Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) molnarpeter válasza szőröscica (#74449) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.0 TDCI, az SCTI 5 ajtós volt sajnos :D

(#74452) gzbotii válasza Speeedfire (#74445) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem is ilyen van ott, ahol a múltkor meghúzták parkolóban. Csak nem veres :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#74453) MunezXBK válasza EQMontoya (#74411) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Múltkor beálltam tankolni, megszokásból rányomtam a távra. Úgy néztek rám, mint egy tömeggyilkosra.

Ma pont tankoltam, kulcs, telefon bent, ablakok lent és mikor kijöttem, minden ugyanúgy volt. Meglepő. :D

(#74454) szilva01 válasza bitpork (#74446) üzenetére


szilva01
őstag

Ezt lopom.

(#74455) bajnokpityu válasza szőröscica (#74449) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csóró trend 140ló gázolajos. fordosokkal beszélve többség lebeszélt a nagyobb teljesitményű dieselekről, hogy alul szarabbul mennek, és fönt is keresni kell a difit a 140lovas 2.0 és a 200lovas 2.2es között.
furcsálltam, de elég egyhangúlag irták. stopper szerint van egy kis difi, de egyikkel se lesz sportos.

a 2.0turbo benya persze tetszett volna, 240lóval azért már majdcsak megy úgy mint skodri, de kb másfélszer annyiba került volna.noés 1.8tonna a büdös életbe nem lesz élményautó, hiába akarnak a tesztek erről meggyőzni.

és elnézést, de fordért én nem adok ki 3.5M fölött. újak/fiatalok mocskosul bukják árukat, használtan meg dunát lehet rekeszteni az ótvarabbnál ótvarabbakból.

úgyhogy most egy pár évig papásat játszunk, aztán ha a 3as superb megfizethető lesz, akkor abból egy erős benyásat be akarok vállalni.

meguntam a lomis 4.5M körüli passatokat (jót 5M fölött láttam volna), 2es superb keskeny. smaxból a jót nem adják el, 1 hónap alatt nem láttam egyetlen értelmeset se a hahun, franciától fosok, sorentoból rémes hulladékok vannak 4.5M-7évesen, sportage jó lenne, de nem elég nagy a csomitartó, avensis irtó csalósan széles/keskeny hátul. aztán már fel se tudom sorolni miket szűrtem ki egy hónap alatt.

egy sorentot sajnálok, orrom előtt elvittek egy magyar 45ezret futottat jól felszerelve 4.5Mért, de persze arról is kiderülhetett volna élőben valami.

ár/értékben nekem megtetszett az mk4es mondeo, jó szinben még egész jól is néz ki, vezetni jó, hátul olyan széles, mint egy zafira/passat,touran/stb: 134cm. akárkivel beszéltem, akár szervizes, akár flottás alapvetően dicsérik őket. mivel ford, ezért kisebb probléma várható vele, de reméljük nagy nem lesz. érdekes módon léteznek belőle karbantartott példányok (50ből 1). és basszus mind az smaxnak, mint a mondeoknak recseg a kilincs környéke. mindnek. sehol máshol, de ahol sokat piszkálja az ember, ott mindnek. a 20ezret tutottnak is... ez legyen a legnagyobb baja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74456) Integrale válasza bajnokpityu (#74455) üzenetére


Integrale
veterán

"franciától fosok" :DDD
Vettel egy francia motoros Fordot.

Kepeket kapunk? Milyen szinu, szerintem a legtobb szinben mutatos az MKIV.

"Bad reklám is reklám too"

(#74457) Magnum_ válasza bajnokpityu (#74455) üzenetére


Magnum_
nagyúr

gratulálok :R

és ne feledd, a pedált tisztán kell tartani :D

I humbly and respectfully decline™

(#74458) bajnokpityu válasza Integrale (#74456) üzenetére


bajnokpityu
félisten

PSAkban a motorral nincs gond :) többivel inkább.
ismerek olyan Smaxot (Ph-s) amiben 500e km van. igazából most sincs semmi baja, és soha nem is volt. 1 kuplungot evett meg, minden egyéb gyári benne. semmi jelét nem mutatja, hogy halni készülne. volt gazdája, és nem is adja el.

kékesszürke (oda vagyok ezért a színért. foton szarul mutat, élőben meg mindegyik jól, skodrim is ilyen). majd itthon fotózom le, addig érd be annyival, hogy Molnárpetiék 2liter benzin turbójához hasonló. azonos szin, évjárat.

Saint_ : köszi

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74459) focvis válasza bajnokpityu (#74458) üzenetére


focvis
veterán

Grat! Balesetmentes közlekedést!

