (#85964) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha gyenge minőségű a csapágy, lehet megadni magát megint.
Ha nem gyári a kerékméret, vagy nyomtáv szélesítőt használsz, vagy bármi ami miatt nagyobb terhelés alá kerül a kerékcsapágy, az is kihathat rá.

(#85967) focvis válasza szőröscica (#85954) üzenetére


focvis
veterán

Amit most én hajtok Hunyadi i20, az is egy szerethető kis gyösz, nagyon finoman működik. Igaz ebben még csak 4500 km van. Fapad + klíma, 2 el. ablak.

Apám Corsa D-jével tudom összehasonlítani, az i20-at jobb vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#85968) molnarpeter válasza focvis (#85967) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Újabban egyre jobban érzik a koreaiak, európaibb beltereket csinálnak, mint a japánok.

(#85969) Skillet válasza BigBlackDog (#85944) üzenetére


Skillet
addikt

:N nem múlt télen, hanem az előző 5 télen :DD de most is így lesz.
És megesküszöm, hogy csak a gumicsere előtti utolsó tél volt szívás, akkor már kopottak voltak a gumik.
:))
(#85959) Mágus2
:P

(#85955) Qru
Vazeg, de jó is lenne. Utálom a telet.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85970) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sikerült ma kivenni egy garázst tűrhető áron a házzal szemben (itt nem igazán lehet sem venni - getszi drága, és amőgy is ritka - sem pedig bérelni - ritka).

Úgyhogy az autó újra garázsos és nagyon örülök.

villanykábel elágva, szerződésben vállalta a bérbeadó, hogy 1 héten belül helyreállítja. Hétvégén kifaszázom a garázst (kiseprem, kifestem, ajtót is, teszek rá új zárat (amúgy is tennék) aztán csá.

I humbly and respectfully decline™

(#85971) bitpork válasza Magnum_ (#85970) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Milyen garázs? Teddy nagyobb :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85972) barnam_ válasza Magnum_ (#85970) üzenetére


barnam_
nagyúr

Fasza nagyon :)
Hova költöztél a XIII-ból?

(#85973) Tsebacsi válasza Magnum_ (#85970) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C

Kókusz: Isteni, hogy nincs hangja az ablaktörlőnek. Minden gomb sokkal finomabban működik. Asszony szerint szűk az autó, és az ülést még rá kéne állítani. Van valahol eladó ST-Recaro? :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85974) Magnum_ válasza bitpork (#85971) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezek bamme kockaladara vannak tervezve.
Csontra raallva a falra, ugy is alig lehet becsukni az ajtot.
Kiszallni is alig tudok :D
De a faszazo doboznak lesz hely. A negy kereknek mar nem.

Aggregator: II.

I humbly and respectfully decline™

(#85975) brumi1024 válasza Tsebacsi (#85973) üzenetére


brumi1024
veterán

Szentendrén a szalonban volt egy ST kiállítva annó, amikor nézelődtem. Azok az ülések zseniálisak!

(#85976) MunezXBK válasza pocokxx (#85965) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak azt tudom, hogy ha nem adod le, nem vezethetsz itt. Súlyosan büntetik a legközelebbi ellenőrzésnél.

(#85977) Peter.70 válasza Magnum_ (#85974) üzenetére


Peter.70
őstag

Ne hízzál meg ;] :DDD

(#85978) Szada85


Szada85
aktív tag

Azért durva, mennyire pörög ez a "kamu autópiac", érdekes adat lehet, hogy vajon hány embert sikerül megkárosítaniuk. :(
Nagyjából 10 perc kattintgatás eredménye ez a kis esti sztori:

kleinanzeigen.ebay.de-en állt kiemelt hírdetésként egy csodás 320GT "varázslatos" áron a Sportwagen Spindler ( regisztrált mai napon ) cég hírdetéseként:

A cég gyakorlatilag "év vétele" autókra szakosodott, mint ez az Audi A1 is bizonyítja, a legolcsóbban, alig futott autóként:

Vagy az igazán nagy hal egy A6 dízli potom egy millióval olcsóbban, mint bármi más:

Aztán ajánlom figyelembe az A6-os hírdetés feletti találatnál a Dandachi Autovermittlung céget ( a következő lehúzós banda ):

Ahonnan az egyik hírdetésre ( na meg persze bármelyik másikra is ) kattintva jön a " szokásos ":

Nem tudom a két oldal szűri-e ezeket a csalókat, nyilván egy minimális naprakészséggel, és józan ésszel elkerülhető a ph@szerdőbe szaladás, de ha ennyien próbálkoznak, akkor biztosan lehet (még) vele kaszálni... mindenestre érdekességképpen gondoltam megosztom. :)

(#85979) brumi1024 válasza Szada85 (#85978) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak egy kérdésem van. Önszántából miért keres valaki 3er GT-t? ;]

(#85980) Szada85 válasza brumi1024 (#85979) üzenetére


Szada85
aktív tag

A kleinanzeigen-en keresgéltem autóalkatrészt ( nem 3er GT-hez ), akkor dobott fel egy pár éves Q3-mat kiemeltként kb. féláron, gondoltam "megcsinálom az év üzletét". ;]
Aztán jutottam ide, a 3er GT hírdetés meg olyan jól szemléltette a mobile.de-n, hogy mekkora csalás. :D A többi meg már kb. 4 kattintással jött. :D

(#85981) brumi1024 válasza Szada85 (#85980) üzenetére


brumi1024
veterán

Világos. Mindenesetre most sok ember megkötheti az évszázad üzletét. ;]

(#85982) rbalint88 válasza brumi1024 (#85981) üzenetére


rbalint88
addikt

sógor is talált egy A4 B7 tdi-t 3k euroért. írt nekik mailt, még a cuki öreg dán házaspár fotóját is elküldték neki, hogy hitelesebb legyen :DDD
nemrégiben ugye totalcaron volt cikk pont ugyanerről a módszerről.

