Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) kisza25 válasza EQMontoya (#73799) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jap,a vitara 1,6 (120ló) gl+ metállal 4,34M

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73802) bajnokpityu válasza kisza25 (#73801) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azt mondják a nepperek, h azért ennyire drága az 1-2 éves, mert sokan nem akarják kivárni a rendelési időt. 4-6hónap is lehet, ha olyan szin+felszereltséget kérsz, ami épp pont elfogyott.

ez viszont nem szép, hogy 2 havonta valami tartozékot ki-ki vettek a szalonkocsikból. a legelső szériában emelő, mankókerék volt, aztán csak emelő, meg spray, amikor mi átvettük mondták, h a következő szállítmány drágul 100-t, és még emelő se lesz, stb.. ha igy haladunk 4.5ért majd szőnyeg, kalaptartó hiányzik, 4.8ért már kormány se lesz, stb.

profit az profit, és amig többet vennének, mint amit gyártanak, ez igy is marad.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73803) Kornel válasza bajnokpityu (#73802) üzenetére


Kornel
veterán

Hozzátartozik még, hogy a magyar gyártású suzukik újan legalább 1M-val olcsóbbak itthon, mint a nyugati piacokon, ez a használt árára is hatással van.

A 30k-s mankókerék hiánya tényleg idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#73804) lenko válasza kisza25 (#73795) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez mind távolkeleti autó... :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#73805) Kornel válasza lenko (#73804) üzenetére


Kornel
veterán

Szerinted véletlenül? :U

Más: bimmer kell: [link]
Meg csipsz.
Vajon mennyi az eszmei értéke a római vízvezeték lerombolt darabjának?

Lenko: neked nem kéne, másnak meg 15 éves golf nem kéne.
Hagyd már meg mindenkinek, hogy eldöntse, hogy mi kell saját magának.
Egyébként mint olvashattad, a vitara nekem se kellett, attól függetlenül, hogy egy tökéletes közlekedési eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#73806) lenko válasza Kornel (#73805) üzenetére


lenko
aktív tag

Mindegy miért, most vezettem le 1400km-t nemrég egy vitarával, nem mondom, hogy rossz, de nem is jó, sőt távol áll tőle, így bocs de nem kéne... :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73807) bajnokpityu válasza lenko (#73806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

háát, az én derekamnak 2x150kilóméterre van hitelesítve. 1400az horror lehetett.

Nőttetek a szememben, ehhez képest én porcukor keménységű vagyok :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73808) EQMontoya válasza bajnokpityu (#73807) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tegnap én is letoltam egy ezrest, nem volt vészes.

Same rules apply!

(#73809) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Új topik tali helyszínt ajánlok. Csömöri ósan parkoló. :D Nyílt nemrég érintésmentes autómosó és hely is van a találka lebonyolítására. :D Van snowfoam lehetőség is.

(#73810) lenko válasza Kornel (#73805) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem mondtam, hogy vegyél golfot, ami most lesz 14 egyébként.
Csak minek vegyek ilyen kaliberű újat, ha ez az autó ennyi idősen is jobb tőle. ;)
Az más tészta, hogy neked nincs igényed egy komfortosabb német technikára, ami minden részletében jobb, de te ezért veszel távolkeleti újat, mert elég, és nem akarsz olajcserén kívül bajlódni mással ;)

(#73807) bajnokpityu

2x700 volt, de ilyen fáradtan még az octaviából se szálltam ki, és nem csak ülés miatt. Mivel könnyű, és magas folyamatosan a kormánnyal kell játszani már egy közepes szélben is.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73811) bitpork válasza Kornel (#73805) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki nekiment, soha többet nem fog ülni. Ha jól emlékszem UNESCO védett volt, így nagyon sokba fog fájni neki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73812) Kornel válasza lenko (#73810) üzenetére


Kornel
veterán

Megnézném melyik nyújt nagyobb komfortot :)
Egyébként az Scross ülése más, alapból 2 cm-el hosszabb az ülőlap.
Két hétig állítgattam egyébként, de most már megvan az ideális ulespozicio.
Egyszerre maximum 180 km-t megyek egyhuzamban, talán nyáron nyaralás lesz hosszabb út, de az maximum évente egyszer van, bár az árakat böngészve arra jutottam, hogy érdemesebb repülővel elmenni egy all inclusive nyaralásra, mint kocsival kiutazni, panziót bérelni, és még a kaja nincs megoldva...
Visszatérve az autókhoz, a benne lévő kényelmi extrák is nagyban növelik a komfortérzetet, gondolom ebben megegyezhetünk. Ha beikszelem a hahu-n a benne lévő alap kényelmi extrákat, akkor a legolcsóbb 10 éves, vagy az alatti használt autó 3M :)

Bitpork: szerencse, hogy nem mást öltek meg.

