Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) Tsebacsi válasza Qru (#74045) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az 50 lityós Civiccel se mertem sokkal többet menni, 45-46 liter körül van a max amit beletankolok. Az átlag tudod mennyi szokott lenni, max 500km :P

(#74050) lenko: Alig várjuk mikor veszi itt meg valaki joamilestoné-n kívül a szívecsücskeatommegbízhatószuperjóárasítottmégismegymintarakétaéstermeliazüzemanyagot BMW-jét, de semmi, síri csend és felesleges linkek sorozata... :U

;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74052) lenko válasza Tsebacsi (#74051) üzenetére


lenko
aktív tag

Kiautózom a km-t a golfból, aztán jön egy ilyen. ;) Csak nem Xdrive-al...
(Havonta 1-2 alkalommal járok a belvárosban, nekem ideális autó max. 8,5-9l átlaggal majd, ez a 113e km meg semmi ebbe a motorba.)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74053) mdani01 válasza Tsebacsi (#74051) üzenetére


mdani01
aktív tag

Várunk a jó vételre :D

iPhone 6S SpaceGray

(#74054) Qru válasza szőröscica (#73987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még egész jól megúszod, pont beszéltem haverral hétvégén nekik az X1 20xD térdelt le. Vezérműláncot kell cserélni, márkaszerviz 800k-s ajánlatot mondott rá, most egyezkedik hogy gariban cseréljék már ki...

i-sti: Az nem para , még ha 1-2 hónapot áll az sem gáz.

sky11: Gyárilag van a tiédben turbo timer, de azért rendes tőled, hogy járatod még pár percig gyepálás után.

EQMontoya: Wagon fix 120-nál kér 7,5-öt. 0,30-as alaktényező, 1,4t üres tömeg és awd plusz a váltóáttételezésem is rövidke. Az szvsz elég jó. :K

De a Superb 1,8tsi pl városban többet kért mint Wagon 1 literrel. Pedig az 6 gangos és fwd...Szóval a turbós részterhelésen jól eszik de ha meghajtod akkor zabál.

szabonagyur: Azt vágod, hogy te is szabálytalanul előztél? Sort nem szabad előzni ugyanis...

mod:

Tsebacsi: Kormi lazán elszalad 1200-1300 km-t ha kell. A wagon eszik de még azzal is elmész 700-800 km-t. Ezekbe a tömegcsökkentés miatt kerül ilyen kicsi tank, mert a súlymérésnél 90%-ig töltött tankkal mérnek. Sok márka ezért felár nélkül adja extraként a nagyobb tankot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74055) -v- válasza Qru (#74054) üzenetére


-v-
addikt

N47? ;] az akorul van, ja. Ezert nem erdemes kello tipusismeret nelkul bmwzni .. nem mintha ha az van, attol ezek a szamok kisebbek lennenek :D csak a meglepetes lesz kevesebb, mert tudod ennyi, meg nem varod meg, amig leterdel, elore megcsinalsz mindent, amit kell.
Az otosben csak egy generator lesz, az barmilyen idosebb gepben megeshet - tenyleg inkabb az a fura, nem szolt rola idoben.

[ Szerkesztve ]

(#74056) Qru válasza -v- (#74055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a durva, hogy 100k km van a gépben összesen (valós futás, megvett cégautó)... :(

#nincsbennetarcsi

(#74057) Magnum_ válasza Qru (#74056) üzenetére


Magnum_
nagyúr

100k km után láncszakadás????

I humbly and respectfully decline™

(#74058) -v- válasza Qru (#74056) üzenetére


-v-
addikt

Ez milyen evjarat? Elvileg 2011 korul javitottak, azota mintha nem lenne ilyen. Persze lehet, hogy azota ujra van :D

(#74059) Qru válasza Magnum_ (#74057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szakadt el (még). Vészmódba rakta magát a gép ezért betolta a márkaszervizben ahol közölték vele, hogy lánccsere és 800k-t tessék előkészíteni. Most egyezkedik, hogy gariban cseréljék vagy legalább legyen árleszállítás (ha jól rémlik múlt tavasszal járt le róla a gari).

mod:

Vili: 2011-es üzembehelyezéses de 2010-es gyártású és 2016 tavaszáig volt garis.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74060) Magnum_ válasza Qru (#74059) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mother. ez gáz :(

I humbly and respectfully decline™

(#74061) bitpork válasza kutga (#74047) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Gyártótól függően kb 7-8k a kikódolás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74062) lenko válasza Qru (#74056) üzenetére


lenko
aktív tag

Cégautót én nem vennék...ahogy nálunk is használják.(pedig mérnökök ülnek bele kizárólag)
Esetleg, ha csak én használnám új korától...Bár dízelt sem vennék soha, így teljesen ki is esett a cégautó. :D

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74063) Magnum_ válasza lenko (#74062) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Anyukam is igy vette meg a cegautojat, hogy o kapta, o hasznalta, megvette.

