Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) szőröscica válasza EQMontoya (#73894) üzenetére


szőröscica
addikt

Az enyem eleg izgulos fajta, nem kedveli a csapatast.

Annyit azert le lehet szurni, hogy mennyire konnyul el az eleje, mennyire dobaljak az uthibak ekkoratemponal. A Nissan 160 felett mar nem kedvelte az utazast.

Itt az asszony eszre sem vette, direkt nagyon lassan gyorsitottam 145-rol felfele, csak akkor tunt fel neki, mikor elvettem a gazt, mar lassultunk egy ideje, es ranezett az orara, ami meg 160-at mutatott. :D

Szoval, kis forgalmu, korlatozas nelkuli autopalyat a nepnek, hogy lehessen haladni! :)

(#73902) Magnum_ válasza Gergőke88 (#73900) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze, nem mindegy, hogy te magad konfigolsz es rendelsz, vagy szalonauto nagy kedvezmennyel.
Nekem ok az utobbi.

I humbly and respectfully decline™

(#73903) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#73900) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez sem automata pl. És van akinek nagy a mondeo, én is rájöttem hogy nekem akkora autó nem szükséges. A focus belül minimálisan kisebb a civicnél. Csomagtartóban nagyobb az eltérés de ez van. Viszont a Ford futóműve még mindig király, a design nekem bejön és a sync3 rendszer az egyik legjobb jelenleg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73904) focvis válasza Magnum_ (#73899) üzenetére


focvis
veterán

Neked találták volna ki a 712i Bömbit? ;] Csak nem.

@Tse: oké, szóval akkor 6,7; a 7,5 a listaár volt. Kérdezz meg egy másik kereskedőt is, hogy ő tudja-e jobb áron adni. A Fordok árában van tartalék.

(#73905) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#73898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közel 7 millaárt tervezel venni focust? :Y

(#73906) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#73903) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ami NEKED tetszik azt kell megvenni ;)
Ha ennyire bejön a Focus akkor hajrá! Te fogsz minden nap beleülni, kifizetni stb.

(#73907) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#73903) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha màr 7 Milla, és kombi kell, és nem is nagy, akkor én egy fullos max 2 éves Audi A4et vennék kevés km-rel, oda vissza veri a fókát minden szempontból. De persze ahogy előttem írták, te pénzed...

(#73908) Magnum_ válasza focvis (#73904) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az 1.6B motorral szerelt alfa, A4, passar anno letarolta a piacot.

I humbly and respectfully decline™

(#73909) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#73907) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig azon ment a cirkusz, hogy miért nem választ... Most azon, hogy miért a Focus.

Ha ő egy újat akar venni akkor nem alternatíva egy 2 éves, stb. Ennyi erővel itt nagyon ritkán vesznek az emberek jól autót, mivel abból tudna venni egy jobb de öregebbet mint amit kiszemelt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73910) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#73909) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért gondolom a véleményemet elmondhatom...;)

(#73911) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#73910) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak neked szólt, de szerintem eléggé unalmas, hogy leírja, hogy neki mi kell meg mi nem, de meg akarjátok győzni azért is, hogy nem olyan, nem az kell neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73912) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#73907) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Számtalanszor leírtam már, hogy használt autó csak 4millióig fér bele, mert finanszírozással veszem az új autót... Ráadásul most rá akarsz beszélni egy felesleges prémium szegmenses autóra amire dupla annyiba kerül minden. Nóvéj :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73913) -v- válasza EQMontoya (#73890) üzenetére


-v-
addikt

Dehogynem :D

(#73914) B-L-A-C-K válasza Tsebacsi (#73912) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kerül dupla annyiba mindene, a felesleges prémiumot meg nem értem, de gondolom ha nem csak középkategóriás autókba ültél volna akkor tudnád.
Ha meg új kell és már ennyiért nézzél akkor én is mint Saint mondja ott az alfa kicsit drágábban, de az is köröket ver egy fókára.

