Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#73914) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ültem én sokféle autóban, ne hidd, hogy nem. Vezettem ismerős A4-esét, igen, azt a verziót, amit ajánlgattál. Valóban nem rossz autó, de eléggé leharcolt példányok vannak belőle. Elmondtam azt is, hogy nem bízok a használtautókban, mert a magyar ember Szentet kivéve kb. telibeszarja az autóját, csak használja.
Az öregemnek E-mercije van, képzeld, van sejtésem arról, mi a minőség, vagy épp mennyibe kerül. Mégha ismerősökhöz is hordod, duplaannyi bele az olaj, fék, egyéb cseréje, mert több kell bele, vagy csak mert merci jel van rajta...
Azért nem vettem nagyobb autót, mert NEM KELL. Nem azért, mert a Fóka a szerelem, és csak az a jó. Az tetszik, egyszerűen vicces látod, hogy az Astra árban kb. ugyanannyi, de többet ad, mégsem azt veszem, mert nem tetszik annyira. Hihetetlen ugye...
Kibaszott sok pénzről beszélünk, és még azt öljem egy minimum 100k-t futott használt autóba? Hagyjatokmár...
5 évig garis autót kapok 4 millió cash-ért, a többit pedig szépen lassan kifizetem, ha bejön még zsé, azt bele tudom pumpálni, és rövidebb lesz a futamidő.
Ha valaki még1x azt mondja, hogy van 6 millióért új insignia vagy A4 vagy faszomtudja mi, azt esküszöm letiltom a fenébe és veszek prémium tagságot csak ezért. Gondolkozzon már el előtte, hogy 6,7M egy közell full felszereltségű automata alsóközepes kombi, míg ugyanennyiért megkapod a fapad "prémiumot" manuállal, alapmotorral automata, körberadar, navi, LED, metálfény, egyebek NÉLKÜL. Hülyénekismegéritényleg...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73952) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#73951) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...a magyar ember Szentet kivéve kb. telibeszarja az autóját..."
Megyek is csinálni a dolgom a Civicbe... :DDD

Egyébként igen, valóban ritka az olyan ember, aki odaadóan foglalkozik a kocsi műszaki állapotával is, nemhogy még a szépségét is szinten tartsa.

Egyébként az i40 vonal elhalt? Mintha régebben az lett volna a kiválasztott...

[ Szerkesztve ]

(#73953) MunezXBK válasza Tsebacsi (#73951) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

17 évesen. :B

(#73954) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#73952) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

i40 használtan megint csak 5 millió ami esetleg szóba jönne, tehát már akkor inkább új autó 5 év garival. Újonnan 9 misi körül van, gondold el, az i30 kombi fullosan 7,4...

Munez: Nem vagy mérvadó, ráadásul öreg az autó, nemkéne :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73955) Kornel válasza Tsebacsi (#73951) üzenetére


Kornel
veterán

+1
Megértelek, én is gondolkoztam már a prémium tagságon :K

BigBlackDog: egy hasonlóan felszerelt i40 +1,5-2M legalább.
Egy i30 is drágább azonos felszereltségre hozva, mint a focus / astra.

(#73956) EQMontoya válasza Kornel (#73955) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy i30 is drágább azonos felszereltségre hozva, mint a focus / astra.

Ezt se hittük volna 5-6 éve.

Same rules apply!

(#73957) K Norbi válasza Tsebacsi (#73951) üzenetére


K Norbi
addikt

Mikor eladó volt Focvis GTI je azt kellet volna megvedd :DDD

(#73958) Kornel válasza K Norbi (#73957) üzenetére


Kornel
veterán

Ez így van.
Az jó vétel volt.

(#73959) Magnum_ válasza MunezXBK (#73953) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

BBD: az utolso ket (nem hiba, csak preventiv alapu) rakoltesemet be sem irtam az eKcelembe, mert csak felbasz.
Jovo hetvegen jol is meg is hajtom Olaszo.-ba menet.

I humbly and respectfully decline™

(#73960) Kornel válasza EQMontoya (#73956) üzenetére


Kornel
veterán

Egyébként nem értem az árazásukat. Oké hogy megbízható, de anyaghasználatban még nincs a konkurensekkel konkurensekkel egy szinten, árban meg máris túllőnek rajtuk?
Pedig messze van még a VAG szint.