Asszem' MK4 volt nekem is, 2008-as kombi, jó nagy, jól kanyarodik.

(#74460) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#74455) üzenetére


bajnokpityu
félisten

itt volt egy elirásom, (vagy többis, de egyet vettem észre) 1500kg az az 1800kg. csak onnan keveredtem bele, hogy smaxból találtam egy ilyet, és sokat gondolkodtam rajta, hogy hátha. aztán meg se néztem. a 140 ló vs 200lovat is smaxosok mondták.

focvis: köszi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74461) bitpork válasza bajnokpityu (#74460) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha akarod tudni mi az ami nem élményautó, a súlya miatt , Siófokon viszlek egy kört holnaptól ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74462) rbalint88 válasza bajnokpityu (#74460) üzenetére


rbalint88
addikt

Az smax csak a buszok kozott elmenyauto, ami annyit jelent, hogy nem akarsz minden egyes kanyarban eret vagni magadon buszlimuzinba csomorlott apukakent, hanem emberkent erzed magad. Nem kulonosebben terhelve az 1.8tdcivel is teljesen jol mozgott.

[ Szerkesztve ]

(#74463) szőröscica válasza bajnokpityu (#74455) üzenetére


szőröscica
addikt

Jó az. :) Hodály nagy az az autó, nekem tetszett, majdnem olyat vettem, csak ugye a 2.5T-t.

Remélem, szeretni fogod. Sok balesetmentest!

(#74464) adalbert1 válasza Qru (#74387) üzenetére


adalbert1
veterán

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy hány autóst érint az, hogy annyit álljon az autója, hogy elkezdjen állásban tönkremenni - gondolom 1-2 hónap még nem gond, akinek meg valamiért évekig parkolna, az jobban jár, ha eladja (hiszen állás közben is veszít az értékéből), kivéve, ha esetleg valami ritkaságról van szó (de akkor meg úgyis figyel rá annyira, hogy legalább pár hetente menjen vele egy keveset).

(#74465) tboy93 válasza adalbert1 (#74464) üzenetére


tboy93
nagyúr

Állásról jut eszembe, van egy ismerősöm aki örökölt egy 98-as imprezát, ami 5 évet állt. Folyadék cserék után megy mint a golyó, semmi baja :) 65.000km van benne :o

(#74466) bajnokpityu válasza adalbert1 (#74464) üzenetére


bajnokpityu
félisten

skodrinál úgy volt, hogy első évben mentek vele 40 v 45ezret. aztán köv 3 évben összesen talán 10et.
eredménye az lett, h fékek ugyan fogtak valamennyire, de se féknyomáspont, se normális fékerőm nem volt. kuka a komplett féktárcsa+betétszett, főfékhenger. meg akksi. mást nem vettünk észre, pedig eltelt azóta min 60e km, és 5 év.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74467) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ezeket ma elvileg Kecskeméten fotózták, azért ezek már keményen adnak a kocsiknak:

(#74468) kisza25 válasza adalbert1 (#74464) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy autó állhat sokat egy kereskedésben is mielőtt megveszik,
vagy pl. a párom édesapja autóját örökölte meg, ő nem vezetett mióta megvan a jogsija (volt egy kisebb trauma, mindegy), télen meg végkép nem vezet, októbertől tavaszig 1 tank benzin nem ment el, én használtam pár hetente, hogy menjen. Mondjuk most meglett járatva (megnézte Horvátországot), meg lecseréltem benne mindent (vezérlés, vízpumpa, gyertyák, gyújtótrafók, olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, keményített tárcsafékek, kapott 4 gummedlit, még fék folyadék és váltó olaj van vissza), mert az i30 rövidesen megy a háztól (kopkopkop)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#74469) bajnokpityu válasza kisza25 (#74468) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a jó vételeket gyorsan elviszik, szar vételek állnak hónapokig a telepen.

hidd el, kriminálisan gyenge a magyar használtpiac. és ezen a TC féle jóauto.hu se fog változtatni, az alapján, h ránéztem pár hirdetésre. de ne legyen igazam, és eljön a kánaán, az átlátható, korrekt autópiac.

platinum 3 csillagos csak azért, mert engedik hogy a telep haverjai véleményeket irjanak? vagy mert lesz hamisitott szervizkönyve mostantól az itt árult kocsiknak? meggyőző...

lehúznak egy újabb bőrt a nepperekről, akik teljesen nyilvánvalóan nem lesznek varázsütésre szent emberek.

