Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84952) focvis válasza Magnum_ (#84950) üzenetére


focvis
veterán

Itt a hó vége, el kell varrni a szálakat. :D

(#84953) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van egy öreg Renault 19 kocsim, amin pár napja kicserélte a szerelő ismerős a jobb első motortartó gumibakkot. Az addig tökéletesen csendben, rezgés mentesen működő motor minden rezgését átviszi a karosszériára. Rezeg, zörög az egész autó :o Szerelő szerint ez normális, mivel utángyártott és kemény, nincs mit csinálni vele, szerinte majd pár ezer km után puhulni fog. Én ezt nem gondolnám, szerintem a gumi alkatrészek idővel elveszítik a rugalmasságukat, nemhogy puhulnának. De most inkább az érdekelne, hogy lehet-e ezzel a rezgéssel valamit csinálni? Tényleg ilyen beton kemény minden gumibak, vagy csak beszívtam ezzel ami belekerült? Lehet ezt valahogy puhábbá, rugalmasabbá tenni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#84954) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Az érintőkijelző és a zongoralakk betétek tísztításához jó ötlet a monitorokhoz és a LED tévékhez kapható tisztító folyadék , és kendő ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84955) Magnum_ válasza pècsimunkás (#84954) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En mikroszalasra fujok kis Cleant es az tuti nem karcol

I humbly and respectfully decline™

(#84956) pècsimunkás válasza Magnum_ (#84955) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ok , köszi . Tartok ezentúl egy mikroszálas kendőt az autóban erre a célra . Ablaktisztító mindig van nálam - ha reggelente párás az ablak , mindig fújok rá kicsit , hogy ne az előző napi porral karcoljam az üvegeket a lehúzóval . Bár , itt - ott látszik már a karc az ablakokon , hiába vigyázok :((( .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84957) Magnum_ válasza pècsimunkás (#84956) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kérdezd meg rbalint88-at, hány mikorszálas van az autójában... :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#84958) barnam_ válasza Magnum_ (#84957) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én már nem tudom hova rakni őket :DDD

(#84959) Magnum_ válasza barnam_ (#84958) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pedig volt ido, hogy viszt visszatorolni eljottel 1, azaz egy darabbal :D

I humbly and respectfully decline™

(#84960) rbalint88 válasza pècsimunkás (#84956) üzenetére


rbalint88
addikt

Egyet?
Shame, shame, shame! :DDD

odáig fajult már a mosásbuzéria, hogy egy teljes kosárnyi kemikália és rongy jön velem szeánszolni... (felnitisztító 2db, bogároldó, BSD, ablaktisztító, ragasztóoldó, kárpittisztító, wax(ok), minimum 10db mikroszálas (40x40cm méret))

(#84961) Peter.70 válasza Magnum_ (#84957) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem is van vagy 10-15 db a csomag tartóban :D

(#84960) rbalint88: és a csomagokat hova teszed? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84962) pècsimunkás válasza rbalint88 (#84960) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Most vettem ki az autóból a műszerfal törölgető antisztatikus kendőket , és a Viledat , amivel waxolni szoktam . Kimosom őket aztán , mennek vissza az autóba . Nekem is sokszor mondják , hogy túlzásba viszem az autó takarítását , de akik ezt mondják , ha beülnek az autómba , mindig megfjegyzik , hogy milyen jó beülni mindig az autómba... :D .
Hozzá tenném , hogy az előző - 16 éves Méganom is mindig patyolat volt , nem csak az új autóm :K .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84963) jozsi252 válasza pècsimunkás (#84962) üzenetére


jozsi252
veterán

3 polc van, alsó polcon vannak a szerek, felette egy rakás ecset szivacs kefe minden létező eszköz ami kell a takarításhoz, legfelül meg habosító vödör egyéb dolgok.
Chemical Guys - Carpro - Valetpro - Wolf - AutoFinesse cuccok.

iPhone 13 Pro Max

(#84964) rbalint88 válasza Peter.70 (#84961) üzenetére


rbalint88
addikt

156 szedánban? sehova, eleve :DDD
sky: ja, a kétféle műszerfaltisztítót el is felejtettem :)) meg a szilikont és a külön műanyagápolót.

jozsi252: jó látni, hogy vannak nálunk betegebbek is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84965) bitpork válasza jozsi252 (#84963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És milyen autóban van 3 polc?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84966) jozsi252 válasza bitpork (#84965) üzenetére


jozsi252
veterán

Természetesen nem a kocsiban tárolom ezeket. Hanem egy szimpla 3-as sarokpolcot fogtam be hogy minden egy helyen legyen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#84967) pècsimunkás válasza rbalint88 (#84964) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hála Istennek , már nincs ennyi cuccom :D . Nèmetországba csak a Sonax waxot , ès a Sonax műszerfal ápolót hoztam ki , a hozzájuk tartozó rongyokkal . Otthon maradt a 3 fajta autósampon , szivacs , vödrök , kefe , meg mèg egy wax - valami amerikai , mèg a vizes autóra kell a rányomni , ès azzal együtt szârazra törölni , meg mèg egy másik fajta műszerfal ápoló . A kâtrány oldót meg majd kifelejtettem a felsorolásból ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84968) szabonagyur