I-sti: itt igazából a várható raköltések összege határozza már meg a használt piaci árakat.

[ Szerkesztve ]

(#73961) i-sti válasza Magnum_ (#73959) üzenetére


i-sti
senior tag

Én most fogom beírni sprit-re a 2 valetpro sampont is. :C

(#73960) Kornel: akkor ahhoz mit szólsz hogy egy 2011 Jazz azonos árban van egy hasonló korú Octavia, Golf vagy Supival. :Y

"itt igazából a várható ráköltések összege határozza már meg a használt piaci árakat."
Nem igazán értem mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#73962) Magnum_ válasza i-sti (#73961) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ehh, en is be fogom.
Aztan majd lobogtatom a vevonek egyszer, hogy ne csak a patent autot lassa, hanem a ralocsolt milliardokat is :D

I humbly and respectfully decline™

(#73963) kisza25 válasza EQMontoya (#73956) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én tudtam (na jó, aki mer az nyer alapon), azért vettem KIA-t már 2011-ben, nem is buktam rajta sokat :DD
Kornel: 5 év km korlátozás nélkül, vagy kia-nál a 7év garnak van a + értéke (mellé ingyenes asszisztansz), nem csak a valós minőségnek:)
én is a 7 év miatt(is) veszek újra KIA-t, mert ezálltal az értékét is nagyon tartja, 6 évesen meg vagy eladom, vagy nagyon sokáig megtartom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73964) Tsebacsi válasza K Norbi (#73957) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsi, kombi kell :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73965) Kornel válasza kisza25 (#73963) üzenetére


Kornel
veterán

A minőséget ne keverd a megbízhatósággal.

(#73966) Magnum_ válasza kisza25 (#73963) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Most ment el mellettem egy uj, piros ceed kombi, gyari nagy diszkofelnikkel, fekete tetovel es ablakkal, duplakipuff.
Egesz csinos volt. (Azert nem kellene)

I humbly and respectfully decline™

(#73967) kisza25 válasza Kornel (#73965) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem keverem, szerintem félre értettél, akkor így írom: beltere közepes anyagokból van, de sokaknak többet ér a 7év gari

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73968) kisza25 válasza Magnum_ (#73966) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért vettem i30-at, mert az jobban tetszett, mint a kia ceed
az új rio, meg az i20 kb ugyananyira tetszik, az lesz a döntő melyiket tudom jobban megvenni
az új polo is bejövős, de azt sokért fogják mérni (előérzet 3,8-3,9 lesz az alapár

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73969) focvis válasza BigBlackDog (#73930) üzenetére


focvis
veterán

A héten vettem, majd vittem vissza egy pollenszűrőt, szó nélkül adták volna a pénzt, de én inkább levásároltam.

(#73970) Magnum_ válasza focvis (#73969) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi volt vele a baj?

Kisza: az uj polo Gé draga lesz. De szerintem jo lesz amugy.

I humbly and respectfully decline™

(#73971) F_Zolee


F_Zolee
veterán

De nagy gond az autóválasztás. Megyek és megveszem ezt.[link] :DDD

(#73972) i-sti


i-sti
senior tag

A Porsche-nek a mester hármas pólóján miért 17-18-19 kombó szerepelt?

(#73971) F_Zolee: #csakazrs6

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#73973) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez nem tul draga

I humbly and respectfully decline™

(#73974) MunezXBK válasza Magnum_ (#73973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyik nap láttam ilyet élőben.

Jáájj...nagyon ocsmány. :B

(#73975) pècsimunkás válasza F_Zolee (#73971) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Már vitatkozok is : [link]

Inkább ez ... :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73976) Magnum_ válasza MunezXBK (#73974) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hatulrol igen. De oldalrol, elorol rendben van.
De akkor is eleg olcso.

Sky: ebben nagyon torretonak ereznem magam. De a kek maszkoloszalagot mar atvetel elott lehuznam :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#73977) F_Zolee válasza pècsimunkás (#73975) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hova megy akkor a család? Ez csak 3 ajtós. Nem kell. :D

(#73978) brumi1024 válasza pècsimunkás (#73975) üzenetére


brumi1024
veterán

Mind a kettő egész olcsó, ha kell a motor. Ahhoz képest persze, hogy az európai prémiumokból a 3 literes dízel van ennyiért hasonlóan felszerelve.

