Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73751) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Sose menjetek kocsival úszni! :DDD

Same rules apply!

(#73752) tomcsi23 válasza EQMontoya (#73751) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szállító. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#73753) EQMontoya válasza tomcsi23 (#73752) üzenetére


EQMontoya
veterán

Aztán meg szárító? :)

Same rules apply!

(#73754) rbalint88


rbalint88
addikt

köszönöm Saint_-nek a segítséget, ma sokat fiatalodott az autó. lefújtuk az ablaktörlő karokat és bőrfestékkel rámentünk a váltógombra és a kormányra. meg persze volt mosás is. először a Husztin, aztán végig haza. de a garázsban áttörölgettem, úgyhogy szép tiszta.

(#73755) brumi1024 válasza rbalint88 (#73754) üzenetére


brumi1024
veterán

Már csak egy kérdés maradt: helyes és aktuális szín szerepel a forgalmiban? ;]

(#73756) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#73754) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oszt hol maradnak a képek? :/

(#73757) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Vezettem az ST-Line 1.5 150LE focust:

K*RVAJÓ! Futómű szuper, kormány kellően könnyű (én azt valahogy szeretem), fogása kiváló. Motor jól húz, 7,3-as átlaga van városban, és nem csal a BC. Ez -2liter a civichez képest :D
Pályán csendes, minimálisan kisebb a futóműzaj, mint a civicben, a motor viszont fényévekkel halkabb és szebben, nekem jobban tetszően morgósan szól.
Ebből nagyon esélyes, hogy vásárlás lesz... :P
A 182 lovas szerintem felárban nem érné meg, az ST 250lova meg félősen erős lenne. Jó ez így (persze azt 2 év múlva lecserélem rá tuti :DDD)

(#73758) bitpork: :DD :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73758) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

[link]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73759) szőröscica válasza Tsebacsi (#73757) üzenetére


szőröscica
addikt

Na vegre! Vedd meg :)

(#73760) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#73757) üzenetére


bajnokpityu
félisten

250ló+FWD?

nekem meg jár az agyam 2.2 sorento ill. 2/3as superb környékén.. Mindkettőben elég jól elférna a kiccsalád, és mégse szappantartó. úgy tippelem, h megbizhatóságban kb egál.

KIA ellen van pár dolog (igénytelen belül, kevéssé kényelmes ülés, jóval magasabb fogyi), de a legnagyobb szivást az alkatrészárakban látom. ismerős az egy éves santafejével elkapott egy őzet. lökös, okoslámpa, 2 radiátor, és 2.4M munkadijjal... Azért ennyire nem horror a skoda ár.

skodri 140ló dsg lenne, azt mondják nem sokkal nagyobb para a kézitől ez a dsg tipus.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73761) EQMontoya válasza bitpork (#73758) üzenetére


EQMontoya
veterán

Így kell ezt

Same rules apply!

(#73762) Kornel válasza bajnokpityu (#73760) üzenetére


Kornel
veterán

Skoda se olcsóbb ujan alkatrészárban.
Sőt ha megnézed a suzuki topicban, egy kis első vagy hátsó kocc, alig látható sérüléssel 500+k.
Casco kell, minél kisebb önrésszel.

[ Szerkesztve ]

(#73763) bajnokpityu válasza Kornel (#73762) üzenetére


bajnokpityu
félisten

lehet. ezért irtam le a jelenlegi agymenésemet, h mások véleményét is elolvassam.

hátsó lökös vitarára 230. egy darab műanyag. oktávnál a hűtő pl nem katasztrofa, 30körül van. ugye ilyenkor nagy előny, hogy dunát lehet velük rekeszteni. nomeg 3 hét alatt nem jött meg a kábelköteg az okoslámpához

superb-ből meg azért van is, lesz is bőven.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73764) EQMontoya válasza Kornel (#73762) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ugye, mennyivel olcsóbb az új autó, mint a Civic volt? ;]

Same rules apply!

