Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) rbalint88 válasza -v- (#84450) üzenetére


rbalint88
addikt

aszonta olyan volt, mint mikor a Combinoról átülsz a CAF-ra :P

(#84452) -v- válasza rbalint88 (#84451) üzenetére


-v-
addikt

:o

(#84453) Magnum_ válasza pècsimunkás (#84449) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Viccelsz???
Csak par csepp kell az applikatorra - lampankent.
Atmentem ketszer elso hatso lampakon meg a hutoracson 1x meg a kodlampakon 1x. Meg balint lampain 1x.
Maradt meg benne.

[mindjart lemegyek megnezni a kocsit, hogy ebbe afos idoben hogy birja a fusso

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#84454) szőröscica válasza Qru (#84446) üzenetére


szőröscica
addikt

En 110-el jottem haza, az M7-en igy is a gyorsabbak koze tartoztam.

(#84455) Mágus2 válasza Qru (#84446) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Erre azért ügyelj, össze ne akadjatok pályán.

:DDD

Skobaru. ;]

[ Szerkesztve ]

(#84456) EQMontoya válasza Mágus2 (#84455) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez jobbkormányos?

UKDM Skodaru. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#84457) bajnokpityu válasza F_Zolee (#84441) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon. pár évesen is katasztrófa, magyarok is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84458) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
Amatőrnek tűnő kérdésem lesz, de nézzétek el nekem. Első saját autóm, először van kötelező a saját nevemen. A00-ban vagyok jelenleg, és tegnap este a rossz időben, sajnos nekitolattam egy autónak. Maga a sérülés jelentéktelen, az én autómon semmi nem látszik, a parkoló autón van egy karcolás, az első lökhárítón (focus c-max).
Meg is írtuk a kárbejelentőt a parkoló autó tulajdonosával.
A kérdésem annyi lenne, hogy kb milyen kötelező díj emelkedésre lehet ilyenkor számítani?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#84459) bitpork válasza Runner_fxr (#84458) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Minél drágább ajánlat alapján csinálják meg a másik kocsit, annál rosszabb lesz neked. Ilyenkor a Biztosító Malus kategóriába tol, és bizony az drágulást jelent, de hogy mennyi azt csak a biztosítód tuja megmondani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84460) Magnum_


Magnum_
nagyúr

aztatja az eso, hompolyog az utcakon a viz (mint az Az c filmben), dr a viasz azert latszik.

I humbly and respectfully decline™

(#84461) Speeedfire válasza Magnum_ (#84460) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez már a fusso?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#84462) Jorus válasza Runner_fxr (#84458) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően egy károkozás 2 kategóriát dob vissza a következő évre, tehát a jövő évet az egy koccanás miatt - függetlenül annak kárértékétől - Malusz 2-ből fogod kezdeni, de erre jöhet rá plusz szorzó is, amivel emelik a díjat, de az biztosítótól függ.

Ilyen esetben, ha alacsony a kárérték érdemes lehet kifizetni a biztosító helyett a vételn félnek megállapított kárt, és akkor nem változik a bónusz-besorolásod - gyors kalkuláció javasolt, miután megérkezik a biztosítótól a kárbecslés, és rákérdeznek, hogy szeretnéd-e rendezni saját erőből.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84463) Jorus válasza szőröscica (#84454) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mi délelőtt toltunk egy Orfű-Érd etapot, Pécstől M60-M6, szépen lehetett haladni 140 környékén, bár asszonynak nem tetszett a viharos szél és a csökkent látási viszonyok miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84464) Magnum_ válasza Speeedfire (#84461) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen

I humbly and respectfully decline™

(#84465) bitpork válasza Jorus (#84462) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Viczes a táblázat... Mi az hogy "0 kár"? Bakker maketból rossz voltam de a nullával történő művelet azért vicces, pláne ha visszadob egy osztállyal a bonus-malus listán a semmiért...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84466) Speeedfire válasza Magnum_ (#84464) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jól néz ki. Remélem én is fel tudom lassan kenni már. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#84467) Jorus válasza bitpork (#84465) üzenetére