(#73979) K Norbi válasza F_Zolee (#73971) üzenetére


K Norbi
addikt

Én beérném valami szerényebbel [link] :D

(#73980) focvis válasza Magnum_ (#73970) üzenetére


focvis
veterán

Nem gyári volt (Hengst); a szervizben azt mondták rá, hogy a garit buknám ha ezt tennék be a 60 ezres inspekció során.

A szintén Hengst légszűrő kapcsán viszont az volt a tanácsuk, hogy gyári minőség, nyugodtan tegyem bele s.k., mert a gyárilag beszereltet csak 90 ezerenél (!) szükséges cserélni a technológia szerint, de ők is cserélnék a saját autójukban 30 ezrenként, és tökéletes lesz a Hengst.

BTW a vegyes fogyim szerda óta 7,9, volt benne 80 km zűrös Bp. + a hétvége.

[ Szerkesztve ]

(#73981) kisza25 válasza F_Zolee (#73971) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egynek jó, mellé meg kell egy GT-R, hogy meglegyen az egyensúly:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73982) F_Zolee válasza K Norbi (#73979) üzenetére


F_Zolee
veterán

Áh, audi. Drága a fenntartása. ;]

(#73981) kisza25: mihez kell egyensúly?

[ Szerkesztve ]

(#73983) pècsimunkás válasza F_Zolee (#73977) üzenetére


pècsimunkás
addikt

4 embernek ok . Csomagok helyett meg bankkártya ... :D

#73978) brumi1024 : viccen kívül , èn is pont azt nèztem , hogy mennyibe kerül az A5 , vagy a többi nèmet vagy angol autó . Ha ennyi pènzem lenne autóra , Mustangot vagy Challengert vennèk inkább, mint európai kategória társait . A Camaro is tetszik kívülről , de annak a belseje nem jön be .
Mondjuk 6 hengeres motorral azèrt ezek is olcsóbbak , de az nekem mèg mindig drága kicsit ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73984) focvis válasza K Norbi (#73957) üzenetére


focvis
veterán

Majd jövőre tudok megint egyet 6,3-ért. :DDD

(#73985) pècsimunkás válasza focvis (#73980) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó ez a fogyasztás ! Ilyen erős autótól főleg !
Nekem 7,6 az átlagom az utóbbi hónapban . 1,2 t , 116 le . 8km a cègig reggel , du haza . Dugó dugó hátán dèlután . Nèha , ha kimegyek az autópályára 150-160 km/h . Igazából így az enyém sem rossz , de a tied kimondottan jó!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73986) kisza25 válasza F_Zolee (#73982) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amcsi - japán:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#73987) szőröscica


szőröscica
addikt

A megbízható benzines. :)

Egyelőre fogalmam sincs mi a gond, legalább itthontól nem túl messze döglött meg, nem tegnap Horvátországban, csak 10 km-re a háztól.

Először a tempomat ment el, aztán a középső kijelző kezdett villogni, majd szép lassan váltóhiba, ESP, ABS, Servotronic, töltéshiba stb. Utána meghalt az óracsoport is, majd rángatni kezdett és a leállósávban kötöttünk ki.

Áram alig van a kocsiban, a vészvillogót is csak pislákoltatni tudta. Érdekes, hogy töltéshibára csak akkor panaszkodott már, mikor minden másra is. Legalább a tréler ingyen volt, a 3500 forintos Allianz kiegészítő assisstance fedezi.

Nem ez volt életem hosszúhétvégézése, tegnap az asszonnyal szaladgáltunk kórházba, mert a szemébe ment valami, ma meg a kocsi adta fel a harcot.

(#73988) focvis válasza pècsimunkás (#73985) üzenetére


focvis
veterán

Köszi! :)
Városban kikapcsolt start-stoppal 12+ a fogyija. Autópályán, nyugodt országúton viszont parádés a hosszú 6. fokozat miatt, 120-nál 6 környéke, 160-nál 8,5-9 az eddigi tapasztalatok alapján. Csak 900 km-nél járok még.

@joamilestoné: :(
Anno Vectra C-ben volt hasonló problémám, ott a generátor adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

(#73989) F_Zolee válasza szőröscica (#73987) üzenetére


F_Zolee
veterán

:Y
Maglódi emelkedő? Reméljük csak egy nyestrágta kábel lesz a gond.

