Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) Skillet


Skillet
addikt

Van valakinek fogalma arról, hogy itt mit is akart üzenni a gégpjármű tulajdonosa a nagyvilágnak? :F
Mert én agyalok, de sajnos meghaladja a képességeimet.

Találtam egy újabb alvázvédelemmel foglalkozó céget. Esetleg tud róluk bárki, bármit?
KATT
Vannak fent árak is. Úgy tűnik a dinitrolos sztorit ők is űzik, de van valami okosabb védelem is... 10-15 év tartósságot írnak rá.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85902) Skillet válasza Skillet (#85901) üzenetére


Skillet
addikt

Az elsőhöz a kép

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85903) BigBlackDog válasza Skillet (#85902) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem félretankolt a kisasszony. :D

(#85904) -v- válasza Skillet (#85901) üzenetére


-v-
addikt

Van valakinek fogalma arról, hogy itt mit is akart üzenni a gégpjármű tulajdonosa a nagyvilágnak?

Szerintem azt, hogy legalább két PhD-je van ;]

(#85905) brumi1024 válasza BigBlackDog (#85903) üzenetére


brumi1024
veterán

Extrém félretankolás lehetett az, ami miatt a hátsó ablakra kell ráírni, hogy mit illik beletankolni. ;]

(#85906) kisza25 válasza Magnum_ (#85393) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ne tud meg mennyi hülye ember van, olyan dolgokat kérdeznek sokszor, hogy nem tudom elsőre, hogy viccnek szánta vagy komolyan gondolta, a legszebb, hogy sokszor meggyőződve állítják a hülyeséget, mert ő olvasott valamit az internyeten :W

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#85907) EQMontoya válasza Skillet (#85902) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bizonyára azt próbálta kompenzálni, hogy nem tud helyesen írni. :) (kimaradt a vessző)

Same rules apply!

(#85908) Magnum_ válasza EQMontoya (#85907) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De az oktatast nem kell fejleszteni.

I humbly and respectfully decline™

(#85909) Skillet válasza Skillet (#85902) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm az infót mindenkinek. Erre tuti nem gondoltam volna.
Így sem igazán értem. Vagy, a tanksapka ajtajára meg az lehet írva, hogy "mielőtt tankolsz, lesd meg a hátsó szélvédőt!"?
:DD
Mögötte sem autóznék, kicsit azt gondolnám, hogy nekem szól a felirat. Kicsit mindnekinek szól...
Nem is értem, na mindegy :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85910) Arni9010 válasza Skillet (#85909) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nyáron olvastam erről a bejegyzésüket: [link]

(#85911) Jorus válasza Skillet (#85902) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem ezen a módon szeretne elnézést kérni, amiért gyökketővel araszol, miközben melegíti a turbót. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#85912) bitpork válasza i-sti (#85893) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Majd akkor rinyálj ha 100 literes lesz a tankod ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85913) kaszaking válasza bitpork (#85912) üzenetére


kaszaking
tag

100 literes tank vagy 60 mindegy mert így is meg úgy is 5000ért tankolunk :D :D (nagy magyar átlag)

(#85914) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Péntek este 18-20 óra közötti idősávban mennyire vészes az M1 Győr-Budapest szakasza? Lehet haladni?

(#85915) bitpork válasza kaszaking (#85913) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én 15-ért szoktam :D Csak mert hát ha több a nyál, akkor biztos h többet megyünk vele :DDD Amikor hosszú út van akkor meg annyit h kifolyik belőle :)) A legtöbb eddig cca 33k volt amit elnyelt, de akkor volt amikor a vépóver volt 380 v mennyi - hozzáteszem nem szoktam megvárni míg fekszik a mutató.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85916) tboy93 válasza kaszaking (#85913) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha ötezeré' tankolnék járhatnék 3 naponta kútra :W Én két hetente gurítom tele az 50 lityós tankot (41-42L 15k huf), de mit nem adnék egy 100L-es tankért, havonta csak egyszer kéne tölteni :K

[ Szerkesztve ]

(#85917) tomcsi23 válasza Skillet (#85909) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha egy ilyen mögött autózol, a színe se látszik többnyire, nemhogy a felirat. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#85918) i-sti válasza bitpork (#85912) üzenetére


i-sti
senior tag

55,31 litert nyomtam le a torkán, ~22k ft.
Én sem bánnék egy 70-80 literes tankot. Nem kellene 2 hetente kútra járni.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#85919) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Urak!

95W Extra Loados a gumim (nyári) érdemes télire is ilyen XL-es 94 körüli gumit vennem, vagy az XL elhagyható, illetve lehet akár 91-es is? A 91-hez adott index valami 610 kiló, azaz összesen 2440 kg terhelhetőségig elég, ugye? A 95-ös 690kg.