Jorus
nagyúr

A bal oldali, sötétkék oszlop a kiinduló érték a vizsgált évben, az összes többi oszlop a következő időszak besorolását jelenti az okozott károk számosságának függvényében. Ha nem okozol kárt, akkor eggyel feljebb lépsz a következő időszakban, ha kárt okozol, akkor minden esetben kettőt lépsz vissza a következő időszakban, kivéve négy károkozás esetén, mert akkor bárhonnan automatice M04-be kerülsz.

Tehát emberi nyelven: a jelenlegi besorolásod megadja a kívánt sort, az időszak alatt okozott károk száma pedig az oszlopot, az eredményül kapott cella a következő évi besorolásod adja vissza értékként. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#84468) -v- válasza bitpork (#84465) üzenetére


-v-
addikt

maketból rossz voltam

Látjuk ;]

a nullával történő művelet azért vicces

Nem végzünk semmilyen műveletet a nullával (az osztáson kívül amúgy is minden oké).

Mi az hogy "0 kár"

Ez itt egy mennyiség, ami mérőszámból és mértékegységből áll, a nulla a mérőszám ;) mivel a mértékegység a darab, azt hagyományosan elhagyjuk.

Egyéb kérdés? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#84469) bitpork válasza -v- (#84468) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oszt kocsid van már? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84470) Integrale válasza -v- (#84468) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD
Hihetetlen, hogy mindig kepes vagy feldobni a napom. :R

"Bad reklám is reklám too"

(#84471) Runner_fxr válasza Jorus (#84462) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És bitpork, köszi a választ!
Ez mondjuk annyiból jó hír, hogy ha nem állapítanak meg irreálisan nagy összeget, akkor ha kifizetem, maradok A00-ban. Meglátjuk.

(#84472) -v- válasza Integrale (#84470) üzenetére


-v-
addikt

Mindig itt vagyok, hogy segítsek ;]

(#84473) Qru válasza Mágus2 (#84447) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondom A4 nem S4... ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#84474) tomcsi23 válasza Runner_fxr (#84471) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem, mert akkor már B1 lesz.
Egyébként ritkán éri meg kifizetni a kárt, kicsivel drágábban azért át lehet menni valami kedvezőbb társasághoz. Mindenképp kalkulálni kell majd egyet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#84475) MunezXBK válasza Qru (#84473) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kombit is írtál, oszt az se stimmel. ;]

(#84476) Qru válasza MunezXBK (#84475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Avant... Kombim nekem van :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#84477) Runner_fxr válasza tomcsi23 (#84474) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Felhívtam a tulajt, megpróbálok vele megegyezni. Ha valami értelmes összegbe meg tudunk állapodni, akkor lehet inkább kihagynám a biztosítót.

[ Szerkesztve ]

(#84478) pècsimunkás válasza Magnum_ (#84453) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megrendeltem .
Gondolom száraz , tiszta lámpára kell felvinni ...
Egyik autómosás után - persze ha megjön - megcsinálom .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84479) Magnum_ válasza pècsimunkás (#84478) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszos, porosra felesleges lenne.

I humbly and respectfully decline™

(#84480) -v-


-v-
addikt

[link]

Most ennek csak szerintem van überborzasztó szar hangja :F

(#84481) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Lambda/hőfokjeladó/stb szenzorokat mennyiért szoktak diagnosztizálni?
Az autóm (F astra cabrio x16szr, 75le) város/előváros viszonylatban simán bekajál 12 litert, és eddigi rekordom teljesen stabil 90-es tempóval, felhúzott tetővel, nyáron 10 lityi volt. Oké, az autó LPG-s, de akkor is mindenki 6,5-7 litert írogat fix 90nél, városban 8 nagyon max 9.
Bosal lambda bárdiban 5k lenne, hőfokjeladó is filléres tétel, ezeket cserélném, gondolom megéri inkább csak beraknom egy újat belőlük, nem? A lambda is 20 éves eredeti még, fordulat néha megáll 1200rpm körül, majd csak 3-4 mp múlva esik vissza 800-as alapjáratra + néha egy pillanatra mintha lennéek ilyen beesések egyhelyben állva..