(#85983) brumi1024 válasza rbalint88 (#85982) üzenetére


brumi1024
veterán

Látszott rajtuk legalább, hogy nyugdíjas, nemdohányzó orvosok, akik rendelkeznek garázzsal? ;]

(#85984) molnarpeter válasza brumi1024 (#85975) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szentendrén minden van :D Ott a Ford központ mellette, sajtós autókat is oda hordják-ott tartják.

(#85985) Alvin_ti4200 válasza Skillet (#85902) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Pontosan ugyanezzel a felirattal láttam ma délelőtt Csepelről a belvárosba tartó világoskék második generációs Mondeo kombit. Szívesen beszélgettem volna a tulajdonosával, hogy megértsem a lelki világát. Komolyan mondom, még én szégyelltem magam, hogy egy úton kell mutatkoznom ilyen úrvezetőkkel.

(#85986) footy válasza Alvin_ti4200 (#85985) üzenetére


footy
addikt

Beleolvastam a blogba, amit a forumtars linkelt, rettenetesen ostoba nepseg ez a smoke and charm.
Nem hinnem, hogy ket ertelmes szot is tudnal valtani a barmelyikkel is. Szanalmas kovetkezo generacio... :(

(#85987) Qru válasza Peter.70 (#85977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a legjobb visszatartó erő. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#85988) -v- válasza brumi1024 (#85979) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#85989) pocokxx válasza MunezXBK (#85976) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

És, ha nem adom le, és nem vezetek? 1 hónapra vették el, és majdnem még egyszer ennyi lesz a postázgatásokkal meg ügyintézéssel együtt.

Szeretnék valami egyszerűbbet.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#85990) MunezXBK válasza pocokxx (#85989) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Arról fogalmam sincs. :N

(#85991) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni külföldről behozott autó vásárlással kapcsolatban.
A kinézett autót Belgiumból hozták be, ezt szeretném megvenni. Viszont felmerült bennem kérdés ezzel kapcsolatban. Az autót értelem szerűen adásvételi szerződés keretében venném meg előzetes szervizben átvizsgálás után. Viszont itt a következő kérdés merült fel benne, az autó nincs az eladó nevére írva jelenleg.
Neki van egy adásvételi szerződése, de nem íratta a nevére, hanem egyből az én vagy a leendő tulajdonos nevére íratná. Viszont mivel nincs a nevén az autó így hivatalosan hogy tudom tőle megvenni?
Valakinek van tapasztalata ilyen ügyben? Hogy működik egy külföldről behozott autó megvásárlása?

Előre is köszönöm a segítségetek.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#85992) BigBlackDog válasza Mr President (#85991) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én nem erőltetném ezt a megoldást. Ha az eladótól/eladó cégétől veszed a valóságban, akkor legyen szerintem a papír is arról. :) Ahogy látom, ez bevett szokás (már több helyről is hallottam hasonló okosságokat), mivel így az eladó spórol is egy adagot, meg aztán papíron semmi köze nem lesz ahhoz az autóhoz, ha esetleg a vevőnek lenne valami problémája.

[ Szerkesztve ]

(#85993) MunezXBK válasza BigBlackDog (#85992) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az összes kereskedésben így adnak el autót.

(#85994) Jorus válasza Mr President (#85991) üzenetére


Jorus
nagyúr

HIvatalosan meg tudod tőle venni, de egyfelelől jogilag aggályos másfelől egyáltalán nem ajánlott.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#85995) BigBlackDog válasza MunezXBK (#85993) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy értettem, hogy a külföldi tulajjal aláíratott, félig kitöltött adásvételit kéne aláírnia a leendő vevőnek. (Tehát az eladó nem vette a saját nevére sem, illetve a cég nevére sem az autó.) De lehet, hogy valamit akkor félreértettem. :B

(#85996) Mr President


Mr President
senior tag

Köszi a gyors válaszokat. Nekem is ez az aggályom, hogy hogy tudom tőle megvenni és az ő adatait beírni az adásvételi szerződésbe ha nincs a nevére íratva az autó. Azt az oldalt megérte hogy ő eladásra hozta be és így nem íratná a nevére és feleslegesen fizetné ki a vagyonszerzési illetéket. Viszont emiatt aggályaim vannak a vásárlás miatt. De így ha van egy hivatalos adásvételi szerződésem, hogy eladta nekem az autót, akkor a későbbiekben lehet jogalapom reklamációra?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#85997) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Vissza kell térjek a shell-re?

Bönzin

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85998) Jorus válasza Mr President (#85996) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, mi szerepel az adávételin. Sok esetben egy, a külföldi eladó által félig kitöltött szerződést lobogtatnak, amit aláír a vevő. Ilyenkor az autót hivatalosan a belga eladótól vásárolod meg, tehát ha probléma merül fel, vele fogsz majd egyezkedni. Az hülyeség, hogy azért nem íratja a nevére a kereskedés, hogy spóroljon az illetéken, mivel az autókereskedők ezt illetékmentesen tehetik meg. Ha nem autókereskedőről van szó, hanem magánszemélyről, akkor még inkább kerüld el az ügyletet.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#85999) radi8tor válasza pocokxx (#85989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hívd fel a legközelebbi Rendőrkapitányságot. Csak meg tudják mondani.

⭐ Stella

(#86000) molnarpeter válasza Tsebacsi (#85997) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kérdés, mennyire tudják jól keverni a kúton :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.