(#73915) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#73914) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért 2,5-3M nem a kicsit drágábban kategória.. De persze ha már 9M-ért néz akkor miért nem 10-12M..

Ennyi a keret, ezt kellene megérteni és neki a Focus mindenben hozza azt ami neki kell.

btw. hány A4-et hordtál szervizre eddig?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73916) -v- válasza B-L-A-C-K (#73914) üzenetére


-v-
addikt

Ne basztassatok mar, most, hogy vegre tudja mit akar venni :D

(#73917) K Norbi válasza B-L-A-C-K (#73907) üzenetére


K Norbi
addikt

Szívemből szóltál :K

(#73918) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#73914) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hány A4-et hordtál szervizre eddig?

én egyet, nem vitte el a gatyám az 1.6B A4 :D

I humbly and respectfully decline™

(#73919) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#73915) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A4et nem de A6 volt a családban, semmivel se került többe mint egy átlag autó, persze nem márkakereskedésbe volt szervizelve.

(#73920) focvis válasza Magnum_ (#73908) üzenetére


focvis
veterán

Kelet-Europában; és azok közt akiknek az számít, hogy mit mutatsz kifelé. ;)

(#73921) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#73919) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha márkaszervizbe járnék és nem Jóska bátyámhoz, nekem is fájna.
Még az olajcseréért kifizetett összeg is duplája lenne.

focvis: ez a budget edisün nem feltétlenül K-Eé és azoké, akiknem számít, hogy mit mutatnak kifelé.

I humbly and respectfully decline™

(#73922) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#73912) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk az tény -szerintem-, hogy használtan 6-8 évesen sokkal könnyebben el fog menni egy jól felszerelt Focus, mint egy ugyanolyan idős prémium.

(#73923) barnam_ válasza Magnum_ (#73899) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezen én is meglepődtem. Biztos nem adnék érte annyit.

Ha 7 millát akarnék elkölteni autóra, abból vennék egy W124 300 turbódízelt munkába járósnak, egy W126 S osztályt V8-al, s talán még egy SL is kijönne a maradékból :)

szerk.: persze ez csak az én véleményem, nem követendő példaként írtam.
Azzal is tisztában vagyok, hogy ezeket fenn is kell tartani.

[ Szerkesztve ]

(#73924) Gergőke88 válasza BigBlackDog (#73922) üzenetére


Gergőke88
addikt

Amikor ott lesz a piacon mellette az új széria is ?

Gyorsan lemostam az eső előtt

(#73925) footy válasza EQMontoya (#73813) üzenetére


footy
addikt

Ez csak részben van így. A komfortot egy részét a zajszigetelés adja, ezek a gumikéderek a 10+ éves autókban már erősen öregszenek/elöregedtek így már nem hozzák azt a zajszintet min új korukban.
A másik hogy a kisebb autók zajkomfortja sokkal-sokkal jobb mint régen. Pl a Polo 68db tud 130-nál ez 10 évvel ezelőtt egy prémium autó értéke volt. Sőt mivel az új generáció az MQB platformra épül valószínűleg még jobb értéket fog hozni.

Ami az üléseket illeti, egyrészről a futás más részről pedig a tulajok száma(valószínűbb hogy volt köztük egy túlsúlyos) miatt valószínúleg már nem hozza 100%-ban azt a komfortot mint egykor.

(#73926) Kornel válasza focvis (#73895) üzenetére


Kornel
veterán

Kivéve a Honda, Toyota, és még lehetne sorolni.

Más: kezdjünk már akkor tetszőleges kompaktot konfigurálni, hogy legyen benne egy normális motor, és ne full fapad legyen...
5,5 alatt semmi sincs, max. 1.6 szívó, manual klíma, központi kijelző nélkül, és még sorolhatnám.
A megane nalam nagyon képben volt, de az 1.6-ossal annyira halott volt, hogy próbaút után ki is esett nálam ezzel a motorral, a többi motorral meg már tényleg nagyon​ elszállt ára volt.
Nem tudom melyik szalonban van 3,7-ert új focus, mondjuk ha még lenne is, akkor sem volt jó méretben nekem. A megane azért jóval nagyobb nála, de az új Astra is.