Kib*** drága a TPMS szenzor...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85920) EQMontoya válasza Tsebacsi (#85919) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, elvben, de ugye nem biztos (biztos, hogy nem) 50:50 a súlyelosztásod, szóval nem.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#85921) tboldi válasza Tsebacsi (#85919) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vegyél egy jobbfajta négy évszakost (Michelin CC+ pl.). Én is azt fogok, ha S-Cross lesz. ;)

(#85922) bitpork válasza i-sti (#85918) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

jah tank kellene de fogyasztás nem? Okééé...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85923) Tsebacsi válasza tboldi (#85921) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem-nem, én téli-nyári vagyok, és mit csináljak a mostani vadiúj nyárival? Eladni? áhhh...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#85924) Magnum_ válasza Tsebacsi (#85923) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

Csereltesd csak a felnin a gumit azzan kesz

I humbly and respectfully decline™

(#85925) tboy93 válasza Magnum_ (#85924) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ahány csere annyi esély, hogy lebassza a felni szélét a gumis ;] Részemről vagy két szett kerék vagy 4évszakos gumma, de ez én vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#85926) i-sti válasza bitpork (#85922) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha nagyobb a tank, kisebb a fogyasztásod mivel a tű lassabban mozog. ;]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#85927) Magnum_ válasza tboy93 (#85925) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de drága a TPMS

;]

(én amúgy szintén két szett híve vagyok, de túlélném, ha felnin cseréltetnék, a gumisom bejáratott szerencsére, bár persze, ott a rizikó, amit írsz. Jár a :R)

I humbly and respectfully decline™

(#85928) -v- válasza Tsebacsi (#85923) üzenetére


-v-
addikt

Hat ha ugyis focusod van sportfutomuvel 17-es felnivel, akkor szerintem siman megerzed az xl-esnel iranyithatosagban, hogy jobb, a merevebb oldalfal miatt .. mar ha ez szamit, cserebe a sima kenyelmesebb valoszinuleg.

[ Szerkesztve ]

(#85929) bitpork válasza i-sti (#85926) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ndkem hideginditassal a pillanatbyi fogyimerom eleg sokaig mutat am 99.9-t es csak azert ennyit mert nincs tobb hely neki :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#85930) tboy93 válasza bitpork (#85929) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs benne ∞ jel? :o

(#85931) i-sti válasza bitpork (#85929) üzenetére


i-sti
senior tag

Nekem a hidegindítás télen-nyáron, mindig 15 l.
Nyáron hamarabb csökken, télen lassabban.
Eddig amit láttam legtöbb, az egyesben kigyorsítás.
42 l/100 km.

Novum Forum Siculorum

(#85932) Qru válasza Tsebacsi (#85919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kib*** drága a TPMS szenzor...

Ezért is vettem 4évszakost, nem kell még egy szett TPMS és cserélgetni sem kell a gumit.

Elég lesz 91-es gondolom nem pakolod tele cementeszsákkal a hátulját.

#nincsbennetarcsi

(#85933) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

saját szakmám miatt, meg még a stifttel eltöltött évek alapján nagyon előitéletes vagyok a 4 évszakosokkal, miszerint ami mindenre jó, az semmire se. de ha valaki hozzám akar vágni egy fiatal 215/55 r16ot, vagy 235/45R17et akkor tél végén kipróbálom. teszteknek nem hiszek, saját tapasztalat meg az, hogy szarok a 4 élvszakosak (8 évvel ezelőtti tapasztalat)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#85934) Skillet válasza tomcsi23 (#85917) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, ezt akartam is írni, hogy a másik, amiért nem mennék mögötte, az a füst/bűz kombó, de nem akartam bántani a vindízel tulajokat. :DDD

(#85910) Arni9010
:Y köszi az infót, meglett a megfejtés. Bár, sajnos a fölött még így sem értem. De akkor újabb kérdés: ki az, aki önszántából felragaszt egy ilyesmi matricát a KOCSIJÁRA? :W

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85935) Qru válasza bajnokpityu (#85933) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat fejlődtek az utóbbi időben. Nem hozza egy téli tudását nyilván de már bőven a használható kategóriában vannak. [link]

#nincsbennetarcsi

(#85936) i-sti válasza Qru (#85935) üzenetére


i-sti
senior tag

Az Imprezád 4WD? Ha igen, akkor Torsen-es?

Novum Forum Siculorum

(#85937) bajnokpityu válasza Qru (#85935) üzenetére


bajnokpityu
félisten

havas teljesitmény engem nem nagyon érdekel. de a latyak igen. és mig a havas rész javarészt mintán múlik, a nedves felület már az alapanyagon is. és ha kompromisszumot kell kötni az anyagban, akkor nem lehet olyan jó se télen se nyáron, mint a spec gumik. szerintem :D

úgy tudom, h a 4 évszakos igazából egy keményitett téli (gumisok mondják), ezért logikus, hogy télen lesz jobb, mint nyáron. szóval no, szeretek kanyarogni is. és nagyon meglepne, ha valós körülmények között egy 4 évszakossal lehetne olyat tekeregni, mint egy jó nyárival nyáron.