(#73990) EQMontoya válasza szőröscica (#73987) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig a tünetek alapján vagy a töltés ment el, vagy az akkud lett cellazáras, mert amúgy nem merülhetne le ennyi autopalyazas után.

Same rules apply!

(#73991) rbalint88 válasza szőröscica (#73987) üzenetére


rbalint88
addikt

Kis szerencsevel csak a generator fosott be. Megesik barmivel. Nekem az 1.8T passat ac-ja szart be, amikor az e85 feloldotta a retket. Izgalmas volt a garazsbol kitolni a trelerig az automata autot :D

(#73992) szőröscica válasza F_Zolee (#73989) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, ott. Vagy a maglódi vagy a péceli kijáraton terveztem hazabattyogni vészüzemmódban, mindkettőtől kb. 5 km-re lakom, de elfogyott az akarat.

Én generátorra/IBS (intelligent battery sensor) hibára gyanakszom, csak tényleg a töltésprobléma jelzésének a hiánya gyanús, mert az akku csutkára lemerült gyakorlatilag, tehát arról üzemeltünk egy ideig. Na, majd holnap telefonálok párat, aztán max. egy teljesen feltöltött akkuval elindulok a szerelőhöz, vagy tréler megint, csak az már nem lesz ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#73993) EQMontoya válasza szőröscica (#73992) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ki tudok gurulni holnap este egy feltöltött akkuval.

Same rules apply!

(#73994) Magnum_


Magnum_
nagyúr

mindenki nyugodjon meg, nagyon fasza utasbíiztosítst kötöttem a nyaralásra.

joalémilestoné: :(

I humbly and respectfully decline™

(#73995) pècsimunkás válasza focvis (#73988) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A start - stop rendszert kikapcsolom- ha nem felejtem el . Azt èszre vettem , ha bekapcsolva hagyom jobb a fogyasztás . Lènyegesen ! Csak volt , hogy reggel elindultam , 100 m az első lámpa , aztán ki is kapcsolt mindjárt . Nem szeretem ilyenekèrt . De akkor már hagyni szoktam , az út vègèig úgy . Aztán , van , hogy a következő lámpánál nem kapcsol ki az akkumulátor töltès vagy a klíma vezèrlès miatt .
De , tènyleg lehet vele spórolni , de a turbós motorral kombinálva ... nem igazán szeretem .
A 6. nekem is hosszú . 100 - nâl 2000 a fordulatszám , 150- nèl 3000 .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73996) szőröscica válasza EQMontoya (#73993) üzenetére


szőröscica
addikt

Koszi, beszeljunk meg, van egy autovillamossagis rokon par utcanyira innen, hatha ra tud nezni.

(#73997) focvis válasza pècsimunkás (#73995) üzenetére


focvis
veterán

Tényleg jó hosszú a hatodikad, különösen az 1.2T-hez, de ha bírja a motor, akkor nagyon előnyös a fogyasztásra. Csak kínozni nem szabad 1500 rpm alatt.

Az enyém 2000-nél olyan 105-108 kmh-t megy, 3000-nél ~160, az előző dízel SAAB ugyanezt tudta (talán centire).

(#73998) EQMontoya válasza szőröscica (#73996) üzenetére


EQMontoya
veterán

Töltésjelződ a műszerfalban vagy multimétered van?

Same rules apply!

(#73999) pècsimunkás válasza focvis (#73997) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi a tanácsot !
1500- tól leadja a teljes nyomatèkot . 2-3000- ig mindig kihúzatom . Nèha - 3.-4. fokozatban 4000- ig . Tavasszal voltam otthon szabin , a fogyasztásról pár szó : volt 80 km városi - munkába menő - jövő táv , 120 km autópálya , ahol stabilan lehetett tartani a 140 -150 km/h-t . Szóval : 200 km-re tankoltam 12 l benzint ! Az nagyon jó szerintem ! Autópályán , Nèmetországban visszafelè, kb 8 l , de akkor ment a liftezès :D . Fel 160 , majd fèk , 110-120, majd , ha kimennek előlem , újra 150-160. Mindez viharos szèlben . Szóval így is jónak mondanám :K

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#74000) EQMontoya válasza pècsimunkás (#73999) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mi motivál arra, hogy egy bő 100 lovas autóval 160-nal told pályán? :)

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.