Szerencsere benzines

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#74064) -v- válasza Qru (#74059) üzenetére


-v-
addikt

Akkor az meg a szar, ja. Tuti nem cserelik gariban, termeszetesen sose ismertek el a hibat :D max. kap valami kedvezmenyt, ja ...

Saint: folosleges rugozni rajta, van annyi szar az autoiparban ... de ez olyan mint a tsi, tudod, hogy a szar a lanc, meg kormolodasra figyelni kell, aztan utana az is egy jo motor. A beleulsz es csak hasznalod azt hasznaltan eleg keves gep tudja mar, annak is a joresze a szogegyszeru de annyit is nyujt fajta ...

[ Szerkesztve ]

(#74065) Qru válasza lenko (#74062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem. Nálunk is mit kap egy-egy verda... És akkor panaszkodik a kolléga, hogy ez a szar HF-es lett 100k km után. Jah talán nem kéne minden reggel a full hideg tsi-nek elrúgni mikor elindul a telepről. :( A 30k-s olajcsere periódusról nem is beszélve...

mod:

Vili: Jaj... :(( Érted tegyük fel, hogy kap 50% kedvezményt még akkor is 400k-ról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74066) Tsebacsi válasza Qru (#74065) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sosem értettem ezeket az embereket. Nekem csak 1x kellett hidegen kiforgatni a civic-et egy idióta miatt, de akkor is szentségeltem, hogy a motor ennek most nagyon nem örült...
2 véglet van, az ilyen a saját autóját se kíméli, vagy azt babusgatja a legjobban, erre meg szarik, mert a cégé... Bár ez meg mármár kettősség, én a tesztautót se gyilkolom azonnal tiltásig...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74067) lenko válasza Tsebacsi (#74066) üzenetére


lenko
aktív tag

Jó, de az a sajátod, a cégesnek meg mind1...(a cégest én sem gyilkolom, de nyilván többször megyek úgy, ahogy nem lehetne vele, mint az enyémmel, mert azzal 0x. :D )
Én reggelente 2e-s fordulatnál elváltok max. 1/3 gáz mellett. továbbá az első lámpáig (kb. 500m) nem is rakom 3as nál feljebb, mert 99%, hogy piros a lámpa, ill ha már látom messziről, hogy zöld tartom a 40-et 3asban, mert szabályosn úgy sem érnék oda. Utána pedig 60 4-be szintén 2e-s forulaton tartva, még fel nem megyek a 6-osra, ott pedig Bp. tábla után 100-al megyek ~2700-as fordulon.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74068) Tsebacsi válasza lenko (#74067) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem, én a céges dolgokat sem leszarom címén használom, mert:
1. visszaüt, ha nem hülye a főnök, leverheti rajtam, hogy nem vigyázok a felszerelésre
2. Egy autó ráadásul nem 2 forint, mint egy toll vagy egy csavarhúzó
3. Alapvető emberi jellem szerintem, hogy ami nem az enyém, azt nem teszem tönkre...

Vigyázol rá, érthető, mert szükséged van rá, nem is Te vagy a rossz példa.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74069) kutga válasza bitpork (#74061) üzenetére


kutga
nagyúr

A rádiót adtam annyiért. Legalább már ezt is tudom. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#74070) EQMontoya válasza Tsebacsi (#74068) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1

Same rules apply!

(#74071) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Most nézegettem H7-es izzókat, Osram Silverstart 2.0-t néztem ki, van aki használt ilyet, van vele tapasztalata?

(#74072) lenko válasza Tsebacsi (#74068) üzenetére


lenko
aktív tag

Nálunk csak kiküldetésre van céges autó, szóval legalább 5-10ember használja aktívan.
Nem foglalkozik vele az ügyvezető sem túlzottan.
A mostani egyik új ocatvia 1.6 CR 20e km-el zabálja az olajat. 1200km-es út alatt fél litert rá kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74073) Magnum_ válasza Tsebacsi (#74068) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálunk mindnenki töri zúzza a céges laptopot meg telefont. pont úgy vigyázok azokra is, mint a sajátomra.
(még takarítom, pasztázom is a céges gépet). céges autóval sem lennék másképp, azt is tisztán tartanám.

I humbly and respectfully decline™

(#74074) Qru válasza Tsebacsi (#74066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy a többség nálunk is normálisan használja csak egy-két ember van aki szeret hideg motorral is gavallér rajtot venni. Viszont a gyári olajcsere garantálja, hogy azok a gépek se legyenek túl tartósak amiket amúgy normálisan használnak.