szabonagyur
félisten

:DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84969) Jorus válasza jozsi252 (#84963) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem van egy slag a kertben a külső ápolásra, meg pár nedves popsitörlő a kesztyűtartóban a belső takarításra. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84970) jozsi252 válasza Jorus (#84969) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez nálam amolyan hobbi, nagyon szeretek vele foglalkozni, csak sajnos mikor sok a munka utána már nem sok kedvem van órákat tölteni a kocsi ápolásával. Bár ha minden jól megy jövő héten fogom átvenni az új Yarisom, aztán annál újra be kell vetni a szereket. Legalábbis a gumis részeket mindenképp szépen át akarom kenni már az elején.

iPhone 13 Pro Max

(#84971) Magnum_ válasza jozsi252 (#84970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem ez nyugtat meg. Stresszes nap utan jol esik lemosni a vasat.

I humbly and respectfully decline™

(#84972) Jorus válasza jozsi252 (#84970) üzenetére


Jorus
nagyúr

Heti 1-2 etap fixen földutas (kutyákat viszem mezőre futni), poros/saras, plusz kéthetente masszív erdőjárás hóban/sárban/porban - mikor mi van, szal én csak a nagyját szoktam lecsapatni a kocsibehajtón, meg havonta egyszer beállok a mosóba.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84973) pècsimunkás válasza Jorus (#84969) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Merci Sprinterben , ès a Mèganomban popsitörlőt használtam a műszerfal ès a műanyagok takarítására , de az Auris műszerfalán látszik az olajos törlőkendő nyoma . Az èrintőkèpernyőn ès a zongoralakkon meg pláne . Sokszor letöröltem utánna mèg egyszer puha ronggyal , akkor azèrt jó lett , de azèrt keresem a tökéletes megoldást . De , tènyleg ... Csak a belső takarítás miatt kène 4-5 rongyot , meg 2-3 fajta kemikáliát t tartani .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84974) jozsi252 válasza Magnum_ (#84971) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez nyáron hatványozottan igaz, de sajnos ebbe a szar tavaszi őszi téli időszakba belül érdemesebb több figyelmet fordítani a kocsira.

(#84972) Jorus

Persze ebben az esetben érthető, én mondjuk próbálok minél jobban vigyázni, de amikor az időjárás kibaszik velem akkor nem tudok mit tenni.

(#84973) sky11

Belsőre én Chemical Guys Nonsense-t használok, eddig ez a legjobb szer amivel találkoztam. Ez jó műanyagra, illetve kárpitból is ki tudja hozni a koszt foltokat, bár arra én a Chemical Guys Fabric Clean-t használom, de a Nonsense is jó valamennyire. Mellé szivacs meg mikroszálas és le is van tudva a belső tisztítás a portól kosztól egyéb dolgoktól. Én az ilyen nedves törlőkendőket meg egyéb dolgokat annyira nem szeretem.
Kell pár jó minőségű mikroszálas, mondjuk olyan 3-400gsm környéki aztán azokkal szép tisztára lehet törölni mindent.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#84975) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Már szinte el is felejtettük Apámmal ezt a szuper táblát.
Még az államokból hozta jó régen amikor neki is Fordja volt :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84976) barnam_ válasza Magnum_ (#84959) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt hiszem akkoriban is több törlőkendőm volt 1 darabál, csak lehet koszosak voltak; meg nem is úgy készültem, hogy törölgetni fogom a kocsit :B (azóta azért változott a mosási technikám)

(#84977) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#84975) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor most már Neked is az van? :D

(#84978) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#84977) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha kiteszi a táblát most, akkor a szomszéd utcában kell parkolnia... még 1,5 hét kb. mire megérkezik neki. :B

(#84979) Magnum_ válasza Jaffa75 (#84978) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még 1.5hét, mire átfényezik a szállítás közben TK-ra tört Focust? :(

;]

I humbly and respectfully decline™

(#84980) Jaffa75 válasza Magnum_ (#84979) üzenetére


Jaffa75
őstag

Én is gyakran olvastam hasonló sztorikat a Lagermax-szal kapcsolatban... :U Tse elég rutinos, biztos átméri az az elemeket! :C :DD

(#84981) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Aki elárulja, hol lakik Szent, kap egy rekesz sört. Ugyanitt félig üres rózsaszín festékszóró eladó ;]

Még 1 hét, a civic már ridegtartásban van a tábla miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84982) rbalint88


rbalint88
addikt

Urak, tudom hogy illegál, de: baszkurálja a csőröm a ledes izzó. Egy kavicsnak köszönhetően elhalálozott a ködlámpám, ami sima H1 izzóval szerelt, utángyáriból is olyat tudok venni. Meg ugye léteznek a gyári helyre beszerlhető ledes csodák, eleve ködlámpának tervezve, annak megfelelő foncsorral.
Na most a kérdés az, hogy - félretéve, mennyire road legal - létezik-e már olyan ledes izzó, ami egy sima halogén helyettesítésére alkalmas vetítési kép tekintetében és több fényt ad? Pl ilyenre gondoltam: [link] Az a gond, hogy neten nem nagyon találtam infókat arról, hogy milyen ledes izzók működnek bizonyítottan. Illetve de, egy H4-es philipset, ami 80ezerFt/pár :DDD

(#84983) Magnum_ válasza Tsebacsi (#84981) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elárulom magamtól is.
XVIII. ker, Havanna ltp.