(#73765) Kornel válasza EQMontoya (#73764) üzenetére


Kornel
veterán

Mondom, casco-val be vagy biztosítva.
Végülis ilyen megfontolásból mindenki vegyen 15+ éves népautót, mert a 15 éves prémium is drága, meg az összes új is az.
F astrat mindenkinek :C

(#73766) mdani01 válasza Kornel (#73765) üzenetére


mdani01
aktív tag

Illetve régi Swiftet :R

iPhone 6S SpaceGray

(#73767) bajnokpityu válasza Kornel (#73765) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért csak nagyjából. 2. évben már avulás van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73768) Kornel válasza bajnokpityu (#73767) üzenetére


Kornel
veterán

Jövőre váltok erre, elég sok jó opció van, köztük az avulas mentesség: [link]

Topic talin pont mesélte brumi ha jól emlékszem, hogy egy kisebb kocc 1M körül van egy 5-ös BMW-nel.

[ Szerkesztve ]

(#73769) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok, csak kiváncsiságból.

Tegyük fel, hogy veszek egy 30-40 milliós autót, például egy Audi S8 Plust. Van jelenleg olyan lopásgátló rendszer (külső gyártótól aki beleépíti vagy alapból csomagként), ami tulajdonképpen lophatatlanná tesz egy autót? (természetesen attól eltekintve, hogy felrakják egy trélerre). Hosszú idő alatt nyílván fel lehet mindent törni, főleg ha ember sincs a közelben, de például egy utcán, parkolóban???

(#73770) bitpork válasza tepenzed (#73769) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Idehaza csak kettő. Külföldön rakat távblokkolós havidíjas renCer van.
MOD
De alegeCCerűbb ha kiraksz egy táblát a kocsi ablakába: "Ha ellopod, az ára vérdíj lesz"

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73771) Kornel válasza bitpork (#73770) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy ukrán újság a szélvédő mellé, látható helyre ;]

(#73772) EQMontoya válasza Kornel (#73771) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1. :)

Same rules apply!

(#73773) EQMontoya válasza Kornel (#73765) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak arra céloztam, hogy attól még, hogy kevesebbet fogyaszt egy literrel, összességében drágább. Mert ugye Te hangoztattad anno, hogy mennyit fogsz spórolni az újabb autóval. :)

Same rules apply!

(#73774) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hétvégén ezzel jöttünk most vidékre (~300km), 220D AMG line. Nagyon f@sza, csendes, kényelmes, közel 180ló megy is szépen, és alig eszik, 5 személlyel + csomagok + klíma 5,6L pályán.

(#73775) Kornel válasza EQMontoya (#73773) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván ez nincs így, vagy nem feltétlenül.
Amúgy többel fogyaszt kevesebbet ;)
Casco se véletlenül van rajta, előzőn se véletlenül volt.
Egy tetszőleges 6-8 éves autóra sajnos millión felül tudnék úgy elkölteni, hogy nekem megfelelő állapotba hozzam, már ha lenne hozzá olyan, aki normálisan megcsinálja.
És nem minden a pénz, a nyugalmat és probléma mentességet​ nehéz pénzben kifejezni.
Azt is elhiszem, hogy egy IS sose romlik el, a Honda se romlott el, de a világ pénzét rá tudtam volna költeni, és akkor se lett volna olyan, amilyennek szerettem volna, hidd el a tiedre is rakölteném :)

(#73776) rbalint88 válasza Tsebacsi (#73757) üzenetére


rbalint88
addikt

Mennyi a felara a 182 lovasnak (minden mas azonassagat feltetelezve)? Amugy a 250 lo is siman kiautozhato utcan, persze szabalyos nem leszel vele. De a 150 lovassal se... csak kevesebbet anyazol, amikor kell a power. Amugy a helyedben elgondolkodnek azon, hogy egy hetre elhozni az autot, hogy kijon-e a hasznalatban olyan idegesito faszsaga, ami valook lehet kesobbiekben.
Btw az st-line kulsot nem eroltetnem, egyreszt ha barmit potolni kell, az szivas lesz, meg az is, hogy konnyebben oda is vered. Emellett szerintem kicsit aftermarket hatasa van a toldatoknak, mondjuk egy seat fr csomag igenyesebb kivitelu. Egy "alap" focus 17" kerekkel tok jol nez ki, ha jo a szine (tenyleg, milyen szinu lesz?) es sokkal kevesbe hivja ki az onkentes versenyzoket. Felszereltsegben nem tudom hogy viszonyul a tobbi szinthez, de a bodykit arat inkabb extrakba fektetnem, foleg, hogy a kulcs nelkuli rendszer es a motoros csomagterajto hianya miatt mar huppogtel egyet.