#nincsbennetarcsi

(#74075) Magnum_ válasza Qru (#74074) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Viszont a gyári olajcsere garantálja, hogy azok a gépek se legyenek túl tartósak amiket amúgy normálisan használnak.

:DDD

I humbly and respectfully decline™

(#74076) lenko válasza Qru (#74074) üzenetére


lenko
aktív tag

Nálunk is most lesz az első csere 30e-nél. :))
Annyi, hogy szinte kizárólag hosszú utakra van használva pályán, az talán vmit javít a dolgon, de hiába, mert van aki párszáz méter után az autóútra kikanyarodva padlózza a dízelt, viszont cserébe hamarabb bemelegszik. :DD

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#74077) EQMontoya válasza lenko (#74076) üzenetére


EQMontoya
veterán

Majd írjátok össze szerintem a rendszámokat / alvázszámokat valahová, hogy mi az, amit később senkinek ne jusson eszébe megvenni használtan. :)

Same rules apply!

(#74078) Tsebacsi válasza Qru (#74074) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

és Saint: Hülyék ellen nincs orvosság látom, igaz ezt a saját cégnél is tapasztaltam, de valahogy én mindig jóra/jobbra számítok.
A 30k-s periódus tényleg durva, nem is tudom, ha eljutok a Fordig, mit mondok majd nekik a szervizben, mikor olajcserére viszem évente...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74079) Magnum_ válasza Tsebacsi (#74078) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt mondják, hogy neked fel sem kell nyitni a motorháztetőt :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#74080) Tsebacsi válasza Magnum_ (#74079) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amúgy vicces, nézegettem a bemutatóteremben az ST és RS modellt (sóhajt), és még egy izzócserét se tudnék csinálni. Oké, Xenon lesz, de egy helyzetjelző vagy index is kínszenvedés lenne, ott tekeredik valami fém keresztmerevítő szerűség.
Ha nem nyitom ki, az ablakmosót sem tudom utántölteni :F :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74081) Qru válasza Tsebacsi (#74080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell, feltöltik helyetted de azt is kiszámlázták. :D

mod:

Amúgy múltkor elkértem a számlát kíváncsiságból és kajak ez egy ezres nagyságrendű tétel volt a számlán. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74082) Land válasza Tsebacsi (#73835) üzenetére


Land
veterán

Mi is ezt a színt néztük ki anno, de a kék verzió is tetszett nekünk.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#74083) -v- válasza Tsebacsi (#74078) üzenetére


-v-
addikt

De miert, miben van meg fix olajcsere periodus :F Ami ilyen max. 30k-s, az mind rugalmas, nezegeti az auto mi van, aztan ha nyomogatod neki, meg sok a hideginditas, ugyanugy elkuld 15-nel vagy meg kevesebbnel olajcserere... a ford tuti, ott amugy nem is 30 csak a 20 a teteje eleve.

[ Szerkesztve ]

(#74084) adalbert1 válasza Qru (#74059) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezek után gondolom a flottamenedzser nem igazán fog BMW-t választani céges autónak, nem? A helyükben én még írnék egy levelet a BMW-nek is, hogy eddig x évente ennyi autót vettünk náluk, de ezentúl inkább valamelyik konkurensnél vásárolunk (gondolom sok hatása nem lenne a dolognak, de legalább tudnák, hogy annyival kevesebb új autót adnak el majd mikor ezek már csereérettek lennének).

Mindenesetre egy ilyen értékű autónál ez szerintem a vicc kategória, még a legolcsóbb Dacia-nak is ciki lenne, ha ez megtörténik, nem hogy egy 5-8-szor annyiba kerülő gépnek.

(#74085) bitpork válasza adalbert1 (#74084) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi az összefüggés az autó ára és szervizköltségei között? Ha csak nem az, hogy egy prémium autót vastag ceruzával szervizelnek. Amíg az autó által nyújtott komfort és menetdinamikai szolgáltatások kívánatossá teszik és eladják, addig ezzel minden az adott típust vevőnek számolnia kell.
Egy bentley-t v rolls-t sem csak megvenni drága, hanem szervizelni is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74086) Qru válasza adalbert1 (#74084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Flottakezelő nem hülye, pont ezért adja/adta el a gari lejárta előtt. Mikor a srác megvette volt még rá fél év gari (pont ezért mert beleugrani). Ehhez képest több mint egy évvel a gari lejárta után hullott ki az első csontváz... ha innen nézem még túl is lett teljesített a BMW. :D

Sajnos a prémium márkáknak nem csak az vételára prémium hanem a szervizköltsége is.