I humbly and respectfully decline™

(#84984) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ebbe a h1 foglalatba ugye mehet az 55wattos h1 fényszóró?

Azért kérdezem, mert láttam sokkal drágább foglalatot is...

(#84985) brumi1024


brumi1024
veterán

Tegnap találtam ezt a gyöngyszemet a Model 3-ról (YTalert). Elég részletes körbenézés. Vannak funky apróságai, meg jó ötletei, de én nagyon erősnek érzem a 35k dollárért nem kapsz jobb ajánlatot kijelentést Musktól. Ez egy 50k dollár körüli változat, ennyiért túl sok a kompromisszum. Műbőr ülés? A csomagtartó belső burkolata és takarásai a Lada Grantában igényesebbek. A 10 dolláros 3M fahatású matrica vérciki. Az első telefontöltő szintén. A kilincset a második nyitáskor rögzíteném fixre. Tldr: a "prémium" (nagyon erős idézőjel, ez max árban az) Modek 3 helyett nekem inkább egy 330d vagy egy A4, esetleg Juliska. Ha meg villany kell, meg lehet várni amíg egy autógyártó kiad egy villanyautót ebben a kategóriában. ;]

(#84986) Tsebacsi válasza Magnum_ (#84983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is onnan járnék át a Husztira mosatni ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84987) gerii válasza rbalint88 (#84982) üzenetére


gerii
addikt

Osram ledes ködlámpa

Izzót ledesre cserélni nem lehet, mert az izzó gömb alakban szórja a fényt, a led pedig egy lapos felületen. Ehhez tervezik a foncsort.
A sok idióta viszont ezt nem realizálja, így vakítanak a fosukkal össze-vissza.

(#84988) Magnum_ válasza Tsebacsi (#84986) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem mosatok, hanem magam mosom :O

I humbly and respectfully decline™

(#84989) Tsebacsi válasza Magnum_ (#84988) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sok a szabadidőd :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84990) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#84981) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Beszámítattad a Civicet , vagy eladod külön ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84991) Magnum_ válasza Tsebacsi (#84989) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jajaja, igen.

I humbly and respectfully decline™

(#84992) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#84990) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Beszámíttatom, mert az egyéni eladásra se időm, se idegem nincs.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84993) i-sti válasza brumi1024 (#84985) üzenetére


i-sti
senior tag

Az illesztések, élek, "összedolgozás"... van még mit optimalizálni.
Ez nem ellenfél az Audinak vagy a BMW-nek.
Ez csak Passat szint a belsőminőség és az összeszerelés minősége.

Láttam élőben Model X-et. Nem prémium autó az.

Novum Forum Siculorum

(#84994) tboy93 válasza Tsebacsi (#84992) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mééér nem szóltál, eladtam volna én neked, a pluszt a kereskedő által ígért árhoz képest meg megfeleztük volna :P

(#84995) Tsebacsi válasza tboy93 (#84994) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azaz ugyanott lennék, atombiznisz :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#84996) brumi1024 válasza i-sti (#84993) üzenetére


brumi1024
veterán

A Passat is komolyabban összerakott.

[ Szerkesztve ]

(#84997) i-sti válasza Jaffa75 (#84666) üzenetére


i-sti
senior tag

Itt lehet kajálni is.

[link]
[link]

Novum Forum Siculorum

(#84998) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok,

tud valaki ajánlani megbízható(nak tartott) Citroen márkaszervizt Budapesten? Egy 2012-es C4 elektronikája baszakszik, eddig két független autóvillamossági szaki is csak vakarta a fejét.

(#84999) w333 válasza kory24 (#84984) üzenetére


w333
félisten

Persze hogy mehet ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#85000) alázógyík válasza vhunor (#84998) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Egy telefont megér:

"Bethlen Gábor,, Tel:06 30 821 3274 Budapest XVI kerület ,,,, Főleg 2.2 hdi gyógyítása, 2.0dhi, 1.6hdi nyűgjeinek feltárása, FAP rendszerek gyógyítása, Citroen c5 javítás,C6, 607 peu Peu 307 , 407,,C8, 807 ,Phedra,javitás, diagnosztika, alkatrészek karosszéria motor váltó turbó stb stb. Tisztelt ügyfeleim! Telefonon reggel 9htól -- 20h-ig tudtok elérni .Előfordulhat hogy elsőre nem veszem fel a telefont . Hétvégén nem létezek. Köszi megértéseteket."

Index és facebook Citroen csoportban ott javítattja mindenki a gépét. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.