(#84482) MunezXBK válasza -v- (#84480) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kicsit izé...távolsági busz hangja van. :D

(#84483) rbalint88 válasza MunezXBK (#84482) üzenetére


rbalint88
addikt

Vili olyannal nem utazik, nem megy a BP táblán túlra, így nem tud mihez viszonyítani. Sajnos én nem tudok referálni, nem vagyok hajlandó megnézni olyan videót, amiben ez a srác beszél.

(#84484) szőröscica válasza rbalint88 (#84483) üzenetére


szőröscica
addikt

Ma kiraly volt dolgozni menni, 17:50kor hivtam a liftet az irodaban es 18:17-kor raktam P-be a valtot itthon. Lehetne minden nap ilyen. Dupla fizu, plusz szabadnap, ingyen parkolas, alacsony menetido. :)

(#84485) rbalint88 válasza szőröscica (#84484) üzenetére


rbalint88
addikt

hát ha ma dolgozni kellett volna menni, akkor az összes faszom ki lett volna és nagyon-nagyon morcos lettem volna.

(#84486) -v- válasza rbalint88 (#84483) üzenetére


-v-
addikt

Leckéket veszel mostanában buszos poénokból? Húzz bele, eddig a legalját sikerült elcsípned :D

(#84487) Integrale válasza rbalint88 (#84483) üzenetére


Integrale
veterán

"nem vagyok hajlandó megnézni olyan videót, amiben ez a srác beszél."

+1, róla írtam a múltkor, betanult műduma, minden egyes szavából az jön, le, hogy nem belülről fakad amit mond, az már csak pláne, hogy interjút nem tud levezényelni, babrál, matat, lóbálja a kezét, lépeget.

Hab a tortára, hogy a facebookos bringás csoportban pedig sikeresen bemutatta, hogy mekkora az arca.

"Bad reklám is reklám too"

(#84488) gzbotii válasza szőröscica (#84484) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha már Bp forgalom egy kicsit: imádom ahogy (példának okáért) a Váci úton, miután zöld lesz, én - aki több mint kétszer jártam arra - 40el csordogálok a következő lámpa felé, tudván, hogy így kb akkora érek oda, amikor a következő is átvált. Nem kell így megállni, újra kapcsolgatni, gyorsítani, fogyinak is jobb. De persze a sok okos hátulról legyorsul, bevág elém, így az elsobol leszek a 6-7+ a sorban. Így aztán persze mindenki satura kell fekezzen, mert elém is sor gyűlt, mindenki megáll.
Hol ebben a "jó"? Vagy mit nyer ezzel? :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#84489) Magnum_ válasza gzbotii (#84488) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szokd meg bp.-i közlekedést.
én is utálom, ha előttem tötymörögnek egy 70-es úton 40-el, akkor is, ha pirosnál meg kell állnom.

I humbly and respectfully decline™

(#84490) bitpork válasza Akos1994 (#84481) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!

Pontosan mily3n felhasznalas mellett ennyi a fogyasztas? Mert ugye benzinbol +1-2 liter a gazositas miatt, ha sok a hideg motoros rovidtav akkor meg a 10 liter inkabb az alja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#84491) gzbotii válasza Magnum_ (#84489) üzenetére