és persze nyirkos úton télen (még nagyon jókat kocsikázok mostanában)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#85938) Skillet válasza Qru (#85935) üzenetére


Skillet
addikt

Főleg annak, aki nem hagyja el az országot. Hagyjuk már a magyar telet. :N Ez csak locspocs, ide bőven jó a 4 évszakos, TÉLRE. Hogy nyárra jó-e, abban már kevésbé lennék biztos. Kíváncsi lennék, mit mutatna a galanton, forszírozva...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#85939) EQMontoya válasza Skillet (#85938) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pont azon lepődtem meg, hogy a télim mennyire kemény szárazon.
Rakpart felől a Budafoki felé befordultam a Kopaszinál (tehát a szűkebb oldalon) 55-60 körüli tempóban, és meg se nyikkant.

Same rules apply!

(#85940) Qru válasza bajnokpityu (#85937) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől azért szofitsztikáltabb a dolog. Van az alapvetően téli ami nyáron is használható (pl Goodyear Vector4) és van az alapvetően nyári ami télen is (Michelin CC). Nekem a CC van erről tudok nyilatkozni: polgári használatra teljesen oké. Nyáron a vezetési tréningen is kétkedve fogadta az instruktor a CC-t aztán a végén látva az eredményt azt mondta hogy ha jó a kopásállósága is akkor ő is ilyet vesz. Vizes szlalompályán 1-2 tized másodperces lemaradásom volt a jóval erősebb Conti SC5-ös autóhoz mérve (208 Le vs 173), igaz szárazon jobban elmaradtam. Télen a másik autón Conti TS850 van. Vizes fékútban sokkal jobb a CC, szárazon nem érezni különbséget, hóban a CC-vel szándékos erőltetésre hajlamos oldalra kitörni a TS850 stabilabban kapaszkodik.

#nincsbennetarcsi

(#85941) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#85937) üzenetére


bajnokpityu
félisten

beleolvasva a gumi topicba, érdekes. icept 2. hely, wrd4 5., sottozero meg 6.
hát én pont fordítva érzem. wrd4 mondjuk vitarán volt, de nagyon jó a véleményem róla, icept a sportagen van, és hát annyira nem baba, a sotto meg kik*rt jól tapad +5 fokban a mondin.

jorus: nagy a kezed :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#85942) Qru válasza bajnokpityu (#85941) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tesztek 90% fizetett reklám, a felhasználói véleményeknek jobban hiszek.

Skillet: Hát azért a 280 lóra már kevés lenne a 4évszakos...

#nincsbennetarcsi

(#85943) Jorus válasza tboy93 (#85925) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én felnin cseréltetem a téli-nyári gumi szettet, a felni így is karcos, cakkos, dörzsölt, a gumis sokkal kevesebb kárt tesz benne, mint a vízmosások meg a sziklás falú rézsűk. :D

OFF: mikor lettek ennyire irinyó-pirinyók a mekis szendvicsek? Pár éve nem ettem náluk semmit, most asszony hozott McRoyalt (aka "Sajtos negyedfontos", ahol fontban mérnek) meg BigMac-et, de mindkettő ilyen minyon-szerű valamivé zsugorodott. Elvileg ez a két legnagyobb szendójuk, szal WTF?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#85944) BigBlackDog válasza Qru (#85942) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Hát azért a 280 lóra már kevés lenne a 4évszakos..."

Ezért használt múlt télen is nyárit (ha jól rémlik). ;]

[ Szerkesztve ]

(#85945) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én azét maradok tisztelettel a külön téli, külön nyári guminál, cserélgetéssel, évi centírozással, kiadással, szopássa, pakolással, mosással, de az egyéni véleményeket mindig kíváncsian olvasom, mert érdekel, ki mit gondol, ha ilyen stílusban folyik, mert ez így tök oké

egyébként használjatok bambano-féle télen is jó nyári gumit. Nem négy évszakos, hanem télen is jó nyári, jegyezzétek meg. ;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#85946) footy válasza Magnum_ (#85945) üzenetére


footy
addikt

Hat ilyenben azert nem egy bamba no velemenyere kellene adni ;]

Azert en is elgondolkodtam a 4 evszakoson, mert a kovetkezo autom jo esellyel tpms szenzoros lesz es valoszinu a 17-es meret is. Abbol 2 szettet fenntartani kisse draga buli.

(#85947) EQMontoya válasza Magnum_ (#85945) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is így tolom, bár azért van két szett felni, hogy ne kelljen mindig centírozni, gumissal felrakatni. Azért a netto 6k-ért felrakom én, bő egy óra alatt megvagyok vele, amibe benne van a ki-be pakolás is.

Na de persze csak alu, mert szarul nézne ki rajta a vasfelni. #buzivagyoktudom. :)

Same rules apply!

(#85948) molnarpeter válasza Magnum_ (#85945) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

10 éve is volt télen jó nyári, csak azóta rá van írva az m+s ;] Jó kis piskóta mintás Matador, egyszer árkot is fogott szegény Wartburg :D (Elöl masszív terepes fotózott gumik, hátul kicsit kopottas nyári - megpördült egy hirtelen lejtő kanyarban).

(#85949) EQMontoya válasza molnarpeter (#85948) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fotózott? :U

Same rules apply!

(#85950) molnarpeter válasza EQMontoya (#85949) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ducking auto cucumber :DDD Futózott :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.