(#73777) EQMontoya válasza Kornel (#73775) üzenetére


EQMontoya
veterán

A ráköltésnél érdemes szerintem elválasztani azt, amit azért költ rá az ember, hogy eredeti állapotában tartsa az autót, vagy amit azért költ rá, hogy valami olyat tudjon, amit gyárilag nem tudott. Mittomén, nagyobb fék, jobb zene, jobb zajszigetelés, +30 ló, stb.
Utóbbira csilliárdokat el is lehet szórni, és valóban nem érdemes, ha ilyen igények vannak, akkor másik autót kell venni.
Annyi, hogy ezt soha nem lehet gazdasági szempontokkal indokolni (ezzel próbálkozott ugye Tsebacsi is, de hát eléggé hamvába volt ötlet volt). Ha vágyik rá az ember, és megteheti, meg kell venni. Nem lesz olcsó, de ez van, attól még nem kell megideologizálni. :)

rbalin88:
Amugy a 250 lo is siman kiautozhato utcan
És mégis hol? Főleg egy első kerekes családi autóval?
Mert oké, egy 350Z-t talán kiautózol a Visegrádi szerpentinen egy forgalommentes nyári estén élvezetből...
De az említett Fókát hol? Autópályázni végképp nem kell 250 ló, Budapesten aztán tényleg rettentő fontos, hogy álló helyből 3.8s vagy 3.1s alatt éred el az 50-es tempót, amiről aztán gyorsan fékezhetsz is GPS szerint 38-ra a sok mazsola mellett...
Élmény meg sokat nem fog adni, ez nem egy RS, amiben a tisztességes difi meg okosított első futómű is ott van hozzá. Bár, ha valaki arra élvez, hogy villog az esp visszajelzője, akkor biztos jó.
Cserébe itt bejön a képbe, hogy nagyobb motor, nagyobb fék, nagyobb felni, nagyobb gumi, tehát többet fog fogyasztani és drágább lesz hozzá minden. Én tuti nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73778) focvis válasza Tsebacsi (#73757) üzenetére


focvis
veterán

Japppófanoknak is.

Csajok jöttek vele :) ; hosszúhétvége a Káli medencében.

Szerk: A pirossal jöttek a hölgyek.

[ Szerkesztve ]

(#73779) Tsebacsi válasza rbalint88 (#73776) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szükségtelen a 182 ló, feleslegesen minek fizessek?
A 250 csak felesleges huligánkodásra ösztönöz. Nem adnak 1 hétre autót, nincs ilyen autójuk.
Az ST-line tetszik, 5 évig garis, baj lenne ha bármi nem lenne hozzá. Szerintem a Seat nem ér annyit, amennyit kérnek érte, de ez szvsz megint.
Ez is 17es kerekes, 215/50 R17, teljesen rendben van.
Színe? fekete vagy fehér vagy a magnetic szürke, még nem tudom.
Az önkéntes versenyző engem sehol se fog izgatni...
Az ST-line fölött csak a Titanium van, ami pont annyiban tér el, hogy lenyeljem a kulcsnélküli indítást cserébe a jobb kinézetért, motoros csomagtartó még nem elérhető, majd a következő generációhoz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73780) Kornel válasza EQMontoya (#73777) üzenetére


Kornel
veterán

A használtautóra való nem ráköltést sem kell megideologizálni, attól hogy valami gurul, még nem lesz jó, vagy gyári állapotú.
Ott van rbalint esete, tisztelem érte, hogy szájhuzas nélkül raköltött már többet, mint a vételár volt, de műszakilag meg is lehet nézni azt az autót... Na ez 100-bol 1 kb. Na jó, bitpork-ot is ide vehetjük.