akik jobb autót akarnak, elmennek közvetlenül a flottakezelőkhöz, weltauto és társaihoz, vagy az élelmesebbek begyűjtenek hahura előfizető nepper kontaktot, és magánnal próbálkoznak. nem import lomokkal szenvednek. szerintem. kavicsosok közül a nivósabbak is volt flottakocsikat árulnak (annak alsóbb kategóriáját, lógó ajtókkal, 1-2 kifelejtett szervizzel, 2 éves utolsó pecséttel).

mai tudásanyagom kibővült, hogyan lehet kicsit csalni a rétegmérővel :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74470) bitpork válasza bajnokpityu (#74469) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hogy mit fogsz te kapni azért h lekaksiztad a tc-féle kifogástalanÉSsohaelnemromó autós oldalt :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74471) bajnokpityu válasza bitpork (#74470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olvasd újra. én lennék a legboldogabb, ha jól működne. ha valahogy át lehetne világitani a hirdetéseket.

ezzel az a baj, h üzleti modellje hibás az ilyen weblapnak. a nepperek elenyésző százalékának érdeke átvilágitani, a többség meg nem fog itt hirdetni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74472) kisza25 válasza bajnokpityu (#74469) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez hogyan függ azzal amit írtam? :F
Ezek szerint az én autóm is szar vétel, mert lassan 2 hónapja árulom, pedig árban a kinálat legaljára pozicionáltam és az autó hibátlan, 1 hibája van, hogy crdi, ez most nagyon nem menő, mert csak a benzin!!4!!négy!4:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#74473) bitpork válasza bajnokpityu (#74471) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te is olvasd újra, mert nem azt írtam h örülsz, hanem azt h őszinte. A kettő nem ugyanaz, még ha végül egy tőről is fakad.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74474) adalbert1 válasza kisza25 (#74468) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is azon a véleményen vagyok, hogy egy kereskedésben szerintem akkor áll többet pár hónapnál egy autó, ha az amúgy sem kell senkinek, azért meg annyira nem nagy kár (meg szerintem így is lehet, hogy mennek vele mondjuk próbaútra azért), szóval szerintem az ilyen örökléses eseteken kívül más eset nem igazán lehetséges.

bajnokpityu: ez nem tűnik annyira vészesnek, 3 év alatt a 10k km igen kevés, de akkor ezek szerint ez sem egy helyben állt 3 évig.

Megnéztem én is a joautok.hu-t, abban a kategóriában, amiben nézgelődtem korábban, nem látok olyan túl jó vételeket - pl. gyengébb felszereltségű Astra, 130k km-rel több futással, igaz kicsit szebb esztétikai állapotban (igaz, már az újabb 1.6-os motorral, de lehet, hogy csak papíron, képek alapján a régebbi), mint amilyet én vásároltam, ugyanolyan áron, amennyiért én elhoztam magánszemélytől - ez szerintem nem jó vétel.
Ford Focus, 12 feltöltött dokumentummal, aminek egy része az, hogy az eladó feltöltötte a 2 évenkénti műszaki vizsga lapját, hogy átment a műszakin.
A kezdeményezés nem lenne rossz, de azért erősen ellenőrizni/moderálni kellene a tartalmát.

(#74475) Integrale


Integrale
veterán

Ez faszán néz ki, kívül belül.

"Bad reklám is reklám too"

(#74476) Qru válasza adalbert1 (#74464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát sok mindentől lehet... Pl lefoglalja a hatóság (nav, rendőrség stb) ott simán állhat évet/éveket. Haver ilyennel foglalkozik (lefoglalt autókat vesz és aztán haszonnal továbbadja).
Halál esett miatt az öröklési ügymenet sem a gyorsaságáról híres főleg ha sok az örökös és veszekednek, hogy kinek jusson a gép. Kereskedő telepén pl egy lelakott foch vagy egy kevsébé keresett modell is állhat sokat. Vagy ott van haver kiment külföldre a kocsit itt hagyta, de még úgy is nehéz eladni autót hogy itthon vagy nem hogy úgy ha 1000-1200 km-rrel arrébb vagy... de összességében igen, nem túl jellemző, az ember azért vesz autót, hogy használja és nem azért, hogy a garázsában nézegesse (kivéve engem :D).

#nincsbennetarcsi

(#74477) Mappa válasza B-L-A-C-K (#74440) üzenetére


Mappa
addikt

Van fehérben is :K

;]

szerk.: ja látom ki lett már maxolva a téma :U

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#74478) Qru


Qru
MODERÁTOR

Azért ezt a verdát megérte volna körbepakolni bevásárlókocsikka...