Montoya: jogsi nélkül, illegális gyorsulás közben? :N

[ Szerkesztve ]

(#73813) EQMontoya válasza bitpork (#73811) üzenetére


EQMontoya
veterán

Attól még a gkfb fizet rá, nem?
Mondjuk, ha jogsi nélkül sikerült összehozni, akkor nem tuti.

lenko: azt sokan nem értik meg, hogy egy 10+ éves, de egykor drágább gép utazási komfortban jóval többet tud egy új kisautónál.
Egyszerűen azért, mert ezeknek a dolgoknak (zajszigetelés, minőségi ülés és kárpit) az ára nem nagyon változott azóta sem, és egy 3-4M új árú autóban (aminek még ugye jelentős része adó) ez nyilván nem fér el.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73814) Tsebacsi válasza rbalint88 (#73797) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

ST-line esetében a 182lovas verzió nincs automatával. Csak az ST Red vagy Red and Blackban van, ott 400k a felára az erősebb motornak automatával. Nem éri meg. Chipet nem tudom rakatok-e bele, elvben garivesztéssel jár, nem?! Ennyit nem ér.
Huligánkodni bármivel lehet de jól haladni nyúlmókusokkal és lovakkal lehet szerintem. Ez az autó kellően jól megy, elég nekem. A hangja is tetszik, lényegében mindene.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73815) bitpork válasza EQMontoya (#73813) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A káresemény egy dolog, de a kgfb nek is van határa - nem beszélve h itt nem gépjárműben esett kár hanem egy álló falban ami nem hogy nem vett részt a közlekedésben, de ráadásul halmozott szabálytalanság miatt sérült.
Itt szerintem (Saint_ hol vagy ilyenkor amikor kellenél?!) lesz egy állam kontra f@szparaszt per, amiben a műemlékvédelmi hivatal vagy aki éppen erre illetékes a károkozás miatt számonkéri.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73816) bajnokpityu válasza lenko (#73810) üzenetére


bajnokpityu
félisten

enyémmel ilyen gond nincs, ahogy már említettem.
nekem a gerinctámasztás alacsony szintje a problémám. nem bántásból irtam, más márkák se adnak megfelelő ülést új 6M alatt. és még a sorento se az igazi 11Mért.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73817) Kornel válasza EQMontoya (#73813) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván vannak vállalhatatlan típusok, pl. a Dacia bármennyire is olcsó, olyan ülés van bennük, hogy egy padon kényelmesebben ülsz.
A vitara ülése is elég rövid, nekem emiatt esett ki, nem támasztja meg eléggé a lábam, ennek ellenére nem is kisautó, és az ülése is jobb, mint a legtöbb kisautóé, nyilván messze van egy VW-ben lévő combtámaszos sportüléstől, de nem is 10M-ba kerül.
Az ülésemmel a legnagyobb gondom, hogy nem plüss, mint a Civic-é volt, ezen változtatni akarok, alapból akartam rá uleshuzatot, legalább előre, mert 99%-ban elöl ülnek csak majd. Egyik helyen mutatták gyári új mégane plüss huzatot, abból megvarrná méretpontosan 26k-ért előre.
Valakinek van valami jó tippje még minőségi (plüss) uleshuzatra? Lehet drágább is, csak a legjobb legyen.

(#73818) lenko válasza Tsebacsi (#73814) üzenetére


lenko
aktív tag

Mennyi gari van rá? Én 2év/30e km elteltével ha újat vennék az fix, hogy soha többet nem mennék márkaszervízbe, na akkor mehet rá egy lightos chip 165-170 lóra, ez már bőven elég arra, ha bent ül a család full pakkal azt ne erézd meg.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73819) Tsebacsi válasza lenko (#73818) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

5 év garancia vagy rá, mivel nem megyek évi 15-20knál többet, szerintem nem érem el a 150k-t, így az 5 év a valószínű, addig meg esélyes a chipnélküliség.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73820) focvis válasza Tsebacsi (#73819) üzenetére


focvis
veterán

Úgy tervezed, hogy 5 évig megtartod?

(#73821) EQMontoya válasza focvis (#73820) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez számodra mondjuk valóban elképzelhetetlenül hangozhat. :)

Tényleg, strigulázhatom mondjuk a Lexus jobb hátsó ajtaján a megvett majd eladott autóidat, ameddig ez nálam van? Majd ötönként áthúzom, hogy egyszerűbb legyen leolvasni. :)

Same rules apply!