gzbotii
veterán

Én szeretem nyomni, ha van értelme. De ha nincs, akkor minek? Hogy úgyis meg kell állni.
Kolozsváron csapattam eleget, ott ahol tudom, hogy el lehet érni a következő lámpat vagy van bármi értelme.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#84492) Akos1994 válasza bitpork (#84490) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Általában 25-30 km-t megyek egyhuzamban, ebből 10-12km az m7-esen fix 100-as tempóval, többi utána a városon át kőbányáig. 36 liter gáz megy bele "kattig". Ugyanzon kútnál szoktam tankolni, csontra ki szoktam üríteni, és utána újra teli. átlagos vezetéssel 320-330km után szokott fogyni, a rekord ugye 360km. És a reggeli benzinnel autókázott első (kb) 3 kilométert nem is számolom ebbe bele (amiközben ugyanúgy pörög a napi km számláló).
Nyáron így 11 liter jött ki, a mostani +0-5-1 liter növekedés gondolom a nyárhoz képest még több dugóban állás + hideg. De ha olyan igazán valós átlagot akarok akkor tankolásonként még levonhatnám a napi 3km-es benzines etapokat és akkor inkább már 290km jönne a 36 literhez.
Értem én, hogy még talán a vén kadettből öröklött blokk ez, meg gázüzem, de szutyok 75 lovas 1.6..

(#84493) focvis válasza -v- (#84450) üzenetére


focvis
veterán

Teleraktam osztrák OMV 95-tel egy Horn nevű településen (1,194 €/liter, csak ez van és MM100, MM95 nem létezik). Nem éreztem különbséget, ha csak azt nem, hogy autópályán 100 körül elkapart ha megpadlóztam, de ez inkább a szakadó esőre és a 3 mm-es gumikra vezethető vissza. :D

Valószínűleg volt egy ~120/100-as trafim :/ Ezt ki küldi ki, az osztrák rendőrség vagy valami behajtó cég? (Nem tervezem befizetni, ha nem muszáj)

Prágába aránylag gyakran járok, a cseh autópályák elég foschak; viszont a normál országutak elsőrendűek, simán hozzák az osztrák minőséget. Stadion helyett megfontolandó...

[ Szerkesztve ]

(#84494) focvis válasza Akos1994 (#84492) üzenetére


focvis
veterán

Értem én, hogy még talán a vén kadettből öröklött blokk ez, meg gázüzem, de szutyok 75 lovas 1.6..

Ez eredendően egy igen takarékos motor, valami nem kerek vele. Lpgdoktor.hu?

(#84495) Akos1994 válasza focvis (#84494) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Mindenképpen elviszem majd LPG szerelőhöz is, ha nem oldódik meg, csak először gondoltam akkor a lambdát+hőfokjeladót cserélek pár ezresért, mert ha jól tudom főként ezeknél a régebbi rendszereknél az ECU-ra támaszkodik az LPG rendszernek a saját ECU-ja. Mert a kisebb rángatás/alapjárati furcsaságok benzinnél is megvannak, akkor meg az új lambda biztos nem kidobott pénz..
Köszi, az LPGdoktor eszembe se jutott, előző LPG-s autómmal voltam már több helyen, de mindhárom lehúzós jellegűnek tűnt, lehet próbát teszek velük. :R

(#84496) molnarpeter válasza Akos1994 (#84495) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vidd oda egyből, meg tudják nézni az összes nyűgjét az autónak fogyasztással kapcsolatban.

(#84497) tboldi válasza -v- (#84480) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem nem olyan rossz a hangja... Mármint az autóé. :B Bár az all time favourite nálam a sor 5 benzin. :K

(#84498) EQMontoya válasza -v- (#84480) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem nem rossz, van egy mókás karaktere a kompresszornak.

Same rules apply!

(#84499) aero. válasza gzbotii (#84491) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pontosan ez az eredmény [link]
Ezt kreszen oktatni kéne.

(#84500) hülyegyerek válasza focvis (#84493) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kiküldik német és magyar nyelven is. Sokkal normálisabbak, mint az itthoni kollegáik, a büntetési tételek is kisebbek, mint itthon. Ha 100 helyett mentél 120-al, az valószínűleg 30 ojródba fog fájni.
Amúgy én a helyedben nem félnék, 100-as korlátnál óra szerint 120-al szoktam menni, eddig nem volt belőle bünti (másból volt, de ott én voltam a fasz).

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.