#nincsbennetarcsi

(#74479) Mappa válasza Qru (#74478) üzenetére


Mappa
addikt

De még be is akasztani a láncokat a bevásárlókocsikban.

nem kötelező megadni

(#74480) Peter.70 válasza Qru (#74476) üzenetére


Peter.70
őstag

És szokott tetszeni, amit a garázsban látsz? :DDD

(#74481) Brumi˘ válasza Qru (#74478) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én csak egy 400k-s csekkel kínálnám meg, ha már 4 roki helyre állt a prasztja.

(#74482) footy válasza Integrale (#74475) üzenetére


footy
addikt

Kene, foleg 3,5V6-tal. :K

(#74483) EQMontoya válasza bajnokpityu (#74455) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sok balesetmentest. Családi autónak szerintem korrekt, egy pár éves autónak azért nem kellene, hogy bármi komolyabb baja legyen...

Same rules apply!

(#74484) Qru válasza Peter.70 (#74480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hoood scope hiányzik olyankor mikor visszanézek rá a garázsajtó lecsukása közben... de tankolásnál viszont nem. :D

mod:

Mappa Szigorúan, jobban fájna mint egy csekk.

Brumi: Ezeknek aprópénz 400k... Báár, pont tegnap láttam egy CLA-t Nexen téligumival... Fillér baxas powaa. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74485) Magnum_ válasza Qru (#74484) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem egy alufelni hiányozna róla ;]

I humbly and respectfully decline™

(#74486) Qru válasza Magnum_ (#74485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezekre a szar utakra jó nekem az acél. Majd ha veszek rendes gumit elgondolkozom újra az alufelnin is. Tudnád milyen hálás volt a srác aki megvette... Ilyen jó állapotú gyári felnit ilyen olcsón. Kb mintha lottón nyert volna. :D

mod:

bajnokpityu: Grat! Képeket azért majd kérünk! :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74487) B-L-A-C-K válasza Mappa (#74477) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tüzesben jobb lenne, és igen téma már maxolva...:)

Annyi van még hogy Saint kolléga holnap kicsit finomít rajta amennyit tud, kicsit befesti, ha meg majd jövő év elején eladom, akkor megcsináltatom, Fater mondta vidéken neki van jó embere erre, szépen dolgozik, és húgy áron.

[ Szerkesztve ]

(#74488) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#74487) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kicsit befesti :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#74489) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Srácok, fék-futómű vonalon van olyan szakember, akit mernétek ajánlani? Kicsit kiborító, ahogy egy egyértelműen elrontott autónál mutogat egymásra a gumis és a fékeket cserélő autószerelő, nagyjából most untam meg.

(#74490) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#74487) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A feketét könnyű festeni, a mercin lévő apró karcok is így tűntek el. :K

(#74489) szentkuti11: Én az örsön lévő Ficsorral még nem fogtam mellé, futómű tekintetében egyáltalán nem rosszak.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74491) Magnum_ válasza szentkuti11 (#74489) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van.

I humbly and respectfully decline™

(#74492) Peter.70 válasza Qru (#74486) üzenetére


Peter.70
őstag

eladtad az alu felniket a Subaruról? :Y

(#74493) Qru válasza Peter.70 (#74492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, szépen megpucoltam (Saint tanácsára Brigéciol-al) és 10k-val többért eladtam mint amennyiért vettem.

#nincsbennetarcsi

(#74494) Magnum_ válasza Qru (#74493) üzenetére


Magnum_
nagyúr

What a biz' :D

I humbly and respectfully decline™

(#74495) EQMontoya válasza Qru (#74493) üzenetére


EQMontoya
veterán

És miért? :)

Same rules apply!

(#74496) Qru válasza Magnum_ (#74494) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább nem buktam rajta, az már vmi. :D

mod:

EQMontoya: Nem volt "kedvem" a TPMS szenzorok megvételéhez. Az utángyártottban nem bízom a gyári horror drága. Igazából ha nem tájékoztat félre egy gumis meg sem vettem volna (azt mondta jó lesz bele a meglévő szenzor de nem jó).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74497) Magnum_ válasza Qru (#74496) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En pl ha most vennek, 18"-t vennek.

I humbly and respectfully decline™

(#74498) Qru válasza Magnum_ (#74497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passzív tpms-el én is alácsűrném a diszkófelnit. :D

#nincsbennetarcsi

(#74499) Magnum_ válasza Qru (#74498) üzenetére


Magnum_
nagyúr

düdüdüdü....düdü.

I humbly and respectfully decline™

(#74500) Qru válasza Magnum_ (#74499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinike. :C

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.