(#73822) Tsebacsi válasza focvis (#73820) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a minimum, de szerintem ha nagyon beválik, és nem lesz nagy baja, 10 év is lehet belőle.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73823) rbalint88 válasza EQMontoya (#73821) üzenetére


rbalint88
addikt

ez a kérdés teljesen jogos, ha valaki új autót akar venni. ha 2-3 év után eladja, mert megunja, akkor ne vegye meg, mert akkor lesz a legnagyobb bukóban.
ezért kérdeztem én is, hogy BIZTOS elég a 150 ló, nem fogja-e kitalálni egy év múlva, hogy mégiscsak több kellene, aztán megy a vakarózás.
amúgy nálunk átlag 10 év az autó kihordási ideje, kivéve nálam, én 8 év alatt 8 autónál tartok, bár ez az arány romlani fog, mert az Alfából ki kell autózni a forintokat és szeretem is, nem érzem, hogy le kellene cserélni bármire, kivéve a Giulia, de az meg pénzben naaaagyon messze van + rájöttem, hogy nem való nekem új autó, azt nem tudnám felszabadultan használni. A mostaninál is szívom a fogam, ha plusz sérülés kerül rá, mert zavar, ha nem vigyáznak az emberek egymás dolgaira, de egy új autónál a betege lennék ennek.

Tse: 'uzik ezek mind, hogy így megkötik az ember kezét a csomagokkal. csipelést én gari utánra gondolnám, addigra legalább bejáratod :P

Kornel: ahogy már előttem is írták, vannak olyan dolgok, amiben egy 10-20 éves jobb középkategóriás autó bármikor körbehugyozza az új autókat. és az nem a felszereltség. az a kitalált rugózás, a kárpitozott (és alápárnázott!) ajtó, a beltéri anyagminőség, a részletmegoldások. és a fent felsorolt dolgokban egy 15 éves golf tud sokkal igényesebb lenni, mint egy új s-cross.

[ Szerkesztve ]

(#73824) Kornel válasza rbalint88 (#73823) üzenetére


Kornel
veterán

Nem lesz az kevés neki.
Civic után rakéta lesz így is.
Gari után meg simán benne van +20-30 Ló és nyúlmokus.

Mod:
Nyilván, de ahogy előttem is írták, 5M vs. 10M az ára ujan.
Szerinted nem spórolnak ott, ahol tudnak? Fényezés, és részletmegoldások, amiket írtál.
Bár az ajtó könyökkel érintkező része alaparnazott textil, ahogy az anyós ülés előtti műszerfal rész is puha(bb), próbálkoznak, csak a költség keret nyilván szab egy határt.

Azt nem bánom, hogy Mágusra hallgatva nem valami fapad lett, hanem értelmesen felszerelt példány.

[ Szerkesztve ]

(#73825) Tsebacsi válasza Kornel (#73824) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sokkal élhetőbben megy, városban élvezni fogom a start-stopot, szóval egyértelműen pozitívan állok a dologhoz. Kombi, új autó, még a színen vacilálok, hogy fehér vagy magnetic legyen... Húzok a szürke felé de az még egy 100-as pluszban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73826) Kornel válasza Tsebacsi (#73825) üzenetére


Kornel
veterán

Alap fehéret ne vegyél, csak ha gyöngyház vagy mi a neve...
Start stop nálam off, ha nem feleltem el.
Van nyomaték görbe valahol?

(#73827) focvis válasza EQMontoya (#73821) üzenetére


focvis
veterán

Más meg a nőket cserélgeti. :)
Mikor vetted? Összeszámolom, hol tartok azóta.

@Tse: fehéret nehéz tisztán tartani.

[ Szerkesztve ]

(#73828) Tsebacsi válasza focvis (#73827) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A feketét még nehezebb :D

Kornél: Ez az szerintem [link] Érezhetően még 5000-nél is megy, és csak 6000 után kezd gyengülni.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73829) bitpork válasza focvis (#73827) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lujzi nálam volt 6 évig. Nem akartam eladni, csak a megváltozott körülmények kényszerítettek. Remélem Teddy is kihúzza eddig v tovább. Nyerek máma a lotyón, akkor is marad, csak akkor leadom már egy épített motor erejéig dupla lóra meg nyúlmókusra, és én leszek a kötsög szlíper :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73830) focvis válasza Tsebacsi (#73828) üzenetére


focvis
veterán

Én se gondoltam volna, de a fehér rosszabb. :K
Egy fekete, fehér, fekete, fehér sorozatnál járok.