Nekem se időm, se energiám, se kapcsolatom nincs ilyen projektekhez, amivel műszakilag gyári állapotba hoznék egy tetszőleges 10 év körüli autót. Mellesleg a szakmunka drágulása miatt lassan megfizethetetlen lesz már egy sarki szerviz is, a minőség meg egyre rosszabb, aki profi volt, már kint keresi a kenyerét (mondjuk aki nem, az is).
Nyugaton sem felvágásból cserélnek 5-8 évente autót (újra), egyszerűen nem éri meg üzemben tartani egy bizonyos kor felett.

(#73781) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok!
Biztositónál 5% kedvezményt kaptam a vezető személyek számára. Ez mit is jelent pontosan, milyen megkötésekkel jár?

(#73782) lenko válasza Kornel (#73780) üzenetére


lenko
aktív tag

Attól, hogy neked nincs szemed vagy érzéked hozzá, hogy melyik használt autó jó, arról szerintem csak te tehetsz. :) Nekem semmi gondom eddig a 10-en éves autókkal. Csillog villog, pár 10e ft-os hibán kívül az égvilágon egynek sem volt komoly baja, amiből van amit én is meg tudtam oldani. (Csak a szívó benya :D )
Ha tudnál ilyeneket venni mint én, soha nem fordulna meg a fejedben új autó vétele, ahogy nekem sem, pedig tellene rá.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#73783) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ha eladtam a kocsit, után milyen teendőim vannak? A biztosítónál már bejelentettem az eladást.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73784) Kornel válasza lenko (#73782) üzenetére


Kornel
veterán

Én a komplett futóművet cserélném bármelyik 8-10 éves autónál, ha mondjuk 100k km felett van.
Erre mondtam, hogy attól, hogy gurul, még nem biztos, hogy jó.
Tudom, erre az emberek 1%-ának van maximum igénye.
Ez van.
Egyébként a Mondeon kívül sose vettem szar használtautó​t, az összes többi a korának megfelelő, vagy még jobb állapotban volt.
Mondjuk a mondeot úgy vettem, hogy meg se néztem rendesen, de ezt tudtam is, nem is tervezem vele 10 évre.

[ Szerkesztve ]

(#73785) szentkuti11 válasza Speeedfire (#73783) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ugyanez a kormányablaknál (ex-okmányiroda), és kész vagy.

(#73786) lenko válasza Kornel (#73784) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez rendben is van, ki is hányattam megvétel után nem sokkal az összes szilentet, 55e Ft munkadíjjal esetemben pedig még mindig elég messze az új autó amortizációjától. :) Persze jó az új autó, de nekem nem ér az első 3-4évben 2-3 millió bukót. Egy 10-en éves vételárral együtt le van ebből szervizelve 3-4 évre, ez nagyon nem mindegy szerintem.

Az embereknek fáj az igazság!

(#73787) Magnum_ válasza bajnokpityu (#73763) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az én kocsimra, ami azért nem egy régi típus, ~20k egy lökhárító utángyártott.

I humbly and respectfully decline™

(#73788) Kornel válasza lenko (#73786) üzenetére


Kornel
veterán

Nem mindegyik autó bukik ennyit.
Nemrég volt linkelve, megkeressem?

(#73789) Magnum_ válasza Kornel (#73775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egy tetszőleges 6-8 éves autóra sajnos millión felül tudnék úgy elkölteni, hogy nekem megfelelő állapotba hozzam, már ha lenne hozzá olyan, aki normálisan megcsinálja.

én azért nem sajnálnék egy százast (100HUF) egy porszívózásra az új autódra.

I humbly and respectfully decline™

(#73790) EQMontoya válasza Kornel (#73788) üzenetére


EQMontoya
veterán

Légyszi. :)
Kiváncsi lennék, mint nem buksz 30%-ot az első 3 évben.

Same rules apply!

(#73791) Kornel válasza Magnum_ (#73789) üzenetére


Kornel
veterán

Nem sajnálom mester, nincs egy hónapos az autó, havi egyszer szoktam belül kitakarítani, lassan eljön az ideje.
Az emberek többsége még ennyi időnként sem takarítja az autót belül, az én igényemet ez kielégíti.