[ Szerkesztve ]

(#73927) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hosszú idő után ráprobáltam a madaras 98asra. Azonos vezetési stílus mellett 720km környékén villan a szegénység jelző. Most 780nál járok és nem jelzett még. :D Azt hiszem rápróbálok ezen túl is.

(#73928) EQMontoya válasza B-L-A-C-K (#73914) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, elég lesz gumizni is pl. egy mostani A4-et, amikor már 160 lóhoz is minimum 18-cas felni dukál, meg 225-ös gumi. :)

Prémium autóval járni lehet:
-Drága: ha van egy megbízható géped, aminél "csak" a fogyasztás, amortizáció, kopó alkatrészek cseréje (azért egy fékbetét sem Suzuki árban lesz ám, a tárcsáról nem is beszélve) fog pénzeket vinni.
-Drágább, ha mondjuk be is döglik benne valami elektronika
-Kurvadrága, ha valami frankó motorikus hibába is sikerül belenyúlni valami érzékenyebb konstrukciónál.

Same rules apply!

(#73929) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#73919) üzenetére


szabonagyur
félisten

Te miért nem vettél tavaly akkor egy fullos, régebbi felső kategóriásat? Miért lett belőle egy Insignia főleg, hogy csak 1-2 évre kellett neked. Ugyanúgy vehettél volna te is valami minőségibbet.

Ahogy emlékszem neked is megvolt, hogy csak ennyi éves legyen meg ennyi km. mellett, illetve nem akarsz rákölteni.

Ilyenkor azért eléggé álszentség másnak ajánlani úgy, hogy példát meg nem mutatunk.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73930) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kauffernél termék-visszavitellel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Sikerült beválasztanom egy rossz Mann pollenszűrőt, pedig a keresőjük szerint is jó a ferde hátú Civichez, a dobozban lévő, fényképekkel illusztrált leírás alapján is be kell mennie a résbe. Sajnos a szűrő erről nem tud, mivel méretben egy oldalt 5 centivel rövidebb, másik oldalt meg 5 centivel hosszabb, mint a régi. Gondolom a sedanhoz lenne tökéletes...

Simán visszaveszik ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#73931) Kornel válasza Kornel (#73926) üzenetére


Kornel
veterán

Metállal ez is 4M, és full fapad: [link]

5,4-ert van olyan, ami mind motorra, mind felszereltségre megfelelő: [link]

BigBlackDog: az bizony a sedanhoz való.
Én belevágtam, pont jo lett :)
De inkább vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#73932) Gergőke88 válasza Kornel (#73926) üzenetére


Gergőke88
addikt

Astra kombi 1.4t 150le
Dupla digit klíma, kijelző (android autó, CarPlay)
4 elektromos ablak, esőérzékelős ablaktörlők, elektromosan dönthető hátsó ülések, 40-20-40 stb. 5.5m
Szeptemberben ennél jobbat nem találtunk.

(#73933) brumi1024 válasza focvis (#73904) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, bezony, hogy van, főleg ha épp el akarnak adni. Nekem Szentendrén jó tapasztalatom volt, bár talán azért, mert járkáltak ott egy 5.0 V8 Mustanggal. :)

(#73924) Gergőke88: Továbbra is szép ez az Astra. :)

(#73927) F_Zolee: Az nekem is bejött, egy ideje azt tankolok.

(#73930) BigBlackDog: Netes rendelés (akár személyes átvétellel)? Ha igen, akkor 14 (/vagy már 30, nem tudom mi az utolsó állapot törvényileg) napod van indoklás nélkül elállni, ez ellen nem szoktak lázadozni a boltok, ha tisztában vagy a lehetőségeiddel.