@Porky: tegnap vettem lottót én is.

[ Szerkesztve ]

(#73831) MunezXBK válasza Tsebacsi (#73825) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jól megbánod a fehéret. :))

(#73832) bitpork válasza focvis (#73830) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ha nyersz , akkor örökbe fogadsz ? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73833) Integrale válasza Tsebacsi (#73828) üzenetére


Integrale
veterán

Kell ra egy csipp, es kesz is. Szoftveres csak a butitas az erosebbhez kepest?

"Bad reklám is reklám too"

(#73834) lenko válasza MunezXBK (#73831) üzenetére


lenko
aktív tag

Most miért, jó cégautó szín. ;]

(#73825) Tsebacsi

Valami jó metálkék kéne...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73835) Tsebacsi válasza MunezXBK (#73831) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Még nincs lefixálva :)) Jobban járnék a szürkével?

lenko: kéket nem akarok, a legszebb kék a BMW-nél van, az M sport packet részeként :)) Vagy az RS kék, de mivel ez ST-line, nem akarok félreértéseket :DDD

Integrale: Nem tudom, motorilag difi nincs a kettő között...

Jól van köszönöm, meggyőzhető vagyok (vagy inkább határozatlan :DDD)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73836) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem igen. Fehéret, feketét tisztán tartani halmozott szpás. :DDD

(#73837) MunezXBK válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sokkal. :K

(#73838) kisza25 válasza EQMontoya (#73813) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok de golf 4 ről van szó, nekem van olyan is és sehol sincs a 2013-as i30, de a 2011-es kia ceed-hez képest sem. Egy 2017-es kia rio belterénél mondjuk igényesebb a golf4, azt aláírom, persze, csak ha patika, mint az enyém:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73839) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem a képen lévő fasza, leszámítva azt a két fekete csíkot.

(#73840) kisza25 válasza Tsebacsi (#73814) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én egy kuga-val mentem azzal a motorral, jó a hangja, meg jól is megy :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73841) lenko válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


lenko
aktív tag

Akkor a szürke.

(#73838) kisza25

Ha még highline is lenne a golf, igaz túl sok +extra nincs benne az alaphoz képest, de az pont elég. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73842) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#73839) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csík nincs benne :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73843) kisza25 válasza lenko (#73841) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem extra nem hiányzik belőle, amúgy az ocean, nem teljesen alap,
nekem szimplán kényelmetlen és keskeny, a rugózása sem a régi szerintem, de arra most nincs keret, most cseréltettem rajta vezérlés+ vízpumpa+ gyertyák+ gyújtótrafók+ új 205/55 r16 gummedlik, hogy végre az alufelni kerüljön rá. Jövő héten kap friss folyadékokat és szűrőket. Most ennyi, de a G4 csak a 2. autó évi 4-5k km-re
Tsebacsi: jó ez a szín, de borús időben fotóztad, megnézném napfénynél is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73844) lenko válasza kisza25 (#73843) üzenetére


lenko
aktív tag

Pedig 40-45k bele a bilstein vagy sachs gátló(4db).
Munkadíj+ 10-15k. Bár a hátsókat te is ki tudod cserélni.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73845) focvis válasza bitpork (#73832) üzenetére


focvis
veterán

Igen. Te is engem? :D

@Tse: a grafit hálás.

[ Szerkesztve ]

(#73846) bitpork válasza focvis (#73845) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hmmm... ezt nemsokára megbeszéljük személyesen. Augusztusban mi a programod?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73847) Tsebacsi válasza kisza25 (#73843) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem én fotóztam :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73848) EQMontoya válasza focvis (#73827) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak trollkodok, nincs ezzel semmi para. :)
12 Novemberében vettem.

kisza25: alapvetően inkább még egy kategóriával feljebb értettem. Tehát mondjuk ha egy 10 éves 3-erbe, vagy egy jobban felszerelt Paszulyba, Accordba beülsz, azért azzal sokkal jobb lesz 1000km-t autózni, mint mondjuk egy új Swifttel.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73849) focvis válasza bitpork (#73846) üzenetére


focvis
veterán

A ma esti számok nagy hatással lehetnek az augusztusi programomra.
Amúgy rugalmas, júliusban megyünk nyaralni, a Ferraogostot meghagyom a digóknak.

(#73850) Integrale válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


Integrale
veterán

Nagyon jo ez a szurke, en nem agyalnek mas szineken, foleg nem a ket vegleten. Ez a szurke raadasul nem az a szokvany tomegszurke.
Igy ahogy van a kepen, szerintem messze a legszebb kompakt ma.

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.