(#73792) Magnum_ válasza Speeedfire (#73783) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha lusta vagy, írj a kormányzati ügydélvonal (1818) email címére, amiben bejelented az eladást, csatolod az adásvételit és kéred, hogy továbbítsák a hatáskörrel rendelkező hatósághoz.
mindenzt 8napon belül persze.

aztán 1-2 hét múlva kapod az okmányirodától a határozatot, hogy levezették a nevedről. Én legutóbb így jártam el.

Kornel: az én igényemet ez kielégíti.
Ha az az állapot elégíti ki a te igényeidet, ami csütörtökön volt az autóban belül, akkor kár volt új autót venned.
nem kell úgy kinéznie, mint az enyémnek, de ami az sx4-ben volt, az már kellemetlen kategória. (amúgy ez az állapot nem azt mutatja, hogy autókedvelő vagy)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#73793) kisza25 válasza bajnokpityu (#73760) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

superb és sorento? akkor kia-nál miért nem optima?

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#73794) Kornel válasza Magnum_ (#73792) üzenetére


Kornel
veterán

Elfogadom a véleményed, én ettől függetlenül továbbra sem fogom hetente belülről kitakarítani, a havi egy nagytakarítást ez is meg fogja kapni, mint ahogy az eddigiek is.

Montoya, lenko: 40-50k km-el, 3 évesen 3,5-rol indul az ára a 3 éves Scross-nak, csak hogy példát is említsek: [link]
Ujan ez metállal 4,2M volt.

[ Szerkesztve ]

(#73795) kisza25 válasza lenko (#73786) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én 5év alatt buktam a kia ceed-en 1,1M-et szalonból kihozva
most néztem suzuki vitara használtan kb ugyananyi, mint az új, mondjuk csak 2015-től vannak
i20 ugyanez

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#73796) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

szentkuti & saint: Köszi srácok. Megpróbálom levélben, jó lenne ha nem kellene emiatt szabit kivenni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73797) rbalint88 válasza Tsebacsi (#73779) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak erdekelt, hogy mennyi a felara, nem azt mondtam, hogy fizesd meg ;) gari utan lehet csipszelni agyig, valoszinu hatekonyabb megoldas, mint a 182 lovasat venni (azonos rakoltessel tobbet ki lehet hozni a 150 lovasbol, mint a gyari 32 plusz lo).
Tse & EQM
Alapvetoen nem a lovak szama hatarozza meg a huligankodas merteket, en a splash-sel sokkal csunyabban vezettem, mert kicsi, befer minden lukba es a kozvetlen gazreakcio miatt fordulaton tartva lehet ugralni a 86lovas kis vacakkal is. Az alfaval nem szoktam ilyeneket csinalni, egyreszt, mert az Alkotas utcaig nem melegszik be, masreszt pont annyival nagyobb, hogy mar osszecsuknam. De ha kicsit lazabb a forgalom, akkor erobol le lehet fuzni vele 5 autot egyszerre, ha meg lesz chipelve rendesen, akkor 7-et is. Ez pont arra jo, hogy utana mondjuk zoldhullamon tudjak vegigmenni, igy egy gyorsitassal lehet a 35 perces utbol 30 perceset csinalni. Nem kell elhinni, de ez a tapasztalat. Ez boven tobbet tud hozni, mint az, ha a palyan 100 helyett 160-nal megyek, pedig tavolsagban az a tobb...

(#73798) bajnokpityu válasza kisza25 (#73793) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mert nagyon kagylós a hátsó ülés! ugyan nem próbáltam bele, de ránézésre se előre néznének a gyerekülések.

Saint_:ami micsoda?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73799) EQMontoya válasza Kornel (#73794) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ujan ez metállal 4,2M volt.

GL Plus felszereltséggel, 1.6 mocival? :)

Same rules apply!

(#73800) Kornel válasza EQMontoya (#73799) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, GL+ 1.6 metállal.
Most 4,7, de 1.4T-vel és sokkal bővebb felszereltséggel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.