Kérdezd meg itt Bögre fórumtársat mennyit kellett volna rálocsolnia az IS250-re. Pedig az még csak nem is egy sz@r/összetett konstrukció, egy sima 2,5-ös szívóbenzin... de inkább eladta.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74087) pècsimunkás válasza Qru (#74054) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A családi vállalkozásban voltak Sprinterek ès egy Atego . 12-14 èvig használtuk őket , sosem kellet semmilyen fődarabot , vagy drága alkatrèszt cserèlni , amivel riogatnak a használt dízeleknèl , mert vigyázzunk rájuk . Figyeltünk a bemelegítèsre ès a leállítására is mindig .
Most is igyekszem odafigyelni . Lehet 5 èvig lesz még az autó , lehet 15 èvig . Vigyázok rá , próbálom megelőzni a problèmákat ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#74088) Magnum_ válasza Qru (#74086) üzenetére


Magnum_
nagyúr

aztán, amit megspórolt, majd azt rákölti a láncos, dsg-s TSI-re :DDD ;]

I humbly and respectfully decline™

(#74089) Qru válasza Magnum_ (#74088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szíve szerint Subarut vett volna újra de hát az meg sokat eszik. :D

#nincsbennetarcsi

(#74090) focvis válasza Qru (#74089) üzenetére


focvis
veterán

Boldog a Jettával? Nagyon eltűnt.

(#74091) bitpork : :C

[ Szerkesztve ]

(#74091) bitpork válasza focvis (#74090) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sírva töri a malacot a sarokban :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74092) #94529552 válasza kutga (#74047) üzenetére


#94529552
törölt tag

Keresgélj, ha megvan a dokumentációd hozzá. Lehet, hogy belerakták/ragasztották a szervizfüzetbe vagy a kezelési útmutatóba. De olyat is láttam már, hogy a rádióra ragasztották az okosok.

(#74093) Kornel válasza pècsimunkás (#74087) üzenetére


Kornel
veterán

A régi ategok lehet jók voltak, nézz meg egy újat.
Tudnék mesélni, volt dolgom párral.
Transit ugyanez.

(#74094) EQMontoya válasza Qru (#74089) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig arra a felhasználásra (sok város) szerintem jobban járt volna egy CT200-zal.

Same rules apply!

(#74095) Qru válasza focvis (#74090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elégedett vele, tudod ide csak a panaszosok járnak. :D
Nincs szerelem így használati tárgyként kezeli (ettől még nem üti-vágja de nem is simogatja mint Saint). Nem robbant fel és annyit eszik mint Kormi. Kell ennél több?

Mondjuk az ABT chipre laza 386k-s árajánlatot kapott szóval egyelőre az jegelve van. :D

mod:

EQMontoya: Végig prögettük a ct200h piacot, tesztkör is volt meg minden ami kell. Vagy csillió km volt bennük vagy törve voltak vagy mind a kettő. Plusz ő azért elég sokat pályázik oda meg sovány a ct200h.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74096) kutga válasza #94529552 (#74092) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt is említettem a tulajnak, nézze meg a hátulját, hátha rajta van valahol. Keresgélünk.

Let the Zone take me if I am.

(#74097) szilva01 válasza Tsebacsi (#74068) üzenetére


szilva01
őstag

Velem pont fordítva van. Ha valami nem az enyém, arra vigyázok, mint a szemem fényére, Ne én b*sszam el. Ha valami az enyém, annak azért kicsit többet adok, úgyis "csak" az én károm lesz belőle, Egyébként a hétvégén kint voltam a Hungaroringen, DTM hétvége volt. Egyrészt az 1.2 automata Corsa-val 1.1 literrel kevesebb fogyasztást produkáltam ~170 kilóméteren, mint azelőző tankolással a többiek ~200 kilóméteren, másrészt beültem egy audi a5 coupé-ba, És ekkora csalódás életemben nem ért még... Mintha egy konzervdobozban ültem volna a szardíniák közt, mindkét térdemhez és könyökömhöh hozzáért valami, ha rendesen fogtam a kormányt, (Az ülést beállítottam magamnak), valamint az első szélvédő is kicsi volt, lefelé kellett néznem, hogy kilássak rajta. Arról nem is mondok semmit, hogy az A oszlop mindent kitakart ami a bal oldalamon volt. Pedig csak 185 centi vagyok. Akivel voltam, kb. 187 centi magas, csak azért ült be, mert nem hitte el amit mondok, Úgy szállt ki, hogy "b*sszameg, ez ténylek kicsi"... :))

(#74098) EQMontoya válasza Qru (#74095) üzenetére


EQMontoya
veterán

Plusz ő azért elég sokat pályázik oda meg sovány a ct200h.

Mert az 1.2 tsi DSG-vel nem. :))

Same rules apply!

(#74099) bitpork válasza EQMontoya (#74098) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne viccelj már! Csipsz + 2-3 kívánságlistás matriZSa és máris mindenkit letol :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74100) aero. válasza szőröscica (#73992) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ennek programozni kell mar az akkucseret nem? E92-nel ugy van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.