(#73918) Saint_: 1.6B, mint 1.6 Biturbó? Meg gondolom kompresszor is van. ;]

(#73934) EQMontoya válasza Gergőke88 (#73932) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, lehet, inkább 6.5-ért választanám a Fókát. :)

Egyébként annyira mókásak ezek az extrák, mint az elektromosan dönthető hátsó ülés. Mégis minek?
Ne kelljen kiszállni, mikor a targoncás Józsi berakja a raklap vákumcsomagolt maláj qrvát a csomiba? :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73935) Kornel válasza Gergőke88 (#73932) üzenetére


Kornel
veterán

Jaja, ez jó vétel, de ugye még mindig több 800-al, bár minőségben (anyaghasználat, stb.) Jobb is annyival.
Ennyi egy focus is, amit linkeltem, szerintem ez az Astra sokkal jobb nála.
Érdekesség képpen a megane ezeknél jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#73936) Magnum_ válasza EQMontoya (#73928) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha gyari alkatreszekrol beszelunk, akkor igen.
Ha utangyartott alkatreszeket veszunk es mondjuk hazai viszonyokhoz szerelt motor van az autoban (tehat nem v10 tdi es tsai), akkor azert lehet jobban is matekozni, en legalabbis egesz jol megoldom a kopo/fogyo alkatreszeket.

Brumi: perszehogyne :D

BBD: szerintem siman visszaveszik, mert nem gyari alkatresz, de ha webshopos rendeles, akkor oda is el a 14napos szabaly.
Bruminak kieg.: 14 nap a 45/2014.korm.rendelet szerint meg mindig, de a fogyaszto javara el lehet terni. H&M pl 30napra.

Szabonagyur: nem tudom, milyen autod van, mihez szoktal, lehet, hogy en vagyok tul egyszeru panelproli, de az insignua nem egy szar minosegu auto, sot.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#73937) Kornel válasza Magnum_ (#73936) üzenetére


Kornel
veterán

Ha jól értettem szabonagyur mondanivalóját, akkor nem is ezt firtatta.
Az Audi alkatrész és szerviz prémium felárát ecsetelte.

(#73938) bajnokpityu válasza Kornel (#73935) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztem tök egál a fóka meg az astra minőségben, méretben.
megane csak papiron drágább, sztem ha kimondod, h "hello", olcsóbb lesz astránál :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73939) brumi1024 válasza Kornel (#73937) üzenetére


brumi1024
veterán

Prémium felár? Ugyan, nem olyan vészes az, csak a Golfhoz és az Octihoz képest van egy kétszeres szorzó, ugyanarra a felépítésre. ;]

(#73940) Kornel válasza bajnokpityu (#73938) üzenetére


Kornel
veterán

Körbejártam a megane-t nagyon.
Méretre tökéletes, a legnagyobb ma kapható kompakt, de árban már a golf szintjén van.
A focus lehet jó minőségre, de én nem férek el elől sem, az Astra egy fokkal jobb ilyen szempontból, a magane-on pedig érezni, hogy a talisman padlólemezére épül, legalább fél számmal nagyobb.

(#73941) rbalint88 válasza Gergőke88 (#73924) üzenetére


rbalint88
addikt

bár kimondottan nem vagyok opelfan, de ez a modell szerintem nagyon jól sikerült. polgári felhasználásra teljesen jó, csak az a baj, hogy szénné konfigurálva meg eléggé egybe ér az ára a leonnal, octáviával, amiben viszont vannak olyan apróságok, amik nekem minőségibb benyomású autót adnak ki.
konfiguráltam egyet, kb leon árban van azonos felszereltség mellett, ami azt jeletni, hogy az 1.4t automata nekem 8,8 a konfigurátor szerint... :B

(#73942) Gergőke88 válasza bajnokpityu (#73938) üzenetére


Gergőke88
addikt

Méretben nagyon nem. Főleg a hátsó sorban.

(#73943) bitpork válasza EQMontoya (#73894) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem madzagos volt benne. Egy élesebb kanyarban a zuhogó eső ellenére majd 100zal ment be és elrepült mint a győzedelmi zászló. Egy bő két méteres vízgyűjtőbe hullott miután cca 20 métert fejen megtett és átszánkázott szerencsésen két fa között. Azért él még, mert a betört ablakon az esőtől észhez tért mielőtt a kocsit ellepte a víz :) Mindezt Romániában péntek este, úgy hogy előző pár órában összevesztünk és lenémítottam a telefonom - aztán a sötétben tévénézés közben látom villant. Megnéztem az sms-t amiben csak annyit kérdezett egy totál ismeretlen szám, hogy : Tudsz valakit aki totálkáros Leon-t venne?. Ott állt a határátkelőn ahová stoppal , véresen szakadtan eljutott.

Viszont miatta kezdtem el F1-t nézni. Egy rakat aláírása megvan a régi nagyoktól, meg testközeli fotók.

(#73912) Tsebacsi: a fiatal fókusz sem lesz annyival olcsóbb :N ne is reménykedj :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73944) szabonagyur válasza Magnum_ (#73936) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szabonagyur: nem tudom, milyen autod van, mihez szoktal, lehet, hogy en vagyok tul egyszeru panelproli, de az insignua nem egy szar minosegu auto, sot.

Nem ezt írtam , hogy szar csak kolléga ajánlgatja a prémium, használt A4-t, de ő sem merte meglépni.
Csak arra akartam kilyukadni, hogy nehéz komolyan venni olyantól az ilyen ajánlgatást aki saját maga nem merte meglépni félve az alkatrész áraktól, állapottól, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73945) BigBlackDog válasza szabonagyur (#73944) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól rémlik, B-L-A-C-K anno még a 159-es vonalon indult el, csak nem volt normális példány belőle.J (vagy akkor H) Astra volt a vésztartalél, de időközben meg Insigniából pont jött szembe egy jó állapotú. Tehát nem céltudatosan Insigniára vadászott. :)

[ Szerkesztve ]

(#73946) szabonagyur válasza BigBlackDog (#73945) üzenetére


szabonagyur
félisten

H Astra is volt ott. Csak szimplán arra céloztam, hogy nehéz elfogadnom egy ilyen ajánlást olyantól aki amikor magának vásárolt is pont az alsóbb kategóriát nézte meg inkább. A végén sem egy pár évvel idősebb igazán prémiumot vett meg (Insignia azért nem egy prémium bárhonnan is nézzük) mivel az több km. öregebb mint amit ő akart stb.

De mindegy, témát zárom részemről, kolléga vegyen nyugodtan Focust ha neki bejön és a pénztárca is ezt szeretné. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#73947) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#73944) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én megmértem volna csak nem szántam rá 7 milliót, nekem 2,5 volt a max keret (vagy ha idő már nem lett volna akkor egy fapad H astra) és ezért csak régi A4eket kaptam volna sok km-rel ami már problémás lehet (úgy mint minden másnál), ezért lett inkàbb viszonylag jó felszerelt Opel, nem sok km-rel, és nem is túl öregen (és nem lett öregebb amit akartam).

[ Szerkesztve ]

(#73948) barnam_ válasza bitpork (#73943) üzenetére


barnam_
nagyúr

Uh, ez durva történet... :(
Nagy szerencse, hogy megúszta.

(#73949) pècsimunkás válasza Kornel (#73940) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nèztem èn is a Meganokat èv elejèn . Kèszletről 19600 euró lett volna egy 1,2 t - s . Tetszett , de az Aurist 17500 -èrt választottam inkább .
Most ugyan az a Mégane 17000 ...

Szer.: Nèztem a Focust is , de règebben amennyire tettszett belül , most annyira nem . A Mégane , az Auris , de mèg a kifutó I30- is jobban tettszett belülről .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73950) EQMontoya válasza bitpork (#73943) üzenetére


EQMontoya
veterán

Második szülinap, keményen.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.